Plaatselijke Berichten* H deBont-v.Hulten ilEHIJtHSVEHSCH ECHO KUNST EN LETTEREN, LAATSTE BERICHTEN 'S-HERTOGENBDSGH. Heerenkleeding naar maat Mei de 3 Dampo producten bestrijdt U alle verkoudheden Zaterdag 16 December 1939. De Echo van het Zuiden Derde Blad SPORT Geslaagd De dames C. en W. van Boekei slaagden dezer dagen voor het examen Stenografie. Zij genoten haar opleiding hij de Eerw. Zusters Dochlers O. L. Vrouw v. h. H. Hart alhier. Ky nologen-Vereeniging Waalwijk en Omstreken A.s. Maandagavond wordt in de »Twee Kolornmen« eene algemeene vergadering gehouden van de Kyno- logen-Vereeniging «Waalwijk en Omstreken«. Ieder lid wordt verzocht de in dit blad voorkomende advertentie als oproep te beschouwen, waar wegens dienstplicht van den secre taris, ditmaal geen persoonlijke oproepingen worden verzonden. Het bestuur vertrouwt op een zeer trouwe opkomst der leden. Dr. H. G. Langemeijer Naar wij en zeker velen met ons, met groote belangstelling vernemen zal Dr. H. Langemeijer na eene langdurige ziekte, morgen geheel hersteld, zijn practijk hervatten. Opdracht Door de directie der N.V. Chroom lederfabriek «De Amstel« alhier is aan den heer H. Maas, aannemer alhier opdracht verleend tot het houwen van een laboratorium met proeflooierij, kleedkamers en toilet ten met bijkomende werken. MUSIS SACRUM De Bagatelle Club De Bagatelle Club is een geestig geschreven, knap geregisseerd en goed gespeeld filmwerk, vol humor en sensatie, die het publiek hartelijk amuseert. John Farrest (Jack Buchanan) een detectieve van een verzekerings maatschappij besluit zijn avontuur lijke loopbaan te verwisselen met een rustig leventje als schrijver van detective-romans. Zijn directie wil hem echter niet laten gaan, alvorens hem als een bewijs van haar erkentelijkheid voor de vele uit stekende diensten, die hij de Mij. bewees, een afscheidsdiner te hebben aangeboden. Reeds de volgende dag ziet de Verzekerings Mij. zich genoodzaakt om de hulp van John Forrest (die de gevolgen van het dinertje nog niet te boven is) weer in te roepen. De eigen safe van de Mij. is op een geheimzinnige wijze geplunderd. Zoader zich één seconde te beden ken, stort John zich in 't avontuur. Zijn vrouw bidt en smeekt, raast en tiert, doch John is niet te weer- houden. Voor ons oog, ontrolt zich dan op het witte doek een spannend en myslieus verhaal, dooi kneed van goeden humor, dat wij hier echter niet willen verklappen. Een bez» ek aan Musis is het evenwel zeker waard. L UOR BIOSCOOP. Blauwbaard's Achtste Vrouw. Mr. Blauwbaard's Achtste Avon tuur is ditmaal een avontuur aan de Rivièra, waar hij na vele ver geefsche pogingen een schoone Frangaise aan den haak slaat. Het is een scène uit de Ernst Lubitsch' nieuwe coraedie voor Paramount, «Blauwbaard's Achtste Vrouw», en Gary Cooper en Claudelte Colbert spelen er de hoofdrollen in. Geen wonder dat deze Paramount er overal in gaat als koek, want het is stellig een van de geestigste films van den laatsten tijd, die Ernst Lubitsch als regisseur alle eer aan doet. Gary Cooper is hier weer op zijn best als de energieke Ameri- kaansche multimillionair, die, na reeds zeven vrouwen te hebben ge had, héél wat te stellen krijgt met de achtste vóór hij haar werkelijk geheel de zijne kan noemen. Voor treffelijk is ook Claudette Colbert als dit charmante en geestige, doch zeker niet minder energieke vrouwtje dat er na veel avonturen in slaagt, den man te temmen, nadat deze eerst jammerlijk is mislukt in zijn pogingen om dit héar te doen. Tal van prachtige vondsten en een aller aardigst dialoog, gevoegd bij het schitterende spel, maken deze film even amusant als boeiend. Een film sprankelend van humor, die het publiek niet tot bedaren laat komen en anderhalf uur heer lijk vermaakt, Ontwikkeiingsavond R. K. W. V' Maandagavond 18 Dec om 8 uur spreekt in het Boivdsgebouw in het kader van de ontwikkeiingsavond van de R.K, W. V. de beer Chr. Klerx Jr. over het onderwerp: «Wat gebeurt er over .de gj-enzen«. Een thema dus, dat zibh.zekerin een groote belangstelling .mag ver heugen. Kunsttentoonstelling van en voor militairen Op initiatief van de Directie van de Openbare Leeszaal tte *s-Bosch en onder de auspiciën van O. en O. zal in de tentoonstellingzaal dei- Leeszaal in de Choorstraat te Den Bosch van Zaterdag 23 December a.s. tut Zaterdag 6 Januari een ten toonstelling van de werken van den reserve eerste - luitenant Jo Spier (teekeningen), sergeant Leo Halewijn (schilderijen) en korporaal Hub van Lilh (beeldhouwweiken) worden ge houden. Bij de opening zullen mili taire en burgelijke autoriteiten hel woord voeren en de heer Jo Spier zal een inleiding houden. Het ligt in het plan van de organisatoren de tentoonstellinggi oepsge wijze door de te 's-Bosch gelegerde militairen te doen bezoeken Na Den Bosch komen de verschillende kantonne- menlen van het veldleger waar dit eenigzins mogelijk is, aan de beurt om de kunstwerken te bezichtigen. Natuurlijk wordt de tentoonstelling ook voor het publiek opengesteld. De R.K. Lycea. In verband met de groote uitbrei ding van de R.K. Lycea, en de aan zienlijke toename van het aantal leerlingen in de laatste jaren door deopening ook van een thans geheel voltooide middelbare meisjesschool zal, aan het St. Marialyceum voor mehjes, met ingang van 1 Januari 1940 een afzonderlijk rectoraat wor den ingpsteld. Tot Rectrice belast met de interne leiding van het St. Marialyceum is, met ingang van gemelde datum, benoemd: mejuffrouw dra. T. van Maekelenbergh en tot conreclor: dr. W. Hoebanx, beiden te's-Bosch woonachtig. Het rectoraat over het St. Jans lyceum voor jongens en de opper- leiding van 'tgeheele Bossche scholen complex blijven toevertrouwd aan dr. J. Bouwens. De heer C. P. van Dorst blijft conreclor van het St. Janslyceum Grootestraat 231 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast t G. van der Heydenf Op 76-jarigen leeltijd is te St. Oedenrode overleden, de kunst schilder G. van der Htyden. De ontslapene is te Ravenstein geboren en heelt zijn ogleiding ge noten aan de Rotterdamsche Aca demie, waarna hij zijn studies vol tooide aan de Kon. Antwerpsche Academie van Schoone Kunsten. De heer van der Heyden heeft o.a. een doek van generaal van Heutz vervaardigd, dat thans prijkt in een gouvernementsgebouw te Batavia en een portret van kardinaal van Bossum (geschilderd tijdens een studiereis te Rome), hetgeen het Museum van Overijsselsche kunst en geschiedenis te Zwolle siert. De overledene was in het bezit van de medaille van verdienste jegens 's Rijks musea van Schoone kunsten én drager van verschillende kerkelijke onderscheidingen. RECHTBANK 's-HERTOGENBOSCH. Vonnissen. P. v. D., Dussen, jachtwet, appèl Kantongerecht 's-Bosch, 20.— boete of 20 dagen hechtenis. H. v. B., Dussen, jachtwet, appèl Kantongerecht 's-Bosch, 20.— boete of 20 dagen hechtenis. 1*9 DE w. s. c. He B-elftal speelt vanmiddag om 2 uur 45 een wedstrijd tegen DES C. Dammatch W.D.V.De Dwangzel. militaire damvrereeniging) Onze plaatselijke damvereeniging W. D.V. organiseert een propaganda-dam- wedsfrijd tegen onze landsverdedigers hier ter plaatse, op Donderdag 21 Dec. '39 (en niet zooals reeds gemeld op a.s. Dinsdag daar er dan verschillende mili tairen zijn verhinderd) te half 8 in het café-rest. ..I)c Molenvliet" alhier. Onder de te Waalwijk gelegen militairen is een damvereeniging gevormd met circa 30 spelers waaronder naar wij vernemen verschillende sterke krachten schuilen. Nu heeft W.D.V. het iniiiatief genomen om de militaire dammers met hun aan hangers een gezellige ontspanningsavond i aan te bieden door het spelen van een grooten propaganda-wedstrijd tegen de i Waalwijkschc damvereeniging W.D.V. Dit belooft niet alleen een gezellige avond maar vooral ook een spannende match te worden, daar de respectievelij ke krachten aan elkaar gewaagd zijn. Door minstens 46 dammers zal er a.s. Donderdag in „De Molenvliet" slag gele verd worden, doch gelukkig in vriend- schappelijken sfeer. zoowel bij U zelf als bij Uw kinderen. Dampo-verkoudheids-balsem. hiermede 's avonds keel, borst en rug inw.ijvcn, dit lucht op en's morgens is U verkoudheid weer verdwenen. Pot 50. Tube 4C ct. Doos 30 ct. Dampo-bonbons bij schorheid, pijnlijke keel en hoest Doos.2 et. Dam po-neusdruppels bij neus-catarrh en verstoptheid in het hoofd. Flacon met druppelspuit j< 6) ct. Uw waai borg, t Komt Mijnhard Vóór het eerste elftal van WSC staat morgen wederom een uitwedstrijd op het programma en nog wel de zwaarste. WSC zal n.l. de leiders, Helmondia op eigen terrein partij gaan geven en met een ongerust hart zien wij den uitslag te gemoet. Tot op heden mocht geen enke le andere vereeniging noch VVV, noch de Valk met cenig succes in Helmond spe len, integendeel, beide genoemde veree- nigngen moesten ieder met een 52 ne derlaag huiswaarts keeren. Zou WSC morgen wèl iets kunnen halen tegen de leiders? Juist ies voor de zwarthemden, om voor een verrassing te zorgen. Met be langstelling zien wij het resultaat van deze belangrijke ontmoeting tegemoet. WSC 2 speelt op eigen terrein om twaalf uur den returnwedstrijd tegen de Eaardwijk-resrvos en de mogelijkheid is niet uitgesloten, een klein succes* te be halen. WSC 3. dat nog steeds de eerste wed strijd in deze afdeeling moet spelen, gaat in Heusdcn te gast en wij zijn al te vre- den, als met een kleine nederlaag huis waarts gekeerd zal worden. Baar d wijk —Willem 11 2. De wedstrijd van twee leidende ploegen. - Woensdag j.l. beloofden wij terug te komen op boyenstaanden ontmoeting. Doch feitelijk is dit overbodig daar men toch gerust aan kan nemen dat iedereen weet wat voor een wedstrijd hen morgen op het Baardwijk-terrein te wachten staat. Alleen het feit reeds dat de Willem Il-reserves met hun geraffineerd spel naar den Overlaat komen zegt voldoende waarhij dan nog extra komt enkele 1110- menteele omstandigheden. En op de eer ste plaats dan zal het een treffen worden tusschen twee bijna leidende elftallen 'n feit dus dat de spanning ten top zal doen stijgen. Immers beide elftallen zullen zich van het begin af aan in het veld werpen om hun goede positie te verdedigen, waarbij de overwinnaar dan tevens het voordeel zal hebben de tegen partij voorloopig achter zich te laten. Alsof deze factoren allen nog niet genoeg zijn komt daar nog bij dat het de Geel zwarten zijn geweest die de tricolores voor eenigc weken hun eerste nederlaag wisten toe te brengen nadat zij reeds zes ontmoetingen van te voren met een groo te meerderheid gewonnen hadden, met een vanzelfsprekend gevolg hiervan dus revanehegedachten van de Tilburgers die kosten wat kost zullen trachten te winnen en daardoor hun geheele kunnen zullen geven De Baardwijkenaren zijn echter niet van plan daarvan de dupe te wor den en zijn ten volle overtuigd wat er op hef spel staat. Immers wie gaat niet graag op hel eind van het seizoen met de hoogste voetbaleer loopen. Juliana- mannen wij weien dat gij in technisch kunnen onder Uw gasten staat doch wij weten even goed en gij hebt. dit ook be wezen dat dit ten volle gecompenseerd kan worden door uw enthousiast sped waarbij gij de tegenstander geen kans moet geven haar spel te ontplooien. Wjj zouden zeggen werkt de geheele match als leeuwen, herstelt U direct bij een eventueele vergissing en bovendien geeft je zelf voor de volle 100 9L Dan bestaat er een geroedc kans dat ge de puntjes uit do wacht kan slepen en dat deze wed strijd door li tot een goed einde gebracht zal worden. Ook de toeschouwers, welks aantal mogen wij wel aannemen niet ge ring zal zijn, verlangen dit van U. Rest ons nog te vermelden dat deze ontmoe ting. welke misschien wel dc voornaam ste van het geheele seizoen zal zijn en die men reeds sinds lansen tijd niet meer in Waalwijk gezien hecff. zal aanvangen te twee uur. Verder spelen de reserves een plaatselij ke ontmoeting tegen de dito's van WSC. Ook hier oen aardige wedstrijd waarvan w(j den uitslag maar af zullen wachten. Good Luck jongens. R.W.B.Gudok. Gudok! Die naam roept oude herinne ringen wakker in v.m. Besoijen. En al zijn de Tilburgers niet meer van dezelf de kracht als vroeger jaren, toch zijn het altijd nog geduchte tegensanders. De Tilburgers komen a.s. Zondag naar Waalwijk waar zij zeker zullen trachten revanche te nemen voor de op eigen veld geleden kleine nederlaag. Onze jongens zullen zich wel bewust zijn dat, al is er in de ranglijst zoo'n ver schil van stand, deze tegenstander niet mag worden onderschat en zullen zij al len hun uiterste best doen, om ook a.s. Zondag de beide puntjes te bemachtigen. De wedstrijd HaarsteegBWB 2 van j.l. Zondag heeft wegens terreinafkeu ring geen doorgang kunnen vinden ter- wijt onze reserves voor a.s. Zondag ver lof hebben. R.K. V.V. H.E.C. In verhand met den tweeden Zondag hadden vorige week de HEC'ers vrijaf. Voor Zondag a.s. is de thuiswedstrijd tegen Jan van Arckel uit Ammerzoden vastgesteld. Dit is voor HEC een geheel onbeken de vereeniging, welke dit seizoen voor het eerst in den I.V.C.B. uitkomt. Dc resultaten welke door hen behaald zijn, kunnen maar zeer schraal genoemd worden, wat evenwel niet wegneemt dat de gcel-zwarten de zaken niet te licht moeten schatten, daar dit wel eens fali- kant kon uitloopen. Blijkens hun laatste overwinning op Hercules zijn zij nu bo vendien op het goede spoor, zoodat er nog stevig gevoetbalt zal moeten worden, indien men op de 2 puntjes prijs stelt. Wjj kunnen de HEC'ers niet genoeg op het hart drukken voor een pittig partijtje voetbal te zorgen. Wanneer alle spelers hun best doen. zijn wij ervan overtuigd dat het Zondag a.s. een overwinning wordt. Het kan jon gens, dus aangepakt. Aanvang der wed strijd 2 uur. R.K. W.V.H. Program voor a.s. Zondag: Geel-BlauwWVII. WVH 2—DES 4. HEC A—WVH A. WVH B—DES C. Het le elftal'speelt a.s. Zondag een uit wedstrijd tegen Geel-Blauw. Deze wed strijd werd enkele weken geleden we gens het slechte weer afgelast, zooals wij toen reeds schreven hebben onze spelers tegen deze ploeg lang geen gemakkelijke taak, doch indien zij spelen als in Schijn- del dan zien wij vol goede hoop den uit slag tegemoet. De wedstrijd begint om 2 uur. Vertrek 12 uur 30. Het 2e elftal speelt om 12 uur thuis te gen DES 4. Het A-elftal speelt om 12 uur tegen HEC A op het HEC-terrein. BELASTING BETALEN MET OBLIGATIES. De regeeringspersdienst meldt: Van 2 Januari 1940 af zal men be voegd zijn om bedragen, verschuldigd wegens de Vermogensbelasting, met inbegrip van alle daarop geheven op centen, en wegens de Verdedigingsbe lasting I, te betalen door middel van schuldbekentenissen, deel uitmakende van de a.s. staatsleening. Bovendien zal men bevoegd zijn, be talingen in de genoemde belastingen, verschuldigd door verschillende perso nen, te combineeren tot één betaling. Dit zal bijvoorbeeld kunnen geschieden door bemiddeling van een bank, een effectenkantoor of op andere wijze. Op die wijze zal ook ten aanzien van kleinere aanslagen van de vermelde fa ciliteit kunnen worden gebruik ge maakt. Daarnaast zal den ontvangers wor den opgedragen een redelijk aantal cou pures van 500 en 100 gulden, welke te hunnen kantore in betaling zijn gege ven, beschikbaar te houden om deze te kunnen teruggeven aan wie een groo- tere coupure ter betaling aanbiedt. Contanten zullen de ontvangers niet kunnen teruggeven. Betaling met recepissen zal mogelijk zijn zoolang de obligaties nog niet zijn afgegeven. BANKBILJETTEN VAN 200 EN 300 INGETROKKEN. De gelukkige bezitters van bankb'l- jetten van 200 en 300 zullen goed doen na te gaan, of er onder deze bil jetten ook exemplaren zijn. waarop een zittende vrouwenfiguur is afgebeeld. De Nederlandsche Bank heeft name lijk bekend gemaakt (Staatscourant van 15 Dec.), dat deze bankbiljetten wor den ingetrokken. Zij roept houders er van op de bedoelde biljetten binnen Interieur van een geheel met regeerings-tarwe gevuld pakhuis „ergens in Noord-Holland". Deze van regeeringswege in den lande gevormde voorraden moeten van tyd tot t(jd nauwkeurig worden gecontroleerd, teneinde na te gaan of gevaar voor broei aanwezig is. Tijdens een controle in een der pakhuizen.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 9