Plaatselijke Berichten* H deBont-v.Hulten BAL in THALIA VE1E0I0EB-BIL V KOMT TOCH Ztlttl Heerenkleeding naar maat A.s. Zondag 28 Jan. NIEUWKUIJK. ORUNEN. gemaakt enkele v schuwd, zien, kw avond te dat op schepen op Duitsche onderzeeërs, en rachtschepen hadden gewaar- dal zij Ü-booten hadden ge- am te negen uur Donderdag- A'oerdeen het bericht binnen, dezelfde plaats twee vracht vrijwel gelijktijdig getorpe deerd waren. De schepen zonken onmiddellijk. Het zijn de 4354 ton metende „Eve- rene", een Letlandsch schip uit Riga en de 1300 ton metende „Gudveig", 'n Noorsch vrachtschip. WAALWIJK OP Z'N BEST! „MENEER KLAPROOS". Dat het woord, dat pastoor Heeze- mans 1.1. Zondag sprak, n.l.: Ik lees in verschillende bladen: „gedenk.de vo gels" maar ik vraag U op de eerste plaats „Gedenk onze armen" in onze gemeente weerklank heeft gevonden, moge blijken uit 't feit dat in één dag tijd voor speciale bedeeling der stille armen, onder eenige industrieelen een groot bedrag van verschillende hon derden guldens werd gecollecteerd. Hulde aan den schenkers. Hulde den initiatief-nemer. WAALWIJKS BELANG. De Jaarvergadering van Waal wij ks Belang is bepaald op Maandag 12 Maart, des avonds ten 8.30 uur in de achterzaal van hotel Verwiel. GOUDEN BRUILOFT. 16 April a.s. zal Waalwijk weer een gouden bruidspaar in z'n midden heb ben; dan zal het echtpaar A. van Hel- voirt-van Wijck, (algemeen bekend als Toon Corstanje-van" Wijck) ver blijvende in het St. Teresia-gesticht, zijn gouden bruiloft herdenken. Ongetwijfeld zal het dit algemeen ge achte echtpaar, waarvan Toon zooveel jaren bij Van Gend Loos heeft ge- werk en de menschen van dienst was, en z'n vrouw als schoonhoudstcr van 't raadhuis fungeerde, niet aan blijken van belangstelling ontbreken. De buurt zal zich zeker ook ditmaal opmaken, om dezen oudjes een onver getelijke dag te bezorgen. SPELDJESDAG. Op Zaterdag en Zondag 27 en 28 Ja nuari zullen er speldjes verkocht wor den, waarvan de opbrengst komt ten bate der „verlaten kinderen", Moeder lied Ginneken. Grootestraat 231 WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds- o.nsiandigneden aangepast. ONDERLINGE VEEVERZEKERING. Daar de op Dinsdag 16 Januari vastgestelde vergadering van de on derlinge V eeverzeKcrnig door te siecn- te opKomst van de leden niet was doorgegaan, werd deze Jaarvergadering Vv oeusuagavond getiouden in caiè G. van Heesneen-Ketels. De belangstelling was thans bevre digend. INa een kort welkomstwoord van den voorzitter, den lieer H. Hofinans, wer den de notulen goedgekeurd. Uit het jaaroverzicht bleek, dat het batig saldo in het afgeloopen jaar aanmerkelijk was gestegen. Op 1 Januari 1939 bedroeg het batig saldo 440.29. De inkomsten beliepen 2608.33 (incl. saldo) en de uitgaven 1789.83, zoodat thans het batig saldo bedraagt 818.50. Verder bleek dat, hoewel er dit jaar twee beesten meer verzekerd werden, de verzekerde waarde belangrijk min der was. In 1938 waren verzekerd 283 koeien en 107 hokkelingen en kalveren voor een totaal bedrag van 71000.—. In het afgeloopen jaar waren 392 beesten verzekerd voor een totaalbedrag van 58740.—. De commissie van onderzoek voor de boeken en bescheiden, bestaande uit de heeren v. Heesbeen en Appels, concludeerde dat een en ander voor treffelijk in orde was. Beide heeren werden wederom voor deze functie herkozen. Aan de beurt van periodieke aftre ding waren de heeren F. v. d. Broek, E. v. Spaandonk en J. de Rooy, die en bloc en bij acclamatie werden herko zen. Ook de schatter, de heer C. v. Hees been en de reserve-schatter de heer v. d. Broek, werden bij acclamatie her benoemd. Uit het verloop van de vergadering bleek, dat alle leden over den gang van zaken in het afgeloopen jaar ui terst tevreden waren. Er wenschte dan ook niemand van de rondvraag ge bruik te maken. Donderdagavond werd hel tooneel- spcl „Meneer Klaproos", waarvan wij in ons vorig nummer een uitvoerige recensie schreven, door de tooneelver. „D.V.S.V." opgevoerd voor de militai ren. Het Bondsgebouw was stampvol en onze pontonniers hebben zich uitste kend vermaakt. Ook thans werd er weer bijzonder goed spel geleverd en wij zijn er dan ook van overtuigd dat morgen, als dit komische spel «al worden vertoond voor het publiek, D.V.S.V. wederom voor een stampvol Bondsgebouw mag acteeren. ZANGUITVOERING. In de Ned. Herv. Kerk te v.m. Be- soijen gaf de Chr. Gemengde Zangver- eeniging „Hallelujah", in samenwer king met het kinderkoor „Hosanna", beiden onder leiding van directeur A. v. d. Kolk, een keurige zanguitvoering, waarvoor ook de militairen waren uit- genoodigd. De kerkezaal was vrij goed bezet en ook de opkomst van de mili tairen was bevredigend. Op zeer te waardeeren wijze werden een aantal gezangen ten gehoore ge bracht, waaronder Psalm 47, Zondags lied. voor gemengd koor. Door het kinderkoor werden eenige Kerstliederen, waaronder Bethlehem gezongen, welke de voldoening van de aanwezigen mochten wegdragen. Voorts werden eenige soli en hoor- nummers voor gemengd- en kinder koor uitgevoerd, terwijl de avond werd gesloten met het machtige „Dominc Salvum fac Reginam Nostram", het gebed voor onze Koningin. Bijzondere vermelding verdient voorts nog de Kerstcantate gezongen door 't kinderkoor, waarbij de zuiverheid van klank uitmuntte. Voor het accompagnement zorgde op Voorts werden eenige soli en koor- voortreffelijke wijze mej. J. v. Heijst. Het was een uitstekend geslaagde uitvoering, waarbij zang van hoog peil viel te bewonderen. Vooral genoten de aanwezigen van de heldere, klare kinderstemmen. FILM „LICHTENDE BAKENS". Maandag 29 Januari a.s., 's avonds half acht, zal in het gebouw voor christelijke belangen te Besoijen de film worden vertoond „Lichtende Ba kens", uitgaande van de Nederlandsche Vereeniging ter behartiging van de belangen der jonge meisjes. (Union). Deze film geeft een overzicht van het werk dat gedaan wordt voor jonge meisjes, die een betrekking in de stad hebben of zoeken. Stationsjuffrouwen, met de rood-witte of de wit-gele band om den arm zijn behulpzaam bij hel overstappen en geven betrouwbare adressen, waar vrouwen en meisjes lainnen overnachten. Verder de bemiddelings- en plaat- si ngsbureaux, waar leidsters pogen 'n werkkring te zoeken voor diegenen die zich aanmelden, alsook alle mogelijke inlichtingen geven omtrent het ver- eenigingsleven in de nieuwe woon plaats. Iedereen wordt geholpen, ongeacht godsdienst, rang of nationaliteit. Maai de grondslag van de „Union" is posi tief Christelijk en haar motto: „Dient elkander door de liefde" en „De liefde van Christus dringt ons" is de drijf veer van het werk. Zeker zullen velen, die zich interes seeren voor dit uitgebreide werk van de Union, den filmavond bezoeken. van 6-10 uur Stationsstraat 57 Waalwijk groote kracht van Willy Derby's lie deren dat zij steeds natuurlijk, echt menschel ijk blijven. Wij noemen b.v. het groote succes lied: Scheiden doet lijden, dat steeds een overweldigend succes oogst. Verder zingt hij gezellige refreinliedjes, zoo als Ma leert vliegen, Pa moet wiegen, Josef, Josef, Tante Fie danst de Chest nut tree, enz. enz. Er is de verbazend leuke sketch: De Schoolmeester; de vroolijke revue-cre atie: „Op een Perzische markt" en last nol least brengt Willy Derby een koste lijke persiflage op waarzeggers e.d. als Ali Baba de fakir. Na de pauze zingt hij liedjes op verzoek; wenscht U dus nog eens een bepaald lied te hooren, vraag het gerust! Het wordt een onvergete lijke avond; daverende vroolijkheid, ware lachsalvo's schallen door de zaal, en steeds dankt het publiek met een ovationeel applaus! Op nu reeds ont vangen verzoek zingt Willy Derby ook: Boem oh Daisy on zal hij deze tevens dansen met een dame uit het publiek, wat een bijzonder aardig ef fect geeft. OOK NAAR HET IN MUSIS SACRUM A.S. ZONDAG 28 JAN. Aanvang 7 uur. Entrée 35 cent. WILLY DERBY KOMT! Naar wij vernemen zal de gevierde humorist Willy Derby een gala-Caba- ret-avond geven op Donderdag 1 Fe bruari 8.15 uur, in Concertzaal „De Twee Kolommen". Er is wel geen artist in Nederland welke als Willy Derby op zulk een prettige wijze het publiek kan bezig houden met een werkelijk buitenge woon repertoire. Zoo schalt de gulle lach door de zaal en zoo luistert men weer ademloos toe naar een ontroe rend, innig mooi liedje. Het is de VAN KUCH TOT KUCH. 't Is gegaan zooals we voorspelden: de tweede en derde opvoering van de revue „Van Kuch tot Kuch" zijn nog heel wat vlotter verloopen dan de eer ste uitvoering. In 't programma waren eenige wijzigingen aangebracht, ver schillende scènes verwisseld, een en kele vervallen, aan andere is wat ge schaafd, kortom de hernieuwde op voeringen zijn door een en ander een geweldig succes geworden; er was een prachtige stemming, waaraan het leu ke Pontonnierslied van Drik van En gelen niet weinig bijdroeg. Woensdag waren de manschappen met hun officieren van overzij present en deze laatsten hadden in „de Ballade" ook de noodige smeertjes uit de pan te incasseeren. Donderdag was 't de avond voor de burgers, de zaal was lang tevoren ge heel uitverkocht, een succes dus, dat door de opvoering zelf nog werd overtroffen. Men heeft zich dol gea inuseerd en een hernieuwd woord van hulde voor ontwerpers en spelers is hier zeker op z'n plaats, naast een dankwoord voor de mooie geste dat men 't publiek van Waalwijk zulke aardige avonden van en door de mili tairen heeft aangeboden. De prettige verhouding kan daardoor slechts winnen. Wegens groote belangstelling wordt de revue a.s. Woensdag herhaald. Wc hopen dat andere kantonnemen- ten ook eens van deze aardige solda ten-revue zullen mogen profiteeren, 't' zal hun een aardige O. O.-avond bezorgen. Maandagavond wordt in Thalia een Film-avond voor de militaire ge geven, die Dinsdag herhaald wordt. Woensdagavond, ter gelegenheid van den verjaardag van prinses Beatrix vroolijke kermis in de cantine en 4e opvoering van de revue „Van Kuch tot Kuch". GILDENDAG „ST. AMBROSIUS". Het aloude gide „St. Ambrosius" te v.m. Baardwijk hield dezer dagen zijn gildendag in 't gildehuis ,,'t Vosje". De dag begon als van ouds met een H. Mis voor de overleden gildebroeders. Daarna trok men naar 't Vosje, waar alle leden present waren om den dag verder in gezelligheid door te brengen. Ter sprake kwam ook 't feit dat de heer H. Baijens zijn zilveren feest als lid der gilde herdacht, wat nu op zich zelf niet zoo'n bijzonder feit is, waar verschillende leden reeds 45 jaar de gilde trouw zijn, maar toch had dit de attentie van 't bestuur en werden de verdiensten van den jubilaris naar vo ren gebracht. De jubilaris waardeerde dit zeer en offreerde den leden een feestavond, die op Woensdagavond gehouden werd. Toen het acht uur had geslagen werden de jubilaris en z'n echtgenoote de versierde zaal binnengeleid en ont vangen met een „Lang zullen ze leven". Door den secretaris, den heer Jos. Loeff werd de jubilaris hartelijk gecompli menteerd en aan alle gildebroeders ten voorbeeld gesteld en werd hem een mooi cadeau aangeboden. De jubilaris dankte voor de hartelijke hulde en 't mooie geschenk, dat hij als een blijven de herinnering aan dit feest met zorg zal bewaren. De avond werd verder in gezellig samenzijn, muziek en zang doorge bracht en allen waren ten hoogste vol daan. ZANG- EN REVUE-AVOND ,TOT BLOEI DER TOONKUNST". Het eerste winterconcert der Lieder tafel „Tot bloei der Toonkunst" heeft lang op zich laten wachten, doch door het klinkende programma dat zij haar donateurs en verdere belangstellenden thans aanbiedt, worden dezen ruim schoots schadeloos gesteld. Het belooft een heel bijzondere, vroolijke avond te worden, niet het minst door de mede werking van het gevierde Breda's Re vue- en Cabaretensemble. Dit gezel schap, bestaande uit 3 dames en 4 hee ren, boekte in andere plaatsen veel suc ces en ook hier zullen hun komische scènes en populaire liedjes bij het pu bliek zeker inslaan. Hun groote revue show bevat niet minder dan 20 num mers die, in een vlot tempo opgevoerd, de aanwezigen eenige vroolijke uurtjes zullen bezorgen. Ook de Liedertafel komt met een 5-tal met zorg gekozen kleine koren, zoodat ons een mooie bonte avond te wachten staat, die voor elk wat wils biedt en waarop het ongetwijfeld heel druk zal loopen. VETERANENBAL. Blijkens advertentie in dit nummer geeft de Veteranen-turnclub „Ons Huis" morgenavond haar jaarlijksch bal in Musis Sacrum. De „Veteranenbals" zijn gewoonlijk zeer in trek om hun gemoedelijk-vroo- lijke sfeer. Morgenavond zal er, met 't oog op het nabije 10-jarig bestaan, reeds een jubileum-stemming heer- schen en krijgen we ongetwijfeld reeds een voorproefje van de op handen zijnde jubileum-viering. R.K.V.V. H.E.C. Door het zeer ongunstige winter seizoen is de voetbalsport zoowat ge heel o]) den achtergrond geraakt. Om den clubgeest toch levendig te houden en de H.E.C.'ers weer eens bij elkaar te brengen, heeft het bestuur op Zaterdag 27 Januari een bonte avond georganiseerd, welke toeganke lijk is voor de leden, donateurs en ge- noodigden. Door medewerking van het Duo „Hentom", de tooneelclub O.O.G. enz., is men weer gewaarborgd een avond te krijgen vol afwisseling en jolijt, zoo als we dat op de H.E.C.-avonden altijd gewend zijn geweest. Als de voorteeKennen niet bedrie gen, kunnen we dus een avond ver wachten, waarbij de echte gezellige H.E.C.-stemming hoogtij viert. "„KUNST EN KRACHT". Oudersavond. In de gymnastiekzaal der R.K. Jon gensschool in de Baardwijkschestraat, geeft „Kunst en Kracht" Maandag a.s. naar gebruikelijken Oudersavond. Ge zien de steeds toenemende belangstel ling is het noodig gebleken dezen avond alleen voor personen boven 16 jaar toegankelijk te stellen. De commissie van voorbereiding heeft, met finantieelen steun van ver schillende ingezetenen, weer een zeer aantrekkelijk varieerend programma kunnen samenstellen, waarop natuur lijk de turnsport de hoofdschotel vormt, doch waarop ook andere attrac ties en tractaties niet zullen ontbre ken. R. W. B. De wedstrijd wordt gespeeld in het café van Frans van Helvoirt. BILJART-WEDSTRIJD. Maandagavond a.s. wordt in het ca fé van den heer Bausenbach te v.m. Baardwijk een interesante ontmoe ting gehouden tuschen het eerste zes tal van café A. van Berkel en van de v.v. Juliana. Beide ploegen beschik ken over uitstekend materiaal terwijl nog het toeval wil dat enkele spelers hier elkaar zullen treffen, die hehoo- ten tot de topklasse in onze omge ving. VERLOREN EN GEVONDEN VOORWERPEN. Bij de gemeentepolitie alhier zijn zijn inlichtingen te bekomen omtrent de volgende verloren en gevonden voorwerpen Verloren: Drie portemonnaie's met inhoud, koffertje met waschgoed, huissfeutel, controle-tang, rijwielbe lastingmerk, vulpotlood, dames arm bandhorloge. GevondenKinderbontje, koperen sleutel, diverse handschoenen, pad vinderszakmes, bos sleutels, kwartier- muts, duimstok, rijwielbelastingmerk. A.s. Zaterdag 27 Januari houdt on ze vereeniging haar jaarlijksch bal in de zaal van den heer C. Smolders. Dat de avonden door R.W.B. gegeven bij haar leden en aanhangers zeer op prijs gesteld worden, toonde het be zoek aan den kort geleden gegeven humoristen-avond welke (tusschen twee haakjes) schitterend geslaagd is. De zaal bij v. d. Meijs-was stampvol en het ging er pleizierig naar toe. Daar er nog steeds geen wedstrijden ge speeld kunnen worden zijn wij voor contact met spelers en supporters hoofdzakelijk op deze avonden aange wezen. Daarom hopen wij dan ook a.s. Zaterdagavond de heele R.W.B.-fami lie weer aanwezig te zien om de vriendschap te hernieuwen en enkele uren gezellig onder elkaar te zijn. BILJART-TOURNOOI „HET BANDSPEL". Maandag a.s. zal de sluitingsavond in de eerste afdeeling gespeeld wor den tuschen „Het Bandspel" en E.B.C. gevestigd in het café 't Vosje. De E.B.C. welke over geroutineerde spelers beschikt die vooral in wed strijden hun beste spel plegen te ont plooien, maakt een prachtkans naar den hoogsten prijs, hoewel de spelers van „Het Bandspel" zich ernstig zul len verdedigen om in den laatsten wedstrijd een goed figuur te slaan. Jaarvergadering Burgerwacht in calé Tb. van der Geld hield Woensoagavond de Burgei wacht baar algemecne jaarvergadeiing. De secretaris de heer A. van den Uoru gal verslag over het afgeloopen üoekjaar. N De regeling van oefeningen en scbielweusli ïjuen werden in handen van bet besiuur gelalen. Hierna werü overgegaan tot uit reiking van tie prijzen, die in het algeloopen jaar ais volgt werden uchaaiu 1 Nico de Bont, 2 Jac. Moster- inans, 3 Adr. Heijmans, 4 M. van Het voort, 5 L. van bpijk, b P. van bon, 7 A. van Dommelen, 8 Aug. Meesters, 9 A. van Uer Gelü, 10 A. Roestenburg, 11 C. Keetels, 12 Ivo van Buul, 13 W. van der Lee. 14 lh. van Wijk, 15A. van bon, 16 Jos de Bont, 17 M. Koks, 18 J. de Bont, iy G. van Heipl, 20 Th. van oer Geid, 21 Jo van derVen, 22 M. Verrijt, k3 A. van den Oord, 24 J. van Beijncn, 25 Jac. van Loon, 26 A. Keelels, 27 J. van Loon, 28 Aut. van den Uord, 29 W. Mouimersteeg, 30 L. van bon, 31 W. Doreuiaus. Uit de bocht. Bij het alrijden van de stoep van den Druneuschen dijk in de rich ting VS aalwijk, kwain de aanhang wagen van een zeswielig motorrij tuig te slippen, Het naast den weg staande hek werd vernield en persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. Uitvoering. Zondag 4 Februari a.s. zal de tooneelclub der B.B.A, vereeniging uit Tilburg in de harmoniezaal van calé Tb. Elshout een tooneeluitvoe- ring geven. Dit zeer goed spelende dilettan tengezelschap, dal reeds met veel succes in Tilburg en Loonopzand optrad, zal in Drunen voor 't voet licht treden met het bekende too- neelspel in drie bedrijven «Oessin Blanda» van Jan Tromp. Loop der bevolking. Op 31 December 1938 had Dru nen in totaal 4653 inwoners, waar. van 2453 m. en 2200 vr. In 1939 werden geboren 57 m. en 63 vr. en vestigden zich 124 m. en 88 vr., zoodat de totale vermeerdering 181 m. en 151 vr. bedraagt. Er overleden 36 m. en 31 vr., terwijl 88 m. en 92 vr. vertrokken. Dit beteekent dus een totale vermin, dering van 124 m. en 123 vr. De algeheele vermeerdering be draagt alzoo 57 m. en 28 vr. Het totaal aantal inwoners was op 31 December 1939 4748. Er werden 26 huwelijken gesloten. Collecten. Morgen zal in de parochiekerk van St. Lambertus in alle H. Missen gecollecteerd worden voor een feest gave aan Mgr. Diepen bij gelegen heid van diens zilveren jubileum als Bisschop. Zondag 4 Februari zal de maan- delijkscbe collecte gehouden worden voor de noodlijdenden der parochie. Burgerlijke Stand. Gehuwd Franciscus van Delft en Gijsberta Leijsten, ELSHOUT. Uitvoering. Gedurende de vastenavonddagen zullen in de Jongenscongregatie de gebruikelijketooneeluitvoeringen ge geven worden. i

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 2