UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING GEMENGD NIEUWS BURGERLIJKE STAND. KUTSHEUVa. SPRANGGAPELLE. De Bouwvakpatroons. De bouwvakpatroons hebben van den tijd, die voor velen hunner weinig werk biedt gebruik gemaakt om ook een gezellig dagje te organiseeren. De jaarvergadering was met een feestver- gadering gecombineerd. Dinsdag werd met een H. Mis om 9 uur in de St. Janskerk begonnen, waarna bij den heer Jan van Dun het eerste gedeelte der jaarvergadering met jaarverslagen etc. volgde, nadat vooraf een goede koffietafel de inwendige mensch ver sterkt had. Na den middag werd de vergadering voortgezet. Om zes uur verzamelden zich de bouwvakkers aan een copieus diner, dat nog steeds bij de meesten het glanspunt van den dag vormt. Doch ook aan de dames was gedacht, door tot slot van den dag een prachtige filmvertooning te geven, van de machtige rolprent ,,De vallei der reuzen", waarbij zeker de timmerlui hun hart hebben kunnen ophalen aan de machtige rijkdom aan hout, dat de Amerikaansche bosschen biedt. R. P. S. Aan het postkantoor Kaatsheuvel en het daaronder behoorend ambtsgebied werd gedurende de maand Januari 1940 ingelegd 23572.34 en terugbetaald 15580.00. Het laatste boekje draagt het nummer 9888. Eierle vering. Door de eiervereeniging alhier zijn afgeleverd aan de N.C.B. afd. Loon-op- Zand 1800 stuks eieren. De prijzen wa ren 66 en 68 ets. per kilo. Biljarten. In het café van den heer C. van Wanrooy had Maandagavond de re vanchewedstrijd plaats tusschen Krijt op Tijd en Ons Genoegen. De volledi ge uitslag was: Krijt op Tijd—Ons Genoegen: C. v. WanrooyA. Snoeren 7535 J. Couwenberg H. Snoeren 51— 75 J. Opperman—M. Soeterboek 75— 45 A. ElshoutTh. Netten 7553 L. EmmersM. van Boxtel 6475 Th. Damen C. Netten 7565 Totaal 415348 De hoogste serie behaalde L. Em mers van Krijt op Tijd, 14 pnt. BERKDIJK. Jubileum missiehuis. In de zaal van den heer v. Dinteren had een vergadering plaats in verband met het 25-jarig bestaansfeest van het missiehuis. Door de vergadering wer den de volgende bestuursleden geko zen: P. Robben, Fr. Oosterwaal, Th. Ligtvoet, A. in 't Groen, A. Zwaans, J. Snoeren, Joh. v. Wanrooy en M. de Jong. Zondag 4 Febr. heeft een verga dering plaats van de wijk Dreefstraat, Baan enz. in het café van den heer Net- nen. De agenda vermeldt o.m. 't kie zen van 4 bestuursleden voor die wijk. De vergadering wordt na de Hoogmis gehouden. In de sloot. Woensdag kwam door de gladheid van den weg de groote vrachtwagen van de Noordexpres op den weg loo- pende naar den Loonschendijk in den sloot terecht. Met vereende krachten en met behulp van twee paarden werd het vehikel uit zijn benarde positie be vrijd. LOON-OP-ZAND. Kon. Erk. Harm. Concordia. Zaterdagnamiddag hield genoemde harmonie haar jaarlijkschen statiedag, welke in alle opzichten geslaagd mag heeten. Nadat de muzikanten zich in de zaal verzameld hadden en de huishou delijke aangelegenheden der vereeni- ging waren behandeld, werd een muzi kale wandeling gemaakt door het dorp. waarna werd aangezeten aan het feest maal, waaronder de voorzitter het woord voerde en mededeelde dat, of schoon de tijd niet normaal is, toch het 30-jarig bestaan der harmonie eenigs- zins feestelijk zal worden herdacht, al zal dan ook geen concours worden ge geven. De avond werd verder in groote ge zelligheid doorgebracht, vooral met het geven van voordrachten, waaraan zeer mooie prijzen verbonden waren. In aansluiting met dezen feestdag werd Zondagavond den leden en do nateurs een groote uitvoering aange boden, waaraan meewerkte de bekende Tilburgsche Gemengde Tooneelveree- niging ,,Ars Longa Vita Brevis". welke opvoerde het blijspel in drie bedrijven Robbedoes" van Christien van Bom mel Kouw en Henk Bakker. LOONOPZAND. Vanaf 2fi Januari t/m. 1 Februari '40. Geboren: Thomas Petrus zv. A. J. van Wanrooy en H. G. Huiskes. Leonardus Hendri- eus Geradus zv. H. v. Mierlo en W. M. v. d. Velden. Franciscus Maria dv. J. C. Fyneman en A. C. Bruijsters. Maria Henrika Johanna dv. H. A. Sprangers en J. A. Pullens. Overleden Pieternella Nieuwenhuyzen, echtgenoo- tc van G. Rozcnbrand, Gó j. Maria Hendrika Moon en, weduwe van de Vries Franciscus, laatstelijk weduwe van van der Heijden, Johannes, oud 82 j. Ver- ouden, Petronella Martina, eerst weduwe van P. Bicmans, thans echtgenootc van van Gorkom, G. M., oud 59 j. - Schelle- kens, Antonius Pieter Maria, oud acht maanden, zv. Marinus Daniël en Jacoba Kolberg. Hendriks, Theodorus, we duwnaar van Ligtvoet, Adriana, oud 79 j. van Ree. Johannes Herinanus, oud 11 jaar. Huwelijken: Antonius Marinus Mels, oud 36 jr, land arbeider, alhier en Maria Gatharina van der Loo, weduwe van Vermeer, Petrus Hermanns, oud 46 jr., landbouwster, al hier. Vertokken: L. M. J. Vermeulen en gezin naar Uden hout. Tha. v. d. Langen berg naai Udenhout. J. M. v. d. Loo naar Uden- hout. C. M. v. Balen naar Drunen. Aa. Ma. Schellen naar Schyndel. 11. A. Kooyman en gezin naar Boxmeer. L. J. M. Muskens naar Schyndel. M. C. J. Noyens naar Gilze c.a. C. Dek kers ambtshalve. L. N. Damen naar Eindhoven (Stratum). H. v. Boxtel en gezin naar Tilburg. P. M. Stübbe naar Waalwijk. SPRANG. Predikbeurten Zondag 4 Febr.: Ned. Herv. Kerk. v.m. 9.30 uur (le lijdensmeditatie De nacht des verraads) en 6 uur Ds. A. Sirag. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en nam. 2.30 uur Ds. B. A. van Lummel. De Sociale Studieclub van den Christel. Besturenbond Sprang-Capelle houdt a.s. Maandagavond om half acht eene vergadering in de zaal van den Chr. Volksbond alhier. Aan de orde is een onderwerp over: ,,De Gildemaat- schappij en de bedrijfsorganisatie" in te leiden door dhr. G. Braspenning. A.s. Donderdag des avonds half acht zal in het Ned. Herv. Kerkge bouw alhier, op uitnoodiging van het Comité voor Winterlezingen uit de Ned. Herv. Mannen-, Jongelings- en Meisjesvereenigingen, als spreker op treden de Weleerw. heer Ds. H. S. J. Kalf van Renswoude, met het onder werp: ,.De oorzaak der onkerkelijk heid' Voor een naar omstandigheden tamelijk bezet kerkgebouw, gaf de Chr. Gemengde Zangvereeniging Excelsior met medewerking van het Kinderkoor Jong-Excelsior, j.l. Woensdagavond haar jaarlijksche zanguitvoering. De samenkomst werd geopend dooi den Edelachtb. heer Burgemeester A. Smit, beschermheer der vereeniging, waarna gezamenlijk het Wilhelmus werd gezongen. Het programma dat hierna door de Zangvereeniging en het Kinderkoor werd afgewerkt, bestond uit niet min der dan 18 nummers, waaronder soli, duo, kwartetten en koren, die allen, onder leiding van den bekwamen di recteur den heer P. Christ Azn. op verdienstelijke wijze werden ten gehoo- re gebracht. Ds. A. Sirag, eerevoorzitter der ver eeniging sprak een kort slotwoord. Onder zeer groote belangstelling vierde de heer R. van Drongelen alhier j.l. Donderdag zijn 40-jarig jubileum als koster bij de Ned. Herv. Kerk. Vele notabele ingezetenen kwamen den ju bilaris hun gelukwenschen aanbieden, onder wie de Weleerw. heer Ds. A. Sirag, de Edelachtb. heer Burgemees ter A. Smit, deputaties van Kerkeraad, Kerkvoogdij en kerkelijke vereenigin- gen. Chr. Gem. Zangvereeniging Ex celsior, enz. enz., van wie hij tevens attenties in den vorm van bloemen mocht ontvangen. Namens de Kerk voogdij werd hem een prachtige leun stoel aangeboden. Zeer vele telegrafische en schrifte lijke gelukwenschen en cadeaux in ver schillenden vorm mocht de jubilaris ontvangen, wel een bewijs hoe zijn verdienste gewaardeerd wordt. Bij de talrijke felicitaties welke de heer van Drongelen mocht ontvangen, voegen wij gaarne de onze. CAPELLE. Gedurende de maand Januari'40 werd op het hulppostkantoor alhier in de Rijkspostspaarbank ingelegd: f5111.87 en terugbetaald f 2346.66. Het aantal inlagen bedroeg 58, dat der terugbetalingen 26. Voor de Ned. Herv. Gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag 's morgens half tien en des na middags half tien op te treden Ds. Oostenbrug. De Coöp. Aankoopvereeniging »Capelle, Vrijh.-Capelle en Sprang" w.a. houdt Woensdagavond 7 dezer in het café van den heer Ant. van ijk aan het Bruggetje een alge- meene ledenvergadering, waarop o.m. aan de orde komt de rekening en verantwoording over 1939. A.s. Zondag des morgens half tien en des namiddags twee uur hoopt voor de Ned. Herv, gemeente a. d. Loonschendijk op te treden Ds. Vroeg in de Wey. VRIJHOEVE-CAPELLE. In het gebouw voor Chr. Be langen alhier hield Dinsdagavond de Koleninkoopvereeniging van den Chr. Besturenbond haar jaar vergadering. Uit de jaarverslagen bleek dat bet ledental 50 bedraagt, de omzet was 160 ton, de kas sloot met een batig saldo. De altredende bestuursleden P. Wagemakers. P. Faro en Jac. Vos werden herkozen. lot nieuw lid der controle-com missie werd benoemd W. Ros. Mej. Z kreeg bij't schaatsen rijden hevige pijnen in haar beenen. De ontboden geneesheer constateer den dat haar beide voeten bevroren waren. Lichtseinen ten dienste van vreemde vliegtuigen Aan het buitengewoon politieblad ontleenen wij: «4 De commissaris van politie te Zeist verzoekt te worden bekend gemaakt met den bestuurder van de auto, gekenmerkt H 13138, die ver dacht wordt op 27 Januari 1940 omstreeks 6.30 uur 's namiddags in Woudenberg, in de omgeving van het kruispunt bij Qualre-Rras, licht seinen vermoedelijk ten dienste van de oriënteering van vreemde vliegtuigbestuurders te hebben gegeven. Bij aantreffen wordt ver zocht de betreffende auto te onder zoeken of daarin materiaal aanwe zig is om lichtseinen tekunnen geven. Uit een ingesteld onderzoek is gebleken, dat nummer met letter H 13138 is opgegeven aan Ferdinandus Orelianus Martinus Fontenai, geb. 23 Dec. 1878 te Antwerpen, destijds wonende Aleidisstraat 81b te Rot terdam. Deze persoon, die van Bel gische nationaliteit is, is echter niet meer woonachtig te Rotterdam, doch blijkt op 29 Juni 1921 aldaar te zijn afgeschreven voor vertrek naar Es- schen (B.). Tevens wordt verzocht te worden bekend gemaakt met de tegenwoordige woon- of verblijf plaats van dien vreemdeling, die mogelijk in een der vreemdelingen administraties zou kunnen voorko men. Het moet niet onmogelijk wor den geacht, dat de betreffende auto, waarvan het signalement niet kan worden opgegeven, van een valsch nummer is voorzien. Treinontsporing bij Vught. Gisteravond is de electrische trein die om 6 uur uit Eindhoven was vertrokken, bij het gesticht Voorburg onderdegemeente Vught bij 's-Bosch gederailleerd tengevolge van een botsing met een auto. Het verkeer in beide richtingen werd ontwricht. Persoonlijke ongelukken zijn niet voorgekomen. Hel ongeluk is ontslaan doordat de auto, bestuurd door dr. Van Spaandonk uit Vught, kort voor den onbewaakten overweg slipte, en tusschen de rails bekneld raakte. Juist op dat oogenblik naderde de trein en de medicus kon nog maar ternauwernood 't voertuig verlaten. De auto werd opzij geslingerd en totaal vernield. Het vooistel van 't motorrijtuig derailleerde, waardoor de wagon dwars over de rails kwam te staan. Het personeel van de trein trof onmiddellijk uitgebreide veiligheids maatregelen en zette op grooten afstand roode lampen uit, zoodat de ongeveer tezelfder tijd komenden trein uit den Bosch, eveneens een electrische, naar Eindhoven, tijdig tot staan kwam. Deze nam de passagiers van den gestranden trein over en bracht hen naar Den Bosch. Het treinverkeer werd verlegd over Tilburg. Uit Den Bosch had de stationschef'n ploeg werkvolk en 'n kraanwagen gestuurd. Omstreeks acht uur was het verkeer over een lijn weer mogelijk. Men vertrouwde echter in den loop van den avond het verkeer geheel te kunnen her stellen. Tragisch ongeluk. In de buurtschap Deldenerbroek (Gemeente Ambt Dtlden) heefl zich een tragisch voorval voorgedaan Gistermorgen werd de ruim 70-jarige landbouwersvrouw Vorgers in bijna bewusteloozen toestand aangetroffen. Het bleek dat zij den geheelen nacht dolende was geweest. De vrouw, die zeer bijziende is, en die met haar bejaarden man op een eenzame boerenhoeve woont, was den vorigen avond op zoek gegaan naar hulp, omdat baar man van een zolder was gevallen, waar door hij zwaar gewond was. Zijn echtgenoote heeft hem toe gedekt, eu daar zij hem zelf niet kon helpen, is zij naar buiten ge- gegaan om huurlieden, die echter veraf wonen, te waarschuwen. Daar bij is zij door haar slechte gezicht aan het dwalen geraakt, Toen zij Ter gelegenheid van Prinses Beatrix' tweeden verjaardag werden vele bloemstukken ten paleize Noordeinde te Den Haag afgegeven. Twee jeug dige Haagsche ingezetenen komen hun bloemenhulde aanbieden. met horten en slooten dit verhaal had gedaan toog men ijlings naar het huis van de vrouw, waar de man nog steeds op dezelfde plaats lag. Een te hulp geroepen dokter kon slechts den dood constateeren. Ook met de vrouw is het ernstig gesteld, na alles wat zij doorslaan heefl. 2.000 OOO M3 sneeuw. Nagenoeg in één week tijd is 25 cM. sneeuw gevallen en om deze laag in Amsterdam geheel weg te werken zou een crediet noodigzijn van ongeveer f 450 000 Teneinde een indruk te krijgen van de hoeveelheid sneeuw, welke over de stad neerdaalde, is het in teressant te weten, dat alleen op de rijwegen en de trottoirs rond twee millioen kubieke meters gevallen is. Wanneer men deze massa in spoor wagens zou willen laden om naar buiten af te voeren, dan zouden hiervoor 40.000 goederenwagensnoo dig zijn, een trein dus van 300 km. lengle, zijnde een afstand van Am sterdam naar Luxemburg. Vrouw half bevroren op een weiland gevonden Een boer heeft op zijn weiland aan den Ooster Ringdijk bij Am sterdam, een oude vrouw gevonden, die in half.bewusteloozen toestand op den grond lag. Haar voeten en handen bleken bevroren te zijn. De vrouw, een tachtig-jarige weduwe, eenigszins kindsch, die bij haar dochter in Diemen inwoont, was Iegelijk met de anderen naar bed gegaan. Toen men opstond vermiste men de oude moeder. Zij was on gemerkt in den nacht of in den vroegen ochtend van huis wegge- loopen. De vrouw is in zorgwek- kenden toestand naar het O. L Vrouwe-gasthuis te Amsterdam ver voerd 93000 personen verongelukt in Amerika. Volgens mededeelingen van den Nationalen Baad voor de Veiligheid zijn in de V.S. in 1939 93000 per sonen bij ongelukken om het leven gekomen en 8 millioen gewond. Er zijn 32,600 dooden bij verkeers ongelukken te beklagen, 1.150.000 personen werden hij verkeersonge lukken gewond. Deze cijfers zijn lager dan die voor 1938. Doodelijk ongeluk bij zand- storting. Op een zandafgraving onder Ren- kum is een zaadstorting voogekomen Twee personen werden hierdoor half bedolven. De gehuwde Th. J. B. uit Renkum kreeg een brok bevroren leemgrond op de borst waardoor zijn borstkas werd inge drukt. Hij was terstond dood. De 36 jarige F. J. werd ter observa tie naar 't ziekenhuis te Wageningen vervoerd. Zijn toestand baart geen zorg. Hevige brand in Haarlem. Nadat de brandweer verschillende malen in actie was geweest, werd zij opnieuw gealarmeerd, doch nu voor een ernstiger brand, welke woedde in de Maasstraat in Haarlem Noord op de bovenverdieping van een manufacturenwinkel, welke étage geheel is uitgebrand. Ook de naast gelegen boven woningen, werden door het vuur aangetast, doch hier is de schade gering. De groote hoeveelheid bluschwater richtte in den manufacturenwinkel groote schade aan, welke door de verzekering wordt gedekt. Baby in brand geraakt. Een schoorsteenbrand ontstond in een woining aan den Aweg te Groningen, bewoond door de familie J. J. F. Een in de kamer staande wieg vatte eveneens vlam, tengevolge waarvan de baby van zes maanden ernstige brandwonden opliep. In hoogst zorgwekkenden toestand is de kleine naar 't Diaconessenhuis vervoerd, des avonds is 't meisje daar overleden. KW EtSMiDJE VERKOUDEN GEEBTR UI DENBERG. Geboren: Johanna Mathea Antonia dv. \V. Krols-Pruijsten. Gehuwd: Adrianus P. Broeders, 29 jaar en Adri ana J. Rypert, 22 jaar. Overleden Wouter Lambregts echtgen. van H. A. van Haaien, 72 jaar. Adriana Stoop echtgen. van J. H. Dirvcn, 63 jaar. Willem Bossers echtgen. van M. A. van Gennep, 72 jaar. Joseph Sperber echt gen. van J. M. Zeijlmans, 73 jaar. - Ga tharina de Jong, 22 jaar. Gevestigd Xicolaas J. Sperber uil Wieringermcer. Johannes K. O. J. Bruel uit Haarlem. - Johannes F. P. v. d. Linde uit Til burg. Johanna A. G. Arnold uit Delft. Francisca Renniers uit 's Hertogen- bosch. Theresia A. M. üome uit Raams- donk. Huiberdina J. Radings uit Bre da. Leonardus S. v. d. Heuvel en ge zin uit Made. Johannes A. Waalwijk uit Waalwijk. Theuntje Snijders uit Breda. Vertrokken Marinus J. Heesters en echtgen. naar Dongen. Dvmphena A. Renniers naar 's Gravenhage. Elisabeth S. G. Lans naar Bergen op Zoom. Johanna M. F. Veenhuis naar Eindhoven. Martijna W. van Bracht naar Haarlem. Gerar- dus J. Berende naar Raamsdonk. Jo hannes R. de Nys naar Made. Geer- truida J. Jacobsen naar Maastricht. Henricus J. Lammers naar Raamsdonk. Francois J. F. Chr. M. Muschter naar Velsen. Dr. J. P. Veening te Beemster gaat per ar langs de besneeuwde wegen zijn patiënten bezoeken. v~? "I Wrijf dan keel, rug en borstje in met Dampo.Wonderlijk zooals dit helpt! ,Pot 50 ct. Tube 40 ct. Doos 30 ct.

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 3