RECHTZAKEN. SPORT. BURGERLIJKE STAND. LAATSTE BERICHTEN. GEMENGD NIEUWS ADVERTENTIEN Wiotersche kwalen Dan Mijohardtjes halen Ook voor de Carnavalsdagen DRUNEN. GEERTRU1DENBERG. HERPT. Adverteeren doet verkoopen. H. VAN MIL-VAN SPRANG H. VAN MIL-VAN SPRANG NEDERL. VEREENIGING VAN LEDERWARENFABRIKANTEN. De Nederl. Ver. van Lederwaren- en Kofferfabrikanten hield haar jaarlijk- sche algemeene vergadering in het Jaarbeursgebouw te Utrecht. De Voorzitter, de heer P. v. d. Pluijm te Utrecht, hield een belangwekkende openingsrede, waarin deze de moeilijk heden voor mensch en industrie op somt t.g. van den oorlogstoestand en hoopt dat de gedachtengang der n\en- schen zich zal wijzigen en er spoedig een vrede moge komen, gebaseerd op eerlijkheid en rechtvaardigheid en dat er begonnen kan worden aan den op bouw van een nieuwe maatschappij, ook gebaseerd op moreele' samenwer king. Spr. wijst dan op den grooten vooruitgang van de luxe tasschen-, kof fers- en lederwaren-industrie in ons land, waarin velen werkzaam zijn. Voor alles dient men rekening te houden met de verdere stijging ,en schaarschte van materialen, alg. onkos ten, met verdere invoering van sociale lasten, zooals wettelijke vacantierege- ling en kinderbijslag, hoogere belasting etc., ook met een hoogere kapitaalinves- teering, loonen welke het indexcijfer zullen moeten volgen etc. Het vasthouden aan de leverings- en betalingscondities is een dringende eisch, alsmede aan een behoorlijke cal culatie, waarna spr. wijst op onderling vertrouwen van fabrikant en afnemer, dat zal ook onze industrie ten goede komen. Uit het jaarverslag uitgebracht door den heer Scheffer, Den Haag, ontlee- nen wij, dat de vooruitgang der Ver- eeniging, alsmede de belangstelling merkbaar is, de officieele instanties raadplegen geregeld het bestuur en di verse leden hebben als afgevaardigden zitting in diverse regeeringsinstanties. Diverse punten bleven in verband met den in Sept. j.l. ontstanen toestand in portefeuille. Aan de officieele erkenning van de aangenomen leverings- en betalings condities wordt gewerkt. In verband met de veranderingen in de schaal der invoerrechten werden bij de Ministers van Financiën en Econ. Zaken stappen ondernomen in het be lang van het Nederlandsche product. Spr. bracht hulde aan de vakpers en aan den heer Melhado, red. van het vakblad ,,de Schoen' voor zijn monde linge en schriftelijke medewerking. De meest vooraanstaande fabrikan ten van lederwaren en koffers in den lande zijn bij de Vereeniging aange sloten. De heer J. Asscher, Directeur N.V. Lederwaren, Amsterdam, die als pen ningmeester het financieel rapport uit brengt, wijst op den goeden stand van de kasmiddelen. De aftredende bestuursleden de hee- ren P. van der Pluijm. Directeur N.V. Wessels te Utrecht en S. Scheffer, werden als bestuurders herkozen. Bij de gehouden besprekingen werd de propaganda behandeld, alsmede de reclame voor leeren artikelen van Ne- derlandsch fabrikaat, alsmede het ver krijgen der verbindendverklaring van de leverings- en betalingsvoorwaarden. Ter controle en behandeling van dit onderwerp werd een neutrale commis sie benoemd, bestaande uit de heeren A. van Gastel, Dir. Noord-Holl. Leder- Mij.; A. Ball, van de Veritex N.V., Apeldoorn en J. A. Melhado, Amster dam, Red. van het Vakblad ,,de Schoen Nadat nog diverse onderwerpen de belangen rakende den Ned. Lederwa- renindustrie waren besproken en eeni- ge der geïntroduceerde lederwarenfa- brikanten zich als leden aangemeld hadden, werd de vergadering met een opwekkend woord ter propaganda ge sloten. MUSIS. i WMf) „De Heldenbrigade". Vrijdag, Zaterdag en Zondag draait in Musis, de prachtige, geheel in kleu ren opgenomen Warner Bros film ,,De Heldenbrigade", die ons een levendige beschrijving geeft van het baanbreken de" en vaak uiterst gevaarlijke werk, dat destijds door ,,De Koninklijke Cana- deesche Bereden Politie-' werd verricht in het hooge Noorden. Dick Foran vervult in dit werk een fraaie creatie van jong sergeant, die lichtelijk aangebrand is, doordat hij na een vruchtbare dienstperiode van 10 lange jaren werd gepasseerd voor de benoeming van inspecteur, terwijl voor deze functie een echte dienstklopper werd aangewezen, die nu juist niet de bijzondere kwaliteiten als politieman heeft. Verder zien we in de hoofdrollen: Gloria Dickson, Gale Page en Allen Jenkins, die ieder om beurten onze vol Ie aandacht opeischen. Deze rolprent geeft ons 100 c/c prima sensatie, actie en spanning, doch is wat uitvoering en spel betreft niet te rangschikken onder de gewone „Wes terns". Het verhaal is levendiger en het spel meer innemend, dan wij dit tot dusver bij andere dergelijke werken mochten aanschouwen en daarom twij- felen we niet of deze film, die ook el ders wekenlang volle zalen trok, za het ook in Waalwijk doen. „De Kop van Jut". I WASPIK. In de Kop van Jut, een bijzonder amusante film, die Maandag en Dins dag draait ziet het publiek het bekende duo Laurel en Hardy, twee luitjes, die natuurlijk weer tal van onhandige din gen doen bij hun pogingen om het nood lot van de zwaarte kracht te overwin nen. Hun gekijf onder elkaar, temid den van ontploffende automobielen, in- stortende^ huizen, omvallende stapels eetgerei, ontijdig afgaande vuurwapens, woedende vrouwtjes is niet te evena ren. De beide rasartisten van het komi sche genre, zijn hier weer eenig in hun soort en voor de liefhebbers zeker te waardeeren. CARNAVAL. IiT onze parochiekerken wordt het Veertigurengebed gehouden tot inten tie van den vrede, een gebeds-actie dus voor den vrede. De Carnaval-viering bepaalt zich dit jaar dn onze gemeente tot de bals in verschillende lokaliteiten; er wordt daartoe gelegenheid te over geboden: wij verwijzen daarvoor naar de adver tenties en agenda. STEUNT DE NATIONALE ROODE KRUIS COLLECTE 1940. Met het oog op de buitengewone omstandigheden heeft het Nederland sche Roode Kruis besloten om dit jaar over geheel ons land een natio nale Roode Kruis-collecte te houden. Tengevolge van de mobilisatie der weermacht en de daarmee inverband staande getroffen voorzieningen voor verzorging en verpleging van militai re zieken en gewonden, inrichting van ziekenhuizen en hulpziekenhuizen, bloedtransfusiedienst enz., is de bo dem van de Roode Kruis schatkist zichtbaar en het kan dus niet anders of het publiek zal rijkelijk moeten hel pen om deze nationale collecte een succes te maken. Te Waalwijk wordt deze collecte gehouden op Zaterdag 3 Febr. (he denmiddag) en met klem dringen wij er op aan, om toch vooral nu te ge ven. Waalwijk moet weer een goed fi guur slaan. FEESTAVOND R.K. MIDDENSTAND. In afwijking met zooals aanvanke lijk was bericht, hield de R.K. Midden- standsvereeniging Woensdagavond in hoetel Verwiel haar jaarlijksche feest avond. waarop ook de K.J.M.V. was uilgenoodigd. De spreker van dezen avond, kape laan Beijnen uit Raamsdonksveer, was door ziekte verhinderd, zoodat men na een kort openingswoord van den voorzitter, den heer J. C. v. Eikelen burg, direct aan het vroolijke gedeelte begon. De heer Zeegers Jr. gaf eenige aar dige voordrachten, waarna men den avond verder doorbracht met een ge animeerd bal. VERLOREN EN GEVONDEN VOORWERPEN. Verloren: fox-hondje, motorhandschoen, ba jonet, vulpotlood. Gevonden: koperen bel, Lips-sleutel, controle- tang, gebreide want. handbeschermer, ceintuur. Uitvoering. Zondag om half zeven geeft de B.B.A.- club een tooneeluitvoering in café Th. Elshout. Opgevoerd zal worden het In dische tooneelspel in 3 bedrijven: „Oessin Blonda" van Jan Tromp. Jongenscongregatie. Dinsdag om half zeven wordt in de zaal der Jongens-congregatie een too neeluitvoering gegeven door de too- neelclub der Jongens-congregatie. Burgerlijken Stand. Geboren: Ant., dv. Joh.. Klijn-v. d. Brand. Gehuwd Mar. v. Loon en Petr. Verhoeven Mar. de Wit en Joh. Verhoeven Jos. van .Gurp en Petr. Verhoeven. Overleden: Adr. Brok, echtgenoote van Jos. v. d. Loo, oud 55 jaar. Door een groot aanlal ouders van kinderen die op de openbare lagere sehool in deze gemeente school gaan is een adres tot den raad gerichl om een protestantsch hoofd van de school te benoemen nu deze vaca- rure met 1 Maart a s. vacant komt. Zij motiveeren hun verzoek door het feit dat slechts 5 katholieke kinderen de openbare school be zoeken. Ongeval. De directeur van de Coöp. Stoom- zuivelfabriek »Sl. Isidorus» de heer G. Bosweeger had Maandag het ongeluk in de fabriek te vallen waarbij hij een beenbreuk opliep. De opvoering van het tooneelstuk »De Wonderdokter» hetwelk zou plaats hebben op Zondag 4 Febr. in de zaal van Hotel van Iersel zal wegens ziekte van een der mede spelers alsdan niet plaats hebben. Bijzondere omstandigheden daar gelaten zal deze uitvoering gegeven worden half vasten. Naar wij vernemen zal de heer P. Emmers, die eenige tijd geleden op de schoenfabriek van de heeren Schaapsmeerders— Broks een onge luk aan eeu zijner oogen kreeg en te 's Bosch verpleegd werd zijn oog kunnen behouden, doch het licht moeten missen. De door de tooneelvereeniging van het Jongenspatronaat gegeven uitvoeiingen voor Dames en Heeren op respectievelijk 28 en 29 Januari waren zoo druk bezocht dat wegens plaatsgebrek velen moesten worden teleurgesteld. Hierom werd besloten dezelfde stukken nogmaals te doen opvoeren on 5 Februari voor de Dames en op 6 Februari voor de Heeren. DE MOORD TE WEERT. Op 6 Febr., des voormiddags om 10 uur, zal voor den Krijgsraad te 's-Bosch worden behandeld de zaak contra P. M., 20 jaar, geboren te Weert, gewoon dienstplichtig soldaat van de le Com pagnie 13e Grensbataljon, thans ge detineerd in het Huis van Bewaring te 's-Hertogenbosch. Aan beklaagde is ten laste gelegd: dat hij op omstreeks 1 October 1939 te Weert met het oogmerk hem van het leven te bcrooven, althans hem zwaar lichamelijk letsel toe te bren gen, althans hem te mishandelen, op zettelijk en gewelddadig den dienst plichtigen soldaat H. J. C. Nouwens met een open mes een steek in den hals heeft toegebracht, waardoor ge noemde Nouwens een zoodanige ver wonding bekwam, dat hij tengevolge daarvan spoedig door in- en uitwen dige verbloeding is overleden; althans dat hij destijds aldaar op zettelijk heeft deelgenomen aan een vechtpartij, waarin onderscheiden per sonen waren gewikkeld en waaronder zich toen ook bevond de soldaat Nou wens voornoemd, welke vechtpartij de dood van dien Nouwens tengevolge heeft gehad door een hem daarbij met een mes toegebrachte steekwond, waardoor Nouwens spoedig door uit en inwendige verbloeding is overleden. Als getuigen in deze zaak zullen worden gehoord: de opperwachtmees ter der Kon. Marechaussée's Moeren, M. Coenen, J. Coenen, M. Vogel, M. Jonge—Vogel, J. W. Cruysen, G. J. H. de Graaf, F. v. d. Lomp. J. Bon en P. H. van der Hoeven. Als verdediger treedt voor beklaagde in deze zaak op Mr. S. Smeets uit Weert. PRIJSOPDRIJVING? De 52-jarige koopman J. A. B. uit Tilburg, zou medio September aan den schoenmaker P. v. Rijn te Schiedam schoenmakersfournituren als bimzen en pekgaren hebben verkocht voor prijzen die met 0.75 en 0.50 waren verhoogd boven de prijzen, die vóór September golden. De vertegenwoordiger van het O.M. heeft in dit geval 25 boete subs. 10 dagen hechtenis geëischt. Uitspraak 15 Februari. KANTONGERECHT DEN BOSCH. Uitspraken. De kantonrechter wees o.m. de na volgende vonnissen: J. G. v. B., Waalwijk, gespan onbe heerd laten staan, 3 boete M. K., Sprang-Capelle, paard op pijnlijke wij ze arbeid laten verrichten, 15 boete A. F. Z., Kaatsheuvel, vee laten loo- pen op andermans grond, 7.50 boete A. H. M., Waalwijk, nummer en letter niet verlicht, 4 boete J. A. K., Waspik, weg bevuilen, 3 boete L. v. H., Sprang-Capelle, over tijd in herberg, 4 boete J. W. v. G., Waalwijk, dronkenschap, 10 boete. Overtreders van den Coloradokever-wet. Niet minder dan 186 verdachten moesten voor den kantonrechter ver schijnen wegens het niet bespuiten of doen bespuiten van hun aardappelland tegen den Colorado-kever. De kantonrechter wees in deze straf zaken o.m. de navolgende vonnissen: Th. V., Drunen, 5 boete onv. en 60 voorw. B. V., Drunen, 3 boe te onv. en 60 voorw. J. van W., Drunen, 5 boete onv. en 60 voorw. W. A. G., Dussen, alsvoor P. W., Dussen, alsvoor B. S., Dussen, als- voor A. A. H., Sprang-Capelle, 10 boete onv. en 60 voorw. ABONNEERT U OP DIT BLAD DE GETALLEN VAN DEN ELFSTEDENTOCHT. 466 Wedstrijdrijders en 1058 toeristen bereikten den finish. Naar wij vernamen hebben 466 deelne mers, die voor den wedstrijd hadden in- geshcreven den tocht volbracht, terwijl 1058 rijders, die aan den tocht hadden deelgenomen, het herinneringskruis zul len ontvangen. Men dient niet te vergeten, dat in deze getallen alle rijders zijn begrepen, die den tocht te Vrouwbuurstermolen, Dak- kum of een der tusschenliggende plaat sen tot Leeuwarden hebben gestaakt. Het aanlal rijders, dat Leeuwarden bereikt heeft op de schaats, kon men niet vast stellen, evenmin het aantal vertrekkers voor wedstrijd en tocht. De mogelijkheid bestaat, dat deze cijfers in den loop van de week zullen kunnen worden vastge steld. WAALWIJK. Van 26 Januari tot 2 Februari 1940. Geboren Maria Cornelia Adriana, dv. D. J. Ma- teijsen-van Beek, wonende te Loonop zand. Theresia Henri ca Adriana, dv. D. J. Mateijsen-van Beek, wonende te Loonopzand. Cornelia Josephina Maria Johanna, dv. J. Vermeulen-van Os. Marti nits Maria, zv. F. Doremans-van Esch. Nicolaas Adrianus Gerardus, zv. G. Rombouts-Beerens. Petrus Adria nus, zv. A. M. de Brouwer-Gloudemans. Cornelia Adriana Josepha Maria. dv. J. Broeken-Korthout, wonende te Loon opzand. Johannes Wilhelmus, zv. J. H. van Mierlo-Heessels. Johannes The odorus Wilhelmus, zv. W. Timmermans- Laan. Overleden H. A. M. Verwiel, oud 60 jaren, echt genoot van L. L. van Dun. van ons land is zooveel sneeuw gevallen, dat de eerste treinen de grootste moeite hadden zich een weg door de wi le massa te banen. De eerste trein uit Hoorn,die om 6,26 uurvia Purmerend en Zaandam naar Amsterdam vertrekt, hetflden strijd tegen de sneeuw tusschen Oosthuizen en Middelie moeten staken. De locomotief trok de wagens moeizaam tot vlak voor bet station Ooslhuizen, doch daar werd de druk van de sneeuw zoo sterk dat de trein onmogelijk verdei kon De chef van het station Hoorn lietonmiddellijk een losse locomotief uit Hoorn komen, teneinde den trein op te duwen. Inderdaad slaagde deze manoeuvre aanvankelijk, doch ongeveer een kilometer verder kwam de trein tusschen de stations Oost huizen en Middelie opnieuw tot stilstand. De locomotief kon noch voor noch achteruit en gaf de pogingen om Purmerend te bereiken voorloopig op. De toestand der wegen blijft ongeveer 't zelfde, waar ook de temperatuur 't zelfde blijft. Ameland is geheel geisoleeid; er worden drie dames en drie heeren vermist, die van Zoutkamp over 't ijs naar Schiermonnikoog wilden wandelen. Ook Vlieland en Terschelling zijn onbereikbaar. Men is nog steeds bezig de spoor lijn den Helder—Purmerend vrij te maken. Overal in 'i land is nog groote stagnatie in vervoer en verkeer. De strijd in Rusland onder den nieuwen aanvoerder Stern blijft Bij Griep, Koorts, Kou. Rheumatische pijnen, Spit, Pijnlijke ledematen, Ziek en hangerig gevoel. De echte zijn niet rond, maar hartvormig. 12 stuks 50 ct„ 2 st. 10 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Huwelijken: P. M. Stübbe, oud 26 jaren, wonende te Loonopzand en Ha. G. van der Pennen, oud 28 jaren te Waalwijk. H. L. J. Slaats, oud 29 jaren en Aa. C. H. van Heystt oud 29 jaren. J. A. Kuijper, oud 28 jaren en Ja. A. Boom, oud 34 jaren. Ingekomen: A. F. J. van Ee# bergen van Gemert. A. Horst van Princenhage. H. J. M. Hendriks van Amsterdam. Pa. W. van den Bosch van Rosmalen. Vertokken: H. L. Henkelman naar Sprang-Capelle. A. G. M. Burgers naar Arnhem. Veiling Drunen. Goudreinetten 718; bellefleuren 4 13; sterappel 812; geel zuur 46; os- sekoppen 6lOi; Culemans 56; Fran se zuur 37; zoete appel 216; brede- rode 610; St. remie 58; yshout 6 7; spruitjes 1029; witlof 1822; schor- seneeren 612; juin 27; sjalotte 611; prey 919; wortelen 2—4y4; knolraap 14; roode kool 36; gele kool 214i; boeren kool 48J; savoie kool 34i;. Allesp er K.G. Bloemkool 1820; knolselderij 2104. Alles per stuk. Fruit aangevoerd 21200 K.G. Trein ingesneeuwd. lederen dag opnieuw plaatst bet winterweer ons voor onaangename verrassingen. De spoorwegen moeten uiteraard alle krachten in het geweer roepen om de onvermijdelijke vertragingen zoo klein mogelijk te maken. Tot nu toe was men daarin zoo goed mogelijk geslaagd de treinen kwa men altijd, zij het soms met wat vertraging, op de stations van be stemming aan. De sneeuwval van den afgeloopen nacht en den vroegen morgen heet! nieuwe moeilijkheden veroorzarkt. Op sommige plartsen in het Noorden heftig voortduren, de Russen vallen aan met gepanlserde sleden, tanks en bombardementsvliegtuigen. De Finnen hebben 't zwaar te verant woorden maar houden overai krach tig stand. In Spanje zijn er 50.000 blijvend invaliden over vandenburgeroorlog. Volgens de laatst te Londen gepubliceerde cijfers zijn tengevolge van de aardbevingen in Turkije 35000 menschen om 't leven gekomen en 2(10.000dakloos geworden. 50.000 huizen werden vernield. Er komen berichten uit Bel grado, waar de Balkan-conferentie gehouden wordt, dat Roemenië geheel z'n politiek had omgegooid en zich ging orienteeren op Duitsch. land en Rusland, Dit bericht ver wekte groote sensatie, maar is cate gorisch tegengesproken door den Roemeenschen gezant te Londen Gevraagd boven 18 jaar. Zij diein het levensmiddelen- bedrijf bekend zijn genieten de voorkeur* Zich te melden ANDBÉ VAN HILST Hoofdkantoor WAALWIJK. betrekt U natuurlijk Uw GEBAK, KOEKJES, BONBONS enz. van de beste kwaliteits-zaak Eerste klas vakkundige bereiding en toch niet duurder. Groote sorteering eigen fabrikaat KOEKJES. Neemt U eens proef met onze heer lijke Truffels, Chocolade bollen, Appelbollen en Appelflappen. ZIET ONZE ETALAGE. Aanbevelend, 62394 TELEFOON 52.

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 7