UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING GEMENGD NIEUWS DE ECHO" SPORT BEMEENTÊ LICHT- EN WATEHBiDBlIVEN KAATSHEUVEL GEERTRUIDENBERG. WASPIK SPRANG—CAPELLE. 1.25 p. kwartaal - f 0.10 p. week WAALWIJK. De beerschende huisbrandschaarschte beeft een groote vraag naar onze cokes doen ontslaan van buiten de gemeente. Ier invloed van een IJszee-depressie en toenemende activiteit nabij de Fa- roër gaan de barometers over Zuid- Xoorwegen snel dalen. Bovengenoemde veranderingen moe ten een langzame draaiing van den wind naar het Zuiden tengevolge heb ben en <le kans is groot, dat hiermede een definitieve dooi gaat intreden. E H.B O.-Wedstrijden Tusschen een achttal vereeni gingen aangesloten bij den Brabant- schen kling van B K. E.H.B.O.ver- eenigingen zal Zondag 25 Februari alhier een wedstrijd gehouden wor den, georganiseerd door de B K E. H. B. O.-Vereeniging Damiaan alhier. De wedstijd vangt aan om drie uur en wordt gehouden in de zaal van den heer Jan van Dun. Elke vereeniging komt met een vijftal uit en moet eenzelfde ge compliceerd ongeval beoordeeld door 8 heeren doctoren uitwerken. De bedoeling van deze wedstrijden is, naast het elkaar bekampen, de aanwezigen te laten zien, op welke wijze op de meest correcte manier goede eerste hulp kan worden ge boden. We vernemen, dat verschillende vereenigingen meerdere supporters meebrengen, zoodat het niet aan belangstelling zal ontbreken. Geslaagd Voor het diploma Lingerie slaagden alhier de jongedames M. Brekelmans, N. van Woensel, J. Hamers, T. Steenbergen, M Aussems M. den Teuling en A van Best, die hare opleiding ontvingen van de Eerw. Zuster Asteria van het Klooster Bethlehem alhier. Gebrek aan belangstelling Wegens gebrek aan belangstelling zijn de lessen van den ontwikkelings cursus van de RK. W.V. stop gezel. In plaats daarvan zal nog een tweetal lessen gegeven worden door een beambte van den Raad van Arbeid. De datum van deze lessen is nog niet bekend. In functie getreden De heer J. Gubbens, die benoemd werd als vrijgestelde van den R K. Fabrieksarbeidersbond St. Willi, brordus, inplaats van den heer C Roestenberg is 15 Februari j.l. in functie getreden. Voorloopig is de heer Gubbens te Waalwijk op het bureau werkzaam, terwijl het in de bedoeling ligt, dat zijn standplaats 's Hertogenbosch zal women. Waar de Langstraat meer speciaal als centrum van de schoen- en leder industrie geldt staat de massa tegen over deze wijziging van standplaats niet sympathiek. Naar het concours Het R K. Mannenkoor »Orova« alhier besloot dezen zomer deel te nemen aan den Zangwedstrijd te Den Haag, uitgeschreven door hel Haagsche Trammannenkoor, dal gehouden wordt in «De Bataaf« gedurende de maanden JunienJun »Orova« zal uitkomen in de derde afdeeling. ST. JOACHIMSMOER In het Bestuur van de Coöpera tieve Boterfabriek »Dongen« te Dongen, waai bij de landbouwers in deze parochie ook zijn aange sloten, is als bestuurslid voor de Moer, inplaats van den heer C. Dingemans, die naar elders is ver trokken, gekozen de heer J. de Kort. In de Commissie van toezicht werd gekozen de heer A. van den Hoven. De Tooneelclub T.O.G. ver gaderde in de zaal van M. Maas. Op deze bijeenkomst gaf de Pen ningmeester een finanti el over zicht over het afgeloopen jaar, dat wel een bat:g saldo aanwees van ongeveer 50 gulden, maar dat wel noodig zal zijn om de ingekomen rekeningen van uitvoering en feest- avond te voldoen. Het ledental was met een paar goede krachten toe genomen, waardoor het mogelijk was geweest nu verscheidene goede spelers gemobiliseerd zijn, toch nog een welgeslaagde uitvoering te geven. De voorzitter moedigde de jongere spelers vooral aan door eensgezindheid en goede samen werking de club tot bloei te brengen, daarbij wijzende op het voorbeeld van de oudere leden, die in dit opzicht op succes wijzen konden. Donderdagavond vergaderden de landbouwers dezer parochie hij M. Maas tt-r nadere afwerking van de vo >rbereiding voor het stichten van een nieuwe afdeeling van den N C B, in deze parochie. Aanwezig waren o.m. de ZeerEerw. Heer Pastoor der parochie en de heer P. J. van Haren, secretaris van den N.C.B te Tilourg. Deze gaf een bevattelijke en tevens aangename verklaring van de anders zoo moei lijke artikelen der Statuten, die ongewijzigd werden aangenomen. Dan werd met overgroote meerder heid de aansprakelijkheid der leden geregeld en een bestuur gekozen van voorloopig 3 leden. De heer J. de Kort onder wiens leiding deze bijeenkomst stond zag zich in het bestuur met den heer van Rooi gekozen. Ruim 30 leden traden als lid der nieuwe afdeeling toe. Naar eerst thans blijkt bestond de harmonie «Apollo» te Geertrui- denberg op 15 Februari j.l. 100 jaar. Aangezien verschillende leden onder de wapenen zijn en gelet op de tijds omstandigheden heeft het bestuur besloten van alle feestelijkheden voorloopig af te zien. Zaterdagmorgen is door on bekende oorzaak brand uitgebroken in de alhier pas opgerichte meubel fabriek van Gebr. v. d Zandt, welke fabriek is ondergebracht in een der voormalige gebouwen van desuiker- fabriek Statendam. De brand ontstond op de boven, verdieping der fabriek en vondgre- lig voedsel in de opgeslagen voor raad hout. Aangezien het geheele gebouw uit beton en steen is op getrokken, kon uitbreiding van de brand niet plaats hebben. De in de bovenverdieping staande machines liepen materieele schade op, terwijl ook een flinke voorraad hout, als mede timmergereedschap verloren ging. De gewaarschuwde brandweer kon slechts lijdelijk toezien aangezien daar ter plaatse geen aansluiting op de waterleiding mogelijk was. De inschrijving voor de kermis 1940 te Geertruidenberg is geen succes geworden. Vermoedelijk willen de kermisexploitanten eerst het katje nog eens uit den boom kijken. Zoodoende werd slechts plaats verleend voor eenzweefmolen, kindermolen, miniatuur racebaan en rupsbaan terwijl enkele staanplaat sen voor kramen reeds waren ver leend. 't Is echter hij een openbare in schrijving te Geertruidenberg wel eens meer slap geweest en laterals de kermis eenmaal was genaderd bleek dat met. nog plaats tekort kwam. Zoo zal het dit jaarookwel weer gaan zoodat onze inwonets nog niet behoeven te vreezen een slappe kermis te hebben. Door den gemeenteveldwachter Schnots werd bij zekeren G. een geweer in beslag genomen, dat deze zonder de door de wapenwet ver ei^chte vergunning in zijn bezit had Tevens werd proces verbaal opge maakt. SPRANG. Donderdagavond 8 uur zal in de Consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk alhier eene gecombineerde vergadering worden gehouden van de Mannenver- eeniging „Troffel en Zwaard" en de Jongelingsvereeniging „Timotheus". Door den heer St. Kuijsten zal voor de J.V. worden ingeleid een onderwerp Gewijde Geschiedenis, over Handelin gen 8 26—40, terwijl door den heer E. Barbier, voor de Mannenvereeni- ging, een onderwerp zal worden behan deld over: „Geloof". Deze vergadering staat onder leiding van den Weleerw. heer Ds. A. Sirag. De afdeeling Sprang-Capelle en Omstreken van den Ned. Chr. Werk- meestersbond kwam j.l. Zaterdagavond in de zaal van den Chr. Volksbond al hier in jaarvergadering bijeen. Aanwe zig waren o.a. de voorzitter en secre taris-penningmeester van den bond, de heeren Hokken en van Riet, en afge vaardigden van verschillende zuster organisaties en plaatselijke vereenigin gen. De bijeenkomst werd geopend door den voorzitter der afdeeling, den heer E. J. Heij, die na lezing van een gedeel te uit de H. Schrift en gebed, in een kort openingswoord de aanwezigen welkom heette. Een blik terug werpen de op het voorbije jaar, mocht spr. ge wagen van de zegenende hand des Heeren. Na kennisname van enkele ingeko men stukken, bracht de secretaris-pen ningmeester, de heer G. v. d. Schans, verslag uit omtrent den toestand der afdeeling in het afgeloopen jaar, waar uit o.a. bleek dat het ledental stationair was gebleven. Namens het hoofdbestuur van den bond, voerde de voorzitter, de heer Hokken, het woord, waarin hij de af deeling feliciteerde en de beste wen- schen uitte voor de toekomst. De heer G. J. van Riet, secretaris-penning meester van den bond. sprak een op- i wekkend woord. I Door de afgevaardigden van zuster- organisaties en plaatselijke vereenigin- j gen werd het woord gevoerd, waarna de avond verder op zeer aangename wijze werd gevuld met zang. muziek en voordracht. De bekende declamator, de heer Jan Wilna heeft zich daarbij wel bijzonder aan de feestvergadering verplicht. De muziek van de heeren jan Muijs (orgel) en Jac. Both (piano) viel zeer in den smaak, alsmede de solo-zang van Mej. van der Kolk en de heeren Blom en Jan Vos-Spuijbroek. Na een woord van dank voor de me dewerking en de belangstelling sloot de voorzitter deze bijzonder geslaagde feestvergadering. Wegens gebrek aan brandstoffen moest de Chr, School alhier j.l. Maan dag worden gesloten. Onder leiding van haar voorzitter de heer A, de Rooij, kwam de afdeeling Sprang van den Ned. Christel. Bouw- arbeidersbond j.l. Dinsdagavond in de zaal van den Chr. Volksbond alhier in jaarvergadering bijeen. Na opening, welkomstwoord en notulen, werden en kele ingekomen stukken behandeld. Naar aanleiding van een ingekomen schrijven, behelzende een opwekking tot deelname aan het T.B.C.-Fonds „Draagt Elkanders Lasten", werd be sloten per 1 Juli a.s. en bloc tot het Fonds toe te treden. Uit het jaarverslag van den secreta ris den heer C. van Caem bleek dat het ledental der afdeeling tot 48 was ge stegen. Het verslag van den pen ningmeester dhr. J. C. Maijers ver meldde enkele interessante cijfers; aan bondscontributie werd ontvangen 630.68, aan contributie voor de Werkloozenkas 737.35; de uitkeering aan werklooze leden bedroeg niet min der dan 1869.20; aan vacantiebons werd verzilverd 887.80. De aftredende bestuursleden de hee ren C. van Caem en A. de Rooij wer den herkozen, terwijl in de vacatufe- Braspenning, die zich niet meer be schikbaar stelde, werd gekozen dhr. Alb. van Zeist. Besloten werd medio Maart een feeestavond te organiseeren. Bij de rondvraag kwamen verschil lende belangrijke interne afdeelings- aangelegenheden ter sprake, waarna de goed bezochte vergadering die een aangenaam verloop had werd gesloten. CAPELLE. Tot ouderling der Ned. Herv. kerk aan den Loonschendijk is benoemd de heer P. Kruijff. De Gemengde Z ingvereeniging »'t Rozeknopje» houdt a.s. Woens dagavond half acht in het repetitie lokaal haar jaarvergadering, waarop o m. aan de orde komt de verkie zing va i bestuursleden, wegens periodieke aftreding. Voor het Comité voor Winter- lezingen hoopt a.s. Donderdagavond 7 uur in het gebouw »Ellhato» als spreker op te treden Ds. W. Vroeg in de Wey uil Hoogeveen, die zal spreken over »De Prediking» Naar wij vernemen heeft bur gemeester A. Smit het initiatief ge nomen tot het vormen van een plaatselijk com'té tot steun aan het Finsche Roode Kruis met de bedoe ling eerstdaags in de gemeente voor dit doel een collecte te houden. Verschillende vooraanstaande inge zetenen zijn aangezocht zitting in dii Comité te nemen om zoodoende dit nobel streven met hun mede werking lesteunen. De juiste datum van de te houden collecte zal te zijner tijd nader worden bekend gemaakt. Onze vroegere predikant Ds. Cuperus, thans te Doornspijk, ont ving een beroep naar de Ned. Herv. gemeente te Otterlo. Doodelijk ongeluk. Zondagnacht had op het Hintha mereinde te's Bosch een auto-onge val met doodelijken afloop plaats, De garagehouder v. d. K. wilde zijn auto in de garage rijden, waarbij zijn vrouw hem behulpzaam was. Hierbij kwam zijn vrouw te vallen. V. d. K. wilde remmen, doch inplaats van op 't rempedaal trapte hij op de gaspedaal, waarbij hij zijn vrouw aanreed. Ernstig gewond werd zij per auto van den G, G D. naar het ziekenhuis overgebracht, waar zij hij aankomst is overleden. Mevr. v. d. K.-V. was moeder van 8, kinderen. Val op h A ijs. Aan de gevolgen overleden Op 24 Januari is de machinist van het gemaal aan den Hetsveld- schen polder te Weesp bij het hakken van een bijt op het ijs gevallen. Gisteren is hij aan de gevolgen overleden. H.M. de Koningin heeft een bezoek gebracht aan het gebouw van het hoofdbestuur der P.T.T. aan de Kortenaerkade te Den Haag. H.M. de Koningin verlaat het gebouw. Tegen vrachtauto geloopen en gedood. Gistermiddag kwari over 4 reed de 47-jarige F. A. Verschoor met een vrachlauto uit Rotterdam in de Parallelstraal te Overschie. De 5 jarige A. Kieboom, wonende in de Terpstraat, is tegen den wagen ge. loopenen gevallen. Dr Roest Ciol lius kon slechts den dood constatee- ren. Het stolfelijk overschot is naar de ouderlijke woning vervoerd. Electrische trein daverde over open overweg. Vermoedelijk door nalatigheid van den overwegwachier, zijn le Rotter dam op den overweg aan de Rose poort vele voetgangers nauwelijks aan den dood ontsnapt. Om tien ovei hall negen was langs dien overweg een locomotiel ge passeerd in de richting van het Beursstation. Op deuzelfden tijd ongeveer moet ook de elecinsctie trein Dordrecht—Rotterdam pas- seeren, zoodat de hoornen gesloten hadden moeten blijven. De overweg- wachter vergat evenwel de trein en baalde de hoornen op, zoodat de wachtende menschen aan heide zijdeden overweg gingen oversteken. Als een wervelwind daverde even wel de electrische trein naderbij. Er ontstond een geweldige paniek. Vrouwen en kinderen gilden. Won der hoven wonder kon iedereen nog bet veege 1 ijt redden. Een carrier kwam er evenwel minder goed al. Deze was eigen dom van den melkiijder C. Hoek, wonende aan de üranjeboomstiaat. De man liep, geluk bij ongeluk achter de carriei te duwen, zoodot hij nog op het nippertje terug kon blijven. Waarschijnlijk zal een van beiden nu haar Zesdaagsche verplaatsen naar een andere datum. Veilingbericht. Goudreintftten 816,5; Bellefleuren 512,5; sterappel 67; guldelingen 89,5; fransche zuur 68,5; osse- koppen 57zoete appelen 37bre- derode 611; sint remie g9,5 klei- peeren 68; ijsbouten 79; gieser wildeman 67; spruitjes 733; schorseneeren 914; juin 27; wor telen 1,53,5; knolraap 14; kroten 1,53,5; preij 625; roode kool 3 8; gele kool 2,55; savoije kool 2 5; boeren kool 412. Alles per kilo. Knolselderie 212 per stuk. Fruit aangevoerd 17200 K.G. Abonneert U op 99 U is en blijft dan steeds volkomen op de hoogle van 't geen ge in dezen tijd weien moet betreffende distributie luchtbescherming, enz enz. BelgiëNederland veertien dagen uitgesteld. Het bestuur van den Kon. Ned. Voetbalhond heeft gunstig beschikt op het verzoek van den Koninklijken Belgischen Voethalbond, om den wed strijd BelgiëNederland veertien da gen uit te stellen, zoodat deze ont moeting than^ op 17 Maart zal ge schieden. Gaat de Parijsche zesdaagsche door Naar wij uit zeer betrouwbare bron vernemen zal ook Parijs een Zesdaag sche geven, met als voornaamste ploe gen WalsBellenaars en Buijsse Billiet. Deze Zesdaagsche zou worden gehouden van 1925 Maart. Deze data vallen ongeveer samen met de Zesdaagsche van Brussel, die voorne mens was haar Zesdaagsche van 22 29 Maart te houden. Een nieuwe lente eischt nieuwe reclame Om het ontstaan van cokes-gebrek in onze gemeente te voorkomen is besloten om, voor zoover bestaande contracten zulks toelaten, de afgifte van cokes naar buiten tot en met Zaterdag a.s. Stop te Zetten teneinde aan Waalwijkscbe brand- stoffenhandelaren en particulieren gelegenheid te bieden om zich in de loop dezer week van de noodige cokes te voorzien. Na genoemden datum, dus vanaf MAANDAG 26 FEBRUARI zal wederom voor zoover mogelijk aan iedere aanvrage, ook van buiten, worden voldaan. Voor onze geregelde cokes-afnemers wordt steeds voldoende voorraad aangehouden. DE DIRECTEUR.

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 3