LAMSTE BERICHTEN BINNENLAND. ELECTB10ËN- BANKWERKER SMID-BANKWERKER AANKOMEND TEEKENAAR KANTOORBEDIENDE ocycMon Miniuie Advertenties. Mooi Eiken Cylinder Bureau, Gevraagd KUNST KALK Dina Dumoulin zijn met den wil een goed resultaat te be halen en de achterhoede nu eens hijzon der op haar qui-vive is dan is er toch wel een puntje te bemachtigen. HEC'ers „Good-Luck". R.K. W.V.H. H.V.C.—W.V.H. 10—0. w; In dezen wedstrijd heeft WVH cr ge ducht langs gehad. Hoewel UVC de over winning volkomen verdiende, is de uit slag geflatteerd. WVII telde 5 invallers, waardoor het elftal een flinke knak kreeg. Het eerste half uur gaan de par tijen goed tegen elkaar op, maar dan komt HVC los en wordt de stand opge voerd tot 30, waarmee de rust wordt gehaald. Na de rust is het weer HVC die den toon aangeeft en geleidelijk wordt de stand gebracht op 10—0, waarmee deze wedstrijd weer tol het verleden behoort. Het tweede elftal moest eveneens met invallers uitkomen en kon het niet tot een gelijk spel brengen. Ook zij moest een nederlaag ïncassecren tegen St. Willibrord, die met de punten naar huis lins. 04. Het le elftal speelt a.s. Zondag een thuiswedstrijd tegen Blauw-Geel uit Vechöl. De wedstrijd in Vcchel gespeeld eindigde in een 21 nederlaag voor de onzen, zoodat zij a.s. Zondag nog wat goed te maken hebben. Het zal echter niet mee vallen tegen Blauw-Geel een overwinning te behalen, daar dezen over een zeer goed elftal beschikken die nog een zeer goede kans maken op het kam pioenschap. Vorige weck versloegen zij nog het ongeslagen Vlijmen en ook a.s. Zondag zullen zij alles in het werk stel len om de kampioenskans te behouden, terwijl WVH alles in het werk zal stellen revanche te nemen, zoodat er een span nende wedstrijd op het WVH-terrein te wachten staat. Aanvang half 3. Om 12 uur speelt het 2e elftal tegen DES 4 uit Kaatsheuvel. SMIT NAAR DE R.K.F. Combinatie van speler en trainer. Naar aanleiding van het overgaan van Kick Smit naar de R.K.F. is de vraag gerezen of het in de katholieke voetbal sport mogelijk is zoowel als trainer op te treden en daarnaast als gewoon speler aan de competities deel te nemen. Bij informatie bij de bevoegde R.K.F.- instanties deelde men ons mede, dat het in de R.K.F. inderdaad aan enkele men- schen is toegestaan op beperkte schaal te trainen en daarnaast voor een club als speler uit te komen. DAMMEN. Damoereeniging „De Lindeboom" De uitslag van den Dinsdag gespeelden wedstrijd is als volgt: A. SchildersJ. Harteveld 20 A. v. CromvoirtC. Rekkers 20 N. RekkersJ. Schuwer 02 F. SchuurmansJ. Bonman 11 De stand is als volgt: gesp. gew. rem. verl. pnt. A. Schilders 10 9 1 0 19 A. v. Cromvoirt 9 (5 1 2 13 J. Bonman 12 (i 0 0 12 N. Rekkers 13 5 2 6 12 .1. Harteveld 5 4 0 1 8 C. Rekkers 8 2 15 5 .1. Schuwer 11 2 1 8 5 Fr. v. d. Zanden 0 2 13 5 C. Schuwer 7 0 10 1 W. D. V. De uitslag van de j.l. Dinsdag gespeel de onderlinge competitiewedstrijden is a's volgt: Groep I. F. v. MiinsterTh. Jordens 11 H. v. d. HammenA. Wittevecn 20 Groep II. A. v. TuylJ. v. d Gouw 20 A. PeijncnburgF. v. d. Gouw 02 Eindstand van goep II. gesp. gew. rem.verl. pnt. A. v. Tuyl 7 4 1 2 9* J. v. d. Gouw 12 8 1 3 17 F. v. d. Gouw II 12 7 1 4 15 J. Hollemans 12 7 0 5 14 A. Peünenburg 12 5 1 0 11 A. Damen 12 5 0 7 10 H. de Werd 7 1 15 3* W. H. Damen 12 2 1 9 5 De hoeren van Tuvl en de Werd heb ben 'n halve competitie gespeeld zoodat van Tuvl kampioen is geworden van groep II. W. D. V. heeft een nederlnag-tournoo: uitgeschreven. Er zullen aan deelnemen: V.D. flensden. D.D.V. Dongen en de Lin deboom Waalwijk. A.s. Maandag begint het nederlaag-tour- nooi en wel tegen onze zustervereeniging ,.De Lindeboom". Aanvang half acht. W.D.V.De Lindeboom Waalwijk. 1 Th. JordensA. Schilders. 2 F. v. MunsterC. Rekkers. 3 A. WitteveenJ. Harteveld. 4. A. v. d. GouwA. v. Comvoirt. 5. A. Moon enP. Tactor. 6. F. v. d. GouwJ. Bonman. 7. W. KraalN. Rekkers. 8. D. HollemansJ. Schuwer. 9. PI. v. d. HammenFr v. d. Sanden 10. A. v. BerkelFr. Schuurmans DE ZESDAAGSCHE TE BRUSSEL. KacrsDe Brugker winnen. Zooals algemeen verwacht werd lieert het koppel Kaersde Bruycker de over winning in deze grondig mislukten zes- daagschen behaald. Zonder onvoorziene omstandichedcn kon het niet anders meer. Sedert Dinsdagavond was de strijd verdwenen en fietsten dertien koppels gemoedelijk naar het slot, dat slechts door zes hunner zou worden bereikt, want de groote achterstand, die sommi ge ploegen hadden opgeloopen, was oor zaak dat de grootste helft in de laatste uren uit den strijd genomen moest wor den, zoogenaamd om het sportieve karak ter van de eindspurten beter tot zijn recht te doen komen. De eindstand is: 1 Kaersde Bruycker 353 punen. Op drie ronden 2 ScherensBruneel 522 punten. 3 Naeyevan Simaevs 405 punen. 4 Svlver en Romain Maes 207 punten. Op vier onden: 5 SomersThijsscn 220 punten. Op zeven ronden: 6 Clan tierVermeire 310 punten. l)c zeven overige koppels waren voor tijdig uit den strijd genomen. WAALWIJK. Van 22 tot 29 Maart 1940. Geboren Anna Embedina Martina, dv. M. J. .1. van Beijnen-Willemse. Ida Josephina, dv. J. M. Maas-Meysrs. Antonius Pc- trus Gerardus Maria, zv. W. P. van der Steen-Thomas. Jacoba Antonetta, dv. J. II. Dalmeijer-Meeuwis. Cornelius Jo- sephus Antonius, zv. A. J. Korthout-de Munnik. Hendrika Pliilomena Maria, dv. H. M. Hellings-Wcimer. Overleden Ca. H. J. Kuijten, oud een dag. Th. A. Schapendonk, oud 04 jaren, weduw naar van Wa. Ma. van Daalen. C. A. van de Ven, oud 62 jaren, weduwnaar van Ma. Wa. van Kempen. Huwelijken J. H. van Vliet, oud 32 jaren, wonende le Vinkeveen en Waverveen en Wa. Ma. Pullens, oud 27 jaren te Waalwijk. Ingekomen Aa. J. Th. Pulles van Oisterwijk. A. C. Th. van Brunschot van Rotterdam. Fr. Heesters van Rotterdam. Ha. Goos- sens van Gectruidenberg. Ja. W. J. Vcltman van Boxtel. L. A. de Vaan van Oisterwijk Ga. C. van den Broek van Esch. Vetrokken: P. A. Couwenberg en gezin naar Til burg. F. J. Rouws naar Gilze ca. Ha. Kamp naar Amsterdam. G. J. Cer- ritsma naar Breda. J. W. Gerlag naar Ven ra ij REGEERING VRAAGT CREDIET (5 millioen gulden) VOOR EVACUATIE. Vier ton voor gasmaskers. Ten einde de voorbereiding van de evacuatie van bepaalde gebieden le voltooien, heeft de regeering een wets ontwerp bij de Tweede Kamer inge diend, waarbij ten behoeve van het departement van Binnenlandschc Za ken voor 1939 alsnog een crediet van 5 millioen gulden wordt aangevraagd. Tevens schijnt er eenigc voortgang te komen in de regeling der luchtbe scherming. Hij deze zelfde suppletoire bcgrooting wordt namelijk 879.078 aangevraagd voor de uitvoering van allerlei maatregelen ter beveiliging van de burgerbevolking tegen lucht aanvallen. Zoo zal de regeering tus- schenkomst verleenen bij de aanschaf fing en distributie van gasmaskers ten behoeve van particulieren. Voor dit doel wordt 400.000 aangevraagd. Voor de outillage van alarmeeringsin- richtingen en gemeenten der eerste en tweede gevaren klasse is 192.000 uitgetrokken. Ook worden belangrijke credieten voorgesteld voor den aan koop yan brandspuiten, sirenes, klee ding e.d. ten behoeve van het Rijk. Geringe kansen op vrede in Europa. President Roosevelt heeft ver klaard, dat er voor direct geringe vooruitzichten zijn op een stabielen vrede in Europa, doch dat de door Sumner Welles verkregen inlichtin gen van waarde zullen zijn, wanneer de tijd zal komen, vrede te slichten. Sumner Welles had heden, te zamen met den minister van Buiten- landsche Zaken, Cordell Huil, op het Witte H uis werderom een onder houd met president Roosevelt over de situatie in Europa. Zeeslag verwacht. Men verwacht met het oog op blokkade aan de Noorsche kust al daar binnenkort een zeeslag, waar ook in Duitschland de vlootreserves zouden zijn opgeroepen. Ook zouden door de geallieerden plannen gevoerd worden om hel scheepvaartverkeer naar Duitsch land, ook in de Zwarte Zee te blokkeeren. Molotof's rapport over Moskou s politiek. In zijn »rapport over de buiten- landsche politiek der Sovjet-Unie«, heden uitgebracht aan den Óppersten Raad der Unie, heeft de Sovjet premier en Volkscommissaris van Buitenlandsche Zaken, Molotof.o.a. het volgende gezegd lo. De Sovjet-Unie handhaaft haar neutraliteit en onthoudt zich van deelneming aan den oorlog in Europa. 2o. Wat Roemenië betreft, met dat land bestaat geen non agressie pact. omdat de controverse over Bessarabië niet op bevredigende wijze geregeld is. De Sovjet-Unie is echter niet voor nemens Bessarabië door een oorlog terug te krijgen. 3o. Pogingen om, onder voor wendsel van een defensief verbond, het vredesverdrag met Finland te schenden, zijn gericht tegen de Sovjet Unie en zouden van de zijde van Zweden en Noorwegen de beëin diging van hun neutraliteitspolitiek beteekenen, waaruit de Sovjet-Unie begrijpelijke conclusies zou trekken. 4o. De Sovjet-Unie wil haar ver plichtingen, voortspruitend uit de non-agressie-pacten met Turkije en Iran, nakomen. Zij zal waakzaam zijn tegen alle pogingen om het leger van generaal Weygand te ge bruiken voor doeleinden, die tegen de Unie gericht zijn. Spelen met vuur is ook gevaarlijk voor hen. die zich als werktuigen laten ge bruiken. In hei verloop van zijn rede richtte Molotof zich herhaalde malen in scherpe bewoordingen tegen de politiek van Engeland en Frankrijk, welke hij er van beschuldigde de Sovjet Unie voor hun doeleinden te willen gebruiken. Hij legde er den nadruk op, >>dat de Unie nimmer een werktuig van vreemde politiek geweest is of zal zijn en steeds haar eigen politiek zal voeren. Óver de verliezen in den oorlog met Finland deelde hij mede, dat 48 745 man van het Roode Leger zijn gesneuveld en 158.863 gewond. Hij raamde het aantal dooden aan Finsche zijden op minstens 60 000 en dat der gewonden op 250 000. EEN BELGIë-DAG TE BREDA. Voor de Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Nu de tegenwoordige situatie in Eu ropa dc wenschelijkheid van een nau were oeconomische samenwerking tus- schen Nederland en Belgic niet den dag doet toenemen, hebben de departemen ten Breda en Oost-Noord-Brabant van de Nederlandsche maatschappij voor Nijverheid en Handel daarin aanlei ding gevonden om een België-dag te organiseeren. Op deze bijeenkomst, die op Donderdag 11 April in het gebouw Concordia te Breda zal worden gehou den, zullen eenige deskundigen het woord voeren over verschillende ge zichtspunten, die tot versterking van de oeconomische betrekkingen kun nen bijdragen. Van Belgische zijde zul len als sprekers optreden prof. ir. P. de Smet, hoogleeraar aan de Universi teit van Leuven, senator en oud-minis ter van oeconomische zaken, mr. L. Delwaidc, schepen van Antwerpen en lid van de Volksvertegenwoordiging, en van Nederlandsche zijde zullen spre ken mr. B. J. M. van Spaendonck, se cretaris van de Algemeene katholieke werkgeversvereniging, en ir. A. Plate, voorzitter van hel hoofdbestuur van de Nederlandsche maatschappij voor Handel en Nijverheid. Verwacht wordt, dat de België-dag o.a. zal worden vereerd met de aanwe zigheid van minister Steenhcrghe en van den Belgischen gezant in Den Haag. Dc deelnemers aan de bijeenkomst zullen in den namiddag door het ge meentebestuur van Breda ten stadhui- ze worden ontvangen. ARBEIDER ONDER VALLEN DEN BOOM GERAAKT. Aan de verwonding overleden. In het bosch van den heer V.. bij de huisvennen in de gemeente Baarle- Nassau, waren gistermiddag vier ar beiders uit Meerle (België) bezig met het rooien van boomen. Een der arbei ders, de 30-jarige F. van Luyt, kwam onder een vallenden boom en liep een schedelbasisfractuur op. Onmiddellijk werd geestelijke cn geneeskundige hulp ontboden. Nadat het slachtoffer van de sacramenten der stervenden was voor zien. werd hij overgebracht naar het St. Ignatius-ziekenhuis te Breda. Kor ten tijd later is de man, die gehuwd en vader -van drie kinderen was, overle den. Naar de oorzaak van het ongeluk wordt door de gemeentepolitie een on derzoek ingesteld. DOODEL1ÏK ONGELUK MET EEN GEYSER. Dienstmeisje te Hilversum om het leven gekomen. Opmerkzaam gemaakt door een he- vigen knal, hebben omwonenden van het perceel Ruysdaellaan 3 te Hilver sum politie en brandweer gewaar schuwd, omdat in het huis geen teeken van leven werd waargenomen. Een ruit van de badkamer op de eerste verdie ping en een ruit van de keuken waren verbrijzeld. Nadat men zich toegang had ver schaft, werd in de badkamer het leven- Doze lichaam van het 23-jarige dienst meisje aangetroffen. Er zijn geen uiter- teekenen van letsel waargenomen, k'at de meest voor de hand liggende Amsterdam krijgt permanente schuilkelders. Het aantal schuilplaatsen die ten behoeve van de burgerbevolking voor bescherming bij luchtgevaar wor den gebouwd, bereidt zich nog steeds uit. Het nieuwste model is geheel van gewapend beton gemaakt en biedt, naast grootere bescherming, ook beter weerstand aan de invloeden van ons wisselvallig klimaat. De bouw van de nieuwe schuilplaats. De bewapening voor het beton is duidelijk te zien. gevolgtrekking is, dat het slachtoffer door verstikking om het leven is geko men. De muren van de badkamer wa ren n.l. met een grijze laag van onvol ledig verbrand gas bedekt. De explo sie moet veroorzaakt zijn doordat zich te veel gas in het vertrek had verza meld. De geyser is van een eenigszins ingewikkelde constructie, waarmede de dienstbode niet op de hoogte kan zijn geweest. Zij was pas kort bij de fami lie, die uitstedig was, in dienst. Het slachtoffer is afkomstig uit Leeuwar den. AUTO TE GORREDIJK TE WATER GERAAKT. De bestuurder verdronken. Gistermiddag omstreeks vier uur is le Gorredijk een ernstig ongeluk ge beurd, waarbij de veertigjarige manu- facturier A. Siersma, uit Groningen, om hel leven is gekomen. De heer Siersma had een bezoek gebracht aan een firma op den Langen Wal en wil de met zijn auto vertrekken. Vermoe delijk is hij hij het wegrijden onwel geworden. Nabij dc hoofdbrug reed de auto de diepe sluiskolk in, waar hij geheel onder water verdween. De heer Siersma slaagde erin zich spoedig uit den auto te bevrijden, doch toen hij door toegcschotenen op den wal was gebracht, verloor hij het bewustzijn. Hij werd bij de Koren beurs binnengebracht. De plaatselijke doktoren stelden gcruimen tijd po gingen in het werk om de levensgees ten op te wekken, doch na twee uur moesten zij den dood constateeren. Het slachtoffer was gehuwd en va der van twee kinderen. De auto werd later op het droge ge bracht; zij was niet ernstig bescha digd. Verkeersongelukken met doodelijken afloop- De 73 jarige K. Boersraa te Veen- wouden is ondereen personenrijtuig van de stoomtram Veenwouden Drachten geraakt en overreden. Met ernstige wonden is het slachtoffer naar het ziekenhuis te Leeuwarden vervoerd, waar hij even later aan de gevolgen is overleden. Op de Schoenkuyperbrug te Zwolle is een tot nu toe onbekende wielrijdster verongelukt. Op de brug passeerde haar 'n groote achtwielige vrachtauto waarbij zij geraakt moet zijn door een van de assen. Zij is gevallen waarna een achterwiel haar over het lichaam ging. Zij was op slag dood. De politie stelt een onder zoek in naar haar indentiteit en de schuldvraag. Ongeluk met doodelijken afloop. De 60-jarige J. de Boer uit de Lemmer is op een boot van de firma van Wijngaarden, uitvoerster van de Zuiderzeewerken, in de nabijheid van Blokzijl om het leven gekomen. Tengevolge van de sterke deining is een katrol losgeschoten, waardoor hij de lier tegen het hoofd kreeg. Hij viel overboord en toen men er in slaagde hem op te halen bleken de levensgeesten reeds te zijn geweken. Mijn ontploft te Petten. Een groot gat in zeewering geslagen. In den nacht van Woensdag op Donderdag te kwart voor drie is te Pelten een mijn gestrand en tot ontploffing gekomen tengevolge waarvan een groot gat iD de zee wering is geslagen. Groote brokken steen werden met kracht weggeslin gerd en kwamen enkele honderden meters verder in het land terecht. Te Petten is een groot aantal ruiten gesprongen en van verschei dene woningen werden de dakpan nen afgeruk. Gelukkig deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Onmiddellijk zijn werklieden van den rijkswaterstaat aan den arbeid getogen om het gat te dichten. Verkeersongelukken Tweeden Paaschdag wilde de 26- jarige mej J. V. uit Heesch per rijwiel den Rijksstraatweg 's Bosch- Grave onder de gemeente Heesch oversteken op het moment dat een militaire colonne nadere. Het meisje wachtte, totdat de militairen waren gepasseerd en meende toen, dat de weg vrij was. Zij bleek evenwel niet goed te hebben uitgekeken, want op hetzelfde oogenblik naderde van tegenovergestelde richting een personenauto; De wielrijdster werd door den auto gegrepen en met kracht tegen het wegdek geworpen. Met een zware hersenschudding, inwendige kneuzingen en verwon dingen aan hoofd en handen werd het slachtoffer opgenomen en naar het Ziekenhuis vervoerd. Haar toe stand is zorgwekkend. TE KOOP AANGEBODEN zoo goed als nieuw. Brieven onder No. der adv. Bureau van dit blad. 63008 (vrouwelijk) Brieven met uitvoerige in_ lichtingen te richten aan N V. 's-HERTOGENBOSSCHE SCHROEVENGIETERIJ M. UPS TE DRUNEN. 10 cent per pak. TIP-TOP WATERVERF wit en in 30 verschillende kleuren 26 ct. per pak. PLAKMEEL voor behang 20 ct per pak. SALANDIA WASBEITS en LAKVER F alles met bij behorende kwasten UW ADRES Grote straat 327 Telefoon 246.

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 10