SPORT LAATSTE BERICHTEN. INGEZONDEN STUKKEN ALMKERK ORÜNEN. DUSSEN. KAATSHEUVEL. van 8 (v. j. 6) pet. of 20 per aandeel, waarna 2900 (1685) als onverdeeld dividendsaldo op nieuwe rekening overgaat. De balans vermeldt aan activa: on geplaatste aandeelen 529,500 (onv.), gebouwen en terreinen Delft, Amster dam en Rotterdam 75,405 (78,770), machinerieën, gereedschappen etc. 24,524 (24,088), aandeelen in en vor deringen op aanverw. ondernemingen ƒ276,429 (253,864), voorraden 112,914 (27,701), debiteuren 59,408 (62,776), effecten 477 (4448), kas en kassiers 29,758 (36,440), onkosten, vooruit betaald -ƒ 2226 (2280) en als Passiva: Kapitaal 1,000,000 (onv.), reserve 7058 (3448), reserve diverse belangen 10.000 obligatiele ning 12,000 (14,000), crediteuren di verse 22,192 (10,944), dividend saldo 1684 (306). De verlies- en winstrekening ver meldt als baten: exploitatierekening 84,246 (43,026), waarvan in minde ring komen interest 349 (565), af schrijvingen 12,219 (6352), reserve diverse belangen 10,000 waar na een saldo winst resteert van 61,677 (36,109). MARKTBERICHT HUIDEN Handelmaatschappij „Rio Grande" N.V. De aanvoeren van wildhuiden op onze markt blijven beperkt en de prij zen zijn vast. Mede hierdoor neemt de attentie voor droge huiden toe. Hel laat zich niet aanzien dat de keus in de diverse soorten in de naas te toekomst grooter zal worden, aan gezien in passende zeilende of nog te verschepen goederen weinig te ver wachten is. WEGGELDBELASTING IN NOORD-BRABANT AFGESCHAFT. De Kroon heeft de verordening tot afschaffing van het provinciaal weg geld in Noord-Brabant goedgekeurd. Dat wil dus zeggen dat van 1 Mei a.s. af deze heffing vervalt. Aanbesteed is het bouwen van een dubbele woning voor de gemeente Almkerk. Arch. G. van Loenen te Alm- kerk. Ingeschreven als volgt: H. Rederk, Meeuwen 6310 A. van Andel. Nieuwendijk 6300 J. W. Nieuwenhuizen, Sprang 6195 Baks, Raamsdonksveer 6150 W. v. d. Broek, Dussen 6087 H. van Noorloos, Andel 6010 W. Eykhoudt, Dussen 5975 Haspels, B.-Broek 5881 C. Vos, Meeuwen 5850 C. W. Kesters, Raamsd.veer 5839 A. van Dongen, Dussen 5800 M. Bos, Almkerk 5788 Groeneveld en Westerhof, Nieuwendijk 5666 N. Struik, Nieuwendijk 5658 Gebrs. de Later, Nieuwendijk 5484 M. van Vugt, Hank 5478 L. Pellikaan, Sleeuwijk 5164 W. v. Straten, Almkerk 5092 C. v. Wendel de Joode, Sleeuwijk 5085 Sint Herman Jozef. Zondag werden in Den Bosch de examens gehouden voor keurturnen ten overstaan der leden van de Technische commissie van den R.K.G.B. Voor keurturnen tweede graad slaag den onze dorpsgenooten de heeren Jan Brok en Jan Willems, beide leden van Sint Herman Jozef. Een 4-jarig meisje van B. v. d. Oven alhier, liep op de Molenkade plotse ling voor een passeerende auto en werd aangereden. De chauffeur stopte onmiddellijk. De kleine had een bloe dende hoofdwonde opgeloopen en werd door den bestuurder naar den dokter vervoerd om aldaar te worden verbon den. De wonde bleek niet ernstig te zijn, zoodat de kleine thans weer bijna is hersteld. Een 6-jarig zoontje van G. v. B. had het ongeluk met een handje bij den slager P. in een hakselmachine te komen. De hand werd bijna geheel af- gekneld. Dr. v. Vuure uit Dussen ver leende eerste hulp, waarna het is over gebracht naar het ziekenhuis te Den Bosch. Aldaar achtte men het noodig hel handje te amputeeren. De toestand van den kleine is thans naar omstandigheden goed. R. P. S. Aan het postkantoor Kaatsheuvel en het daaronder behoorend ambtsgebied werd gedurende de maand Maart 1940 ingelegd 15518.52 en terugbetaald 17230.67. Het laatste boekje droeg 't nummer 9914. Biljartsport. Het kampioenschap van Kaatsheu vel geeft op 't oogenblik den navolgen den stand voor de hoogste punten: Klasse A: J. de Bondt 150, 14, 24. 10.71. P. Kemmeren 150, 15, 39, 10.—. W. Kamp 150, 15, 63, 10.-. M. v. Boxtel 150, 20, 24, 7.50. J. v. d. Kaa 120, 20, 25, 6.-. Klasse B: Fr. Hutten 100, 19. 24, 5.26. A. Emmers 100, 20, 18, 5.—. A. Elshout 100, 26, 17, 3.85. F. Damen 74, 20, 13, 3.70. Modern Heidendom. Voor een zeer goed publiek hield de bekende redenaar Pater Borromaeus de Greeve, op uitnoodiging van de R.K. J. M. Dinsdagavond in de zaal van den heer Jan van Dun een spreekbeurt over „Modern Heidendom". Spreker werpt eerst een blik op het heidendom dat we allen kennen, reeds 19 eeuwen lang van de millioenen hei denen, die niets weten van Christus of Zijn godsdienst en die alleen werken voor 't tijdelijke en zich niet bekomme ren over 't hiernamaals. Dan kwam hij tot het moderne hei dendom, dat doelbewust de miskenning van God predikt, dat de grondslag vormt van een godloochenend commu nisme, een bloed en bodem verheerlij kend nationaal-socialisme en andere God-miskennende leeren. Hij schetste de krachtige organisatie van t communisme, de misleiding van het nat.-socialisme, dat argelooze chris tenen in zijn strikken vangt, dat latei- overgaat tot een verderfelijke huwe lijksmoraal, tot verloochening van het kruisbeeld enz. Hij vraagt hoe de K.J.M.V. ers daar tegenover staan. Die leeftijd heeft zijn gevaren, de geestes-overgang van jongen tot man, wanneer kennis begrip wordt, wanneer het gemoedsleven woester wordt, de drang naar vrijheid ontwaakt, kortom wanneer duizend gevaren van buiten dreigen, dan lijden velen schipbreuk. Dan komen er aanvallen op geloof en zeden, in fabriek, kantoor en werk plaats, door ongeoorloofde liefde, door onbcheerscht flirten bij dans en spel, waarbij duizenden de kracht missen ge loof te stellen boven 't hart. De jongeren moeten zich tegen al de ze gevaren te weer stellen, door ont wikkeling in de organisatie en door dienstplicht in het leger van Christus. Een hartelijk applaus beloonde den gevierden redenaar. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Straks met 1 Mei zal dus het wegennet in Brabant voor de Bra bandersgeheel vrij en open komen te liggen. Deze wegencontrole komt dan te vervallen. Voorwaar een heugelijke gebeurtenis. Belasting be talen is nu eenmaal in deze samen leving noodzakelijk. Van dit provin ciaal stelsel mag echter wel gezegd worden, dat het verdwijnt zonder ooit begeerd te zijn geweest. Het stemt tot dankbaarheid, dat het provinciaal bestuur opheffing van dit stelsel heeft willen bevorderen. Ik zou het niet alleen aardig maar ook wel op zijn plaats vinden als straks per 1 Mei door een of ander plaatselijk lichaam aan het Provin ciaal Bestuur, ter oorzake van deze omwenteling in de prov. belasting heffing, b. v. een gelukstelegram werd gezonden. Toen de geest tot ophef fing van dit systeem door de pro vincie voer is deze Waalwijk ook niet voorbij gegaan. O.a. ook van hieruit een danktoon naar den Bosch zou zeker te verstaan zijn, Iets dergelijks zou de bevolking ook voldoening geven. U Mijnh. de Bed. vr. dank voor de opname. Hoogachtend. X w. s. c. V.V.V.—VV.S.C. 3—1. WSC is Zondag met leege handen in het centrum van de Langstraat terug ge keerd De Waalwykers zijn er niet in ge slaagd om een overwinning of een gelijk spel te bevechten en hoewel het erg te betreuren valt zal he niemand hebben verwonderd. Venlo, dat met dezen wedstrijd de lei ding heeft verworven, heeft in dit sei zoen reeds geloond over een uitstekend corps te beschikken en o.i. maakt het dan ook serieuze aanspraken op het kampioenschap of hoe men deze eer in de nood-competitie ook noemen wil. De schoenfabrikanten hebben hun best gedaan, dat moet gezegd worden en meer malen hebben ze goede stalen voetbal laten zien. Venlo was evenwel sterker en maakte een beteren indruk. Reeds di rect bij den aanvang bleek dal de gast- heeren niet mis waren. Hun spel was vaak uiterst behoorlijk en deed ons het ergste voor de Waalwykers vreezen. Aan vankelijk dachten we dat WSC een groo- te nederlaag zou beschoren zijn en dat dit niet is gebeurd, is te danken aan het kranige volhouden van de gasten, die hoewel ze met 30 achter stonden den moed niet lieten zinken en verwoed door vochten. Direct bij den aftrap ontplooide zich reeds het prachtige spel van de voorhoe de der gastlieeren. Zij zagen kans om aan den bal te komen en in een oogwenk zaten ze na een prachtigen aanval voor het WSC-doel. Uit een goede voorzet school Bouten in (10). Hoewel de Waalwijkers zich geducht verweren slagen ze er niet in om het tot doelpunten te brengen. Met de rust is de stand (30). Na de hervatting schijnen de Waalwij kers wat meer kijk op het uitmuntende spel van Venlo te hebben gekregen en vooral de verdediging doet nu goed werk. Er wordt hard getobt, met als resultaat dat uit een voorzet van den linksbinnen, v. Delft er in slaagt om een tegenpunt te maken. Het spel gaat nu meer gelijk op, maar toch is VVV nog de sterkste. Van het groote overwicht van voor de rust is echter geen sprake meer. Aan beide kan ten wordt nog mooi sp^l getoond, maar niemand slaagt er in om nog verandering in den stand te brengen. 7 April: WillielminaWSC. 14 Apil: WSCVVV. R. W. B. R.W.B.—Pazo 6—2. Een goede day voor R.W.B. Door droeve omstandigheden moesten de RWB'ers hun linksbuiten missen. Ook de rechtsbuiten kon niet van de partij zijn. De invallers hebben echter schitte rend voldaan. Als beide ploegen zich opstellen blijkt Pazo goed geraden te hebben en begint met den sterken wind in den rug. Hier door zijn zij het eerst in den aanval. Dit houdt een kleine tien minuten aan met als eenig resultaat enkele hoekschoppen welke niets opleveren. Daarna komen de RWB'ers los en blijkt de voorhoede in goeden vorm. Zij nemen dan ook de lei ding door den midvoor, doch Pazo weet gelijk te maken. Met een prachtige kop bal nemen de RWB'ers opnieuw de lei ding welke even later door den rechts buiten vergroot wordt. De Pftzo-lui zitten ook niet stil en bij een hunner aanvallen maakt onze doelman zijn gebruikelijke fout en het is 32, met welken stand de rust aanbreekt. Na de rust direct een aanval van Pazo. Deze wordt afgewezen en de RWB'ers nemen het spel in handen. Even nog hou den de Oistcrwijkers stand, doch de druk wordt te zwaar en de onzen weten hun voorsprong te vergrooten. Uit een vrijen schop ontstaat een gevaarlijk moment voor het RWB-doel. Onze linksbinnen weet (laana op zijn eentje drie tegenstan ders te passeeren en maakt het 5e doel punt. De Pazo-jongens geven nog niet gewonnen, Als onze linksbinnen uit een voorzet van rechts den bal in het doel deponeert is de stand reeds 62. Pazo mist dan een strafschop en dit ontneemt hun den moed. Hun spel wordt dan ook te onsamenhangend om het RWB-doel nog in gevaar te brengen en met onver- anderden stand komt het einde. De leiding was bij den lieer Druits in goede handen, uiterst streng maar zeer correct, de spelers voelden zich in de hand en de wedstrijd werd dan ook in de beste verstandhouding gespeeld. A.s. Zondag komt Boxtel op bezoek. Onze tweede elftallers stelden danig teleur door van WSC 3 te verliezen. Dit valt niet goed te praten met: wij stonden zoo zwak, in zoo'n geval moeten de spe lers dubbel hun best doen, denkt hier in 't vervolg aan jongens en dan beter hoor. Onze jeugd deed het ten minste j.l. Zaterdag beter en stuurde de WSG-dito's met een 31 nederlaag naar huis. BAARDWIJK. BaardwijkLonga 2 11. De verwachting in onze voorbeschou wing uitgesproken dat deze ontmoeting er een zou worden van een zeer spannend en fraai karakter is ten volle bewaarheid. Gedurende den geheelen match hebben beide ploegen zich tot het uiterste gege ven en hebben gestreden met een bewon derenswaardig elan, waarin uitstekende symptonen zitten voor de toekomst. Daar bij werden de diverse aanvallen zoo goed opgezet en met zoo'n verbluffende snel heid uitgevoerd dat hierdoor alleen de wedstrijd het aanzien ten volle waard was. Direct na het beginsignaal loopen de bezoekers, gesteund door den wind hard van stapel en weten reeds spoedig met een fraaien kopbal de score te openen. Nu is het echter met hun overwicht spoe dig gedaan doordat de thuisclub op het geraffineerde samenspel goed val krijgt. Er onwikkelt zich dan ook een gelijk op gaand spel waarin om beurten de ver dedigingen moeten ingrijpen, hetgeen hun goed afgaat. Ofschoon aan beide kan ten goede scoringskansen kwamen en de Baardwfjkers zelfs kans zagen twee maal tegen paal en lat te schieten, hetwelk met een beetje veine evengoed doelpunten hadden kunnen zijn, ging de rust in met onveranderden stand. In de tweede helft hpd de thuisclub den wind tot bondgenoot en met vol enthou siasme werd direct het Longa-doel onder vuur genomen. Doch ook de wit-zwarten zaten inmiddels niet stil en trachten het spel met open aanvallen te verplaatsen. Er bleef een duidelijke Baardwijk-meer derheid en op vaak onbegrijpelijke wijze bleef voorhands de gelijkmaker uit. Toch kwam deze eindelijk een kwartier voor het einde toen de Geel-Zwarte rechtsbin nen de verdediging passeerde, de keeper uit zijn heiligdom lokte en onberispelijk scoorde 11. Als reactie op dit doelpunt ondernamen de Tilburgers aanstonds een zeer gevaarlijken aanval op het Baard wijk-doel hetwelk echter resoluut werd afgeslagen. Toen was de thuisclub weer aan bod en zelfs moesten de gasten hun midhalf mede naar achteren halen om verdere doelpunten te voorkomen. Toch kropen zij nog diverse malen door het bekende oog van de naald en het was een opluchting voor hen dat de scheids rechter het einde blies. De Baardwijkers hadden de overwinning ruimschoots ver diend en hebben zich dezen middag zeer goed hersteld en inderdaad laten zien dat zij nog voetballen kunnen. Zondag a.s. Baardwijk 1SET 1. WAALWIJKSCHE JEUGDCOMPETITIE Beperkte competitie, met alleen de A- elftallen van Juliana, RWB en WSC, tot de zomercompetitie kan beginnen, ech ter zonder titel hieraan verbonden. Zaterdag j.l. gespeeld RWBWSC 31, J. Klerkx. Vastgesteld Zatedag 6 AprilWSC Juliana, L. v. d. Heuvel. R.K.V.V. H.E.C. Na een zeer goed gespeelden wedstrijd is het onze jongens gelukt een verdiend gelijk spel te behalen tegen het sterke ÖDC. En eerst 5 minuten voor het einde ïnoest onze doelverdediger zwichten voo» een kopbal. Over den wedstrijd het vol gende Reeds aanstonds na den aanvang ont wikkelt zich aan beide zijden een snel goed verzorgd spel met onze spelers lich telijk in de meerderheid. De aanvallen wisselen elkaar razend snel op. Maar uit eindelijk heeft dan toch HEC het eerst succes als de rechtsbinnen met een vlie gend schot zijn club de leiding geeft. ODC tracht nu om de bakens te keeren maar brengt het niet verder dan onze doelman die enkele malen fraai redt. Als er circa een half uur is gespeeld weet na een goed opgezette aanval de linksbin nen den voorsprong te vergrooten 02. Dit wordt Boxtel toch wel wat al te bar en luide aangemoedigd door hun vele supporters trekken zij weer ten aanval en hebben dan succes als hun rechtsbuiten o.i. in buitenspel-positie doelpunt 12. Na enkele minuten volgt dan de rust. Na de rust vallen de HEC'ers reeds aanstonds fanatiek aan maar door getreu zel gaan diverse prachtige kansen ver loren. Onze spelers werken hard om den voorsprong te vergrooten doch ODC daarentegen om gelijk te maken en meer malen weet de achterhoede maar juist op het critieke moment te redden. Daar bij zagen wij enkele pracht-safe's van on zen doelman. Toch zullen zij het uitein delijk niet kunnen houden want na een scrimage voor het doel kopt de rechts binnen fraai in 22. Toch weten de on zen zich nog enkele kansen te scheppen maar het geluk is niet met ons, want een goed genomen schot komt buiten bereik van den keeper tegen de lat. Als scheidsrechter Broers die goed leidde einde blaast heeft HEC een ver dient gelijk spel in de wacht gesleept. R.K. W.V.H. W.V.IIBlauw-Geel (Veghel) 1—1. Zondagmiddag had WVH bezoek van Blau w-Geel uit Veghel. Deze wedstrijd b.acht tot resultaat een gelijk spel. Een mooie prestatie tegen de leiders der af- deeling. De wedstrijd op zich zeiven stond niet op hoog peil. Het-was een forschen, aan weerszijden dikwijls ruw gespeelden wed strijd. De scheidsrechter trad geenszins voldoende op tegen dit ruwe spel wat ten volle er aan medewerkte dat B.-G. niet dit optreden hoogtij vierde. B.-G. trapt af en met den sterken wind tegen brengen zij het eerste bezoek aan WVH, welke wordt onderschept door v. Man en meteen de voorhoede van WVH aan het werk zet. De WVH-aanvallen zijn gevaarlijk maar ook de backs van B.-G. weten er weg mee. Het spel gaal goed le gen elkaar op, en WVH geeft de leiders goeden tegenstand. Als er 15 minuten ge speeld is, wordt uit een voorzet van Fij neman, door A. Leytens de score geopend en heeft WVH de leiding 10. Dit kan blijkbaar B.-G. niet goed verzetten, en leggen er een schepje op, waardoor het spel forsch, dikwijls ruw wordt, maar ook WVH weet zich daar aan te passen, waardoor het spelpeil geweldig omlaag wordt gehaald. WVH weet stand te hou den, ondanks den zwaren druk die op het WVH-doel wordt uitgeoefend, en met een 10 stand voor WVH breekt de rust aan. Na de rust zijn de zenuwen eenigszins geluwd en wordt er weer meer aandacht besteed aan het spel. B.-G. gesteund door den wind brengt hachelijke momenten voor het doel van WVH, maar keeper en backs zijn present. Er wordt door WVH hard gewerkt om in deze periode het doel zuiver te houden, doch als even later de linksbinnen van B.-G. met een verrassend schot den stand op gelijken voel brengt 11, beleven we een kleine inzinking van WVH en ieder oogenblik verwachen we dat B.-G. de leiding zal overnemen, maar WVH weet zich keurig te herstellen en neemt nu den aanval over. en brengt menigmaal het doel der gasten in gevaar. Bij een corner op het WVH-doel maakt de rechts-half penalty, welke echter wordt naast geschoten. Met WVH in den aanval komt het ein de van dezen spannenden wedstrijd. Het tweede elftal verloor van Desk 4 met 04. D.E.S. 1—O.D.I. 7—1. We schreven vorige, week, dat DES zijn oude, zoo niet een nog betere vorm, had teruggevonden, ofschoon dit in den wedstrijd van Zondag tegen ODI, wat het resultaat in het eerste gedeelte be treft, niet lot uiting kwam. DES speelde voor de rust een zeer goe de partij, doch het scheen, dat de ODD goal dichtgespijkerd was. Een moment van niet klemvast-zijn van keeper Vloe mans, waarvan de links-binnen van ODI dankbaar profiteede, bezorgde ODI zelfs de leiding 01. Na de thee waren echter de bordjes verhangen. Niet, dat DES beter speelde dan voor de rust, al stond ook nu hun spel nog minstens een klasse hooger, doch het vlotte beter. Schaafstra maakte al heel gauw, met het mooiste schot van den dag gelijk, v. Gooi liet het niet on der zich, en in minder dan 10 minuten wist hij de score te verhoogen tot 51. ODI kreeg geen schijn van kans meer. Keeper Vloemans kon er zijn gemak van nemen, want de beide DES-backs ruim den alles met forsche schoten, v. Nieuw- stadt liet nog even zien, dat ook hij zijn plaats waardig is en vermeerderde den voorsprong nog tot 71, waarmede een verdiende zege voor DES genoteerd kon worden. De komende wedstrijden zullen de Dessers het zonder Sjef v. Nieuwstadt en André van Boxtel moeten stellen, die Maandag onder de wapenen gekomen zijn. Vlymensche BoysSporters 22. Een voor Vlijmen ongekend aantal toe schouwers omzoomde het prachtige Boys terrein toen scheidsrechter van Kuijk om 2 uur beide elftallen binnen de krijtlij nen liet opstellen. Sporters won den op gooi en verkoos met wind en zon inee, zoodat de Boys precies op tijd den bal aan 't rollen brachten met den sterken wind op kop. Direct neemt Sporters den bal over en onstuimig wordt het Boys- doel belaagd. Oremans en Purijs :.:jn ech ter voor geen kleintje vervaard, en zui veren met verre trappen het terrein. Sporters komen telkens met mooie open aanvallen terug, en na een kwartier wordt voor hun hieruit het eerste doel punt geboren. Alles schijnt bij de Spor ters te gelukken, steeds wordt er iets goeds gedaan met den bal, terwijl de Boys maar niet los kunnen komen. Uit een schermutseling voor het Boys- doel wordt Drunen een vrijen schop toe gewezen, Maas plaatst zich achter den bal en onhoudbaar suist het 2e doelpunt in het Boys-doel. Met dezen stand ging men thee drinken. De Boys namen na de rust direct het spel in handen en waren, gesteund door den sterken wind, niet voor het Sporters- doel weg te krijgen. De aalvlugge cen tervoor de Vaan ontsnapt zijn bewakers en met een prachtig diagonaal schot is het 21. De Boys-backs staan op het middenveld, en drijven den bal steeds naar den Sporters-doelmond, maar dooi de sterke bewaking wordt de voorhoe- de-spelers belet zuiver te schieten. Ore- mans komt het laatste kwartier de voor hoede der Boys versterken, maar wordt zoodanig op zijn huid gezeten, dat hij geen zijner gevaarlijke vuurpijlen kan lossen. De gelijkmaker hangt echter in de lucht en tien minuten voor het einde jaagt rechtsbuiten Bruurmyn over alle hoof den heen den bal keihard in het Spor- lersdoel. Nog zijn de Boys niet tevreden en onophoudelijk komen zij terug. Tot doelpunten kunnen zij het echter niet brengen. Onder prachtige weersomstandigheden is dit voor de vele voetballiefhebbers een aangenamen middag geweest. Twee ploegen die een forschen doch fairen wedstrijd tot het einde tot volle span ning wisten te houden, zijn hiervan de oorzaak geweest. DISTRICT DEN BOSCH. Uitslagen van Zondag j.l.: Eerste klasse. VFCRKSVA 4—1 Nooit GedachtNieuwkuijk 11 Zwaluw 2Vlijm. Boys 2 2—0 MiliskampConcordia 22 Nieuwkuijk heeft Zondag wel de bes te prestatie geleverd in haar afdeeling. Zij dwong Nooit Gedacht tot een ge lijk spel. VFC wist te zegevieren over Avanti en kwam door het gelijke spel van Nooit Gedacht weer steviger aan de leiding te liggen. f De reserves der Vlijm. Boys deden niet meer dan wij verwachtten. Ze leden een 20 nederlaag bij de Zwaluw-reserves. Concordia deed onze voorspelling eer aan en kwam bij Maliskamp tot een ge lijk spel. De stand is: VFC 11 10 1 0 21 51— 9 Nooit Gedacht 11 9 1 0 19 57—17 Zwaluw 2 10 5 2 3 12 19—17 SVA 10 5 0 5 10 35—27 Concordia 10 4 2 4 10 2725 Nieuwkuijk 10 4 1 5 9 2230 Vlijm. Boys 2 10 4 0 6 8 19—30 Maliskamp 11 2 2 7 6 19—22 ODI 2 7 1 0 6 2 6—29 S. M. G. 2 8 0 1 7 1 12—50 Tweede klasse. HinthamHerptsche Boys 31 Sporters 2DSC 21 ElshoutHelvoirt 26 Concordia 2Haarsteeg 41 De Herptsche Boys beginnen er hoe langer hoe beter in te komen. Zondag leden zij met eere een 31 nederlaag in Hintham, 't Zelfde geldt voor DSC. De Sporters-reserves hadden er groote moei te mee om hen er met 21 onder te hou den. Elshout is nog steeds niet op dreef. Zij lieten de punten met een 62 neder laag aan hun gasten uit Helvoirt. Haar steeg is leelijk aan den sukkel. Bij Con cordia 2 moesten zij met 41 het onder spit delven. De stand is hier: Hintham 9 6 2 1 14 31—17 Sporters 2 8 6 1 1 13 36—17 Helvoirt 9 5 3 1 13 38—22 Haarsteeg 11 5 1 5 11 36—28 Concordia 2 9 3 2 4 8 26—30 Heptsche Bovs 6 0 2 4 4 721 Elshout 9 1 1 7 3 21—34 DSC 5 1 0 4 2 15—23 Poyamma voor Zondag a.s.: Eerste klasse. ConcordiaZwaluw 2. ODI 2—St. M. Gestel 2. NieuwkuijkMaliskamp. AvantiVFC. Vlijm. Boys 2Nooit Gedacht. Tweede klasse. DSC—Hintham. Concordia 2Helvoirt. ElshoutHaarsteeg. Sporters 2Herptsche Boys. Derde klasse. Den DungenJ. v. Arckel. De eerste kampioenen. Het Bossche district kent reeds twee kampioenen. Beide ploegen veroverden Zondag dezen titel door met groote cij fers te zegevieren over hunne tegenstan ders. De kampioen der tweede klasse A Wybosch verpletterde Middelrode met 170 en de kampioen der derde klasse A Den Dungen stuurde SVD 3 met een 101 nederlaag naar huis. POSTDUIVENVEREENIGING „DE EENDRACHT". -^Zaterdagavond hield de postduivenvereeniging „De Eendracht" een algemeene vergadering in café „Centraal" van den lieer D. v. d. Boomgaard, welke matig bezocht was. „Economische oorlog tot het uiterste," zegt Chamberlain. De positie der neutralen. Chamberlain heelt in het Lager huis een verklariDgafgeiegü omtrent de wijze, waarop de geallieerden zich voorstellen hun polititiek tenaanzien I van Duitschlaud te verscherpen. De minister-president konuigüeaan, dat de economische oorlog tot 't uiterste gevoerd zal worden, Hoe ziet die verscherping er uit? Chamberlain zeide, uat Britsche oorlogschepen reedspractiscbemaat- regelen genomen hehhen om een ongehinderde passage van Duiische vrachtschepen, die uit Scandinavië komen, te belemmeren. Deze ope raties zijn uitgevoerd dicht in de nabijheid van de Duitsche vlootbasis en toonen aan, aldus de premier, hoe hol de Duitsche pocherij is, dat de coütröie over de Noordzee in Duitsche handen is overgegaan. Uitvoerig stond Chamberlain stil bij wat hij noemde de „dubbele neutraliteit" en verklaarde, dat de geallieerden niet langer kunnen toe laten dat de Duitschers prolijt trek ken van hun invloed op de neutrale staten. Engeland stelt zich op het standpunt, dat geen producten uit de bronnen van het Britsche Rijk verstrekt kunnen woiden, tenzij de neutralen de garantie geven, dat zij hun toekomstigen handel met Duitschland zullen beperken. „Ontoelaatbare gewelddaad" Ernstig vertoog te Berlijn tegen de beschieting van Nederlandsche trailers. Met betrekking tot de vliegtuig- aanvallen op Nederlandsche visch- treilers, n.l. de Protinus, de Viking- bank IJ. 183 en ae I. S. Groen IJ. 130, heelt Hare Majesteits gezant te Berlijn opdracht gekregen een ernstig vertoog tot de Duitsche regeering te richten, waarin tegen deze beschie tingen met den meesten nadruk opgekomen wordt, met name tegen de volstrekt ontoelaatbare geweld- naad jegens de Protinus. Het olficieele onderzoek naar den hij daglicht in volle zee geschieden aanval op dit schip heelt toch be vestigd, dat, terwijl de treiler van talrijke duidelijke Nederlandsche nationaliteitskenmerken was voor zien, onder meer ook aan de boven zijde met de kleuren van de Nederlandsche vlag was beschilderd, een Duitsch vliegtuig het heelt ge bombardeerd en beschoten, als gevolg waarvan de kapitein en een schepeling aanstonds zijn gedood, het vaartuig tot zinken is gebracht en van de in de sloep redding zoe kende opvarenden twee door uit putting zijn gestorven. De Nederlandsche regeering ver zoekt maatregelen tegen de schul digen en behoudt ztch een eisch tot schadevergoeding voor. Spertijd kleinhandel in tabak. Voor vestiging vergunning. Inde Staatscourant van heden is een beschikking van den minister van Economische Zaken gepubli ceerd, waarbij wordt overgegaan tot het instellen van een zoogenaamden spertijd op grond van de Vestigings. wet kleinbedrijf 1937 voor den kleine handel in tot verbruik be reide tabak. Meer Ned. boter naar België. De laatste dagen is de prijs der bo ter zoodanig gestegen, dat de Belgische regeering zich verplicht heeft gezien, onmiddellijk invoervergunningen in uitzicht te stellen. Er is sprake van, dat voor den in voer uit Nederland een aanvullend con tingent van 100.000 K.G. zal worden toegestaan. ONDERTROUWD: WILLY AARTS en FRANS VAN VLODORP Waalwijk, Stationsstr. 6 Hilversum, Nassaulaan 13 2 April 1940. Huwelijksvoltrekking 7 Mei a.s. Toekomstig adres Rembrandtlaan 28, Hilversum. De aandacht van hen die bij de aangifte ter inschrijving voor den dienstplicht, lichting 1941, verzuimden vrijstelling van den dienstplicht wegens broederdienst aan te vragen, kunnen dit alsnog doen tus- schen 16 en 30 April 1940 ter secretarie. Die wel vrij* stelling vroegen en deze thans niet meer wenschen, moeten hiervan vóór 30 April 1940 mededeeling doen. Van wie na 1 October 1939 een of meer broeders zijn komen te vei keeren in een der gevallen, genoemd in art. 20, derde lid, onder c, d of e der Dienstplichtwet, moeten hier van tusschen 16 en 30 April opgaaf doen ter gemeente secretarie. 63012 Door den voorzitter, den lieer A. Stokwielder, werd met een woord van dank voor de opgekonie- nen de vergadering geopend en werd overgegaan tot de bespreking van het vliegprogranima. Be sloten werd a.s. Zondag vanuit Zaltbominel te vliegen en volgenden Zondag nogmaals vanuit Zaltbommcl en vervolgens het programma van den Zuiderbond te volgen. Vervolgens werden eenige mededeelingen ge daan en door den voorzitter werden allen opge wekt om mee te werken aan het programma, 0111 zooveel mogelijk duiven in concours te zetten voor het welslagen van alle concoursen, waarna de voorzitter deze vergadering sloot. Zaterdagmiddag van 34.30 uur inkorven voor oefenvlucht vanuit Zaltbonunel. „DE JEUGDIGE VLIEGERS". Zaterdag 30 Maart werd tc Dongen een gecom bineerde bestuursvergadering gehouden van den Dongensclien Bond, de Kaatslieuvclsclic Concours- commissie en „De Jeugdige Vliegers" alhier. Na een korte inleiding opende de voorzitter van den Dongensclien Bond, de lieer S. J. v. Dongen, deze vergadering en riep alle bestuursleden een welkom toe. Ondanks dat allen dit seizoen in verband met den internationalen toestand aangewezen zijn op binnenlandsehe vluchten, gal' spreker de verze kering, dat toch nog een aantrekkelijk program in combinatie zou kunnen worden afgewerkt. De oefenvluchten zullen ook in combinatie worden gehouden en beginnen a.s. Zondag 7 April vanuit Op-Andel en 14 April vanuit Zuilicum. Inkorven Zaterdags van 2.30 tot 4 uur. De gecombineerde wedvluchten zullen beginnen op 20 Mei vanuit Leeuwaren en vervolgens dan eiken Zondag tot het eindstation Winsum op 21 Juli. Met de jonge duiven vanaf Zwolle tot het eindstation Gronin gen. Al zijn de afstanden niet zoo groot dan voor heen, toch beloven het mooie concoursen te wor den, waarvan de deelnume steeds een 500 tot 700 duiven zal bedragen, wat zeer zeker mooie con coursen zijn. Met de oude duiven zal aan de 5 bovensten en met de jonge duiven de 3 ondersten den eind stand van de kampioenslijst een flink bedrag worden uitbetaald. Het inleggeld voor nieuwe toe tc treden leden bedraagt thans 1.—. Na nog eenige besprekingen van verschillenden aard te hebben gevoerd, sloot de voorzitter inet een woord van dank voor de trouwe opkomst en de gezellige besprekingen, deze geanimeerde ver gadering. Zaterdag 6 April van 2.30 tot 4 uur bij C. van Heesbeen-Ketels inmanden voor onze eerste oefen- vlucht vanuit Op-Andel en 13 April voor Zuili cum. Vracht 3 cent per duif. DRUNEN. Veilingbericht van 1 April. Goudreinetten 823)^; Bellefleuren 516: Ossekoppen 89: Geel zuur 67; Culemans 6—10: Pippeling 8—11: Zoete appel 4—8: Bre- derode 7—10J4; Ijsbont 8—10: Spruitjes 25— 33: Witlof 8—14; Brussels Witlof 15—17: Schorseneeren 4—8: Juin 2—5: Sjalotte 4—15: Wortelen lj^—2J4: Knolraap 1—3: Preij 5— 10: Roode kool 6—9H: Witte kool 5—6: Gele kool 5—6: Spinazie 16—22; Kroten 1J4—2J4; alles per K.G. Knolselderij \]/2'10 per stuk: Rabarber 6—7; Keelen 2%— 3H< beide per bos. Aanvoer fruit 17300 K.G. 1

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 6