SPORT GEMENGD NIEUWS BURGERLIJKE STAND INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Mijnheer de Redacteur Is dit een juiste weg »lk weet het die mijnheer «Verheijden zal misschien wel een «afstraffing hebben verdiend, maar »de manier van den voorzitter lijkt »me toch niet precies de ge-eigende oom te bereiken om een raad ge- »dwee te stemmen. Zóó, d i. met »zulke parforce-methoden, temt »men alleen wilde dieren. »En het lijkt me ook op z'n «minst twijfelachtig of de voorzitter «van een gemeenteraad als zoodanig «bevoegd is om ten eigen bate te «onthullen, wat hem in zijn kwali- «teit van hoofd der politie en hulp- «officier van justitie bekend is ge- worden. Ik dank U zeer voor deze plaats ruimte. Een lezer, buitenstaander. \v. s. c. Dorpsche toestanden zijn voor buitenstanders dikwijls erg ver makelijk Een dorpsautoriteit is veel meer man van gewicht dan een minister in Den Haag. Plattelands burgemeesters zijn soms echte dicta tors in zakformaat waartegenover staat, dat onderde plattelandsburgerij dikwijls bemoeials zijn, die het den bestuurders onmenschelijk lastig kunnen maken. In Uw blad uitde Langstraat, De Echo van het Zuiden, las ik onlangs een ingezonden stuk van 'n mijnheer Adr. Verheyden uit Capelle, in welke gemeente hij raadslid is. Ik ken geen Sprang-Capellesche toestanden en verhoudingen, maar toen ik het stuk gelezen had, dacht ik: die moest een pak voor zijn broek hebben Achteraf is me gebleken dat dit raadslid-ingezonden-stukken schrij- veral73jaarisen werd m'nstemming milder. Maar in de jongste raads vergadering heeft de burgemeester hem toch, in figuurlijken zin, bij den nek gepakt en over de knie gelegd. En het kwam daarbij tot een af rammeling, welke wel een beetje op mishandeling geleek. Ik vond het desbetreffende raads- verslag alweer in De Echo van het Zuiden. Het bleek daaruit, dat de heer Adr. Verheyden in die zitting toevallig geen woord had gezegd, maar toen de rondvraag, die naar ik meen, voor de raadsleden is ingesteld, aan de orde kwam,'hield de voorzitter ineens een philipica tegen het genoemde raadslid, waar van de weergave drie kolommen druks in de krant vergde. Ik behoef voor uwe lezers deze afstraffing van den burgemeester van Sprang-Capelle niet te herhalen, die mag genoeg bekend geacht worden in Uw streek en zal ook voldoende besproken zijn. Goedkeurend natuurlijk eenerzijds, afkeurend anderzijds, zooals te doen gebruikelijk is. Maar ik wil mijn conclusie als buitenstander even aan uwe lezers voorleggen, zonder op verdere finesses in te gaan. Graansilo te Amersfoort ingestort. Arbeider om het leven gekomen. Gisteravond omstreeks zeven uur is het graan pakhuis, tevens maal derij van J. L. van Nieuwenhuyzen aan den Koppel te Amersfoort met donderend geraas ingestort. De ver moedelijke oorzaak is overbelasting van de zolders, waarop 'n voorraad van ongeveer 400.000 kg mais lag. Voor 't pakhuis waren twee knechts bezig een vrachtauto te laden met zakken graan toen de ramp plaats vond. Een hunner v. d. Pol, had nog juist kunnen vluchten doch de 23 jarige ongehuwde J. deKruyfdie op den wagen stond, kon niet meer wegkomen en werd onder de vallende massa bedolven. De brandweer begon onmiddellijk met het opruimingswerk waarbij de dienst van openbare werken, en tal van militairen en burgers de behulp zame band boden. Een voor den wal liggend schip waarop ook groote brokken steen gevallen waren moest verhaald worden. Een deel van den molen, die nog was blijven staan werd door de brandweer omvergehaald. Het publiek, dat van alle kanten toestroomde, werd door de politie op behoorlijken afstand gehouden. Om kwait over negen werd het lijk van de Kruyfgevonden, bedolven onder een zwaar stuk muur, zoodat hij vermoedelijk opslag dood geweest is. De brandweer rukte om half lien in om hedenmorgen de opruimings werkzaamheden voort te zetten. Jongen door vrachtauto overreden. Het slachtoffer aan de gevolgen overleden Gistermiddag omstreeks kwart voor vier is in De Lier het zesjarig zoontje van de familie v. d. Loos door een zwaar geladen vrachtauto aangereden. Het Kind werd zoo ernstig gewond, dat het korten tijd later is overleden. Het ongeluk is gebeurd, doordat het jongentje plotseling den weg overstak. Het stond met eenige kinderen te kijken bij den aanleg van een telefoonkabel. In het kanaal gevallenen verdronken, Te Delft is gistermidda gde 81 jarige wed. A. J geb, van E. in het provinciaal kanaal geraakt en ver dronken. Ongeluk bij den bouw van een sluis te IJmuiden. Het slachtoffer aan de gevolgen overleden. Gisteren is bij den bouw van de spuisluis te IJmuiden de 36 jarige H wonende t^ Amsterdam, door een vallenden ijzeren balk getroffen. De man bekwam inwendigen kneu zingen en brak beide beenen. Hij is naar het St Antoniusziekenhuis te IJmuiden vervoerd, waar hij 's middags is overleden. Hij laat een vrouw en twee kin deren achter. Met het geld van zijn baas er vandoor. 16 jarige loopjongen en zijn vriend in België aangehouden Vorige week Woensdag heeft een bakker uit de Westerstraat te Am sterdam bij de politie aangifte gedaan dat zijn zestienjarige loopjongen, dien hij f 240 had meegegeven om een betaling te doen, niet was terug gekomen. Hier te lande en over de grens werd het signalement van den jongen die tezamen met een 18 jarigen vriend er van door bleek te zijn gegaan, verspreid, Gisteren heelt de Belgische politie de jongens te Merxen aangehouden. Zij zwierven hier rond en warer. platzak. Zij zijn uitgeleverd aan de marechaus see te Zundert. Te Breda werden zij, onder geleide van de Amsterdamsche rechercheurs op transport gesteld naar de hoofd stad, waar zij zich terzake van verduistering en medeplichtigheid hieraan zullen hebben te verantwoor den. Kinderen speelden met lucifers. Twee kinderen van 5 en 6 jaar, die met lucifers speelden, hebben een grooten brand veroorzaakt in de boerderij van den landbouwer Groeneweg aan den Noorddammer weg te Nieuwer Amstel. De kinderen van den boer waren bij de hooischuur aan het spelen. Toen het oudste jongetje een lucifer aanstak, vatte het droge hooi sne! vlam en in een ommezien stond de geheele schuur in lichtelaaie. Van dit gedeelte breidden de vlammen zich uit naar de bijgebouwen, waar na Weldra de geheele boerderij in vuur en vlam stond. De brandweer van Nieuwer Amstel die spoedig ter plaatse was, slaagde er in het woonhuis te behouden. De boerderij brandde echier tot den grond toe af. Twee koeien en twee kalveren vonden" den dood in het vuur. Inspecteur Busscher van Nieuwer Amstel stelde nog tijdens het blusschingswerk een onderzoek in. Toen de kinderen ondervraagd werden, bleek spoedig wat er ge beurd was, Een der kinderen had nog een doosje lucifers in zijn zak. Kind onder auto Op den rijksstraatweg Zutphen Brummen is het vijfjarig zoontje van de familie L. onder een auto geraakt toen het kind den weg overstak. De jongen werd ernstig gewond en is in het ziekenhuis te Zutphen overleden. Kindje doodgereden Het vijftien maanden oude doch tertje van de familie K. te Eind hoven, dat bij een inrit tusschen de huizen aan het spelen was, is door een achteruit rijdende auto, zonder dat de bestuurder dit be merkte, aangereden Het kindje was onmiddellijk dood. Te water gereden en verdronken ln den nacht is een wielrijder in het Aarkanaal te Ter Aar gereden en verdronken. Niemand heeft het ongeluk gezien, doch op dat tijd stip werd hulpgeroep gehoord De fiets en een tasch met ge reedschap van het slachtoffer, wiens identiteit nog niet is vastgesteld, heeft men opgehaald. Aardige papiertjes om te spelen I Een 7-jarig jongetje te Dover (Eng.), had op straat een bundeltje papieren gevonden, welke hij erg aardig vond om mee te spelen, omdat er mooie figuren op stonden, terwijl ook de kleuren van de biljetten hem aantrokken. Hij ncm het gevalletje mee naar huis, waar hij met een jonger zusje het zeer belangwekkende spel van tramconducteur ging spelen. Toen moeder eer.s kwam kijken naar het onderhoudend tijdverdrijf der kinderen, kwam ze tot de ont stellende ontdekking, dat broertje een 10 ponds bankbiljet aan zusje gaf om op een stoel, welke de tram voorstelde, te mogen «meerijdend. Er waren nog meer Engelsche bankbiljetten, maar ook Fransche en Amerikaansche bankbiljetten, tezamen voor een waarde van ongeveer elfhonderd gulden. Johnnie vertelde met een angstig gezicht op de vragen van mammie, dat hij de papiertjes gevonden had in een straat nabij de ligplaats der groote oceaanstoomers. De politie werd van deze vondst in kennis gesteld en eenige weken daarna ontving de moeder van het jochie een hedrag van 25 pond en de jongen kreeg een kinderauto ten geschenke van de eigenares van het geld. Het was »natuurlijk« een Ameri kaansche, die het geld uit haar handtaschje had verloren, toen zij in alle haast op zijn Amerikaansch Dover had verlaten. lijkt de apostel in dit hoofdstuk hel geloof met een worsteling of een wedloop, /oo n worstelaar oefent zich, zoo'n hardlooper ziet op het einddoel de prijs. Zoo is ook het geloof. Het geloof is niet iets, dat je krijgt en netjes opbergt; geloof is een schat, waarmee geworsteld, gewoekerd moet worden. „Er moet iets met den menscli gebeuren", zegl men en denkt dan daarmee klaar te zijn. Neen, dat is het niet. Maar het is. een levensstrijd; niet rustig blijven zitten en lijdelijk af wachten, maar strijden tot het einde. Wie volharden zal tot het einde, zal zalig wor den. Wat heeft dit alles met het onder werp te maken? Omdat eerst de vraag moet gesteld worden, boe men (in het algemeen) kan zalig worden. Het ant woord hierop is: Alleen door het geloof. Een onderwijzer is gesteld over het zaad des Verbonds. Dat moet hij opvoeden tot alle goed werk volmaakt toegerust. Een onderwijzer moet Andreas werk doen Leiden tot Jezus, de weg naar boven wij zen en die ook zelf bewandelen. Anderen leiden houdt in: zelf volgen. Wie gelooft, die strijdt, die oefent zich in den geeste lijken wapenhandel. Wie dat niet doet, zegt daarmee, dat hij niet gelooft. Strijdt de schoolmeester altijd? Oefent hij zich voortdurend? Neen, niet steeds. Maar al te vaak is er stilstand, dus achteruitgang. Nochtans: God herstelt hetgeen wij be derven. Een schoolmeester heeft een zware verantwoordelijkheid. Daarom moet hij strijden tegen de zonde. De zon de niet' als abstractie, maar als werke lijkheid. Strijd dus tegen den sleur, de gemakzucht, de drift, enz. En deze din gen niet alleen weten maar ze ook doen. Tn den Bijbel staan veel zoogenaamde „lieve" woorden. Een daarvan is b.v. Laat de kinderkens tot Mij komen. Dit lieve woord werd gesproken tot de dis cipelen, omdat zij de kinderen verhinder den tot Jezus te komen. Het was dus een bestraffing. Dat lieve woord bestraft ook den schoolmeester, als hij de kinderen verhinderd tot Christus te komen. Dat doet hij als hij niet met woord en daad een getuige en levenden brief van Chris tus is. Met de zaligheid van den school meester staat het slecht, als hij op zich zelf ziet. Maar niet, als hij ziet op Chris tus. Als hij de loopbaan loopt tot het ein de, wordt de vraag, of een schoolmees- cr ook zalig kan worden, met ja beant woord. "O' Het slotwoord werd gesproken door Ds. A. Vroegindeweij. Namens alle aanwezi gen sprak hij een woord van dank tot liet personeel der school. Gewezen wordt op de moeilijke taak kinderen op te voe den en te onderwijzen. Maar wanneer het biddend gedaan wordt, kunnen we reke nen den zegen des Heeren. Het werk van het personeel moet gewaardeerd worden door de ouders. Zij moeten dank baar zijn voor alles, wat op school voor net kind gedaan wordt. De onderwijzers en de onderwijzeressen doen dat niet in de eerste plaats, omdat ze er voor be taald worden, maar omdat, ze liefde heb ben voor hun werk en liefde voor het kind. Zij doen biddend hun werk. Onze kinderen hebben noodig 'als Christenen hun weg te gaan. Daar moet de opvoe ding in school en gezin op gericht zijn. Na het zingen van Ps. 25 2 en dank gebed werd de vergadering gesloten. Het groot aantal bezoekers ging dankbaar en bemoedigd naar huis. Het was niet al leen een goede, gezellige avond, maar ook een zeer leerzame ouderavond ge weest. T~1 W.S.C.V.V.V. (Venlo). Beslissende wedstrijd voor Deze vraag zal wel door een ieder ge steld worden, die de verrichtingen in deze afdecling volgt. Voor het heken- de Venlosche VVV, kan morgen op het WSC-terrein, de indirecte beslissing val len, of genoemde vereeniging dit seizoen dan eindelijk het kampioenschap zal be halen, waarna zij reeds zoovele jaren een worp gedaan heeft. Echter laat ons ei onmiddellijk aan toevoegen, dat de be zoekers morgen op de eerste plaats ver plicht zijn, om op beide punten beslag te leggen, want, als wij even den huidi- gen stand op de ranglijst nagaan, dan zien wij, dat VVV met één punt voor sprong aan het hoofd gaat, direct ge volgd door Helmondia, terwijl de Valk als derde, gevaarlijk op de loer ligt. Niets mogen de bezoekers derhalve nskeeren en dit maakt juist den wedstrijd van mor gen zoo interessant. Theoretisch geredeneerd, geven wij WSC weinig kans, evenwel op papier wordt nu eenmaal een wedstrijd niet be slist. Ontegenzeggelijk slaan wij de sterk te van VVV momenteel hooger aan dan die van onze spelers. Gaan wij de ver richtingen van de gasten van morgen even na dan zien wij, dat na den eersten wedstrijd in Helmond tegen Helmondia, (welke ecne, voor ons onbegrijpelijke, nederlaag opleverde), VVV nadien ach tereenvolgens al haar twaalf wedstrijden wist te winnen en alleen het zeer sterke .de Valk" j.I. Zondag in Venlo een gelijk spel wist af te dwingen. Deze toelich ting geeft voldoende aan, over welk een krachtige ploeg VVV momenteel te be schikken heeft. Om enkele bekende spe lers te vernoemen, mogen wij op de eer ste plaats de namen Holthuysen, Bouten, Schreurs en Tusvcld vermelden. Beide erstgenoemde zijn de bekende en zeer gevaarlijke vleugelspelers, die met open armen in iedere eersteklas-vereeniging opgenomen zouden worden. Schreurs, lniu spil. maakte regelmatig als kanthalf deel uit van het Zuidelijk elftal. Tenslot te de bekende tweehonderd-speler en middenvoor, Tusveld, ex-Heracles-spelcr en middenvoor, de tacticus jn deze ploeg. Wal zal WSC morgen tegen deze ster ke ploeg uitrichten? Wij weten niet, wat de spelers in hun schild voeren, evenwel kunnen de Venlonaren er van verzekerd zijn, dat de Waalwijkers hun huid zoo duur mogelijk zullen verkoopen en als wij onze meening geven, zijn wij er nog niet zoo zeker van, dat de bezoekers met den vollen buit huiswaarts zullen keeren en het zou ons, gezien het huidige spel van WSC, geenszins verwonderen, als VVV 't er in Waalwijk met kleerscheuren af bracht. Het is niet de eerste maal, dat WSC in een dergelijken voornamen wed strijd, voor een verrassing wist te zor gen. In ieder geval wacht ons morgen aan den Parallelweg een boeiende wed strijd, waarvan het resultaat vooraf niet te bepalen is, een wedstrijd, die veel publieke belangstelling elftal der DISTRICT DEN BOSCH. Overzicht voor Zondag a.s. Eerste klasse: VFC heeft vrijaf en Nooit Gedacht komt in eigen huis voor een moeilijke opgaaf. Zij spelen thuis tegen Concordia uit Den Bosch. Wij gelooven toch, dat het een kleine Nooit Gedacht overwinning zal worden. De Boys-reserves ontvangen Malis- kamp. Met eenige tactiek zullen het de Vlijmensche jongens tot een gelijk spel weten te brengen. ILK. SVA mag bij ODI 2 op een kleine overwinning rekenen, terwijl Nicuwkuijk op eigen veld alle zeilen zal moeten bij zetten om een der beide punten te kun nen behalen in een wedstrijd tegen Zwa luw 2 uit Vught. Tweede klasse. In de tweede klasse wordt slechts één wedstrijd gespeeld. De Herptsche Boys ontvangen DSC. Al er ooit kans is om te winnen, dan is het nu. De thuisclub zal hiervan dan ook handig gebruik weten te maken. In de derde klasse worden geen wed strijden gespeeld. DAMMEN. W. D. V. J.I. Dinsdag hield W.D.V. haar 2e nc- derlaag-tournooi tegen 1).I).V. Dongen. Het is geëindigd in een gelijk spel. Twee afgebroken partijen, die als remise wer den beschouwd. De uitslagen waren W.D.V.D.D.V. Dongen. Th. JordensA. Dickens F. v. MinisterA. Kouters A. v. d. Gouw—S. Vereggen A. MoonenJ. v. Tilburg F. v. d. GouwC. Wiesje H. v. d. Hammen-A. Nieuwenhuizen 1 Dr. HollemansA. de Bont 2 2—t) 1—1 0—2 2—0 0—2 -1 -0 Fl. HollemansJ. Rekkers W. Kraal—F. Rekkers A. PeijnenburgF. Vorstenbosch 0—2 2—0 0—2 Hierbij het J. Niessen. »M.. Simons, S. Idink, L P. Bouten, Heger, zeer trekken zal. bezoekers': M. Holthuysen. Schreurs, J. van Leersum. G. Nass, W. Tusveld, Jan J. Holthuvsen. Om twaalf uur wordt vooraf nog ge speeld voor de eerste klas Brab. V. Bond, de wedstrijd WSC 2—Haarsteeg 1. BAARDWIJK. Wilhelmina 2Baardwijk. Voor de Geel-Zwarten wordt morgen het competitie-program voortgezet met een uitwedstrijd tegen de reserves dei- Bossche Kanaries, die na een zwak be gin zich thans eenigszins aan het her stellen zijn en dit Zondag nog bewezen door een verdienstelijk gelijkspel tegen de Longaneezen. Ofschoon beide partijen elkaar nog niet ontmoet hebben kunnen wij toch de Overlaters wel zeggen dat zij het Zondag hcusch niet gemakkelijk zullen krijgen. Het mag waar zijn dal zij wellicht technisch iets minder zijn dan de tegenstanders der laatste weken, daar staat echter tegenover dat het speciale kenmerk der Wilhelmi na-ploegen, een zeer groot enthousiasme, veel goed maakt en voor menige club een bijna onoverko melijke hinderpaal vormt. Juliana-man- ncn voor morgen is dan ook het parool zoek den tegenstander in het veld niet op doch tracht ze te overrompelen door snelle en goed opgezette aanvallen want alleen door deze spcltrant kan succes voor U zijn weggelegd. Laat 'ons daarvan overtuigd zijn. Verder wordt in de Overlaat voor de thuisblijvers een interessante ontmoeting om twee uur gespeeld tusschen de Baard wijk-reserves en Heusden 1. Voor eenige weken werd in een goede match dooi de ex-KNVB'ers een kleine overwinning behaald zoodat ook nu weer om de pun ten hard zal moeten worden gevochten. Wie de uiteindelijke overwinning zal be halen is onzeker en we doen het beste dit maar even af te wachten. Een feit is echter dat deze kamp het aanzien ten volle waard zal zijn. Uitslag 10—10 Dinsdag begint onze nieuwe onderlin ge competitie. Programma voor onderlinge competi tie: J. HollemansTh. Jordens. F. v. «I. Gouw IIA.iDamen. A. v. TuylA. Wittevecn. W. H. Damên—A. v .fl. Gouw. F. v. tl. GouwJ v. «I. Gouw. W. Kraal—A. Peijnenburg. Dr HollemansA. v. Berkel. H. v. d. Hammen—J. v. Engelen. Fl. HollemansII. de Werd. Inhaalpartij: A Moonen—F. v. Munster. Nederlaag-tonrnobi. A.s. Maandag zet onze plaatselijke dam- vereeniging haar riaderlaag-tournooi voort en wel met een uitwedstrijd, flit omrede er te weinig deelnemers waren voor flit tournooi, was men besloten er een dubbel tournooi van te organiseeren, dus met thuis- en uitwedstrijden, en zoo doende trekken tie WDV'ers naar Heus den om aldaar de Graag c.s. te gaan be strijden. Heusden is voor Waalwijk geen onbe kende wat betreft de verschillende dam- krachten welke er in die vereeniging schuilen en het is voor WI)V geen ge makkelijke taak, temeer daar Heusden op eigen „terrein" speelt,- maar wij heb ben goede hoop en vertrouwen flat elke speler zich tot het laatste zal inspannen om den uitslag zoo eervol mogelijk te doen zijn en flit is Jordens, v. Miinster. Gebr. v. fl. Gouw en meer anderen wel toevertrouwd. WDV'ers succes. Vertrek perf iets uiterlijk 7 uur van het clublokaal. BILJARTEN. A.s. Maandag 15 April zal er een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld worden tusschen het 2de zestal van Hei Bandspel en een 2e zestal der W.B.C. Deze wedstrijd zal gespeeld worden in café A. van Berkel. Daar deze zestallen over gelijke sterke spelers beschikken zal de strijd op het groene laken voor fle supporters een ge not zijn. WAALWIJK. Van 5 tot 12 April 1940. Geboren Elisabeth Adriana Maria, dv. P. L. B. Smclt-Majoie. Johannes Balthasar, zv. W. A. Klijn-de Vries. Maria Petronella. dv. N. Pol-Bouman. Johanna Maria Godefrieda Adriana, dv. J. A. Dekkers- Dekkers. Overleden J. J. G. van den Heuvel, oud 2 dagen. J. Th. Mahieu, oud 64 jaren, echtge noot van Ja. A. Levens. Huwelijksaangiften J. Chr. Schellekens, oud 28 jaren en Eth. J. M. van fier Avoird, oud 25 jaren. W. A. van Broekhoven, oud 31 jaren, wonende te Loonopzand en Wa. Ka. van Ballcgooy, oud 27 jaren, te Waalwijk. J. Jacobs, oud 32 jaren en Ja. Ma. Kleij- sen, oud 28 jaren. J. A. de Wit, oud 28 jaren en Ja. J. van Hi 1st, oud 25 jaren. Huwelijken H. M. Knijpers, oud 26 jaren, wonende te Dongen en Ma. de Rooij, oud 24 jaren, te Waalwijk. H. L. Bruurmijn, oud 23 jaren, wonende te Waalwijk en Ga. Ja. de Vries, oud 25 jaren, wonende te Geer- truidenberg. Ingekomen Tha. M. E. W. van Moorsel van Ros malen. J. J. H. Kampers van Nijmegen. C. L. A. Breij van Haarlem. Aa. J. M. Vermeer van Engelen. Ma. M. Dek kers van Driel. Ga. J. de Vries van Geertruidcnberg. Vertrokken Ma. de Rooij naar Dongen. - Ja. Tim mermans naar Drunen. .1. Vermeulen en gezin naar Amsterdam. Ja. F. Jan sen naar 's-Hertogcnbosch. Ja. A. Knijpers naar Heusden. Aa. J. Knij pers naar Heusden. J. W. van der Linden naar Loonopzand. Wa. F. van Ruth naar Eindhoven. L. A. G. Peij nenburg en gezin naar Vlijmen. W. L. J. M. de Bresser naar Tilburg. J. Th. Gordijn en gezin naar Rotterdam. VLIJMEN Gemeenteraadsvergadering. In de Donderdagavond gehou den raadsvergadering van Vlij men deelde de voorzitter mede, dat het armbestuur van Nieuw- kuijk van een nabestaande van een verpleegde een bedrag ad 1500,- had terug ontvangen. Volgens een schrijven van den minister zullen de loonen in de werkverschaffing niet worden verhoogd» Bij de vaststelling der verorde ning regelende de eischen van be noembaarheid en bezoldiging der veldwachters stelt de voorzitter voor nogmaals te probceren het salaris van den chef-veldwachter met 100,te verhoogen. De raad gaat hiermede accoord. Naar aanleiding van een voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening betreffende het uit roeien van mannelijke en wilde hopplanten komt mén overeen, dat dit moet geschieden tusschen 15 Juni en 15 Juli. Bij de wijziging van de instruc tie van den gemeente-secretaris vraagt de heer v. d. Meerendonk of 't niet mogelijk is dat de secre tarie ook 's middags voor '4 pu- bliek geopend is. De voorzitter antwoordt dat in verband met de werkzaamheden van het secretarie-personeel zulk» onmogelijk is. Bij spoedgevallen worden de menschen geholpen. Besloten wordt om aan den ge meente-ontvanger 3 per week als vergoeding voor lokaalhuur, vuur en licht toe te kennen. Aan de orde komt het voorstel van B. en \V. om aan A. v. Son te Nieuwkuijk een spaarbankboekje groot 25,uit te reiken bij wij ze van erkentelijkheid ivoor het met levensgevaar redden van Fr. v. Liempde. Met aanteekening dat het lid v. d. Meerendonk tegen is wordt con form 't voorstel besloten. Met algemeene stemmen wordt besloten tot uitbreidng van het electrisch net in de Schapensteeg. De kosten zijn geraamd op 20C Ook wordt besloten aan het hoofd van den luchtbeschermings dienst voor 1939 een gratificati» van 200 te verleenen.

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 7