BAL in THALIA H,de BONT-van hulten GEMENGD NIEUWS V „KOF A" HEERENKLEEDING NAAR MAAT Zaterdag 20 April 1940 No. 32 De Echo van het Zuiden Derde Blad der gemeente Waalwijk e.a. Zondag 21 April a.s. GEERTRUiDENBERG. RAAMSDONK. HANK HEUSDEN. I)c volgende circulaire is verspreid: DISTRJBUTIEKR1NG WAALWIJK: (Drui\en, Heusden, Loon op Zand, Spraftg-Capelle, Vlijmen, Waalwijk Waspik). Distributie van Motorbrandstof en smeerolie. Waalwijk, 17 April, 1940. Aan Geadresseerde! In opdracht van den Minister van Economische Zaken wordt U uitge- noodigd om ter plaatse en op datum en uur, als zal worden aangegeven, in ontvangst te komen nemen een Identiteitsbewijs met 3 bijgevoegde aanvraagkaarten len behoeve van cventueelc distributie van motorbrandstof en smeerolie. De uitreiking van deze bewijzen zal uitsluitend geschieden: a) na betaling van 0.75 per iden titeitsbewijs; b) met inachtneming van de vol gende bepalingen: Houders van motorrijtuigen. Houders van motorrijtuigen kunnen uitsluitend een bewijs ontvangen op vertoon van nummerbewijs en geldige motorrijluigenbelastingkaart. Houders van z.g. „terrein-auto's", voor welke geen motorrijtuigenbelasting verschul digd is, dienen zich te legiiniteeren b.v. door middel van de distributiestam kaart voor zoover het natuurlijke per sonen betreft. Rechtspersonen dienen zich op andere wijze te legiiniteeren. Houders van benzine- en benzol motoren. Houders van benzine- en benzolmo toren dienen zich persoonlijk te legi initeeren, b.v. door vertoon van de GESLAAGD. 18 April slaagde Mej. J. A. v. Zeist te Besoijen als onderwijzeres voor het Fröbelonderwijs. Dit examen werd te Utrecht gehouden. GEMEENTERAAD WAALWIJK Openbare vargadering, te houden op Donderdag 25 April 1940. om 19 uur, ten gemeentehuize. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken. a. Van de Gedeputeerde Staten. Goedgekeurde raadsbesl. van 28 Maart 1940 tot wijziging der begrootingen 193 9en 1940. b. Van de Commissie van Toezicht op het Agentschap der Arbeids bemiddeling. Verslag over 1939. c. Van het bestuur der R.K. Huis houdschool, alhier. Verslag over 1939. d. Van den Gemeente-archivaris. Verslag over 1938 en 1939. e. Van de Nationale Commissie te gen het Alcoholisme. Schrijven inzake verlaging van het maximum der vergunningen. 2. Voorstel tot onderhandsche ver pachting van land aan den Roes- telberg. 3. Voorstel tot aankoop van bouwter rein onder Besoijen. 4. Voorstel tot wijziging der algemee- ne rechtstoestandverordening en van de verordening, regelende de rangen, het aantal, de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de gemeentepolitie. 5. Voorstel tot wijziging der begroo tingen 1939 en 1940. 6. Bezwaarschriften straat-belasting en schoolgeld. Prae-advies punt 3. Op 11 April 1940 zijn bij openbare veiling verkocht de onroerende eigen dommen onder Besoijen van Walther von May, Heer van Waalwijk en Be soijen. Onder de verkochte terreinen bevond zich een achttal perceeltjes driesland, gelegen aan de Burgemeester van der Klokkenlaan. Deze 8 perceeltjes wer den door de gemeente Waalwijk op 11 April j.l. afgemijnd, waaromtrent door uw college reeds vertrouwelijke be sprekingen werden gevoerd op 28 Mtr. j.l. De koopsom bedraagt 6745.— en de overschrijf kosten 601.57. Het aangekocht terrein (ongeveer 1,16,90 hectare) heeft een frontbreedte van ongeveer 110 meter en een gemid delde diepte van 90 tot 100 meter. Het land is tot najaar 1940 nog bij de hui dige pachters in gebruik. De landpacht ten bedrage van./ 85.per jaar, komt over 1940 voor de helft ten bate der gemeente. Na 19 October 1940 is het terrein beschikbaar. De aankoop is geschied met de be doeling om aldaar woningbouw moge lijk te maken, in de eerste plaats voor particuliere bouwers. Bij uw besluit van 25 Augustus 1939 werd het uit breidingsplan der gemeente gewijzigd in dier voege, dat de terreinen langs dit gedeelte der Burgemeester van der Klokkenlaan, aanvankelijk bestemd :ot industrieterrein, thans voor woning- :ouw zijn bestemd. Het bouwen door particulieren langs de Burgemeester van der Klokkenlaan neemt steeds toe, distributiestamkaart. Rechtspersonen dienen zich op andere wijze te legiini teeren. Het is geoorloofd om de identiteits bewijzen door een ander te doen af halen, mits deze behalve de noodige bescheiden, kan overleggen een schrif telijke machtiging, afgegeven door den houder van het motorrijtuig of van den benzine- of benzolmotor. Een machtigingsformulier kan van tevoren worden afgehaald aan 't Dis tributiekantoor. Op het identiteitsbe wijs staat vermeld, hij welk postkan toor de houder zich later hij eventueele distributie de zegels zal kunnen aan schaffen ter verkrijging van benzine. Indien Uw identiteitsbewijs niet kan worden afgegeven, bijvoorbeeld in ge val van verschil bij legitimatie of in geval de houder vroeger binnen een anderen distributiekring woonachtig was, (ffént u zich schriftelijk te wen den lot het Rijksbureau voor Aard olieproducten, Sectie IV, te 'sGraven- hage, voor houders van motorrijtuigen bovendien onder vermelding van pro vincie-letter en nummer van het mo torrijtuig, voorkomende op hun mo- torrijtuigen-belastingkaart. Ingeval van verhuizing als bovenbedoeld kan de houder aan het hem op het identiteits bewijs aangewezen postkantoor ver zoeken, hem een ander postkantoor, overeenkomstig zijn nieuw adres, aan te wijzen. Voor den goeden gang van zaken gelieve u vooral op den nader aan te geven dag en tusschen de nog nader aan te geven uren te komen. Niet afgehaalde kaarten worden aan het Rijksbureau voor Aardolieproduc ten te 's Gravenhage, teruggezonden. De Leider van het Distributiekringbureau Arn. Verwiel. waardoor uiteraard het gevaar voor opdrijving van den grondprijs aldaar steeds grooter wordt. Uitgifte der thans aangekochte terreinen aan particuliere bouwers tegen matigen prijs 70.— per strekkenden meter) zal ongetwij feld ten deze van remmenden invloed zijn. Voor het geval, dat in verband met de tijdsomstandigheden de particu liere woningbouw aldaar geen voort gang zou vinden, bestaan reeds plan nen tot het bouwen van betere arbei derswoningen ter plaatse, hetzij van gemeentewege, hetzij door de Besoijen- sche Woningbouwvereeniging. In verband hiermede stellen wij U voor, het ter inzage liggend ontwerp besluit tot aankoop vast te stellen en het terrein te bestemmen: a. tot uitgifte aan particuliere bouwers en b. tot wo ningbouw van overheidswege. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk. EEN DREIGEND CONFLICT? Het Hoofdbestuur van den Nederl. R.K. Naaisters- en Kleermakersbond St. Gerardus Majella verzoekt ons te berichten dat er een arbeidsconflict zou dreigen bij de Kleermakerij De Greeff, alhier, wegens het niet voldoen aan de contract-loonen en den duurte- toeslag. Bij onze informatie aan patroonszij de, deelde de heer De Greeff ons mede, dat de door genoemden bond gegeven voorstelling van zaken niet juist is, daar van weigering of aanvaarding van loonvoorwaarden e. a. tot dusverre geen sprake kan zijn, waar een door den heer De Greeff terzake gevraagde bespreking tot dusverre is uitgebleven. WAALWIJKSCHE LOOIERS- VEREENIGING. De Waalwijksche Looiersvereeniging hield Woensdagavond 17 April j.l. in hotel „De Twee Kolommen" hare maandvergadering. Ter sprake kwam de kwestie van vervoer van huiden, vellen en looistof fen van Rotterdam naar Waalwijk en de behandeling van deze materialen te Rotterdam. Aan de hand van ingekomen offer ten van enkele expeditie-firma's werd besloten om het bedoelde vervoer van af Rotterdam naar Waalwijk te doen geschieden door de N.V. Reederij „Thor" op" basis van een van die ree derij ontvangen offerte (ondanks goed- koopere aanbieding) terwijl de behan deling te Rotterdam zal worden ver zorgd door de firma Binneveld Schel len te Rotterdam. Een en ander tot September 1940, waarna deze kwesties weer nader he keken kunnen worden. COLLECTIEVE ARBEIDSOVER EENKOMST IN DE SCHOEN INDUSTRIE. Woensdagavond werd in het Bonds- gebouw een vergadering gehouden van de afdeelingen Waalwijk en Baardwijk van den Nederl. R.K. Fabrieksarbei ders (sters) bond ,,St. Willibrordus", welke goed was bezocht. De heer P. A. Buykx, hoofdbestuur der van den Bond, sprak hier, evenals reeds op de meeste andere plaatsen is geschied, over de duurtetoeslag-rege- ling en de verbetering van het collec tief contract. Uit de toespraak van den heer Buykx bleek, dat het collectief contract ge wijzigd wordt en wel zoo, dat de loo- nen van de derde en tweede klas met 2 en 1 cent per uur worden verhoogd. Het loon eerste klas ondergaat geen verandering. Volgens deze regeling worden de uurloonen: 3e klas 37 ct., 2e kl. 41 ct., Ie kl. 45.ct. Verder wordt het aantal vacantiedagen van 6 op 9 gebracht, met inbegrip van de drie Christelijke feestdagen. Tot op heden was het aantal vacantiedagen 6 (met inbegrip van de drie genoemde feest dagen). De halve dag vrij, die werd verleend bij gevallen genoemd in ar tikel 1830 B. W., wordt verhoogd tot een heelen dag. De duurtetoeslag-regeling wordt in dit contract opgenomen en zal, indien net indexcijfer voor de kosten van le vensonderhoud met 5 is gedaald of ge stegen. in den bedrijfsraad worden be handeld. ST. V1NCENTIUS VEREENIGING Wij vestigen nogmaals de aandacht op de inzameling die Zaterdag door de K.J.M.V. gehouden wordt ten bate der St. Vincentius-Vereeniging. Ieder legge z'n bijdrage in geld of goederen klaar. PAASCHEI-ACTIE. Naar wij vernemen, heeft de Paasch- ei-actie in onze gemeente opgebracht de belangrijke som van 201. ABONNEERT U OP DIT BLAD deden zich niet voor. Ook het motor rijwiel bekwam eenige beschadigingen. De gemeente-politie maakte proces verbaal op. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Bij de gemeente-politie alhier zijn in lichtingen te bekomen omtrent de vol gende gevonden en verloren voorwer pen: Gevonden: kindermuts, portemon- naie met inhoud, koperen gewicht, cein tuur, motorbril, boekje van Herwonnen Levenskracht met zegels, bagage-zelf- binder, heeren-handschoenen.. Verloren: portemonnaie met inhoud, (o.a. rijbewijs) en een dames-parapluie. Stationsstraat 57 Waalwijk van 7-11 uur. MUSIS SACRUM. "Havenkwartier" De Fransche filmindustrie levert de laatste paar jaar filmproducten, die ir. ieder opzicht met de Engel- scheen Amerikaansche in voortref felijkheid kunnen wedijveren. "Quaides Brumes", die in Holland roleert onder den naam ''Haven kwartier" is een van deze voort brengselen der Fransche cinemato grafie. Het eenige wat er o. i. aan ontbreekt is een beteekenisvolle inhoud of een algemcene tendens. Steeds meer wor^t het lukraak filmen van toch vrij weinig betee schikkend over een blij k ba ar op a f a zienzelf reeds voortreffelijk draai- WEK UW LEVER'GAL OP boek, heeft de regisseur Garson Kanin zich hier doen kennen als een groot kunstenaar en een scherp menschelijk kenner. I oen ZOU deze Illm niet geworden net bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt, zijn, wal zij is, zonder het waarlijk mïTiiX v°e" b"°erd Rroole spel van Edward Ellis, die het doek voortdurend vult en om t>m deze liter lever-gal vrU te doen vloeien en u Wieil VOOral men deze film moet lijk. plantaardig, zacht, onovertroffen fem de lever- Bovendien is het nobele dokters- drogisten^0.75. verhaal spannend van het begin tot GROOTESTR. 231, WAALWIJK TELEF. 109 JAARVERGADERING R.K.W.V. De R. K. Werkliedenvereeniging houdt Maandag 22 April 's avonds om 8 uur in het Bondsgebouw haar alge- meene jaarvergadering. Naast de gebruikelijke jaarverslagen staat op de agenda de verkiezing van een lid der Controle-Commissie ter voorziening in de vacature Siegentha- ler en Bestuursverkiezing wegens pe riodieke aftreding van C. Didden en Jac. Franssen, welke laatste wegens hoogen leeftijd niet meer in aanmerking wenscht te komen en ter voorziening in de vacatures C. van Hoof en P. A. Buykx, welke laatste door drukke werkzaamheden zijn bestuursfunctie heeft neergelegd. Voor de vacatures is door de leden candidaat gesteld H. Berkelmans, die door den Bestuurs raad is overgenomen en aangevuld door de volgende 5 personen: A. Duquesnoy, Jos. van de Griendt, L. Kroot, L. van Loon en P. Maaijwee. INTERNATIONALE STUDIE COMMISSIE VOOR DE SCHOEN BRANCHE. Het Internationale Congres ter Be scherming van de schoenenbranche, welke dit jaar in Amsterdam zou plaats vinden, zal in verband met den verwar den politieken toestand, niet doorgaan. Om contact te houden tusschen de diverse landen is een speciale interna tionale commissie benoemd, bestaande uit de heeren H. Fischli, secretaris van de Zwitsersche schoenhandelaren, or ganisatie te Zürich, Nic. Witry, vice- voorz. intern. Schoenenbureau te Luxemburg, J. A. Melhado, redacteur vakblad ,,De Schoen'' te Amsterdam en Dr. Guy Vago, secr. Landel. Hong. Schoenorganisaties te Budapest, met den laatste als secretaris, die op dracht heeft gekregen een rapport sa men te stellen over de economische verhoudingen van de leder- en schoen branche in diverse landen tijdens den oorlogstoestand en daarna. Tevens een rapport samen te stellen en eventueele voorstellen te doen ter bescherming van den schoenenmidden stand en industrie, tegen de fabrikant groot-schoenwinkeliers, o.a. Bata. BURGERWACHTERS KRING LANGSTRAAT. In de vergadering van den kring burgerwachters in de Midden-Lang straat, welke in het gemeentehuis alhier werd gehouden, werd het be stuur officieel samengesteld en geïn stalleerd. Voorzitter: Burgemeester E. C. Moonen; secretaris G. F. Couwenberg; leden: de commandanten en voorzit ters van de aangesloten afdeelingen. De aangesloten afdeelingen zijn: Waalwijk, Loonopzand, Kaatsheuvel en 'sG ravenmoer. GEEN RICHTING AANGEGEVEN Doordat zekere S. alhier Woensdag middag op zijn rijwiel de straat over stak zonder tijdig richting aan te geven, kon een motorrijder vaandrig A. de N. niet voorkomen, dat hij den wielrijder aanreed. Het rijwiel werd zeer ernstig beschadigd. Persoonlijke ongelukken kenende ongetwijfeld aardige verha- len opgegeven en steeds meer krijgt iedere film een achtergrond hetzij tendentieus, sociaal, historisch of anders Jammergenoeg is deze achtergrond in dit werk niet aan wezig.Toch kun- nen we ook weer niet zeggen, dat er heelemral niets in zif, want het diep menschelijke karakter komt vooral in sommige passage tot uit drukking. Zooals de titel aangeeft speelt de film in een havenkwartier, waar kennis wordt gemaakt met diverse lypceren- de karakters, die op zich een studie waard zouden zijn. Er zijn goede en slechte menschen onder maar in tegenstelling met vele andere lilms geeft hier de climax de over winning aan een bende boeven in grootformaat. De vurige liefde van een ''dood gewoon mensch" voor een dood gewoon meisje, domineert sterk en is prachtig uitgebeeld, doch het tragische is, dat deze heilige liefde, die in dit werk als tegenwicht moet dienen voer minder fraaie bezigheden in het havenkwartier het onderspit moet delven voor de lage kuiperijen en moordpartijen. Juist als de jonge menschen op den drempel staan van hun geluk wordt dit verscheurd door een re volverschot. In de hoofdrollen zien we uitslui tend goede sterren, o.a. Jean Gabin Michele Morgan, Michel Simon en Pierre Brasseur. Vooral het spel van Jean Gabin is uitstckei d. LUXOR BIOSCOOP. «Een onvergetelijke man.» "Een onvergetelijke man is een ontroerende film met een prachtige rol van Edward Ellis. Edward Ellis kennen wij vooraljals sherif f in ontelbare Wild West films en in het pakkende pleidooi legen het lynchen, waarmeeindertijd Fritz Lang zijn Amerikaansche carrière begon. Ditmaal heeft de RKO hem gelegenheid gegeven een groote hoofdrol te spelen en zij heeft daar goed aan gedaan, want Ellis is een fijn acteur, die ons volkomen mee krijgt door zijn onopgesmukte warme menschelijkheid en deze uit stekende film uit het dagelijksche leven, vrijwel zonder "love story*' waarin een hard zwoegende en on baatzuchtige kleine stads dokter en weduwnaar de hoofdpersoon is vormt een welkome afwisseling in de lange rij van verhalen over liefde en dollars. De zeldzame ethische waarde van deze prachtige film wordt dan ook feitelijk nog te zwak uitgedrukt door den Nederlandschen titel "Een cn vergelelijke man". Deze John Abbot fantasiefiguur zooals Edward Ellis haar meesterlijk voor ons doet leven is inderdaad "a man to remenber' een man.dien wij ons zullen herin neren als het leven onszelf het vuur aan de schenen legt; een man, met wien de kennismaking ons sterkt en opbeurt. Dat daar naast de artis tieke waarde van deze film meer dan gewoon is, dient daaraan ter stond te worden toegevoegd. Be het einde. Als tweede hoofdfilm draait «De Saint slaat terug» een goede thriller met in de hoofdrollen GeorgeSanders en Wendy Barrie. VRACHTWAGEN CONTRA LUXE AUTO. Donderdagochtend rond tien uur kwam een vrachtwagen van de firma N. uit Den Bosch bij de Baardwijksche brug in botsing met een luxe wagen van v'. d. A. uit Tilburg. De luxe wa gen werd aan de voorzijde beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De oorzaak van de aanrij ding zou te wijten zijn aan onoplettend heid van den chauffeur van den vracht wagen. GOEDKOOPE ROZENSTRUIKEN! Met de lente gaan de gelukkige be zitters van tuintjes en tuinen deze in orde maken. Er blijken er ook te zijn die dit op voordeelige wijze willen pro- beeren. In den afgeloopen nacht heb ben bloemenliefhebbers bij M. op den Sprangscheweg. diverse rozenstruikjes, die pas waren geplant, vakkundig uit gegraven. Van de daders geen spoor. De Kon. Marechaussee heeft zich met het onderzoek belast. RIJWIEL VERNIELD. Op het Westeinde kwam een wiel rijder uit Raamsdonk, zekere de R., te vallen, juist toen hem een vrachtwagen uit Breda wilde passeeren. Hij trachtte nog zijn rijwiel van den weg af te trek ken, doch mocht hierin niet slagen. De vrachtwagen, die vrij snel reed, hobbel de over het nuttige voertuig heen en wat er van de fiets overbleef, had wei nig waarde meer. Onderling werd de zaak geregeld. Onteigening voor de P.N.E.M. De Eerste Kamer heeft gisteren z.h.s. het wetsontwerp onteigening noodig voor de uitbreiding van de electrische centrale te Geertruidenberg met bijko mende werken van de N.V. Provin ciale Noordbrabantsche Electriciteits- Mij. aangenomen. Dinsdagavond hield de R.K. Staatspartij afd. Geertruidenberg in 't parochiehuis alhier haar jaarvergade ring, waarvoor een uiterst geringe be langstelling bestond. Met het bestuur mee waren slechts 17 personen aan wezig. Uit het jaarverslag van den secre taris bleek dat de afdeeling met de pro vinciale en gemeenteraadsverkiezingen paraat is geweest. Het verslag van de penningmeeste- resse bracht tot uiting dat de ontvang sten 163.15 en de uitgaven 157.42 hadden bedragen, zoodat het batig sal do '5.73 bedroeg. Lof werd geuit voor de wijze waar op de R.K. Staatspartij zich bij de ge meenteraadsverkiezing heeft verzet te genover een door de S. D. A. P. ver spreid pamflet, in welk pamflet deze partij de bereikte resultaten gedurende de laatste zittingsperiode van den raad zich aanmatigde. Ook werd nog ge sproken over de actie van de R.K. Ar beiderspartij, welke actie formeel juist werd gevonden, maar daartegenover toch misleidend voor anderen. Burge meester Bianchi gaf als zijn meening te kennen dat hij het juister gevonden zou hebben dat de afdeeling der R.K. Staatspartij na afloop der verkiezingen direct een vergadering had uitgeschre ven om die leden der partij die op een vrije lijst hun handteekening hadden geplaatst, als lid der Staatspartij te royeeren. Nu heeft de afdeeling niets gedaan. Andere aanwezigen sloten zich hierbij aan en de voorzitter deed hierop de toezegging in het vervolg meer aan dacht aan deze aangelegenheid te schenken. RAAMSDONKSVEER. Vergadering R.K. Werkliedenvereen. „St. Joseph". De vergadering van de R.K. Werk liedenvereeniging „St. Joseph", die ge houden is in het Bondsgebouw. was druk bezocht. Nadat de vergadering door den Voorzitter was geopend, werd door de vergadering met medewerking van de Zangvereeniging „Amicitia" het strijd lied gezongen. Daarna werden door laatstgenoem de vereeniging drie zangnummers ten gehoore gebracht, die bij het publiek zeer in den smaak vielen. Hierna trad als spreker op de heer van Genabeek. met als onderwerp: „Be moedigend woord in donkere tijden". De keurige rede van den heer van Ge nabeek vond een aandachtig gehoor. Nadat de zangvereeniging nog eeni ge nummers had uitgevoerd en de heer Kieboom met zijn komische voordrach ten de lachspieren bij de aanwezigen danig in beweging had gebracht, werd door den geestelijken adviseur het slotwoord gesproken. Na het zingen van het Brabantsch Volkslied ging de vergadering uiteen. Tot directeur van de Boeren leenbank „Mariapolder Hank'' is benoemd de heer Joh v. d. Pluym Jaczn.Totdusver werd deze betrek king op accurate wijze vervuld uoor den heer Mar. v. d. Pluym aan wien thanseervol ontslag is veileend. Tot hoofd van den luchtbe schermingsdienst is benoemd de heer A. Verschuur Jr., zulks in de plaats van den heer H. Baaijens. In de kerkeraadsvergadering is een toezegging van ueroep uitge. bracht op ds. A.M. Knotnerus te Ee bij Dokkum (Fr.) Ds. F. L. van Duykeren zal eerlang de gemeente verlaten. AUTO IN DE LEK GEREDEN. Kaashandelaar uit Rotterdam verdronken. Een auto, bestuurd door den kaas handelaar A. de Jong uit Rotterdam, is te Ammerstol in de Lek gereden. Hoe het ongeluk is gebeurd, is niet precies bekend. Vermoedelijk is de auto defect geraakt, waardoor de bestuurder de macht over het stuur kwijtraakte. Hij kwam eerst nog in botsing met een an dere auto en reed daarna van den dijk de Lek in. De bestuurder is overleden. ERNSTIG VERKEERSONGELUK OP TEXEL. Op den Waalderweg in Den Burg (Texel) is een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij het 8-jarig zoontje van de fa milie Agter om het leven is gekomen en zijn even oud vriendje, een kind van de familie Schermer, beiden wo nende in Den Burg, een wond aan het hoofd heeft opgeloopen. De jongens be vonden zich op de fiets. Bij het spelen geraakten de sturen der rijwielen in el- kènder, tengevolge waarvan beide kin deren kwamen te vallen. Juist op dit oogenblik naderde een militaire vracht auto. De bestuurder trachtte nog de jeugdige wielrijders te ontwijken, doch hij slaagde hierin niet. Na de kinderen te hebben overreden, geraakte de wa gen in de sloot langs den weg. Het zoontje van de familie Agter was op slag dood, zijn vriendje werd naar de ouderlijke woning gebracht. De inzittenden van den militairen vrachtauto bleven ongedeerd. De be schadigde auto is later op den kant ge- heschen. WIELRIJDER VAN DEN WEG GERAAKT EN VERONGELUKT. De 24-jarige reiziger G. Brand te Nijmegen is op den Groesbeekschen weg onder de gemeente Groesbeek bij Nijmegen, in het duister met zijn rij wiel van den weg gereden en doodelijk verongelukt. De man heeft vermoede lijk den nek gebroken, toen hij in de greppel naast den weg terecht kwam. De marechaussee te Groesbeek stelt een nader onderzoek in. Windhoos over het Westland. Donderdagavond om 7.20 uur trok een ongekend steike windhoos van het Zuiden in Noordelijke richting over het Westland. Vooral de omgeving van Kwintsheul werd zwaar getotfen. Vele warenhuizen en stands, waarin de jonge groenten kort geleden was uitgepoot, werden verwoest. Op sommige bedrijven werden meer dan tweeduizend ramen vernield. De ijzeren goten der warenhuizen werden op enkele punten op om streeks twintig meter afstand neer geworpen. De schade bedraagt vele duizenden guldens. De scheve toren van Pijnacker ingestort. Gisternacht om kwart voor één is de scheeve toren van Pijnacker die, zooals bekend gerestaureerd werd, ingestort. Eenige uuren tevo ren heeft men dat zien aankomen, zoodat de noodigen veiligheids maat- regeling konden genomen worden. De instortirg van het 43 m hooge gevaarte heelt dan ook geen persoon lijke ongelukken veroorzaakt. De toren is totaal vernield, niets dan een puinhoop is overgebleven. De instorting heeft verder weinig mate rieele schade aangericht. Een weg was door de brokstukken aanvan kelijk versperd, maar nog vannacht heeft men dezen weg weer begaan baar kunnen maken Voorts is eenige schade toegebracht aan palen en draden van de bovengrondsche electrische leiding. Oiiicieele Mededeelingen en u zult 's morgens uit bed springen, r gereed om bergen te verzetten. lederen dag moet uw lever een liter lever-gal in uw ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende is, verteert uw voedsel niet. T* l_ j x» Y"<"uutlluc IO> iccii uw vucuaei mei, zult u een geheel ander mensch voelen. Onschade- pnnn ipn &al te doen vl°elen. o Eischt Carter's Lever-Pilietjes bij apothekers en rt-HO!

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 9