PROVINCIAAL NIEUWS. BAL in THALIA Tennis-Sport- Artikelen NAAR SPEET. i t*i Hu... k Pinhsier reclame. Kinderwagen De natuur in 22.50 f;«„KOFA" ROODE STER Zaterdag 4 Mei 1940 No. 36 De Echo van het Zuiden Tweede Blad Zondag 5 Mei a.s. DRUNEN. Voor v. DELFT's WAGEN 40 modellen v. DELFT's WAGEN Wagenkussen GRATIS, NIEUWKUIJK. KAATSHEUVEL. flips w* DONGEN. BUSSEN. GEERTRUIDENBERG. WASPIK. ADVERTEERT IN „DE ECHO VAN HET ZUIDEN". HET BLAD VOOR WAALWIJK EN OMGEVING. ADVERTEERT IN DIT BLAD. Waalwijksche Burgerwacht Op Zaterdag 4 Mei om 3 uur n.m. oefening voor de sectie Besoijer?. Op Zondag 5 Mei oefening voor de overige sectie's dus Centrum, Zuid en Baardwijk om 11 uur vpor- middag. Oefenplaats speelplaats Broeder scholen, Waalwijk. De Commandant. Zomer Hemelvaartsdag een van de eerste echt zomersche dagen heeft vele menschen naar buiten gehaald en de Waalwijksche omstreken weer het gewone zomer aanzien gegeven. Vele wandelaars en wielrijders ondernamen reeds een tochtje naar de Roestelberg en verpoosden aldaar in de landelijke café's. Ook de zomersport is al volop in werking, ook al is ons zwembad nog niet geopend. De tennissport wordt druk be oefend en de watersporten komen weer voor den dag. In keurig opge knapte bootjes scheerden ze Don derdag over de Maasgolven en kondigden aan dat het seizoen was geopend. De zomer doet zijn invloed gelden op mensch en natuur. Alles wordt of is kurkdroog. Pas dus op met vuur, opdat onze mooie bosschen er niet onder lijden. Opgelost Het dreigend conflict bij de kleer makerij de Greefï-Verwiel alhier is, naar wij vernemen, door onderling overleg opgelost. Stationsstraat 57 Waalwijk van 7-11 uur. 0. O. G. Onze gemengde Tooneelvereeni- ging O.O.G. heeft hare slot-Tooneel- uitvoering van 14 April j.l. met hel tooneelspel «Hun kind«, door een deskundige jury, volgens het des tijds bestaande Plankenland systeem laten beoordeelen. Dat deze opvoering op een zeer hoog peil stond, blijkt wel uit het puntenaantal 73.39, wat met de uitvoering werd behaald. Slechts eenmaal slaagde de O.O.G.-ers er in deze prestatie met nog geen half punt te overtreffen. Een pun tenaantal van 73,80 werd destijds behaald met de uitvoering van »Heb ik mijn kind gedood?" hier mede werd O O.G. kampioen van Nederland. De jury noemde de vertooning van »Hun kind« een uiterst geslaagde weergave met een zeer hoogstaand dilletant tooneel spel. Uit bovenvermelde puntenaantal blijkt dus voldoende, dat de O.O.G. ers in hun gemengde bezetting, hun spelpeil weer tot een zeer groote hoogte hebben gebracht. Wij hopen dat O.O.G. met de thans beschikbare spelers en speel sters, nog vele jaren mag bijeen blijven, om ons mooi dilletanten tooneelspel nog hooger te kunnen opvoeren. R ijkspostspaarbank Aan het postkantoor Waalwijk en het daaronder behoorende ambts gebied werd gedurende de maand April ingelegd f54044,04 en terug betaald f71681,29. Het laatste door dat kantoor uit gegeven boekje draagt het nummer 21972. Bouwen aan de aan te leggen straat Het bouwen van 't eerste woon. huis aan de nieuw aan te leggen straat voor rekening van den heer B. Hendriks, is onder architectuur van A. van Huiten Jr. opgedragen aan den heer H. Kramer alhier. Biljarten Ons Genoegen Maandag j.l. speelde »Ons Ge noegen» een vriendschappelijken wedstrijd tegen W B.C. (v. Berkel) in het café Passier. Uitslag was als volgt: W.B.C. Ons Genoegen. F. Slaats 14 J. de Graait 100 J. Lammers 44 Jac. Passier 100 A. v. Berkel 57 Th. Zwaans 100 Chr. v. Berkel 100 Th. v. Weerd 89 C. v. Berkel 26 Fr. Slaats 100 P. Dankaart 56 Jos. Klerks 100 297 589 Hoogste serie Hoogste serie Chr. v. Berkel 26 J.deGraaff 64 Zaterdag f.1. speelde het 2e zestal van »Ons Genoegen« tegen het 2e zestal van »het Bandspel«, waarvan de uitslag was als volgt: Bandspel Ons Genoegen J. v.d. Hoven 75 Th. Zwaans 72 B. Hornes 64 J. Beerens 75 P. v. Hilst 72 J. Rombouts 75 A. Rombouts 70 G. Rombouts 75 H. Rombouts 59 v. d. Heijden 75 A. v.Velthoven75 P. Hornman 64 415 436 Hoogste serie J. Beerens 14 Hoogste serie A. Rombouts 19 Hedenavond zal in het café van Frans van Helvoirt een biljart wedstrijd gespeeld worden tusschen de eerste zestallen van »Het Band- spel» en »Ons Genoegen« van Jac. Passier. De fraaie overwinningen die »Ons Genocgen« de laatste weken heeft behaald zijn een bewijs dat hun spelers in topvorm zijn wat voor de spelers van »Het Bandspel« een aansporing moet zijn om alles in het werk te stellen de overwinning thuis te houden. De volgende spelers komen tegen elkaar. Fr. van Helvoirt—J. tie Graaff Jac. van HelvoirtFr. Slaats J. Willemse^Th. van Weert L. Moonen— A. Klerks A. v. Oudheusden Jac. Passier J. v. d. Hoven—Th. Zwaans De returnwedstrijd heeft Dinsdag a.s. in het café van Jac. Passier plaats. Gevonden en verloren voorwerpen Bij de gemeente-politie alhier zijn inlichtingen te bekomen omtrent de volgende verloien en gevonden voorwerpen. Verloren rijwielbelastingmerk, heerenhoi loge, kosteloos rijwielbe lastingmerk, portemonnaie met in houd. Gevonden: Meisjesjasje, rieten mandje, kinderblouse, doos met bril, overjas. Druk bezoek. Nu de fietskaart niet meer noodig is om den provincialen weg te be rijden zijn vele stedelingen er op uitgetrokken met hun karretje. Met Hemelvaartsdag was het in ons dorp en z'n omgeving zeer druk. 't Natuur schoon werd bezocht en op den weg heerschte een ongekende drukte van fietsers. De neringdoenden maakten hier en daar goede zaken. Nu wordt het tijd om het vreem delingenverkeer naar Drunen te gaan organiseeren. Wie bindt de kat de. bel aan Collecte Morgen zal in alle H. Missen een open schaal collecte gehouden worden voorde Noodlijdenden onzer parochie. De kermis. Morgen wordt in Drunen de ker mis geopend. De kermis en de café's hebben gezorgd voor muziek. Maandag en Dinsdag mag er gedanst worden en met Pinksteren wordt de nakermis gehouden, waarmede het feest gesloten wordt. De in de langstraat zoo vanouds gerenomeerde Drunensche kermis is weer in het land en zeer zeker zullen velen derwaarts trekken voor een bezoek aan de vermakelijkheden op het kermisterrein en in de café's Van deze laatste kunnen wij bijzon derlijk aanbevelen het café Th. Elshout waar de Vitallini's optreden en uitstekende dansgelegenheid be. staat. Ter buitengewone openbare zitting van de Arrondissementsrecht bank te 's Hertogenbosch werd M. C. van Halder te Drunen beëe- digd als plaatsvervangend lid der pachtkamer. ELSHOUT. De kermis De kermis heeft zich in een druk bezoek mogen verheugen. De café's en de «spullen» hebben goede zaken gemaakt. Er is geen wanklank ge hoord. Pret en jolijt hebben hoogti gevierd. De meimaand. De eerste dagen der Meimaand brachten wederom een groot aantal pelgrims naar onze Wonderbare Moeder. Nadat Dinsdagmiddag de Mei maand op plechtige wijze geopend was met een plechtig H. Lof kwa men Donderdag reeds de eerste processies. Katholiek Heusden was in Elshout vertegenwoordigd door de H. Familie, R.K.W.VJonge Wacht en Patronaat. Morgen komen de H. Familie uit Nieuwkuijk en de processie uit Tilburg, die in normale tijden naar Scherpenheuvel trekt. Woensdag 8 Mei zullen de kinde ren uit Baardwijk en Vlijmen ter bedevaart komen onder leiding van de Eerw. Zuster uit die plaatsen. Zondag zijn de H. Missen om 6, 7, kwart voor 8, half 9, half 10 en half 11. Wat zal Uw kleine dreumes genieten in zoo'n fijne nieuwe licht loopend, prima veerend. Een collectie van meer dan in de fijnste pastel tinten wachten op Uw komst. En de prijzen die vallen U beslist mede, zoo'n echte reeds vanaf Bij aankoop fraai z ij den W A A L W IJ K Bij den heer G. Meesters werden door ratten in een nacht niet min der dan 100 jonge kuikentjes dood gebeten. Men kan zich de toestand van Meesters indenken toen hij 'smorgens totdezeontdekkingkwam. Reeds denzelfden nacht werd met man en maoht op de vernielers jacht gemaakt wat tot resultaat had dat reeds direct twee oude en een nest met jonge ratten werd buitge maakt. Woensdagavond werd door de hiergelegerde militairen den burgers een O en O avond gegeven. Dat van deze gelegenheid door het Nieuw- kuiksche publiek dankbaar gebruik werd gemaakt bewijst het feit dat de groote patronaatszaal te klein bleek en velen geen plaatsje meer konden krijgen. De luitenant dokter Papenrecht sprak 't openingswoord waarin hij allen welkom heette en verder hoopte dal de goede geest onder de burgers en militairen mag blijven zooals die thans is. Uit het welverzorgd programma bleek al dadelijk dat er zelfs artisten onder zaten. Naast de vroolijke band hoorde we aardige coupletjes enz. Na de pauze was hel de beurt aan den goochelaar die met zijn experimen ten het publiek deed verstomd staan. Het dankwoord aan het slot door mijnheer kapelaan gebracht was wel verdiend. LOON OP ZAND. Tentoonstelling Avondvakschool voor Schoenmakers. Nadat Vrijdagavond de prestaties der leerlingen aan een keuring waren onderworpen, had Zondagmiddag om 12 uur de opening plaats van de ten toonstelling. Hierbij waren uitgenoo- digd den Zeereerw. heer Pastoor, het Gemeentebestuur, het bestuur van Loonopzand's Belang en verdere ge- noodigden. De Zeereerw. heer Pastoor en het bestuur van Loonopzand's Be lang zonden bericht van verhindering in. Bij afwezigheid van den voorzitter van den R. K. Fabrieksarbeidersbond, op wiens initiatief dit vakonderwijs ge geven wordt, werd het openingswoord gesproken door den heer A. van Esch, secretaris dier vereeniging, die na alle aanwezigente hebben verwelkomd dank bracht aan allen die het vakonderwijs in deze parochie mogelijk maakten, in zonderheid aan het bestuur der ge meente, dat hierin wel het leeuwen aandeel heeft, door het geven van sub sidie. Verder bracht spreker dank aan de leermeesters die door hun gestage ac tiviteit het onderwijs steeds weten op te voeren en aan de heeren schoenfa brikanten, die het noodige van ge schoolde arbeiders in het bedrijf ten volle aanvoelende steeds hun belang stelling, vaak met offers gepaard, blij ven schenken. De heer Chr. Maas sprak namens de heéren Schoenfabrikanten. Spr. consta teerde dat door allen zonder uitzonde ring zeer goed is gewerkt, doch dat nu het zomerseizoen aanbreekt, het geleer de moet blijven gerepeteerd, wijl an ders zeer zeker een groot gedeelte van het bijgebrachte in de verloopen maan den, zal teloor gaan. Wethouder v. d. Heuvel ziet in dit vakonderwijs een groot gemeentebe lang, immers daarom aprecieert het ge meentebestuur het initiatief indertijd door den Fabrieksarbeidersbond geno men, om tot het geven ervan te komen. Het is dan ook om het algemeen be lang der ingezetenen, dat door de ge meente nog steeds zooveel mogelijk, bij alle inkrimping van subsidie's, deze subsidie bleef gehandhaafd. Namens de leermeesters sprak de heer Snoeren, die eveneens de leerlin gen aanspoorde tot geregelde oefening. Spreker hoopte dat de volgende jaren de ambitie en de activiteit bij de leer lingen even groot zal zijn als die bij dezen cursus was. Zwikken, le leerjaar: P. Lichtenberg le prijs, 31 pnt., Jo Hamers 2e pr. 29 pnt., P. v. d. Velden Az. 2e pr. 29 p., Jos Koks 2e pr. 28 p., G. Broeders 2e pr. 28 p., Jac. Boeren 2e pr. 27 p., Jos Verschuren 2e pr. 25 p., Jan v. Loon 2e pr. 25 p. 2e leerjaar: Z. v. d. Velden 31 p. le pr., J. v. d. Meide 31 p., le pr., M. v. Esch 29 p. 2e pr., J. Heijda 29 p. 2e pr., C. v. d. Hoven 28 p. 2e pr., C. de Bont 28 p. 2e pr., C. v. Esch 27 p. 2e pr., C. v. Loon 25 p. 2e prijs. 3e leerjaar: Jos Snoeren 32 pnt. le pr., H. Pijnenburg 29 p. 2e pr. Patronenteekenen, le leerjaar: C. Wartenberg 30 p. le pr. met lof der Jury; K. v. Breugel 29 p. le pr., M. v. Wezenbeek 28 p. le pr., L. Lichten berg 27 p. le pr., P. v. d. Velden Az. 26 p. le pr., L. v. Breugel 26 p, le pr., Jos Heuer 25 p., 2e pr. 2e leerjaar: Jos Coomans 30 p. le pr. met lof, Jan v. Loon 30 p. le pr. met lof, P. v. d. Velden Jz. 29 p. le pr., C. v. Esch 29 p. le pr., L. Oomen 28 p. le pr., L. Wartenberg 27 p. le pr., P. v. Loon 25 p. le pr. 3e leerjaar: Jos v. d. Velden 30 p. le pr. met lof der Jury; C. v. Loon 28 p. le pr., P. Beerens 28 p. le pr., G. Lich tenberg 25 p. 2e pr„, M. Biemans 24 p. 2e pr., Jos Pijnenburg 20 p. 3e pr. LOONSCHENDIJK. Wat wil het A.P.C.-comité Gij kent nu hopenlijk het A.P.C.- comité uit het vorige bericht. Hebt u het over het hoofd gezien, wil dat eerste bericht dan nog even lezen. Maar gij weet nu nog niet precies wat dit comité wil, want de beharti ging der geestelijk-zedelijke belangen der gemobiliseerden geeft wel een aan duiding, maar somt nog niet precies op wat zij wil en hoe zij dit denkt te doen. Haar doel is samen te vatten in vier dingen le. Zorg voorde tijdelijke militaire tehuizen, zoowel die reeds bestaan of die noodig opgericht moeten worden. 2e. Bijeen brengen en verzamelen van goede lectuur, nl. boeken, tijd schriften, couranten en alles wat noo dig is voor ontspanning, ontwikkeling en geestelijk-zedelijke versterking. 3e. Verzorging van goede gezellige avonden in en buiten de tehuizen, door het houden van lezingen, vraag- en praatsamenkomsten, lichtbeelden-, voordrachten-, muziek-, zang-, decla matie-avonden, het beschikbaar stellen van spelmateriaal, enz. enz. 4e. Behartiging van de belangen der gezinnen onzer gemobiliseerden, d.w.z. het bieden van steun, hulp en advies aan de thuisgeblevenen. Dat is een mooie maar moeilijke taak. Honderden plaatselijke comité's zijn gesticht om dit werk mogelijk te maken. Het secretariaat der Commissie Zeldzaam zacht en licht in de pijp! té voor Sprang-Capelle en Omstreken is gevestigd bij M. de Kruis, Loonsche- dijk 102, Kaatsheuvel. Wanneer van de militaire over heid daartoe toestemming wordt verkregen, zal in Dongen van 11 13 Mei e.k. tijdens de Pinksterdagen een festival worden gehouden met een Vlaamsche kermis, welke ten gevolge van de internationale ver wikkelingen het vorige jaar niet hebben kunnen doorgaan. Aan dit festival zal door 500 600 muzikanten worden deelge nomen. HANK. Op 1 Mei j.l. herdacht de heer Adriaan Raams, den dag dat hij voor 50 jaar in dienst trad als land bouwersknecht bij de familie van de Koppel—Snoek alhier. Het heeft den jubilaris dien dag niet aan be langstelling ontbroken. Hij mocht vele felicitaties en geschenken in ont vangst nemen. Gaarne worden hem nog vele gezonde jaren toegewenscht daar hij nog steeds ondanks zijn 73-jarigen leeftijd, een goede ge zondheid geniet. De vrouw van Jac. de Wit, alhier had het ongeluk boven van een trap te vallen. Zwaar gewond, met een gebroken schouder en een hersenschudding bleef zij liggen. Dr. van Vuure uit Dussen verleende de eerste hulp. Naar omstandigheden stelt zij het thans betrekkelijk goed, al zal zij geruimen tijd rust moeten houden Onder zeer ruime mate van belang stelling herdacht Woensdag 1 Mei het echtpaar J. Klerkx en C. Fasen zijn 50-jarige echtvereeniging. Des mor gens om 9 uur werd in de parochie kerk van de H. Gertrudis een Mis van dankbaarheid opgedragen. Op uitdruk kelijk verzoek van het echtpaar bleef verder uiterlijk feestvertoon achterwege. Zaterdag werd alhier door de vereeniging „Het Nederlandsche Trek paard" een keuring van merriën ge houden. Goedgekeurd werden o. m. de navolgende merriën Erna, stamboekno. 87340, eigenaar D. Lankhuljzen Sz., Raamsdonk. Liza v. Gr. Eiland, stamboeknummer 89076, eigenaar J. K. Achterberg, Dus sen, Hank C 4. Bianeas v. Bouwlust, stamboekno. 88896, eigenaar Wed. W. v. Laarho ven, Raamsdonksveer G 68. Nelly, eigenaar J. A. Kamps, Raams- donkdorp D 76. De keuring van 2 merriën werd uitgesteld. Dezer dagen overleed te Leiden Dr. Docher, oud predikant der Ned. Herv. Gemeente van Was pik, welke gemeente hij van 1899 tot 1916 met veel toewijding en groote trouw heeft gediend en wiens raam nog altijd met eerbied door de ouderen onder ons wordt genoemd. Op de begrafenis, die Woensdag jl. te Leiden plaats had werd dan ook het woord gevoerd door Ds. R. de Bruin als vertegenwoordiger van Kerkeraad en gemeente alhier. Predikbeurten Zondag 5 Mei 194o in de Ned. Herv. Kerk: v.m. half tien en n.m. twee uur Ds. R. de Bruin. W/V, Ir was eens een vaandrig in Veere, )ie zichzelf op iets fijns wou tracteeren. Roode Ster was zijn keus En nu gaat hij zijn i\pus Op dit heerlijk aroom abonneeren!

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 5