SPORT H.DE BONT-van HULTEN HEERENKLEEDING NAAR MAAT IVOROL-tandpasfa is de beste! DE LAATSTE RONDE WEK UW LEVER-GAL OP Zaterdag 4 Mei 1940 No. 36 De Echo van het Zuiden Derde Blad der gemeente Waalwijk e.a. GROOTESTR. 231, WAALWIJK TELEF. 109 PUBLICATIE BESTEMD VOOR HANDELAREN IN VASTE BRAND STOFFEN. In den zin van de Brandstoffen- beschikking 1939 No. 1. In verband met de omstandigheid, dat de in de Brandstoffenbeschikking 1939 No. 1 opgenomen algemeene dis pensatie van het volgens deze beschik king artikel 7, lid 1, geldende verbod om vaste brandstoffen te verknopen, te doen verkoopen, af te leveren of te doen afleveren, zonder daartoe van mij verkregen schriftelijke vergunning, met ingang van 1 Mei 1940 komt te vervallen en de algemeene dispensatie Mochts is verlengd voor turf, trrfbri- ketten, houtskool en houtskoolbriket ten, wordt voor de overige vaste brand stoffen, te weten steenkolen, steen koolbriketten, cokes, bruink 'en, bruinkoolbriketten en petroleumcokes aan de categorie handelaren in vaste brandstoffen in den zin der Brand stoffenbeschikking 1939 No. 1 vanaf 1 Mei 1940 tot wederopzegging dispen satie verleend op de hierna volgende voorwaarden le. dat door handelaren aan geen enkele hunner afnemers in het tijdvak van 1 Mei tot en met 30 September 1940 meer vaste brandstoffen*) wor den verkocht of geleverd, dan de helft van de door hen in de maanden April 1939 tot en met Maart 1940 van de be treffende handelaar ontvangen hoe veelheid, en deze de Beschikbare hoe veelheden zooveel mogelijk naar ver houding gelijkelijk over alle bovenge noemde afnemers verdeden en tevens de werkelijk geleverde soort en kwa liteit der vaste brandstoffen aan hun afnemers berekenen. Toelichting: Voor door verhuizing of op andere wijze uitvallende afne mers-verbruikers kunnen nieuwe af nemers-verbruikers lot hef aan de eerstgenoemde afnemers-verbruikers geleverde kwantum in de plaats wor den gesteld, doch er moet voor wor den gewaakt, dat aan nieuwe afne mers-verbruikers niet meer dan de helft van hun normaal jaarverbruik, verminderd met het door hen van an deren ontvangen kwantum wordt ge- van de normaal van hen per jaar af genomen hoeveelheden mogen ver koopen of leveren en aflevering van vaste brandstoffen slecht plaats mag vinden tegen in ontvangstname van eenzelfde door den verbruiker, dus niet door een inkoopcombinatie e.d., onder teekend ontvangstbewijs, als door han delaren wordt gebezigd. b. nadat deze door slijters en depot houders verzamelde ontvangstbewij zen door den handelaar zijn ingeno men, welke eveneens door hem tot een nader vast te stellen datum moeten worden bewaard. Toelichting: De door slijters en repöthouders te bezigen ontvangstbe wijzen zijn van hetzelfde model als de onder 3e bedoelde ontvangstbewijzen en dienen door den handelaar aan de slijters en depothouders te worden ver strekt. 5e. dat handelaren vanaf 1 Mei '40 van hun afleveringen van vaste brand stoffen aan verbruikers, slijters, depot houders en andere handelaren op for mulieren (formulier R.K.B. No. 23) aanteekening houden, met vermelding van den naam van den afnemer, den leveringsdatum, de hoeveelheid en soort der geleverde vaste brandstof en deze formulieren door hen, voorzien van hun aanteekening, per maand vóór den lOdcn dag van de daarop vol gende maand bij den distributiedienst, waaronder zij ressorteeren worden in gediend. Toelichting: Bij levering aan een inkoopcombinatie, spaarvereeniging e.d. dienen de namen van de verbrui kers en de door hen ontvangen hoe veelheden en soorten te worden ver meld. Een inkoopcombinatie, spaar vereeniging e.d. kan derhalve niet op dit formulier voorkomen. Deze formulieren zijn bij den dis tributiedienst, waaronder de hande laar ressorteert, tegen betaling ver krijgbaar. (ie. dat door handelaren vanaf 1 Mei 1940 por maand vóór den lOden dag van de daarop volgende maand bij den distributiedienst, waaronder zij ressorteeren, een formulier (formulier R.K.B. No. 24) wordt ingeleverd, ver meldende hun beginvoorraad in vaste brandstoffen (voorraad op den lsten MUSIS SACRUM. Entent© Cardial©. De Fransche filmindustrie wed ijvert, wat verscheidenheid van stof betreft, in alle opzichten met de productie centra dergansche wereld. „Entente Cordiale" is hiervoor weer een nieuw bewijs. Deze film behandelt de Engelsch- Fransche toenadering in 't begin van deze eeuw. In 1898 was Generaal Kitchener doende om Albion's vlag te planten in den geheelen Soedan. Ook Frank rijk had in dit gebied troepen lig gen en wrijving kon niet uitblijven. De toestand is critiek. Ieder oogenblik kan er oorlog uitbreken tusschen Frankrijk en Engeland. Ondanksde heerschende antiphatie ïegens hem en zijn volk besluit Edward VII naar Parijs te vertrek ken voor een officieel bezoek, Ver gezeld van zijn ministers bezoekt de Koning, na een koele ontvangst van de Parijzenaars, de Comédie Francaise. Tegen het. protocol in maakt de vorst gedurende de pauze een wandeling door den foyer. Zijn gemoedelijk optreden, de vriende lijkheid waarmede hij oude beken den begroet en zelfs gedegen tegen- standersontwapent.doet de publieke opinie ten gunste van hem omslaan en na de pauze brengt de volle zaal hem een donderende ovatie. De heerschende nervositeit zakt leverd. 2e. dat handelaren in het tijdvak van 1 Mei tot en met 30 September '40 gcencrlei verplichtingen aangaan tot het verkoopen of afleveren van vaste brandstoffen na 30 September 1940 en tevens in iedere overeenkomst tot het verkoopen of afleveren van vaste brandstoffen vóór 30 September 1940 de bepaling wordt opgenomen, dat deze overeenkomst geheel of gedeelte lijk kan worden geannuleerd, indien de voorschriften van het Rijkskolenbu- reau te 's-Gravenhage daartoe aanlei ding geven. 3e. dat aflevering van vaste brand stoffen aan verbruikers door hande laren vanaf 1 Mei 1940 slechts ge schiedt tegen in ontvangstname van een door den verbruiker afgeteekend ontvangstbewijs (formulier R.K.B. No. 22) vermeldende den naam van den verbruiker, den leveringsdatum en de hoeveelheid en soort der geleverde vaste brandstoffen en deze ontvangst bewijzen door den handelaar tot een nader vast te stellen datum worden bewaard. Toelichting: Bij levering van een inkoopcombinatie, spaarvereeniging e.d. dient voor iederen verbruiker een ontvangstbewijs te worden uitgeschre ven en te worden afgeteekend door den verbruiker zelf en voor bet door hem ontvangen kwantum, en inkoop- combinatie, spaarvereeniging e.d. kan derhalve deze ontvangstbewijzen nooit afteekenen. Deze ontvangstbewijzen zijn bij den distributiedienst, waaronder de hande laar ressorteert, tegen betaling ver krijgbaar. 4e. dat aflevering van vaste brand stoffen aan slijters en depóthouders door handelaren vanaf 1 Mei 1940 slechts geschiedt: a. nadat genoemde afnemers er door den handelaar op zijn gewezen, dat zij in het tijdvak van 1 Mei tot en met 30 September 1940 aan geen enke le van hun afnemers meer dan de helft viand huishoudt en humoristische maar tamelijk revolutionaire spee ches houdt, is hij niet bewust, dat de koning naast hem staat. De koning maakt zich pas bekend als de soldaten zijn binnengedrongen om Villon te arresteeren, waarbij't tot een verwoed handgemeen komt waarbij Villon den Opperrijksmaar- schalk doodt. De koning heeft nu echter het bewijs gekregen, dat zijn Opperrijks maarschalk een verader was. Villon wordt benoemd tot Oppernjksmaarschalk, hetgeen hem na den koning tot den machtigsten man in Frankrijk maakt. In deze functie spreekt hij eerst middels een zeer dwaze rechtzitting al zijn makkers vrij. Aan zijn benoeming zit echter 'n angstig kantje. Acht dagen zal hij slechts Opperrijksmaarschalk zijn; dan zal hij gehangen worden. Hel komt evenwel niet zooveren in de meters film, die nog resteeren zien we tal van bravour stukjes van Villon en het eind van het lied is, dat hij zegevierend, met 'n schoone bruid aan zijn arm de stad verlaat. w. s. c. W.S.C.T.O.P. 2—2. In een slecht gespeeldcn wedstrijd heeft WSC Donderdag gelijk gespeeld te gen TOP. dag van de maand, dus om te beginnen op 1 Mei 1940), hun aanvoeren gedu rende de betreffende maand, hun af leveringen gedurende de betreffende maand (dit cijfer moet overeenstem men met de totaalcijfers van de onder 5e bedoelde formulieren) en hun eind- voorraad (voorraad op den laatsten dag van de maand), alles volgens de door het formulier aangegeven indce- ling en splitsing in soorten. Toelichting: Bedenk wel, dat de be ginvoorraad plus de aanvoeren minus de afleveringen gelijk moet zijn aan de eindvoorraad. Indien dit is bereikt, zullen de verstrekte voorraadcijfers, welke worden geschat, een grootc ma te van nauwkeurigheid bezitten. Deze formulieren zijn bij den distributie dienst, waaronder de handelaar res sorteert, tegen betaling verkrijgbaar. 7e. dat aan door mij aan te wijzen instanties of personen desgewenscht inzage wordt gegeven van alle beschei den en toegang wordt verleend tot alle plaatsen, voorzoovcr zij zulks voor de goede uitvoering van hun controlee- rende taak noodig oordeelen. Indien aan bovengenoemde voor waarden door 'n handelaar niet wordt voldaan, wordt zijn dispensatie tot verkoop of aflevering van vaste brand stoffen onverwijld ingetrokken. Ik breng bovendien onder de aan dacht, dat ingevolge artikel 18 der Dis- tributiewet 1939 degene, die een bij of krachtens deze wet vastgesteld voor schrift of opgelegde verplichting op zettelijk niet nakomt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste vier jaren of geldboete van ten hoog ste tienduizend gulden. De Directeur van het Rijkskolenbureau J. G. Ph. LOOMAN. VOOR DE PINKSTEREN BEGINT Borstels Bezems Zeemlappen Dweilen Vegers Bijts Verf Carbolineum Boenwas Koperpoets Lijnolie Terpentijn Vernis Haarnetjes Poeder Crème Brillantine Kammen Tandenborstels Nagellak Babyzeep Tandpasta Watten Verbandgaas Pleisters Eau de Cologne Voor Kunstbloemen spant de BSCO de kroon ziender oogen. Er is nu een basis ontstaan voor onderhandelen en de Fransche Pre sident Loubet, die daarop naar Londen vertrekt om te onderhande len wordt door de jubelende bevol king enthousiast ontvangen. In tegenwoordigheid van alle groote diplomaten, Chamberlain, Delcassé en Balfour wordt het ver drag van vriendschappelijke toena dering geparafeerd en een tijdperk van strubbelingen heeft plaats ge maakt voor een tijdperk van hechte samenwerking. Hoewel dit scenario meer dan voldoende was is er nog een aan trekkelijk love story ingewerkt. In de hoofdrollen uitnemend spel van Gaby Morlay, Victor Francen, Arlette Marchal en Jean Galland. LUXOR BIOSCOOP. «Als ik Koning was «Als ik Koning was was 't woord van de Parijschen dichter- volksheld Fracgois Villon En ziet: hij werd het En nu presenteert Paramount Ronal Colman in Frank Lloyd's «Als ik Koning was in den rol van den onsterfelijken Francois Villon. Met Basil Rathbone als Lodewijk XI en Frances Dee als Frangois' grootste verovering en Ellen Drew, C. V. France, Henry Wilcoxon, Heather Thatcher, Stanley Ridges. De gril van een middeleeuwsch koning is hier uitgewerkt in een geestig, grootsch en geniaal filmwerk door den maker van «Cavalcade», «Muiterij op de Bounty», «Tusschen twee Oceanen». Het is een kostelijke film met rake typeeringen, onweerstaanbare hu mor! Spanning en actie en roman tiek zonder zoetelijkheden Frangois Villon, de Parijsche volksheld en dichter, plundert een van de proviandkamers van Lodewijk XI, om zoodoende achter buurten aan wat voedsel te helpen. Betrapt en opgejaagd door 's konings lijfwacht, vlucht hij naar zijn pleeg vader Villon, een geestelijke. Als hij kort daarop met zijn kor nuiten aldaar met 's konings pro- De wedstrijd werd af en toe zeldzaam slecht gespeeld en beide partijen demon streerden grove fouten. Na een vrij aarzelend begin kwam WSC iets in de meerderheid doch ver mocht niet hiervan partij te trekken. On danks deze kleine meerderheid was er van domineeren echter geen sprake. I)e gastheeren lieten van tijd tot tijd goede dingen zien, doch lang niet alles wat zij deden was fraai. Niettemin slaagden zij er ongeveer een kwartier voor de rust in om door middel van een goed schot van den inid-voor de leiding te nemen, met welken stand de rust inging. Na de rust ontketenen de Waalwijkers een fel offensief dat wordt bekroond met een doelpunt van Muskens. WSC is dan wederom eenigen tijd in de meerderheid, en aan het lang niet fraaie en te trage spel is het te wijten, dat in deze periode na de rust geen beter resultaat is behaald. Dan komt er een slecht opgezette aanval van TOP. De spil schiet van verren af stand en geeft zijn club de leiding met een doelpunt waaraan Bouman grooten- deels debet was. Voor de tweede maal werd nu de opstel ling gewijzigd en vlak voor het einde slaagde De Jong er in om den gelijkma ker te scoren, waarmede een einde kwam aan dezen wedstrijd. Zondag 5 Mei: NeveloWSC. WCS 2Baardwijk 2. R. W. B. R.W.B.—Longa 2, 3—0. ConcordiaVlfjniensche Boys (i2 RKSVANieuwkuijk 40 Tweede klasse. HelvoirtHintham 37 HaarsteegDSC 62 ElshontHerptsche Boys 54 Programma voor Zondag a.s.: Eerste klasse. Vlijmensche Boys 2Zwaluw 2. RKSVA—ODI 2. NieuwkuijkConcordia. Nooit GedachtMaliskamp. Tweede klasse. Sporters 2Helvoirt. DSCHerptsche Boys. HinthamConcordia. Derde klasse. Geen wedstrijden. DUIVENSPORT. „De Jeugdige Vliegers". OP Donderdag 2 Mei (Hemelvaartsdag) hield bovengenoemde vereeniging een wedvlucht vanuit Eist. Deelname 57 dui ven. Los 9 uur. Afstand 59 K.M. 1ste duif om 9.37.6. Laatste prijsduif 9.46.13. De prijzen werden behaald als volgt: L. de Bruine 1 2; A. Stam 3 9 11 19; J. van Veldhoven 4 7; B. v. d. Pennen 5 10; Ant. Timmermans 6 14; H. Knip- pels 8 15; A. Verhoeven 12 17; Th. v. d. Geld 13; Ant. van Hilst 16; H. Pullens 18. Eerste overduif A. Stam. Ofiicieele Mededeelinéen Elke vergelijkende proef bewijst dit. In tuben van 60, 40 en 25 cent. Waar in de voorwaarden van de dispensatie wordt gesproken van vaste brandstoffen, worden bedoeldsteenkolen, steenkoolbriketten, cokes, bruinkolen, bruinkoolbriketten en petroleumcokes. In een vlot gespeelde partij is het de R.W.B.- ers gelukt voor den tweede keer van Longa te winnen. Als afgetrapt is, gaat het spel eenigen tijd gelijk op en neer. Daarna krijgen de R. W. B.-ers het spel meer in handen; door goed ver dedigen der Longa-achterhoede duurt het ech ter nog vrij lang voordat R.W.B. de leiding kan nemen. Uit een goed voor doel geplaatste hoekschop kopt de linksbinnen dan eindelijk fraai nummer één in de touwen. Longa weet ook enkele malen door te breken, een voorzet der withemden grijpt onze doelman prachtig uit de Lucht. Nadat de Longa-doelman nog een keihard schot van onze rechtsbinnen uit zijn doel gehouden heeft, breekt de rust aan. Als weer afgetrapt is, forceert R.W.B. direct een hoekschop, welke juist over gekopt wordt. Er volgen dan nog enkele hoekschoppen, maar ook deze brengen niets op. De RWB-ers blij ven steeds gevaarlijk dicht voor 't Longa-doel. Met een harde schuiver juist in den hoek weet de rechtsbinnen den voorsprong te vergrooten. Als Longa dan is doorgebroken, komt hun links buiten vrij voor doel, maar zijn schot van zeer dicht bij gaat hoog over. Tien minuten voor het einde weet onze rechtsbuiten op zijn eentje door te breken en maakt het derde doelpunt. De aardigheid is er en u zult 's morgens uit bed springen, r gereed om bergen te verzetten. Iederen dag moet uw lever een liter lever-gal in uw ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende is, verteert uw voedsel niet, net bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmidde len. U moet CARTER'S LEVER-PILLETJES nemen om deze liter lever-gal vrij te doen vloeien en u zult u een geheel ander mensch voelen. Onschade lijk, plantaardig, zacht, onovertroffen delever- gal te doen vloeien. Eischt Carter's Lever-Pilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.75. dan af en zonder verandering in den stand komt het einde met een verdiende overwinning voor R.W.B. Scheidsrechter Coret had het niet lastig en kweet zich behoorlijk van zijn taak. Het 2e elftal wist een mooie overwinning op het 2e W.S.C. (wat toch heusch niet zoo zwak was) te behalen. De 61 uitslag is echter wel een beetje geflatteerd, daar het bij een paar doelpunten de R.W.B.'ers aardig mee zat. Zij hebben echter kranig gespeeld en de puntjes volkomen verdiend. A.s. Zondag moeten de R.W.B.'ers op be zoek bij Baardwijk. De Geel-Zwarten schijnen er geweldig op gebrand te zijn revanche te ne men voor de vroeger geleden nederlaag en zul len ongetwijfld alles op alles zetten om de R. W. B.'ers er onder te houden. Onze jongens weten dus wat hen te wachten staat. Wij be hoeven hen er zeker niet op te wijzen, dat er a.s. Zondag alles, maar dan ook het aller uiter ste van hen gevergd zal worden. Wij vertrou wen dat vele supporters in den Overlaat aan wezig zullen zijn om op sportieve wijze onze jongens aan te moedigen. BAARDWIJK. Baardwijk-Willem II 2, 3-3. De thuisclub, die met diverse invallers uit kwam. heeft niettegenstaande toch een ver dienstelijk en fraai gelijk spel uit de wacht we ten te slepen. De eerste aanvallen waren voor de technisch goed onderlegde gasten, doch zoo- dra hadden de Baardwijkers vat op hun geraffi- neer spel gekregen, of de strijd kreeg een vol komen open karakter. Spoedig namen de Over- laters nu met een zeer fraaie goal de leiding 1—0; even daarna iwas het echter weer gelijk, terwijl kort daarop de centervoor de leiding aan de thuisclub hergaf. Op vrij gemakkelijke wijze werd het echter 2—3. Na de thee was de Ju- lianaploeg sterker en enkele malen moesten paal en lat de Tilburgers te hulp komen. Aan den anderen kant toonde de doelman der Geel —Zwarten zich ook in goeden vorm. Kort voor het einde kwam de verdiende gelijkmaker, ter wijl in de allerlaatste minuut het Tilburgschc doel nog nauwelijks aan een doorboring ont snapte. BaardwijkR.W.B. Deze, die zonder twijfel de wedstrijd van liet seizoen genoemd kan worden, staat ons morgen in den Overlaat te wachten. Immers, hier niet alleen de eer der overwinning, maar daarbij nog de strijd der plaatselijke hegemonie, tevens als „Dritter im Bunde" de kampioens-plannen waarmede de R.W.B.'ers thans rond loopen. Symptomen te over dus voor het publiek om te kunnen genieten van 100 pet. spanning. Deze zal er dan ook ongetwijfeld zijn. Het is waar, de stand op de ranglijst wijst op een zekere meerderheid der bezoekers. In derb.'s kan het echter vaak aardig gaan en wij voor ons zijn er van overtuigd dat van krachts verschil weinig sprake is. Hoe zal dit morgen zijn??? O.i. is op deze vraag absoluut geen antwoord te geven, wel kan men er echter onder de gegven om standigheden verzekerd van zijn, dat geen der partijen zich winnaar kan noemen voor 't eind signaal geklonken heeft. Dat onder een derge lijke hoogspanning gemakkelijk dingen kunnen gebeuren, die de sport ontsieren, laat zich in denken. Van deze plaats meenen wij dan ook iedereen hiervoor te moeten waarschuwen en hen dringend aan te sporen alles te doen opdat deze match in alle opzichten bevredigend moge slagen. Overlaatbewoners veel succes. Zorg dat de puntjes thuis blijven. Gij zijt hiertoe best in staat, doch dan zal van U het uiterste ge vergd worden. U weet echter: niets voor niets, en deze stelregel geldt ook bij King Souer. Wanneer er gewerkt wordt zooals de vorige matchen kunnen de Geel-Zwarten met vertrou wen den grooten strijd ingaan. DISTRICT DEN BOSCH. Uitslagen van Hemelvaartsdag. Eerste klasse.

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 9