INVULRAADSEL* KERKNIEUWS ZANDRIJPEN. Adverteeren doet Verkoopen. SPRANG—CAPELLE. Laatste Berichten. „DE PELIKAAN" WAALWIJK Oe Uitreiking der Distributie-Broodbonboekjes Gemeentewerken Waalwijk. f 0.65 per M3. SPRANG. Mej. Spicrings alhier had j.l. Don derdagavond het ongeluk van den zol dertrap te vallen met het ongelukkige gevolg, dat zij in zorgwekkenden toe stand werd opgenomén. De hulp van Dr. Winkelman werd ingeroepen, die een zware hersenschudding en een ern stige schouderfractuur constateerde. CAPELLE. Vrijdag 31 Mei a.s. houdt de Coöpe ratieve Aankoop-'Vereeniging een ver gadering, 's avonds ten 7 uur bij Ant. van Dijk, ter betaling geleverde goe deren slakkenmeel. Voorts zullen me dedeel ingen worden gedaan. VEILING DRUNEN. Prijzen van 23 Mei 1910. Brecderode 1017; St. reinie 1112; Aardbeien 3070; Asperges 2030; Asperges II 2127; Asperges III 15 1<S; Asperges blauw 1723; Andijvie 1317; Postelijn 711; Sla vellen 5 6; Rabarber 1IV-i', Preij 50; Witlof 58; Spinazie 517 alles per K.G. Bloemkool 020; Sla \l/i3; An dijvie 551/*»Komkommers wit 0 13; Komkommers groen 510; Knol selderij 68 alles per stuk. Peen 412; Keelen VzW2I Radijs 1—214; Selderij 2— 4V2; Rabarber 1— 2; Pijpjuin 1% alles per bos. Ongemerkte Emb. kan tot 1 Juni door de aanvoerders nog worden in geleverd. ONZE PRINSESJES NAAR CANADA? Tezamen met de Engelsche Koningskinderen. Volgens het Italiaansche blad „Pic colo" heeft de Canadeesche Regeering 'n officieel bericht gepubliceerd, waar in wordt gezegd, dat de Nederlandsche en Engelsche Koningskinderen binnen kort een toevlucht zullen zoeken in Canada. I)E MILITAIRE SITUATIE. Een Italiaansche beschouwing. Een speciale correspondent van het Agentschap Stefani geeft, naar het Duitsche nieuwsbureau uit Rome meldt, een aanschouwelijke voorstel ling over den huidigen militairen toe stand. Daarin wordt de opvatting weergegeven, dat de pogingen van ge neraal Weygand cenerzijds er op ge richt zijn de Fransche strijdkrachten op een nieuwe weerstandslinie, welke samenvalt met den loop der drie ri vieren Somme, Aisne en Maas, te con- centreeren. anderzijds hel grootst mo gelijk aantal Belgisch-Franseh-Engel- schc divisies uit do Duitsche omsin geling in Vlaanderen en in de zone van Calais los te maken. Daartoe heeft hij in de zone van Péronne een reeks heftige aanvallen en tegenaan vallen onderkomen in Noordelijke richting, welke samenvielen met aan vallen ir> Zuideliike richting door declen van het omsingelde leger. AI deze aanvallen van de Fran- schen en Engelschen zijn echter op hel verzet de Duitsche troepen afgestuit of op het voortdurende in grijpen van de Duitsche luchtmacht, welke zonder onderbreking aanvallen ondernam op de troepen en achter- waartsche stellingen. In sommige zo nes zijn Duitsche colonnes, gesteund door zware tanks, pantserwagens en bommenwerpo'fielden in de groote Belgisch-Fransche eenheden gedron gen, en hebben hen op marsch of in de kwartieren verrast. In verschillende plaatsen zijn tij dens den nacht valschermtrocpen neergelaten, die de verbindingswegen vernielde" .v1-' -callieerdc troe pen den volgenden morgen plotseling voor vernielde straten stonden en te vens waren blootgesteld aan her nieuwde aanvallen van het luchtwa- pen. Een Engelsche pantserdivisie heeft Dinsdag in de huurt van Atrecht een dramatische poging ondernomen. Na een zeer hardnekkig gevecht was ongeveer de helft van de Britsche di visie vernietigd. De Fransche en Bel gische verliezen zijn algemeen zwaar. Generaal Weygand, zoo vervolgt 't bericht, onderneemt aan het geheele front een reeks pogingen, in de hoop een zwak punt te vinden en daarin een wig te drijven, teneinde daar alle reserves te laten doordringen, doch tot dusver heeft het Duitsche lcgei tegenover al deze Fransche pogingen krachtig stand gehouden en met blik semsnelle tegenaanvallen geantwoord. In bepaalde Fransche eenheden be speurt men zorgwekkende verschijn selen van ontevredenheid der solda ten over de technische onvolmaakte voorbereiding van het leger, hegeen de troepen tot zware bloedoffers noopt. De Britsche troepen hebber, slechts weinig steun gegeven. Feite lijk heeft de Engelsche hulp zich be perkt tot het Iuchtwapen en tot ceni- ge gespecialiseerde eenheden. Engeland probeert, zoo sluit het bericht, zijn marine-steunpunten en zijn industrie-centra te beschermen. De aanwezigheid van de Duitschers aan de Fransche, Belgische, Neder landsche en Noorsche kust vormt voor hen een rechtstreeks gevaar. In het bijzonder is Engeland bevreesd voor de Duitsche parachute-troepen, die door hel verplaatsen van den strijd o]) Engelsch gebied de militaire kwa liteiten van Groot-Brittannië waar over de Engelschen zelff zich geen il lusies maken op een harde proef zouden stellen. De aanslag te Sprang-Capelle Hooger beroep. Naar men ons meedeel! heefl de veroordeelde A M. A. H 31 jaar schoenmaker wonende te Waalwijk thans gedetineerd, hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis der Arr. Rechtbank te 's-Bosch d d. 9 Mei jl. waarbij hij wegens poging tot doodslag op een vrouw gepleegd te Sprang-Capelle op 22 November 1939, werd veroordeeld tot 4 jaar gevangenisstraf. Bisdom Den Bosch. H. Priesterwijdingen. Mgr. Diepen heeft in de kapel van het Groot-Seminarie te Haaien het H. Priesterschap toegediend aan de Eerw. Heeren Jacobus Joannes Arntz uit Leeuwen-Boven, Martinus Nico- laas Petrus Bertens uit Tilburg, Josephus Emil Auguslinus Maria Boelaars uit Nijmegen, Cornelis Petrus de Bi esser uit St. üedenrode, Wilhelmus Joannes Maria Croonen uit Eindhoven, Franciscus Victor van Esch uit VHertogenbosch, Jo annes Willihrordus Adrian us Goes uit Geertruidenberg, Joannes Ge- rardus Maria Janssens uit Weurt, Antonius Ketelaars uit Erp, Theo- dorus Albei tus Kuypers uit Geldrop. Joannes Jacobus Maria Lamers uit Beugen, Egidius Jacobus Antonius Micbielsen uit Roosendaal, Marius Adrianus Cornelius üomens uit Til burg, Floris Lodewijk van der Putt uit Geldiop, Cornelius Antonius Wilh. van Rooy uit Tilburg, Egber- tus Johannes Schraven uit Mill, HenricusHuberlusGodefridusSmul ders uit Woensel, Joannes Francis cus Smulders uit Tilburg, Maximi- lianus Ludovicus Maria Terwindt uit Berg en Dal, Antonius Engel- bertus van de Ven uit Haaren, An tonius Wilhelmus Verwey uit Nij megen, Theodorus Godefridus van Vlerken uil Stiphout, Petrus Cor nelius Maria Vogels uit Leende, Gerardus Wilhelmus Josephus de Vree uit Lith, Clemens Joh. Franc. Christianus Zigenhorn uit Waalwijk, allen theologanten van het Groot seminarie tc Haaren. De Wel Eerw, heer Clemens Joh. F. Zigenhorn heeft 1.1. Zondag in de Parochiekerk van St. Jan zijne Eerste Plechtige H. Mis opgedragen. Jammer genoeg konden de paro chianen, door de tijdsomstandighe den, den neomist niet dieopenlijke hulde brengen, zooals het te doen gebruikelijk is. Niettemin mocht Z.Eerw. en fa milie naar wij vernamen, zeer vele blijken vanbelangstelling ontvangen, waarbij wij gaarne onze gelukwen- schen voegen. Vrouw neergestoken. Woensdagavond* stond een 25- jarige vrouw wier man in militairen dienst is, in de Pompoenstraat te Utrecht met een vriendin te praten. Plotseling werd zij aangevallen door een 23-jaiige man, die haar met 'n dolkmes eenige ernstige steken toe bracht. Hevig bloedend zakte de vrouw in elkaar. Een geneesheer uit de Thorbeckelaan verleende de eerste hulp. Het slachtoffer werd vervolgens in ernstigen toestand per ziekenauto overgebracht naar het stads- en academisch ziekenhuis. De dader werd later door de politie in zijn woning in de Citroenstraat ge arresteerd en overgebracht naar 't hoofdbureau van politie. De man bleek een kennis van de vrouw te zijn. Zij hadden oneenig- heid welke op deze noodlottige wijze eindigde. VERKOOP VAN SCHOENEN. Naar wij van bevoegde zijde verne men, is er binnenkort een aanvullende regeling le verwachten betreffende den vrijen verkoop van luxe en sei- zoenschoeisel; de soorten die hieron der vallen, zullen dan zonder bon kun- nij worden verkocht. In de vakjes komen van binnen naar huilen woorden. Rondom komt van 11(> een woord. 1 Jaargetijde 2 ooievaar 3 huishoudartikel 4 ooievaar 5 weer (i viervoetig dier 7 familielid 8 woonplaats van haas 9 bloem 10 veld 11 zwart mens 12 iemand die iels gedaan heeft 13 lucht 14 iemand die rooft 15 meer dan erg 10 dichterbij Rondom: Provincie van Nederland. In alle vakjes van de binnenste cir kel, dus daar, waar de eindletter van elk woord komt de Ietter: r. Alle woor den eindigen dus op een r. Weer drie bestellingen. Met ingang van heden wordt weer driemaal per dag post besteld. De eerste bestelling gaat uit om 9 uur, de Iweede om 14 uur en de derde om 16.45 uur. Postverzendingen vinden er vier per dag plaats; De buslichtingen zijn nu als volgt 7 uur, 13.40, 17.40, 21.40. Voor de bijbussen6 7 uur, 13—13.45 uur, 15.45 16.45 uur, 20.30—21.30 uur. In verband met de groote drukte op de postkantoren wordt het pu bliek verzocht alle stukken zoo spoedig mogelijk te posten, opdat geen opeenhooping van de te ver zenden stukken ontstaat. Telegrafisch verkeer. Voor het geheele land kunnen thans telegrammen ter verzending worden aangeboden. Plaatsen die wegens stoornissen niet langs telegrafischen weg be reikbaar zijn, worden bereikt door het betreffende bericht telegrafisch naar een naastbijzijnde plaats tete- legrafeeren en vandaar uit verder per post. Telefoonverkeer. In ditzelfde nummer vindt men een opgave van plaatsen, die vanuit Waalwijk reeds telefonisch te be reiken zijn. Wij dienen hierbij nog op te merken, dat men er rekening mede moet houden, dat door het groote aantal gesprekken alle lijnen overbezet zijn. Vaak zal het dan ook voorkomen, dat men alleen via een ijlgesprek de telefonische ver binding tot stand kan brengen. R.K. WAALWIJKSCHE SLAGERSVEREENIGING. De R.K. Waal wij kschc Siagersver- eeniging houdt op Dinsdag a.s. een vergadering in de zaal van den heer Sjef Sars. Op de agenda staat o.m. opheffing oude verzekering, oprich ting nieuwe vereeniging, verkiezing bestuur, uitkeering kassaldo en be spreking contributie. DE MILITAIREN NAAR HUIS! Naar gisteravond per radio werd medegedeeld, is na onderhandeling tusschen de Duitsche en Nederland sche militaire autoriteiten besloten hel Ned. leger naar huis te zenden. >0 is heden reeds weggezonden, de est volgt geleidelijk. Alleen beroeps-militairen blijven in dienst. De bedoeling is, dat alle niet-be- roeps-militairen in de gelegenheid ge leld zullen worden naar hun haard- sleden en hun bezigheden terug te keeren. Alleen het beroepsleger zal onder de wapenen blijven in zijn oude gar nizoenen. Onder bovenstaande regeling vallen ook de Nederlandsche militairen die in Duitschland krijgsgevangen zijn. Dit is slechts een klein getal. Bovenstaande mededeeling zal onge twijfeld met groote blijdschap worden ontvangen. Het Vaderland heeft met betrekking tot de volgorde, waarin de gedemobi- liseerden huiswaarts zullen worden gezonden meegedeeld, dat in de eerste plaats de mnschappen zullen afzwaai en, die voor den landbouw en den mijnbouw van belang zijn, alsmede personen, die in het oeconomische- en bedrijfsleven in verband met den we deropbouw liet minst gemist kunnen worden, van laatstgenoemde groep inct voorrang voor hen, die een leidende functie hebben. B. B. A. De B.B.A.-bussen TilburgWaalwijk V.: 7.00, 9.15, 15.15, v.v. in aansluiting Rotterdam loopen als volgt: Tilburg N.S. 17.25 en 19.15. Waalwijk N.S. A.: 7.43, 10.00, 10.00, 18.10 en 20.00. Waalwijk N.S. V.: 7.45, 10.15, 16.15, 18.15 en 20.15. Tilburg N.S. A.: 8.30, 11.00, 17.00, 19.00 en 21.00. Bij aankomst tc Waalwijk rijden de bussen vanaf Besoijensche overweg langs de spoorlijn naar het station N.S. Waalwijk. Bij vertrek te Waalwijk rijden de bussen vanaf het N.S. station door de Stationsstraat naar de Markt en van daar via de Grootestraat en Besoijen terug naar Tilburg. Inlichtingen over wegen en ver keer in Noord-Brabant. Uit rapporten, welke de A.N.W.B. heeft ontvangen van zijn consuls, heefl de Bond een lijst kunnen opstellen, waarin men gegevens vindt over den toestand van wegen en bruggen rondom verschillende gemeenten. Daaruit blijkt o.m. dat de brug bij het Keizersveer niet meer bestaat, voetgangers en fietsers worden vervoerd met een (motor) roeiboot, tegen den prijs van f 0.15 per enkele reis. Er wordt gevaren van ongeveer 6 tot 21 uur. De bruggen bij Heusden, Nederhemert (hot eiland) en de militaire nood brug bij Drongelen hestaan niet meer. Het veer te Drongelen vaart nog niet het verkeer met vier wielige wagens gaat over 't CappeL sche veer en geschiedt dag en nacht kosteloos. Daar dit kabelveer ten hoogste zes kleine auto's kan ver voeren, moet rekening worden ge houden met ernstige opstoppingen. Alle wegen zijn behoorlijk berijd baar. Wij kunnen mededeelen dat de stoompont te Drongelen, thans weer in de vaart is en geregeld haar functie weer vervult. Zware strijd tegen de geallieerde troe pen, die trachten uit te breken. Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakte gisteren bekend Het gewed, waarin de vijandelijke legers in Noord-Frankrijk en België zijn opgesloten, werd gisteren door succesrijke aanvallen van de Duit sche troepen van alle kanten verder ingekrompen. In Vlaanderen braken de Duilsche divisies door de versterkte stelling van de Schelde en drongen zijdoor tot aan dea Westelijken oever .van de Lijs. Doornik is genomen. De achter het front gelegen Fransche vesting Maubeuge is na inneming van de laatste omringende ver sterkingen in Duitsche handen. In Artois veroverden de Duitsche troepen de in den wereldoorlog fel omstreden hoogte van Lorelto .on Noordwesten van Atrecht. De tus schen Atrecht en de zee Noordwaarts optrekkende sterke Duitsche pantser, troepen naderden gisteren de Fran sche havens aan het Kanaal. Het Huwelijk van TOOS GIJSELHART en GUST VAN WEERELD is, tot nader aankondiging, uitgesteld, TILBURG, 24 Mei 1940. DROGISTERIJ D. J. VAN OSS-VAN BUREN Stationsstraat 69. Tel. 280 in v.m. BAARDWIJK en v.m. BESOIJEN zal als volgt plaats vinden op Maandag 27 Mei 1940 van 9 lot 12'/2 uur en van 2 lot 5 uur in het Patronaats gebouw in v.m. Baardwijk en op Dinsdag 28 Mei 1940 van 9 tot I2ll2 uur en van 2 tot 5 uur in de Gymnastiek zaal van de R.K.Jongens school in v.m. Besoijen. Speciale aandacht vrager, wij voor 't volgende le. ledereen, die een distri butie-stamkaart bezit, heeft recht op één broodbonboekje; 2e. Het broodbonboekje wordt uitgereikt op vertoon van de distributie-stamkaart. Men behoeft niet zelf te komen. Ook een ander mits ouder dan 14 jaar mag het bon boekje komen halen, wanneer hij de Stamkaart bij zich heeft. Distributie Kringkantoor, ARN. VERWIEL, Leider. Aanvoer van zand gevraagd per stortkar voor het nieuwe stratenplan achter de Stationsstraat tegen Aanmelden bij den Gemeente-Architect. *1

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 6