GEMENGD NIEUWS gr FEUILLETON, DE BROEDERS. mm Sil, het voortreffelijke spoel- en bleekmiddel. is het Britsche expeditieleger te ver nietigen en de laatste Engelschen van het vasteland te verdrijven. Het Fran- sche leger strijdt alleen. Het opperbevel der weermacht maak te Donderdag bekend: De gisteren begonnen operaties in Frankrijk verloopen systematisch, on ze troepen hebben overal naar hel Zuid-Westen terrein gewonnen. Het aantal gevangenen bij Duinker ken is gestegen tot 58.000. De buit aan wapens en oorlogstuig van allerlei aard is onoverzienbaar. Het luchtwapen heeft op 5 Juni hoepenconcentraties en colonnes ach ter het aangevallen vijandelijke front met bommen bestookt. Voorts viel 't luchtwapen verscheidene belangrijke vliegvelden in Midden-Frankrijk, de oorlogs- c,: koopvaardij haven Chci- bourg en in den nacht van 5 op G Juni talrijke vliegvelden aan de Oost- en Zuid-Oostkust van Engeland met goed sik ces aan. De totale verliezen van den tegen stander bedroegen 143 vliegtuigen, 49 werden in luchtgevechten neergescho ten, 19 door luchtafweergeschut. De rest werd op den grond vernield. Er worden 19 Duitsche vliegtuigen ver mist. De vijand herhaalde zijn luchtaan vallen op niet-militaire doelen in den nacht van 5 op 6 Juni in Noord- en West-Duitschland; schade van belang is niet aangericht. Drie vijandelijke vliegtuigen werden hierbij neerge schoten, twee daarvan boven Hamburg door nacht-jachttoestellen en het der de in Nederland door luchtafweerge schut. -KOFFIE OF THEE OP BON 69. Bon 09 van het algemeen distributie bonboekje geeft gedurende het tijdvak van Donderdag 0 Juni tot en met Vrijdag 5 Juli a.s. recht op het koo- pen van 2'/2 ons koffie of Vz ons thee. Voor nadere bijzonderheden zie men de „Officieele mededeelingen" elders 111 ons blad. yk VONNISSEN „IN NAAM VAN HET RECHT". waardebrieven zijn niet toegelaten. Er wordt nog eens met nadruk op ge wezen, dat het tarief voor het geheele buitenlandsche postverkeer en ook voor Indië bedraagt: voor brieven 12,5 cent voor de eerste 20 gram en 7,5 ct. voor elke volgende 20 gram en voor briefkaarten 7,5 cent. LAAT ROTTERDAM MET RUST. Onder dit kopje schrijft de Msb.: Een paar nachten hadden we rust gehad in Rotterdam. Een hecle ver ademing! Daar begon het nieuwe leventje op nieuw en twee nachten achter elkaar werd Rotterdam al wederom in angst gezet en van de zoo noodzakelijke nachtrust beroofd. Mag deze zoo zwaar geteisterde stede 1111 werkelijk niet op eenige clementie rekenen? Anders is het werkelijk geen wonder dat de zoo beproefde bevolking haar oordeel over de Engelschen als volgt kort en scherp samenvat: Ons helpen kunnen zij niet, bombardeeren wel. De olietanks en de fabrieken in Vlaardingen zijn reeds gebombardeerd; onze voorraad benzine en petroleum voor twee jaar is daarmede vrijwel vernietigd. Nederland ondervindt de gevolgen in de scherpe rantsoeneering, die anders overbodig ware geweest. Kan het daarbij niet blijven? Het loopt anders uit op de volslagen slooping en ondermijning van de zenu wen met alle gevolgen van dien van de bevolking eener groote stad, wier zenuwgestel reeds op een zoo zware proef werd gesteld. Rotterdam heeft er recht op, thans met rust te worden gelaten! BIJZONDERE REGELING, WAAR DOOR HET MOGELIJK WORDT I)E MOTORRIJTUIGENBELASTING PER DAG TE VERREKENEN. Ten gevolge van den gewijzigden staatkundigen toestand van ons land als bezet gebied is immers rechtspraak in naam der Koningin niet mogelijk en zoodoende zijn eenige formeele wij zigingen noodig, zooals in de formu leering van vonnissen en arresten strafrechtelijke zoowel als civiel-rech- lelijke in de grossen van authentie ke akten en in deurwaardersexploiten, o.in. bij dagvaardingen wegens belas tingschuld. Inplaats van „in naam der Koningin" zal volgens de ontworpen regeling recht worden gesproken „in naam van het Recht". POSTVERKEER UITGEBREID. Tot geheel neutraal Europa. Met ingang van Vrijdag 7 Juni kan weder briefpost d.w.z. alleen ge wone brieven en briefkaarten wor den afgegeven met bestemming voor het geheele neutrale Europa met in begrip van Noorwegen. Uitgesloten is dus postverzending naar Engeland, naar Frankrijk en voorloopig ook naar België en Luxemburg. Aangeteekendc correspondentie en De Bond voor Bedrijfsautoverkeer in Nederland (B.B.N.) meldt ons: Het Departement van Financiën heeft goedgevonden, dat aan houders van een motorrijtuigenbelastingkaarl op een daartoe strekkend verzoek res titutie van de door hen betaalde mo torrijtuigenbelasting zal worden ver leend, in verhouding van het aantal dagen, waarover de kaart loopt to' hel aantal dagen, waarvan wordt Uc.nge- toond, dat zij niet met het motorrijtuig op den openbaren weg hebben kunnen rijden. Toelichting: Houders van motorrijtuigen, die ver gunning bezitten om te rijden, moeten dus de gewone belastingkaart (geldig voor 3 maanden of 1 jaar enz.) aan schaffen. Zij, die in het bezit zijn van een belastingkaart kunnen deze blij ven behouden en kunnen van dezelfde regeling profiteeren. Na afloop van den geldigheidsduur moeten zij den Ontvanger der Directe Belastingen verzoeken om teruggave van de belasting over de dagen, dat zij niet gereden hebben, hetgeen aan getoond zal moeten worden door mid del van de hierboven bedoelde rij-ver- gunning, aan de hand van de in het „werkboekje" gestelde aanteekeningen, de hoeveelheid getankte benzine enz. Daarenboven kan een van dag tot dag bijgehouden boekhouding als bewijs dienst doen. Bommen op Helmond. Niemand werd getroffen. In den afgeloopen nacht heeft Helmond voor het eerst van nabij een kort, maar hevig bombardement meegemaakt dat echter geen schade van betekenis heeft aangericht en waarbij gelukkig geen dooden of gewonden te betreuren zijn. Wel heelt de aanval heel wal consternatie onder de burgerij teweeggebracht. Het was omstreeks kwart over twee toen een vliegtuig over de stad koerste en plotseling op zijn baan terugkeerde. Een daverende slag gevolgd door meer andere, totaal een vijftal geweldige explosies, deden het ergste vreezen. Daarna verdween het vliegtuig en trokken honderden per rijwiel er op uit om het effect van den aanslagtegaan onderzoeken. Het bleek dat de bommen alle huiten de stad in de velden waren terechtgekomen, over'n oppervlakte van enkele vierkante kilometers, Oostelijk van de stadsbebouwing. Slechts een kolenloods van de tirma van Essel werd getroffen. De bom sloeg door een pannendak en ver oorzaakte een begin van brand, die echter direct werd gebluscht door een toevallig passeerende patrouille van de gemeentelijke brandweer. Op het land werd een paard van landbouwer van den Hurk aan de zgn. Broekstraat door een scherf ge dood en werd de gevel van de woning van landbouwer v. d. Broek met scherven doorzeefd, waarbij als door een wonder geen der bewoners werd getroffen. Bij het sportterrein Tofveld werden ook eenige huizen door scherven beschadig In de vel den waren trechters geslagen met een middellijn van vijf tot zes meter terwijl scherven werden gevonden op afstanden van ruim l'/2 km ver van de naastbije hominslag. Het was een nacht van sensatie, die gelukkig geen slachtoffers heeft geëischt. De bevolking was zeer onder den indruk van dit bombar dement, dat op een open stad was gericht. Men stak zijn verontwaardiging niet onder stoelen of banken, doch gaf alom zijn misnoegen over het gebeurde te kennen, wijl de hulpe- looze burgerij zich onmachtig voelt iets tot de eigen beveiliging bij te dragen. Alle Persil-producten zijn in dezelfde niet te evena ren kwaliteit overal ver krijgbaar zonder prijsver- hooging. Persil, Neerlands oudste, niet te evenaren zelf werkend waschmiddel. Henco, wasch- en bleek-soda, voor het inweeken der wasch en het zachtmaken van het schrale water. Doodelijk ongeluk te Rotterdam Woensdagavond heeft in de Berg- schelaan te Botterdam een verkeers ongeluk plaats gehad, waarbij de 30 jarige wielrijder W. F. Dushiene gewoond hebbende in de Savornin Lohmanlaan, door een vrachtauto is overreden en gedood. De wielrijder reed in de richting van het Noorderkanaal en wilde aan de linkerzijde een langs den weg stilstaanden vrachtauto passeeren, Juist toen hij naar links ging, pas seerde een zware vrachtauto, be stuurd door den 41-jarigen chauffeur Th. H. uit Amsterdam. Waarschijnlijk is de wielrijder de macht over het stuur kwijtgeraakt, waardoor hij kwam te vallen en het voorwiel over het lichaam kreeg. Zwaar wewond is hij per auto van den G.G.D. naar het ziekenhuis aan den Bergweg vervoerd waar hij bij aankomst reeds bleek te zijn over leden. Mijnen in het Hollandsch Diep. Zondagmorgen om kwart over 8 zijn, naar het Dagblad van Noord- Brabant meldt, op het Hollandsch Diep nabij Willemstad twee schepen op een aldaar drijvende mijn ge- loopen, nadat daar Donderdag te voren reeds een dergelijk ongeluk was gebeurd. Op de beide schepen bevonden zich slechts vijf personen van wie een vrouw zwaar en twee mannen minder ernstig gewond werden en naar het ziekenhuis moesten worden overgebracht. Reeds geruimen tijd is er sprake in het Hollandsch Diep van mijnen gevaar. Met het oog hierop moesten de passagiers, die met de veerpont van Willemstad naar Numansdorp of omgekeerd het Hollandsch Diep wenschen over te steken zich voor zien van een zwemvest terwijl er uitdrukkelijk op gewezen werd, dat de tocht geheel op hun eigen risico werd gemaakt. Na het ongeluk van Zondag is de veerdienst Willemstad-Numandorp voorloopig stilgelegd. Zondagmiddag om half vier liep weer een motorbootje op een mijn. De beide opvarenden worden ver mist. Twee mijnwerkers omgekomen Ongelukken in de mijnen te Terwinseien en te Kerkradt. Gistermorgen ca. 6 uur is in het ondergrondsche gedeelte van de staatmijn Wilhelmina teTerwinselen de 42 jarige houwer 'J. L. Janssen bekneld geraakt tusschen een kolen schop die door een schraperband werd meegevoerd en den zijwand van de gang waar hij werkte. Kor ten tijd later werd hij bevrijd, doch de levensgeesten waren toen reeds geweken. De man was gehuwd en vader van vijf kinderen. Hij woonde te Bocholz. In de ondergrondsche werken van de Domaniale mijn te Kerkrade is de 31 jarige J. Krewinkel uit Kerk rade onder vallend gesteente geraakt en gedood. De man was gehuwd en vader van een kind. Doodelijk ongeval te Raamsdonksveer. Woensdagmiddag omstieeks drie uur is het tweejarig dochtertje van H. W. in de Steenstraat te Raams donksveer door een vrachtauto van v. d. S. overreden en bijna op slag gedood. De kleine was onder de auto ge- loopen terwijl de chauffeur den wagen achteruit het erf opreed. Het kind heeft nog slechts circa tien minuten geleefd. Het lijkje werd „De Echo van het Zuiden". Naar het Engelsch door RAYMOND PARSONS. Nadruk Verboden. 29) Maar wat kan hem dat nu nog schelen? vroeg Hal Ion verbaasd. Er is nu toch geen reden waarom... Hij verdacht zou worden? viel Dorothy in. Neen, dat niet, want Vader kende Richard maar heel op pervlakkig. Maar hij denkt, dat Sir John meer van de zaak weet. En daarop legde Dorothy haar ver loofde uit dat Mr. Clair van oordeel was, dat de anarchisten de schuld van den moord wel eens op Sir John zouden kunnen gooien en dat als Hal- Ion er in slagen mocht den waren schuldige te ontdekken de million- nair uit dankbaarheid de hypotheek op het huis zou laten of ze misschien als bruidsgeschenk aan Dorothy zou afstaan. Dacht je dat hij dat doen zou? wierp Percy tegen. Ik ben toch eigenlijk zijn medeminnaar. Ik geloof niet dat hij dat zou la ten gelden. Hij heeft den toestand aanvaard en hij kan ook wel niet veel anders doen, 1111 zijn vrouw beslist bij hem wil terugkomen. Wel, als de toestemming tot ons huwelijk hiervan afhangt, zal ik wel niet veel anders kunnen doen, dan in deze voorwaarde berusten, zei Ilallon gelaten. Maar hoe ik het moet aan pakken, voegde hij er aan toe, terwijl hij zich achter het oor krabde, is me een raadsel. Daarop vertelde Dorothy hem van wat ze gedaan had en hoe Jules door haar als verkenner er op uit was ge stuurd. Dus als Jules vanavond terugkomt, eindigde ze, en hij is wat te weten gekomen, hen jij al een heel eind op weg. Nu gebeurde er iets onverklaar baars tenminste in Mr. Clair's oogen. Jules kwam niet te voorschijn om aan het diner te dienen en mr. Clair was woedend over de vrijheid, die de butler zich gepermiteerd had. Hij verweet zichzelf dat hij te vrien delijk was geweest en bereidde zich voor hem een geweldig standje te ge ven als hij weer terugkwam. Maar de Zwitser kwam dien avond niet en den volgenden morgen evenmin. Zelfs toen het uur van het diner ten twee den male was aangebroken, was hij er nog niet. Drie dagen gingen voor bij en nog was hij weg. Geen brief of briefkaart of telegram kwam om te verklaren waarom hij zoo met de Noorderzon vertrokken was. Dorothy was ernstig bezorgd. Ga alsjeblieft niet naar Soho, zei ze tegen Hallon. Misschien is Jules vermoord en die kerels zouden jou ook vermoor den. Ik ga zeker, zei Hallon koppig. Het zou niet fair zijn als ik zoo'n klein ventje als Jules wel liet gaan en zeil bang was. Zal je vader er de politie van in kennis stellen? Nee. Hij denkt dat Jules gewoon weggeloopen is. Is zijn koffer hier niet? Jawel, maar daar zal wel niets van waarde in zitten. Beste meid, iemands particulie re bezit, hoe waardeloos ook voor een ander, is voor hem zelf altijd van waarde. Jules is zonder twijfel ver moord of anders wordt hij vastgehou den, net als sir John. Als hij daar ook in dat huis opgesloten is, moet ik hem gaan zoeken. Maar hoe kun je dat huis vin den, Percy? Daar moet ik een oplossing voor zien te vinden. Dorothy was doodsbang dat haar verloofde in handen van de anarchis ten zou vallen tenminste als de anarchisten iets met dit nieuwe ge- heimzinige geval te maken hadden en wilde niet dat hij zijn leven in de waagschaal stelde. Maar Hallon hield vol en liet haar in tranen achter, toen hij naar de Minters terug ging, zich het hoofd hrekend met de vraag hoe hij dat huis zou moeten vinden. En toen begunstigde het geluk hem plot seling. HOOFDSTUK XXI. Willy was alleen, toen Hallon te rugkwam en informeerde of er iets van Jules gehoord was. De man was nu vier dagen weg en Willy vroeg zich, evenals iedereen, af of hij mis schien vermoord was door de men- schen, die ook de hand in andere mis daden hadden gehad. Hallon vertelde haar dat hij van plan was naar Soho te gaan 0111 daar te zoeken. Willy hoorde hem zwijgend aan en trachtte hem niet van zijn plan af te brengen. Toen keek ze op. Als ik je kon helpen Maar dat kun je niet, meisje. Wat weet jij van Soho af? Willy antwoordde niet direct. Ze overdacht of het wel verstandig van haar was om haar avontuur met Graaf Bezkoff te vertellen. Ze veronderstel de dat Percy haar een standje zou ge ven en ze hield er niets van om stand jes te krijgen. Maar ze kon hem toch, ter wille van Dorothy, niet blindelings het gevaar tegemoet laten loopen, zoo als Jules blijkbaar gedaan had. Als ik je iets vertel, zei ze lang zaam, moet je me beloven niet boos te zijn. Nee. Was is er? Miss Minter verspilde verder geen tijd, maar vertelde hem van de vlucht en ontsnapping van graaf Bezkoff. Hallon was, zooals ze verwacht had, hoos en zei dal ze ondoordacht gehan deld had. Je had hem moeten aangeven. Ik denk dat hij de heele waarheid weet. Hij zei van niet, zei Willy om zich te verdedigen. Dat spreekt vanzelf, zoo'n schurk Hij is geen schurk. Hij heeft een aardig gezicht. Hallon lachte minachtend. Dat is echt iets voor een vrouw. Alle knap pe mannen zijn engelen! Maar waar om heb je me dat eigenlijk verteld? Dat zal ik je zeggen als je uit scheidt met me standjes te geven. Nu... Hallon trachtte minder hoos te kijken... per slot van rekening is het ook mijn zaak niet om jouw standjes te geven. Dat zal ik aan Bil ly overlaten. Je moet het Billy niet vertellen, zei miss Minter verschrikt. Uitstekend. Dan niet, ga door, wat is er? Willy gaf hem Graaf Bezkoff's kaartje. Je ziet dat het adres in Soho is. Dit zou best het huis kunnen zijn, waar Sir John gevangen gehou den is. Ga daar naar toe en zoek Graat Bezkott op. Hij kan misschien zeggen wat er met Jules gebeurd is. Wel verdraaid, zei Hallon, ter wijl hij het adres op het kaartje over schreef, want Willy wilde het docu ment niet afstaan. Ik denk dat hij alles van de ontvoering en van den moord en van dat geval met Jules af weet. Misschien heeft hij Richard Newby zelf vermoord. Je hebt geen recht om dat te zeggen, riep Willy heftig. Hallon floot eventjes, terwijl hij haar het kaartje teruggaf en keek haar nieuwsgierig aan. Je wilt toch niet zeggen dat Bezkoff's knappe ge zicht jou... Als je je mond niet houdt, viel Willy hem in de rede, zeg ik niets meer tegen je. En ze ging de kamer uit. (Wordt vervolgd). ï:V Atdy het radicale schuurpoeder, dat alles reinigt, zonder krassen. het ideale afwasch- en reinigingsmiddel, dat ook werk- kleeding grondig reinigt. Op alle Persil-producten komen spaarzegels voor. E. Ostermann Co s Handel Mij. N.V. Amsterdam. Fabrieken té Jutphaas bij Utrecht.

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 2