Tennis-Sport- Artikelcn NAAR SPEET, H,de BONT-van hulten GEMENGD NIEUWS De Collecte te Waalwijk op Zaterdag 22 Juni. S TEUNT OoRLOGS- S LACHTOFFERS HEERENKLEEDING NAAR MAAT Voor SPORT. In het Olympisch Stadion te Amsterdam werd onder zeer ongunstige weers omstandigheden de voetbalwedstrijd Blauw WitG.V.A.V, gespeeld om het officieuze kampioenschap van Nederland. Uitslag 31. Het kranige elftal van Blauw Wit werd voor den aanvang van den wedstrijd in de bloemetjes gezet door het bestuur van deze vereeniging. Aanvoeder Stijger werd „be- lauwerd". steeds hun was op genoemde rekken te hangen moeite hebben dit thuis op drooglijnen te doen? Terdege wordt overwogen, wat ge leerd moet worden en hoe dit gebeurt. De taak van de huishoudscholen is meisjes en vrouwen op te leiden tot huisvrouwen, dienstboden en naaisters. Hierbij wordt extra aandacht be steed, dat het werken op de praktische, zuinigste en de vlugste wijze aangeleerd wordt. Dit is niet alleen in deze tijd maar altijd noodzakelijk, omdat zeker hierin op de kleintjes gelet moet wor den. Het verwerken van resten tot smakelijke gerechten, het vervangen door goedkopere, beter-werkende of wei-verkrijgbare middelen, het maken van oud tot nieuw, kan veel bezuini ging geven, maar ook door het letten op verspilling door onnodig of nutte loos gebruik, door het goed en juiste gebruiken van het geschikste materiaal. KERMIS EN CAFé'S. Nu dit jaar de kermis naar alle waarschijnlijkheid niet zal doorgaaan, hetgeen ongetwijfeld eën strop betee- kent voor de plaatselijke café-houders, is er in een algémeenc vergadering van de Waal wij kschc café-houders be sloten om een verzoekschrift in te die nen bij den gemeente-raad, waarir. wordt gevraagd, om tijdens de kermis dagen toestemming te verkrijgen lot het houden van hal en muziek. In een tweede request wordt ver zocht om het sluitingsuur weer op 12 uur te stellen. Dit tweede request staat onafhan kelijk van hel eerste en geldt dus niet alleen voor de kermisweek, doch voor den geheelen zomer. Ook door T ver vroegde sluitingsuur zijn de betrok kenen zeer gedupeerd. HERVATTING REPETITIES. Het uitbreken van den oorlog was oorzaak dat verschillende vereenigin- gen hun repetities, bijeenkomsten, contributie-betalingen, enz. staakten. Zoo langzamerhand begint dit ver- eenigingsleven in onze plaats weer te herleven. Ook in de SI. Clemensparochie zijn diverse gezelschappen weer in actie gekomen. De Gymnastiekvereeniging „Kunst en Kracht", het Patronaat, de Harmonie „St. Jan" e.a. hebben hun repetities en bijeenkomsten weer her vat. Ook de Liedertafel "Tot Bloei der Toonkunst" zal. naar wij vernamen, spoedig dit voorbeeld volgen. Voor een terugkeer tot een meer normale levenswijze en voor de thans meer dan ooit noodzakelijke afleiding en ontspanning, valt dit zeer toe te juichen. DE PUTSTRAAT. We ontvingen een ingezonden stuk dat evenwel niet was onderteekend. Zoodoende kunnen wc het in dezen tijd niet plaatsen. We willen echter gaarne de klacht van schrijver over brengen. Het betreft hier den desolaten toe stand, waarin het Noordelijkste deel van de Putstraat verkeert. Sedert de rioleerings-werkzaamheden die onge veer een jaar geleden aangevangen werden, hebben de bewoners zeer veel hindernis ondervonden van het op breken van den asphaltweg, waarvan de reparatie onvoldoende is. Op het genoemde deel is het bijna onmogelijk om rechts van den weg te rijden en menig verbaal wordt tegen zondaars die links moeten houden, opgemaakt. BEGIN VAN BRAND. Gisteravond ten omstreeks 7 uur werden de directie der Timtur-fabrie- ken en vele omwonenden opgeschrikt door een bijzonder geluid, n.l. het luiden der Sprinkler-klok en weldra bleek dat op de bovenste verdieping der fabriek een hoop snippers aan 't smeulen was en een geweldige rook verspreidde. Spoedig was hulp ter plaatse en met een brandblusch-appa- raat vloog men naar boven, waar bleek dat het Sprinkler-apparaat reeds z'n groote waarde bewees, door vlak bo ven den dreigenden vuurhaard massa's water neer te storten, zoodat in eenige oogenblikken elk gevaar geweken was. Vuur- of waterschade is er nagenoeg niet. De commandant der brandweer en cenigé manschappen waren spoedig aanwezig. Nationale Collecte voor de Oorlogsslachtoffers AANRIJDING. In de Min. Loeffstraat kwam Don derdagavond. ter hoogte van de mu- zieknis. een wiel rijdster in botsing met een auto. Mej. L. uit Drunen, die achter een hooiwagen fietste, bemerkte niet dat een auto uit tegenovergestelde rich ting naderde. Toen zij den hooiwagen wilde passeeren werd zij door den auto gegrepen, hoewel de autobestuurder, afkomstig uit Helvoirt, uit alle macht remde. Met een bloedende hoofdwonde en in bewusteloozen toestand werd mej. L. bij bakker v. d. W. binnengedragen, waar spoedig medische hulp aanwezig was. Na verbonden te zijn werd zij per auto huiswaarts vervoerd. De verwon ding bleek gelukkig niet ernstig. Haar rijwiel was vrijwel geheel vernield. OPLICHTERIJ? Gister ontving de heer I. M. alhier een bankbiljet van 25. Het scheen, dat dit vroeger gescheurd was, althans in het midden was een strookje papier geplakt, dat de beide deelen aan elkaar hield. De heer M. die niets vermoedde, ac cepteerde dit bankje, doch kwam later thuis tot de onaangename ontdekking dat er bedrog in het spel was, want de nummers van de beide aan elkaar ge plakte deelen waren niet het zelfde. Men is den dader reeds op het spoor. Konijnen ontvreemd Bij V. te v.m. Baardwijk werd onlangs een tweetal konijnen ont vreemd. Gezien de vernielingen, welke aan het hok zijn aangebracht GROOTESTR. 231, WAALWIJK TELEF. 109 en de sporen, die door amateur detectives zijn gevonden wordt verondersteld dat een hond de dader is. Gevonden en verloren voorwerpen Bij de gemeente politie alhier zijn inlichtingen te bekomen omtrent de volgende verloren en gevonden voorwerpen Verloren kerkboek, hooivork, portemonnaie met inhoud. Gevonden: gouden medaille, paar klompen, gouden armband en parapluie. INSTALLATIE BURGEMEESTER DER GEMEENTEN ANDEL, GIESSEN EN RIJSWIJK. Woensdag had de installatie plaats van den heer Mr. G. A. Bax als Bur gemeester der gemeenten Andel, Gies- sen en Rijswijk. In de morgenuren werd de nieuw benoemde burgemees ter in de gemeente Andel geijnstallerd door den loco-Burgemeester, den heer P. van Houwelingen, die hem met toepasselijke woorden den ambtske ten omhing. Het woord werd tevens gevoerd door den wethouder L. J. Voglaar en het oudste raadslid J. W. Dibbits, benevens door den gemeente secretaris, de heer Mart. van Rijswijk en het hoofd der Chr. school, den heer Geels. De burgemeester beantwoord de al de sprekers. Des namiddags had de installatie plaats in Gicssen. Ook hier werd door verschillende personen het woord ge voerd. In Rijswijk waar om 5 uur de plech tigheid werd voortgezet, waren ver schillende burgemeesters uit de om liggende plaatsen aanwezig. Onder de verschillende sprekers, die hier '1 woord voerden, was ook de oud-bur gemeester A. D. v. d. Schans. Ook werd de nieuwe burgervader toegsproken door burgemeester Stee- mers uit Heusden, die sprak als voor zitter der vereenigng van burgemees ters en gemeente-secretarissen in '1 land van Heusden en Altena. Hierna had een druk bezochte re ceptie plaats, MUSIS SACRUM. „Vier moedige meisjes". Musis presenteert ons deze week een aardige film met tal van goede komische momenten, waar de beroem de Lane-sisters de hoofdrollen in ver tolken. Verder treden John Garfield, Claude Rains en Jeffrey Lynn op den voorgrond. Nan Masters, de moeder van de vier moedige meisjes, staat op het punt in het huwelijk te treden met den rijken Sam Sloane, maar, juist nog even te vroeg komt haar echtgenoot, die ja ren heeft gezworven, terug. Zijn komst is een slag voor Nan. Het gezin verkeert plotseling in wan orde, zijn komst slaat veler verwach tingen ineen. Toch begint de sympa thie van de vier dochters naar hun vader te keeren. Dan dringt Sloane, de echtgenoot in spé op een oplossing aan en wijst Jim, op wat er tijdens zijn afwezigheid is' gebeurd. Nan vertelt Jim, dat als hij eerder thuisgekomen was, de zaken anders hadden gestaan, maar dat nu de bord jes verhangen zijn en de belangen van haar dochters in de eerste plaats ko men. Jim komt tenslotte tot de overtui ging dat hij gaan moet. Jim Masters zien wij dan per trein de stad verlaten om „de wijde wereld in te trekken". Nan pinkt een traan weg, anderen zijn eveneens aangedaan. Het leven eischt hen weer op en rolt verder. LUXOR BIOSCOOP. De Zeewolf. Als we in de rolverdeeling de namen lezen van George Raft, Henry Fonda, Dorothy Lamour, John Barrymore en Akim Tamiroff weten we, dat de film die uit hun spel is opgebouwd, iets prachtigs moet zijn. Het product is, dank zij het uit muntende spel en de meesterlijke regie een sterke eenheid geworden van groo te schakecringen en rijke gevoelswaar den. Zij is een der beste avonturen films die Hollywood maakte. Het scenario is forsch, ruw-manne- lijk, zelfs meedogenloos, maar de span ning stijgt keer op keer ten top en is oj) sommige punten waarlijk beklem mend. Kortom, iemand die van avonturen films houdt, mag deze Luxor-uitvoe- ringen niet missen. WASPIK. In de Vrijdagavond gehouden raadsvergadering werd besloten om over te gaan tot vernieuwing van de haven beschoeiing. Uitvoerig verslag a.s. Woensdag. I. V. C. B. Derde klasse C. R.K.TVV 2SVG. WIKOranje Wit. HieronymusUno Animo. I).: ODCSporters. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. HeraclesBlauw Wit. IV A VF e ij e n oo r d Morgen wordt de strijd om het kampioenschap van Nederland voort gezet. Heracles, die we nog niet aan de start zagen verschijnen krijgt dan het Amsterdamsche Blauw Wit op bezoek, dat er vorige week reeds in slaagde van GVAV te winnen. Of de Amsterdammers ook nu zul len zegevieren staat overigens nog te bezien. Feijenoord, dat gaat werken tegen GVAV kan, gezien de resultaten van Zondag gemakkelijk winnen. De eer ste resultaten geven evenwel lang geen juiste krachtsverhouding wcei, zoodat wc den uitslag maar af zullen wachten. SPRANG. S. D. O. J.l. Woensdagavond speelde het eer ste elftal van onze voetbalvereeniging S. D. O. een vriendschappelijke wed strijd tegen een combinatie-elftal van R.W.B. te v.m. Besoijen. Het was een spannende match, waar in goed voetbalspel werd te zien gege ven. De uitslag was een 65 over winning voor onze club. VI ER I) A AGSCHE A F STA ND S- MARSCHEN GAAN NIET DOOR. Verschillende omstandigheden heb ben het houden der vierdaagsche af- standsmarschen van 23 tot en met 26 Juli a.s. onmogelijk gemaakt. De leiding der marschen is dan ook van meening, dat met deze onzeker heid het niet verantwoord is dit jaar den 30sten marsch te houden. Zij hoopt dat de trouwe deelne- mers(sters) dit standpunt zullen kun nen billijken en ook in de toekomst hun moreelen steun aan onze mooie vierdaagsche zullen blijven geven. De reeds gestorte inlcggclden zul len binnenkort den ingeschrevenen worden teruggezonden. Wanneer wij thans met meer klem dan wij tot dusver deden, de aandacht vragen voor een film, dan doen wij dat, omdat wij zeker zijn van het suc ces van die film. Er is op het oogen- blik geen film op het doek waarin de hartstochten en de driften, de deugden en ondeugden van den mensch in schrillere contrasten tegenover elkaar staan. Nimmer hebben we een film ge zien als deze, nimmer heeft zulk een verhaal zulk een verwezenlijking ge vonden, nimmer was zulk- een schier onovertrefbaar ensemble artisten bij een ten einde een film te maken die als een voorbeeld van hedendaagsche pro ductie-inzichten kan gelden. WIELERSPORT. Schitterend debuut van Schutte als stayer. Het debuut van Gerrit Schulte ach ter den motor is van dien aard ge weest, dat men het niet licht vergeten zal. Niet alleen slaagde dit „debutant- je" er in, beide ritten, elk over 30 K.M., met ruim verschil te winnen, maar ook speelde hij het klaar om den Nederlandschen kampioen Wals, die hij de wereldkampioenschappen te Milaan een der voorwedstrijden heeft gewonnen, volkomen op de knieun te krijgen. In den eersten rit werd Wals, die de leiding had voor Schulte, tot zulk een hoog tempo ge dwongen, dat het hem te machtig werd. Voor alle zekerheid nam Wals toen maar een andere fiets, hetgeen hem, mede door een misverstand met gangmaker Iviiser, op vijf ronden ach terstand kwam te staan. In den twee den rit was Schulte zoo mogelijk nog sneller en zijn tegenstander kon niet verhinderen, dat ruim 10 K.M. voor het einde ,toen Schulte zijn grooten aanval inzette, „gelapt" werd. Een de buut dus van den besten all-round wielrenner ter wereld, dat klonk als een klok. DAMMEN. W. I). V. Onderlinge club-competitie. De onderlinge club-competitie on zer plaatselijke damvereeniging WDV is tot nader order stop gezet. L.l. Dinsdag werd door de jeugd leden een aanvang gemaakt met de zomer-competitie, waaraan een aar dige verrassing in uitzicht is gesteld. Uitslag Ie ronde: A. JDarqpnW. H. Dainen 02 Fr. v. d. Gouw IIG. de Werd 11 J. HóllemansM. Konings 11 Door afwezigheid konden de ove rige vastgestelde partijen niet worden gespeeld. A.s. Dinsdag volgt de 2e ronde voor bovenstaande competitie in het clublokaal café rest. „De Mo lenvliet" alhier. Een deftige oplichter De Haagschc politie heeft iemand gearresteerd,die reeds 12 jaar voor oplichting en verduistering in de gevangenis heeft doorgebracht en thans zijn praktijk wederom met succes uitoefende. Het is de 52 jarige koopman C.J. A., die in zijn woning aan de Bier kade kon worden aangehouden op het signalement dat een van zijn slachtoffers van hem aan de politie had verstrekt. A. gaat onberispelijk gekleed, draagt een bouton van verschillende ridderorden in het knoopsgat, is goed van den tongriem gesneden en beschikt over een rijke fantasie. Van een oude heer, wonende in de Frederik Hendriklaan, wist hij een bedrag van f 60 los te krijgen, voorgevende, dat hij vóór den oor log uit Indië was gekomen waar hij overigens nooit is geweest en daar de dochter en den schoonzoon van den ouden heer had ontmoet. Hij had toen een plan ontwikkeld om ^verarmde oud-Indisch-gasten in Holland te steunen, waarmee schoonzoon en dochter, volkomen instemden, zoodat zij hem het adres van papa in Den Haag hadden ge geven, waar hij zeker f 100 zou krijgen voor zijn liefdadig doel. Hij vertelde ook nog, dat hij in Rotter dam had gewoond en nu huis en auto was kwijt geraakt. Zijn chauf. feur zou er zelfs het leven bij hebben ingeschoten. De andere vond f 100 wel wat veel en gaf f 60. Een paar dagen later kwam A. terug. Hij woonde nu op Wassenaar en moest voor een belangrijke be spreking naar het departement. Hij had geen geld bij zich en vroeg of mijnheer hem niet even f40 wilde leenen. Hij zou ze vóór twee uur laten terug bezorgen. A. ontving de f40, maar liet ze niet terug brengen. Dit wekte arg waan en aangifte bij de politie volgde waarop de man werd gearresteerd. Het bleek nu dat hij ook nog een oude dame aan den Waalsdorperweg voor f10 en een familie in de Bankastraat voor f20 had opgelicht. Door zijn arrestatie is aan zijn geraffineerde oplichteiijen voor- ioopig een einde gemaakt. Ernstig ongeluk te Sittard. Moeder met haar kindje gedood. Gistermiddag omstreeks vijf uur is even voorbij den hoek Rijksweg— Wilminastraat te Sittard een zeer ernstig verkeersongeluk geschied, waarbij een circa 30-jarige vrouw en baar zoontje onder de oogen van haar echigenootop slag zijn gedood. Het echtpaar H.( fietste in de Wilhelminastraat in de richting van het bisschoppelijk college. De moe der had het kind van vier jaar achter op de fiets. Door tot nu toe onbe kende oorzaaak werd de fi'éfé van de moeder door een vrachtauto met oplegger van de firma J. B., uit Venlo, welke achter het echtpaar reed, gegrepen, met het gevolg, dat de vrouw en het knaapje onder de wielen van den zwaren wagen terecht kwamen. Zij waren op slag dood. Nadat de politie ter plaatse een onderzoek had ingesteld, werden de stoffelijke resten naar een ziekenhuis vervoerd. De vader, die zeer overstuur was, werd naar zijn woning vervoerd. 1 -***> i «:*l i J .1 I

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 6