COUPONS VI. uaa Moirl v. d. Lee Aanmelding van Leerlingen voor de nieuwe cursus, HERENMODES FEUILLETON. DE BROEDERS, ORGELMUZIEK. DANSEN. Gemengd Nieuws. Nieuwe dienstregeling B.B.A.-bussen Den Bosch-Waalwijk-Kaatsheuvel-Tilburg Dansliefhebbers Vrijdag, Zaterdag en Zondag Te koop gevraagd: WINKELHUIS HUIS COUPONS COUPONS RESTANTEN Tilburg-Kaatsheuvel-Waalwijk-Den Bosch Nuts-U. L. O. School te Waalwijk. VOOR ANTOON VERHULST deze prestatie na afloop speciaal werd gehuldigd en met den over winnaar een eereronde reed. Doodelijk ongeluk te Ede. Op den Deelenschenweg te Ede is gistermiddag een verkeersongeluk gebeurd, waarvan 't 10-jarig zoontje van de familie R. uit Arnhem het slachtoffer werd. De familie R. fietste in de richting Arnhem. De jongen, die voorop reed, kwam met zijn fiets in de mulle zandberm terecht, slipte en zwenke toen weer den rijweg op, juist kwam uit de richting Hoenderlo een auto bestuurd door den heer J. uit Arnhem aanrijden. Deze kon niet tijdig stoppen zoodat de jongen gegrepen werd en onder den wagen terecht kwam. Ernstig gewond werd hij dadelijk naar het Diaconessenhuis te Arnhem vervoerd waar hij spoedig na aankomst overleed. Auto tegen een boom gereden Gistermorgen is op den Lichtmis tusschen Meppel en Zwolle een ernstig verkeersongeluk gebeurd. Door een nog niet opgehelderde oorzaak is een auto, waarin vier manschappen der Kon Marechaussee zaten, die van Groningen kwamen, in volle vaart tegen een boom gereden. De marechaussee J. Boxma uit Assen, die naast den bestuurder zat werd ernstig gewond. Met 'n schedel basis- en een beenfractuur werd de man opgenomen. Nadat hem door eenige passeerende Duitsche mili tairen hulp was verleend is het slachtoffer per ziekenauto naar het Sophiaziekenhuis te Zwolle over gebracht. Zijn toestand is zorg wekkend. De overige drie inzittenden kwamen er met lichtere verwon dingen af. De auto werd totaal ver nield. Ongeluk bij Ooltgensplaat. Gisterochiend om half tien was de landarbeider L. Neels bezig met het rietsnijden aan den Stijgerdijk te Ooltgensplaat toen hij vermoedelijk op een mijn stootte, welke tot ont ploffing kwam. De man was onmid dellijk dood. Hij was 29 jaar oud en laat zeven kinderen achter. Door een trein gegrepen en gedood. Gisteravond is door den trein, welke om tien voor negen uitLuu- teren in de richting Amersfoort vertrekt, bij den onbewaakten over weg bij Lunteren de 9-jarige D. Koudijs gegrepen en op slag gedood. De jongen was met enkele vriendjes om het hardst aan het rijden met zijn fiets over den Lunterenscheweg en ging daarbij zoo roekeloos te werk, dat hij den trein niet zag aankomen. Door een vrachtauto overreden en gedood. Gisteravond is in de drukte welke kort na zes uur in de binnenstad te Amsterdam beeischt een nood lottig ongeluk voorgevallen. Voor het hoofdpostkantoor op den Nieuwezijds Voorburgwal wachtte een file auto's en wielrijders op het veilig zetten van het stopbord op op den hoek van de Raadhuisstraat Toen de verkeersmassa zich in be weging zette verloor een 10 jarig meisje uit de Reestraat.dat met haar fiets vlak naast een vrachtauto stond, het evenwicht, met het gevolg dat zij voor een achterwiel van den wagen viel. Het wiel ging haar over het hoofd, waardoor zij op slag dood was. De geneeskundige dienst heeft het lijkje naar het Binnengasthuis ver voerd. Motorongeluk in St. Michiels-Gestel. Twee zwaar gewonden Gisteravond plm. 9 uur heeft te St. Michiels-Gestel een ernstig motor ongeluk plaats gehad. De heer Marechal uit Den Bosch, die per motor in de richting Den Bosch reed, is bij Kelders in de Theerestraat uit de bocht geslagen. Zoowel de heer Marechal als zijn duo-passagier de heer Langenhuizen eveneens uit Den Bosch, bekwamen hierbij ernstig letsel, zoodat beiden, nadat door dr. Romcue en eenige E.H.B.O.-ers ter plaatse genees kundige hulp was verleend, naar 't ziekenhuis in Den Bosch moesten worden vervoerd. De heer M. bleek een dubbele beenbreuk in 't linker bovenbeen te hebben bekomen, terwijl de heer L. een zware hersenschudding opliep. Zoowel de burgemeester als de gemeentepolitie waren spoedig ter plaatse. Proces verbaal werd opgemaakt. Meisje verdronken. Bij het vlotjevaren in de Maashaven te Rotterdam. Gisteravond waren vier meisjes in de Maashaven te Rotterdam naast het zwembad op een vlotje aan het spelen. Op een gegeven oogenblik ging het viertal gezamenlijk op een kant staan met het voor de hand liggende gevolg, dat het vlotje kan telde en alle vier te water geraakten. Drie hunner zagen kans zich zwem mende te redden, het vierde meisje de 15-jarige E. van Halen uit de Verschoorstraat, verdween echter in de diepte. Op het hulpgeroep kwamen van alle kanten omstanders toegesneld; eenige begaven zich terstond te water om door duiken te trachten 'tkind weer boven te brengen. Dit gelukte echter pas, nadat personeel van de rivier politie eenigen tijd ter plaatse gedregd had. Per boot is het slacht offer naar het bureau van de rivier, politie overgebracht, waar dr. De Kwaadsten den dood geconstateerd heeft. ABONNEERT U OP DIT BLAD of GESCHIKT DAARVOOR IN TE RICHTEN. Adres: CHR. J. KLERKX, Beëedigd Makelaar, Grootestr. 192 A Waalwijk. tegen oDgeloofelijk LAGE PRIJZEN. WOLLEN- KATOEN EN ZIJDEN STOFFEN. COCOS- VERTO. EN PLUCHE LOOPERS. TAFELZEIL, BEHANG. COUPONS tot 125 c.M. ZONDER STAMKAART. CUNEK- WAALWIJK BEZOEKT gedurende de Kermisdagen het bekende gezellige Café van te voorm. BAARDWIJK. Spiegelgladde vloer. Prima consumptie. Busnummers 2 Den Bosch N.S. V. -6.40 Vlijmen 6.55 Nieuwkuyk —7.00 Drunen (Remise) —7.05 Baardwijk —7.14 Waalwijk (Markt) —7.20 Waalwijk Stat. N.S. Sprang —7.29 Kaatsheuvel —7.36 Loon op Zand —7.48 Tilburg N.S. A. —8.05 4 6 I 9.40 9.57 10.03 10.08 10.17 9.00 10.25 I 9.09 10.34 9.16 10.41 9.28 10.53 9.45 11.00 8 13.40 13.55 14.00 14.05 14.14 14.20 14.29 14.36 14.48 15.05 10 X15.10 x 15.25 X15.31 x 15.36 X15.45 x 15.50 I X16.00 x 16,07 xl6.19 x 16.35 12 16.35 16.50 16.55 17.00 17.09 17.15 I 17.24 17.31 17.43 18.00 14 I 18.45 16 19.40 19.57 20.03 20,09 20.18 20.25 18.54 20.34 19.01 20.41 19.13 20.53 19.30 21.10 Busnummers Tilburg N.S. Loon op Zand Kaatsheuvel Sprang Waalwijk Stat. N.S. Waalwijk (Markt) Baardwijk Drunen (Remise) Nieuwkuijk Vlijmen Den Bosch N.S. V. 1 -6.25 —6.42 -6.54 —7.01 8.17 8.32 8.44 8.51 A. -7.40 -7.45 —7.54 —8.00 -8.06 -8.25 9.15 9.32 9.44 9.51 I I 8.59 10.00 I 13.15 13,31 13.43 13.51 X15.10 x 15.25 x 15.37 X15.44 11 16,45 17.02 17.14 17.21 14.00 14.06 14.15 14.20 14.25 14.40 x 15.52 x 15.57 x 16.05 X16.10 X16.15 x 16.32 17.30 17.36 17.45 17.50 17.55 18.10 13 18.00 18.15 18.27 18.34 I 18.43 I 15 19.40 19.57 20.09 20.16 I 20.25 20.31 20.40 20.45 20.51 21.10 Alleen op werkdagen, x 10.05 10.13 10.18 10.23 10.40 Alleen op Zon-en Feestdagen. Deze busd. geeft te Waalwijk station aansluiting op trein naar Rotterdam. Route van dezen dienst is te Waalwijk: Overweg Besoijen, langs het spoor naar het station N.S. en van daar via Van Coothstraat naar Markt. Deze busd. geeft te Waalwijk Station aansluiting op trein van Rotterdam. Route van dezen dienst is te Waalwijk: Markt, v. Coothstr.. Station N.S., Overweg Besoijen. De autobussen volgen in Tilburg de route: Spoorlaan,Gast huisstraat, Wilhelminapark, üoirke, Lijnsheike v.v. De autobussen aankomend te Den Bosch, volgen aldaar de route: Viaduct, Van der Does de Willeboissingel, Stations weg, Station. De autobussen vertrekkende te Den Bosch, volgen de route: Stationsweg, Vischstraat, Hooge Steenweg, Pensmarkt, Schapenmarkt, Vughterstraat, Vughterdijk, Viaduct. die 27 Augustus a.s. aanvangt, liefst spoedig, bij het Hoofd der School den heer M. C, GOUDBERG, Parallelweg 13 b. Toelatingseis: het met vrucht doorlopen hebben van zes klassen der lagere school. Boeken en overige leermiddelen vrij. Voor allen: Handelskennis en Wiskunde. 53434 GROOTESTRAAT 228, TELEFOON 377. „De Echo van het Zuiden". Naar het Engelsch door RAYMOND PARSONS. 41) *|,J Daar willen we in toestemmen, maar ze zullen pas morgenochtend vrijgelaten worden. Maar het spreekt vanzelf voegde Jules er bij, terwijl hij zich tot Percy wendde, als u iets verraadt, kost het mr. Newby zijn le ven. Wat bedoel je?, vroeg Hallon verschrikt. Wat ik zeg! We zullen Richard in gijzeling honden tot de cheques zijn uitbetaald. Als u vertelt, wat u van ons weet, of het geheim van den toren veraadt, zult u een ontploffing hooren en dan zal Richard Newby het slachtoffer daarvan geworden zijn. En daarna, eindigde Jules drei gend, zal ons genootschap met u afrekenen. Ik weiger begon Dorothy, maar Bezkoff raakte haar arm even aan. Stem toe. Het is uw eenige kans, zei hij zacht. Dat zag Hallon ook in en hij steun de toe. Ik zou alleen één ding wil len vragen, verklaarde hij na een kor te stilte. Is mr. Newby bereid hier als gijzelaar te blijven? Er zal niet veel anders opzitten, zei Richard met een soort galgenhu mor. Ik zal die chèques teekenen. Geef me een pen. Wacht even!, zei Jules, terwijl hij op Percy en Dorothy wees. Rreng mr. Hallon en miss Clair weg; ieder naar een ander gewelf, morgen zullen ze vrijgelaten worden. Maar waar moet ik zeggen dat ik geweest ben?, vroeg Dorothy, ter wijl Bezkoff haar naar de deur leid de. Dat zal ik u morgen wel zeggen, zei Jules met een cynischen glimlach. Natuurlijk in mijn hoedanigheid van butler van mr. Clair. Maar denk er goed aan, dat, als u of mr. Hallon ons verraadt, de man die u gered heeft hij wees op Newby, die stond te wachten met de pen in zijn hand gedood zal worden. Toen werden Hallon en Dorothy weggeleid. Vóór de deur dichtging wierp Percy een blik over zijn schou der en hij zag, dat Richard Newby ai bezig was de chèques te teekenen waarmee hun vrijheid en zijn eigen onwaardige leven betaald moesten worden. HOOFDSTUK XXIX. I Mr. Clair was zeer verheugd toen zijn dochter den volgenden morgen om half negen weer verscheen. De oude heer was opeens al zijn plecht statigheid kwijt, want hij hield op zijn manier dolveel van Dorothy en was door haar verdwijning hcelemaal overstuur geraakt. Niettegenstaande de waarschuwing van Willy, dat de tusschenkomst van de politie Hallon zijn leven zou kunnen kosten, had mr. Clair besloten dien dag nog om in specteur Trusk te sturen. Dorothy's komst maakte dat echter onnoodig. Maar wat heb je in 's hemels naam uitgevoerd? Waar ben je ge weest?, vroeg Lady Panwin, die het eerst haar kalmte terugkreeg. Dorothy beantwoordde die vraag dadelijk. Jules had haar, zooals hij den vorigen avond had aangekondigd, gezegd wat ze moest vertellen. En terwijl ze haar verhaal aan haar va der en tante deed, stond dezelfde Ju les gedwee en nederig als altijd in de kamer en deed net alsof hij bezig was met de ontbijttafel, maar in werkelijk heid stond hij te luisteren of ze haar belofte van geheimhouding wel hield. Dorothy huiverde even, toen ze hem zag, Het is mijn eigen schuld, zei ze. Eergisterenavond had ik'over Percy zitten tobben in plaats van naar bed te gaan. Toen kwam hef malle idee hij me op om nog eens naar den grafkelder te gaan. Het was over twaalven toen ik door de bibliotheek deur naar buiten ging. Maar toen ik in de ruïjie was, verdwaalde ik in de onderaardsche gangen. Ik heb den heelen nacht gezocht en toen uren lang geslapen in een deel van het ge welf, waar ik nog nooit geweest ben en absoluut den weg niet wist. Van morgen vond ik pas de goede gang. Toen ben ik natuurlijk dadelijk naai boven gegaan; ik begreep wel, dat u dood ongerust over me zoudt zijn. De onnoozele mr. Clair slikte het verhaal direct, maar Lady Panwin trok critisch haar wenkbrauwen op. Dorothy zag er trouwens niet naar uit alsof ze uitgehongerd was en toen ze aan tafel zat leek haar eetlust hee- lemaal niet op dien van iemand, die in anderhalve dag niets gegeten heeft. En ze vroeg ook niet of er nieuws was van HallonLady Panwin had wel in de gaten dat het verhaal van haar nichtje niet klopte en ze stond juist op het punt Dorothy aan een stevig verhoor te onderwerpen, toen mrs. Broil in een toestand van de grootste ontsteltenis binnen kwam stuiven. O, Mylady mylady, zei ze, terwijl ze haar handen ten hemel hief, er is iets vreeselijks gebeurd! John is verdwenen Mr. Clair sprong zoo vlug op als zijn leeftijd hem permitteerde. Wan neer zal er eindelijk eens een eind ko men aan die ellende? Misschien is Sir John een wan deling gaan maken, opperde Lady Panwin, terwijl ze Dorothy aankeek. Het ontging haar niet dat het meis je geen enkel teeken van vernazing gaf. Dorothy zat verward voor zich heen te kijken; ze voelde dat Jules' scherpe zwarte oogen onafgebroken op haar gericht waren. Hij wandelt toch niet den heelen nacht, snikte mrs. Broll. Ik geloof dat er een vloek op dit huis rust. Heb jij Sir John Newby niet ge zien, Jules?, vroeg mr. Clair. Nee, monsieur. Hij is gisteren avond naar bed gegaan en hij is van ochtend niet naar beneden gekomen. Al de bedienden werden uitgestuurd om hem op te sporen, maar hoewel elk hoekje en gaatje doorzocht werd, werd de vermiste niet gevonden. We zullen per slot van rekening toch de politie moeten waarschuwen, zei mr. Clair. Denk eraan, wat Willy zei over mr. Hallon, zei Lady Panwin waar schuwend. Als de politie erin ge mengd wordt, kost het hem zijn le ven. Wat moeten we dan doen?, vroeg haar broer hulpeloos. Laten we een paar uur wachten, adviseerde de oude dame. Om twaalf uur kwam Dorothy he neden om koffie te drinken en ze speelde haar rol in de comcdie goed. Tijdens de lunch kwam er een tele gram. Jules bracht het met een onver schillig gezicht aan miss Clair. O! riep Dorothy, terwijl ze haar best deed om gelukkig en verrast te kijken. Het is van Percy. Luister eens, vader en tante, u ook; en ze las voor: Ben ontsnapt. Kom met den trein van vier uur. Percy. Goddank!, riep mr. Clair ver licht. Lady Panwin nam liet telegram en keek er grimmig naar. Ze zag geen reden om aan de echtheid ervan te twijfelen. Francis, zei ze ernstig nu kan je om de politie sturen om Sir John te laten opsporen. O! nee, nee!, riep Dorothy doo delijk verschrikt, en Jules, die bij liet buffet stond, draaide zich om en keek haar onrustig aan. Hij was er niet op gesteld, dat Trusk en zijn mannetjes op liet tooneel verschenen, want dien zelfden avond zou het Klinkergenoot schap nog eens bijeenkomen in den grafkelder. Lady Panwin wendde zich op scher pen toon tot Dorothy. En waarom niet?, zei ze. Het zou gevaarlijk kunnen zijn, stamelde het meisje. Voor wien? Ze zouden Percy kunnen volgen en hein vermoorden, flapte Dorothy uit, om maar iets te zeggen. Wacht tenminste tot Percy hier is, dan kun nen we hooren wat hij te vertellen heeft. Hij zal even voor vijven op de Manor zijn. Ja, zei mr. Clair na eenig naden ken met een bezorgd gezicht, dat is heel verstandig, Selina. Dorothy heeft volkomen gelijk. Mr. Hallon kan dan meteen de zorg 'voor het opspo ren van Sir John van mij overnemen. Ik ben er niet geschikt voor. De ge beurtenissen van deze maand hebben me absoluut uitgeput. Ji/W

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 3