T EN LETTEREN KERKNIEUWS SPORT ABONNEERT U OP DIT BLAD GEEFT U OP ALS ABONNÉ KAATSHEUVEL. RAAMSDONK. DONGEN. NIEUWKUIJK. 'S-HERTOGENBOSCH, DAT U VOOR 10 CENT PER WEEK GEEFT: HET IS UW EIGEN BELANG DE SPORTFEESTEN IN HET R.K. SPORTPARK TE KAATSHEUVEL. zuid-Amerika. 1935 208 14.590 1936 204 14.340 1937 189 14.960 1938 186 14.720 de bijeenkomst gesloten. De voetbalvereeniging Wit Zwart speelde j.l. Zaterdagnamiddag op het sportterrein aan de Willem van Gentsvaart voor de competitie een wedstrijd tegen Wilhelmina uit Aal burg, welke wedstrijd in een 53 over winning voor de thuisclub eindigde. De jaarlijksche algemeene leden vergadering van de plaatselijke Boeren leenbank zal gehouden worden op Don derdag 15 Aug. a.s. des avonds 7 uur in de zaal van den heer P. Pruijssers bij het station Capelle-Nieuwevaart. De agenda vermeldt: 1 Opening, 2 Aanwijzing secretaris. 3 Verslag van den toestand van de Bank, 4 Wijziging art. 14 van het huishoudelijk reglement in dier voege dat voor het cijfer 5 ge lezen wordt 3, 5 Verkiezing lid van den Raad van Toezicht wegens perio dieke aftreding van den heer G. voor de Poorte, 6 Verkiezing lid van het bestuur wegens periodieke aftreding van den heer J. Huijsman, 7 Nazien re- kening>> en balans over het afgesloten boekjaar en 8 Rondvraag en sluiting. Op Zaterdag 10 Augustus des avonds 7 uur hoopt voor de Ger. Gem. aan de Hoogevaart te Sprang-Capelle op te treden den heer Bel van Rotter dam. an lo alle officieele verordeningen 'en mededeelingen alledistri ••"butie maatregelen die steeds meer worden uitgebreid, een lijst van de geldende bonnen, alle mededeelingen van het distributiekantoor Waalwijk en de Langstraat. Voorts oorlogsnieuws, overzichten uit de pers, uitgebreide raads- verslagen en een rubriek «Plaatselijk Nieuws» uit Waalwijk en Omgeving, als geen enkel blad kan geven. Herwonnen Levenskracht. De bloempjesdag door de afdeeling Kaatsheuvel van Herwonnen Levens kracht Zondag gehouden bracht het mooie bedrag van 97.94 op. Geslaagd. Voor het eindexamen MULO slaag de te Breda de jongedame G. v. d. Wee alhier,die haar opleiding ontving bij de Eerw. Zusters te Etten. ST. JOACHIMSMOER. Op het jongste examen voor cos- tumière ter verkrijging van een diplo ma in dat vak uitgereikt door de R.K. Vereeniging van Huishoud- en indus trie slaagden de jongedames M. Bra- bers en A. Smulders alhier en voor diploma lingerie mej. M. Oerlemans. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor te Raamsdonks- veer en het daaronder behoorende ambtsgebied is gedurende' de maand Juli j.l. op de Rijkspostspaarbank inge legd 15.003.27 en terugbetaald 100.064.40. Inlevering Rijksgoederen. De inlevering van de Rijksgoederen voor het verlofspersoneel uit deze ge meente zal plaats hebben te Geertrui- denberg 'in het voormalig Weeshuis, Markt 52, op 16 en 19 Augustus a.s. Geen fietsen meer op den rijweg DongenTilburg. De Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant hebben besloten de voor het algemeen verkeer bestemde rijbaan van den weg van Dongen naar Tilburg, voor zoover gelegen tusschen de be bouwde kom der gemeente Dongen en de grens met de gemeente Tilburg, ge sloten te verklaren voor het verkeer met rijwielen in beide richtingen. Begrafenis C. W. Kuen. H. Wijding. Zondag j.l. werden in het Capucij- nen-klooster te Helmond door Mgr. Diepen aan de navolgende Paters van het Klooster Marinëkroon alhier het H. Diaconaal toegediend: Pater Adria- nus van Beers, Pater Bernardus van Son, Pater Stanislaus de Groot, Pater Dominicus van Zijl, Pater Lambertus van Veldhoven, Pater Wilhelmus den Duik, Pater Augustinus Heestermans. Nederlandsche Unie. Zooals reeds bericht, zal de Neder landsche Unie a.s. Zaterdagmiddag te dezer stede een openbare bijeenkomst beleggen. Wij kunnen thans mededeelen, dat als sprekers zullen optreden Mr. Lint horst Homan en prof. de Quaij. De bijeenkomst vangt om 3 uur aan en vindt plaats in het Concertgebouw. Om half drie wordt de zaal reeds open gesteld. Toegang is geheel vrij. ••"6 Donderdagmiddag werden te Vlis- singen plechtig ten grave gedragen de 12 marinemannen van den mijnenveger Bulgia. Onder de 12 kisten welke wa ren gedekt met de Vaderlandsche drie kleur bevond zich ook de kist met het stoffelijk overschot van onzen plaats genoot C. W. Kuen, waaraan een krans gehecht was van ons gemeentebestuur. LAUDY'S PARADIJSVLOEK TE OISTERWIJK. De Oisterwijksche „Ghesellen van den Spele" hebben Zondagmiddag in het schoone natuurthcater hunner woonplaats de eerste opvoering ge geven van Alphons Laudy's „Paradijs vloek". De éérste uitvoering in dit seizoen dan wel te verstaan. Want het stuk "werd door de Oisterwijkers reeds in het openlucht-seizoen van 1936 ge speeld bij de officieele in gebruik ne ming van het toen nieuw aangelegde theater. Wij herinneren ons nog leven dig de buitengewoon gave vertolking, die deze leekespelers nu vier jaren ge leden van dit toch lang niet gemakke lijke stuk gaven. Zij voerden het vele Zondagen met steeds stijgend succes op en de vele duizenden, die het stuk toen gezien hebben, bewaarden aan deze tooneelprestatie de meest aange name herinneringen. Het groote succes van destijds zal wel den doorslag gegeven hebben om het stuk opnieuw op het programma te zetten. Maar, overigens kan de keu ze óók gelukkig genoemd worden, aan gezien Laudy's „treurspel der mensch- heid", dat onder den indruk van den vorigen oorlog werd geschreven, op nieuw actueel is geworden, actueel er misschien nog dan vijf en twintig jaar geleden... Het publiek was in overgrooten ge tale naar Oisterwijk gekomen. Het theater was meer dan uitverkocht en meer dan drie volle uren hebben de bezoekers de gloeiende Augustus-zon voor lief genomen! Met ademlooze aandacht en span ning hebben zij het tooneelgebeuren gevolgd en het moet gezegd, dat de tooneelspelers er onder leiding van hun regisseur, Hans Tiemeijer, in ge slaagd zijn, het treurspel naar vorm en inhoud buitengewoon gaaf te ver tolken. De bezetting der rollen was vrijwel gelijk aan die van de vroegere opvoeringen. Zoo mogelijk was deze reprise van Laudy's stuk nog beter dan vier jaar geleden, zij leek ons méér ingeleefd en meer ingespeeld. Jan v. d. Bosch en Jo Hoefnagels vertolkten weer de rol len van Adam en Eva en hun be- heerscht spel was alleszins te prijzen Hetzelfde kan gezegd worden van Wied Groenland, dit ditmaal de Kains- rol veel meer van binnen uit speelde en toch bewogen genoeg om diepen indruk op den toeschouwer te maken Bij deze hoofdrolvertolkers sloten zich de andere spelers zeer goed aan zoodat gezegd kan worden, dat over 't geheel genomen een tooneelprestatie werd geleverd, die volkomen past in rij van succesrijke vertooningen, die de Ghesellen van den Spele reeds op hun naam hebben staan. De moderator van den Kunstkring kapelaan Rooovers, heeft bij den aan vang de serie openluchtspelen geopend met een woord van welkom, speciaal tot burgemeester Verwiel en de hoop uitgesproken, dat ook de komende Zondagen het bezoek even druk zou mogen zijn als deze eerste maal. Wij hopen dit met kapelaan Roovers De Ghesellen van den Spele zijn die groote belangstelling ten volle waard en het stuk van Laudy niet minder! BENOEMINGEN. Mgr. A. F. Diepen heeft met ingang van 30 Aug. a.s. benoemd tot Pastoor te Esbeek den Weleerw. heer J. C. Si mons (kapelaan te Tilburg, Korvel) met gelijktijdig eervol ontslag aan den Zeereerw. heer F. M. C. A. Houben; met ingang van 9 Aug. a.s. tot kape laan te Raamsdonksveer den Weleerw. heer A. S. H. Martin; tof leeraar aan het Instituut voor Doofstommen te St. Michiels-Gestel den Weleerw. heer A. P. J. J. van Lierop; tot moderator- godsdienstleeraar R.K. H.B.S. te Waal wijk den Weleerw. heer P. J. A. M. Liicker; tot kapelaan St. Pieter, Den Bosch den Weleerw. Zeergel. heer H. H. M. van Iersel; tot geestelijk advi seur van het Klein Seminarie te Sint Michiels-Gestel den Weleerw. Zeergel. heer G. J. J. M. Witlox; tot vice-pre fect van het Klein Seminarie te Sint Michiels Gestel den eerw. heer F. L. v. d. Putt (priester van 't Seminarie) tot kapelaan te Boxtel H. Hart den Weleerw. Zeergel. heer C. B. Verha gen; tot vice-prefect van het Klein Se minarie te St. Michiels Gestel den Eerw. heer M. L. M. Terwindt (pries ter van het Seminarie)tot kapelaan te St. Michiels-Gestel den Weleerw. heer C. J. H. de Rooy; tot kapelaan te Beuningen den Weleerw. heer C. A. A. van Roesel; tot kapelaan te Mill den Weleerw. heer J. P. Haerkens (kape laan H. Ger. Maj. Oss)tot Rector van Huize St. Anna te Nijmegen den Wel eerw. heer M. A. M. van Dijk; tot ka pelaan te Helmond (O.L. Vrouw) den Weleerw. heer M. D. Lam; tot kape laan te Dcurne (H. Willibrordus) den Weleerw. heer J. J. Donkers (kape laan te Reusel). KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. HeraclesJuliana 20 GVAV—Blauw Wit 1—2 De stand is thans: Feijenoord 6 4 11 1712 9 Blauw Wit 7 3 2 2 18—13 8 Heracles 6 3 12 13—11 7 Juliana 6 2 2 2 13—17 6 G.V.A.V. 7 0 2 5 11—19 2 OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Naar wij vernemen, zijn de volgende wedstrijden om het kampioenschap van Nederland vastgesteld: 11 Augustus: JulianaFeijenoord, He racles—GVAV. 18 Augustus: Blauw WitJuliana, FeijenoordHeracles. HET BESTUUR VAN DEN N.V.B. Een nieuw competitie-schema. Naar wij vernemen zijn de functies in het bestuur van den N.V.B. als volgt ver deeld: Voorzitter: dr. D. J. van Prooye. Vice-voorzitters: S. Goldeweg en ir. Hopster. Secretaris-penningRieesterA. Staal. Hoofdconsul: F. Boeljon. Commissarissen: J. F. Lamey, K. J. J. Lotsy, D. C. Spaan, H. Valkema, O. de Vries de Munter, de Grood en Schoone- veld. Voorloopig bestaat het bestuur dus uit dertien leden, mede in verband met het feit, dat het noodzakelijk en wenschelijk is, dat alle richtineeri betrokken bij deze fusie intensief zullen kunnen medewer ken aan den verderen ophouw van den nieuwen bond, waarin aller belangen dienen te worden behartigd. Er wordt reeds hard gewerkt, om tijdig gereed te zijn voor hetkomende seizoen. De indeeling van de nieuwe competi tie is toevertrouwd aan den heer K. J. J. Lotsy, die in overleg met de verschillen de kringadviseurs zoo spoedig mogelijk met een definitief voorstel zal komen In ieder geval neemt men aan, dat het bestuur in de volgende bestuursvergade ring, welke over 14 dagen zal worden gehouden, de nieuwe competitieregeling naar ontwerp van den heer Lotsy zal kunnen bekrachtigen. W. S. C. Onze plaatselijke tweede klasser speel de 1.1. Zondag een liefdadigheids-wed strijd tegen Baardwijk, waarin zij met 10 wist te zegevieren. Zeer zeker mag dit resultaat niet onverdiend genoemd worden, gezien de diverse omstandighe den, zooals een sterke tegenstander, zeer warm weer en een lange rustperiode. Wil W.S.C .evenwel in de komende competitie een even goed figuur slaan als in de voorgaande, dan zal door de heeren leden in de resteerende weken flink getraind moeten worden. Dit nog te meer ,nu door de samenvoeging der bonden een groote eenheid verkregen is, waardoor zeker betere prestaties van de diverse vereenigingen gevraagd zul len worden, daar anders het behoud van een in een of andere klasse ingeno men positie wel eens twijfelachtig ge noemd zou kunnen worden. Het zal nl. zeer de vraag zijn of de oude indeelingen ongeveer gehandhaafd zul len blijven. Onze meening is dit zeker niet en derhalve kan men er van over tuigd zijn, dat geheel andere tegenstan ders bekampt zullen moeten worden waarbij het verrassende element wel eens danig naar voren zou kunnen tre den. Om daarop des te beter voorbereid te zijn is een doelmatige en gestage trai ning de eenige goede weg, zoodat wij vertrouwen dat op de gebruikelijke Don derdagavonden geen enkele speler zal antbreken. W.S.C.'ers, let op uw saeck! LIEFDADIGHEIDS-WEDSTRIJD BAARWIJK I—W.S.C. I 0—1. Dit onderdeel van het programma „Voor den gesneuvelden militair" ma, in alle opzichten geslaagd genoemd wor den. Gezien de zomersche temperatuur was de belangstelling bevredigend en werd er vooral vóór de rust goed voetbal vertoond. In de tweede helft zakte dit weliswaar iets af hetgeen in het geheel niet leende. Beide elftallen bleken aan elkaar gewaagd. De aanvallen werden goed opgezet doch nuttig effect hadden zij niet hetzij door goed ingrijpen van de resp. verdedigingen, door minder goed afwerken of doordat paal en lat soms redding brachten. Eerst in de allerlaatste minuten mocht het de bezoekers geluk ken de eenigste goal van den wedstrijd te scoren na een zeer snelle aanval op gebouwd vanuit de verdediging. De match werd in de beste verstandhouding en vriendschappelijkheid gespeeld zoo dat scheidsrechter van Drongelen geen moeilijke taak had. Rest ons nog te vermelden dat voor den aanvang de gevallene door een mi nuut stilte werd herdacht en dat een woord van dank tot allen, die aan dit welslagen hebben medegewerkt, ten zeerste op zijn plaats is. Vorige week werd aan de diverse clubs in een omgeving van pl.m. 20 K.M. het reglement toegezonden van de groote sportwedstrijden, welke op Zondag 18 Augustus a.s. in het R.K. Sport- en Wan delpark alhier georganiseerd worden door de R.K.V.V. D.E.S., en waartoe uit- genoodigd zijn de leden van erkendt voetbalclubs van diverse bonden. De hoofdschotel van de wedstrijden is een vijfkamp voor de voetballers, waar uit blijken kan of ook individueel vol doende getraind wordt. De vijfkamp bestaat uit: 5 elfmeter- schoppen minimum te behalen punten 3, 5 veertigmeterschoppen, minimum te be halen pnt. 3; 100 m. hardloopen in 13V<> sec. minimum te behalen punten 10~, 300 m. hardloopen met vier hindernis sen minimum te behalen punten in 60 sec. 10; 1100 m. sportparkwedloop in vijf minuten, minimum te behalen pnt. 10; totaal minimum 36 pnt. Voor het behalen van dit minimum aantal punten wordt de prestatie-me daille uitgereikt, terwijl de prijzen (in geld) worden toegekend voor de punten hierboven behaald. Het reglement omschrijft uitvoerig de voorwaarden, waaronder de wedstrijd gehouden wordt, waaronder een der meest actueele is, dat ieder voetballer aan deze atlethiekwedstrfjd moet deel nemen in volledige voetbaluitrusting dus met shirt, broek, kousen en voetbalschoe nen. Het tournooi voor Zondag a.s. is reeds volgeschreven en gezien de deelnemers uit de naaste omtrek kan hiervoor veel belangstelling verwacht worden. Bij lo ting is het volgende programma vastge steld 121 u. Uno AnimoHercules; 1,30 2.30 u. VelocitasHEC; 34 u. Baard wijk—RWB; 4.30—5.30 u. Voab—WIK. Tegelijkertijd worden op de bij-terrei nen vriendschappelijke ontmoetingen ge speeld tusschen: 121 u. HEC-junioren— DES-junioren C.; 1.30—2.30 Baardwijk 2 Voab 2; 34 u. Voab-juniorenDES- junioren A; 4.305.30 u. RWB-junioren DES-junioren B. De Finales volgen op Donderdag 15 Aug. (O.L.V. Hemelopneming). SLAATS EN VAN DEN BROEK IN Successen van de Hollanders. Het is ons gelukt om nieuws 1c beko men omtrent de beide Nederlanders Frans Slaats uit Waalwijk en Frans var. den Broek uit Eindhoven, die nog steeds in Buenos Aires vertoeven. Slaats en v. d. Broek hebben hier tus schen een keur-collcctie van de meest prominente en Amerikaansche renners menig succes bevochten en in alle op zichten de eer van de Nederlandsche wielersport hoog gehouden. Het doet weldadig aan, om b(j het slui ten van de wedstrijden der buitenland- sche renners, waaronder uit Duitsch- 'and, Italië, Spanje, Frankrijk, Neder land, België, Denemarken en Argentinië, twee Nederlandsche jongens te zien win nen. Hun wedstrijden. Over de wedstrijden het volgende: Het wielerseizoen, dat gedurende meerdere maanden de Argentijnsche wie lersport-gemeenschap gespannen hield is thans gesloten. Dit met groote middelen gearrangeerd „buitenlandsch seizoen" bestond uit niet minder dan vijf zesdaagschen, vele kop pelwedstrijden, sprints, enz Het publiek heeft gedurende al deze wedstrijden groote belangstelling ge toond. In verband met de prijsuitreiking en de grootsteedsche en enthousiaste huldi ging werd een wieleravond georgani seerd. Voor de Europeesche rijders werd hier een omnium gehouden, dat werd gewonnen door IlurtgenDi Paco (DuitschlandItalië) met 15 punten voor Deneef—Huns (België) met 12 pnt. ChristensenMathieu (DenemarkenAr gentinië) met 8 pnt Een sprint over twee ronden tusschen Di Paco en v. d. Broek, won de Italiaan. Het kilometer-baanrecord van Karl Goebels dal stond op 1 09, dat Loati (Italië) p. 1 08 verbeteren kon, werd door Bertola (Italië) niet gehaald. Als hoofdwedstrijd werd een persoon lljke race over 100 ronden gereder*, Frans Slaats won deze met punten. Op een ronde Bertolo 1 put.; op drie ronden Wambst 9 p.; Suarez 8 p.; Mon tero 7 p. en Jacobseu 3 p. De laatste «vond werd aU afscheid van de buitenlandsche renners een baan wedstrijd gehouden over 145 minuten. Frans Slaats en v. d. Broek wonnen hierbij op overtuigende wijze. De uitslag hiervan was: 1. Frans SlaatsFr. v. d. Broek 647 ronden 73 punten; 2. Deneef—Huns (België) 27 pnt. Op een ronde: 3. Lopez—Bertola (Ar gentiniëItalië) 33 p. Op 2 ronden: Di Paco—LoaUi ('Italië) 30 p.; 5. HurtgenSuar^z fDuitschland- Argentinië) 28 p.; 6. Wambst—Gozens (FrankrijkEngeland) 20 pnt. Op vijf ronden7. Christensen—Ja cobsen (Denemarken) 61 pnt,;- Alva rezMoutero (Spanje) 2 punten. (Reeds in een gedeelte van onze vori ge opiaag opgenomen). JAARVERSLAG KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN TE TILBURG. Verschenen is het jaarverslag der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Tilburg, over 1939. Aan dit als steeds keurig verzorgd en lijvig verslag ontleenen wij 't volgende: Schoenindustrie Een juiste beoordeeling van de bedrijfsresul taten in deze industrie gedurende 1939, is al leen mogelijk, wanneer men het tijdvak voor 1 September afzonderlijk beschouwt. Tot dezen datum was de gang van zaken in sommig opzicht zeer bevredigend. Dank zij de gunstige ontwikkeling van de al gemeene economische situatie in het land, nam de detailverkoop van schoenwerk, welk artikel steeds een groote elasticiteit vertoont in haar vraag, sterk toe, zoodat de bedrijvig heid en de werkgelegenheid zich ook verder uitzetten. De productiecapaciteit, die vooral wegens de oprichting van twee groot-bedrijven in het laatste decennium, een groote discrepan tie vertoonde met de afzetmogelijkheid, paste door liquidatie van verschillende bedrijven, wier vrijkomende afzet niet door oprichting van nieuwe, of uitbreiding van bestaande be drijven werd opgevangen en aldus ten goede kwam aan het bestaande productieapparaat. Welk een overschot aan productievermogen de bestaande fabrieken hadden, blijkt uit de vergelijking van onderstaande cijfers: Aantal Prod. v. schoenen ondernemingen. (x 1000 paar). Ook de saneeringsmaatregelen, o.a. de toe passing van de Vestigingswet Kleinbedrijf op het schoenwinkelbedrijf hadden een gun- stigen invloed, daar zij rust en stabiliteit brachten in den gang van zaken in het detail- bedrijf. Desniettemin wordt gevreesd, dat uiteinde lijk het grootwinkelbedrijf meer van de wer king dier wet zal profiteeren dan het zelf standige middenstandsbedrijf, aangezien de financieele eischen, aan vestiging gesteld, voor de jonge middenstanders vaak te hoog zullen zijn. Is er dus reden tot tevredenheid, wat betreft de bedrijvigheid in de schoenindustrie gedu rende het afgeloopen jaar, zoo cludeere men zich verder aan den feitelijken toestand aan, daaruit niet, dat de rentabiliteit zich in de zelfde mate gunstig ontwikkelde. Begin September traden, tengevolge van het uitbreken van den oorlog, belangrijke wijzi gingen in. Door de groote legerorders liepen de prijzen van huiden, looistoffen en leder, sterk op, welke stijging nog geaccentueerd werd door de verhooging der scheepvrachten en molest- premies. Terzelfder tijd nam de omzet in den kleinhan del geweldig toe, zoowel wegens de door ver mindering der werkloosheid uitgezette koop kracht, als door de vrees voor verdere prijs- verhoogingen. Deze stoot kon echter goed opgevangen wor den door de aanwezige voorraden, versterkt met de levering der najaarsbestellingen, ter wijl de aanvulling der voorraden tot het ein de van het jaar werk verschafte. 1 en aanzien van de ontwikkeling der schoen industrie in het komende jaar, bestaat echter grondige reden tot bezorgdheid, daar aan de eene zijde het verbruik ongunstig beïnvloed zal worden door de verhoogde prijzen en de verzadigdheid van het publiek na de storm achtige aankoopen gedurende de laatste maanden, terwijl tevens de productie moge lijkerwijs moeilijkheden zal ondervinden met den aanvoer van grondstoffen. Lederindustrie. Tot September ontwikkelde zich ook in de zen bedrijfstak de gang van zaken verder in gunstige richting. Vooral de overlederindus- trie profiteerde van de contingenteering en wist zich, door de verhoogde bedrijvigheid in van haar producten te verzekeren. De over- lederprijs was deze acht maanden vrijwel sta biel. De export van zoolleder wist zich in dit tijd vak te handhaven. Toch bleef ook hier een wanverhouding tusschen den prijs van de grondstoffen en van het afgewerkte product de rentabiliteit ongunstig beïnvloeden. De gebeurtenissen in September berokkenden de geheele lederindustrie moeilijkheden met den aanvoer van de benoodigde grondstof fen. Tevens werd de export onmogelijk gemaakt door het uitvoerverbod der Nederlandsche Regeering, alsmede door de Engelsche blok kade-maatregelen en de verhooging der transportkosten. Hierdoor werd men op enkele plaatsen ge dwongen tot een beperking der productie en verminderde de werkgelegenheid dienover eenkomstig. Doordat de grondstoffenprijs zoo geweldig sterk opliep, was het moeilijk deze stijging voldoende in den eindprijs te verwerken, zoodat vaak van een behoorlijke winstmarge geen sprake was. Dit nadeel werd nog geaccentueerd door de opheffing der contingenteering, waardoor de buitenlandsche prijzenconcurrentie de afzet van het binnenlandsch product aanmerkelijk bemoeilijkte.

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 3