PROVINCIAAL NIEUWS. BURGERLIJKE STAND LAATSTE BERICHTEN H.DE BONT-van HÜLTEN HSERENKLEEDING NAAR MAAT ftilEUW ROOD DUSSEN. EETHEN. GEERTRUIDENBERG 'S-HERTOGENBOSCH. KAATSHEUVEL. SPRANG—CAPELLE. RAAMSOONK. WASPIK. Fa. F. W. van Liempt - Wijnhandel - In deze streek zullen drie rijks veldwachters gestationneerd worden, een te Dussen, een op 't Zwart Eind en een in Aalburg, tenminste als voor ge schikte woongelegenheid wordt ge zorgd. Deze manschappen komen van de militaire politie. Met de z.g. kermis van 37 Sep tember zal geen dansverlof worden verleend. De fanfare Wilhelmina zal een concert geven, met medewerking van 't cabaret van Ostade. DRONGELEN. De heer Joh. van Gammeren, al hier, die zooals wij 14 dagen geleden berichtten, slaagde voor het examen Boekhouden van de Vereeniging van Leeraren, ontving thans bericht ook voor het examen Boekhouden van de Federatie „Mercurius" te zijn geslaagd. Zijn opleiding genoot hij bij den heer C. P. v. d. Hoven, Belasting-consulent te Waalwijk (v.m. Besoijen). GENDEREN. In de Ursula-kliniek te Wassenaar is 1.1. Zaterdag overleden in den leef tijd van 32 jaar, de heer D. Oegema uit Genderen, die in genoemde kliniek sedert 11 Mei 1940 verpleegd werd, maar thans na een langdurig ziekbed zijn strijd voor het vaderland met den dood heeft moeten bekoopen. De heer Oegema was in leven Di recteur van de Coöp Zuivelfabriek ,,Op Hoop van Zegen' te Genderen. Mej. Toos Blijlevens te Geertrui- denberg slaagde te Roosendaal voor het diploma Mercurius. Een nieuw postkantoor. Naar de Prov. Crt. verneemt heeft 't hoofdbestuur van de P. T. T. onlangs een groot stuk grond, gelegen aan de Prins Bernhardstraat te 's-Hertogen- bosch van de gemeente aangevraagd. De bedoeling zou zijn een nieuw post kantoor te bouwen ter vervanging van het oude in de Kerkstraat, dat reeds lang aan de steeds dringender eischen van ruimte en comfort niet meer kon voldoen. Het oude postkantoor schijnt dan te zullen worden bestemd voor kantoorruimte voor gemeentelijke en rijksdiensten. Ook zijn er plannen om na den bouw van het nieuwe postkantoor nog een postkantoor op de Vliert bij te bouwen. Het Groot Ziekengasthuis te Den Bosch wordt uitgebreid met den aan bouw van een barak voor besmettelijke ziekten. Dit werk is opgedragen aan de fa. J. de Bont Zn. te Nieuwkuik voor 69.500. Jonge Wacht Athletiek-wedstrijden. Zondag a.s. worden er in het R.K. Sport- en Wandelpark alhier groote athletiek - wedstrijden georganiseerd door de Jonge Wacht alhier. Verschil lende J.W.-afdeelingen hebben reeds ingeschreven, o.m.: Tilburg, Geertrui- denberg, Udenhout, Made, Waalwijk, enz. Door de parochiegeestelijkheid wer den als prijzen beschikbaar gesteld: Eere-kruizen en medailles, alsmede de eerste prijs: een groote wisselvlag, voor de afdeeling die de meeste punten behaald. De wedstrijden bestaan uit een zeskamp voor de Rood-koorden en een vijf-kamp voor de geel-koorden. Werkloosheid. Bij het plaatselijk bureau voor Ar beidsbemiddeling en Werkloosheid stonden deze week als geheel of ge deeltelijk werkloos ingeschreven 133 personen, waarvan er 23 waren ge plaatst in de Werkverschaffing en 9 waren opgenomen in de ^eunregeling. SPRANG. Predikbeurten Zondag 1 Sept.: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur en nam. 2 uur Ds. A. Sirag. CAPELLE. De oudste inwoner onzer ge meente, de heer W. G. Treffers, oud hoofd der O. L. school in de Kom, her dacht een dezer dagen zijn 97sten ver jaardag. Zeer velen gaven den jarige dien dag van hun belangstelling blijk. Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des namiddags half drie op te treden Ds. Oostenbrug. A.s. Zondag v.m. half 10 en n.m. 2 uur hoopt voor de Ned. Herv. gemeen te a.d. Loonschendijk op te treden Ds. V roegindewey. GROOTESTR. 231, WAALWIJK TELEF. 109 De in de gemeente Sprang-Ca- pelle gehouden bloempjesdag ten bate van de Provinciale vereeniging ter be strijding van T.B.C. heeft 56.36 op gebracht. De jaarlijksche stierenkeuring voor deze gemeente zal gehouden worden op Maandag 9 September des v.m. 9 uur te Waalwijk. Jubileum verpleegster Wit-Gele Kruis. Op Zondag 1 September a.s. her denkt Zuster van den Heijkant den dag waarop zij voor 12J^ jaar werd aange steld als Wijkzuster der Vereeniging voor Ziekenverpleging het Wit-Gele Krui*, alhier. Zuster van den Heijkant heeft zich al die jaren met voorbeeldige toewijding gegeven aan hare schoone doch zware taak. Vooral in den tijd toen haar werkkring zich uitstrekte over de ge meenten Raamsdonk en Geertruiden- berg, werd zeer veel van haar krachten gevraagd. Nochtans deed nooit iemand tevergeefs een beroep op haar hulp. De zieken gaan haar voor alles. Dag en nacht staat zij voor hen klaar. In storm en regen zien we haar zich voorspoe den van ziekbed naar ziekbed. Niet slechts blijft haar hulp beperkt tot het lenigen van lichamelijk lijden, maar steeds ook weet zij uitkomst te bren gen, als soms de blijdschap om den pas geboren wereldburger wordt versom berd door zorg en gebrek, of wel als geldelijke zorgen de lang begeerde uit zending van haar T.B.C.-patiënten in den weg staan. Gaarne sluiten wij ons aan bij de ve len die haar Zondag hulde zullen bren gen voor haar opofferend werk en wij wenschen dat het haar gegeven zij, nog lang haar menschlievend werk voort te zetten in het belang van de zieken en hulpbehoevenden in onze ge meente. Benoemd. Tot hoofd der R.K. Meisjesschool te Raamsdonk (dorp) is benoemd Mej. J. V. A. Bardoel, komende van Geldrop, en tot onderwijzeres in de nuttige hand werken aan de R.K. Meisjesschool te Raamsdonksveer is benoemd Mej. E. M. van Eist, komende van Schijndel. De Waspiksche kermis behoort weder tot het verleden. En hoewel de kermis in zeer beperkte mate gehouden werd, zijn er toch goede zaken ge maakt. Des Maandags werd een mati nee gegeven in de harmoniezaal van den heer van Iersel, waaraan werd medegewerkt door het Bredasche re vue- en cabaret-ensemble, hetwelk zeer voldeed. Dinsdag werd in hotel Roo- vers-Montens een matinee gegeven door het bekende cabaret-ensemble van Jan van Ostade. Een ieder zal nog met genoegen terugdenken aan de Vlaam- sche schetsen ,,De Verkeersagent" en ,,de Schooljongen" die door Jan van Ostade op niet te verbeteren wijze wer den uitgevoerd. Ook de fancy-fair, wel ke gehouden werd ten bate der T.B.C.- patiënten in deze gemeente, is buiten gewoon geslaagd. GESLAAGD. Te Tilburg slaagde voor het ge houden Federatie-examen Mercurius Duitsch de heer Wim van Boekei. NU HET 's AVONDS DONKER IS. Nu de omstandigheden eischen dat onze straten 's avonds verduisterd zijn, is het geen pretje om zich op die uren huiten te bevinden, want telkenmale loopt men de kans tegen een of ander obstakel aan te botsen, hetgeen soms wel eens minder aangename gevolgen kan hebben. Gelukkig kent onze gemeente geen of weinig plaatsen waar deze duister nis lol ernstige ongevallen aanleiding kan geven, want grachten kennen we niet en onze haven is nu niet direct de plaats waar men wel eens 'n avond wandelingetje gaat maken. Blijft men 's avonds op de trottoirs, dan kan men hoogstens tegen een paaltje of een voorbijganger opbotsen. Een voorbij ganger hoort men gewoonlijk aanko men, maar toch zijn dan verrassingen niet uitgesloten, omdat het in een Egyptische duisternis ten eenenmale onmogelijk is dat men elkaar ziet aankomen. Daarom is vanaf heden 't paroolOok voetgangers 's avonds rechts houden. Wij hebben overal twee trottoirs, laat ons dan van heiden ge bruik maken en niet links gaan loo- pen wanneer het ook rechts kan. Dit, wat de menschelijke obstakels betreft. BOUWPLANNEN IN DE KERKSTRAAT, Naar men ons mededeelt zullen in de Kerkstraat wederom een zestal wo ningen gebouwd worden, waarvan een viertal zullen komen voor rekening van de fa. de Bont te Nieuwkuik en een tweetal voor een ingezetene onzer gemeente. De aanbestedingen kunnen binnen kort worden tegemoet gezien. Architect is de heer A. v. Huiten Jr. te Waalwijk. AANBESTEDING. Onder architectuur van de fa. van Ree Bossaerts te Waalwijk, heeft de aanbesteding plaats gehad van de ver bouwing van een woonhuis en het houwen van een garage, resp. in v.m. Besoijen en in de Mr. v. Coothstraat, voor rekening van de heeren A. Teur- lings en W. Teurlings. Ingeschreven werd als volgt: Bes. v.C.str. A. v. Huiten, Waalwijk ƒ1335 ƒ1491 Fitters, Waspik ƒ1330 ƒ1591 J. v. d. Meijs, Waalwijk, 1449 1710 C. Treffers, Waalwijk 1450 ƒ1712 H. Maas, Waalwijk 1597 ƒ1875 H. Aarts, Waalwijk 1030 ƒ1890 Het werk is gegund aan de laagste inschrijvers, de fa. A. van Huiten-Krol alhier. f3— per L. inclusief f 1.55 per L. glas Anno 1882. Tel. No. 173 De andere, daar bedoelen we de vele verkeerspaden mee die op tal van plaatsen op de trottoirs staan, zouden van gemeentewege misschien wel van een wit-kleurtje kunnen worden voor zien, waardoor men ze eerder op zal kunnen merken dan thans het geval is. Voorts was het misschien niet uit den booze dit ook te doen in die wij ken waar alleen een smalle pad tege- liik voor fietsers en personenverkeer dienst moet doen. Bijvoorbeeld de Eerste en Tweede Zeine. De paaltjes die hier voor de afscheiding zorgen, zouden in een witte gedaante mogelijk kunnen voorkomen, dat men onge- wenscht in een sloot terecht komt. Een en ander brengen wij gaarne onder de aandacht der desbetreffende autoriteiten. CONCERT UITGESTELD. Het concert der harmonie St. Cris- pijn zal Zondagavond wegens onge steldheid van den directeur niet door gaan. CURSUS BEDRIJFSORGANISATIE VOOR DE SCHOENINDUSTRIE. Te Tilburg is opgericht aan 't adres St. Josephstraat 117, een cursus vooi4 Wetenschappelijke Bedrijfsorganisatie speciaal voor de schoenindustrie, waar door uitstekende krachten de practi- sclie bedrijfsorganisatie, speciaal voor de schoenindustrie in den meest uit- gebreiden zin zal worden onderwezen. Deze cursus, die onder leiding staat van den heer W. A. Pullens, mocht reeds verschillende cursisten inschrij ven en dit terecht, waar wij ervan overtuigd zijn dat deze in een behoef te voorziet, daar de opleiding van voor hun taak werkelijk geschikte chefs, hazen, leiders enz. vooal op organisa torisch en administratief gebied sterk verwa'arloosd is. Nadere bijzonderheden zijn nog ver vat in de in dit nummer voorkomende advertentie, terwijl meer uitvoerige in lichtingen te verkrijgen zijn aan bo venstaand adres. CAFé „De LINDEBOOM". Men verzoekt ons mede te deelen dat door omstandigheden de her opening van 't nieuwe café „de Linde boom" in de St. Antoniusstraat heden, 31 Augustus 1940 niet kan plaats vin den, maar verschoven is naar volgende week. Wij zullen daarop nader terugkomen. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Bij de gemeenle-politie alhier zijn Inlichtingen te hekomen omtrent de navolgende gevonden en verloren voorwerpen: Gevonden: Sleutel, portemonnaie met inhoud, gouden ring, kindertasch- je, double (gouden) armband, porte monnaie met inhoud, een gouden of double armband met kettinkje. Verloren: Damesportemonnaie met inhoud, portemonnaie met inhoud, blauw jasje, bruine muts, regenjas, portemonnaie met inhoud (pl.m. ƒ21). DE VERDUISTERING. In het belang van de naleving van de bepalingen ten aanzien van de ver duistering: Zonsondergang 30 Aug.: 8 u. 34 m. Zonsopgang 31 Aug.: 6 u. 48 m. BIOSCOOPEN. MUSIS SACRUM. „Concurrenten". Deze werkelijk alleraardigste en veelzijdige film verplaatst ons in een wereld waarin grootfabrikanten elkaar met unfaire middelen, concurrentie aandoen om zoodoende in hel bezit te geraken van een mil boenen order van een groot Roeineensch handelsbuis. Door de eene firma is daarvoor een louche individu aangesteld om de plan nen en calculaties van de andere firma te stelen. Het verhaal ontwikkelt zich dan verder in een groot hotel in Ham burg, waar drie gezworen kameraden werken, resp. kellner, chauffeur en kapper, wier eenige wensch het is la ter in Thüringen zelf een hotel te kunnen exploiteeren. Door een komi sche persoonsverwisseling komen zij achter bet gemaakte complot en geza menlijk maken zij de diéven onscha delijk. Daarvoor komt dan een groote gift van den eigenaar der firma, die zij voor een ramp behoed hebben en hun hartewensch kan in vervulling gaan. LUXOR BIOSCOOP. „Vrouwenstrijd". De film met bovenstaanden titel geeft den strijd weer van twee vrou wen, moeder en dochter, die beiden actrice, verliefd zijn op een jeugdigen autorenner, Werner Bouck. Werner's liefde voor Eva, de 18- jarige dochter van de actrice Paula, wordt steeds grooter en tenslotte kan bij dit Paula niet langer verzwijgen, waarbij hij dan voor het eerst ver neemt dat Eva haar dochter is, daar' zij van te voren steeds voor tante en nicht zijn doorgegaan. Geheel over spannen neemt bij aan een trainingsrit deel waarbij bij verongelukt, echter zonder al te ernstige gevolgen. Als Paula van het ongeluk hoort snelt ze naar Werner's woning, doch vindt Eva daar reeds. Zonder het te willen is zij er getuige van dat beiden elkaar bun liefde bekennen. Paula ziet dan in dat Eva's geluk boven het hare moet gaan en vertrekt met een zekere de Groot, die haar reeds meermalen ten huwelijk vroeg, naar het buitenland. WAALWIJK. Van 23 tol 30 Augustus 1940. Geboren Catharina Cornelia, dv. C. J. Dekkers- Bruurmijn. Maria Louise Catharina, dv. A. J. de Munnik-van Drunen. Wil helmus Theodoras Lambertus Maria, zv. A. J. de Munnik-van Drunen. Petro- nella Maria Wilhelmina, dv. II. de Jong- Kolsler. Petronella Johanna Frederika Maria, dv. P. P. Maas-van der Pennen. Cornelia Anna Wilhelmina, dv. H. C. de Louw-Kroot. Gerardus HubertuS Leonardus, zv. C. L. van Oudheusden- Solders. Overleden A. J. F. Hombergen, oud 17 jaren. Ja. Vissers, oud 79 jaren, weduwe van F. van Delft. A. A. M. Aarts, oud 6 dagen. DRAISIfiA-vArWALKENBüRG'S- A ••^VERTRAATi LEEUWARDEN Huwelijksaangiften N. C. van der Hammen, oud-32 jaren en Maria H. Kuijsten, oud 24 jaren. Huwelijken: W. M. van Loon, oud 25 jaren en Aa. J. Vrijhoeven, oud 26 jaren. Ingekomen: A. Buitelaar van Helmond. E. C. van Gils van Woensdrecht. Ma. A. Verhoe ven van 's-Gravenhage. II. J. Stavenui- ter van Maastricht. J. Koppe van Dor drecht. P. J. A. M. Lücker van Nijme gen. J. A. IJpelaar van Waspik. Vertrokken: A C. Kooien naar Veghel. J. A. Ver hagen naar Zevenaar. A. L. Peters naar Huizen. Ja. A. Verlaan naar 's Bosch. Pa. J. A. F. ter Hoeven naar Amster dam. van den Berg naar Oudenbosch. P. J. Nijsen naar Maastricht. A. E. van Det naar Noordwijk. J. A. Laarak ker naar Sprang-Capelle. RAAMSDONK. Geboren Jacobus C. zv. Cornelis Adr. Weterings en Catharina M. E. van Dongen. Cor nelis M. zv. Cornelis Waas en Elisabeth Fijneman. Adr ia na H. M. dv. Gabriel H. van Strien en Francisca C. van Dissel- dorp. Antonetta J. M. dv. Hubertus J. A. M. van Strien en Petronella M. Achten. Pieternella dv. Cornelis IJpelaar en Anna M. Heijne. Adriaan W. J. M. zv. Wilhelmus C. A. Willems en Maria F. H. van den Broek. Pcternella J. II. dv. Herman van Steenderen en Alida M. J. van Waardenburg. Maria dv. Nicolaas Snijders en Cornelia Bomijn. Johan nes A. zv. Adrianus P. van den Elshout en Theresia A. Buijks. Cornelia J. dv. Antonius C. de Ruijter en Huiberdina J. Blom. Franciscus J. zv. Petrus H. Broeders en Jacoba C. Knaapen. Huwelijken Jan M. Dubbelman, jm. oud 29 j en Antonia M. A. Blom, jd. oud 26 j. Overleden Bastiaan Zijlmans, echtgt. van Maria C Vermeer, oud 76 jaren. Gerrit J. Mole- wijk, wdr. van Helena E. Ruijtenberg, oud 72 jaren. GEERTRUIDENBERG. Geboren Adriana Catharina Geertruida dv. F. G. Zijlmans-Rulens. Johanna dv. A. Fes- kens-van Wijngaarden. Anlonius Jo hannes zv. J. Bloks-Mureau. Adrianus Johannes zv. C. J. Krooswijk-Zijlmans. - Johannes Henricus Anlonius zv. J. H. v. Alphen-Vulsma. Michael Ludovicus Henricus zv. G. J. L. de Morée-van Lierde- Peers. Huwelijken Gerardus M. Langerak, 26 jaar en Ca tharina v. d. Bijken, 23 jaar. Francis cus I). Baeten, 25 jaar en Jacoba P. Vis- sellers, 23 jaar. Lambertus G. Reijpert, 26 jaar en Adriana W. Rijken, 20 jaar. Overleden Cornelis L. de Bodt, 13 jaar. Sebas- tianus Zijlmans, 9 maanden. Adrianus J. Souterikx, 69 jaar. Ingekomen Gerardus A. v. d. Werff uit Vught. Dina G. M. de Groen uit Rotterdam. Adrianus C. A. G. de Hosson uit Botter dam. Martinus J. Wesdorp uit Haar lem. Cornelis Emmen uit Haamsdonk. Matheus Godschalk uit Made. Maria C. A. Daanen uit Cuijk. Johanna v. d. Sanden uit Oosterhout. Christianus a! Aanraad uit Curtail. Nicolaas Bie- zeveld uit 's-Gravenhage. Josephina J. v. Schendel uit Rotterdam. Vertrokken Johanna M. v. d. Ploeg naar Breda. Diderika C. Nederhof naar Voorst. - Karei Wilbrink naar Oegstgeest. Maria C. Adams naar Dussen. Arnoldus D. IJpelaar en Maria A. IJpelaar naar Was pik. Adriana J. Rijpert naar Raams donk. Hanne Wielenga naar 's-Gravcn- hage. Hendrika P. Bax naar I)e Wer ken ca. Maria G. van Booij naar Nuth. Catharina v. d. Bijken naar Made. - Jurrien Feiken en Jacob Maassen naar 's-Gravenhage. Johanna H. Cornelis- sen naar Aarle-Rixtel. NOODLOTTIGE RAMP TE ZALTBOMMEL. Waarschijnlijk 27 dooden. Heden (Vrijdag) des voorm. 9 uur heeft zich bij de herstelwerkzaam heden aan de Spoorbrug te Zaltbom- mel een ongeval voorgedaan met zeer noodlottige gevolgen. Rij het opblazen van de spoorbrug bij het uitbreken van den oorlog, is het Noordelijk deel intact gebleven. Dit deel was nlen aan het verwijderen. Het zou op hulppijlers geplaatst wor den en met dokken worden vervoerd. Vanochtend is bij het wegsleepen van een gedeelte, door tot nog toe on bekende oorzaak, dit stuk gekanteld en in de Waal terecht gekomen. Het kwam terecht op 2 bakken waarop zich 40 arbeiders van de Ncderland- sche Droogdok Maatschappij bevon den. Alle geraakten te water. Ener gieke reddingspogingen werden direct ondernomen. Reeds zijn 7 dooden ge borgen en 11 gewonden zijn in het ziekenhuis te Zaltbommel opgenomen. Intusschen wordt de rivier op de plaats van het ongeluk afgedregd. Men vermoedt dat nog 20 dooden te betreuren zullen zijn.

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 6