BINNENLAND SPORT EN OMGEVING COGNAC PASCAL waspik. H.DE BONT-van hulten HEERENKLEEDING NAAR MAAT NOG VOORRADIG SPRINöGAPELLE. GEERTBUiDE» Qualiteit drie kronen f 3.— per flesch. Qualiteit drie sterren f3 40 per flesch. Fa. F. W. van Liempt - Wijnhandel 40-JARIG huwelijksfeest. Een bekend echtpaar in onze ge meente Bartje v. d. Pennen en Marietje v. d. Pennen-van Loon, in de Goud mijn alhier, zullen 25 November a.s. hun 40-jarig huwelijksfeest herdenken. Zijn we goed ingelicht, dan wenscht de buurt dit bijzonder feest niet onge merkt te laten voorbijgaan- en kan het voor hen een heugelijke dag worden. de nieuwe schoenen-afdeeling, die groote belangstelling trok, in ruime mate zaken gedaan zijn. K. O. B. De algemeene vergadering van den K. O. B. afd. Waalwijk—Heusden, die in Princenhage in ,,Den Deijl" zou worden gehouden en waaioe men een fietstocht had voorbereid, is 1.1. Zater dag door omstandigheden niet doorge gaan. DE MIVA KOMT. Henri de Greeve spreekt. Op Woensdag 25 September te 7 uur wordt in het R.K. Vereenigingsgebouw te Waalwijk een groote MIVA-avond gehouden. Vertoond zal worden de MIVA-film „Het Testament van een Missionaris' terwijl niemand anders dan de bekende Radio Priester, de Weleerwaarde heer Henri de Greeve een rede zal uitspreken. MIVA beteekent Missie-Verkeers middelen-Actie. Wat wil de MIVA? De MIVA beoogt het verstrekken van moderne verkeersmiddelen aan on ze Nederlandsche Missionarissen. Reeds tal van jaren oefent de MIVA in verschillende landen haar zegenrijke arbeid uit..Alleen Nederland bleef tot nog toe achter, Nederland net Missie land bij uitnemendheid. Dat moes; ver anderen. Ook Nederland moest zijn MIVA hebben. Doordrongen van de noodzakelijkheid de technische hulp middelen in dienst te stellen van de Missie, smeedde eind 1935 eenige man nen plannen, teneinde ook in Neder land een MIVA op te richten. Hei voorzitterschap werd aanvaard door Mr. G. C. J. D. Kropman, Wethouder en Loco Burgemeester van Amsterdam Eerst nu kon aan een georganiseerde actie worden gedacht. Herhaaldelijk hebben Paus en Kardinalen hun hooge goedkeuring geschonken aan het ijve ren der MIVA. Z.H. Paus Pius XI z.g. heeft de woorden gesproken: „Gij be hoeft mij niet te begeesteren. Ik b e n begeestertZ.H. Exc. Mgr. J. P. Hui- bers, Bisschop van Haarlem, in wiens diocees de hoofdzetel van de MIVA is gevestigd, verklaarde het werk als noodzakelijk, en schonk een ieder, die daadwerkelijk aan deze actie deelnam zijn Bisschoppelijke Zegen. De Priester Missiebond en de Ver- eenigde Missionarissen wezen beiden een vertegenwoordiger in het MIVA- Comité aan. Katholieken van Waalwijk, de MI VA komt naar U toe. Houdt de avond van Woensdag 25 September dus vrij. 's Middags om 4 uur een speciale kindervoorstelling. LATE AARDBEIEN. Dezer dagen werden in den tuin van den heer Hub. van de Ven te voorm. Besoijen voor de tweede maal mooie versche aardbeien geplukt, terwijl nog een bed volop in bloei staat. VERLOREN EN GEVONDEN VOORWERPEN. Op het politiebureau alhier zijn in lichtingen te bekomen omtrent onder staande verloren- en gevonden voor werpen: Verloren: Een dames-armbandhorloge met rood bandje; rijwielbel. merk; reserve wiel met band van auto; rijwielbel. merk in etui; ring met drie sleutels; rijwielbel. merk met lintje; een idem; een zwarte ceintuur van mantel, een bankbiljet van 2.50 en een idem van 1.-een boodschappentasch; een zilverbon 1; een rijwielbelastingmerk. Gevonden: Een rijwielbel. merk (naam Pulles); een portemonnaie .met inh.; een kerk boek; een wit schortje; een zilveren ro zenkrans. MUSIS SACRUM. „Het Geheime Dagboek". Deze film, vervaardigd naar het be kende tooneelstuk van Rud. Presber, „Die Selige Exzellenzis zoowel door inhoud als vorm bij uitstek geschikt U een avond op aangename wijze bezig te houden. Het verhaal speelt zich af in een klein vorstendommetje, waar door het overlijden van den Minister-President Moller een ware run naar de hoogste macht ontstaat. Gilzing heeft de beste kansen, maar om zich zeker te stellen verwijdert hij alle andere pretendenten uit de omgeving. Een van hen is dit niet naar den zin en deze komt met het opzienbarende bericht dat Moller een geheim dagboek heeft nagelaten, waar in de zonden en fouten vooral van Gil zing zijn vervat. Dit dagboek is echter gefingeerd, maar Gilzing weet dit niet en wordt bang dat men hem openbaar aan den kaak zal stellen. Om dit te voorkomen verdwijnt hij van het too- neel om zijn plaats te ruilen met den rechtmatigen persoon. Deze alleraardigste film, waarin bo vendien een goede liefdesscène is ge weven en buitengewoon vlot loopt, is waard door ieder gezien en genoten te worden. LUXOR BIOSCOOP. „De Keizer van Californië". Dit is nu weer eens een Wild-West film die ver boven het gewone genre uitsteekt en in het overschoone Wes ten van het Californische land handelt. Het geeft ons de tragische avonturen van den Zwitser Johann August Sut ler. Zooals hij alle groote mannen, zijn vele legenden om zijn werk en leven geweven, doch de herinnering aan dezen pionier en kolonisator zal niet licht uitgewischt worden en nauw verbonden blijven met de Californische geschiedenis. Hij is de man die na allerlei gevaar lijke situaties met haast bövenmen- schelijkc kracht onvruchtbare grond vruchtbaar weet te maken en in wei nig jaren tijd de ongekroonde keizer daarvan wordt. Dan wil het noodlot dat er goud gevonden wordt. Al zijn arbeiders verlaten hem en zijn land vervalt weer in den ouden toestand. Door laksheid van de bestuurders der Ver. Staten verliest Sutter z'n land en tientallen jaren voerde Sutter proces sen, waarbij hij niets won, maar zijn geheele vermogen verloor, totdat hij tenslotte berooid en door iedereen verlaten, dagelijks op de trappen van het Capitool wachtte op een recht vaardig oordeel dat nooit gekomen is. Deze tragische-Western moet ieder- 1 een gaan zien. KATHOLIEKE ECONOMISCHE HOOGESCHOOL. Op Maandag 16 September 1940 zal ten 4 uur de Rector-Magnificus, Prof. H. A. Kaag, het Rectoraal der Katho lieke Economische Hoogeschool te Tilburg overdragen aan zijn opvolger, Prof. Dr. Th. J. A. J. Goossens. Des morgens wordt te half elf in dc St. Jozefskerk ter opening van het cursusjaar 1940/1941 een plechtige H. Mis opgedragen door den Curator, den Hoogeerwaarden Zeergeleerden Heer Mgr. Dr. P. J. M. van Gils. In het gymnastieklokaal der O.L. school in de Kom werd j.l. Woensdag en Donderdag d.a.v. de jaarlijksche ten toonstelling van de door de leerlingen dezer school gekweekte planten en bloemen gehouden, welke zeer goed geslaagd mag worden genoemd. V/oensdagavond half acht had in te genwoordigheid van tal van ouders en andere belangstellenden de opening plaats door het hoofd der school, den heer E. Colet, die na een korte ope ningsrede de aanwezigen uitnoodigde de tentoonstelling te bezichtigen. De fraaie stand der geëxposeerde planten en bloemen, waarin verschillende soor ten vielen te bewonderen, trok ieders belangstelling, evenals de. kleine stand van de bloemisterij Nic. van Dongen Zn. uit Waalwijk, welke voor de aan kleeding der zaal had zorg gedragen. De tentoonstelling mocht zich beide da gen in een druk bezoek verheugen. De prijzen werden als volgt toege kend: Afrikaantje: Jannie le Sage, le, Coba le Sage 2e en Nellie Molegraaf 3e pr. Begonia: Cornelis de Rooij le, Koos- je van den Hoek 2e en Jannie Timmer mans 3e prijs. Colcus: Wim Mouthaan le, Gerrit Rozenbrand 2e en Jannie de Jong, 3e prijs. Fuchsia: Piet Snijders le, Hannie Schuller 2e en Tonia Heurter 3e prijs. Calceolaria: Cato van der Hoeven, le, Dorus de Jong 2e en Corrie Rijken 3e prijs. Geranium: Annie Colet, le, Nellie Wagemakers 2e en Adrie van Beek Joh.d. 3e prijs. Ageratum: Jennie Cové le, Piet Ver- duijn 2e en Albert Colet 3e prijs. Salvia: Rie de Visser le, Cor Wa gemakers 2e en Martien Roomer 3e pr. Myon Dahlia: Tonnie Versteeg, le, Geertje Sterrenburg 2e en Drikus de Rooij 3e prijs. Overjarige planten en bloemen: Dina Rosenbrand, le, Jannie Timmermans, 2e en Jacob Kommers 3e prijs, terwijl de eereprijs werd toegekend aan Geer tje Sterrenburg. VRIJHOEVE-CAPELLE. Maandag 16 September hoopt de heer H. Nieuwenhuizen den dag te herdenken waarop hij voor 40 jaren in dienst trad bij de fa. A. A. Moonen, j alhier. De bestelling van Pulp voor de leden der Coöp. Aankoopvereeniging Capelle, Vrijhoeve-Capelle en Sprang j U.A. moet plaats hebben bij den secre taris, den heer B. van der Hoeven Jzn., op Maandag 16 September 1940, van 5 7 uur n.m. Achterstalligen gelieven eerst te betalen. Predikbeurten Zondag 15 Sept. 1940: Ned. Herv. Kerk, v.m. half tien en n.m. twee uur Ds. R. de Bruin. Op de Woensdag j.l. gehouden vergadering der Chr. Gem. Zangver- eeniging werd besloten de contributie tijdelijk met 5 ct. te verhoogen, tenein de niet genoodzaakt te zijn de repeti ties, bij gebrek aan voldoende inkom sten, te moeten stop zetten. 40-Jarig Jubileum. Naar wij vernemen hoopt de heer J. M. Lucas op 20 Sept. a.s. den dag te 'herdenken, waarop hij voor 40 jaren in dienst kwam ten kantore van de sui kerfabriek te Statendam, alwaar hij thans het beheer voert over de afdee- lingen „Kantoor Statendam en „Kan toor Stampersgatbenevens over di verse andere daaronder ressorteerende stichtingen van de N.V. Centrale Sui ker-Maatschappij Ofschoon in verband met de tijdsom standigheden dit feit slechts in intie- men kring zal worden herdacht, zal het toch den geachten jubilaris dien dag zeker niet aan blijken van belangstel ling ontbreken. Voor degenen, die persoonlijk wen- schen te complimenteeren, zal daartoe de gelegenheid worden geboden van drie tot half vijf te zijnen huize. Van 6 lot Kt September 1940. Geboren Josephus Philippus, zv. A. Sehoonder- mark-Treffers. A'rnoldus Maria, zv. C. J. van Duijl-van Broekhoven. Pieter nel, dv. J. H. Grcve-Konings. Maria Clasina Elisabeth Wilhelmina, dv. F. H. Passier-van Bavel. Willem Petrus Tho mas, zv. A. F. van der Ryken-Broekmans. Theodora Bcnedicta Catharina, dv. B Th. P. van Lier-Lombarts. Cornelis Ma ria, dv. A. F. van Bicd-van der Sanden Huwelijken H. J. de Werd, oud 33 jaren en Pa. F. J. van Tilborg, oud 27 jaren. Ingekomen Ga. F. van het Bolscher van Boxte'. Ja. M. Eichhorn van 's-Bosch. Vertrokken He. A. B. M. Raming naar Vught. - Fr. J. de Graaf f naar Sprang-Capelle» W. J. J. van der Mee naar Heeswijk. H. Leytens naar Sprang-Capclle. P. van Geenen naar Tilburg. Ja. Sanner naar Dussen. C. M. den Boer naar Nij megen. HOE LANG BLIJFT HET LICHT? Zonsondergang 19.58 Zonsopkomst 7.74 Maanopkomsl 18.55; ondergang 5.58 COMMISSARIS DER PROV. ZEELAND. Mr. P. Dieleman waarnemend. Naar aan 't D. v. N. en Z. uit Mid delburg wordt medegedeeld is de Com missaris der provincie Zeeland, Jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, door den Rijkscommissaris voor het bezet te Nederlandsche gebied uit zijn ambt ontheven. Met de waarneming van de functie van den Commissaris der pro vincie is belast mr. P. Dieleman, oud ste lid van het college van Gedepu teerde Staten. BROOD OP BON 6. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van Landbouw en Visscherij maakt be kend, dat gedurende het tijdvak van 16 tot en met 22 September a.s. de met „6" genummerde bonnen van het broodbonboekje tezamen recht geven op het koopen van 2500 gram rogge brood of 2000 gram ander brood. Elk der bonnen geeft derhalve recht op het koopen van' 125 gram roggebrood of 100 gram ander brood. De bonnen, welke 22 September nog niet gebruikt zijn, blijven voorts nog lot en met Dinsdag 24 Sept. a.s. gel dig. Uit de N. S. B. Onder belangstelling van de ge heele Nat. Soc. Beweging in Neder land is Woensdagmiddag het lid dier beweging Peter Ton, die Zaterdag op zoo noodlottige wijze om het leven is gekomen, ter aarde besteld. Uit alle deelen van het land waren de leden der beweging, ook uit Waalwijk, naar Den Haag gestroomd, die zich tegen twaalf uur groepsgewijze ver- eenigden in de Zeestraat nabij het Wille n de Zwijgerhuis. Aan dit huis waren in den loop van den ochtend kransen bezorgd van de moeder van den overledene, van den algemeen leider met 'n lint waarop geschreven stond „Alles voor het vaderland A. A. Mussert", van de Landesgruppe van de N. S. D A. P., van de W. A., van den nationalen jeugdstorm, van een Beauftragter van den Rijks commissaris den heer Schwebel, en van den rijkscommissaris Seys Inquart zelf. Op de begraafplaats Nieuw Eik en Duinen heeft dr. R. van Genechten, hoofd van de vorming der N.S.B. en nieuwtbenoemd procureur-gene raal bij het gerechtshof te 's Graven- hage het woord gevoerd Hij zeide o.m., dat het vooral de vrijmetselarij was, die het op de N. S. B. gemunt had. Wij zullen de macht in den staat overnemen en wij zullen voortaan de orde hier te lande handhaven, aldus verklaarde hij. Een artikel van ir. A. A. Mussert in ,,Volk en Vaderland" naar aan leiding van den dood van den W.A.- marwPeter Ton eindigt als volgt „Mijnerzijns heb ik ook een ant woord op deze misdaad der demo cratie. Zoo snel en deugdelijk mo gelijk zal het W A.-korps verder worden opgebouwd. Duizenden zijn reeds in training. „Als aanvullend antwoord besluit ik hierbij tot de oprichting van de „Nederlandsche S S."een zustercorps van de Duitsche S.S.. die tot uiting zal brengen de bloed verbondenheid van het Nederlandsche volk met het Duitsche volk en de hooge waarde, die wij Nederlandsche nationaal socialisten toekennen aan de oude ridderlijke deugden van moed en eer en trouw. Zij, die komende uil dit korps, eens zullen toetreden tot de politiekorpsen zullen waarborg zijn, dat misdaden als in Den Haag gepleegd, in de toekomst tot de on mogelijkheden zullen behooren." leder krijgt zijn portie kolen. Noodlooze ongerustheid De Bond van Nederlandsche Han delaren in Brandstoffen schrijft: Bij een groot deel van de bevol king bestaat nog steeds groote vrees, dat men het kwantum kolen, waarop men recht heeft, niet zal ontvangen. Met allen nadruk moge er daarom ter geruststelling de aandacht op worden gevestigd, dat men er niet de minste schade van zal onder vinden, wanneer men op 1 October a.s. zijn 20 procent niet in huis zou hebben, Er is wel door het Rijks- kolenbureau medegedeeld, dat de genen. die hun 20 procent vóór 1 October niet hebben ontvangen na dten datum geen recht jneer hebben op levering van deze hoeveelheid of het resteerende gedeelte daarvan, doch het schijnt de aandacht van velen te zijn ontgaan, dat in dezelfde publicatie vermeld werd, datdebe doelde personen daarvangeenschade zullen ondervinden, omdat „reke ning zal worden gehouden met den aanwezigen voorraad bij de ver bruikers." Op deze laatste mededeeling moge alle nadruk vallen. Afnemers, die op 1 October dus hun 20 procent niet mochten hebben ontvangen, worden niet ten achter gesteld bij diegenen, die dat wel hebben ont vangen. Zij zullen bij de per 1 Oct. in werking tredende distributierege ling o.i. stellig den voorrang hebben, terwijl degenen, die reeds hun 20 procent ontvingen, dan zullen moe- en wachten totdat ieder zijn deel heeft ontvangen. Hier komt het op aan. Er komt op 1 October een nieuwe regeliug, welke rekening houdt met de vraag of en hoeveel men tot dien datum al dan niet ontvangen heeft. In verband met het bovenstaande moge nog worden verzocht van de handelaren niet hel onmogelijke te vragen. Het kan nu wel als een vaststaand feit worden aangenomen, dat het niet mogelijk zal zijn ieder een vóór 1 October zijn 20 procent te bezorgen. Maar dit behoeft geen enkele verbruiker zorg te baren, omdat dit door de in te voeren distributieregeling vanzelf in orde komt. Ieder blijve daarom bij zijn ouden leverancier, aangezien men dan zijn reebtmattg aandeel zal ontvangen. Prof, Dr. W. Asselbergs. Inaugurale rede. Naar De Tijd verneemt zal prof. dr. W. Asselbergs (Anton van Duin kerken) zijn bijzonder hoogleeraars- ambt in de Vondelkennis aan de Universiuit te Leiden aanvaarden met het uitspreken van een inau gurale rede, getiteld: „Pascha-pro- blemen". Prof. Asselbergs zal deze rede op 11 October uitspreken. DE VOETBALWEDSTRIJDEN VAN DEN X. V. B. Voor Zondag afgelast. Naar het A.N.P. van den Nederland- schen Voetbalbond verneemt, beeft het bestuur opnieuw tot nader bericht alle competitie- en seriewedstrijden, zoowel van den N.V.B. als van de verschillende onderaf deelingen, vastgesteld op Zaler- dag 14 en Zondg 15 dezer, afgelast. Het bestuur kan voor het spelen van vriend schappelijke wedstrijden geen toestem ming verleenen. VOETBAL-WINTERPAUZE? Van huif December lot half Januari. In verband met de bijzondere omstan digheden en de korte middagen in den winter, bestaat, naar het Volksbl. meldt, in N.V.B.-kringen het voornemen om dc voetbalcompetitie gedurende een bepaald gedeelte van den winter stop le zetten. Het is waar.schijnli.jk, dat tusschen 15 December en 15 Januari wanneer de da gen het kortst zijn en de duisternis en daarmede de verduistering dus vroeg zul len intreden, een winterpauze in de voet ballerij zal worden ingesteld. De moge lijkheid bestaat tevens, dat vóór die pe riode het aanvangsuur van de wedstrij den met één uur zal worden vervroegd. R.K.C. INGEDEELD IN DERDE KLASSE. Naar wij met belangstelling vernemen is op het desbetreffend verzoek R.K.C. ingedeeld in de derde klasse I van den N.V.B. Dit resultaat juichen wij van har te toe en zal zeker ook door de RKC'ers met groote vreugde begroet zijn. Deze derde klasse zal thans drie Waalwijksche verecnigingen bevatten, te weten RWB, Baardwijk en RKC en men kan er van verzekerd zijn dat in het komend voet- halseizoen met veel elan tusschen deze drie clubs om de superioriteit zal gestre den worden. Het tweede elftal zal uit komen in de 4e klasse I, waarin eerst RKC 1 was ingedeeld. RKC'ers succes! WIELERSPORT. SLAATS-VAN DEN BROEK TE SANTIAGO IN CHILI. Ook Peru slaat op het program. Reeds geruimen tijd verkeerde de fa milie Slaats te Waalwijk in ongerustheid omtrent de verblijfplaats van haar zoon Frans, waarvan zfj gedurende den oor log nog niet het minste hadden verno men. Uit een courantenbericht hoorden zij van zijn successen te Buenos Aires, doch van hem zelf kregen zij niet het kleinste bericht. Dezer dagen echter ont vingen zij een brief van Frans welke was afgezonden uit Buenos Aires op 3 Mei j.l! zoodat dit schrijven maanden onder weg is geweest. In dit schrijven deelt hij zijn ouders en familie mede dat hij het buitengewoon goed maakt en dat hij met v. d. Broek zoo dik in de contracten zit, dat zij dezen zomer in ieder geval in (je nieuwe wereld blijven zoodat de trip, die aanvankelijk voor 2 of 3 maanden was bedoeld met eenige maanden zou worden verlengd. De oorlog heeft de toestand echter dermate gewijzigd dat zij nu hee- lemaal niet kunnen weten, wanneer zij weer naar Nederland en naar huis zullen kunnen terugkeeren. Van bevoegde zijde uit België ontving de familie Slaats nu dezer dagen een schrijven, waarin hun werd medege deeld, dat Frans Slaats met v. d. Broek, de Neef en Huys momenteel te Santiago en Chili vertoeven alwaar een overdek- GROOTESTR. 231, WAALWIJK TELEF. 109 ANNO 1882 TELEFOON 173 Zij fietsen nog volop. WAALWIJK.

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 6