BINNENLAND SPORT handelaren van de door den secretaris generaal daai toe aan te wijzen crisis organisatie; 3). Voor den slager, die als georga niseerde is toegelaten tot en ingedeeld in de groep van rundveeslagers van de door den secretaris-generaal daartoe aan te '.vijzen crisis-organisatie; Echter met dien verstande, dat het voorhanden en in voorraad hebben van rundvee, waarvan het gewicht is gelegen binnen door den secretaris generaal te bepalen gewichtsgrenzen, voor de tijdvakken, aanvangende en eindigende met ingang van nader dooi den secretaris-generaal te bepalen tijd stippen, gedekt moet zijn door een gel dig identiteitsbewijs. VERVOEDERVERBOD VOOR AARDAPPELEN. Ten einde te voorkomen, dat voor menschel ij ke consumptie geschikte aardappelen van den oogst 1940 voor voedcrdoeleinden worden aangewend, is hel wcnschelijk gebleken, nu reeds over le gaan tot een vervoerverbod voor deze aardappelen. Met ingang van gisteren is het ver boden, aardappelen van den oogst 1940 aan het vee te vervoederen, met be stemming tot veevoeder af te leveren of te verwerken. Hieronder valt dus niet alleen het rechtstreeks vervoederen, maar even eens het stoomen, ensileeren, e.d. van aardappelen. Deze verbodsbepalingen gelden niet voor aardappelen van den oogst 1939. Ontheffing van dit verbod kan wor den verleend door de provinciale voed- sel-commissarissen. Voor ontheffing komen alleen in aanmerking, partijen, welke voor men- schelijke consumptie ongeschikt zijn. „NEDERLANDSCHE UNIE" WIL EEN CENTRALEN SOCIALEN DIENST STICHTEN. Mr. J. Linthorst Homan over de zoogenaamde „vage plannen". In 't jongste nummer van „de Unie", het weekblad van de „Nederlandsche Unie", wordt erop gewezen, hoe som migen op het oogenblik bezig zijn het program van de N. U. na te pluizen om te ontdekken, of ze het Drieman schap „democratisch" of „fascistisch" moeten noemen. Tegenover deze be doeling om de Unie van een of ander etiket te voorzien wordt dan de op wekking geplaatst, den toon van het geheel te begrijpen, zonder een nutte loos debat over termen, waaronder ieder iets anders verstaat. Mr. J. Linthorst Homan bespreekt voorts de opmerkingen, dat de plan nen van de N. U. te „vaag" zouden zijn en merkt dienaangaande op: Vage plannen? Ja, voor hen, die de grondgedachte der Nederl. volksge meenschap niet aanvoelt, en voor hem, die garanties over de nieuwe wereld wil hebben, voordat hij zijn „veilige" oude wereld verlaat. Maar deze plan nen zijn niet vaag voor hen, die weten, dat vaderlandsche geschiedenis niet wordt gemaakt door de aarzelende ach terblijvers, die tusschen twee werelden blijven staan en die wel praten doch niet doen, doch door hen, die vader landsliefde aan vertrouwen in de toe komst willen paren en dat ook metter daad willen veroveren en verdienen. Misschien, aldus de heer Linthorst Homan voorts, zijn onze plannen nog niet in ieder opzicht concreet omlijnd, doch wel zijn ze zóó duidelijk gericht, dat misverstand over streven en be doeling en over plannen en uitwerking niet mogelijk is. In een ander artikel-klink een woord van protest op tegen de houding van een deel van het publiek op het sol- datenkerkhof op den Grebbeberg en tegen het feit, dat de geweigerde mede werking van een grondeigenaar te Sassenheim het oprichten van een mo nument voor gevallen Nederlandsche soldaten aldaar onmogelijk maakte. Tenslotte wordt in dit nummer een nieuw belangwekkend initiatief in „De Nederlandsche Unie" bekend gemaakt: Het stichten van een Centralen Socia len Dienst, in den strijd tegen koude, honger en andere maatschappelijke nooden. Deze dienst, zoo wordt uit voerig uiteengezet, zal een drieledige taak moeten verrichtena) de be staande organisaties tot een efficiënte samenwerking te brengen; b) de werkzaamheid van deze organisaties activeeren, uitbreiden en aanvullen, en c) waar noodig zelf de werkzaamheid ter hand nemen. Deze Centrale Sociale Dienst wil, met inschakeling van de Korpsen Vrouwelijke Vrijwilligers als middelpunt, en in nauwe samenwer king met de Overheid, Maatschappe lijk Hulpbetoon, de plaatselijke Ar menraden, Diaconieën, landbouwhuis- houdkundigen, woning-inspectrices en de bijzondere vereenigingen tot maat schappelijk werk, den gezamenlijken strijd kunnen aanbinden, opdat on danks de oorlogsomstandigheden geen Nederlander van honger of koude om komt. Naast den practische socialen ar beid zal de C.S.D. in iedere plaats een Socialen Voorlichtingsdienst inrich ten, waartoe ieder Nederlander zich zal kunnen wenden om raad te ont vangen, welken hij voor zijn bijzon dere moeilijkheden behoeft. Mocht dit initiatief uit het Neder landsche Volk niet tot zijn recht kun nen komen, hetzij doordat de overheid zelve deze taak op zich neemt, hetzij dat voorwaarden zouden worden ge steld, waardoor het initiatief zijn ka rakter zou verliezen, dan zal „De Ne derlandsche Unie" zich onthouden van openbare werkzaamheid op dit terrein. Mocht het initiatief daarentegen slagen, dan zal in den Centralen Socia len Dienst een ware Nederlandsche daad van samenwerking door en voor ons Volk, ter versterking van onzen oprechten gemeenschapszin en van onze Nederlandsche volkskracht tot stand komen. WEER VERGADEREN. Verboden blijven: optochten, openluchtbijeenkomsten en openbare vergaderingen. In een circulaire aan de burgemees ters deelt de Secretaris-Generaal, wnd. hoofd van het Departement van Bin- nenlandsche Zaken mede, dat weder om toelaatbaar zijn vergaderingen, in besloten gebouwen, waartoe slechts daartoe schriftelijk uitgenoodigde le den der betrokken vereeniging of par tij toegang hebben. Door den bevoegden procureur-gene raal, fungeerend directeur van politie mag dispensatie van de bepalingen, dat de deelnemers aan vergaderingen, uitgaande van staatkundige of van plaatselijke afdeelingen daarvan, of waar staatkundige onderwerpen be sproken worden, schriftelijk moeten worden uitgenoodigd en dat de uitnoo- diging op naam moet zijn gesteld, voorshands niet worden verleend. In het bijzonder behoort geen be zwaar gemaakt te worden tegen ver gaderingen van leden van vereenigin gen van zuiver economischen of com mercieel en aard voor zoover deze niet ingevolge de verordening nr. 24 van 21 Juni 19|0 van de Secretarissen- Generaal van Justitie en van Binnen landsche Zaken uit anderen hoofde on- gewenscht zijn te achten. Verboden zijn en blijven voorshands: optochten in hel openbaar, bijeenkom sten in de open lucht en openbare, voor het publiek toegankelijke verga deringen in besloten lokalen. DE RIJKSCOMMISSARIS ONDERSCHEIDEN. De Führer heeft den Rijkscommis saris voor het bezette Nederlandsche gebied, rijksminister Seyss Inquart als erkenning voor zijn verdiensten voor de uitvoering van oorlogsopdrachten het Kriegsverdienstkreuz eerste klasse verleend. DE OPHEFFING DER BURGER WACHTEN. Aan leden mogen geen medailles worden uitgereikt. In een brief aan de burgemeesters schrijft de Secretaris-Generaal, wnd. hoofd van het Departement van Bin- nenlandsche Zaken, dat van de zijde der Duitsche autoriteiten er zijn aan dacht op gevestigd is, dat door het be stuur eener voormalige burgerwacht zou zijn besloten, aan de vroegere le den medailles (herinneringskruisen) uit te reiken. Onder verwijzing naar zijn brieven waarin aan de burgemeesters werd medegedeeld, dat de burgentfnehten haar werkzaamheden onmiddellijk moesten beëindigen en tot ontbinding overgaan, merkt de Secretaris-Gene raal op dat deze mededeeling zoo moet worden verstaan, dat ook het uitreiken van medailles als hierboven vermeld achterwege dient te blijven. Aan T bovenstaande behoort streng de hand te worden gehouden. BURGEMEESTERSBENOEMINGEN. Jhr. E. von Bönninghausen burgemeester van Hilversum. De Rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsche gebied heeft op voorstel van den secretaris-generaal van het Dep. van Binnenlandsche Za ken met ingang van 1 October 1940 Jhr. Ernst von Bönninghausen, advo caat en procureur te Enschedé en Eerste Kamerlid voor de N.S.B. tot burgemeester van Hilversum en den burgemeester van Zuidlaren (Drente) Jhr. Mr. van Karnebeek tot burge meester van Zwolle benoemd. De secretaris-generaal van het Dep. van Binnenlandsche Zaken heeft op grond van de hem door de verorde ning van den Rijkscommissaris over bijzondere administratieve maatrege len verleende algemeene machtiging met ingang van 1 Oct. 1940 den tegen- woordigen burgemeester van Nieuwe- schans, den heer G. Wisman, tot bur gemeester van Meppel benoemd, voorts den huidigen burgemeester van Tubbergen, den heer Banning, tot burgemeester van Leidschendam en ten slotte den vroegeren burgemeester van Ootmarsum, de bezitter van de heerlijkheid Herinkhave bij Tubber gen, Jhr. Egon von Bönninghausen, tot burgemeester van Hilversum. CHR. DEM. UNIE. De C.D.U. acht het lidmaatschap vereenigbaar met dat van de Nederlandsche Unie. Het Algemeen bestuur der Christe- lijk-Democratische Unie heeft zijn standpunt bepaald ten opzichte van de Nederlandsche Unie. De C.D.U., aldus het oordeel van het hooldbe- stuur, dient als christelijke beweging op staatkundig en maatschappelijk gebied in het belang van land en volk de actie voor haar doelstellingen welke veel verder gaan dan die van de Nederlandsche Unie met kracht voort te zetten; heeft het als haar taak te beschou wen, met welwillendheid tegenover het streven der Nederlandsche Unie te staan ,wijl deze beweging thans de eenige is te achten, die namens het Nederlandsche volk met de bezettings overheid in overleg kan treden. Mitsdien gelet ook op het feit, dat door de leiders der Nederlandsche Unie het lidmaatschap van deze bewe ging met dat van de C.D.U. vereenig baar verklaard is, acht het hoofdbe stuur het lidmaatschap der C.D.U. vereenigbaar met dat van de Neder-* landsche Unie. NIEUW SPOORBOEKJE OP KOMST. Naar de Tel. verneemt, zal op 25 September a.s. een nieuw spoorboekje verkrijgbaar worden gesteld, waarin alle tot nu toe verschenen aanvul lingsbladen zullen zijn opgenomen. Dit wordt dus een derde verbeterde uitgave, die tal van wijzigingen zal brengen en die zonder losse blaadjes den reizinger den weg zal wijzen. DE EERSTE VOETBALZONDAG. Weinig verrassingen in de Zuidelijke regionen. Uitslagen: Afdee'ing IV: Eerste klasse. Juliana—BW 5—2 MVVNAC J NO ADLimburgia o—1 PSV—LONGA. 5—1 HelmondEindhoven 1- Tweede'klas C. RKTVVHelmondia 44 SVDWSC (scheidsr. n. opgek.) 2—0 ZwaluwNevelo 4 BrabantiaSchijndel f- - WilhelminaESV J 4 De Valk—TOP 5—10 Derder klasse I BaardwijkGW 8—3 ZaltbommelSarto 0 - OisterwijkGudok PazoHaaften t>' RW B—SET 4— Eerste klas. Regelmatige uitslagen. De inzet der competitie is er hier eene geweest die weinig wereldschokkende dingen met zich heeft gebracht. Alles heeft zich hier in volkomen regelmaat afgespeeld, waarbij alleen de groote PS\ - overwinning, alleen door haar groothek, eenigszins uit den toon valt. De kampioenen van hel vorig seizoen hebben BW een stevige nederlaag be zorgd. Het ziet er naar uit dat Juliana ook dit seizoen een hartelijk woordje zal meespreken. In Maastricht wist NAC het niet verder te brengen dan een gelijk spel, hetgeen overigens voor de Breda- naars geen onverdienstelijke prestatie is. Het Tilburgsche NOAD is een zeer con stante ploeg. Men weet wat men daaraan heeft en men kan bijna steeds van te vo ren zeggen of ze zal winnen of verliezen. De 3i overwinning op Limburgia is voor ons dan ook geenszins een verras sing. Een royale zege behaalde PSV in eigen home op LONGA. Al was er bij voorbaat "voor de Tilburgers weinig suc ces weggelegd, de nederlaag is toch wel wat te groot. Eindhoven was de eenigste uitspelende club die zegevierend huis waarts kan keeren. Helmond heeft dit met 4I ondervonden. Tweede klas C. Overwinning van SVD. Groote nederlaag van Zwaluw tegen Nevelo. De klasse die door haar samenstelling voor de verrassingen heeft moeten zor gen, heeft dat in beperkte mate ook ge daan. De oud-I.V.C.B.'ers zullen zich in dit millieu goed thuis gaan voelen en zware wedstrijden tegen de ex-K.N.V.B.' ers te spelen krijgen. De resultaten van Zondag hebben dit uitgewezen. Vooreerst is daar RKTVVHelmondia. Deze match eindigde in een 4- 4 draw. Het terreinvoordeel heeft den Tilburgers hier dus niet den doorslag kunnen ge ven; of was het anders een nederlaag ge worden. Overigens kan Helmondia er mee tevreden zijn. WSC maakte de reis naar 's-Bosch (per rijwiel!) maar moest de puntjes daar laten. SVD won dus niet onverdiend, maar was de uitslag anders om geweest, de SVD'ers hadden niets te zeggen gehad. Tegen de verwachting in verloor de Zwaluw en dat nog wel op eigen veld van Nevelo. De cijfers 15 ge ven te denken. Brabantia en Schijndel deelden zusterlijk samen, een resultaat waar beiden tevreden mee kunnen zijn. Wilhelmina's inzet was goed. De 31 overwinning op ESV geeft hoop voor de toekomst. De 50 overwinning van de Valk op TOP verbaasde ons niet. Derde Klasse I. Overwinningen voor Baardwijk en R.W.B. Onze Waahvijksche jongens hebben het hier goed gedaan en mogen in dezen in zet een stimulans vinden om op den goe den weg voort te gaan. Het meest loopt de groote Baardwijk-overwinning op GW (83) in het oog. De Baardwijkers mogen ermee tevreden zijn. BWB deed het ook lang niet slecht want een over winning op SET valt niet mee en is een goed teeken. Oisterwijk en Gudok maak ten er 11 van; een pover resultaat voor de leerlooiers. Sarto deed boven ver wachting haar best door van Zaltbommel in de schaduw van den Domtoren met 20 te winnen. Het zou ons niet verba zen als de Tilburgers in de toekomst nog veel van zich doen hooren. W. S. c. W.S.C. verliest van S.V.D. In een wedstrijd die weinig aan trekkelijks bood, behaalde de gelukkigste de overwinning. Het is, uit een wedstrijd-technisch oog punt hekeken, weinig interessant geweest, wat wij Zondag op het SVD-terrein moch ten beleven. Een wedstrijd die door de volkomen gelijkwaardigheid der beide partijen een aardige vertooning had kunnen worden, werd door het slechte voetbal van beide zijden een gebeurtenis die het aanschouwen nauwelijks waard was. De oorzaken daarvan zijn moeilijk te vinden, want gewerkt werd er genoeg, maar het wilde nu eenmaal niet en dit had een zoodanigen invloed op de 22 spelers dat het spelpeil meer en meer verslapte en behoudens enkele periodie ke oplevingen niet meer boven het mid delmatige uitkwam. De samenwerking was daarbij hopeloos zoek geraakt en probeerde men die terug te vinden dan liep dit door het slechte plaatsen op niets uit. Zoodoende kan de heele partij het hes- te vergeleken worden met wat heen en weer getrap zonder systeem, waarbij SVD het geluk had, dat twee ballen door een fout in de WSG-achterhoede in het doel verdwenen, zoodat aan de fortuinlijkste ploeg de overwinning ten deel viel. Wij willen daarmee niet zeggen dat deze overwinning niet verdiend was, maar was het resultaat andersom geweest, dan zouden wij tot dezelfde conclusie zijn ge komen. De achterhoeden vormden de bes te gedeelten van beide elftallen. Het werk der voorhoeden kon in ons oog geen ge nade vinden, al liet de linkervleugel van SVD wel eens aardige staaltjes zien. De WSC-voorwaartsen speelden zonder eenig verband en wij zagen geen enkele combi natie die tol een doelpunt zou hebben kunnen leiden. De rechtsbinnen kon ons het meest bekoren, maar had van zijn rechterbuurman zoo weinig steun dal ieder door hem genomen initiatief bij voorbaat tot mislukken gedoemd was. Zoo zal deze wedstrijd in ons bewust zijn en ook in dat der vele toeschouwers spoedig vervaagd zijn. Bekijken wij het geval echter als een eerste officieele krachtmeeting tusschen oud-I.V.C.B. eerste klasser en K.N.V.B. tweede klasser dan moet het ons van het hart dat de verhoudingen in dit compe- titieverbalfll geenszins van een verkeer de beoordeeling zullen getuigen. Wij wil len verder gaan en beweren dat de oud- IVCB'ers over het algemeen voor de drie hoogste plaatsen in deze tweede klas niet in aanmerking zullen komen. Dat heeft deze wedstrijd ons geleerd en dit in aan merking genomen heeft het bezoek aan het SVD-terrein, ondanks alles, bij ons geen teleurstelling gewekt. De wedstrijd. Gezien onze uitvoerige uiteenzetting hierboven kunnen wij over het wedstrijd verloop kort zijn. Het begon al met een stagnatie doordat de scheidsrechter niet was verschenen, waardoor inderhaast een andere, geen scheidsrechter, maar ook geen leek op voetbalgebied, de heer Heesakkers, oud-Devo-spil, de leiding op zich nam, en, het pleit voor hem, het er lang niet onverdienstelijk afbracht. WSC speelt met den wind mee en na den aftrap van SVD nemen de Waalwij- kers, den bal over om een aanval te on dernemen, die op de hechte SVD-verde- diging stuit. Tegelijk zijn de geel-zwarten met den bal weg en weten aan de over zijde een corner te forceeren, die goed genomen, naast gekopt wordt. Het woord is dan verder aan WSC, dat zij geduren de bijna de geheele eerste helft weet te behouden. Enkele gevaarlijke momenten voor het SVD-doel zijn daarvan het ge volg, maar of door onbenullig schieten, of door goed verdedigen gaan deze kan sen verloren. SVD mag daarbij van geluk spreken dat de scheidsrechter een opge legde hands in het strafschopgebied over het hoofd zag. De rust komt met blanco stand. Het eerste kwartier na de hervatting was verreweg het aardigste gedeelte van den geheelen wedstrijd. SVD liet zich nu van haar beste zijde kennen en ging er meermalen vlot combineerend vandoor. Telkenmale riepen de stugge WSC-verde digers hen echter een halt toe, terwijl zij bovendien de buitenspelval herhaaldelijk open zetten, waar de SVD-mannen vlot in liepen. Eenmaal zou dit echter nood lottig worden toen in een twijfelgeval de scheidsrechter niet floot en de rechts back, die anders verwachtte, bleef staan. De SVD-linksbinnen kon toen ongehin derd doelpunten. 10. Er was toen on geveer 20 minuten gespeeld en WSC vond het tijd ook nog eens wat te probeeren. Het ging haar echter niet te best af en mocht het eens wat gelukkiger loopen dan was het slechte schieten de oorzaak, dat zelfs de SVD-kecper er .niet aan te pas hoefde te komen, doordat de ballen ver over of naast vlogen. De tijd ver strijkt meer en meer en als Brok door een enkelblessure hel veld moet verlaten pro beert WSC het nog eens met enkele om zettingen. Het was evenwel reeds te laat om nog succes te hebben en toen boven dien een der Waahvijksche verdedigers zonder noodzaak met zijn handen tegen den bal sloeg en de daardoor ontstane* vrije trap onberispelijk werd ingekopt was het pleit beslecht. A.s. Zondag WSCZwaluw. BONNEN. Thans zijn geldig: Brood: Bonnen 7, geldig gedurende het tijdvak van 23 tot en met 29 September. Tarwebloem of zelfrijzend bakmeel, of Roggemeel, of Rogge-, tarwe- of boekweitmeel: No. 71, rechtgevende op 2Vz ons, tijdvak 7 Sept. t/m 4 October. Vleesch: Bon 01 van 23 tot en met 29 September. Zeep: Bon 104, geldig gedurende het tijdvak van 23 September tot en met 18 October. Suiker. No. 72, rechtgevende op 1 KG tot en met 27 September. Koffie en thee: No. 73, rechtgevende op onderscheidelijk Yz pond of Yz ons, tot en met 27 September. Boter, magarine en vet: Bons 05 t/m 12 van de boterkaart, rechtgevende op een half pond, tot en met 18 October. Bons „05", „06" en „07" der vet kaar t rechtgevende op een half pond margarine of boter; Bon „08" der vetkaart geeft recht op een half pond gesmolten spijsvet of een half pondi boter; Bons „09", „10", „11" en „12" der vetkaart geven recht op een half pond boter, met 10 cent reductie per Yz pond. Rijst of rfjstemeel, of rijstebloem: No. 41, rechtgevende op 250 gram, tijd vak 7 September tot en met 4 Oct. Havermout of Havervlokken of gort of grutten: No. 54, rechtgevende op 250 gram, tijdvak 7 September tot en met 4 October. Maïzena of griesmeel- of puddingpoe der: No. 105, rechtgevende op 100 gram, tijdvak 22 Juli tot en met 8 September. No. 28, tijdvak 9 Sep tember t/m 1 November. Vermicelli of macaroni of spaghetti: No. 110, rechtgevende op 100 gram, tijdvak 22 Juli tot en met 8 Septem ber. No. 15, tijdvak 9 September tot en met 1 November. Bon 116: (extra-bon, die gelijk met de textielkaart aan mannelijke per sonen boven 15 jaar is uitgereikt; 50 gr. scheerzeep óf één tube scheer- chême, óf één pot scheerzeep van 31 Augustus tot en met 31 December. Petroleum: op zegel gemerkt: „Perio de 6", rechtgevende op 2 liter, tijd vak 9 September tot en met 3 Nov. Brandstoffen: Verkoop geschied tot 20% der hoeveelheid, welke men be trokken heeft in het tijdvak 1 April 1939 tot en met 31 Maart 1940. Kinderschoenen: alle soorten tot en met maat 23 zonder bon. Schoenen en pantoffels blijven onveranderd. Hond en kat: Bon No. 1 van de voe- derkaart voor honden. Vleeschbon 01 van 23 tot en met 29 September. BROOD OP BONNEN 7. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van landbouw en visscherij maakt bekend, dat geduren de het tijdvak van 23 tot en met 29 September a.s. de met ,.7" genummer de bonnen van het broodbonboekje teza men recht geven op het koopen van 2500 gram roggebrood of 2000 gram an der brood. Elk der bonnen geeft derhalve recht op het koopen van 125 gram rog gebrood of 100 gram ander brood. De bonnen, welke 29 September nog niet gebruikt zijn, blijven voorts nog tot en met Dinsdag 1 Ocober a.s. geldig. ZEEP OP BON 104. De secretaris-generaal van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt het volgende hekend: „Gedurende het tijdvak van 25 Sep tember tot en met 18 October a.s. geeft de met „104"" genummerde bon van het algemeen distributiebonboekje recht op het koopen van 150 grain toiletzeep (nieuwe samenstelling) óf 120 gram huishoudzeep, óf 200 gram zachte zeep, óf 250 gram zeeppoeder, vf voor zoover vooradig 125 gram vlokkenzeep, óf 250 grain zelf werkende wascmhiddelen, óf 200 gram vloeibarez eep. en Voor zoover de' verpakking dit toe laat, kan de verbruiker desgewenscht gedeelten van bovenstaande hoeveel heden in combinatie op één bon koo pen. Men zal dus b.v. op één bon 60 gram huishoudzeep plus 100 gram zachte zeep kunnen verkrijgen. Wasscherijen zullen voor de behan deling van de gezinswasch gedurende bovenengoemd tijdvak de met „104" genumerde bon van het algemeen dis tributiebonboekje van hun cliëntèle in ontvangst kunnen nemen voor het koopen van waschpoeder, en wel één bon per acht kilogram droog wasch- goed, de wasscherij zal per bon 600 gram waschpoeder kunnen betrek ken."

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 2