RECHT7AKEN SPORT UIT OE LANGSTRAAT EN OMGEVING. BURGERLIJKE STAND GEMENGD NIEUWS KAATSHEUVEL. GEERTRUIDENBERG ia-van-yalkehburg's-* re branden. De gasfabrik van Leven- road kreeg een voltreffer, waarna een steekvlam vierhonderd meter hoog de lucht inschoot. WEER BRITSCHE BOMMEN OP TOBROEK. Het Italiaansche hoofdkwartier maakt in zijn legerbericht no. 111 het volgen de bekend: In Noord-Afrika voerde onze lucht macht een nachtelijk bombardement uit op het vliegveld van Eldaba. De vijand herhaalde zijn bombardement op To- broek, maar werd in zijn optreden be lemmerd door het afweergeschut te land en dat van de marine. Van een vlieg tuig staat vast, dat het werd neerge haald, twee andere toestellen werden waarschijnlijk neergeschoten. Drie an dere vliegtuigen werden omlaag ge schoten door onze jagers, die optraden om te verhinderen, dat de vijandelijke machines naar haar bases terugkeer den. Eenige woningen van burgers en een van onze veldhospitalen leden scha de. Vijf personen werden gedood en 10 gewond, onder wie twee- vrouwen. Vijandelijke vlooteenheden onderna men een actie tegen Sidi el Barrani, waarbij een persoon werd gedood en een auto getroffen. Een van onze jacht- formaties ondernam een gewapende verkenningsvlucht naar Malta. Een toestel is niet teruggekeerd. In de Roode Zee werd een konvooi door onze vliegtuigen aangevallen. Ter hoogte van Aden deed een van onze verkenningsvliegtuigen een aanval op vijandelijke toestellen van het Gloster- type. Een vijandelijke machine, welke naar haar basis terugkeerde, werd brandend neergeschoten. In den Soedan werden de vijande lijke verdedigingswerken van Otroeb door onze formaties gebombardeerd. Onze patrouilles dreven den vijand in de omgeving van Agiar el Zaeue, ten N. van Omager, op de vlucht. Vijandelijke vliegtuigen lieten bom men vallen op Goera, Sololo .(Kenya), Adigalla, waar tien inlanders gewond werden, op Metemma, waar een per soon werd gedood en drie zijn gewond, op Magi, waar eveneens een doode alsmede drie gewonden te betreuren vallen. Een vijandelijk vliegtuig werd getroffen. Het vijandelijke toestel, waarvan ge meld was dat het getroffen was, blijkt nu te zijn neergeschoten. Een van onze torpedojagers werd in de Ionische Zee door een vijandelijke duikboot tot zinken gebracht. Het grootste deel der bemanning is in vei ligheid. CIANO NAAR BERLIJN VERTROKEN. Stefani meldt uit Rome: Graaf Ciano, dc minister van buiten- landsche zaken, is naar Duitschland vertrokken voor een kort bezoek. De officier van justitie, mr. v. d. Dussen, eischte vijt jaar gevangenis stral.door te brengen in 'n bijzondere strafgevangenis, en ter beschikbaar stelling van de regeering. KRIEGSGERICHT TE BREDA. Beleediging van de Duitsche Weermacht. Voor het Duitsche Kriegsgerichi te Breda, gepresideerd door dr Lehman, heeft terecht gestaan de Nederlandsche majoor der infanterie H., terzake van beleediging van de Duitsche weermacht. Hij zou zich in een café te Breda, waar zich Duitsche militairen bevonden, tegen een kelner onvriendelijk hebben uit gelaten over deze bezoekers en den kelner hebben, opgedragen, aan den caféhouder mede te deelen, dat Nederlandsche officieren zijn café verder zouden vermijden, indien zijn café een Duitsch lokaal werd. De kelner en de caféhouder wer den als getuigen getioord, alsmede de echtgenoote van de verdachte Als getuigen a decharge werden nog gehoord 'n overste der infanterie onder wie de verdachte had gediend, en 'n burger, tegenover welke beiden de verdachte zich juist na de capi tulatie waardeerend had uitgelaten over de Duitsche weermacht en over de behandeling in krijgsgevan genschap. Tegen den majoor werd tien maanden gevangenisstraf geëischt, doch het gerecht heeft hem vrijge sproken, omdat het 't bewijs niet voldoende geleverd achtte. RECHTBANK TE BREDA Schietpartij te Geertruidenberg Vijf jaar en ter beschik baarstelling geëischt. De 23-jarige J. A. B. uit Geertrui denberg had op 22 April hij een dronkemansruzie,om zijn vechtende vader te helpen, uit een revolver vijf schoten gelost, waardoor de sleepboot-kapitein M. v. d. Strien uit Geertruidenberg zoodanig werd gewond, dat hij kort daarna over leed. N. V. B. Programma voor morgen Afdeling IV: Eerste klas: LimburgiaNAC. NOAD—MVV. LONGAJuliana. RoermondPSV. EindhovenWillem II. BWHelmond. Tweede klasse C. Schijn delWilhelmina. ESV—De Valk Kolping—RKTVV. HelmondiaBrabantia. NeveloPicus. TOP—SVD. WSCZwaluw. Derde Klasse I. Gudok—RWB. RKCOisterwijk. GWZaltbommel. SartoPazo. SETBaardwijk. Derde klasse K.: Roode SterGr.-Wit. EKCDNL. RAC—DESK. BoeimeerBreda. WVODongen. Eerste klas. Wanneer wij het programma van voor af aan afwerken dan is LimburgiaNAC de eerste wedstrijd die onze aandacht vraagt. In een tijdsbestek van 8 dagen is dit de tweede maal dat NAC Limburg in moet om hare tegenstanders te bekam pen. Vorige Zondag werd daarbij in Maastricht een gelijk spel behaald. Mo ge lik wordt het nu een overwinning. NOAD zal als gastheer voor MVV moeten fungeeren. De geel-blauwen zullen het daarbij niet gemakkelijk hebben, maar uiteindelijk toch wel aan hel langste eind je trekken. LONGA, dat het er vorige week tegen PSV zoo leelijk hij liet liggen krijgt nu een kleine kans zich eenigszins te rehabiliteeren tegen Juliana. Roermond zal in eigen omgeving een zwaren strijd moeten voeren tegen PSV, waarin een klein succesje voor de Limburgers niet uitgesloten is. Van een wedstrijd tu$- schen Eindhoven en Willem II is omtrent een mogelijken uitslag weinig te zeggen Een gelijk spel zou ons hier nog zoo gek niet lijken. Tenslotte zal BW op Ileide- lust een overwinning, zei het een kleine, op Helmond kunnen behalen. Tweede klasse C. Wilhelmina begon vorige week niet slecht met een overwinning op ESV, wij zijn benieuwd of haar tweede wedstrijd, nu uit tegen Schijndel, even succesvol zal zijn. Wij denken het niet. De Valk wordt dit seizoen wederom een der pretenden ten voor de hoogste plaats en in dit be wustzijn zal ESV morgen alles op alles zetten om tegen deze gevreesde roofvo gels succes te bereiken en juist ESV ach ten wij daartoe in staat. In Helmond ont moeten elkaar de oude hekenden, Kol ping en RKTVV. Wij geven de bezoekers de beste kansen. Verder staat er in Hel mond nog een aardige wedstrijd op het programma, waar Brabantia hij Helmon dia op bezoek komt. Helmondia behoor de steeds tot de best geplaatsten en Bra bantia evenzoo in de IVCB (landskam pioen). De uitslag, die o.i. in het voor deel van Helmondia zal zijn, zal U daar om het beste beeld der krachtsverhou dingen geven. Wij zijn benieuwd. Nevelo startte vorge week huiten verwachting goed en het zou er in Oisterwijk voor Pi cus dan ook nog wel eens danig kunnen krullen. TOP krijgt bezoek van SVD en zal, zonder al te veel uit vorm te zijn dc punten wel in eigen home houden. De eerste thuiswedstrijd van WSC gaat te gen Zwaluw uit Vught. Deze luitjes zijn gevreesde en steeds verrassende tegen standers, zoodat voor morgen „werken" het parool is. Wordt daaraan voldaan dan is een klein succesje weggelegd. Maar anders! Derde Klasse I. RWB heeft geen gemakkelijke opgave ontvangen in «een uitwedstrijd tegen Gu dok. De tricolores laten zich echter niet zoo makkelijk uit het veld slaan en Gu dok zal dit morgen hebben te ondervin den. RWB'ers aangepakt en de overwin ning is U! Na lang gewacht te hebben zal einde lijk RKC in het strijdperk treden en nog wel in een thuiswedstrijd tegen Oister wijk. Oisterwijk is niet direct een lastige maar wel een gevaarlijke tegenstander, die meestal op verrassende wijze uit den hoek weet te komen. De RKC'ers zullen dit morgen ondervinden en daar wij on ze nieuw-bakken Waalwij kers nog niet aan het werk zagen moeten wij ons voor dit geval van een prognose onthouden. GW zal met Zaltbommel wel raad we ten, evenals Sarto met Pazo. Moeilijk zal Baardwijk het hij SET hebben en het zou voor de kracht der geel-zwarten pleiten wanneer zij de overwinning mee huis waarts brachten, maar wij zijn er hang voor. Derde klasse K. Roode Ster speelt tegen Groen-Wit, het geen een overwinning der thuisclub zal beteekencn. EKC ontvangt I)NL en zal het daarom niet gemakkelijk hebben. Een gelijk spel zou ons nog niet zoo gek lij ken. DESK gaat RAC bezoeken en dit zal haar met vreeze vervullen. RAC is n.l. niet voor de poes en de Dessers mogen van geluk spreken wanneer zij het er zonder kleerscheuren afbrengen. Boei meer zal met Breda wel raad weten. WVO wint tenslotte van Dongen. Slag van een paard. Toen het zesjarig zoontje van den heer A. d. K. uit de Vaartstraat Woensdagmiddag in de wei kwam, kreeg het van het anders makke paard een trap in het gezicht. Ge lukkig kwam de slag niet te hard aan. Met een gespleten bovenlip en eenige huidwonden op kin en neus kwam de kleine er af. Dr. Ver- cauteren verleende eerste medische hulp. Landbouwcursu6sen. De R. K J.B. is, als elk jaar, weer zeer actief. Ook dezen winter zullen cursussen voor de jonge boeren gegeven worden. Voor een ver duisterd lokaal is bereids gezorgd. Op de eerste plaats wo-idt een vol ledige 2-jarige landbouwcursus ge opend, toegangkelijk voor de leden van de B. K. J. B., die den leeftijd van 16 jaar bereikt hebben. Daar naast wordt nog een cursus van 10 lessen georganiseerd in voedingsleer, welke tevens toegankelijk is voor de leden van de N. C B. Bij de secretarissen van de N. C. B. en de B.K.J.B. bestaat nog gelegenheid voor inschrijving. Werkloosheid. Bij het plaatselijk agentschap der arbeidsbemiddeling stonden deze week 92 geheel of gedeeltelijk werkloozen ingeschreven, waarvan er 3 in de steunregeling waren opgenomen en 19 in de werkverschaffing waren geplaatst. Keuring K.N.P.V. In het R.K. Sport- en Wandelpark werd Donderdag een keuring gehou- den voor het certificaat Politie-hond van de KNPV. De beoordeeling lag in handen van de heeren v. Helsland en v. d. Griendt alhier en de heer Verheugd uit Amsterdam. Waar geen groote publiciteit aan de keuring ge geven was, bestond er ook niet die belangstelling voor dit interessante werk. als andere jaren het geval is. Toch waren nog verschillende liefheb bers van deze hondensport komen op dagen. Van de officieele personen noemen wij, Burgemeester Mallens uit Kaatsheuvel en Mr. Deelen, hoofd- bestuusslid van de K N. V. P. uit Breda. Voorgeleid werden 6 honden, die geen van allen zonder bekroning bleven. De uitslag was Wilson. Bouvier, reu van j. H. Lr-uvet Tilburg, certificaat met 257 pnt. Kazan, Bouvier, reu van Chr. Merkx Kaatsheuvel, certificaat met 271 pnt. Marco, Belg. Herder van M. J. de Rooij uit Breda, certificaat met 257 p, Onno, Bouvier, reu van P. C. v. d Velden, Breda, certificaat met 276 pnt. Dolf, Boxer reu van M. H, Verheijen. Tilburg, voorl. cert met 237 pnt. Breston Belg. Herder reu van J P. Kraaienveld, Sleeuwijk, voorl cert, met 226 pnt. Zaterdag 28 dezer hoopt de Eer waarde Zuster Adriana uit het St. Agnesgesticht alhier (>n de wereld Lucia Kook) haar gouden klooster- teest te herdenken. Van deze 50 jaar is zuster Adriana 47 jaar in 't St. Agnesgesticht alhier woonachtig en heeft zij zich al dien tijd gewijd aan de opvoeding der Bergsche Jeugd. Aanvankelijk was zij onderwijzeres van de 4e klas, later van de tweede. In verband met de tijdsomstandig heden zullen de feestelijkheden zeer sober zijn en is ook van een hulde door de schoolkinderen afgezien. Dinsdag 1 October a.s. hoopt onze. stadgenoot de heer A. Aanraad den dag te herdenken waarop hij voer 25 jaar in dienst trad als chef stoker bij de N.V Provinciale Noord- brabantsche Electriciteits Maat- schappij. Ongetwijfeld zal het den jubilaris dien dag niet aan de noodige blijken van belangsielling ontbreken. De heer R. Weulen Kranenburg is aangesteld tot stationchef in deze gemeente. Voorheen was hij te Roosendaal als stationsbeambte werkzaam. Naar wij vernemen zal onze stadgenoot de heer W.Sassen binnen kort deze gemeente verlaten om zich te vestigen in Breda. In verband daarmede zal door hem dan ook ontslag genomen worden als wet houder-raadslid. ^•LEEUWARDEN* Up Don van utv dokter LOONOPZAND. Vanaf 16 t/m 21 September 1940. Geboren: Norberta Anlonetta Maria Coleta dv. J. C. Beerens-Brocken. Catharina Jo hanna dv. A. Damen-v. Wanrooij. Ar- noldina Elisabeth Cornelia Maria, dv. J. H. Freyer-Wouters. Gerdina Johanna dv. G. P. Hendriks-v. Wanrooij. An- tonia Henrica Maria dv. Th. M. Laros- Pooters. Johannes Marinus Maria zv. P. v. Laarhoven-Emmers. - Johannes Ber- nardus Franciscus zv. F. B. Hutten-Mas seurs. Gertruda Cornelia Francina Ma ria dv. F. Damen-Couwenberg. Overleden Pa. in 't Groen, een maand, dv. A. in 't Groen-Roelen. Huwelijksaangiften H. A. Verhoeven, 40 jr. en Ja. Ca. Din- gemans, 19 jr., beiden alhier. Ingekomen M. E. Mij vis van Eindhoven. G. J. Timmermans van Waalwijk. Ca. Snij ders van Tilburg. C. J. Muskens van Tilburg. M. J. v. d. Dries en gezin van Tilburg. J F. Mutsaers van Waal wijk. H. M. Kamphaus van Tilburg. A. H. M. Teunissen van Nijmegen C. M. J. J. Willems van Rotterdam. A.cP. de Boer en gezin van Rotterdam. Sa. v. d. Pluijm van Dussen. M. A. M. Boomkamp van Roosendaal. Vertrokken: Ha. A. Prins naar Oudenbosch. A. G. A. Jansen naar Tilburg. Ma. Wa. Ca. Snoeren naar Weert. Ha. Ma. Batist naar Tilburg. J. J. C. A. de Graaff naar Reusel. ABONNEERT U OP DIT BLAD Ongeluk op onbewaakten overweg De 79-jarige F. uit Delft die Woensdagmiddag ongeveer hall 3 te voet den onbewaakten overweg aan het Haantje onder Delft over stak, werd door een uit de richting den Haag komenden trein gegrepen en vermorzeld. De man, die doo! was, heeft zich niet overtuigd ot de weg vrij was. Het stoffelijk over schot is per politieauto naar het Oud en Niew Gasthuis overgebracht. Knaapje verdronken Bij het spelen aan de haven is de 8-jarige Jacobus Werner te water geraakt en verdronken. Toe gepaste kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. Te water geraakte auto Er is Dinsdagavond bij Oudesluis een ongeluk gebeurd, waar een auto in een sioot is gereden en waarbij drie personen het le^en hebben verloren Wij zijn thans in staat nog eenige bijzonderheden van dit ongeluk mee te deelen. De auto kwam uit Schagen, waar de eigenaar, de ongeveer 28-jarige V. uit Alkmaar, met zijn vriend, den 30-jarigen W., eveneens uit Alkmaar, kermis had gevierd. Op dit feest hadden zij kennis gemaakt met de 24 jarige mejufirouw B. uit Wieringerwaard en het tweetal besloot het meisje naar huis te brengen. Er werd met zeer groote snelheid gereden en ook toen men met den verduisterde auto op den voor den bestuurder onbekenden weg kwam, ver minder de de chaulTeur de snelheid niet. Het gevolg was, dat hij de scherpe bocht in den weg niet bemerkte, zoodat de auto rechtuit in een diepe en breede sloot reed en onder het water verdween. Op dit zeer stille weggedeelte zag niemand het ongeluk. Een halt uur later kwamen eenige fietsers voorbij, die een der wielen van de auto boven het water zagen uitsteken. Hulp kwam echter te laat. De drie in zittenden waren verdronken. De lijken werden naar de begraafplaats te Oudesluis overgebracht en zijn Woensdagochtend na de lijkschou wing, vrijgegeven. Avonturiersters. Op 16 September, hadden twee Utrechtsche meisjes van 16 en 19 jaar de stad verlaten en sindsdien was thuis niets meer van hen ge hoord. Enkele dagen geleden troi de politie op Wierden het tweetal aan, slapende op een weiland nabij den afsluitdijk. Uit het verhoor bleek.dat zij sinds 16 Sept rond hebben gezworven. Zij waren eerst naar Amsterdam gegaan en tenslotte beland in een leegstaand huis bij het vliegveld de Kooy. De politie stelde hierna een onder zoek in en spoedig kwam vast te staan, dat de meisjes zich aan tal rijke diefstallen hadden schuldig ge- BONNEN. Thans zijn geldigi Brood: Bonnen 7, geldig gedurende het tijdvak van 23 tot en inet 29 September. Tarwebloem of zelfrijzend bakmeel, of Roggemeel, of Rogge-, tarwe- of boekweitmeel: No. 71, rcchtgcvende op 2/2 ons, tijdvak 7 Sept. t/m 4 October. Vleesch: Bon 01 van 23 tot en met 29 September. Zeep: Bon 104, geldig gedurende het tijdvak van 23 September tot en met 18 October. Suiker. No. 72, rcchtgcvende op 1 KG tot en met 27 September. Koffie en thee: No. 73, rechtgevendc op ondcrschcidelijk V2 pond of Vz ons, tot en met 27 September. Boter, magarine en vet: Bons 05 t/111 12 van de boterkaart, rcchtgcvende op een half pond, tot en met 18 October. Bons „05", „06" en „07" der vet- kaart rechtgevendc op een half pond margarine of boter; Bon „08" der vetkaart geeft recht op een halt' pond gesmolten spijsvet of een half pond boter; Bons „09", „10", „11" en „12" der vetkaart geven recht op een half pond boter, met 10 cent reductie per Y2 pond. Rijst of rystemeel, of rijstebloem: No. 41, rechtgevendc op-250 gram, tijd vak 7 September tot en met 4 Oct. Havermout of Havervlokken of gort of grutten: No. 54, rechtgevendc op 250 gram, tijdvak 7 September tot en met 4 October. Maïzena of griesmeel- of puddingpoe der: No. 105, rcchtgcvende op 100 gram, tijdvak 22 Juli tot en met 8 September. No. 28, tijdvak 9 Sep tember t/m 1 November. Vermicelli of macaroni of spaghetti: No. 110, rechtgevendc op 100 gram, tijdvak 22 Juli tot en met 8 Septem ber. No. 15, tijdvak 9 September lot en met 1 November. Bon 116: (extra-bon, die gelijk met de textielkaart aan mannelijke per sonen hoven 15 jaar is uitgereikt; 50 gr. scheerzeep óf één tube schecr- chême,' óf één pot scheerzeep van 31 Augustus tot en met 31 December. Petroleum: op zegel gemerkt: „Perio de 6", rechtgevendc op 2 liter, tijd vak 9 September tot en met 3 Nov. Kinderschoenen: alle soorten tot en met maat 23 zonder bon. Schoenen en pantoffels blijven onveranderd. Hond en kat: Bon No. 1 van de voe- derkaart voor honden. maakt. O.a. werdpn levensmiddelen, geld en een gestolen rijwiel aange troffen. Bovendien hadden zij in de gemeente Wierden een paard uit een land gehaald, waarop een hunner weg is gereden. Later trof men het dier onbeheerd op den Afsluitdijk aan, waar het aan den rechtmatigen eigenaar terug werd gegeven. Ook in Alk naar hebben de avonturier sters zich aan kleine diefstallen, o a. van koek en andere lekkernijen, schuldig gemaakt. Het tweetal is in het huis van bewaring te Alkmaar opgesloten. Een jongetje aangereden met doodelijk gevolg. Een gespan van den veehouder M. uit Maartensdijk, reed Dinsdag het vijfjarig zoontje van den heer J. v. E, op den Doipsweg aan, dat zich met zijn autoped op den weg bevond. Het knaapje werd tegen grond gesmakt en was vrijwel op slag dood. Jongetje verongelukt. Woensdagmiddag is te Koudekerke aan den Rijn een vierjarig jongetje van een vrachtauto gevallen en onder de wielen terecht gekomen. Hel kind is overleden. Inbraak in een modewinkel. Gisternacht hebben tot nog toe on bekenden ingebroken in het perkeel Egelantiersgracht 28 te Amsterdam, waarin een atelier voor damesconfec- tie-artikelen is gevestigd. Zeventig a tachtig japonnen, alsmede een aantal balen wollen stoffen en coupons, ter waarde van ongeveer f 1000 zijn ge stolen. De inbrekers hebben zich toe gang verschaft door verbreking van de ruit in de voordeur. ADVERTEERT IN DIT BLAD. 'SCRIMS

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 3