Fa, F, W, van Liempt - Wijnhandel Algemeene Kennisgeving RUIME KEUZE DRUNEN. WASPIK. RAAMSDONK. DINSDAG 1 OCTOBER AS. gaat de ver- üooging van de Omzetbelasting in en wordt voortaan ook geheven van den Accijns. Als gevolg daarvan worden de prijzen van het GEDISTILLEERD met gemiddeld fO.15 per Liter verhoogd en de prijzen WIJNEN met gemiddeld fO.IO per flesch. Tot en met MAANDAG gelden nog de oude prijzen. ANNO 1882. TELEFOON 173. lega's. In dien geest drukte zich de stations chef, dc heer Kouters, hedenmorgen uit, toen hij namens de directie den jubilaris huldigde in het ruime wacht lokaal, waar deze met zijn echtgenoote en tal van collega's, voor zoover de dienst het toeliet, aanwezig was. Als blijk van waardeering voor dien ar beid bood spreker liet gebruikelijke couvert aan en namens de mede-arbei ders een fraaie leunstoel. I)e echtge noote van den jubilaris werd in de bloemetjes gezet. De heer Faro dankte getroffen voor deze mooie hulde en zeidc steeds zijn beste krachten in dienst der Neder- landsche Spoorwegen te zullen blijven stellen. Ook wij bieden den jubilaris onze beste wenschen. Indentiteitsbewijzen. Naar uit, een in dit nummer voor komende advertentie blijkt bestaat a.s. Zondag gelegenheid om inden titeitsbewijzen in ontvangst te nemen voor hen die aan de vliegvelden werkzaam zijn. WAALWIJK Flanellen NACHTHEMDEN PYAMA'S. LUXOR BIOSCOOP «Cabaret Wolga Wie kent ze niet, de tragische geschiedenissen van de Russchische emigranten die in den vreemde hun toevlucht moes'en zoeken en allerlei baantjes opknapten om den honger dood te ontkomen. Op treffende wijze is dit tot uiting gebracht in de Tobisfilm «Cabaret Wolga», die zich afspeelt in Parijs, de meest geliefde stad voor bedoelde emigrés. Het is een hoogst interessante geschiedenis doorweven met tal van intrigues, waarin de figuur van 'n Russische danseres den hoofdrol vervult. Deze is in het geheim getrouwd met haar partner doordat haar man die reeds tientallen jaren vermist is, officieel dood verklaard was. Men weet reeds wat er gaat gebeuren. De doodge waande komt onverwacht terug met alle complicaties van dien. Nu komt de groote tragiek in het leven van Helene (de danseres). Zij denkt door ieder verlaten te worden en begeeft zich op het zeer gevaarlijke pad van het nachtleven, daartoe gedwongen door den theaterdirecteur. Het leven heeft haar niets meer te geven en in haar verwarde gemoedstoestand en onder den invloed der veleglazen champagne, gooit zij alle moraal over boord, alle walging, alle schaamte De crisis blijft niet uit, een zenuw overspanning velt dit, zoo door het leven moe geplaagde lichaam ter aarde. Als zij na een lange ziekte weer tot het besef komt dat zij nog leeft, vindt zij echter aan haar zijde den man die haar werkelijk lief eu na langen strijd kan zij een nieuw gelukkig leven beginnen. Cabaret Wolga is een filmwerk dat ieder recht naar het hart grijpt en daarom door ieder gezien moet worden. Men lette op de gewijzigde aan- vangsuren. Tijdelijk ambtenaar In verband met de diukke werk zaamheden op 't gemeentehuis, is de heer Portier benoemd tot tijde lijk ambtenaar. Straatnamen en hernummering. Naar wij vernemen zal met ingang van 1 Januari a.s. de her benaming der straten en de nieuwe nummering der perceelen worden ingevoerd. De namen der straten zullen op bordjes worden aangegeven. Niet zitten, maar loopen Door den leider van den lucht beschermingsdienst is een andere regeling genomen voor den wacht dienst. De leden van de luchtbe. scherming, die voorheen dienst deden op den uitkijkpost, zullen nu patroulle loopen door 't dorp. Gouden kloosterfeest te Drunen Op Zondag 29 September a.s. hoopt de Eerwaarde Bioedei Chris- pinus van de Orde van de Broeders van Huize Padua te Boekei in het klooster te Drunen den dag te heidenken, waarop hij voor vijftig jaren zijn intrede deed in't klooster leven. Broeder Chrispinus heelt veel voor het klooster van Drunen ge daan. Vele gewichtige functies heeft hij in al de jaren in zijn orde be kleed en veel gedaan voor de Jongens-Congregatie van Drunen waar de rijpere jeugd van de parochie van den H. Lambertus op de Zon dagen en andere dagen een goed tehuis hadden. Op Zondag 29 September zal in de kloosterkapel een H. Mis van dankbaarheid worden opgedragen. Het zal dezen ijverigen klooster ling op zijn jubeldag zeker niet aan belangstelling ontbreken. Broeder Chrispinus is den laatsten tijd sukkelende met zijn gezondheid. Hij is thans meer rustende en wij hopen, dat hij nog vele jaren in de beste gezondheid van zijn welver diende rust zal mogen genieten Wolhandkrab Door visscheis werd dezer dagen in het kanaal een groot exemplaar van de wolhandkrab gevangen. Voor zoover bekend heeft men een dergelijk onding voorde netten der ijverige visschers in het Drongelsch Kanaal nog niet ontmoet. De vis schers, die hier hun vischwater hebben vertellen ons, dat zij derge-" lijke gasten in water kunnen missen als koude pap en dat zij zeer nauw- VERBODEN GEBIED UITGEBREID. Het uitgaansverbod tusschen 22 uur en 4 uur is, om strategische redenen uitgebreid tot de geheele provincie Zuid-Holland, als mede tot het gedeelte van de provincie Noord-Brabant, dat ten Westen van de spoorbaan Geldermalsen 's-Hertogen- bosch Boxtel Eindhoven Neerpelt ligt. Op de kaart is in zwart aangegeven de grens van het gebied waarvoor thans het uitgaansverbod geldt. keurig zouden speuren naar deze nettenvernielers. Zwart goud ontdekt Tijdens graafwerken bij een der in woners alhier stiet men'op 'n ouden kolenkuil Voorheen bleek hier een kolenboer gewoond te hebben. Het waren nogal enkele hectoliters, die bij den vinder zeer welkom waren. Collecte Zondag zal in alle H. Missen van de parochie van den H. Lambertus een openschaalcollecte gehouden voor de noodlijdenden van deze parochie. Predikbeurten Zondag 29 Sep'. Ned. Herv. Kerk v.m. half tien en n.m. twee uur Ds. R. de Bruin. Openbaie vergadering van den raad der gemeente Raamsdonk op Zater dag September 1940, des namiddags om 6 uur. - Aan de orde is 1. Ingekomen stukken en mede- deelingen. 2 Voorstel tot het om-niet aan vaarden van eenige stukjes grondin de Prins Bernhardstraat. ten be hoeve van den aanleg van trottoirs. 3. Voorstel tot wijziging van de Verkeersverordening. 4. Voorstel tot wijziging van de verordening op de heffing en invor dering van leges ter secretarie in de gemeente Raamsdonk. 5. Voorstelling tot wijziging en aanvulling van de verordening, re gelende de indienstneming van per soneel op arbeidsovereenkomst. DE RAAD VAN DEN WIJZEN KLUIZENAAR. Er was eens een prinsesje, dat het mooiste meisje uit het hele land was. Ze was zo mooi dat de haasjes en konijntjes uit hun hol kwamen, als ze voorbij liep en de bloempjes rekten hun halzen uit, zodat ze haar beter konden zien. Ze heette Felicie en ze woonde met haar ouders en een oude verzorgster op een groot kasteel in Bloemenland. Er was geen mens die haar ooit gezien had. Wel hadden ze van haar en haar schoonheid gehoord, zodat het te begrijpen is, dat ze erg nieuwsgierig waren en er de hele dag drommen voor de hoge muren van liet kasteel stonden, in de hoop ceiv glimp van het prinsesje op te vangen. Maar Felicie kwam nooit buiten de muren van haar huis; ze wandelde al tijd in het park van haar vader, dat zo groot en zo mooi was, dat ze heus niet buiten de muren hoefde te gaan. Op een goede dag liep ze weer te wandelen met haar oude verzorgster, Kea. „Ja, ja", zei Ivea, „Ik heb jouw grootvader en vader grootgebracht en ik zal ook jóuw zoon grootbrengen." „O nee", zei Felicie, „want ik trouw nooit." „Waarom niet kindje?" vroeg Kea verbaasd. „Omdat vader gezegd heeft dat ik nu oud genoeg ben om te trouwen. Maar alle prinsen die met me willen trouwen, willen me eerst zien en ik bedank er voor om voor speelgoed te spelen! Ik hen geen poes en geen vo gel, die je, voor je hem koopt, van al le kanten bekijkt." „En toch zal ik jouw zoontje groot brengen", zei Kea. „Ze hebben gezegd, dat er een prins woont, die jou op een heel bijzondere manier zal zien. Een manier, die nog nooit iemand gepro beerd heeft „Poeh"! zei het prinsesje smalend, „dat lukt hem toch niet, want de mu ren zijn veel te hoog en op alle torens staan wachters. „Toch hebben de bloemen 't gezegd en ze hebben ook gezegd, dat die prins met je zou trouwen, al had hij je niet gezien. Dat zou je een troost kunnen zijn. Maar hij heeft een belofte afge legd, dat hij je zou zien, voor hij met je trouwde en die belofte houdt hij „Wie heeft hij dat beloofd", vroeg Felicie ongelovig. „Dat wisten de bloemen niet", zei Kea. „Nu, in elk geval geloof ik er niets van", zei Felicie. „Laten we maar naar binnen gaan. Ik heb zin in thee." De Prins vraagt raad. Midden in het bos woonde een klui zenaar. Hij was heel, heel oud, en zat bijna de hele dag op een bank voor zijn huisje. Omdat hij zo oud was, had hij heel wat meegemaakt, heel veel verdriet, maar ook heel veel geluk ge had. Daarom wist hij veel en kwamen de mensen vaak hij hem om raad. Iedere keer gingen ze veel vrolijker weg, dan ze gekomen waren, want niemand klopte tevergeefs bij den kluizenaar aan. Op zekere dag was hij in zijn huis je bezig de bloemen te begieten, toen er op de deur geklopt werd. Even la ter kwam er een lange, knappe jonge man binnen. „Beste kluizenaar... jij moet me helpen... direct!" begon de jongen. „Wie ben je en wat wil je?" vroeg de kluizenaar. „fk hen prins Eduard", antwoord- de de jongen. „Ik heb gehoord dat je zo wijs en zo goed bent. Daarom ben ik gekomen, want ik heb direct raad nodig. Luister, mijn vader wil dat ik met een meisje trouw van wie ik niet houd... en van wie ik ook nooit zal hoi\den." „Waarom zou je niet van haar kun nen houden?" vroeg de kluizenaar. „Omdat ze niet van bloemen en die ren houdt." En nu heb ik gehoord dat prinses Felicie zo mooi en zo goed is. Maar ik heb ook gehoord dat ze alleen met iemand wil trouwen, die haar vóói haar huwelijk nooit heeft gezien." „Ein vind je dal niet goed?" vroeg de kluizenaar. „Best. Maar mijn vader heeft ge hoord dat het heel moeilijk is om de prinses te zien en daarom heeft hij gezegd, dat ik alleen met prinses Fe licie mag trouwen, als ik er in slaag haar te zien. En dat heb ik beloofd, want ik wil in geen geval die andere hebben. Help me alsjeblieft kluize naar! Wat moet ik doen om de prin ses te zien?" „Zo, zo", zei de kluizenaar. „Kijk eens wat ik hier heb. Dit is een heel bijzonder plantje. Luister goed, dan zal ik je vertellen, wat je ermee doen moet. Plant dit plantje onder aan dc muur van het kasteel, waar prinses Felicie woont. Zoek het plekje uit waar de muur het hoogst is. Nu moet je zorgen dat dc plant elke dag bego ten wordt, anders groeit hij niet. Als je hem goed verzorgt, zul je zien dat hij al heel gauw zo hoog is, dat de stengels het raam van de prinses be reikt hebben. Let nu goed op. Als de stengels heen en weer bewegen, weet je dat de prinses in haar kamer is. De mensen zullen zeggen dat de plant door de wind bewogen wordt, maar jij weet wel beter. Als je ziet dat de stengel heen en weer gaat, klim je in de stengel, die plotseling heel hard geworden zal zijn. Dan kijk je even door het raam naar de prinses. Niet te lang, want de stengel blijft maar even hard. Als je haar goed gezien hebt, klim je weer naar beneden. Heb je 't goed begrepen? „Ja", antwoordde de prins, pakte met een stralend gezicht het plantje, bedankte den kluizenaar en als een pijl uit de boog snelde hij weg. Hoe de Prins de Prinses te zien kreeg. De zon scheen prachtig, toen prins Eduard bij het slot van dc prinses kwam. Het was net zo'n mooi kasteel als het kasteel waar de prins zelf' woonde. Alleen schenen deze torens hoger te zijn. Nadat de prins alles goed opgenomen had, vond hij de plek waar de muur het hoogst was. Daar achter stond de hoogste toren en heel boven in de toren zag hij een raam. Dat was natuurlijk het kamertje van de prinses. Vlug maakte Eduafti een gaatje in de grond en plantte de plant daarin. Toen liep hij naar de vijver, schepte z'n handen vol water en gooi de die op en om de plant. Daarna ging hij tevreden op de grond liggen en sliep in. Boem! Daar vloog iets tegen z'n neus. Slaapdronken keek de prins om zich heen. Waar was hij? Ineens wist hij 't weer: hij was gekomen om de prinses te zien. Wat? Vol verbazing keek de prins omhoog. De stengel en de bloesems van de plant waren al tot de toren gegroeid en hij zag dat de bloemen nieuwsgierig door het raam van de toren keken. Ja, ze be wogen heen en weer: prinses Felicie: was dus op haar kamer. De prins bedacht zich niet lang. Vol vertrouwen klom hij in de stengel. Hij was steènhardHoger en hoger klom de prins, tot hij door het raam kon kijken. Daar zag hij Felicie die met Kea voor het raam stond. „Kijk eens wat een mooie bloemenriep Felicie verrukt. „En kijk eens, het lijkt wel of die ene een gezicht heeft!" Toen kon Eduard zich niet langer inhouden. Met één sprong stond hij in de kamer van de prinses. Eerst schrok Felicie, maar toen moesten ze allebei vreselijk lachen. „Ik ben prins Eduard", stelde de prins zich voor en vertelde boe hij boven gekomen was. „Toen hij uitgesproken was, viel Felicie hem om de hals en zei: „nu gaan we naar vader en ik zal hem zeggen dat ik met niemand anders trouwen wil dan met jou!" Dat gebeurde en de prins leefde nog lang en gelukkig met zijn lieve vrouw. 's-Bosch Boxtel Eindhoven EEN SPROOKJE DOOR GERRIE KOENRAADS.

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 6