De Nederlandsche Unie. LAATSTE BERICHTFN Oohaleirhuisvnil. ALGEMEENE BEKENDMAKING I KAATSHEUVEL. BREDA. nagekomen Sportberichten. Advertentiën. Notaris A. Schaap f 9000.- Auto-, Motorrijwiel- en Tractorbanden. Geldbelegging. Adverteeren doet Verkoopen. N.V. Verzekering-Mij. JOHAN DE WITT. Wij dringen nog maals met nadruk aan op tiidiger inzending van Advertenties en Berichten. IN ™Êt"waTÈr™ ËvallËt^n f van den gevallene den heer Hendrik de Wit uit Vught. Deze plechtigheid heeft in al haar eenvoud de haiten der aanwezigen getroffen en aan den gevallen dorps genoot de eer bewezen, die hem toekomt. De Wetszonen. Begunstigd door fraai herfstweer had op de banen van de Wetszonen van café Pulles-de Wit het koning- schieten plaats. Na een spannenden kamp behaalde J. Brouwer den titel met 130 punten in 36 pijlen. Hij werd op den voet gevolgd met een punt verschil door N. van Bladel. Derde werd W. van Drunen met 124 punten en vierde werd de oude koning J. Klerks. Jonge Wacht afscheid. Zondag gingen de drie oudste groepen van de Jo.Wa's hun club verlaten. Voor deze gelegenheid was een afscheidsfeest georganiseerd, waarin niet alleen de JoAVa's, doch ook de ouders en de andere belang stellenden voor de Jo.Wa-beweging waren geïnteresseerd. Dat die interesse groot is, bleek wel uit de drukke opkomst in de avonduitvoering, nadat de kinderen reeds na het lof genoten hadden. De hoofdschotel was een mooie film »De monnik van St. Bartho- lomeus«, waarin naast een mooie natuuropname, tevens genoten werd van een zeer boeiend spel. Naast de filmvertooning moet een woord van hulde gebracht worden aan de Jonge Wacht Troubadours, het Jo. Wa-orkestje, dal voor den eersten keer onder den heer Bisselink optrad en een zeer goed figuur maakte. Er werd met toewijding en ambitie gemucisecrd en het applaus was dan ook alleszins verdiend. De Directeur der Jo.Wa'ers, kape laan v. d. Heuvel sprak eenafscheids woord tot de scheidende jongens en spoorde ze aan in hun verder leven van dezelfde trouwheid en vereeui- gingsgeest blijk te geven. Een der jongens, de jongeheer Pepping, dankte in goede woorden en sprak een afscheid namens de Jo.Wa'ers, die de club gingen ver laten. Drie groepen zwaaiden bij deze beweging af. LOON OP ZAND. Biljartvereeniging Beatrix In café Beunis had de tweede ontmoeting plaats in verband met de Zesdaagsche. Onder de koppels heerschte een gezellige stemming. Enkele koppels wisten zich omhoog te werken. De stand is als volgt: Th. v. d. Wiel—E. v. d. Velden 188 p, op één ronde Jos Wouters- N. IJpe- laar 170 p. J. SnoerenF. van Bladel 170 p. op twee ronden W. Beerens P. Brands 154 p. op drie ronden J. Beunis—II. van Esch 143 p. op vier ronden J. v. d. Nieuwen- iiuizen P. Brands Wz. 123 p. Ongeval Zondagavond te ongeveer half tien had op den Hoogesteenweg alhier een ongeval plaats dat zich aanvankelijk vrij ernstig liet aanzien. Uit de richting Tilburg kwam de heer Sch. uit Kaatsheuvel per rij wiel. Doortot nogtoe onopgehelderde oorzaak kwam genoemde persoon dermate in aanraking met het tamelijk harde paaltje, dat met een oranjebordje den Provincialen weg als voorrangsweg moet aanduiden, dat hij hevig bloedend langs den weg bleef liggen en kort daarna door buurtbewoners werd gevonden. Spoedig werd Dr. Smals ontboden. Gemeente- en rijkspolitie was spoe dig ter plaatse. Dr. Smals geassis teerd door 'n paar HBÜ'ers hebben den jongeman ineen woning binnen gedragen en daar verbonden. Nog laat op den avond is de jonge.nan naar zijn ouderlijke woning te Kaatsheuvel per auto vervoerd. Eerste winteruitvoering der R.K. Werkliedenvereeniging Zondagavond gaf de ILK. Werk- liedenvereen. haar eerste uitvoering, met medewerking van hare tooneel- vereeniging St. Jozef, opgevoerd werd het yroolijke spel in drie be drijven «Napoleon de vierde«, onder regie van W. Beerends. Te ongeveer zes uur opende de voorzitter der ILK. W.V. deze uit voering met een woord van welkom aan de aanwezigen en wenschle verder iedereen een genoeglijke avond. Er werd goed gespeeld en er waren momenten dat de aan wezigen bulderden van het lachen. De rolverdeeling was goed, evenals grime, tooneeldecor enz. de rollen werden goed vertolkt. De gehouden collecte ten bate der T.B.C. bracht f6.92 op. A.s. Zondag 20 Oct, wordt weder om dezelfde uitvoering gegeven voor een ieder toegankelijk. Benoeming. Naar we vernemen isonzedorps- genoote Mej. W. Wijtvliet benoemd tot onderwijzeres aan de R. K. Meisjeschool in de parochie St. Antonius te Waalwijk. 75-jarig bestaan Breda's Mannenkoor. Op sobere, doch eenigszins fees telijke wijze is dezer dagen het 75-jarig bestaan van Breda's Man nenkoor herdacht. De feestrede werd uitgesproken door den Vice-voorzitter, Mr. van Wijmen, die 't bestuur huldigde, speciaal den oud-voorzitter, thans eere-voorzitter, den heer F. Smits van Waesberghe, den huidigen voor zitter diens zoon, F. Smits van Waesberghe en niet minder den directeur W. Robert Jr. Wanneer de tijden beter worden zal een zeer feestelijke viering worden voorbereid, waarvoor thans als feest geschenk, een fonds werd gesticht. De vereeniging zal intusschen een middag worden aangeboden om de vriendschapsbanden te verstevigen. Een enthousiaste vergadering, met enthousiast publiek te Waalwijk. Gisteravond hield de Nederlandsche Unie een' massale vergadering in het gebouw der R.K.W.V., dat tot in de uiterste hoeken bezet was en waarbij als sprekers optraden Prof. Dr. J. de Quay en Jef de Brouwer. De zaal was op indrukwekkende wijze getooid met de Nederlandsche driekleur, terwijl een drietal portretten het driemanschap voorstelde. Nadat spontaan het „WJlhelmus was gezongen en na een inleidend woord van den districtsleider, den heer Piet van Loon, nam Jef de Brouwer het woord. Op enthousiaste en warme wijze schetste hij de tot standkoming der nieuwe tijden. Spr. achtte het op de eerste plaats noodig om den toestand waarin we zijn komen te verkeeren precies te stel len, waarin hij uitgaat van het jaar 1795. Het was 19 Januari 1795 dat in Am sterdam de basis gelegd werd voor de nieuwe maatschappij in Nederland, die haar grondslag vond in de Fransche omwenteling van 1789. De Fransche re volutie was een strooming onder de menschen, die werden gedragen door een nieuwe gedachte en die zich van uit Frankrijk verder verspreidde door geheel W. Europa. In Nederland kwa men die gedachten van vrijheid, gelijk heid en broederschap eerst in 1795, toen de doorslaggevende stoot daar voor gegeven werd door den intocht der Franschen. Het groote verschil met toen en nu was echter, dat bij de men schen in de 18e eeuw het individu vóór alles ging, terwijl thans het gemeen schapsbelang vooraan geplaatst wordt. Deze strooming heeft echter reeds lang voor den lOen Mei bestaan en kwam toen reeds op tal van manieren tot uiting. De groote duw werd daaraan eerst gegeven toen op den lOen Mei de Duitschers den Nederlandschen Staat binnen trokken. Het was de ge dachte waarin men het individu dienst baar wilde maken aan het geheel, om voor en met elkaar aan een nieuwe ge meenschap te willen bouwen. Het Ne derlandsche volk heeft steeds geleefd onder een eigen leiding en een eigen bestuur. Daarom was het noodzakelijk dat ons volk zichzelf opnieuw groepeerde, om langs begaanbare wegen de moge lijkheid te scheppen, dat het nieuwe be stuur ons wel zou begrijpen. Dit leidde tot de tot standkoming van de Neder landsche Unie en het bovenstaande is haar eerste taak. Maar daarnaast moet die taak ook richting gevend zijn voor het zich ont wikkelende Nederlandsche volk en daarom den weg moeten wijzen die het in de toekomst gaan moet en waarbij boven alles de nieuwe gemeenschaps gedachte domineert. Het Nederlandsche volk moet zich Nederlands ontwikkelen om zijn groot heid te kunnen behouden, onverschillig wat wij zijn, boeren, middenstanders of industrieelen. Men wordt alleen lid van de Nederlandsche Unie omdat men Ne derlander is. Dat is het ook wat alle schakeeringen van ons volk verbindt, of men komt uit Friesland en Gronin gen, om men boer of middenstander, Katholiek of Protestant is. Als Neder landers willen wij samen wer! en om Nederland op te voeren tot het aller hoogste en om te komen aan een nieu we grandiozen, luisterrijken tijd voor ons nieuwe volk. Daar is iets in het Nederlandsche volk, waardoor Nederland een eigen samenstel bezit. Daarop hebben invloed gehad, onze afkomst, onze bodemge steldheid, onze ontwikkeling, onze ze den, gewoonten en tradities, die ons volk hebben groot gemaakt en in staat gesteld groote werken tot stand te brengen. Er is iets dat ons onderscheidt van alle anderen die niet tot ons Ne derlandsche geheel behooren en het is dit iets dat ons tot Nederlanders maakt. Er zijn vele menschen voor ons uit gegaan. Die hebben ons gemaakt tot wat we zijn. Na ons zullen weer vele anderen komen en voor de toekomst van hen zijn wij nu weer aansprakelijk. Er is een vaste lijn te trekken van omstreeks 1300 af, waarin ons volk als een Nederlandsch volk leeft, met Ne derlandsche daden en Nederlandsche gewoonten en waarin de Nederland sche taal heeft gebloeid. Dit zelfde Ne derlandsche volk heeft ook nu een taak te dragen, maar wij kunnen dat alleen, op dezelfde grondslagen waarop ons vroegere volk heeft gestaan, met eigen krachten en in nauwe samenwerking met een doel voor oogen, dat is, het be houd van onze eigen nationale waar den. Daaraan zit vast, de vrijheid die wij gewonnen hebben, vanaf den 80-jarigen oorlog tot nu toe. Daarvoor zullen of fers gebracht moeten worden, maar wij zullen die offers aanvaarden en ook de kleine eigenbelangen offeren tot heil van het groote belang, dat het belang is van het Nederlandsche volk. Ieder heeft daarbij een eigen taak te vervul len, maar allen moeten samen werken om die taak vruchtbaar te doen zijn. De Nederlandsche Unie wil allen saain- verbonden voor 't Nederlandsche volk en voor een nieuw Nederland. Een in de nieuwe gemeenschap. Een in de be langen die wij behartigen gaan. Een daverend applaus was de beloo ning voor deze indrukwekkende rede. Prof. Dr. J. E. de Quay. Er is wellicht, in de dagen van ons leven geen korter periode geweest waarin wij allen zoo één zijn geweest in onze gedachten en gevoelens, als in de korte periode van 1014 Mei, toen allen zoo dapper streden tegen het invallende Duitsche leger en hoeveel is er niet in ons omgegaan, toen onze dapperen op 14 Mei de wapens neer moesten leggen. Ons volk is toen rus tig gebleven, zooals het bij belangrijke gebeurtenissen steeds rustig was, maar de periode na 14 Mei werd er een van zoeken, zoeken naar den nieu wen weg die moest worden begaan, toen ons Staatsbestel inviel. Toen is de Nederlandsche Unie gekomen die een brug wilde slaan tusschen ons volk en de bezettende overheid. Dit was op de eerste plaats haar functie. Eigenlijke lijnen van haar program waren nog niet te geven, maar het schip werd in zee gelaten en moest maar zoeken naar den goeden weg. Dezen weg was niet die om te behou den, zooals door de critiek veelal werd gezegd. Neen, wij wisten dat er het nieuwe moest komen. Het was noodig dat er een nieuwe richting werd inge slagen, maar wij wenschen die nieuwe richting te gaan op een echte Neder landsche wijze. Wij willen als Nederlanders be houden wat ons dierbaar is. En als het daarom gaat zullen wij daar ook, als het inderdaad noodig is, strijd voor voeren. Ik denk daarbij aan onze godsdienstvrij heid, aan ons bijzonder onderwijs, aan de opvoeding onzer kinderen en jeugd. Wij zijn bereid den nieuwen tijd te begrijpen, maar als men tast aan de diepe waar den van ons volk, de godsdienst vrijheid op de eerste plaats, dan moet men zich realiseeren dat men dan komt aan ons eigen vleesch en ons eigen bloed en dat wij dat ons niet zullen laten ont nemen. (Applaus). Spreker wijdt dan daarover verder uit, maar zegt dat 't in dit korte tijds bestek moeilijk is alles te vertellen wat door de Nederlandsche Unie al bereikt is, maar wel wil ik U zeggen, aldus spreker, dat de Nederlandsche Unie belangrijk werk zal kunnen ver richten als men weet, dat een groot deel van ons volk zich voegt in ons ge zelschap. Als men weet dat niet een kleine groep, maar allen gezamenlijk willen werken aan het werk van den nieuwen tijd. Het is niet veel zult U zeggen, maar wij vragen van U ver trouwen in ons werk. Wij begrijpen dat dit moeilijk zal zijn, maar als ik U dan zeg, mede namens mijn beide vrienden, dat wij alles zullen doen om de Nederlandsche waarden en alles wat ons dierbaar is te handhaven, dan hoop ik dat Gij ons dit vertrouwen zult schenken. (Applaus). Veel zal U gevraagd worden door anderen, maar ik vraag U, sluit U bij ben niet aan. Ik bedoel dan Nationaal Front en N.S.B.. Ik zeg dat omdat men niet naar Nationaal Front behoeft te gaan. Wij hebben besprekingen ge voerd met leden van Nationaal Front, omdat wij het van zooveel belang acht ten, zooveel mogelijk een eenheid te krijgen. Een fusie was echter alleen maar te aanvaarden met Meijer als eenigste leider en met volledige over name van het Nationaal Front pro gram. Natuurlijk konden wij daarop niet ingaan. Toen hebben wij zelf geprobeerd om samen te werken op de pun ten waar we het onderling eens zijn en daar waar we het niet eens zijn, elkaar op een fatsoenlijke manier te bestrijden, maar tot mijn spijt moet ik zeggen, dat dit door de leden van Nationaal Front als onuitvoerbaar van de hand gewezen werd. Wij zijn er van overtuigd dat ons in deze geen blaam treft en dat wij niet verder mochten gaan in het belang van het Nederlandsche volk. (Applaus). De tweede groep waarover ik sprak is de N.S.B. Ik wil niet polemiseeren en zeker niet over de N.S.B. Wij heb ben ons op het standpunt gesteld dat we een flauwe strijd met haar zullen vermijden en zooveel mogelijk onzen weg zullen kiezen en geen strijd voe ren met een andere richting. Ik zou echter een ding willen zeggen, laat U niet intimideeren. Ik begrfip dat het soms moeilijk kan zyn. Dat men soms angstig kan worden kan ik me voorstel len, maar laat U niet intimideeren. (Applaus). Angst is een slechte raadgeefster, al is die soms begrijpelijk. Wij zelf heb ben het risico van te voren geweten en aanvaard, maar ik kan me voor stellen dat bij anderen wel eens twij fel en vrees kan ontstaan, maar als wij willen behouden waarop wij trotsch gaan en fier zijn, dan is er een weg om ook te winnen. (Applaus). Het spijt me dat ik U niet allen met een taak naar huis kan sturen, maar U moet zich wel realiseeren voor wat voor moeilijkheden wij nog staan, die in de enkele maanden van ons be staan nog om een oplossing vroegen. Ieder kan echter meewerken door in eigen omgeving te werken aan de Nieuwe Gemeenschap. Het Nederland sche Volk is een stug en teruggetrok ken volk dal niet graag van zijn ge voelens blijk geeft, maar er zit kracht in dat volk en niet" het minst in het zuidelijk deel. Het is niet onmogelijk dat dit volk nog groote offers zal moeten brengen, maar laten wij dan aan het einde van den strijd ook kun nen getuigen: het offer is niet vergeefs geweest, wij hebben ons doel bereikt. Een donderende ovatie bekroonde deze meesleepcnde woorden. De heer P. van Loon bracht namens allen woorden van dank aan de beide sprekers en besloot deze vergadering met de verzekering, dat allen zullen werken en strijden voor de Neder landsche Unie. In een Maandagavond te Alphen a. d. Rijn gehouden vergadering der Ned. Unie, waar mr. Einthoven als spreker optrad, werd medegedeeld, dat de Ned. Unie haar 500.000e lid had ingeschre ven. In Waalwijk is 't ledental de 1500 reeds gepasseerd. R. K. C. R.K.C.Pazo 4—5. Zoonls bovenstaande uitslag doet ver moeden, is het Zondag j.l. een wedstrijd geweest van wisselende kansen, waarhij 'uiteindelijk de gelukkigste aan het lang ste eind trok. Ondanks het feit dat geen enkel punt genoteerd kon worden, heeft deze match meer voldoening geschonken, (tan de beide voorgaande wedstrijden. Pazo ken merkte zich als een goed sluitende ploeg, welke in staat is een enthousiast partijtje voethal te vertolken. Wat betreft het di rect doorgeven van den bal, en niet pin gelen, kunnen de BK'ers nog wel wat van de Oisterwijkers leeren. Overigens heb ben onze jongens een goede wedstrijd ten beste gegeven, en zeker wel een gelijk spel verdiend. Het is jammer dat twee maal, n.l. voor en na de rust, RKC een leelijke inzinking kreeg, wat hen op 4 doelpunten te staan kwam. Die 2 goals na de rust moeten grootendeels aan hel knietje van onzen rechtshalf worden toe geschreven. Verder heeft het ontbreken van de twee binnenspelers natuurlijk ook invloed gehad op het eindresultaat. Het talrijke publiek heeft in ieder ge val van een spannende wedstrijd kunnen genieten, en is niet teleurgesteld huis waarts gekeerd. De juiste samenwerking tusschen de spelers is natuurlijk nog niet aanwezig, dóch wij vertrouwen dat dit euvel spoe dig verholpen zal zijn. Al direct na den aftrap draaien beidie elftallen direct op volle loeren. Het begin is voor RKC, dat ditmaal in blauw-witte shirt is gestoken al zeer hoopvol. In de eerste vijf minuten wordt n.l. reeds twee maal tegen de l.at geschoten, en zijn de verdere aanvallen uitermate gevaarlijk. De eerste 20 minuten heeft Pazo weinig in te brengen, wat evenwel niet verhin dert, dat zij toch het eerst succes hebben bij een mooie doorbraak. RKC is dan even de kluts kwijt, want direct daarop kun nen 'de gasten hun voorsprong vergroo- ten. De Waalwijkers gaan dan weer de bordjes verhangen, en dringen heftig op. Kort voor de rust maakt de rechtsbuiten, deze middag een zeer nu-tige partij speel de, uit aangeven van den centervoor het eerste doelpunt. Na cte thee wederom een offensief der onzen, voorloopig nog zonder resultaat. Pazo maakt er zelfs 31 van, zoodat het er donker uit begint te zien. De RKC'ers zijn echter niet ontmoedigd, maar trek ken nog flinker van leer, en het duurt niet lang of door toedoen van rechts buiten en linksbinnen is de stand spoe dig gelijk. De vreugde wordt spoedig getemperd door 2 goals van Pazo, dde nu weer met 53 de leiding hebben genomen. Deze trekken zich in de verdediging terug, terwijl zij door herhaaldelijk uittrappen de tijd rekken. Alles speelt zich nu af op de speelhelft eter Oisterwijkers die nog danig in de knel komen. Het wordt zelfs 5-4 door een zeer mooi doelpunt van den rechtsbuiten, die daarmee de hat trick verrichtte. Diverse corners worden nog gegeven, waaruit een paar kansen ontstaan. Er is echter geen doorkomen meer aan, en met onveranderde stand komt het einde van dezen in zeer goede verstandhouding gespeelde wedstrijd. Onze reserves deden het weer heel best door den vollen buit van het RWB-ter- rein mee te nemen. 42 was de uitslag in deze plaatselijke ontmoeting, en kun nen wij dus over het tweede elftal uiterst tevreden zijn, die de beide gespeelde wed strijden in evenzooveel overwinningen omzette. Het schijnt hier reeds goed te vlotten tusschen de spelers, en vertrou wen wij dat nog veel goede resultaten in dit seizoen geboekt zullen worden. Het is jammer dat de wedstrijd een te forsch karakter droeg. Voetbal is van zelfsprekend geen salon'spel, maar men moet toch binnen de perken van het ge oorloofde blijven. Het derde en vierde elftal kregen bei den een flinke nederlaag te slikken. Wij hopen hier op spoedige verbetering. De wedstrijd voor het vijfde ging niet door, terwijl die voor de jeugd eveneens afgelast werden. RAAMSDONKSVEER. Veersclie Boys IIConcordia I 32 Veersche Boys 2 speelde Zondag j.l. haar eerste competitiewedstrijd tegen Concordia 1 uit Dongen. Als om 2 uur wordt getost, wordt ge wonnen d°or Concordia, welke verkie zen voor wind te spelen. Al direct ont staat een vlug spel van doel tot doel, als dan na een kwartier spelen de bal goed voor doel komt, weet de linksbinnen dei* Boys aan zijn club de leiding te geven 10. De stand blijft een kwartier onge wijzigd, doch dan weten de gasten hun acherstand; in te halen 11. Met dezen stand gaat de rust in. Na de rust zijn het weer de Boys die den stand weten te verhoogen, door hun midvoor diie met een onhoudbaar schot den doelman der gasten het nakijken geeft 21. De gasten houden er echter den moed in, want ze weten reeds gauw den sandi gelijk te maken 22. Dan rest er nog een kwartier te spelen. De Boys komen er steeds beter in, als dan de bal van de hoekvlag wordt voorgegeven, weet de rechtsbuiten met een mooie kopbal zijn club de leiding te geven 32. Met de zen stand eindigt deze mooie en spannen de wedstrijd. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De G.G. en G.D. heeft Zaterdagmid dag van het terrein van de gasfabriek aan den Trekweg te 's-Gravenhage naar het Ziekenhuis aan den zuidwal den 3-jarigen Johannes de V., wonen de in een in de nabijheid liggende woon schuit vervoerd. Het kind, dat in 't wa ter van den Trekweg was gevallen, is kort na aankomst in het Ziekenhuis overleden. DE VERDUISTERING. In het belang van de naleving van de bepalingen ten aanzien van de ver duistering: Zonsondergang 16 Oct. 18 u. 44 m. Zonsopgang 17 Oct. 8 u 09 m. Maansopgang 16 Oct. 18 u. 55 m. Maansondergang 17 Oct. 9 u. 08 m. Volle maan: 16 October; laatste kwartier: 24 October; nieuwe maan: 30 October. ERNSTIGE RAMP OP ONBEWAAKTE OVERWEG. GRONINGEN: Vanochtend om streeks 7 uur is een groote autobus, welke geheel gevuld was met 30 werk- looze arbeiders die van Groningen naar de „Slikken" onderweg was, door den mist op den onbewaakten overweg tusschen Winssum en Baflo gegrepen door den lokaaltrein ZoutkampGro ningen. De gevolgen waren verschrikkelijk. De bus werd totaal vernield; 12 doo- den werden uit het wrak gehaald. De overige inzittenden waren zwaar of licht gewond. Allen waren Groningers. De chauffeur van de bus was Karei Havers uit Zwolle. De locomotief van den trein is ten gevolge van de botsing gederailleerd en ligt naast de spoorbaan, evenals de daaropvolgende goederenwagen. Van de reizigers van den trein is niemand gewond. Het treinverkeer ondervond ernstige vertraging. NIEUWE ENGELSCHE BOMMEN. Opnieuw zijn Engelsche bommen neergekomen op Amsterdam, doch heb ben geen persoonlijke ongelukken ver oorzaakt. In den Helder maakten nieuwe bom men een slachtoffer, een zwaar en vele lichtgewonden. 's-Gravenzande is met bommen be stookt en duizenden kasruiten zijn ver nield. In Oirschot is bij een bominslag in een jeugd-huis een der jongelui, die buiten stond te kijken gedood. GETROUWD: JAN v. d. BERG en AN RIJS die, mede namens wederzijd- sche familie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Tilburg, 14 October 1940. GETROUWD: FRITS VAN KESSr en NET ZEEGERS die, mede namens wederzijd- sche familie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Waalwijk, 15 October 1940. GETROUWD: REINIER TER BERG en MARIA VAN SCHIJNDEL. Waalwijk, 16 October 1940. De heer en mevrouw R. TER BERG-VAN SCHIJNDEL zeggen, mede namens weder- zijdsche families, hartelijk dank voor de vele blijken van be langstelling bij hun huwelijk ondervonden. te Waalwijk, bericht dat de woonhuizen en erven te Besoijen van erven Mej. WED. H. C. VAN DER MEIJS zijn ingezet op Toeslag Dinsdag 29 Oct. 1940, des avonds 6 uur in café J. VAN DER MEIJS te Besoijen. 63757 Burgemeester en Wethouders van WAALWIJK MAKEN BEKEND, dat, in verband met beperking van benzineverbruik, vanaf heden het huisvuil overal slechts éénmaal per week zal worden opgehaald en wel Op DINSDAG: in de Groo testraat vanaf Markt tot Kerk. straat, de Wagenstraat, de Mr. van Co.othstraat, de Stations straat, de Julianastraat en de Burgem. v. d. Klokkenlaan tusschen Stationstr. en Station. Op DONDERDAG: in de Grootestraat vanaf Markt tot Hoekeinde en de Putstraat. Voor al de overige straten blijft de dienst ongewijzigd. Vanaf heden kunnen de for mulieren voor de opgave van de al dan niet gemonteerde auto-, motorrijwiel- en trac torbanden op de distributie kantoren (ook te Vlijmen, Heusden, Drunen, Kaatsheuvel, Waspik en Sprang-Capelle afgehaald worden. Inlevering dezer ingevulde for mulieren moet geschieden uiterlijk 19 October 1940 op genoemde kantoren. Kring-Distributiekantoor Waalwijk ARN. VERWIEL, Leider. 1 Heerenhuis te Waalwijk f 13000 1 Heerenhuis te Waalwijk f 13500 1 Huis met fabriek (10 x 5) f 6500 1 Huis met Boomgaard te 's-Gravemoer f 6500 4 Huizen (8 woningen)'s-Bosch CHR. J. KLERX, Makelaar Waalwijk Het doel van onze instelling is den nabestaanden alle zorgen en kosten bij een mogelijke begrafenis te voorkomen. Na een overlijden is het voor de familieleden van wege de droefheid dikwijls onmogelijk een begrafenis behoorlijk te bespreken. Regelt daarom nu reeds een eventueele begrafenis door middel van de N.V. Verzekering-Mij. JOHAN DE WITT. TILBURG Spoorlaan 19a-b. i t

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 6