PROVINCIAAL NIEUWS. 1 St. Nicolaas. 2 TOT 7 Qimk f .MIJNHARDTJES KRUSCHEN KRUIKJES OUDE KLARE KOOPT DUS NU DE BICO I Wacht niet tot de laatste dagen met koopen Aanvullingsvoorvaden komen niet meet binnen voor St. Nicolaas Onze groote voorraden slinken erbarmelijk Het aanbod van onze leveranciers wordt hoe langer hoe kleiner Wilt U hiermede rekening houden Wij doen ons best, maar kunnen geen ijzer met handen breken Zaterdag 30 November 1940 No. 96 De Echo van het Zuiden TWEEDE BLAD Ruwe schrale huid PUROLf Fa. F. W. VAN LIEMPT - Wijnhandel Slijterij „Brabantia" Abonneert U op dit Blad Slijterij „Brabantia* RIJKSVAKSCHOOL VOOR DE LEDER- EN SCHOENINDUSTRIE TE WAALWIJK. Dc naam van onze school .Rijks school voor Leerlooiers en Schoenma kers" is bij "besluit van den wnd. Se cretaris-Generaal van het Departement van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen gewijzigd in: .Rijksvakschool voor de Leder- en Schoenindustrie". Deze naamsverandering juichen wij toe. omdat zij duidelijker de taak van onze school aangeeft. Die taak is de opleiding van krachten voor de Leder en Schoenindustrie in den ruimsten zin des woords, hetgeen thans duidelijker uit den naam blijkt. Wij verwachten dan ook, dat deze naamsverandering veel zal bijdragen tot het juiste begrip van de waarde van ons instituut en dat het daardoor nog meer zal mogen bijdragen aan de ver dere ontwikkeling en bloei van de le der- en schoenindustrie. De Directeur der Rijksvakschool voor de leder- en schoenindustrie te Waalwijk. H. VAN DER WAERDEN. zuster van het gezelschap van J. M. J. te Nijmegen. GUNNING. Bij onderhandsche gunning is weder om aan de firma M. Kleijngeld, Sta tionsstraat te Waalwijk, door de D. V. O. Meubelfabrieken (Dirks-van Oers) opgedragen, het bouwen van een opslagplaats met mastiekdalc en verwarming. „VEDEHOVA". „De verrichtingen van het Proefstation". De Vereeniging der Hollandsche Vakschoolleerlingen „Vedehova" orga niseerde Donderdagavond de eerste van een serie lezingen in het gebouw der Rijksvakschool. De belangstelling was, vooral ook van de zijde der schoen- en lederindus trie, goed te noemen. Na een welkomstwoord van den voorzitter, den heer C. v. Dijk, gaf deze het woord aan den heer Ir. C. v. d. Hoeven, die zou spreken over de „verrichtingen van het Proefstation OPHALEN VAN AFVALSTOFFEN Ter aanvulling van ons laatste be richt omtrent het afhalen van afvalstof fen en van de in hetzelfde nummer op genomen advertentie van het gemeente bestuur, verzoekt men ons nog er op te wijzen, dat particulieren verplicht zijn de bedoelde afvalstoffen te bewaren en ter beschikking te stellen van de door het gemeentebestuur aangewezen per sonen, die deze stoffen ophalen. Men mag deze afvalstoffen niet afgeven of verkoopcn aan andere personen dan die voor het ophalen een schriftelijke vergunning hebben bekomen van het gemeentebestuur. Hierover schijnt nog misverstand te bestaan. Zonder vergunning van Bur gemeester en Wethouders mag nie mand afvalstoffen van levensmiddelen inzamelen. Men mag dus de afvallen niet afgeven aan zijn melkboer; wel mag men ze zelf gebruiken voor voe dingsmiddelen voor personen of dieren, die tot de eigen huishouding of bedrijf behooren. E\ eneens mag de houder van een bedrijf (alzoo ook een boerenbedrijf) afvalstoffen, welke afkomstig zijn van zijn bedrijf of van het bedrijf van der den, bezigen voor zijn huishouden of bedrijf, terwijl verder b.v. hotelafvallen, welke normaal plegen te worden ver handeld ofwel verwerkt in eigen be drijf, evenmin behoeven te worden af gegeven aan de personen, die door de gemeente zijn aangewezen voor het op halen der afvalstoffen. WINKELS OPEN! Wij herinneren er aan dat a.s. Zon dag de winkels geopend mogen blijven. KINDERZEGELS. De postzegels en briefkaarten voor het Kind zijn thans wederom verkrijg baar bij Mevr. van Loon-de Jong, Mr. v. Coothstraat. Wij bevelen dit mooie werk als steeds gaarne aan. T. B. C. Wij vernemen dat de jaarlijksche T. B. C.-collecte, vorige maand in onze gemeente gehouden, niet minder dan ruim 600.— heeft opgebracht; een bedrag vrijwel gelijk aan andere jaren. Een mooi succes dus. ZILVEREN PROFESSIEFEEST. Gisteren vierde de Eerw. Zuster Te- resino (in de wereld mej. A. Korthout alhier) haar zilveren professiefeest als Spr. zette op de eerste plaats het doel van het Rijksproefstation uiteen, dat voornamelijk bestaat uit het doen van onderzoekingen en het nemen van proe ven, in het belang van de leder- en schoenindustrie. Spr. onderscheidt dit doel in vier ge deelten: a. Waardebepaling van leder, het vaststellen van grondstoffen en hulp stoffen, hulpfabrikaten en afgewerkte producten. In het algemeen routine werk. De directe oorzaak van Uwe Rheumatische Pijnen is onzuiver bloed. Neem die oorzaak weg; doe een bloedzuiverende kuur met Kruschen Zout. Met de onzuiverhe den in Uw bloed zullen ook Uw pijnen verdwijnen, radicaal en langs natuur lijken weg. „Vedehova" heeft met deze twee onderwerpen een goede keuze gemaakt. HENGSTENKEURINGEN. In Januari 1941. De keuringen van tot dekking be stemde hengsten van het type trek paard, welke niet zijn ingeschreven in een stamboek van een stamboekver- eeniging, zullen worden gehouden in Noordbrabant, te 's-Hertogenbosch op Maandag 13 Jan. 1941 en in Zeeland te Goes op Vrijdag 24 Jan. en te Axel op Woensdag 29 Jan. 1941. De keuringen van tot dekking be stemde hengsten, welke in het stam boek der vereeniging „Het Nederland- sche Trekpaard" te 's-Gravenhage zijn ingeschreven, zullen door die vereeni ging worden gehouden op Vrijdag 10 Januari 1941 inplaats van te Zutphen en Hummelo. De vereeniging „Het Nederlandsche Trekpaardte 's-Gravenhage zal ook keuringen van tot dekking bestemde hengsten, welke in het stamboek der vereeniging zijn ingeschreven, houden te Venlo op Donderdag 16 Jan. 1941. maar om het doen. Als onze gaven maar ten goede komen aan wie haar behoeven - en daar kan men ten aan zien van Winterhulp van verzekerd wezen - dan doet de rest er toch eigen lijk niets toe. Daarom ook onzerzijds nog een krachtige aansporing tot steun der „Winterhulp Nederland". BONNEN. Thans zijn geldig: Brood: (wit, bruin, luxe. krenten brood): de met 16 genummerde dubbele bonnen, rechtgevende op 2500 gram roggebrood of 2000 gram ander brood of 20 rantsoenen ge bak, tijdvak t.e.m. 1 December. Op de bloemkaart (nog uit te rei ken): bon No. 1: 00 a 05 gram rog gebrood of 50 gram ander brood of Vfe rantsoen gebak of 35 gram meel of bloem, tijdvak 4 Nov. t.e.m. 1 December. uitsluitend één rantsoen vleeschwa- ren, tijdvak 25 November tot en met 4 December. Bonnen 09 nog geldig t.e.m. 1 Dec. Havermout of Havervlokken of gort of grutten of Haverbloem of gort- mout: No. 83 rechtgevende op 250 gram, tijdvak tot en met 27 Decem ber; No. 88 uitsluitend Vz pond gort of Gortmout of Grutten, tijdvak tot en met 27 December. Maizena of griesmeel- of puddingpoe der of aardappelmeel of sago: No. 93, rechtgevende op 100 gram, tijd vak 2 November t.e.m. 27 December. Vermicelli of macaroni of spaghetti: No. 98, rechtgevende op 100 gram, tijdvak 2 November tot en met 2? December. Peulvruchten: Bon no. 56, rechtge vende op V2 kg. peulvruchten, van 19 Novembei tot en met 16 December. Zeep: Bon 29, geldig gedurende het tijdvak van 13 November tot en mcf Voor Uw SUPRISE hebben wij weer VANAF F 0.35. ANNO 1882 TELEF. 173 f! o:-\V W; W.' is te danken aan 'tgebruik van goec/e dranken! Grootestraat 191 A Waalwijk. Telefoon 214. b. Bijzonder soort proefnemingen; nieuwe vindingen, het oplossen van problemen waarmee de industrie te kampen heeft; het verbeteren van werk wijzen en het vinden van nieuwe me thoden. c. Het geven van adviezen, zoowel de looitechnische als schoentechnische. d. Het nameten van leer op looi stofmaterialen en -extracten, vetstoffen en chemicaliën. Op elk dezer onderdeelen geeft spre ker dan een uitvoerige technische ver handeling, die wel zeer duidelijk de be langrijkheid van het werk van dit Proefstation aantoont. Eenigszins uitvoeriger wijdde spr. uit over de onderzoekingen naar nieu we ersatz-looistoffen in verband met de huidige omstandigheden en memo reert daarbij de belangrijke resultaten die op dit terrein reeds bereikt moch ten worden. Van het stellen van vragen werd een ruim gebruik gemaakt. Na de pauze gaf de heer v. d. Hoe ven nog een lezing over „de Kwali- teitsbeoordeeling van zoollederOok deze lezing werd met veel belangstel ling gevolgd. WINTERHULP. Vandaag wordt er in het geheele land gecollecteerd voor Winterhulp. Wij hopen dat de opbrengst groot zal zijn en er in het komende seizoen veel nood zal kunnen worden gelenigd. Er zullen er zijn, zoo vreezen wij, die toch vandaag ten achter blijven bij 't volbrengen van hun plicht, n.l. de genen, die een zeker vooroordeel nog niet hebben kunnen overwinnen. Van meerdere menschen hoorden wij de klachtwaarom konden ze ons onze eigen charitatieve organisatie niet la ten? De milddadigheid van het Neder landsche volk was een erkende deugd. Men heeft ons voor de toekomst het behoud van onze nationale zelfstan digheid in uitzicht gesteld, maar nu wordt ons al opgelegd hoe we moeten offerenAldus sommiger klacht. Wie zoo redeneert, vergeet, dat we voor het oogenblik nog onder vreem de bezetting leven, welke de uiterlijke vormen van het maatschappelijk leven naar eigen inzicht en opvatting regelt. Bovendien: wie slechts weldadigheid beoefent 0111 dezer vorm, dient een bij oogmerk. De deugd van milddadigheid bekommert zich niet om den vorm, t r _r-4 Koffie en thee: No. 81, rechtgeven de op het koopen van 250 gr. koffie of 75 gram thee, gedurende het tijd vak van 9 November tot en met 20 December. Suiker: Bon 16 (alg. distr.boekje) 1 K.G. suiker. Geldig t.e.m. Vrijdag 0 December. Boter en margarine: Bon 18 (boter- kaart): Vz pond boter of Vz pond margarine. Bon 18 (vetkaart): V2 pond marga rine of boter. Geldig t.e.m. Vrijdag 29 Nov. (event, t.e.m. 0 December). Kaas: Bon 24, rechtgevende op 100 gram, t.e.m. 1 December, (eventueel t.e.m. 8 December). Bon 51 nog geldig t.e.m. 1 Dec. Eieren: Bon 37, rechtgevende op één ei, tijdvak t.e.m. 1 December, even tueel 8 December. Bon 64 nog geldig t.e.m. 1 Dec. VleeschBon No. 10, rechtgevende elk op 100 gr. vleesch, alles inbegre pen of één rantsoen vleeschwaren. Op bon „10" worst of vleeschwaren, 6 December. B011 116: (extra-bon, die gelijk met de textielkaart aan mannelijke per sonen hoven 15 jaar is uitgereikt: 50 gr. scheerzeep of één tube scheer- crême, of één pot scheerzeep van 31 Augustus tot en met 31 December. Petroleum: op zegel gemerkt: „Pe riode „b", rechtgevende op 2 liter, t.e.m. 15 December. Zegelperiode 7 t.e.m. 29 December. Hond en kat: Bon No. 6 van de voe- derkaart voor honden. Kinderschoenen: alle soorten tot en met maat 23 zonder bon. Schoenen en pantoffels blijven onveranderd. BRANDSTOFFEN. Gedurende de maand November: Bons 04, 05, 06 en 07 (vaste brand stoffen, haarden en kachels). Alsmede; Bons 07, 08, 09, 10, 11, 12, 13 en 14 (centrale verwarming). alsmede Bons cokes één eenheid, 2e periode geven recht op het koopen van één eenheid vaste brandstoffen geduren de November. Bons 08, 09, 10 en 11 (vaste brand stoffen) geven gedurende November recht op het koopen van één een heid turf. Deze bonnen zullen echter later aan gewezen worden voor het koopen van één eenheid vaste brandstof. Men heeft dus bij deze bonnen de keuze tusschen turf of andere brand stoffen. met goede dranken van Grootestraat 191 A Waalwijk. Telefoon 214. ma—M—i t> i n i mi iiTiirggiiMB——nuMflaa—a Bij apoth. en drog. 1.47, 0.76, 0.41 p.fl. incl.O.B. van handen en gelaat, schrale lippen, gesprongen handen genezen snel met Doos30-60el.Bij Apolh.en Drogisten MIJNHARDT «S2SS3 Kis £1:5. tEl ÜTJ LT3 8&S Z&i Ö5B KÜ6 &S 'J&& A i t*

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 5