UIT DE PERS "liËziïiïlTllÊr W INTERKULP NEDERLAND Zaterdag 30 November 1940 No. 96 De Echo van het Zuiden DERDE BLAD. SPORT. Gemengd Nieuws DRUNEN. ABONNEERT U OP DIT BLAD w. s. c. ~MEUWÈ"*FEUILLETON. Wij vestigen de aandacht op onze nieuwe feuilleton die heden begint, n.l. „De dubbelgangster die een schitterende en boeien de roman geeft. Voor hst Volk door hes Volk m&Êmm De Binnenlandsche Kroniekschrijver in „de Waag" schrijft onder de titel: „Geen gehoor", waarin hij de afwijzen de antwoorden der N.S.b. en de Unie op 't voorstel van „Nationaal Herstel' bespreekt, o.m. 't volgende: Zoowel de Unie als de N.S.B. blij ven dus prijs stellen op hun voortbe staan, hetgeen ook moeilijk anders was te verwachten. Inmiddels blij ven wij gelooven, dat overeenstem ming tusschen deze beide groepen mogelijk is, temeer nu de Unie heeft verklaard met de grondslagen, waar op het Verdinaso en de N.S.B. zich hebben vereenigd, te kunnen instem men. Wij zien een langzaam naar el kaar toe groeien van N.S.B. en de Unie, welke laatste in haar publica ties steeds duidelijker een nationaal- socialistisch standpunt belijdt. Mis schien zal dit de Unie een deel van haar aanhang kosten, misschien zelfs het grootste deel. Doch dat zou niet te betreuren zijn. De onmacht van het getal is in het verleden genoegzaam bewezen. Kernvorming in de Unie zou tot resultaat kunnen hebben, dat de besten binnen deze beweging voor de nationaal-socialistische idee wer den gewonnen. Zij zouden dan hun medeleden kunnen voorlichten en op die wijze langzaam grootere groepen geschikt kunnen maken voor mede werking aan de verwezenlijking van de nieuwe gedachten, volgens welke ons vaderland in de toekomst be stuurd zal moeten worden. Voor de Unie kan als organisatie van volks voorlichting nog een belangrijke taak zijn weggelegd. Maar dan zou men toch niet te lang mogen talmen met zich uit te spreken voor een defini tieve en loyale samenwerking met de N.S.B. 1)E TAAK VAN I)E PERS. Op een vergadering van het Ver bond van Nederlandsche Journalisten, dat thans alle georganiseerde Neder landsche journalisten omvat en de vakgroep der Nederlandsche journa listen in de toekomstige perscorpora tie van Nederland vormt, heeft de voorzitter, de heer P. J. v. Megchelen, een rede gehouden over de taak van de pers, waarin hij o.m. de aandacht er voor gevraagd heeft, dat de krant geen klachtenbureau en de journalist geen klankbord is, maar dat beiden thans voortrekkerswerk hebben te verrichten. Deze opmerking was, aldus het I), v. N. en Z., rechtstreeks gericht tot de aanwezige journalisten, maar zij heeft niet minder beteekenis voor het krantenlezend publiek. Dit publiek denkt vaak, dat de inhoud van de krant een weerspiegeling moet zijn van de eigen gevoelens en gezindheden over de gebeurtenissen van den dag, reden waarom dan de pers in de tijden, wel ke wij beleven, bittere teleurstelling berokkent. Maar het publiek zou wel slecht worden gediend wanneer 't hier in zijn, zin kreeg, gesteld zulks ware mogelijk want het zou enkel gestijfd worden in onbegrip en onwil nu Ne derland meegesleept is in een wereld omwenteling, aan welker gevolgen niet te ontsnappen valt. Het kan wellicht eenigen troost bieden, te bedenken, dat de verantwoordelijke Nederlandsche journalisten heusch niet met onver schilligheid of gevoelloosheid bij hun lezers op de noodzakelijkheid voor Ne derland hameren om aan de nieuwe orde in Europa mede te werken. WERELDBESCHOUWING EN BAJONET. Uitspraak van een Duitsch blad. In haar brief in antwoord op den open brief van Nationaal Herstel, heeft De Nederlandsche Unie o.m. het vol gende geschreven: „De volksgeest laat zich niet forcee- ren". Zeer duidelijk vonden wij dit, aldus het jongste nummer van „De Unie dezer dagen ook weergegeven in het hoofdartikel van de „Frankfurter Zei- tung" van 19 November j.l. welk hoofd artikel met de volgende zinsneden aan vangt: „De macht van de bajonetten is als al tijd beperkt. Men kan met de bajonet ten de heerschappij in een staat ver overen, men kan tegenstanders ermede terneder slaan op den duur zal hij, die geen ander strijdmiddel in den po- litieken strijd kent, hulpeloos zijn. Alle groote geschillen over de macht in den staat zijn tegelijkertijd geschillen over den geest, die zijn stempel op een staat zal drukken.' Wij hopen van harte, aldus „De Unie", dat deze eeuwenoude wijsheid ook in de gelederen zal doordringen van hen, die in Nederland thans spre ken van het veroveren van de straat. WilhelminaW.S.C. Het zal er iveer als van oiuls gaan spannen. De wedstrijden tusschen deze 2 clubs hebben zich steeds gekenmerkt door een overvioed aan spanning en behoorden daarom voor beiden toi de hoogtepun ten van he;t seizoen. Met afwisselend suc ces hebben zij elkaar steeds bekampt. Van een eventueelen uilslag was van te voren nooit iels te zeggen. Daarom is hel ook nu niet mogelijk op tleze zaak voor uit ite loopen. NV ij zouden den WSC'ers echter den raad wilen geven: blijft kalm. Speelt uw eigen spel en Trekt U van de gedragingen van den tegenstander zoo weinig moge lijk aan. Tracht de zaak niet «e forceeren, want daardoor zou men juist he! tegen overgestelde bereiken van dat, waj men verwacht. Wilhelmina heeft een saaie ploeg, die vooral in het begin van de competitie goede resultaten boekte. Na dien zakten de geelbaadjes geleidelijk te rug en nog vorige week boekten zij een gevoelige nederlaag. Verkeeren de kana ries inderdaad in een inzinkingsperiodc, dan moeien de gasten daar partij van kunnen trekken. l)c toestand van WSC is van dien aard, dal ieder punije van het grootste belang is ite achten en iedere kans daarom moet worden uitgebuit. Het zal niet makkelijk gaan, maar mor gen wordt er weer zoo'n kans geboden. Wij zfjn ervan overtuigd, dat, als de WSC'ers hun beste spel spelen, zij Wil helmina kunnen weerstaan. Zet dus je beste beentje voor, zwart- hemden. Speel 90 minuten mei den vas ten wil om te winnen. Gooi hel spel open. Geef de buitenspelers kansen, gevaarlijke situaties voor het Wilhelmina-doel zullen daarvan het gevolg zijn en doelpunten kunnen daaruit geboren worden. WSC'ers let op Uw Saeck! zal het een kamp worden die van het be ging af aan zeer spannend zal zijn en waarin de thuisclub goed zal doen de be zoekers niet te onderschatten willen zij niet de puntjes meegenomen zien. Da. mag niet Juliana-mannen. Gewonnen moet er worden wil men in de running blijven. Speel dus vanaf het beginsignaal met volle overgave een snel en open spel. Dan alleen kan de uitslag met vertrou wen Tegemoet gezien worden. Baardwfjkcrs denk er aan dat Uw.ge- heele aanhang dit van U verlangt. Stelt hen dus niet teleur. Verder gaat het tweede elftal naar Den Bosch om Willem III 1 strijd te leveren. Deze Bosschenaren beschikken over een goede ploeg, toch kunnen de överlaters met het volste vertrouwen het strijdperk betreden. Jongens speelt voor wat ge waard zijt en verkoop Uw huid zoo duur mogelijk. Wij rekenen op U. Sporters, Drunen. Het eerste elftal van Sporters is mor gen als gast bij de DESK-rescrves in Kaatsheuvel. Met flink aanpakken zit hier een gelijk aan voor de Drunenschc jon gens. E.S.C. te Elshout. Onze sterke eerste elftal-ploeg speelt morgen bij 't tweede van Concordia. De Bossche ploeg is rap en goed, zoodat on ze jongens alles in 't werk moeten stel len om te winnen, met gelijk spel zullen zij ook wel tevreden zijn. Verder doet hij het voorkomen, alsof ik de meening ben toegedaan, dat bij plaatselijke ontmoetingen nooit eens wat voorkomt. Ik zal de eerste zijn om dat te ontkennen en tevens was het nie! hier om, dat ik dal ingezonden stuk schreef. Ik meende alleen te moeten opkomen tegen zijn artikel, omdat het uitsluitend handelde over den wedstrijd I\KC Baardwijk, alhoewel hij het nu .ander:» doet voorkomen. Als de verslaggever de mistoestanden die bij derby's wel eens kunnen voor komen had becritiseerd, zou niemand daar aanstoot aan genomen hebben, maar dat heeft hij juist niet ge daan. Hij schreef hier uitsluitend over bovengenoemden wedstrijd en daarover was hij met zijn gevolgtrekkingen ver keerd. In zfjn tweede artikel schijnt hij dit trouwens te hebben ingezien, want daar in rept hij wijselijk met geen enkel woord over deze twee te goeder naam bekend staande verecnigingen. Dan vraagt hij of ik soms houd van het genre verslagen waar de eigen club niets dan goed doet, waar de tegenpartij zoo onsportief is en waar het altijd aan den scheidsrechter ligt als de club ver liest. Ik heb zooiets nooit beweerd. Ik houd daar óók niet van; maar wel houd ik van eerlijke, objectieve beschouwin gen, die de bewuste verslaggever moeilijk schijnt te kunnen maken, mogelijk bij ge brek aan kennis van en kijk op hel spel. Waarom ik verder mijn toevlucht ge nomen heb tot een plaatselijk blad, komt F. P. een jaar gevangenisstraf, tegen H. S. zes maanden en tegen F. van I)., acht maanden, met aftrek van voorarrest voor alle verdachten. Hel lvriegsgericht veroordeelde elk we gens beleediging der Duitsehe weermacht tot tien maanden gevangenisstraf, met af trek van drie weken voorarrest. LAFFE MOORD OP OUDEN MAN EN ZIJN HUISHOUDSTER. Te Diest (Vlaanderen) zijn de be jaarde L. Moorkens en zijn huishoud ster des nachts in hun woning ver moord. Beide slachtoffers waren on geveer zeventig jaar oud. De misdaad werd ontdekt door een dagblad-bezorger. Hij was ten zeerste verwonderd toen hij des ochtends, te gen de gewoonte in, de deur en de vensterblinden aan de voorzijde van cie woning nog gesloten vond. De man liep achterom, alwaar een deur open stond. Hij trad, al roepende, naar bin nen en aanschouwde een gruwelijk ta fereel. in de keuken lag het lijk van den ouden man. De huishoudster was nergens te vinden. De kranten-bezor ger is daarop de buren gaan waar- De politie werd ingelicht, doch me vrouw Bonin was onvindbaar. Uit het onderzoek bleek dat dc vrouw den vorigen dag naar een bank te La- non was geweest; zij had er inlichtin gen ingewonnen, doch geen geld afge haald. Na lang zoeken werd het lijk van de rentenierstcr tenslotte door dc politie in een beerput aangetroffen. Het lichaam droeg sporen van sla gen en worging. iStfiSrfr Tegen Slapeloosheid, Overspanning, Onrust en Zenuwachtigheid, gebruike men de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtebïeiten. Buisje 75 ct. 11. W. B. R.W.B.Sarto. Na een gedwongen rustdag staat er voor Zondag een thuiswedstrijd tegen Sarto op 't program. Deze verecniging behoorde tot voor kort toi een van de leidende figuren uit de afdceling, haar laatste wedstrijden waren echter minder gelukkig met het gevolg dat zij wat zijn teruggezakt. Toch gelooven wij niet dat de rol welke zij tol nog toe heeft gespeeld, heeft afgedaan en wij vermoeden zoo dat men hier terdege rekening mee moet hou den. RWB dat thuis nog steeds ongeslagen is, zal dit ook willen blijven, er wijl bo vendien de revache-gedachte een aanspo ring zal zijn om te zegevieren. Onze jon gens zullen echter hun tegenstanders niet mogen onderschatten en zich zeker to! het uiterste moeten geven wil men kans op volledig succes hebben. Zijn al len hier echter ten volle van overtuigd, dan zien wij deze ontmoeting met het volste vertrouwen tegemoet. Zonder twij fel zal deze ontmoeting voor de sporlliel- nebbers een interessante strijd worden, temeer daar van krachtsverschil geen sprake zal zijn en men dus een volkomen open ontmoeting kan verwachten, die een gang naar het RWB-terrein volkomen rechtvaardigt.' Aanvang om 2 uur. RWB 2 gaat bij Dongen 2 op bezoek. Indien allen met den wil succes ie berei ken dezen strijd aanbinden achten w'j een gelijk spel niet onmogelijk. RWB'ers succes. R. K. C. Voor morgen staan de volgende wed strijden op het programma: Gu dokRKC. RKC 2Uno Animo. DES 3—RKC 3. DES 5—RKC 5. Voor de eerste elftaliers dus wederom een uilwedstrijd. Ditmaal naar Tilburg, om aldaar het overbekende Gudok par tij te gaan geven. De RKC'ers te waar schuwen hun tegenstanders niet te onder schatten, lijkt overbodig, maar is toch noo- dig. Want hoewel Gudok geen klinkende successen boekt, blijft het wel voor iede re verecniging een gevreesde Tegenstan der. Maar indien de RKC'ers morgen zich weer voor de volle 100 procent geven, van het begin tot het einde, mag een kleine overwinning voor hen wel tot de mogelijkheden gerekend worden. Het 2e elftal staat morgen eveneens een belangrijken wedstrijd te wachten. Want dan komt den kampioens-pretendent Uno Animo uit Loonopzand op bezoek. Indien onze spelers voetballen nel als j.!. Zondag zal Uno Animo het zwaar te ha len hebben, om zonder kleerscheuren Waalwijk uil te komen. Derhalve facto ren genoeg om van een mooie spannen de partij voetbal verzekerd te zijn. RKC 3 gaat morgen DES 3 in eigen huis bekampen, (is dH het juiste woord nog wel). Jongens aan U om dit morgen te beamen. Doe nu allen eens ie uiterste best om zoo doende een puntje mee te brengen. Het 5e elftal gaat eveneens naar DES. waarvan wij gezien de 42 overwinning welke reeds in eigen huis behaald is, nu minstens een gelijk spel verwachten. RKC'ers veel succes. i i 1 BAARDWIJK. BaardwijkOistcrwijk. In den Overlaat treden morgen de Baardwijkers op als gastheeren van Ois- terwijk, een club die zeer wispelturig is en waarvan men van te voren niet kan zeggen wat. men er aan heeft. Dit is al jaren zoo en ook thans maken zij op deze regel geen uitzondering. Naast enke'-. fraaie rcsultaien staan daarnaast ook minder goede. Toch spelen deze Oister- wjjkers nooit bepaald slecht, ia zelfs ple gen zij Tegen Baardwijk steeds hun beste beentje voor te zetten. Altijd hebben de geel-zwarlen dan ook thuis slechts op het nippertje kunnen winnen. Vanzelfspre kend kan men thans niet met zekerheid zeggen wat ons nu te wachten staat. O.i. DAMMEN. W. D. V. Onze plaatselijke damvereeniging WDY hield 1.1. Dinsdag in haar clublokaal café- rest. „De Molenvliet" haar eerste jaarver gadering. Te ongeveer 8 uur opende de voorz. met een hartelijk welkomstwoord deze vergadering, waarna de secr.-pennm. ge tegenheid kreeg verslag uit te brengen over het eerste vereenigngsjaar, waaruit bleek dat de vereniging in goeden wei- stand verkeert en met een batig saldo plus prima materiaal en een 20-tal- harts tochtelijke dammers haar 2e vereen i- gingsjaar kan ingaan. Hierna had de bestuursverkiezing plaats. Gekozen werden: A. v. d. Gouw, voorz.; v. d. Hammen, secr.-pennm.; A. Pijnenburg, H. Brou wers en Flip Hollemans, Comm.; Fr. v. Müster, leider. Genoemde hoeren namen hun functie aan. A.s. Dinsdag zal de nieuwe onderlinge clubcompeiitie een aanvang nemen. Wij willen daarom de leden beleefd doch dringend verzoeken iedere week (uitzon deringen daargelaten) aanwezig te zijn, dit in 't belang der verecniging en ter medewerking van den wedstrijdleider. Tevens a.s. Dinsdag een aardige verras sing! WDV'ers present. Darnv. De Lindeboom. Dinsdagavond was de bekende dam mer den heer 1). Verhagen te gast bij de Lindeboom, om simultaan te spelen te gen de leden en enkele belangstellenden. De heer Verhagen behaalde ongeveer 90% der punten. Dit is een aardig rosui-, taat, als men in aanmerking neem:, dat er meerdere goede krachten aanwezig waren. Het was slechts >te betreuren, dat er van onze zustervereeniging niemand aanwe zig was. De Lindeboom kan op een ge noeglijken avond terugzien, (lie levens een propaganda voor de damsport was. Eventueele liefhebbers kunnen zich nog steeds opgeven bij den secr. den heer J. Bonman of aan het clublokaal. (Buiten verantwoordelijkheid der RedD EEN LAATSTE ANTWOORD. Geachte Redactie, „Het Huisgezin" van 1.1. Dinsdag komt nog eens iterug.op mjjn ingezonden stuk in Uw blad van 1.1. Zaterdag. Daarom ben ik zoo vrij nogmaals ecnige plaats ruimte van U Ie vragen. In bedoeld artikel geeft de verslagge ver Triomfantelijk toe, dat er van zijn vu r- ste ontboezeming toch wel iets waar was, waarmee hij dus zelf al te kennen geeft, dat het niet geheel en al volgens dc waar heid geweest is, anders toch, had hij in zjjn verklaring wel positiever kunnen zyn. en dat bovendien een voldoende ver spreidingsgebied bezit om deze zaak ge heel recht te zetten. Bij voorbaat dankend voor de opname, Een neutraal toeschouwer. omdat het hier plaatselijke belangen geld,: j schuwen, die zich met de politie in verbinding stelden. Bij het verdere on derzoek vond men op een tiental me ters van de woning een bloedplas. Iels verder lag in een sloot het lijk van (le huishoudster. Men had getracht het lichaam onder verdorde bladeren tc v erbergen. Het vermoeden bestaat, dat beide bejaarde menschen in de keuken zijn overvallen, kort voordat zij zich naar bed wilden begeven. De vrouw heelt nog willen vluchten, doch is door dc misdadigers achterhaald en ter plaat se afgemaakt. De twee slachtoffers zijn doodgeschoten. Een kogel uit een re volver heeft hen in het hart getroffen. Dicht hij het lijk van de vrouw lag een bezem. Heeft zij nog getracht zich daarmede tegen haar belagers teweer te stellen? Moorkens had den naam er nogal goed bij te zitten. Het onderzoek zal moeten uitwijzen, of er iets gestolen is. Ook wordt het niet onmogelijK ge acht, dat de beide oudjes het slacht offer zijn geworden van een familie- veete. Het feit, dat zij alle twee om het leven zijn gekomen, bemoeilijkt 't onderzoek in hooge mate, vooral ook omdat op de plaats van het misdrijf geen aanwijzingen tegen bepaalde per sonen zijn gevonden. BEJAARDE RENTENIERSTER GEWORGD. Geslaagd. Onze dorpsgenoot, de heer Th. van Delft, slaagde te Tilburg voor het ge houden Kruideniers-examen „Vakbe kwaamheid". Bevorderd. De heer P. A. Eibers, arbeider-tele grafist alhier, is bevorderd tot assi stent voor den stationsdienst voor het station Drunen-Heusden. Opdracht. Zondag 8 December a.s., feestdag van Maria Onbevl. Ontvangen, zullen de leden van de Jongens- en Meisjes congregatie hun opdracht doen. H. Mis van half negen begint om 9 uur. De H. Mis, die voorheen op Zondag om half negen begon, zal met ingang van morgen om 9 uur aanvangen. De filmvoorstelling. Door bijzondere omstandigheden was Pater de Greeve verhinderd om Don derdag j.l. in Drunen aanwezig te zijn. j Zoodoende werd de filmvoorstelling tot nader datum uitgesteld. Burgerlijken Stand. Gehuwd: Adr. Smits en Johanna v. d. Sanden F. v. d. Lee en Ja- coba van Hul ten. De Duitsehe weermacht beleedigd. Drie Tilburgsche jongens veroordeeld. Voor het Duitsehe Kriegsgerichl. dal zitting hield in het paleis van justitie te 's-Hertogenboscn, stonden drie opgeseno- ten jongens, H. S., F. van i).. en F. P., terecht, die in den nacht van 26 op 27 October j.l. in (ie vestiaire van het Vic toria Hotel le Tilburg eenige petten van officieren van de Duitsehe weermacht hebben weggenomen, met welke pelten zij zoowel in de vestiaire van het hotel als op straat hebben gevoetbald, waarna zij twee petten hebben verscheurd, met dc kennelijke bedoeling, de Duitsehe weermacht tc beschimpen en le heleedi- gcn. De schuld van alle verdachten, die thans in voorarrest zitten, kwam tijdens de behandeling der zaak volledig vast te staan. De openbare aanklager eischic tegen 's Ochtends keerde de dienstmeid van een 06-jarige rentenierster, de we duwe Bonin, naar haar post te Eppes bij Lanon (Noord-Frankrijk), terug. Daar zij de deur gesloten vond, keer de ze een half uur later terug, om nogmaals voor een gesloten deur te staan. Samen met een buurvrouw drong het meisje de woning binnen waar zij alles overhoop aantrof. Maastunnelbouw te Rotterdam. Voor het eerst brengen wij een foto van een voetgangers- en wielrijders tunnel in wording. Beneden in dezen koker zullen de voetgangers en boven het in het midden aangebrachte en op de foto zichtbare schot, zullen de wielrijders door den tunnel gaan. (Polygoon). GESLAAGD. De heer Korrelboom, onderwijzer aan de Nut-school alhier, slaagde dezer dagen voor het te 's-Gravenhage ge houden examen Wiskunde M. O., K V. WINTERHULP. De Winterhulp is in onze gemeente zoo georganiseerd, dat alleen lieden, Zaterdag, gecollecteerd zal worden. De gemeente is daartoe verdeeld in 30 wijken, met in iedere wijk 2 col lectanten. Vóór den middag zal door deze col lectanten een huis aan huis collecte gehouden worden, terwijl in den na middag met Winterhulp-speldjes in een straat-verkoop zal worden gecol lecteerd. Wij hopen dat Waalwijk met deze Winterhulp-actie weer van zijn be kende vrijgevigheid zal getuigen. Het is thans nog meer noodig dan anders. „DE HOUTEN HAM". Morgenavond zal bovengenoemd tooneelstuk voor het publiek in „Tha lia" vertoond worden. Uit ons verslag van 1.1. Woensdag heeft men kunnen zien, dat dit tooneel- spel op werkelijk talentvolle wijze door de O.O.G. ers op de planken gebracht wordt. Ieder die eens een avond oprecht wil genieten, mag dan ook niet nalaten dit schitterende spel te gaan zien. R.K. VOLKSBIBLIOTHEEK. Men verzoekt ons de aandacht er op te vestigen dat de R.K. Volksbi bliotheek morgen weer geopend zal zijn van 11.30 tot 12.15 uur voor ge- wone lezers en van 12.15 tot 12.45 uur voor donateurs. Gegadigden gelieven zich aan deze uren stipt te houden ter voorkoming van stagnatie. „DE BIEB". Een aanwinst voor Waalwijk. Hedenmiddag zal in het pand, waar in vroeger de Kapsalons van den heer C. v. d. Wiel gevestigd waren, naast Albert Heijn, (te opening plaats heb ben van de leesbibliotheek „De Bieb". Wij waren in de gelegenheid hier een kijkje te nemen, en kunnen ver klaren dat deze nieuwe bibliotheek, die weldra 4500 hoeken zal bevatten, een aanwinst vor Waaiw'.jk genoemd inag worden. Zij is zeer doelmatig en practiscli ingericht en ingedeeld in diverse catc- goriën voor jeugd, ouderen en volwas senen. Aan tiezc categoriën zal bij liet uitleenen ook strikt de hand gehou den worden, zoodat de boeken, waar op overigens een strenge selectie is toegepast, niet in verkeerde handen zullen komen. Wij wcnschcn den ondernemenden eigenaar het beste succes. Voor nadere bijzonderheden, zie men dc advertentie. NIEUWE VEREENIGING OPGERICHT. Naar men ons mededeelt is onder den naam „Nut en Sport" opgericht een nieuwe vereeniging van Konijnen- iiclhebbers en -fokkers, gevestigd bij den heer M. van Bracht, Stationsstr. alhier. Naar het bestuur ons mededeelt zijn reeds een groot aantal leden toege treden, die het belang begrijpen van het houden van konijnen in dezen moeilijken tijd en waarvoor deze ver ecniging hen veel wetenswaardigs kan bijbrengen. Niet minder dan 21 personen zijn toegetreden, wat mede tc danken is aan de lage contributie. Het bestuur bestaat uit de heeren Adr. v. d. Leur, voorzitter; Fr. Berkel- mans secretaris en J. van Reijen pen ningmeester, die gaarne alle inlichtin gen verschaffen, terwijl deze ook bij den heer M. van Bracht in „Thalia le bekomen zijn. AANRIJDING. De 20-jarige S. uit Besoijen had het ongeluk des avonds tegen een vracht wagen aan te rijden, daar hij inplaats van links, zooals het behooft, rechts wilde passeeren. Hij kwam daarbij te vallen en be kwam enkele bloedende hoofdwonden, die door Dr. Langemeijer werden ge hecht.

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 9