DIT DE LflNGSTRAfl1" EN OMGEVING. BINNENLum OMMEN. mmm 40 jaar geleden! KAATSHEUVEL. SPRANGCAPELLE. WASPIK. Gemengd Nieuws SPORT Hans Brausewetter en Josef Sieber. Ge drieën huren zij een etage, doopen die met den even veelbelovenden als veel- zeggenden naam: ,,Het Paradijs der Vrijgezellen" en beloven elkaar, zich nimmer meer door een vrouw van het rechte vrijgezellenpad te laten brengen. Natuurlijk blijkt tenslotte geen der drie in staat, zijn belofte te houden. Zij wil len dit echter niet voor elkaar beken nen en de dolste conflicten zijn daar van het gevolg. Hoe deze conflicten zichzelf tenslotte in de goede richting oplossen, moet U zelf maar gaan zien. Deze prachtfilm is het waard! LUXOR. Watt en Half Watt op Manoeuvre. Als Watt en Half Watt op manoeu vre gaan. dan kan men er van verze kerd zijn. dat er iets bijzonders gebeu ren gaat. In deze film gebeurt niet al leen iets bijzonders, maar heel veel bij zonders. Er gebeuren zooveel gekke dingen in. dat U van het lachen geen raad meer weet. Deze twee kostelijke comedianten zullen U vermaken met hun dwaze avonturen, waaruit deze film is opgebouwd en die daardoor ge worden is tot een der beste, waarin de twee figuren optreden. Watt en Half Watt wachten U! Ongeval. Donderdagmorgen had in de kleine straat een ongeval plaats, waarvan een 15-jarige jongen, die op weg was naar de fabriek in Waal wijk hit slachtoffer werd Evenals andere dagen reden de arbeiders uit Vlijmen wederom in een lange rij in de richting Waalwijk. In de kleine straat was de melk wagen bezig met het opladen van de melkbussen voor de bolerfabriek. Hoe het gebeurd is is niet hekend, maar op 'n gegeven moment zwenkte de jongen uit en kwam tegen het paard tprecht. Het dier,schrok en trapte den fietser op het lichaam. Kreunend van pijn bleef hij liggen en werd daarna binnengedragen bij den heer H. Verhoeven. Spoedig was dokter Akkermans tegenwoordig en werd door de po litie een nader onderzoek ingesteld. ELSHOUT. H. Priesterwijding. Op Quatertemperdag Zaterdag hoopt onze dorpsgenoot, de Eerw. Pater Bernardus van Son in Marien- kroon te Nieuwkuijk de H. Priester wijding te ontvangen. Pastoor Willems. Naar wij vernemen is de Zeer- Eerw. heer Willems, pastoor onzer parochie, voorzien van de H. H. Sacramenten der Stervenden. ST JOACHIM SM O ER Boerenbond. Maandagavond vergaderde de af- deeang de Moer van den N. C. B. alhier hij M. Maas, De opkomst was bizonder druk, wat te danken was aan het agenda punt: Oprichting van den Jongen Boerenstand, Hier voor komen in aanmerking jonge landbouwers van 18 tot 28 jaar. Staande de vergadering meldden zich 30 leden aan, terwijl als bestuur werd gekozen: A. v. Beek, voorz. J. Meeren, onder-voorz.P. Cleijn, secretaris en A. Brabers, penning meester. ABONNEERT U OP DIT BLAD SPRANG. Predikbeurten Zondag 15 Decem ber 1940: Ned. Herv. Kerk, v.m. 10 uur en n.m. half drie Ds. A. Sirag. Geref. Kerk, v.m. 10 uur en nam. drie uur Ds. B. A. van Lummel. i*»jüi <-!>"> De Chr. Gymnastiekvereniging „Pro Patria" van Sprang - Capelle houdt a.s. Maandagavond 7.15 uur. in de zaal van den Chr. Volksbond al hier- haar jaarlijksche algemeene ver gadering. Aan de orde komen o.m. de Jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester en Bestuursverkiezing. CAPELLE. Niettegenstaande de moeilijke tijds omstandigheden heeft St. Nicolaas ook dit jaar de leerlingen derO.L. school, niet vergeten, alhoewel zijn bezoek eenige dagen na den eigen lijken St. Nicolaasdag viel. J.l Dinsdagnamiddag bracht de Sint, vergezeld van Zwarte Piet, een bezbek aan bet gymnastieklokaal der school, waar de leerlingen voor deze gelegeilheid bijeen waren. Nadat de Kindervriend zich eenigen tijd met de kinderen onderhouden had, waarbij hij verschillende kin deren prees, doch tot andere een vermaning richtte, werden dekleinen vergast op een poppenkastvertoo- ning, gevolgd door enkele goochel toeren, waarna zij tenslotte een aardig kindertooneelstukje te zien kregen Tusschentijds werden zij onthaald op versnaperingen en na beëindiging van het programma van dezen middag ontving ieder een cadeautje. Het waren voor de kinderen ge zellige uren en aan de opgewekte gezichten was het wel te zien, dat zij volop genoten. Een woord van dank aan het onderwijzend personeel, alsmede aan allen, die, hetzij door hun finan ciële bijdragen of op andere wijze, aan hel welslagen van dit Kinder feest hebben medegewerkt, is hier zeker op zijn plaats. Dinsdag j.l. des namiddags 2 uur werd in het café van den heer E. Cové aan de Nieuwevaart een algemeene ledenvergadering gehou den van de plaatselijke Coöperatieve Boerenleenbank. Na teekening' van de presentielijst opende de voorzitter, de heer J. Huijsman de vergadering, heette de aanwezigen welkom en wees als secretaris dezer vergadering aan den heer C. Vos van Gent, secretaris van het bestuur, wien hij verzocht de notulen der vorige vergadering voor te lezen, welke onder dankzegging werden goedgekeurd en vastgesteld. Hierna kwam aan de orde de statutenwijziging, die in ontwerp ten kantore der Bank tot na afloop der vergadering ter inzage lagen Na eenige bespreking en toelichting werden deze met algemeene stem men aangenomen, zooals in ontwerp aangeboden. De wijziging van het Huishoudelijk Reglement, waarvan het ontwerp eveneens ten kantore der Bank tot na afloop der verga dering ter inzage lag. werd ook met algemeene stemmen aangenomen, zooals in ontwerp vastgesteld. Van de rondvraag werd geen ge bruik gemaakt, waarna de vergade ring door den voorzitter met dank voor de opkomst werd gesloten. De heeren A. Wijnands en N. de Rooij hebben hun benoeming tot notabel der Ned. Herv. gemeente a. d. Loonschendijk aangenomen. Dank zij het kalme weer der laatste dagen begint het water in de overstroomde polders te dezer plaatse thans goed te zakken, zoodat het. behoudens onvoorziene omstandig- henen, binnen eenige dagen wel ge heel verdwenen zal zijn. Voor de Ned. Herv. gemeenie a.d. Loonschendijk hoopta.s,Zondag des morgens 10 uur en des namid dags half drie op te treden Ds. Vroeg in de Weij. De afd. Sprang Capelle vünde Ned. Ver. voor Luchtbescherming houdt a s. Vrijdagavond in het café van den heer Ant. van Dijk een al gemeene le.denvergadering ter ver kiezing van een bestuur. *Er zal een lezing worden gehouden over het onderwerp: „Een half jaar lucht bescherming in oorlogstijd." Voor de leden der afd. Sprang- Capelle e.o. van Volksonderwijs en ne Gemengde Zangvereeniging ,,'t Rozeknopjp'' werd j.l. Dinsdagavond in het café van den heer E. Cové aan de Nieuwevaart een feestavond gehouden. Om 7 uur opende de voorzitter, dhr. E. Colet, dezen gezelligen avond met een woord van welkom namens de beide vereenigingen en een op- Zaterdag is'een gedeelte van de Rotterdamsche Diergaarde Blijdorp officieel geopend. Een kijkje in de fraaie Rivièrahal, het centrale gedeelte van de nieuwe diergaarde. ^oiygoon;. wekking tot moreele en finanlieele steun door donateurs en leden. De zeer bijzondere tijdsomstandigheden eischen samenbinding van ons volk. De Openbare school stelde dit immer tot haar doel. Het ideaal van „Volks onderwijs", het Nederlandsche kind zonder verschil van godsdienstige of politieke overtuigingen dtr ouders op één school te zenden, dient thans meer dan ooit nagestreefd te worden. Voor het feestelijk gedeelte van den avond was het ensemble „Lotte en Alex Wins" uit Amsterdam ge ëngageerd. De heer M.Lopé opende met een populaire pötpourrie, waar in de aanwezigen gretig meezongen. Deze accordeon-virtuoos oogstte den jeheelen avond veel bijval De heer Jacq. Pressers boeide dc zaal met zijn humoristische schetsen en vertellingen, terwijl de blijspelen „Het Sardineblikje" en „Engeltje moet blijven", door het ensemble opgevoerd, zeer in den smaak vielen. Door de gemengde zangvereeni ging ,,'t Rozeknopje" werden na de pauze een viertal nummerJ onder leiding van haar eminenten directeur den heer N.Snijders,gezongen. Voor de zanglielhebbers was het weer een genot naar diY koor te luis'tèren. Het is'n allekzins geslaagde avond geworden, waaraan de leden van beide vereenigingen met genoegen kunnen terugdenken, Predikbeurten Zondag 15 Dec. 1940: Ned Herv. Kerk v.m: 10 uur en n-m. half drie Ds. R. de Bruin, men zich over zijn lot eveneens onge rust maakt. Hij zou het laatst in gezel schap van Van Aert zijn gezien in een café te Rotterdam, vanwaar zij beiden zijn vertrokken. Thans doet de politie van verschil lende steden dus nasporingen naar vier mannen, die op mysterieuze wijze zijn verdwenen. Het zijn de Bredasche han delaar Van Aert, de Amsterdamsche koopman Nebig, de Amsterdamsche koopman Dils en een stuurman uit Rot terdam. STORM OP PHILIPPIJNEN EISCHTE 81 DOODEN. m. De storm, die dc vorige week de Philippijnen teisterde, heeft aan 81 mensehén hel leven gekost. Alleen op het eiland Calleja zijn zestig personen omgekomen. Volgens een bericht van den gouverneur der provincie Albay zijn daar honderden menschen ge kwetst. Bovendien werd grootc schade foegebraëht aan gehouwen en gewas sen. De gouverneur heeft dringend om levensmiddelen, kleeding, bouwmate riaal en verbandmiddelen vefzpcljit. ONGELUKKEN. Dc 14-jarige Stadhouders uil Made is dezer dagen onder een kipkar te recht gekomen, met het gevolg, dat hem beide b'eenén zoodanig wérden' verbrijzeld, dat hij naar het Ignatius- gesticht te Breda moest worden ge bracht. Gisteren is hij daar aan zijn verwon dingen overleden. Geen bock-bier. Bock-bier. dat ieder jaar tusschen St. Nicolaas en Kerstmis in den handel wordt gebracht, zal thans niet verkrijgbaar zijn, omdat de brouwerijen geen toestemming heb ben ontvangen voor de bereiding van deze biersoort in verband met de graanpositie van ons land.^ Huis door bom verwoest. Een kind gedood, twee gewonden. AN.P. meldt: Eenige Engelsche vliegers, die gisterennacht boven ons land vlogen, hebben op een tiental plaatsen bommen geworpen. Over het algemeen werd weinig schade aangericht.aangezien het meerendeel der projectielen in het open veld terechtkwam. In een geval werd een bom op een groentekweekerij ge worpen, waardoor veel glasschade ontstond. Eenige woningen werden door bomscherven getroffen en be schadigd. Ernstiger waren de gevolgen in een plaats in Oost-Nederland, waar een huis door een voltreffer werd verwoest en aangrenzende woningen meer of minder ernstig werden be schadigd. Hierbij werd een kind gedood een tweede kind ernstig en een vrouw licht gewond. NOG EEN KOOPMAN VERDWENEN. Thans vier vermissingen. Naar wij vernemen, stelt de politie te Rotterdam en die te Amsterdam po gingen in het werk om een Amster- damschen koopman, een zekeren Dils, die destijds het laatst gezien is met den nog steeds veripisten Bredaschen han delaar Van Aert, op te sporen. Dils heeft men sinds de verdwijning van Van Aert niet meer gezien, zpodat llUlLMNU PRIJZEN VAN VLEESCH EN VLEESCH WAREN. Streng optreden tegen overschrijding der maximumprijzen. Het Rijksbureau voor dc Voedsel voorziening in oorlogstijd vestigt de aandacht op het volgende: Het is gebleken, dat in verschillen de plaatsen slagers misbruik maken van de tijdelijke schaarschte aan vleesch, door aan het publiek voor vleesch en vleeschwaren hoogere prij zen in rekening te brengen dan hun is geoorloofd. Daarom wordt nogmaals onder de aandacht van het publiek gebracht, dat in iedere slagerij een vanwege het gemeentebestuur goedgekeurde prijs lijst Voor vleesch en vleeschwaren op een voor het publiek zichtbare plaats aanwezig moet zijn en dat een slager, die voor vleesch of vleeschwaren hoo gere prijzen in rekening brengt dan die, welke op die» Lijst vermeld zijn, m overtreding is. Tegen dergelijke ernstige overla dingen zal in het vervolg met gestreng heid worden opgetreden. Niet alleen zal proces-verbaal van deze overtre dingen worden opgemaakt, doch over treders zullen onmiddellijk door de Nederlandsche veehouderij centrale van een toewijzing van vee en vleesch voor een zekeren tijd worden uitgesloten. Aan het publiek wordt in zijn eigen belang geraden, de gevallen, waarin voor vleesch of vleeschwaren te hoogc prijzen worden berekend. Onverwijld ter kennis van de politie in zijn woon plaats te brengen. Op deze wijze zal aan deze ergerlijke prijsopdrijving spoedig een einde kunnen worden ge maakt. P.T.T. WERKT WEER BEVREDIGEND. October een goede maand. Na de lage opbrengsten over de vo rige periode zijn de P.T.T.-opbreng- sten over October, mede dank zij den rëcenten tariefsverhoogingen, Voor T eerst weder bevredigend. De totale op brengst was 7.282.611, d.i. 214.513 meer dan over October 1939. De posterijen brachten op ƒ3.235.328 321.237 meer dan in October 1939), de telegrafie 56.160 532.131), de telefonie ƒ3.103.884 (-f- ƒ292.459), de postchèque- en girodienst 887.238 ƒ132.948). .Verwacht piag woeden, dat^^lVfJien zich geen onvoorziene tegenslag voor doet. de P.T.T.-opbrengsten zich weder ongeveer op het normale niveau zul len blijven bewegen. De 'jaarcijfers over 1940 zullen ech ter. naar zich uit de hieronder ver melde cijfers over de periode Januari t/m October laat aflezen, aan den la gen kant blijven. Posterijen ƒ26.047.875 (ƒ2.441.262 minder dan in 1939), tele grafie 2.524.456 1.429.776), te lefonie 25.706.353 370.562), postchèque- en girodienst 8.286.079 1.186.244). In totaal heliepen de opbrengsten in genoemde periode 62.564.853. d.i. 3.055.356 minder dan in 1939. EEN NED. ARBEIDSDIENST. Eerst vrijwillige, later verplichte opkomst. Ei" komt een Nederlandsche Ar beidsdienst. Binnenkort is de veror dening te verwachten, waarbij deze dienst in hel leven wordt geroepen. De nieuwe lichting, die in het voorjaar 1941 normaliter als Soldaat zou zijn opgekomen, komt nu in den Arbeids dienst. In het voorjaar is het mogelijk, dat 10.000 a 12.000 man vrijwillig in den Arbeidsdienst treden. Dit moet mén als een overgangsmaatregel be schouwen. Daarna wordt de dienst verplicht. I eh GERUCHTEN. Met betrekking tot in omloop zijnde geruchten als zouden ambtenaren in Overheidsdienst tegen 1 Januari col lectief ontslag krijgen en slechts onder bepaalde politieke voorwaarden we derom in dienst worden genomen, ver neemt het Hoofdkwartier van Natio naal Front van officicele Duitsche zij de, dat deze geruchten van eiken grond ontbloot zijn. W. S. C. E.S.V.W.S.C. Een belangrijke uitwedstrijd voor VVS6'. Reeds vele malen is W'SC tegen ES\' in touw geweest en meestal waren dit wedstrijden, waar voor beide vereenigin gen veel van afhing, men denke alleen maar eens aan de promotie- en degrada tiewedstrijden, waarin die twee elkaar bekampten. Ook morgen is het voor bei de weer 'n match van veel gewicht, om dat zij de twee laatste plaatsen op de ranglijst bezetten, en deze gelegenheid willen grijpen om uit die gevaarlijke zónt te geraken, waarbij de mogelijkheid niet uitgesloten is, dat de winnaar door een der andere concurrenten mooi in de kaart gespeeld zal worden. Het wordt voor de WSC'ers dus dubbel oppassen. ESV is niet zoo sterk en behaalde uit 11 wedstrijden slechts 3 punten, maar men kan er zeker van zijn, dat zij morgen al les op alles zal zetten. Wanneer de zwar ten dit voor oogen houden en de Eiridho- venaren met gelijke munt betalen, kan de uitslag ons nog wel eens veel voldoe ning schenken. WSC 2 ontvangt Sporters en kan zich op taaien tegenstand voorbereiden. Laat U daardoor niet onthouden Uw bes te beentje voor te zetten reserves. WSC 3 gaat naar Longa 5. Deze op gave is mogelijk wat le zwaar v<Sur de jongste garde. Uw grootouders gebruikten het al1 werd hef Aspirin uitgevonden. En vondaag nog gebruikt iedereen het tegen verkoud heid. griep, rheumatiek en hoofdpijn. Geen wonder, wont een beter, middel bestaat er niet.

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 6