Ede BONT-van hulten HEERENKLEEDING NAAR MAAT PUROL Bij Ruwe handen NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING. SPRANG—CAPELLE. WASPIK. SPORT GEERTRUIDENBERG m m GROOTESTR. 231, WAALWIJK TELBF. 109 DE NEDERLANDSCHE UNIE. Sociale Voorlichtings Dienst. De Nederlandsche Unie, afd. Waal wijk, deelt mede: Met ingang van Zaterdag 21 Decem ber 1940 zal te Waalwijk een Bureau van den Socialen Voorlichtings Dienst van de Nederlandsche Unie functio- neeren. Iedere Nederlander kan zich met zijn moeilijkheden in het volste vertrou wen tot den Socialen Voorlichtings dienst wenden, met de zekerheid een aandachtig gehoor, goeden raad en eventueel (indirect) practischen steun te zullen vinden. verzacht en geneest Het geven van doeltreffende raad en voomcnting komt op oe eerste plaats. Aan het Bureau zijn een aan tal deskundigen verbonden, welke des kundigen op de vele terreinen van het maatscnappeiijk leven een betrouw baar raadgever zullen zijn. Vooral als loetssteen van de ge meenschapszin, de christelijke naas- lenhcide en de sociale verbondheid, kan de Sociale Voorlichtingsdienst be langrijk werk verrichten. Jonge vrou wen en meisjes worden verzocht zich beschikbaar te stellen voor eventueele sociale hulpdiensten. Vanaf Zaterdag 21 December kan iedere Nederlander zich melden op het Bureau van de Nederlandsche Unie, Grootestraat 278, Waalwijk, voor het verkrijgen van advies, zoo wel op persoonlijk als op maatschap pelijk gebied. De betrokkene zal dan een dag en een uur worden medegedeeld waarop hij op het huisadres van den des kundige verwacht wordt. Het bureau van den Socialen Voorlichtings dienst is iedere werkdag geopend van 11.0013.30 uur en 15.0018.30 uur. LUXOR BIOSCOOP. „De Ster van Rio". In dezen film zal men de fenome nale danskunst van La Jana, in den rol van Concha, kunnen bewonderen. Een cafétje in 't havenkwartier van Rio de Janeiro is 't middelpunt van een sensationeele gebeurtenis. Midden onder den dans van de schoone Con cha komt haar verloofde Vincentc, die langen tijd door het oerwoud ge trokken heeft, binnenvallen. De be doelde sensatie brengt hij mee in den vorm van een prachtigen diamant ter grootte van een duivenei, dien hij aan zijn geliefde Concha schenkt. Een oud bijgeloof van zijn vaderland zegt, dat wanneer een man een dergelijken steen aan het meisje van zijn keuze geeft, die steen het symbool zal wor den van hun eeuwige liefde en trouw. Hier komen echter tal van moeilijk heden gerezen rond „De Ster van Rio", die op uiterst spannende wijze zijn uitgewerkt. Men ziet het obscure leven der havenkroegen, met geheim zinnige gebeurtenissen en velerlei an dere dingen, die de aandacht.der be zoekers gespannen zal houden. „De Ster van Rio" is Uw bezoek dubbel en dwars waard. THEATER „MUSIS SACRUM". „Percy neemt vacantie" met Hans Albers. De Hans Albers'-films beteekenen voor den verwenden bioscoopbezoeker steeds een aangename verrassing, om dat zij hem alles geven wat van een goeden film verwacht kan worden. Ook met „Percy neemt vacantie" is dit weer zoo. Hans Albers is hier weer op zijn best in zijn rol van directeur van 'n groot concern, die, door spoor loos te verdwijnen, zijn firma van een stelletje geldwolven redt. Tijdens deze vrijwillige verbanning beleeft hij vele spannende en ook een liefdes-avon tuur, waarbij hij een mooie vrouw verovert. De vlotte Hans Albers is in deze film weer in zijn element. Zijn bij na spreekwoordelijke, betoo verende natuurlijkheid en sympathieke ga lantheid zal men weer kunnen bewon deren. Een film, die het zeker wel doen zal. Zarah Leander in: „De vrouw inet de blauwvos". Met Kerstmis is Zarah Leander in Musis de gast met haar succesfilm „De vrouw met de blauwvos". Men zal in dezen film voor 100% kunnen genieten van het aantrekke lijke spel van deze Zweedsche schoone en men zal daarbij onder de bctoove- ring komen van haar selecte stem, waarmee zij enkele, in korten tijd po pulair geworden schlagers, ten gehoo- re zal brengen. Een Kerstprogramma dat er zijn mag. ook naar den zin kan maken om te helpen waar het noodig is, waar door hij vooral zeer verdienstelijk wejk heeft verricht. Maar daarnaast heeft de heer Dolk ook vele dankbare bewonderaars en wel, zij die geplaagd werden met wratten. Want een verwoed wratten- bestrijder .dat hij is I Duizenden wratten heeft hij op een wijze, die alleen hem bekend is, weten te ver drijven. En daarom twijfelen wij er niet aai of op 1 Januari a.s zal de heer Dolk niet alleen van zijn superieuren en zij die hij de binnenscheepvaart betrokken zijn, welgemeende felici taties ontvangen, maar ook van honderden gewezen lijders aan wratten Mej. Segeren-v. Zwol kwam in haar woning aan de Emmaweg zoo danig te vallen dat zij een heup fracteur opliep. Zij werd overge bracht naar het St. Agnesgesticht waar geneeskundige hulp plaats vond. SPRANG. Predikbeurten Zondag 22 December 1940: 4m} Ned. Herv. Kerk, v.m. 10 uur 'en n.m. half drie Ds. A. Sirag. Geref. Kerk, v.m. 10 uur en n.m. drie uur Ds. B. A. van Lummel. CAPELLE. Tot eere-voorzitler van de afd. Sprang-Capelle van de Ned. Ver- eeniging voor Luchtbescherming is benoemd burgemeester A. Smit, welke benoeming door Z.E. is aan genomen. Voor de Ned. Herv. gemeente a. d. Loonschendijk hoopt a.s. Zon dag des morgens 10 uur en des na middags halt drie op te treden Ds. Vroegindeweij. De landbouwer Joh. B. alhier had het ongeluk van een hooitas te vallen met het noodlottig gevolg, dat hij zijn been brak. Predikbeurten op Zondag 22 Dec. 1940: Ned. Herv. Kerk v.m. tien uur en n m. half drie Ds. R. de Bruin. -- Te Waspik hebben tot heden onbekende daders kans gezien in den nacht een achttal geslachte varkens uit het slachthuisje te ont vreemden. De beestjes waren geheel gereed gemaakt voor consumptie, zoodat de dieven met dezen buit een llink deel der burgerij, belust op 't toch al zoo schaarsche vleesch, hebben gedupeerd. Met het oog op het feit, dat het slachthuisje aan de haven is gelegen, is de mogelijkheid niet uitgesloten dat de zwijntjes per boot naar elders zijn overgebracht. De politie stelt een ijverig onder zoek in. W. S. C. W.S.C.De Valk. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Vrijdag 20 December 1940 des namiddags 2 uur in het gemeentehuis aldaar. Te behandelen zaken 1Vaststelling van a. de begrooting van hetG.E.B. diensj 1941 b. de begrooting van het ge meentelijk grondbedrijf dienst 1941; c de gemeentebegrootingdienst 1941. 2. Wijziging gemeente-begrooling dienst 1910 3. Vaststelling van het bedrag per leerling voor de openbare school voor gewoon lager onderwijs voor 4. Benoeming van een lid der com missie voor plaaiselijk school toezicht, wegens periodieke af treding van den heer F. van Gelderen. 5. Ingekomen stukken. 6. Reclames. 40-jarig dienstverband. Op 1 Januari a.s. zal het 40 jaar geleden zijn dat de heer A. Dolk, riiksbakenmeester te Geertruiden- berg bij de Rijkswaterstaat in dienst trad- Steeds heeft de heer Dolk zijn functie met de meeste plichtsbe trachting waargenomen. Nooit was het dan heer Dolk te veel wanneer hij iemand, wie dan Aan de wedstrijden tegen oe Valk bewaart WSC de aangenaamste Her inneringen. Oischoon deze roofvogels telken jare tol de sterkste der tweede klasse behooren, wist WSC hen steeds zoodanig partij te geven dat een over winning voor hen nooit zeker was. Integendeel. Verschillende malen kon den de zwarten tegen de Valk fraaie resultaten bereiken. Dit seizoen gaat het de gasten van morgen niet direet naar wensch. Na een goed begin, dat alles voor de toe komst beloofde kregen de sigaren- draaiers een inzinking, die hen enke le gelijke spelen en nederlagen bezorg de, waardoor zij tot het tweede plan afdaalden. Thans wijzen verschillen de uitslagen er echter op, dat de Val ken hun inzinkingsperiode te boven gekomen zijn en nog vorige week kreeg RKTVV met 5—0 slaag. Den WSC'ers wacht daarom mor gen een zware taak. Wij zijn er ech ter van overtuigd dat zij zich dit ten v°l'c bewust zijn en onder den drang van dit bewust zijn ooi»zullen hande len. Een WSC op volle kracht spelende en bezield met den wil om te winnen, hoeft voor geen enkelen tegenstander op zij te gaan. Ook morgen hoeven zij dit niet, als zij alles op alles zetten en daarbij mede in het oog houden dal een overwinning hen weer een goed deel de hoogte in schuift. Houden zij vooral deze laatste om standigheid goed voor zich, dan wacht ons morgen een fraaien strijd. Een strijd tusschen twee ploegen, die ten volle aan elkaar gewaagd zijn en waarbij een eventueele overwinning eerst in de laatste minuut bevochten zal zijn. Dat dit ten gunste der gast- beeren mag uitvallen is aller wensch, aan de WSC'ers de opdracht niemand daarin teleur te stellen. De' Valk verschijnt in de volgende opstelling: P. Lavrijssen. M. Schijvens, W. v. Gerwen. Chr. v. Asten, Verhoeven, H. Loos. J. Hendriks, J. Verdonk, W. Bae- ten, G. Couwenberg, G. v. Dooren. WSC komt als volgt uit J. Bouman. Chr. Aarts, C. Aarts. J. v. d. Ven, J. Claassen, M. Duques- noy. J. v. d. Bogaert, J. Muskens, A. de Jongh, M. Brok, B. v. Loon. Daar liet door omstandigheden kan voorkomen dat de WSC-clubvlag hij Hotel „De Twee Kolommen", niet kan worden uitgehangen (een teeken dat de wedstrijd doorgaat) kan men zich daaromtrent steeds zekerheid verschaffen bij „De Twee Kolommen", Sigarenmagazijn Jac. Moonen en an dere bekende adressen. '3* Opname van een Haagsch politie-agent. Bovenstaande opname is ge maakt op verzoek van den inspecteur van Looy, naam van den betrokken agent wordt niet genoemd. Op de persconferentie van 17 December 1940 wordt de naam bekend gemaakt en wordt tevens medegedeeld wat voor heldendaad er verricht is door dezen agent. Hij heeft een bom, die 's nachts tegen den wal sloeg in de buurt van vele huizen, uit het water gewerkt en onschadelijk gemaakt. dien allen zich bewust zijn dat met den wil om te winnen succes niet kan uitblijven, terwijl zij ook moeten too- lien dat zij lot een van die candidaten behooren. Hier komt nog bij dat bij kampioen is geworden, en momenteel ook over een zeer goed elftal beschik ten. Zij hebben slechts een verlies* punt, zoodat zij wat dit betreft, er ver reweg het beste voorstaan. In Raams- een overwinning haar kansen aaniner- donksveer werd met 52 verloren. kelijk stijgen. Laten wij daarom ver trouwen dat allen zich met volle over tuiging in den strijd werpen en allen aan een overwinning zullen meewer ken. RWB'ers succes. De reserves gaan hij DESK 2 in Kaatsheuvel op bezoek, welke ook nog een goede kans hebben voor de bovenste plaats. Dit wil echter niet zeggen dat zij kansloos zijn, integen deel, wij hebben in onze reserves het volste vertrouwen zoodat uit deze ont moeting nog wel eenige winst is te ba- halen. Aan U allen de taak RWB'ers dit vertrouwen niet te beschamen. R. K. C. R. W. R. PazoR.W.B. Wist RWB den lastigen uitwedstrijd legen Baardwijk tot een goed einde te brengen, ook voor Zondag staat er weer een zware uitwedstrijd op het program die zeer zeker van allen die er belang bij hebben de volle aandacht vraagt. Ook hier gelden vrijwel dezelfde omstandigheden, want ook Pazo strijd voor haar laatsten kans, al is die kans beter als van den tegenstander van 1.1. Zondag. Onze jongens staan dus voor een zware opgave, daar Pazo zich zon der twijfel tot het uiterste zal verwe ren. Toch zijn onze jongens in staat op beide punten beslag te leggen, in liet programma voor Zondag, 22 Dec. bevai voor RivC de volgende wed strijden SartoRivC. Vertrek op RKC-ter- rein om 12.30 per iiets. RKC 2Veersche Boys. Aanvang 2 uur. RKC 3Zigo, Tilburg. Aanvan 12 uur. Sarto 4RKC 4. Vertrek op RKC- terrein om 1U.3U per fiets. Hieronymus 3RKC 5. Idem. Het eerste elftal trekt dus Zondag a.s. voor de derde maal naar Tilburg. Uit de twee vorige wedstrijden wer den 3 punten behaald, wat dus een gunstig resultaat is. Zal RKC ook in deze ontmoeting haar zegetocht voort zetten? Ziedaar een vraag die niet alleen alle RKC-supporters in spanning houdt, maar ook de aanhang van RWB en SET. RWB en RKC staan n.l. niet evenveel verlies- en winstpunten bovenaan, zoodat wij in het resteeren- de competitie-programma een sum mum van spanning tegemoet kunnen zien. De RKC'crs moeten zich dus tol taak stellen niet van het rechte pad af te wijken, want zij behoeven er niet op te rekenen dat RWB of SET veel kromme sprongen uit zullen halen. Een verloren wedstrijd kan op net eindresultaat van noodlottige invloed zijn. Er zit nog een gevaarlijk tintje aan dezen wedstrijd. In Waalwijk sneuvel den de Tilhurgers met 5een ver pletterende nederlaag dus. RKC'ers wanneer je wil overwinnen, moet dit feit worden vergeten, en du slechts in gedachten houden dat Sar to op eigen terrein slechts één match verloor, terwijl RWB en Baardwijk met resp. 52 en 51 ten onder gin gen. Wat er op het spel staat behoe ven we niet nader meer te omschrij ven. Iedere speler van RKC zal aaar genoeg van overtuigd zijn. Veel suc ces in Tilburg. Voor de reserves staat een zeer be langrijke ontmoeting op het program ma, n.l. tegen Veersche Boys, die in de derde klasse IVCB diverse malen Mocht ditmaal gewonnen worden, dan is- de leidersploats geen sinicure meer. Aanpakken dus jongelui. Het derde elftal speelt thuis tegen Zigo. Kan hieruit niet eens een suc cesje gefabriceerd worden. Het is toch zoo broodnoodig, want de plaats waai de winstpunten moeten staan, biedt een troostelooze aanblik. Het vierde en vijfde elftal fietsen gezamenlijk naar Tilburg. Wanneer zij de helft der punten meebrengen, zijn wij niet ontevreden. Verder vermelden wij hier nog even, waar afgekeurde wedstrijden worden bekend gemaakt: P. v. d. Aa, Sigarenmagazijn, St. Antoniusstraat; M. v. Vugt, Groote straat, v.m. Besoijen; Dagblad van Noord-Brabant; Wd. v. cl. Broek, Si garenmagazijn, Grootestraat; Fr. v. Helvoirt, café, Putstraat. BAARDWIJK. Baardwijk 2—O.D.l. Aller belangstelling van sportmin- nend Baardwijk is gevestigd op dit be langrijk treffen in den Overlaat. Bei de tegenstanders van morgen hebben elkaar nog nimmer ontmoet. Wan neer men echter afgaat op de presta- ppicqoq spooj Ja.aoAI-xa ozap aip 'sjij heeft dan kan het niet anders of zij moet over een pootig en goed elftal be schikken, waaraan iedereen de han den vol heeft Doch ook de geel-zwar- ten beschikken over een goede ploeg die, ofschoon zij slechts nog maar en kele malen in het strijdperk zijn ge weest, fraaie successen geboekt heeft. O.i. zal het clan ook een zeer spannen de kamp worden, die het aanzien ten volle waard zal zijn. Aanvang 2 uur. Overlaat-bcwoncrs doet Uw uiter ste best en tracht de puntjes thuis It houden. Gemakkelijk zal dit niet gaan, maar het kan. DAMMEN. Dam-competitie. D.A.M.W.D.V. A.s. Zondag speelt WDV haar laat ste comp.-uitwedstrijd te Dongen te gen DAM. Dii is voor de WD Vers geen gemakkelijke „karwei", de eerste ontmoeting te Waalwijk werd op 't nippertje door d Waalwij kers gewon nen (119). Wij zien daarom met spanning den uitslag tegemoet. Vanwege het drukke en zware pro gramma, a.s. Zondag naar Dongen, Tweede Kerstdag eveneens naar Don gen voor deelname aan de massa kamp en Zondag 29 Dec. thuis tegen DIO, zal er dit jaar geen clubavond meer worden gehouden, zoodat de on derlinge club-competitie op Dinsdag 7 Januari zal worden voortgezet. De uitslagen der 1.1. Dinsdag ge speelde partijen der club-competitie zijn als volgt: Doos 30, Tube 45 ct. Bij Apoth. en Drogisten. r—r 44

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 6