Dagmeisje a INVENTARISATIE den geheelen dag gesloten. brandstoffen- distributie. SLAAP UW VERKOUDHEID WEG NIEUWS UIT DE LNGSTRAAT EN ÜMGEVIG. KAATSHEUVEL. NIEUWE BONNEN Advertentiëri. Gevraagd W egens verplichte zijn onze magazijnen Maandag 30 en Dinsdag 31 December 's-Bosch Tilburg. Eindhoven aaSKi!3&9l3&ifiBGi&raaMfiE2Bfl|&l&ilE33 BONNEN. Thans zijn geldig: Brood: (wit, bruin, luxe, krenten brood: de met 20 genummerde dubbele bonnen, rechtgevende op 2500 gram roggebrood of 2000 gram ander brood of 20 rantsoenen ge bak, tijdvak tle.m. 29 December. Bloem: Bon 2 (bloemkaart)GO a 65 gram roggebrood, 50 gram ander brood, y2 rantsoen gebak of 35 gr. tarwemeel, tarwebloem, roggemeel, roggebloem, zelfrijzend bakmeel of boekweitmeel. Geldig t.e.m. Zondag 29 December. Koffie en thee: No. 18, rechtgevende op het koopen van 250 gr. koffie ol 75 grain thee, gedurende liet tijd vak van 21 December tot en met 31 Januari a.s. Kaas: Bon 49, 50, 62 en 63 geven elk recht op het koopen van 100 gram kaas, tijdvak 2 December tot en met 29 December. Eieren: Bon 21, rechtgevende op één ei, tijdvak t.e.m. 29 December. Suiker: Bon 86 van het algemeen distributiebonboekje geeft recht op het koopen van 1 K.G. suiker. Geldig t.e.m. 17 Januari. Boter en margarine: Bon 22 (boter en vetkaart) geeft recht op 't koo pen van V2 pond boter of y2 pond margarine. Geldig t.e.m. 28 December. Slaolie: Bon 21 van de boterkaart geeft ook recht op 't koopen van y2 flesch slaolie gedurende het tijdvak 14 December tot 31 Januari. Vleesch: Bon No. 13, rechtgevende elk op 100 gr. vleesch, alles inbe grepen of één rantsoen vJeesclrwa- ren. Op bon 13 worst of vleeschwaren, uitsluitend één rantsoen vleeschwa ren, geldig t.e.m. Zondag 5 Januari a.s. Havermout of Havervlokken of gort of grutten of Haverbloem of gort- mout: No. 83 rechtgevende op 250 gram, tijdvak tot en met 27 Decem ber; No. 88 uitsluitend l/2 pond gort of Gortmout of Grutten, tijdvak tot en met 27 December. Rijst: Bon No. 43 van het algemeen distributieboekje geeft recht op het koopen van 250 gram rijst of rijste- meel of rijstgries of rijstebloem of gruttenineel (gemengd meel). Geldig tol en met 27 December. Maizena of griesmeel- of puddingpoe der of aardappelmeel of sago: No. 83, rechtgevende op 100 gram, tijd vak 2 November t.e.m. 27 December. Vermicelli of macaroni of spaghetti: No. 98, rechtgevende op 100 gram, tijdvak 2 November tot en met 2? December. Peulvruchten: Bon No. 103, rechtge vende op y2 kg. peulvruchten, tijd vak t.e.m. 12 Januari. Zeep: Bon „17" van het algemeen dislributiebonboekje geeft recht op het koopen van 150 gram toiletzeep (nieuwe samenstelling) of 120 gram huishoudzeep of 200 gram zachte zeep of 250 gram zeeppoeder of 125 gram zeepvlokken of 250 grain zelf werkende waschmiddelen of 200 gr. vloeibare zeep. Bon 116: (extra-bon, die gelijk met de textielkaart aan mannelijke per sonen boven 15 jaar is uitgereikt: 50 gr. scheerzeep of één tube scheer- crême, of één pot scheerzeep van 31 Augustus tot en met 31 December. Petroleum: op zegel gemerkt: „Pe riode „C", rechtgevende op 2 liter, t.em. 19 Januari. Petroleumzegel „periode 8" geeft recht op het koopen van twee liter petroleum, gedurende het tijdvak van Maandag 30 December tot en met Zondag 23 Februari a.s. Hond en kat: Bon No. 11 van de voe- derkaart voor honden. Kinderschoenen: alle soorten tot en met maat 23 zonder bon. Schoenen en pantoffels blijven onveranderd. BRANDSTOFFEN. Gedurende de derde periode, welke loopt van Zondag 15 December 1940 tot en met Vrijdag 31 Januari 1941: Bons 08, 09 en 10 van de bonkaart distributie vaste brandstoffen-haar< den, kachels, alsmede: Bons 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 en 24 van de bonkaart distributie vaste brandstoffen-centrale verwar ming, elk recht gevend op 't koopen van één eenheid vaste brandstoffen. De met „brandstoffen, één eenheid, tweede periode" en de met „cokes, één eenheid, tweede periode" ge merkte bonnen, geven recht op het koopen van één eenheid vaste brand stoffen tot en met 31 December a.s. Schepen en vliegtuigen. Zooals bekend, moest, wat de mu nitie-aanmaak betreft, onmiddellijk na t einde van den oorlog met Frank rijk de productie tijdelijk worden stop gezet, omdat er geen opslagruimte meer beschikbaar was. De Führer heeft er op gewezen, dat de veldtocht in het Westen nog geen maand loo- pende productie heeft gekost. Op het gebied van den vliegtuigbouw zal in 1940 waarschijnlijk eveneens een aan zienlijke uitbreiding zijn voorgeko men. Van de filmjournaals der Duit- sche bioscopen weet men verder, dat o.a. de torpedo-jagerflotticlje Narvik en nieuwe groote oorlogsschepen van stapel geloopen zijn. Het gebrek aan grondstoffen, dat op alle mogelijke gebieden in Engeland bestaat, kent de Duitsche productie van oorlogsmateriaal niet. Wat het materiaal betreft, ziet men in Duitsch- land de toekomst onbezorgd tegemoet. Dat men zich geen zorg behoeft te maken over de Duitsche troepen, is bewezen, door de prestaties van alle onderdeelen der Duitsche weermacht in het afgeloopen jaar. KERSTREDE VAN RUDOLF HESS. Rijksminister Rudolf Hess, de plaats vervanger van den Führer, heeft een radiorede gehouden tot de soldaten van de drie deelcn van de Duitsche weermacht. Hij herdacht de voor Duitschland gevallenen en gaf uiting aan zijn zekerheid van Duitschland's overwinning. Deze overwinning, zoo zeide Hess, zal tot heil van geheel Europa strekken en misschien den werkelijken vrede aan de wereld bren gen. In een enkel jaar heeft zich het gelaat van Europa reeds veranderd en vele van zijn volken hebben zich reeds uit hun plutocratische ketenen be vrijd. De macht van het goud is ge broken. Frankrijk, het continentale zwaard van Engeland, staat niet meer ter beschikking. Een nieuwe Westwall van duizenden kilometers lengte is ontstaan. Onze duikbooten, onze ja gers, onze linieschepen hebben aan de kusten de beste steunpunten gevon den. Het luchtwapen heeft talrijke uit- valbases, gunstig gelegen, betrokken. Wij allen weten, zoo ging Hess voort, en bovendien weet het de tegenstan der, dat Duitschland nog niet op het hoogtepunt van zijn kracht is geko men. Steeds grooter wordt het aantal onzer duikbooten, steeds grooter het aantal onzer vliegtuigen en dat ook ons leger den tijd niet verslaapt, daar van is de geheele wereld sedert Mei \an dil jaar overtuigd, onverschillig oi zich tusschen onze soldaten en den tegenstander beton of water bevindt. Ons leger is van de eindoverwinning zeker. En achter dit leger staat het trouwe vaderland in arbeid en liefde, als grondslag van deze strijdkrachten te land, ter zee en in de lucht. Wat de oorlog ook nog van het vaderland zal eischen, zal gegeven worden. Het va derland is heden saamgesmeed in de nalionaal-socialistische gemeenschap van de daad en wat de oorlog het c^>- legt, draagt het, als iets dat vanzelf spreekt, als zijn aandeel in den strijd. En iedereen in het vaderland en daar buiten weet, dat de onbuigzame ener gie van den Führer niet veranderd is, evenmin als de behoedzaamheid en grondigheid waarmee hij al zijn daden weet voor te bereiden. De macht die de Führer aan het Duitsche volk ge geven heeft, is onoverwinnelijk. Ook Engeland, aldus Hess, weet het. En Engeland kent nog slechts een zorg: hoe het zijn nederlaag zoo lang als mogelijk zal kunnen uitstellen. Want meer dan een uitstel is het niet. Laat Engeland zoo lang het wil en kan den luchtoorlog voortzetten. Het zal slechts zijn land, zijn steden, zijn industrie, zijn havens en pakhuizen en zijn handelsvloot aan de vergelding van onze bommen en torpedo's prijs geven. In elk geval komt de dag, dat het einde daar is. Misschien valt het wel juist aan dat wapen ten offer, dat het 't eerst tegen ons heeft gebruikt, den bommen-oorlog, dien de Führer heeft willen vermijden. Engeland heeft die methode gezocht, en moet nu de gevolgen dragen. ZWARE VERLIEZEN DER GRIEKEN. In zijn weermachtbericht no. 200 maakt het Italiaansche hoofdkwartier het volgende bekend: In de grenszone van Cyrenaica heeft onze artillerie met haar vuur de pant serwagens en tanks van den vijand getroffen, die onze stellingen genaderd waren. Onze luchtmacht ondernam een zeer geslaagde actie t<$n de gemecha niseerde strijdmiddels en tegen een vooruitgeschoven vijidelijke basis. Tijdens een luchtgeveit hebben onze jagers twee vliegtuig* van het type Hurricane, neergesclxen. Een van onze toestellen is van n verkennings vlucht niet teruggeked. Het torpedo-vliegtij, dat een En- gelschen hulpkruiser It zinken heeft gebracht, waarvan mding is gemaakt in het wcermachtsberht no. 199, had als waarnemer aan lord den luite nant-ter-zee Slcver ejals bestuurder den luitenant Galimb<ti. Aan het Griekscln front werden eenige aanvallen van in vijand, wien zware verliezen werjn toegebracht, afgeslagen. Tijdens paouilles werden krijgsgevangenen genpkt en werden machinegeweren en ilrijke geweren buitgemaakt. De afdejng alpenjagers „Julis" heeft zich we bijzonder on derscheiden. In Oost-Afrika, ag de grens van den Soedan, is de aaral van een vij andelijke afdeeling, d onze vooruit geschoven stellingen probeerden te naderen, afgeslagen. H. Familie-Jbileum. Donderdag den 2de Kerstdag werd in onze parochies heFS-jarig bestaan- van de H. Familie te aatsheuvel her dacht. Uit den aardler zaak lag de hoofdviering in de Paichie St. Jan, de moederkerk der beide adere parochies, waar voor 75 jaren dafdeeling Kaats heuvel van de H. amilie werd ge sticht. Om twaalf uur ha in het pension Bethlehem de huldigig plaats van den eenigen oprichter de vereeniging, die nog in leVen is, dhr C. Roestenberg. De Hoogeerw. heerDeken v. d. Bre- kel met alle kapelaar, prefecten en on der-prefecten wooncn deze huldiging bij. De Directeur vn de H. Familie, kapelaan v. d. Heuvc sprak een woord van felicitatie en lilde, waarna de Hoogeerw. heer Deen een expresse geslagen medaille nit inscriptie over handigde. De heer Snoeren huldig de den krassen R. amens de prefec ten, waarna de hee C. J^oestenberg, neef van den jubilaB namens de jubi laris en de familielecm dankte. Om half vier hadïen plechtige ver gadering van de H.Familie in de kerk plaats. De Hoogerw. heer Deken maakte van deze gtegenheid gebruik, om in een kort resuié het ontstaan en den bloei der H. Faiilie in Kaatsheu vel te memoreeren e daarbij te wijzen op de zegenrijke ^volgen, die deze vereeniging voor hae leden en de pa rochie gehad heeft. Ia de zegening der medailles en een hatelijk woord van felicitatie aan de jioilarissen, werden LOILR bon 23 tot 3 Januari Op de boterkaart kan men ook 2 ons vet koopen. MARGARINE bon 23 tot 3 Januari j waarop eveneens 2 ons vet. LEESC H bon 13 tot 5 Januari Niet gebruikte bonnen zijn geldig tot 8 Jan. LELSCHWAREN bon 13 tot 5 Januari Niet gebruikte bonnen zijn geldig tot 8 Jan. KAAS Extra rantsoen kaas EIEREN GORT RIJST HAVERMOUT MAÏZENA MACARONI en VERMICELLI PETROLEUM 47, 48, 60, 61 tot 26 Januari bon bon bon bon bon bon bon bon Zegelperiode 20 125 gram tot 12 Januari 34 tot 5 Januari 44 tot 21 Februari 108 tot 24 Januari 57 tot 21 Februari 87 tot 21 Februari 31 tot 21 Februari 8 tot 23 Februari deze uitgereikt aan niet minder dan 2 diamanten, 20 gouden en 10 zilveren jubilarissen, terwijl nog 30 adspirant- leden hunne opdracht deden. In de St. Joseph-parochie had onge veer tegelijkertijd een feestvergadering plaats, geleid door een Eerw. pater, waarbij 2 diamanten, 2 gouden en 3 zilveren jubilarissen gehuldigd werden en 20 adspirantleden hunne opdracht deden. Ongetwijfeld mag Kaatsheuvel groot gaan. op zoo n bloeiende afdee- lingen van de H. Familie. Bekroningen. Op de nationale tentoonstelling van pluimvee en konijnen te Vught, geor ganiseerd door de pluimvee- en konij- nenfokkersvereeniging te 's-Bosch en Vught en gehouden in de zaal van café Modern te Vught op de beide Kerst dagen, behaalde de heer Tuerlings met 8 inzendingen in wit wyandotte en zwart Minorca kriel zes maal eerste prijs en twee speciale prijzen. Winterhulp. De collecte winterhulp bracht in on ze gemeente in totaal 322.86 op, ter wijl aan bijzondere giften 440 werd ontvangen. Dit is het bedrag dat tot heden werd opgezonden, nadien kwa men nog belangrijke giften binnen, waarvan wij het totaal bedrag volgen de week hopen te publiceeren. EEN NET 15 16 jaar. J. M. VAN II EES WIJK Noorder Parallelweg 13c Waalwijk 63704 Kring WAALWIJK. Steenkolenhandelaren, die geen ol nagenoeg geen voor raad Brandstoffen hebben, ge lieven onverwijld opgave te doen, aan hun plaatselijk distributiekantoor, van hun juisten voorraad met vermel ding der soorten. Kring Distributie Bureau, ABN. VERWIEL, Leider. - of witte wijn, nooit zoo oud geworden zijn. Wrijl rug en borsl in mei Dampo Dan 'benl U den volgenden morgen beter Pot 50 ct. Tube «50 ct Doos 30 cl Opa Welgemoed, dat goede baasje, zou, zonder iederen dag een qlaasje de Gruyter's roode Fraaie bladwijzer (kunstdruk) gratis voor onze klanten i

Echo van het Zuiden | 1940 | | pagina 3