BAL in THALIA H.de BONT-vanHULTEN BURGERLIJKE STAND LAND- EN TUINBOUW HEERENKLEEDÏNG NAAR MAAT KRUSCHEN LANGSTRAAT EK OMGEVING. WASPIK. PUROL INGEZONDEN STUIKEN Zondag 5 Jan. a.s. SPRANG—CAPELLE. tenslotte het Waal wij ksche Geel-Zwart niet ue eer gmg smjKeu. w.o.C. is \v.a.G. en zaï uat auijU nnjven. Het mug de eene Keer eens wat minuer gucui, ue suecesben mogen üan eeuigen i»ju uitoiijven, steeus Kuint er weer een pcrioue van w.a.L..-iriomi. Het is ue uiuiiuiiieiiue ciuogeest üie dit weet te beweiKsieuigen. ten geest die regel matig wordt gevoed aoor het actieve besiuur, iiestaanue uit de heeren Jos. Liners, A. ZecKendort' en J. van den brandt, die altijd 111 de weer zijn ais het de Vv.S.C.-belangen geldt. Moeilijkheden zijn er om overwon nen te worden en vV.S.C. heelt steeds alle moeilijkheden op zij weten te schuiven. Veel werk is daarvoor ver zet moeten worden. Niet altijd ging 'l even gemakkelijk, maar in tijden van tegenspoed stonden de W.S.C.'ers hecht aaneengeschaard als een man op de bres, voor de belangen van hun club. Aan die eenheid dankt W.S.C. ook haar successen en haar tweede-klas- serschap, waarvoor zij ook dit jaar hard zal moeten vechten. Toch zijn wij in geenendcele bevreesd dat WSC's positie ernstig gevaar zal loopen. Het jeugdige elftal, gesterkt door enkele oude, geroutineerde getrouwen, staat daar borg voor. Het heeft immers de capaciteiten 0111 iederen tegenstander te bedreigen en die capaciteiten weten de Zwarten aan te wenden als het noodig is. W.S.C. kan daarom met vertrouwen haar achtste lustrum ingaan, dat, naar wij hopen, haar een heel eind verder de voetbal-ladder zal opvoeren. Proficiat! DE NEDERLANDSCHE UNIE. Aan het Bureau van de Nederland- sche Unie, Grootestraat 278 Waalwijk, zijn voor leden series van 12 sluit- zegels verkrijgbaar tegen 5 cent per serie. Om U enkele van deze buitengewoon geslaagde sluitzcgels te noemen: „Blijft Nederlander", „De Nederland- sche Unie vaart op Nederlandsch kom pas", „Eén land, één volk". RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het Postkantoor Waalwijk en het daaronder behoorende ambtsge bied werd gedurende de maand De cember ingelegd 28.520.02 en terug betaald 133.555.71. Het laatste door dat kantoor uitge geven boekje draagt 't nummer 22035. VERBOND VAN VERTEGENWOORDIGERS in Huiden, Looistoffen, Leder, Schoe nen en Schoenfournituren (V.v.V.H. L.S.). Secretariaat: Stationsstraat 81, Waalwijk. NOODBEURS TE TILBURG in de Looicrsbeurs, Heuvel, Tilburg, van 13 tot 16 uur. Rooster: Dinsdag 7 Januari 1941., Dinsdag 21 Januari 1941. Dinsdag 4 Februari 1941. Dinsdag 18 Februari 1941. Dinsdag 4 Maart 1941. Dinsdag 18 Maart 1941. Dinsdag 1 April 1941. Dinsdag 15 April 1941. Dinsdag 29 April 1941. AANBESTEDING. Onder architectuur van den heer A. van Huiten Jr. heeft in café van Crom- voirt, de aanbesteding plaats gehad, voor het bouwen van een woonhuis aan de Baardwijkschestraat, voor re kening van den heer A. Korthout. Ingeschreven werd als volgt: A. Roovers, Waspik 5237. H. de Grauw, Waspik 5200. L. Fitters, Waspik 5194. M. v. Tongeren, Tilburg 5176. J. Molengraaf, Capelle 5174, H. Wagemakers, Capelle 5137. W. v. d. Stappen. Tilburg 5130. P. v. d. Mevs, Tilburg 5100. A. v. Hultcn-Krol. Waalwijk 4934. J. v. d. Broek, Waspik 4929.— H. Maas, Waalwijk 4832.— A. Vermeer, Waalwijk 4673. L. Kooien, Waalwük 4664. G. v. d. San den, Waalwiik 4600. M. Hoogendoorn. Waahvijk 4530. M. Kleyngeld. Waalwijk 4499. H. Kramer, Waalwiik 4425.— M. A. Kramer, Genderen 4400.-- A. P. Kramer. Genderen 4373. Gunning volgens bestek. VLIEGTUIGTECHNIEK. De heer J. J. van Loon Czn., Put straat aimer, slaagde voor net, van wege de A.S.b.u. te Arnnem ge- nouuen examen voor vhegiuig-tecii- mek. Het tecnnisch gedeelte oinvaue o.m. de volgende leervakken: aërody namica, stauilxteit en besturing, con structie materialen, stuurorganen, mo toren, sneliieidsmeting, bocntaanwij- zigingen enz. BEKEURD. Door de gemeentepolitie is tegen ze- k ren van M. alhier, proces verbaal op gemaakt, wegens diefstal van een zak steenkool. VANDALEN. Enkele vandalen hebben op Oude jaarsnacht een aantal ruiten vernield o.m. bij H. en S. in v.111. Besoyen ter wijl bij v. d. H. in v.m. Besoyen een reclamebord het moest ontgelden. Een onderzoek wordt ingesteld dooi de gemeentepolitie. SCHOORSTEENBRANDJE. r-, 1 i0>;i5nraE Donderdagmiddag ontstond bij v. H. in de Crispijnstraat een schoorsteen brand, die door tijdig ingrijpen van gemeentepolitie en den gemeentear beider van Wel kon worden bedwon gen, voor grooter schade werd aange richt. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Op het politiebureau alhier zijn in lichtingen te bekomen omtrent de na volgende gevonden en verloren voor werpen Gevonden: Polshorloge, een roode petroleumbus, een polshorloge, een pak inhoudende jasbeschermers, een glacé handschoen, een rijwielbelas- lingmerk, een idem, een hoed gemerkt A. V., een blauwe ceintuur. Verloren: Een rijwielbelastingmerk in etui, een lichtbruine linker heeren handschoen, een glacé dameshand schoen, een heerenhandschoen. van 4- 8 uur. BIOSCOPEN. LUXOR BIOSCOOP. „De drie Codona's". Het tragische lot van de drie Codo na's, de „Koningen der Lucht" die eens met hun befaamde „driedubbele salto mortale" van trapeze naar trape ze, de bewonderende aandacht van de geheele wereld op zich vestigden, is het onderwerp van deze film. De namen der Codona's zijn onvergetelijk, daar tot op heden in de variété-wereld hun prestaties niet geëenvaard werden. Des te grooter is daarom de tragiek die in het leven van deze drie ingreep en die deze film op zoo'n ontroerende wijze toont. De geschiedenis is geheel volgens de historie en speelt in het be gin van 1900. Zij geeft ons de niet te overtreffen glorie van het drietal, ter wijl de breuk steeds grooter werd, om tenslotte te cumileeren in een waag stuk van Alfredo, om zonder net tus- schen 2 wolkenkrabbers de „driedub bele" te volvoeren. Vergeefs probee- ren zijn broer en zuster hem van dit krankzinnig idee af te brengen. Hij blijft echter op zijn stuk staan en ten einde raad besluiten zij dan ook hem medewerking te verleenen. Duizenden zijn getuigen van dezen doodensprong, die tegen elke verwach ting in gelukt. Het succes stijgt Alfre do echter naar het hoofd en wanneer zich dan een complicatie voordoet, richt hij plotseling een revolver op zich en zijn vrouw. De ster der Codona's is onderge gaan. Hun roem blijft echter voortle ven. MUSIS SACRUM. .Moeder". Dit filmwerk is een verhaal zonder sensationeelen opsmuk, maar juist ontroerend in zijn eenvoud en werke lijkheid, waarover „Het Volk", o.m. schreef „...Een mooie film is „De Moeder". GROOTESTR. 231, WAALWIJK TELEF. 109 De directe oorzaak van Uwe Rheumatische Pijnen is onzuiver bloed. Neem die oorzaak weg; doe een bloedzuiverende kuur met Kruschen Zout. Met de onzuiverhe den in Uw bloed zullen ook Uw pijnen verdwijnen, radicaal en langs natuur lijken weg. Bij alle apoth. en drog. 1.62, 1.47, 0.76, 0.41 pil. Mooi vooral om het ontroerende ver haal, dat regisseur Gustav Ucicky ver telt. Een vernaai, dat zeer afwijkt van het scenario van de meeste Ameri- kaansche films, die wij te zien krij gen en dat ons daarom nader staat üan het klatergoud van menige uit bundige show. Het gebeurt niet vaak, dat men op het witte doek den mensch in zijn da- gelijksche leven te zien krijgt; welnu, in deze film wordt de hoofdrol ge speeld door een vrouw achter de waschtobbe. Een vrouw, die weduwe is en vier kinderen heeft groot te bren gen. Over een tijdsperiode van onge veer veertig jaar volgt men het leven van deze energieke, zich opofferende, moedige vrouw, die alleen maar moe der is. Een verhaal zonder sensatio neelen opsmuk, te simpel zou men haast zeggen voor de film, maar juist ontroerend in zijn eenvoud en werke lijkheid. Een hooglied op de liefde, de kracht en de goedheid der moeder. Pastoor Huijbers25 jaar pastoor. Pastoor H. J. J. Huybers vierde zijn zilveren pastoraat, welk teil aanleiding werd tot een hartelijk medeleven der geheele parochie. Des morgens werd een speciale H Mis van dankbaaiheid gecele breerd, waaronder een plechtige kindercommunie pleats vond. Het kerkgebouw was geheel metgeloovi- gen gevuld. In het Patronaat werd den jubi leerenden herder des middags een kinderhulde aangeboden. Uit de in de parochie bijeenge brachte gelden had het feestcomité een nieuw orgel aangekocht, dat Dinsdagavond om circa 6 uur door kapelaan Brans is ingewijd. Daarna werd op het nieuwe orgel een spe ciaal concert gegeven door den heer Honet uit Aarle-Bixtel. Het nieuwe orgel is een fraaie aanwinst in de kerk en zal zoowel den jubilaris als de parochianen nog vaak tot vol doening stemmen. In het kader der parochiefeesten heeft Woensdag 1 Januari, in het Patronaat een uilvoering plaats ge had, waarbij o m. een revue werd vertoond, betrekking hebbende op het leven van den jubilaris. Deze zal herhaald worden en hopen wij hierop nader terug te komtn. Predikbeurten Zondag 5 Jan. 1941: Ned. Herv. Kerk v m. tien uur en nam. half drie Ds. R. deBruijn. Ruwe Huid Ruwe Handen) Ruwe Lippen Doos 30 cent. Bij Apoth. en Drogist. CAPELLE. De eindles van de cursus Huis- zit ken verpleging, uitgaande van de afd. Sprang-Capelle van het Groene Kruis, zal worden gegeven op Dins- dag 7 Januari ties namiddags half drie in het gymnastieklokaal der O. L. school in de Kom. We wekken alle deelneemsters op preciesoptijd aanwezig te zijn. Voor de Ned. Herv. gemeente a. d. Loonschendijk hoopt a.s. Zon dag des morgens tien uur en des namiddags half drie op te treden Ds. Vroegindeweij. Gedurende de maand Decem ber 19!() werd op het hulppostkan toor te dezer plaatse in de Rijks postspaarbank ingelegd f3606,62 en terugbetaald f 10729,32. Het aantal inlagen bedroeg 10, dat der terug betalingen 71. Mcjuffr. J. H. Arnoldussen te Veenendaal, heeft haar benoeming tot onderwijzeres aan de Chr. school a. d. Loonschendijk aangenomen en zal na de Kerstvacanlie, Maandag 13 Jan a.s. in functie tri den. Voor de omstreeks hall Januari door het Muziekgezelschap »Kunst na Arbeid» te geven uitvoering is door het bestuur voor medewerking geëngageerd het duo Joe en Nelly' uit Utrecht, dat twee jaar geleden met zoo'n uitbundig succes ook voor de vereeniging is opgetreden. BEKENDMAKING. UITREIKING DIVERSE DISTRIBUTIEBESCHEIDEN. De Burgemeester van Sprang- Capelle maakt bekend, dat op de hieronder vermelde data en plaatsen zullen worden uitgereikt: Algemeene Bonkaarten, bloem- kaarten, broodkaarten, halve broodkaarten voor kinderen, !/s broodkaarten voor personen tus- schen 14 en 21 jaar, toeslagkaar- ten voor kinderen, vleeschkaar- ten, halve vleeschkaarten voor kinderen, rantsoenbonnen toilet zeep en zeep voor kinderen. Distributiestamkaarten moeten worden medegebracht. Kaarten kunnen alleen worden afgehaald door personen boven de 16 jaren. De aandacht wordt erop geves tigd dat de hieronder gestelde volgorde en tijdstippen strikt in acht moeten worden genomen. Wie zich hieraan niet houdt, ondervindt daarvan zelf de na- deelen, doordat de kaarten eerst veel later kunnen worden afge haald. De kaarten zullen worden uit gereikt: In het Bondsgebouw te Sprang: Wijk A 160 Maandagmor gen 6 Januari van 9]/2~ \2]/2 uur. Wijk A 61 110 Maandagmid dag 6 Januari van 2—5]/2 uur. Wijk A 111 170 Dinsdagmor gen 7 Januari van 9]/2~\2}/2 uur. Wijk A 171230 Dinsdagmid dag 7 Januari van 2uur Wijk A 231—290 Woensdag morgen 8 Januari van 9x/2\2x/2 uur. Wijk A 291340 Woensdag middag 8 Januari van 25J/^ uur Wijk A 341—360 en A 421 439 Donderdagmorgen 9 Januari van 9J^ 12J^ uur. Op het Distributiekantoor te Vrijhoeve-Capelle: Wijk A 361420 Donderdag 9 Januari van 2—5]/2 uur. Wijk B F60 Vrijdagmorgen 10 Januari van 9j^— \2}/2 uur. Wijk B 61110 Vrijdagmid dag 10 Januari van 2—5)/2 uur. Wijk B 111 145 Zaterdag morgen 11 Januari van 9J^— \2)/2 uur. Wijk C 1—35 en Wijk D 1 30 Maandagmorgen 13 Januari van 9J^—123^ uur. Wijk D 3190 Maandagmid dag 13 Januari van 25)/2 uur. Wijk D 91 150 Dinsdagmid dag 14 Januari van 2—5J^ uur. In het Gymnastieklokaal te Ca pelle (oude school): Wijk C 37100 Dinsdagmor gen 14 Januari van 93^—123^ u. Wijk C 10L160 Woensdag morgen 15 Januari van 9J/^ 12j^ uur. Wijk C 161220 Woensdag middag 15 Januari van 25J^ u. Wijk C 22L'276 Donderdag morgen 16 Januari van 9x/212y2 uur. Wijk D 151210 Donderdag middag 16 Januari van 25 3^ u. Wijk D 211270 Vrijdagmor gen 17 Januari van 9y2—\2}/2 u. Wijk D 271337 Vrijdagmid dag 17 Januari van 2—5}/2 uur. Sprang-Capelle, 2 Jan. 1941. De Burgemeester van Sprang-Capelle. SMIT. WAALWIJK. Van 27 December 1940 tot 3 Jan. 1941. Geboren: Johannes Maria, zv. W. van den i\leer akker-Pullens. Henrica Jacoba Maria Philomena, dv. L. M. van den Bogaart- Smolders. Gfjsberdina Maria Jacoba, dv. J. G. Verhulst-Leltz. Petronella Adriana, dv. M. A. Vrijhoeven-Steenbek kers. Petronella Johanna Antonia, dv. J. J. van Veldhoven-van der Pennen. Anlonia Maria, dv. J. A. van Kuik-Heijnen. Christianus Hendrikus, zv. A. Smits van der Velden, wonende te Loonopzand. Joanna Maria, dv. Fr. A. Klerx-van Dae- len. Arnoldus Geradus Maria, zv. N. C. van de Ven-Verschuren. Hendrikus Adrianus, zv. A. H. van Hilst-Braat. Overleden Ha. J. de Peffer, oud 71 jaren, wedu we van G. van der Mooren. Ma. J. van Delft, oud 76 jaren, weduwe van J. Vrij hoeven, wonende te Drunen. J. H. van den Houdt, oud 67 jaren, weduwnaar van Aa. A. van der Pennen. P. Brekel- mans, oud 69 jaren, echtgenoot van L. G. Schapendonk. H. J. M. Vink, oud 4 ja ren. Ca. Dekkers, oud 91 jaren, wedu we van J. Aarts. Huwelijken M. Brokken, oud 28 jaren en Ma. C. C. Lammers, oud 28 jaren. F. H. Mulders, oud 26 jaren en Ca. F. Duyvekam. oud 23 jaren. Kalk en fosforzuur Neen, daar sta je soms van te kijken, wat voor redenee:ingen er gehouden worden in een tijd als deze, nu wij in onze bedrijven aan meerdere noodzakelijke producten gebrek hebben gekregen. Eensdeels sta je verwonderd over de vindingrijkheid van sommigen, die van de nood een deugd maken en zich weten te behelpen, 't zij met de bepeikte hun toegewezen voorraden, 't zij door die vervan gingsmiddelen. welke voor noodge vallen wel bruikbaar zijn. Maar daarnaast is het ook ver wonderlijk hoe naïef sommigen Kunnen redeneeren. Er zijn er die, <>u de beschikbare hoeveelheid' forlorzuur maar 35 40 pCt. is van de normale hoev.elheid, die gebruikt werd, niet aarzelen om maar klakkeloos weg aan te bevelen lli.ik kalk uit te strooien. Dit kan zoo wordt zelfs door enkelen be weerd, het fosforzuur vervangen Dat dit beslist onwaar is weten allen, die een landbouwcursus ge volgd hebben; de eene planten- voedingsstof kan de andere niet vervangen Alle zijn ze noodig. Kalk kan wel hel in den bodem aanwezige fosforzuur losmaken, maar dat kan ook gevaarlijk zijn. Dat brengt uitputting van den bodem die zich later wel wreken. Als ten minste niet een bepaalde hoeveel heid reserve in den bodem aan wezig is. Zoo'n reserve zal gevormd zijn op perceelen, die geregeld met voldoende slakkenmeel bemesl zijn geworden. Hier speelde de in dat slakkenmeel zich bevindende kalk ook een groote rol bij de vele in gewikkelde pre cessen, die in den bodem plaats vinden. Diegenen, welke op deze wijze een goede reserve in den bodem hebben neergelegd, kunnen nu zonder veel gevaar voor uitputting deze reserve voor een deel aan spreken. En men zal zien, dat de puceelen, die gewoonlijk flink met ••dakkenmeel bemest worden, zich nu over het algemeen het best houden. En als deze hopelijk korte periode van meststoffen^chaarscbte voorbij is en er is weer slakken meel beschikbaar, dan hebben zulke landbouwers hun grond ook het snelst geheel in orde. /VT AGRICOLA. (Nadruk verboden) Ingekomen J. E. M. van de Pul van Drunen. Vertrokken: H. C. Bolh naar Geleen. Ja. van Leu ken naar Woensdrecht. A. A. C. de Kort naar Tilburg. J. P. M. G.'Eiken broek naar Lichtenvoorde. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Waalwijk, 2 Jan. 1941. Gaarne, Mijnheer de Redacteur, zag ik bet onderstaande in Uw veelgelezen blad geplaatst. Bij voorbaat hartelijk dank. Doe wel en zie niet om. Dat moet voor allen bij het begin dezer jaarwisseling de spreuk van het hart zijn. Niet voor kort, maar voor het geheele verdere leven. Doet wel, gij moeders en flinke jonge dochters, vooral diegenen die de vruchten der aarde genieten; opent Uw beurs, waarin zit het gespaarde dat gij zoudt hebben besteed voor din gen die toch geen nut afwerpen. Brengt dit naar uw eigen zuster met haar tal rijk kroost; steekt daarbij de banden uit de mouw en biedt haar daadwer kelijke hulp; niet alleen voor een en kele maal op tijden zooals de winter maanden, neen, het gansche jaar. Ik zou haast zeggen: laat het uw doel stelling zijn. Doet wel, gij heeren directeuren en patroons van groote of kleine bedrij ven. Waart rond in eigen bedrijf en biedt hen, die toch ook voor U arbei den, een moreele steun en opbeuring. Geef hun een loon om een mensch- waardig bestaan met hun gezin te kunnen leiden, zoo, dat zij hun levens lust en arbeidszin kunnen verhoogen. Uw balans zal er heusch niet door verminderen, al geeft ge hen daarbij ook van het uwe aan indirecte hulp. Denkt niet om hetgeen U soms on aangenaam zou zijn. Echt Christen zijn, beteekent slechts liefde voor uw even naaste en dat zijn allen, wie dan ook. Dan pas komt tot zijn recht wat God gezegd heeft over de rechtvaardigheid, toen hij sprak: Geeft God wat God toekomt en geeft den Keizer wat den Keizer toekomt. Doe dit ten bate van

Echo van het Zuiden | 1941 | | pagina 2