PROVINCIAAL NIEUWS BRANDHOUT V0ETGANGERS- IANTAARNS Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tieleo. Kostelooze Koepok-inenting ÜRUNEN. Advertentiën a.s.Vrijdag4uurnam. boekje mede te brengen voor de juiste namen enz. A. BROK Zn. Radio-Dienst „VAN BOXTEL" Notaris A. Schaap publiek verkoopen ELSHOUT. De nieuwe pastoor van Elshout. De Zeereerw. heer Thomas G. C. Versteeg, de nieuwe Pastoor van Els- hout, werd 1885 te Kerkdriel gebo ren. Op 20-jarigen leeftijd trad hij in de orde der Norbertijnen en in 1911 werd hij te Utrecht priester gewijd. In Januari 1914 werd hij kapelaan te Berlicum, in 1926 kapelaan te Hees- wijk, in 1929 kapelaan te Vlijmen; op 22 Nov. 1933 werd hij benoemd tot Pastoor te Bokhoven en thans tot Pas toor te Elshout. Tot kapelaan te Elshout is benoemd den Weleerw. heer Guido Gloudemans uit de abdij te Heeswijk. Kapelaan van den Borg uit Elshout is overgeplaatst naar Haarsteeg. Kapelaan Breugelmans te Vlijmen is benoemd tot pastoor te Bokhoven en kapelaan Koenraadt te Haarsteeg tot kapelaan te Vlijmen. Men schrijft ons nog: als geestelijk adviseur bekleedde was hij een steun en vraagbaak. Elshout ziet hem noode vertrekken, want evenals de overleden herder was kapelaan v. d. Berg een groot be- ijveraar voor de devotie van de Won derbare Moeder van Elshout. Door Mgr. A. F. Diepen is als op volger in Elshout benoemd de Wel eerw. heer Glaudemans van de abdij van Berne. Ét WK -V' Zeereerw. Heer Versteeg, Pastoor te Elshout. (Foto „Huisgezin".). Pastoor Versteeg uit Bokhoven is door Mgr. Diepen benoemd tot pas toor der parochie Elshout. Z. E. zal op Vrijdag 10 Januari a.s. in Elshout door Deken Goossens uit Drunen wor den geïnstalleerd. De plechtigheid zal om circa vijf uur aanvangen. Pastoor. Versteeg werd op 19 Sep- lember 1885 in Kerkdriel geboren. Na zijn studie aan de abdij van Berne te Heeswijk te hebben volbracht werd hij op 15 Augustus 1911 priester ge wijd en verbleef daarna al assistee- reiid in de verschillende parochies tot 15 Juni 1940 in de abdij van Berne. Op dien datum werd Z. E. benoemd tot kapelaan te Berlicum en vierde daar onder grootc belangstelling zijn l2Vfe-jarig priesterjubilé. Op 26 Sep tember 1926 werd Z. E. benoemd tot kapelaan te Heeswijk, waar hij tot Fe bruari 1932 als zoodanig werkzaam bleef. In Februari 1932 volgde zijn benoe ming tot kapelaon te Vlijmen en op 1 December 1933 werd pastoor Versteeg aangewezen als herder der parochie Bokhoven. In Bokhoven was pastoor Versteeg zeer gezien en onder groote belang stelling vierde hij zijn zilveren pries terjubileum. De devotie en vereering van St. Cornelius werd door hem zeer bevorderd en steeds meer pel grims kwamen telken jare in de maand September naar Bokhoven. De viering van 't eeuwfeest van de bedevaart van St. Cornelius was dooi pastoor Versteeg op grootsche wijze voorbereid, doch door de tijdsomstan digheden kon aan al deze zaken geen of slechts op bescheiden wijze uitvoe ring gegeven worden. Thans is pastoor Versteeg de zorg ongedragen van de mooie parochie Elshout. Daar heeft Z. E. een nieuw arbeidsveld, waarbij de Maria devotie zeker zijn groote aandacht zal hebben. Kapelaan v. d. Berg. Vrij onverwacht bereikte ons het bericht, dat kapelaan H. G. J. v. d. Berg (O. Pr.) alhier overgeplaatst is naar de parochie Haarsteeg om daar eveneens als kapelaan dienst te doen. Kapelaan v. d. Berg werd in 1909 geboren, in 1933 priester gewijd en was sinds 1936 werkzaam in onze pa rochie. Kapelaan v. d. Berg heeft zich in Elshout zeer bemind gemaakt. Hij was een steun voor den helaas te vroeg overleden pastoor Willems en veel deed hij voor de jeugd van Els hout. Als regisseur der tooneelvereeni- ging ,,St. Norbertus" zorgde hij voor een gepaste ontspanning en voor de vereenigingen, waarvan hij de functie Pastoor Breugelmans, de nieuwe herder der parochie Bokhoven. (Foto „Huisgezin".). AANBESTEDING. Uitbreiding pakhuizen N.V. André van Hilst. Maandagmiddag had in Hotel „De Twee Kolommen" te Waalwijk de aan besteding plaats van het uitbreiden Ier pakhuizen met een tweede ver dieping voor de N.V. André van Hilst Levensmiddelenbedrijf te Waalwijk, onder architectuur van het architec tenbureau van Ree Bossaerts. De inschrijving kon geschieden in drie perceelen t.w. perceel A metsel werk enz.; perceel B gewapend beton werk; perceel C massa van A en B. Er werd ingeschreven als volgt: A. Vermeer, Waalwijk C 18569 A. Kleijngeld, Kaatsheuvel C 18550 Gebrs. Enders, Schijndel C 18400 J. Nieuwenhuijzen, Sprang A 9525 C 17975 M. Kleijngeld, Waalwijk C 17900 P. v. d. Meijs, Tilburg C 17760 C. B. Timmermans, Sprang A 9484 C 17758 L. Kooien, Waalwijk C 17598 J. Hoogendoorn, Waalwijk C 17500 J. v. d. Broek, Waspik C 17492 H. Maas, Waalwijk C 17490 Fa. Z. en C. Treffers, Waalwijk, C 17450 P. A. Kramer, Genderen C 17300 G. van Heesch, Waalwijk C 17250 A. van Huiten, Waalwijk C 16863 L. Fitters, Waspik C 16364 Gebrs. Blom, Raamsd.'veer C 15800 Pennings en Lamoen, St. Michiels Gestel C 15600 Fa. Wed. H. Aarts en Zn., Waalwijk C 15595 Fa. J. Leijten en Zn. Raamsdonk C 15500 J. de Bont, Nieuwkuijk C 15030 Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver. FRANS VAN DELFT t In den ouderdom van 91 jaren over leed 1.1. Vrijdag alhier Frans v. Delft, bekende figuur uit het oude schoen- makersgilde, iemand die steeds werd gekozen als het vertegenwoordigende type van den ouderwetschen Waal wij kschen schoenmaker en die daar door alleen en met z'n jongens in tal van periodieken, vakbladen, herinne- rings-albums, aan den ouden werk- stoel in den werkwinkel prijkt. Doch mede vertegenwoordigde hij dit goede type door z'n opgeruimdheid, z'n gevatheid, z'n leuke kwinkslagen, z'n aardige streken in jongere jaren, maar ook door z'n gedienstigheid en hulpvaardigheid. Om dit alles werd deze eenvoudige werker van den ouden stempel, die meer dan 62 jaren dezelfde woning aan den Winterdijk en Goudmijn be woonde, in onze plaats zeer gewaar deerd. Daarvan getuigden de grootsche feestvieringen, de algemeene huldiging bij zijn 50 en 60 jarige echtvereeniging en bij tal van andere gelegenheden. Maar toen eenmaal „z'n sijs", zoo noemde hij z'n goede vrouw, die tot op 89-jarigen leeftijd zijn trouwe gade bleef, bii voorkeur, uit den tijd was, toen heeft het leven hem niet heel veel aangenaams meer geboden. De herinnering aan Frans v. Delft als de oer-Waalwijksche schoenmaker, de vertegenwoordiger van 't echte type, als een opgeruimd en goed mensch, echtgenoot en huisvader, zal bij zeer vele Yv aal wij kers blijven voort leven. Hij ruste in vrede. KATHOLIEKE AUBEIDERS- Kerstavond K.A.V. Up Zondag 5 Januari werd door de lv.ri.v in nuize loiucuiaia een Aersi- avond geoigoiiiseeiu, waaiug ook ue presiueme uer uiocesane k.a.V., even als ue Eerw. Auviseur tegenwoordig waren. uok mocht de K.A.V. het genoegen suiaKen den Zeerxserw. Heer t-asioor iieezeinans op dezen avond in haar uiiuuen te zien. ue voorzitster opende deze bijeen komst met gened. spreekster danate den ZeerEerw. Heer Pastoor dat Zyn Eerw. aan de uitnoodiging gevolg had gegeven en heette Zgnr.erw. dan ook van harte welkom., evenals den Eerw. Adviseur en Mej. Reijntjes; tenslotte dankte zij de leden voor haar huiten- gewoon goede opkomst. Er werd ge zamenlijk een Kerstliedje gezongen, waarna mej. Reijntjes een vrooijjke Kerstvertelling voorlas, welke met groote aandacht gevolgd werd. Hierna volgde een gulle tractatie, wat bij de leden erg in den smaak viel. Vervolgens richtte de ZeerEerw. Heer Pastoor het woord tot de leden. Al was Zijn Eerw. tot nog toe niet uit- genoodigd geweest op de bijeenkom sten der K.A.V., toch had de gewijde spreker, al was het dan achter de schermen, de werkzaamheden van de K.A.V. gevolgd. Bij dc eerste officieele uitnoodiging kon ZijnEerw. dan ook niet nalaten hieraan gevolg te geven en was ver heugd hier zoo'n vroolijke Kerstvie ring mee te maken. ZijnEerw. moest constateeren dat er zeventig procent van de leden uit de St. Antonius-pa- rochie kwamen en dertig procent uit de parochie St. Jan. ZijnEerw. wilde dit percentage graag gelijk zien en wilde daar ook wel graag zijn mede werking aan verleenen. Hel is thans een moeilijke tijd voor onze moeders. De kinderen kunnen niet meer zoo regelmatig de scholen bezoeken en zijn zoodoende nu meer op de ouders aangewezen. Juist nu is hpt de taak van de huismoeders om zelf de hand aan den ploeg te slaan en niet alles aan de geestelijke over heid over te laten. Deze kan haar wel helpen en doet dit ook graag, maar dc moeders moeten hun kinderen een flinken ruggegraat meegeven; zij moe ten er flinke menschen van maken met karakter en diepe godsdienstige over tuiging. Tot afscheid sprak mej. Reijntjes nog enkele hartelijke woorden. Na nog gezamelijk een Kerstliedje gezongen te hebben, werd deze gezel lige Kerstavond met gebed gesloten. BELANGRIJKE LEDERDIEFSTAL BIJ DE AMSTEL. Reeds geruimen tijd werden bij de N.V. Chroomlederfabriek „De Amstel" v.h. L. S. Gompen, herhaaldelijk par tijtjes leder vermist, zonder dat men achter de oorzaak daarvan kon komen. Teneinde te trachten hierover ophel dering te krijgen werd de gem.-politie in den arm genomen, die onder leiding van Inspecteur Houben een intensief onderzoek instelde. Daardoor mocht het haar gelukken 1.1. Zaterdag de hand te kunnen leggen op den ver- moedelijken dader, zekeren A. P. H. uit de Putstraat, die bij de Amstel werkzaam is. H. werd naar het politie bureau overgebracht waar hij een ge deeltelijke bekentenis aflegde, waarna hij in voorloopige bewaring werd ge steld. De diefstallen strekken zich uit over een tijdvak van verschillende maan- uen, gedurende welken tijd voor een neurag \un ongeveer J luüU.werd uungeiiiaaKt. Een gedeelte van 't leer is roods mj opKoopers kunnen worden acniernaaid. JViaanuagmorgen is H. op transport gesieiu naar 's-nosch en aldaar inge sloten. VERLOREN. De heer P. Brouwer, Crispijnstraat 47 alhier, deelt ons mede dat nij Dins dagmorgen 7 Januari pl.m. 10 uur, noisenue van de Crispijnstraat naar net Postkantoor een portemonnaie heeft verloren, inhoudende 93.aan papier en 3 Giro-hiljetten. De eerlijke vinder kent dus 't goede adres. BEGIN VAN BRAND. Toen dhr. van Adelbcrg Maandag middag per rijwiel de Grootestraat in v.m. Besoijen passeerde, ondekte hij dat groote rookwolken stegen uit het met riet onderschoten dak van de wo ning K. v. R., tegenover de magazij nen der fa. Verwiel van Loon. Een be gin van brand vermoedend, wilde hij den bewoner waarschuwen, doch deze bleek niet thuis te zijn, waarna met behulp van buren met geweld toegang verschaft werd. Het vuur smeulde reeds heftig, maar door onmiddellijk ingrijpen met snelblusschers en em mers water, kon uitbreiding worden voorkomen. De telefonisch gewaarschuwde brand weer, die spoedig aanwezig was, be hoefde derhalve geen dienst meer te doen. De schade aan het dak is niet on- beteekenend, doch wordt door verze kering gedekt. UIT I)E SCHOEN- EN LEDER INDUSTRIE. Aan de ingeschreven schoenwin- 'i keiiers en grossiers in schoenen. Zooals U bekend is verbiedt art. 7 lid 1 der Lederbeschikking 1939 No. 1 den koop, verkoop en de aflevering van leder alsmede van alle schoeisel, zonder dat daartoe door het Rijksbu reau voor Huiden en Leder een schrif telijke vergunning is verleend. Dit geldt ook voor het koopen in en verkoopen naar hel buitenland. Indien derhalve leder (hieronder vallen alle artikelen waarin of waar aan leder verwerkt is) alsmede alle soorten schoeisel (ook pantoffels) in het buitenland worden gekocht of naar het buitenland worden verkocht, inoet een vergunning tot koop, of tot verkoop en aflevering bij het R.H.L. worden aangevraagd. De aanvrage van een vergunning tot verkoop en aflevering naar het bui tenland behoort te geschieden op for mulier No. 121 voor leder en op for mulier No. 122 voor schoenen en le derwaren, welke formulieren even eens in duplo voledig ingevuld en on derteekend moeten worden. Bovenge noemde formulieren zijn op aanvrage gratis bij mijn Bureau verkrijgbaar. Men wordt er uitdrukkelijk op ge wezen, dat een ieder, die de hierbo ven bedoelde voorschriften in de toe komst niet stipt naleeft, zich blootstelt aan zeer ernstige strafmaatregelen. Rijksbureau voor Huiden en Leder. Aan de schoenfabrikanten. In aansluiting op mijn circulaire No. 246 d.d. 24 October 1940 betref fende de voorziening in de behoefte aan schoenvoeringstoffen deel ik U mede, dat het noodig is gebleken, een nieuwe enquête te houden naar den voorraad van alle in aanmerking ko mende schoenvoeringstoffen per 1 Ja nuari 1941 en het maandelijksch ver bruik daarvan op de huidige produc tiebasis van 60%. Een bijgaande staat moet vóór 12 Januari a.s. ingevuld en ondertee kend aan het Bureau te geretourneerd worden. Rijksbureau voor Huiden en Leder. Franciscus van Delft, de typische ouderwetsche schoenmaker, in vroegere jaren aan den werkstoel. VERBODEN. Op last van de bezette overheid is de uitgave van de Gereformeerde Kerk bode voor Noord-Brabant en Limburg, die te Heusden bij de fa. v. d. Kolk verscheen, gestaakt. (Vervolg Provinciaal Nieuws 2de blad). Burgtmepster en Weihouders van WAALWIJK maken be kend, dat van gemeentewege gelegenheid zal worden ge geven tot voor kinderrn tot 2 jaar in het St. Nicolaas-ziekenhuis te Waalwijk en wel De inenting wordt verricht door den gemeei te geneesheer Dr. M. H. C. Kolstee. Alben die kinderen zullen ingeënt worden, omtrent wie een ver klaring van den huisarts wordt overgelegd, dat legen inenting geen bezwaar bestaat. Voorts gelieve men een trOUW* Waalwijk, 8 Januari 1941. Burgemeester en Wethouders voornoemd, E. MOON EN, Burgemeester. J. VAN MIEBLO, Secretaris. TE KOOP: EIKEN BLOKKEN Carrosserie bouwers Stationsstraat WAALWIJK Officieel goedgekeurd, in beper kte voorraad aanwezig. Grootestraat 313 Tel. 293 WAALWIJK. te Waalwijk, zal bij inzet op Dinsdag 14 Januari 1941 en bij toeslag op Dinsdag 28 Januari 1941, telkpns om 6 uur des avonds, in Café L, VAN HELVOIRT aan de Put straat te Waalwijk Het flink burgerhuis, erf en grond, aan de Nieuwstraat 18 te Waalwijk, kad Sectie C No. 2431 g'oot 1 Are. Toebehoorende aan JAC. VAN DEB PENNEN. Aanvaarding bij betaling 11 Maart 1941. 63730 Ingevolge de nieuwe Loon belasting 1940 zijn de werk gevers verplicht voor iederen werknemer een loonstaat bij te houden. Vanaf DINSDAG a.s, zijn deze loonstaten, volgens het vastgestelde model, door onze drukkerij uit voorraad leverbaar. .v' 1 -- ,A ~'i, ■!sr' f, x tjiStarW:' r ■-> A.. •- V AOU WühN-OiUliUMl&ATlE WAAL YVU K. i i at al loonsiaien.

Echo van het Zuiden | 1941 | | pagina 7