BUITENLAND GEMENGD NIEUWS eenKantoorDsdieniletup) Houtverkcoping C. P. 1 i. Boven, Chr.J.Klerkx Sr* Aankomend mannelijk JBediende zoekt modern Woonhuis. een Notitieboekje Klein woonhuis of Villa'tje Klein Heerenliuis me! poten tuin Maandag 13 Januari 1341, Tweedehands. Boekhoudingen Belastingzaken VASTE GOEDEREN nnncnTCCBCB KAATSHEUVEL. Advertentiëu Te koop gevraagd: Notaris~CHRIST publiek verkoopen Notaris A. Schaap publiek verkoopen G. v. d. 51 uijs HUUR EN VERHUUR KOOP EN VERKOOP HUUtlUtLRCII BONNEN. Thans zijn geldig: Brood: (wit, bruin, luxe, krenten brood: de met 22 genummerde dubbele bonnen, rechlgevende op 25uu gram roggebrood oi 2UUU gram ander brood of 2U rantsoenen ge bak, geldig t.e.m. 12 Januari. üp de bloemkaart: Bon No. 3, recht- gevende op 5U gram brood of Yi rantsoen gebak of 35 gram, meel ot bloem, geldig t.e.m. 26 Januari. Koffie en thee: No. 18, rechtgevende op het koopen van 25U gr. kot tie of 75 gram thee, gedurende het tijd vak van 21 December tot en met 31 Januari. Kaas: Bon 47, 48, 60 en 61 geven elk recht op het koopen van 100 gram kaas, tijdvak tot en met 26 Januari. Extra rantsoen kaas: Bon 20, recht gevende op het koopen van 125 gr. kaas, tot en met 12 Januari. Eieren: Bon 33, rechtgevende op één ei, geldig t.e.m. 13 Januari. Suiker: Bon 86 van het algemeen distributiebonboekje geeft recht op het koopen van 1 K.G. suiker. Geldig t.e.m. 17 Januari. Boter, margarine en vet: Bon 24 van - de boterkaart en vetkaart, recht gevende op een half pond boter of margarine of 2 ons vet, geldig t.e.m. 10 Januari. Slaolie: Bon 21 van de* boterkaart geeft ook recht op 't koopen van V2 flesch slaolie gedurende het tijdvak 14 December tot 31 Januari. Vleesch: Bon No. 14, rechtgevende elk op 100 gr. vleesch, alles inbe grepen of één rantsoen vleeschwa- ren. Op bon 14 worst of vleeschwaren, uitsluitend één rantsoen vleeschwa ren, geldig t.e.m. 15 Januari a.s. Niet gebruikte bonnen zijn geldig tot 19 Januari. Havermout of Havervlokken of Haver- bloem of aardappelmeelvlokken: Bon 57, rechtgevende op 250 gram. Geldig tot en met 21 Februari. Gort: Bon 44, rechtgevende op V2 pond gort, gortmout of grutten, gel dig tot en met 21 Februari. Rijst: Bon 108, van het algemeen distributiebockje geeft recht op hel koopen van 250 gram rijst ot rijste- meel of rijstgries of rijstebloem ot gruttenmeel (gemengd meel). Geldig tot en met 24 Januari. Maizena of griesmeel- of puddingpoe der of aardappelmeel of sago: No. 87, rechtgevende op 100 gram, gel dig tot en met 21 Februari. Vermicelli of macaroni of spaghetti: No. 31, rechtgevende op 100 gram, geldig tot en met 21 Februari. Peulvruchten: Bon No. 103, rechtge vende op 1/2 hg. peulvruchten, tijd vak t.e.m. 12 Januari. Zeep: Bon „113" van het algemeen distributiebonboekje geeft recht op het koopen van 150 gram toiletzeep (nieuwe samenstelling) of 120 gram huishoudzeep of 150 gram zachte zeep of 300 gram zachte zeeppasta of 250 gram zeeppoeder of 600 gram waschpocder. Geldig t.e.m. 31 Januari. Bon 117: (extra bon, die afzonderlijk aan personen boven de 15 jaar is uitgereikt) geeft recht op 't koopen van 50 gram scheerzeep of één tube scheercrême, of één pot scheerzeep, geldig t.e.m. 30 April. Petroleum: op zegel gemerkt: „Pe riode „C", rechtgevende op 2 liter, t.em. 19 Januari. Petroleumzegel „periode 8" geeft recht op het koopen van twee liter petroleum, gedurende het tijdvak van Maandag 30 December tot en met Zondag 23 Februari a.s. Hond en kat: Bon No. 11 van de voe- derkaart voor honden. Kinderschoenen: alle soorten tot en met maat 23 zonder bon. Schoenen en pantoffels blijven onveranderd. BRANDSTOFFEN. Gedurende de derde periode, welkt loopt van Zondag 15 December 1940 tot en met Vrydag 31 Januari 1941: Bons 08, 09 en 10 van de bonkaar* distributie vaste brandstoffen-haan kachels, alsmede: Bons 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 en 24 van de bonkaart distributie vaste brandstoffen-centrale verwar ming, elk recht gevend op 't koopen van één eenheid vaste brandstoffen. De met „brandstoffen, één eenheid, derde periode" alsmede de met "co kes, één eenheid, derde periode'' ge merkte bonnen, geven recht op het koopen van één eenheid vaste brand stoffen, tot en met 31 Januari. Baldadigheid. Woensdag-avond omstreeks half tien werden aan het woonhuis der fir ma de Gouw en bij het café der Wed. v. Heeswijk de ruiten ingedrukt, 't is voor een weldenkend mensch onver klaarbaar wat voor genot deze verniel zucht iemand geven kan. Jaarvergadering Euphonia. Bij de Zondag j.l. gehouden jaar vergadering van het Kon. Muz. Gez. Euphonia hield de president, de heer M. v. Nieuwstadt een korte openings rede, waarin hij de leden met hunne gezinnen en zaken een gelukkig nieuwjaar toeriep, de hoop uitspre kend dat 1941 voor allen 'n rechtvaar digen blijvenden vrede brengen zal. Uit het jaarverslag bleek, dat het boekjaar met 'n batig saldo van pl.m. 40.sloot. De aftredende bestuurs leden, de heeren C. Vloemans, Vice- Pres., M. Swagemakers en P. v. Gastel commissarissen, werden met nagenoeg algemeene stemmen herkozen, hierna volgde de uitloting van 4 obligaties en de rondvraag. Bond van huiseigenaren. Donderdag-avond hield de Bond van Huiseigenaren in Euphonia zijn jaarvergadering, welke zeer druk be zocht was. Na een kort welkom met een wensch voor het nieuwe jaar gal de secretaris een jaarverslag, waaruit bleek dat de vereenigng thans 92 le den telt met te zamen 525 woningen. Het saldo bedroeg 59.20. De heeren C. Snoeren en H. Bcekmans onder zochten op verzoek van den Voorzitter boeken en bescheiden en vonden alles keurig kloppend, zoodat de penning meester over zijn beheer 1940 onder dank gedechargeerd werd. Bij alge meen besluit werd de contributie voor het jaar 1941 op 20 et. per woning be paald. De aftredende bestuursleden de heeren J. v. Gestel en L. Verbaan- dert werden met nagenoeg algemeene stemmen herkozen. Met een aanspo ring op het richtig gebruik der huur- kaarten sloot de voorzitter de verga dering. Armenconcert Euphonia. Het Kon. Muz. Gez. Euphonia geeft Zondag 12 Januari zijn Liefdadig heidsconcert ten bate van de St. Eli- sabethsvereeniging alhier. Voor dit concert werkt de harmonie van het gezelschap niet mede om het omvang rijk storend werk, dat de ontruiming van het podium en het opbouwen van het tooncel bij optreden van harmo nie en tooneelvereeniging meebrengt. Euphonia zal zijn bezoekers thans uitsluitend vergasten op een mooie, koddige klucht, die reeds enkele ja* ren eerder in Kaatsheuvel in de Apol- lozaal met zeer veel succes opgevoerd is. Het Tilburgsch Tooneel ',Onze vrije uren", zal onder leiding van den heer A. A. Bolsius de Amerikaansche klucht „Ivetty jokt nooit" vertooncn. Naar wij vernemen is de voorverkoop der kaarten uitstekend geslaagd, wat voor Zondag-avond een succes waar borgt. IJspret. Het weer is het Sportparkbestuur bij de exploitatie van de ijsbaan wel zeer gunstig gezind. Dag in dag uit heerscht er een gezellige drukte op de schitterend gelegen banen tusschen bosch en duin. En dagelijks grooter is de toeloop van vreemdelingen, die allen slechts een roep hebben over de heerlijke ligging en het schitterend ijs, dat de baan biedt. Doch niet alleen ijsliefhebbers, ook wandelaars is een uitstapje naar en een pauseeren bij de baan een aangenaam verpoozen. R. P. S. Aan het postkantoor Kaatsheuvel en het daarbijbehoorend ambtsgebied werd gedurende de maand December 1940 ingelegd 4089,17; terugbetaald 41964.15. Het laatste boekje droeg het nummer 9962. LOON OP ZAND. Uitvoering Jonge Boerenstand. Zondagavond had in café Wijtvliet een groote winteruitvoering plaats voor de leden van den Jongen Boeren stand en hun dames. Opgevoerd werd de klucht in vijf bedrijven van W. v. d. Berg „Hoe Bobbele boer boef werd". De zaal was tot in de uiterste hoeken bezt. Het spel, zoomede de grime en het tooneeldecor waren zeer goed. He geheel gaf een gezelligen en pret- tigen avond. Een half varken vermist. Ten nadeele van den slager H. B. alhier werd j.l. Zaterdagavond, ter wijl de heer B. afwezig en diens huis- genooten waarschijnlijk in een ander vertrek vertoefden, uit diens slagerij ongeveer een half varken ontvreemd. Gemeente en Rijkspolitie alhier stel len een onderzoek in. Priesterwijding. Woensdagavond vergaderde het Buurtschap ivloosterstraac, Wetering straat, 111 veroantl met het Pnesier- reest, dat begin van den zomer zal piaats hebben. De Vveleerw. heer v. Deutekom zal dan zijn li. Priesterwijding ontvangen. Bereids is op bovengenoemde verga dering een commissie benoemd, die de festiviteiten zal regelen. Van week tot week zal er woroen gecollecteerd in de buurtschap door A. de Kort. De jonge Priester zal dan van de buurl een cadeau ontvangen bij zijn H. Priesterwijding. HET AMERIKAANSCHE LEGER. Meer dan 600.000 man in opleiding. De chef van den Amerikaanschen generalen staf, Marshall, heelt in een radiotoespraak verklaard, dat op het oogenblik een leger wordt opgeleid, dat Amerika waardig is. Meer dan 600.000 man bevinden zich thans in de opleiding. Gedurende het afgeloo- pen jaar zijn militaire eenheden voor de versterking van de Amerikaansche steunpunten naar Hawaii gezonden. In de Panamakanaalzone zijn de troe pen op dubbele sterkte gebracht. Het garnizoen van Porto Rico telt thans 12.000 man vergeleken met 1000 man, die vroeger hier lagen. De vliegvelden van de Vereenigde Staten in het gebied van de Carabi- sche zee worden voortdurend verbe terd en uitgebreid. De volgende week zullen Amerikaansche troepen met bestemming Newfoundland, ten einde de aldaar gepachte basis voor de luchtvloot te bezetten. S. P. T. meldt uit Washington: Voor de betreffende commissie van het Huis van afgevaardigden begon Dinsdag hel onderzoek naar de ver traging van het wapeningsprogram ma en de reden daarvan. Admiraal John Powys, de chef van het marine- luchtwapen, verklaarde dat hij over het tempo van de wapening niet tevre den was. De fabrieken waren niet op tijd klaar met hun bestellingen. Powys deelde verder mede, dat op 1 Januari 1940 de Amerikaansche marine 2345 vliegtuigen van alle typen bezat en dat er in den loop van het jaar 465 machines bijgekomen waren. Voor het jaar 1940 waren 4000 machines be steld. TOKIO EN DE BOODSCHAP VAN ROOSEVELT. Naar Domei meldt is het Japansche ministerie van buitenlandsche zaken tot dusverre niet in kennis gesteld van de bijzonderheden van Roosevelt's Nieuwjaarsboodschap, zoodat een of- ficieelc commentaar nog niet kan wor den gegeven. Van officieuze zijde echter is de op merking gemaakt, dat de boodschap „niets nieuws" bevat en slechts een uitbreiding van Roosevelt's rede van 31 December beteekent. Al heeft hij het vraagstuk van het Verre Oosten niet rechtstreeks aangesneden, toch kondigde hij verderen steun aan Tsjiang Kai-sjek alsmede aan Enge land en Griekenland aan. Hieruit blijkt, dat hij den Europee* sehen oorlog en het Chineesche con flict wil verscherpen en uitbreiden, hetgeen een slag in het gezicht van de zoo vaak verkondigde Amerikaansche vredespolitiek is. Alle Japansche ochtendbladen uiten zich op overeenkomstige wijze en ver- oordeelen de politiek van een zooge naamd vredelievende democratie, die in werkelijkheid een onverbloemde dictatuur van een naar oorlog drijven de plutocratische kliek is. ERNSTIG SPOORWEGONGELUK BIJ HEERENVEEN. Gisterochtend heeft te Heerenveen een ernstig spoorwegongeluk plaats gehad, dat, gezien de persoonlijke on gelukken, zeer goed is afgeloopen, doch waardoor groote materieele schade (is aangericht. Het spoorweg verkeer LeeuwardenHeerenveen is over beide sporen geheel gestremd en twee hulpsporen kunnen bovendien niet gebruikt worden. De sneltrein uit Leeuwarden, die om 8 u. 12 te Heerenveen moet aan komen, heeft op den overweg in de Schans de tram uit de richting Sneek, welke om 8 u. 5 binnen moet zijn, en die iets te laat was, in de flank aange reden. Een postrijtuig van de tram, dat achteraan zat, werd gegrepen, ge heel vernield en over een afstand van ongeveer 50 meter'meegesleurd. Het gevolg was, dat de geheele trein, be staande uit locomotief, twee bagage wagens en vier rijtuigen, is ontspooru, waardoor een zeer groote ravage ont stond. De tenderbak van de locomotief sloeg 0111, tengevolge waarvan ue leer- ling-macninisi v. d. Yeiue uit Leeu- waruen, die dienst deed als stoKer, tusscnen tender en locomotief be kneld raakte. Ernstig gewond is hij naar het ziekenhuis te neerenveen ge- braent. De wacnimst kreeg geen let sel. V erscheiuene passagiers van den trein werden door giasscnerven ge wond. DOODELIJK MIJNONGELUK. Bij het verplaatsen van ijzeren steunbokken in de ondergrondscne werken van de mijn Laura te Eygels- lioven is Maandag de 38-jarige nou- wer Nelissen uit Nieuwenhagen onciei plotseling neerstortend gesteente ge raakt. Hij was op slag dood. De over ledene was gehuwd en vader van vier kinderen. DOODGEVALLEN. Bij het kappen van hoornen in een tuin aan den Kennemerweg te Bloe- mendaal is Maandag de arbeider J. F. B., uit Haarlem, van een hoogte van ongeveer 12 meter uit een boom ge- valen, vermoedelijk door de gladheid van de takken. De man kreeg een ern stige hersenschudding en is vanoch tend in het St. Elisabethgasthuis te Haarlem overleden. DOOR EEN AUTOBUS OVERREDEN EN GEDOOD. In den nacht van Maandag op Dins dag omstreeks 12 uur is de 60-jarige J. Bebelmans uit Wynandsradc onder de gemeente Nuth overreden door een autobus van de Valk, waarin mijn werkers werden vervoerd. Een der wielen ging den man over het hoofd. Hij was op slag dood. Hed^n overleed, lot o^s aller droefheid, in hel Hu lp-Ziek en hu is Go 11 ver nestraat, na een korte on gesteldheid, onze geliefde Man. Vader, Behuwd- en Grootvader en Broeder, de Heer Franciscus van Eeten, in den ouderdom van 63 jaren. Uit aller naam Wed F. VAN EETEN geb. J. M de Vries. Botterdam, 7 Januari 1941. Op klein Handelskantoor GEVRAAGD Brieven met opgave van ver- largd salaris onder No. der ad v. Bureau van dit blad. 63718 GEVRAA G;D op kantoor te Waalwijk. Brieven met opgave van re ferentiën onder No. der adv. aan het Bureau van dit blad. 63746 GEZIN VAN 2 PERSONEN Brieven onder No. der adv. Bureau van dit blad. 63745 VERLOREN: (Winkelboekje) in de Grootestraat te Besoijcn. Eventueele vinder wordt vriendelijk verzocht het boekje terug le bezorgen 63744 Grootestraat 61. CHR. J. KLERKX, Makelaar, Grootestraat 192 A, Waalwijk. GROOTE JAARLIJKSCHE op Plantloon en Achterste Hoeve ONDER LOONOPZAND. te Waalwijk, zal ten verzoeke van de Heeren TIMMERMANS qq.aldaarop voorm. 10 uur circa 40 koopen zware »pai ren, circa 60 koopen lichtesparren circa 25 koopen boonstaken, circa 10 koopen brandhout, circa 5 koopen doode sparren circa 20 koopen staande schaar hout, 4 scoelften droge musterd. eenige koopen masten knuisten en 5 soopen staande schaarhout in de Biet steeg, welke vooraf moeten worden bezichtigd, daar ze op Plantloon worden vei kochl Bijeenkomst bij M. REM MEREN op Plantloon voor middags 10 uur. Gesmette en opgaande hoo rnen blijven gereseiveerd Aanwijzing en inlichtingen geelt de opzichter BERTELS. Betaaltijd 1 October 1941. Voor onbekende koopers borg stelling verplichtend. 63728 Zij die achterstallig zijn van vorige jaren worden niet als koopers ol borgen aangenomen. te Waalwijk, zal hij inzet op Dinsdag 14 Januari 1941 en bij toeslag op Dinsdag 28 Januari 1941, telkens om 6 uur des avonds, in Café L. VAN HELVOIBT aan de Put straat te Waalwijk Het flink burgerhuis, erf en grond, aan de Nieuwstraat 18 te Waalwijk, kad Sectie C No. 243I g'oot 1 Are. Toebehoorende aan JAC. VAN DER PENNEN. Aanvaarding bij betaling 11 Maart 1911. 6 <730 15 wille en zwarte emaille keukenfornuizen, 20 kamer- kacheltjes en haarden, 3 man gels en 1 lafelmangel, 1 wringer, alle soorten van stoelen en buffetkasten en dressoirs, 1 eiken salonpatefoon mei platen f 10. 1 mooie antieke haard plaat, da in es - en heeren rijwielen en tweedehandsche banden. Laageinde 92 WAALWIJK (vm Baardwijk.) BELASTING-CONSULENT Grootestraat 53 T eIe foon 354 W A A L W IJ K. van Beëedigd Makelaar Grootestraat 192 A WAALWIJK Henegouwerlaan 122. DOFT VFWKOOPEN

Echo van het Zuiden | 1941 | | pagina 3