UIT OE LANGSTRAAT EN OMGEVING SPORT KANTONGERECHT INGEZONDEN STUKKEN ORUNEN KAATSHEUVEL. SPRANG—GAPELLE. WASPIK. RAAMSDONK. de winkeliers gelegen is aan het feit dat over schoenenlevering niet gesproken kon worden; het zou zelfs de moeilijk heden vergroot hebben. Daarom is de ze beurs van groot nut en voor het contact van beteekenis. Spr. hoopte echter, dat de toestand zich spoedig zoo zou wijzigen, dat deze beurs overbodig zou zijn. De toeloop voor deze beurs was der mate groot, dat de Commissie ons ver klaarde, dat de opkomst 50 boven hun verwachting was. De hoofdzaak is er werden zaken gedaan, er was een prettige stemming en de heeren Ver- gouw, Schellekens en Melhado kun nen tevreden zijn; ze hebben een goe de zaak gediend. UIT DE SCHOEN- EN LEDERINDUSTRIE. Voeringleder. In verband met de schaarschte aan voeringleder hier te lande is 't nood zakelijk gebleken om een aantal be perkingen voor te schrijven ten aan zien van de verwerking van* voering leder aan schoenen. Met ingang van 1G Januari a.s. wordt aan de bewerkingsvergunnin gen van de schoenfabrikanten voor bonschoenen de voorwaarde verbon den, dat voeringlcder alleen mag wor den verwerkt met inachtneming van de volgende voorschriften: 1. Het is niet toegestaan om de voor bladen en de tongen van voering leder te voorzien. 2. Heeren- en jongensbottines mogen i n het geheel niet van voering leder worden voorzien. Een uit zondering wordt echter gemaakt voor het gebruik van ringbiezen, glijbiezen en een rand boven langs den snit, alsmede inplakzooltjes. 3. Het gebruik van voeringlcder in rijlaarzen is geheel verboden. Onder voeringleder wordt verstaan: alle voeringleder inclusief voeringsplit ongeacht of dit van schapen of andere huiden is vervaardigd, alsmede ski vers. Zooals bekend, worden aanvragen tot verkrijging van schoenvoeringstof- fen momenteel door de schoenfabri kanten bij ons ingediend, waarna wij de vergunning, wanneer deze kan wor den verleend, aan den betreffenden textielfabrikant of grossier doen toe komen. Daar het den leverancier om ver schillende redenen niet altijd mogelijk is het bestelde te leveren, ontstaat bij indiening der bestelling op deze wijze somtijds vertraging. Ten einde hieraan te ontkomen ge lieve U voortaan Uw bestelling direct bij Uw leverancier te plaatsen, waarna deze bij ons de vergunning tot ver koop en aflevering, op een daarvoor bestemd formulier, dient aan te vra gen. De textielleveranciers worden door ons dienovereenkomstig inge licht. Indien de vergunning wordt ver leend, ontvangt de leverancier het ori- gineele formulier van onze goedkeu ring voorzien terug en de besteller een duplicaat hiervan. Wij verzoeken U Uw bestellingen zooveel mogelijk bij Uw normalen le verancier te plaatsen. Het vernietigen van leder-afval. Het is mij gebleken, dat in bepaal de gevallen niet volledig werd voldaan aan de in genoemde circulaires ver vatte voorschriften. In verband hiermede vestig ik voor zoover noodig nogmaals na drukkelijk Uw aandacht op het voor schrift, dat het sedert 5 Juni 1940 verboden is alle soorten lederafval te verstoken of op andere wijze te ver nietigen. Bij verdere overtreding der voor schriften en van genoemd verbod, zal ik mij genoodzaakt zien, ten aanzien van de overtreders, strafmaatregelen te nemen. Naar aanleiding van het bovenstaan de wil ik niet nalaten nog even onder Uw aandacht te brengen, dat de maat regelen betreffende verplichten ver koop en aflevering van plantaardig ge looid lederafval aan mijn Bureau, door mij werden genomen teneinde de looi- stoffenvoorziening zooveel mogelijk op peil te houden. Zij, die de voorschriften en verbods bepalingen overtreden, schaden dus direct of indirect hun eigen belangen. Lederfabrikanten en Schoenfabri kanten, welke gebrek aan ruimte voor den opslag van hun lederafval hebben, dienen dit omgaand en rechtstreeks aan mijn Bureau - Afd. Looistoffen - mede te deelen, waarna maatregelen zullen worden genomen om dit leder afval ten spoedigste te doen weghalen. Het is verboden dit lederafval buiten, of zoodanig op te slaan, dat dit leder afval ongunstig door vocht, droogte of bederf wordt beïnvloed. Rijksbureau voor Huiden en Leder. ABONNEERT U OP DIT BLAD. Dure houtprijzen. In de laatste weken zijn in de bosschen en heide achter Drunen en Waalwijk houtverpachtingen ge houden Daarbij werden voor de verschillende houtsoorten zeerhooge prijzen besteed. Zoo werden voor eikenmusterd in sommige gevallen f 15.per 100 betaald. Volontair ter secretarie, Tot volontatr ter secretarie in deze gemeente is benoemd de heer Ver- wiel uit Waalwijk. Loop der bevolking. Op 31 December telde Drunen in totaal 4744 inwoners, waarvan 2514 m. en 2230 vr. In 1940 was de vermeerdering door geboorte 63 m. en 50 vr.; door vestiging 118 m. en 95 vr. Zoodoende bedroeg de totale vermeerdering 326 inwoners. De vermindering bedroeg door overlijden 39 m. en 32 vr.door vertrek 102 m. en 72 vr. De totale vermindering bedraagt zoodoende 245 inwoners. De bevolking van de gemeente Drunen nam toe met 81 inwoners en het totale aantal inwoners was op 1 Januari 1941 4825. Constantia. Zondagavond om half zeven geelt de handboogschutterij «Constantia» in de zaal van café Th. Elshout haar eerste winter uitvoering voor hare leden en donateurs. Door de tooneelvereeniging van R K.W.V. uit Waalwijk zal bet be kende blijspel „Mijnheer Klaproos" worden opgevoerd. Schaatswedstrijd ging niet door. Doorde directie der „Rex" schoen fabriek te Drunen waren vcor Woensdagmiddag schaatsen wedstrij den uitgeschreven voor hare leden. Tevens had zij daarvoor een wissel beker beschikbaar gesteld. Door de veranderde weersomstandigheden is dit plan in het water gevallen,doch het is daarmede niet van de baan. Collecte Wnte rhulp De tweede collecte ten bate van de winterhulp Nederland bracht in onze gemeente f72,94 op. Skisport. In de mooie Drunensche duinen wordt wederom volop de skisport beoefend. Van alle kanten tot zelf ver buiten den omtrek komen de skiliefhebbeis naar onze streek om deze wintersport in het hartje van Brabant te beoefenen. Naast de vele geoefende sportlui zijn er zeer vele nieuwelingen, die de eerste schreden zetten op de lange latten in de hoop, dat zij later in een heusch bergland slaloms en andere skifratsen zullen kunnen maken. Ondanks wintersche eenzaamheid in onze bosch en hei rijke omgeving heerscht er een gezellige drukte en is er inderdaad een groote vertier. Biljartwedstrijd. De biljartclub «Prins Bernard», gevestigd in Hotel Vissers speelde een wedstrijd tegen «O. O. O.» ge vestigd in café Th Elshout. De uit slag werd O. O. O. Prins Bernard C. Klom 114 W. v.d.Wiel 65 P. v. Ravenstein 49 H.Cales 100 G v. Engelen 46 J.v. Delft 100 P v.d.Wiel 77 H.d.Munnik 100 M.v.d.Wiel 102 F. Vesters 85 Totaal 388 450 Prine Hendrik wist zoodoende te zegevieren met 62 punten, ELSHOUT. Eerste plechtige H. Mis. Zoo zal dan Pater Bernardus van Son Zondag 19 Januari zijn eerste plechtige H. Mis opdragen, waarvan de datum oorspronkelijk was vast gesteld op Zondag 29 December. Door de buurtbewoners is een feestcomité gevormd, dit dit priester feest op waardige wijze heeft voor bereid. In dit comité hebben o m. zitting als voorzitter het hoofd der school de heer A. Willemse, als secretaris de heer Rombouts en als penningmeester de heer P. Jansen. De Neomist zal naar en van de kerk in optocht worden begeleid terwijl de geheele huurt bij wijze van feeststemming de vlag zal uit steken. Pater van Son draagt zijn Eerste H. Mis om half 11 op nadat hij in de morgen uren de H. Communie zal hebben uitgereikt. Van 12 tot 1 uur wordt een re ceptie gehouden ten huize van den neomist en om half drie zal een plechtig Lof worden gecelebreerd, waarna door de feestcommissie een geschenk zal worden aangeboden en de buurt-zangvereeniging eeD zang- hulde zal brengen. LOONOPZAND. Ontwikkelingsavond R.K. W.V. Woensdag 1.1. hield bovengenoemde vereeniging haar 3en ontwikkelings avond. Als spreker trad op de Wel- Eerw. heer Morel, aalmoezenier van den Bosschen Diocesanen Werklieden- bond, met het onderwerp „Goddelijke Voorzienigheid". De opkomst was zeer goed te noemen. Door de aanwezigen werd met spannende aandacht de rede van den spreker gevolgd. Op een nader te bepalen datum in Februari zal Zijn Eerw. wederom een ontwikkelingsavond geven. H. Priesterwijding. Dezer dagen had in café v. d. Schoot een bijeenkomst plaats van de buurt schap Kerkstraat, dit in verband met de H. Priesterwijding van den heer E. v. d. Heuvel in Juni a.s. Bereids werd een comité samengesteld tot viering 'der plechtigheid bij het opdragen van zijn eerste H. Mis. Gekozen werden in liet comité de heeren J. v. Opstal, H. v. Veldhoven, Jos. v. Hest, E. v. Nooije, C. de Jong, H. de Jong en N. Voel*. ST. JOACHIMSMOER. E. Verhelst. Vandaag herdenkt de heer E. Ver- helst den dag, dat hij voor 25 jaren de functie van hoofd der school alhier aanvaardde. Zijn oud-leerlingen, meer nog dan de jubilaris zelf, wenschtten dezen dag niet onopgemerkt voorbij te laten gaan. Een commissie heeft zich gevormd, welke den heer Verhelst een eenvoudige, doch passende hulde zal brengen. Ook de schooljeugd, on der leiding van mej. van Opstal, zal zich niet onbetuigd laten. De inwoners van dit dorp zullen allen met deze hul de instemmen, want voor allen was de jubilaris in die jaren steeds bereid vaardig om te helpen waar men zijn hulp vroeg. Naast de functie van on derwijzer, welke hij nog steeds met ijver en nauwgezetheid vervult, was hij bovendien verbonden aan de Handels avondscholen te Tilburg en Ooster hout, was hij directeur van het zang koor en profiteerde menige vereeniging van zijn onvermoeide werkkracht. De hier bereide hulde is ten volle verdiend. Oproeping. De Burgemeester van Sprang-Capelle roept hierbij dringend collectanten en collectrices op voor „Winterhulp Ne derland". Zooals in een vorige publicatie reeds is bekend gemaakt werden onder be hoeftige gezinnen dezer gemeente meer gelden uitgereikt als in onze gemeente werden gecollecteerd. De ingezamelde bedragen zijn dus in de gemeente gebleven en kwamen ten goede aan gemeentenaren, zoodat collectanten en collectrices hun mede werking verleenen ten behoeve van de medeburgers, die in kommervolle om standigheden verkeeren. Aanmeldingen worden gaarne tege moet gezien vóór 24 Januari a.s. ten Raadhuize of bij ondergeteekende. Sprang-Capelle, 16 Januari 1941. De Burgemeester voornoemd, SMIT. CAPELLE. Het damescomité, onder leiding van Mej. J. A. Oerlemans Jd. te Vrij- hoeve-Capelle, kan ook dit jaar weer met het meeste genoegen op de ver koop van kinderpostzegels en -kaarten terugzien, want door de zorgen der da mes werden in de gemeente Sprang- Capelle geplaatst 860 zegels van cent, 30 zegels van 2y2 cent, 37 zegels van 4 cent, 345 zegels van 5 cent en 935 zegels van lx/i cent, terwijl 169 kinderkaarten werden verkocht. Een woord van dank aan allen, die door het koopen van zegels of kaarten de actie voor het hulpbehoevende kind gesteund hebben en in het bijzonder aan de leden van het damescomité, die zich geheel belangeloos aan deze werkzaamheden gewijd hebben, is hier zeker niet misplaatst. Voor de Ned. Herv. gemeente alhier hoopt a.s. Zondag des morgens half elf en des namiddags 3 uur op te treden Ds. Oostenbrug. A.s. Zondag des morgens tien uur en des namiddags half drie hoopt voor de Ned. Herv. gemeente a. d. Loonschen- dijk op te treden Ds. Vroegindeweij. Predikbeurten Zondag 19 Januari 1941; Ned. Herv. Kerk v.m. tien uur en n.m. half drie Ds. R. de Bruin. Burgemeester Mr. Heere in het Ziekenhuis. Naar „Het H«sgz." verneemt, is burgemeester Th. Heere, burge meester der gemeente Raamsdonk (Raamsdonksveer) in 't St. Theresia ziekenhuis te Raamsdonksveer op genomen. Burgemeester Heereis overspannen. De voetbalwedstrijden voor Zondag afgelast. Wij vernemen van den Nederland- schen Voetbalbond, dat alle wedstrij den voor aanstaanden Zondag zijn afgelast. W.S.C. te Waalwyk bestaat 35 jaar. Dhr. F. Knepflé te Breda schrijlf in de Sportkroniek: Zonder eenig vertoon is het zevende lustrum van de bekende Waalwijksche tweedeklasser WSC voorbij gegaan. Do goede traditie van de Waalwijksche club, die in deze 35 jaren gevestigd en behou den is geeft haar echter wel recht op eenige belangstelling. De club begon op 6 Januari 1906 als „Waalwijk Vooruit", o.m. op initiatief van dhr. E. Zecken- dorff, wiens broer op het oogenblik nog altijd de accurate pennevoerder van het bestuur is. Zij heeft de sport in de Lang straat geïntroduceerd en haalde reeds in de eerste jaren van haar bestaan alle zui delijke grootheden, buitenlandsche clubs en Westelijken, zooals A.F.C. en V.O.C., naar de schoenenstad. De groote bloei van „Waalwijk Vooruit", in wier anna len we Thans nog vrijwel alle namen van de meest bekende Waalwijksche families terugvinden, kwam in de jaren voor den wereldoorlog. Zij werd tweemaal achter een kampioen der derde klasse en pro moveerde. Maar op het toppunt van haar glorie kwam de teruggang. De mobilisa tie bracht de club in de grootste moeilijk heden, want er waren geen reserves ge noeg om de gaten aan te vullen en in de noodcompetitie eerste klasse konden de Waalwijkers niets bereiken. Het ging zelfs zoo snel berg-af, da zij zich uit de competitie moesten terug trekken. Eerst in 1920 keerde de oude club, thans onder den naam W.S.C., in het competitiever band terug. Meer dan tien jaren hebben de zwar.!- hemden moeten vechten om naar de tweede klasse te promoveeren. Ieder jaar opnieuw ging het op het kantje af en toen de club eindelijk in 1932 haar doel bereikte, duurde de vreugde slechts kort. Na twee seizoenen doken de zwarthenu den weer naar de lagere regionen, maar dhrn. Spijkerman, Zeckendorff, Beerens, Van Eeten en de trouwe garde van voor aanstaande Waalwijkers, die aan de club zoovele goede jeugdherinneringen be waarden, hielden den moed er in en in 1938 klom WSC weer op naar de tweede klasse C. Zij neemt daar een bescheiden plaats in op dit oogenblik, maar was dit jaar met haar elftal dan ook niet fortuin lijk. Ernstig gevaar beslaat er voor de Waalwijksche Sport Club gelukkig niet en al ware dat dit seizoen wel zoo, dan nog zou er geen reden zijn om de toe komst van deze hechte club somber in te zien. Zij put uit haar rijke traditie altijd weer de kracht om tijdelijke inzinkingen te boven te komen en naar nieuwe hoog tepunten op te stuwen: „Waalwijk Steeds Crescendo" is in het oranje-zwarte vaan del geen holle leuze. DAMMEN. Damver. De Lindeboom. Door Damver. De Lindeboom werd be sloen om van clublokaal te veranderen en te verhuizen naar het koffiehuis van den lieer J. Moonen, Burg. v. d. Klokken- laan. Hierdoor komt men meer in hel centrum van Waalwijk, wat naar we ho pen voor enkele dammers uit Sprang en Kaatsheuvel een stimulans mag zijn om zich aan te sluiten hij D.V.L. We kunnen de komende wedstrijden met vertrouwen tegemoet zien, daar door voortdurend trainen, de vorm der spelers steeds beter wordt, zoodat men zich binnen afzienba- ren lijd met de sterksten kan meten. We wenschen D.V.L. veel succes in de nieuwe omgeving en danken den heer v. Cromvoirt voor zijn goede zorgen aan ons besteed. Dam-competitie. W.D.V.DeLindeboom. L.l. Dinsdag heeft onze plaatselijke damvereenigng WDV in haar clublokaal De Molenvliet alhier de comp. beëindigd met een wedstrijd tegen de zusterveree- niging De Lindeboom, en hierin voor de tweede maal bewezen dat zij over 't ge heel veel sterker is geweest, hetgeen on derstaand lijstje duidelijk aantoont. Metdeze overwinning is WDV defini- ief winnaar van den 2en prijs, en hier mede haar materiaal met een damklok vermeerderd, dat zeer zeker een schitte rend resulaat is Te noemen, aangezien in deze comp. geen enkele wedsrijd volledig kon worden gespeeld. Ware dit wel ge weest zeer zeker zouden De Molenvlie- ters voor de bovenste plaats in aanmer king gekomen zijn. WDV kan met voldoe ning terug zien op deze eerste competi tie, welke zich kenmerkte door spanning cn aaneename verhouding waarin deze wedstrijden werden gespeeld. I)e persoonliike uitslagen der boven staande wedstrijd zijn W.D.V.De Lindeboom. Fr. v. MiinsTerJanus Schilders afgebr. v. d. GouwK'nas Bekkers 20 Fr. v. d. GouwKlaas Bekkers 20 A. HollemansJ. Schuwer 02 H. v. d. HammenJ. Harteveld 20 H. BrouwersJac. Pulles 20 Ph. HollemansA. Schuwer 20 A. v. EnselenP. Schuwer 02 J. v. d. GouwFr. Schuurmans 20 Fr. v. d. Gouw TTJ. de Bruin 02 De voorlooniffe uitslag is 126 in 't voordeel van WDV. De stand dezer comp. is thans: gesp. gw. gl. vl. v.t. nnt. wtw 8 4 11 92—66 13 DTO 6 5 1 0 80—40 11 ru\( 7 3 0 4 7169 6 PDV 6 2 0 4 54—66 4 De Lindeboom 6 0 0 6 368» 0 De persoonhike resultaten der WDV- sne'ers behaald in deze comp. zijn als volgt: x) en een afgebroken partij. A.s. Dinsdag zal de wekelijksche club competitie weer voortgang vinden met diverse spannende partijen zooals: A. v. d. GouwH. v. d. Hammen. Fl. HollemansFr. v. Munster, en meer andere. BILJARTEN. Maandagavond a.s., aanvang 7 uur, wordt in het café van den heer P. van Cromvoirt de return-match gespeeld tus- schen een zestal der v.v. Baardwijk en een van de bezoekers van het café van den heer J. Sars. De eerste ontmoeting tusschen beide Tegenstanders eindigde na een feilen kamp in het voordeel der Baardwijkenaren. Om dit voor een twee de maal klaar .te spelen zullen de „Voet ballers" heel wat in hun mars moeten hebben. In elk geval staat den liefhebbers een fraaien strijd te wachten die het aanzien volkomen waard zal zijn. Uitspraken. De kantonrechter te 's-Hertogenbosch wees o.m. de navolgende vonnissen A. W. C. V., Waalwijk, Steenhouders- wet, 3, 2 en 1 boete. D. van W., Dussen, verordening werkbeperking, 15 boete. H. J. A. de W., Dussen, melk- besluit, 25 boete. J. C. S., Waalwijk, veiligheid verkeer, 1Ü boete. W. M., Waalwijk, geen voorlicht, 2,30 boete B. B., Waalwijk, verduisteringsverorde ning, 5 boete. C. L. V., Waalwijk, af gesloten weg berijden, 4 boete. A. .1. L., Waalwijk, geen achterlicht, 3 boete. A. A. v. d. Z., Drunen, geen achterlicht, 3 boete. POLITIERECHTER 's-HERTOGENBOSCH. Uitspraken. De politierechter te 's Hertogenbosch wees o.m. de navolgende vonnissen: A. J. van M., Ch. van M., H. M. L., Ch. L. en J. A. L., allen Te Drunen, diefstal, 14 dagen uitgesteld. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.i IJssport in Waalwijk. Mijnheer de Redacteur, ik meen de gedachten en wenschen van zeer veel schaatsliefhebbers te vertolken, wan neer ik U verzoek onderstaande regels in Uw blad op te willen nemen, ver trouwende dat dit de schaatssport ten goede zal komen, die hier ter plaatse er steeds heeft mogen zijn, doch die geen teekenen van groei vertoont. Ik zal probeeren heel kort te zijn. Vele schaatsliefhebbers krijgen de ge waarwording van een weinig ernstige organisatie, die hier ijsclub heet, welke beslag heeft weten te leggen op een van ouds gezellige, vrije baan. Deze op een gegeven moment opent, entrée heft, nadat deze voor een groot deel reeds is stuk gereden: en verder zoo goed als niets doet in het belang van de bezoe kers. Het is werkelijk niet iets waarmee Waalwijk nu eens voor den dag kan komen. Met de wedstrijd in het hard rijden een even slappe vertooning. De jury komt en zegt: Wat zullen we doen? Op en neer rijden is wel het gemakkelijk- dtéJ-Even loten en daar gaat ie: Eén, twee... drie. Als je valt rijdt je maar in een andere serie mee. Die het eerst aankomt heeft gewonnen: heel eenvou dig. Die lui rijden dan nog een paar keer en het komt wel in orde. Of een goed rijder nu reeds in de eeiste serie wordt uitgeschakeld door iemand die toevallig beter rijdt, of ge lukkiger is, of nu de ,,pijp tusschen het publiek door, veel te smal is om elkaar te kunnen passeeren, of men nu bij een ander aan het „wieltje gaat hangen, of dat anderen hun tegenstan ders weer eens in het riet weten te werken; dat is allemaal niet zoo erg. Het is maar een „onder onsje". Maar zooiets verdient dan ook den naam „wedstrijd" niet, zooals die per adver tentie en aanplakbiljet werd aangekon digd. Zooiets lijkt meer op kinderspel en staat scherp tegenover het ernstig streven van een aantal jonge mannen die hun uiterste kracht inspannen om iets te presteeren. Want de rijders mo gen er zijn, al weten ze na zóó'n wed strijd zelf nog niet wat ze kunnen; of, wie het nu gewonnen zou hebben als het eens een echte wedstrijd was ge weest. Ik zou zoo kunnen doorgaan, maar ik zou kort zijn. Als nu een volgenden keer eens wat meer moeite en aandacht aan het een en ander werd besteed. Als de wedstrij den nu eens op Zondag om 12 uur be gonnen, met een ruime, vrije baan. Als er nu eens een baan van 3 K.M. (drie maal rond ongeveer) werd uitgemeten, en indien mogelijk van 500 M. of iets kleiner. (Eén baan). De 3 K.M. baan slechts éénmaal rijden met opgave van de gemaakte tijden. Op de 500 M. baan van allen den tijd opnemen en b.v. de 5 besten in de finale plaatsen. Op de korte baan zoo mogelijk ieder een aangewezen baan, maar in elk ge- gsp. gw. verl. gel. P- H. Brouwers 7 6 0 1 13 H. v. d. Hammen 8 5 0 3 13 Flip Hollemans 7 3 0 4 10 Frans v. d. Gouw I 6 4 2 0 8 A. v. Engelen 8 4 4 0 8 A. Moonen 4 3 0 1 7 A. v. d. Gouw 8 1 1 5 7 .T. v. d. Gouw 6 3 3 0 6 W. Kraal 4 2 1 1 5 A. Hollemans 7 1 4 2 4 Fr. v. d. Gouw II 4 1 2 1 3 G. de Werd 1 1 0 0 2 Th. Jordens 2 1 1 0 2 A. Witteveen 3 1 2 0 2 Fr. v. Münster x) 1 0 1 0 0

Echo van het Zuiden | 1941 | | pagina 6