SPORT UIT OE LANGSTRAAT EN OMGEVING GEMENGD NIEUWS RECHTZAKEN nnnciiTcgiicn Hoakcjh óiduetteetcUu WASPIK. Houdt U er rekening mede dat de belangstelling voor ons blad dage lijks toeneemt. In een paar maanden boekten wij e enige honderden nieuwe betalende abonnê's. Uwe advertentie krijgt dus steeds grootere waardei DRUNEN KAATSHEUVEL. SPRANG—CAPELLE. HEUSOEN. HUULIl I LL.HL.II GEVAL VAN KOLENDAMP VERGIFTIGING TE GRONINGEN. Bij de familie J. Hasker aan den Korreweg te Groningen heeft zicli een geval van kolendampvergiftiging voor gedaan. In de huiskamer bevonden zich vier personen: de 32-jarige heer Hasker, zijn 34-jarige echtgenoote en hun bei de kinderen, een 6-jarige jongen en een meisje van 2 jaar, alsmede de 62- jarige heer E. B. Door ernstige kolen dampontwikkeling uit een haard ge raakten allen in de kamer buiten be wustzijn. De heer Hasker heeft nog de tegenwoordigheid van geest gehad om hulp te roepen, waarna hij eveneens bewusteloos neerviel. Op het hulpgeroep snelden enkele buren toé, die de vijf slachtoffers naar een andere kamer overbrachten. Te vens riepen zij de hulp van doktoren en van de politie in. Korten tijd later verschenen de geneesheeren Melles en Elsloo. Zij pasten kunstmatige adem haling toe en smaakten het genoegen allen tot het bewustzijn te doen terug- keeren. De slachtoffers verkeeren thans bui ten gevaar. HONDERDVIJFTIG INBRAKEN GEPLEEGD. Honderdvijftig inbraken blijken de twee Utrechtsche kooplieden op hun geweten te hebben, die einde vorige week te IJmuiden werden gearres teerd. De eerste, een man van zes en twintig jaar, liep in Velsen tegen de lamp. Zijn acht-en-twintigjarige vriend zag kans daar aan den greep van de politie te ontkomen, doch dat was slechts tijdelijk, want later kon ook hij worden aangehouden. Het was in den nacht van Dinsdag op Woensdag, toen een surveilleérend agent van politie te IJmuiden twee mannen zag, die zich ophielden bij een huis. Zij hadden kennelijk geen goede bedoelingen, want toen de agent na derde, zetten zij het op een loopen. De koopman kon gearresteerd worden, nadat de agent een schot uit zijn re volver had gelost. De ander wist te ontkomen. Zeg mij wie uw vriend is en ik zal zeggen wie gij zijt, luidt het spreek woord. De politie heeft dit toegepast en toog op onderzoek uit, ten einde den vriend, die kans had gezien te ont snappen, ook te arresteeren. Toen de gearresteerde inbreker zeide, dat hij uit Utrecht kwam, werd onmiddellijk de recherche aldaar op de hoogte ge steld en het duurde niet lang of ook de vriend kon worden aangehouden. Hij werd naar Velsen overgebracht. Beiden hebben daar een volledige be kentenis afgelegd en zeiden, dat zij niet minder dan honderdvijftig inbra ken gepleegd hebben in het geheele land, vooral in de provincies Utrecht en Noord-Holland. OPEN BRIEF AAN EEN DIEF. Pastoor Postma schrijft in het Haagsch Parochieleven den volgenden geestigen brief aan den dief die een offerblok in zijn kerk vernielde en leeghaalde: Beste meneer de Dief! Langs dezen meer en meer gebrui- kelijken weg (dit wordt geen huwe lijks-advertentie), hoop ik in contact te komen met den onbekenden gannef, die verleden week het slot heeft afge rukt van de bus, waarin de geloovigen hun vier-duit-stukken deponeeren voor het parochieblad. Had hij het hier nu maar bij gelaten, maarhij heeft bovendien ook de bus geleegd. U neemt me toch niet kwalijk, me neer de dief, dat ik dezen ongewonen weg volg, om met U in kennis te ko men. Een persoonlijke kennismaking zou mij veel aangenamer zijn, ja, ja, veel aangenamer, maar ik begrijp (ik heb veel menschenkennis) dat de be scheidenheid Ue verhindert voor ht voetlicht te treden. Het is een belab berd vak en ik snap best, dat U zich een beetje geneert en ik heb heusch medelijden met U: maar ja, wat doe je, in tijden zooals dezeIk vind het nog erg mooi van U, dat U het tafel tje, waar de bus op stond, niet hebt meegenomen; wat zeg ik: U had de heele kerk in uw zak kunnen steken, maar waarschijnlijk was ze niet licht genoeg! Als de zaken U een oogenblik vrijlaten, moest ge toch eens bij me komen aanloopen, b.v. op mijn spreek uur. We moeten samen eens praten en tot een regeling komen, misschien kunt ge nog wel iets van me leeren... Collega! Ja, ja, kijk maar niet zoo gek, maar laat het niemand weten, hoor! Gij hebt een onnoozel busje ge kaapt, maar ik heb een heele kerk ver duisterd. En dat brengt me op de ge dachte: wij, gildebroeders, bestelen el kaar niet en als ge dat geweten had, zoudt ge met uw astrante vingers wel van onze bus afgebleven zijn. Ge weet, dat de organisatie zooiets straft met „drie maanden eerlijk zijn" en zooiets verschrikkeliiks gun ik je toch niet. Laat me dus zoo spoedig mogelijk het ontbrekende toekomen: 10 voor de gestolen centen en 1 voor repara tie van de bus. Giro 49151. Waarde kunstbroeder, ik reken op U. Zoodra ik de centjes heb, is alles vergeten en vergeven, sans rancune, hoor! Houd de moed er maar in: ik heb ook wel eens een stommiteit be gaan; je komt er wel; maar, denk er aan in het vervolg: Bezuidenhout 157 is taboe! Geef me de vijf en tot kijk! Je toegenegen, JOS. POSTMA, pastoor. Ruwe Huid J Q I I f) S Ruwe Handen 1 D^os 30 cent. Ruwe Lippen Bij Apocn. en Drogist EDEROivi VOETBAL. Wegens de weersomstandigheden zijn alle wedstijden van den Nederlanschen Voetbal Bond voor Zondag a.s. afgelast. UITSLAG ELFSTEDENTOCHT. Het resultaat was, dat de wedstrijd werd gewonnen door A. Adema uit Franeker, die om 3.04 arriveerde in een rijtijd van 9 uur 10 min.; het oude record, dat stond op naam van de Vries, gereden in 1933 was 9.05. Dit werd dus niet verbeterd maar wel benaderd. 2de was Bosman uit Breukelen, die om 3.07 arriveerde. 3de Geveke, Leeuwarden, aankomst 3.09. 4de A. de Vries uit Franeker, aankomst 3.09 1/10. 5de A. de Vries, Giethoorn (winnaar uit 1933) aankomst 3.16 uur. 6de S. de Groot, Weidum, aankomst 3.16 uur. Voet verbrand. Mej. M. v. D. had het ongeluk hij het open maken van een deur een pan kokend water over f en van haar vreten te krijgen. Zij liep daarhij ernstige brandwonden op aan dil lichaamsdeel, waarbij Dokter Akker mans uit Drunen geneeskundige hulp veileende. De geestelijke oefening Voor de goede orde verzoekt men ons te melden, dat de geestelijke oefeningen, die in den loop dei- volgende week gehouden worden voor de jongelui uit de parochie Drur.en, eiken avond beginnen om acht uur, inplaats van half acht. Uitbreiding schoenfabriek Naar wij vernemen zal de schoen fabriek en het kantoorgebouw van de firma L. v. Drunen, schoenfa brikant alhier, een aanzienlijke uit breiding ondergaan. Dit mag in ieder geval een bewijs zijn, dat het met deschoenindustrie in Drunen nog zoo slecht niet gaat Een voetbalmoeder overleden Dezer dagen is vrouw van Raven steinHeijmans overleden. Zij was in leven de voetbalmoeder van de R K. V. V. Sporters*'. Het mag gek klinken, maar Kee leefde door dik en dun mee met de..Sporters'4 dever- eeniging, die als het ware bij haar in huis was opgericht en die zij van een straatclubje heeft zien groeien lot een bloeiende I.V.C R. vereeni- ging, die thans 'n goed figuur maakt in de vierde klasse van den N.V.R. Voor de jongens van de Sporters was zij een moeder. Zij genoten in baar huis een groote gastvrijheid en na een vermoeienden wedstrijd werd een speler, die nog ver van huis was gul onthaald op een echt 13 ra ban t- sche wijze op brood en koffie. Ken praatte mee over voetbal of ze jaren internationale wedstrijden had mee gemaakt en in feite heeft zij nooil een voetbalwedstrijd gezien. De jongens van „De Sporters" evenals het gezin van v. Ravenstein verliezen veel aan haar. Vijf en twintig jaar R. K. W. V. in Drunen. Op 27 Maart a.s. zal hat 25 jaar geleden zijn, dat in Drunen een af- deeling van de R. K. W. V. werd opgericht. Dit feit zalniet ongemerkt voorbij gaan en reeds werd een feestcommissie samengesteld. ELSHOUT Retraite preek. Zondag zal door een Pater van het Retraitenhuis uit Vught in alle H. Missen een predicatie gehouden worden over het reiraitenwerk en de retraite voor jonge mannen van 18 21 Februari. Vergadering van de harmonie. Zondag worden bet bestuur en dp werkende leden van de kerkelijke fanfare in de Jongens-Congregatie verwacht. Winterhulp. Na het in December voor onze ge meente beschikbaar gesteld bedrag van 550.ontving het plaatselijk comité voor Winterhulp, onder direc tie van onzen Weled. Achtb. heer Bur gemeester opnieuw een bedrag van 2630.ter ondersteuning van de noodlijdenden in onze gemeente. De ze bedragen spreken ongetwijfeld een andere taal, dan de vaak nog ongemo tiveerde geruchten als zou de op brengst van de collecte voor Winter hulp niet aan het goede adres besteed worden. Verschillende behoeftige ge zinnen zullen van deze uitkeering een zeer gewenschte, doch tevens een hoogst verrassende steun ontvangen. Opbrengst lijstcollecte. De opbrengst van de lijstcollecte ten bate van Winterhulp op 31 Januari en 1 Februari gehouden bracht in onze gemeente in totaal 298.op. Inenting Diphtherie. De komende week volgt de tweede inenting tegen diphtherie in dezelfde scholen, waarin de eerste inenting heeft plaats gevonden, evenwel op niet dezelfde dagen. In de Bernardusschool zullen ale jongens die vorige week op Maandag en Dinsdag zijn ingeënt wor den behandeld op Dinsdag 11 Febru ari te beginnen om 3 uur. Op Donder dag in de Mariaschool alle meisjes, die vorige week op Woensdag en Don derdag zijn geprikt ook om 3 uur, en op Vrijdag 14 Februari in de school van de Zusters in den Berkdijk alle kinderen die in den Berkdijk vorige week zijn behandeld. In totaal zijn bij de eerste inenting pl.rti. 1400 kinderen behandeld. Lezing. Op Dinsdag 11 Februari des avonds om half zeven zal in den Gildenbond voor de leden van de N.C.B. en den R.K.J.B. als spreker optreden de heer v. d. Broek, Directeur van de Land bouwschool te Boxtel met als onder werp „Grondbewerking in het voor jaar". Ook andere belangstellenden hebben op deze bespreking gratis toe gang. Liefdadigheidsconcert Ook dit jaar zal de zangvereeniging Bel Canto hare medewerking geven aan de St. Vincentiusvereeniging, die op Zondag 23 Februari a.s. in de zaal van den heer Jan van Dun een uitvoe ring organiseert ten bate van het Spijskokcrijfonds der vereeniging. In plaats van een engagement in den vorm van tooneel of cabaret, zal om de moeilijke verbindingen voor optredende vereenigingen, dit jaar een bij uitstek prachtig filmwerk vertoond worden als aanvulling van het con cert, dat Bel Canto aanbiedt. F abrieks jubileum. Bij de N.V. Schoenfabriek „De Hori zon" herdacht de werkmeester H. Bre- keimans, Maandag j.l. het feit, dat hij 25 jaar bij de firma in dienst was. Dit jubileum is op waardige wijze herdacht, 's Morgens werd de zilveren jubilaris door den directeur der N.V., den heer C. Brekelmans toegesproken en van harte gefeliciteerd, waarbij de firmant hem een horloge met inscriu- tie en een couvert overhandigde. Na mens het kantoorpersoneel sprak de kantoorchef en namens het fabrieks- personeel de hoofdmodelleur een woord van felicitatie, 's Avonds had in de fabriek een gezellig reünie van het personeel plaats, waarbij de goe de verstandhouding tusschen het per soneel onderling en tusschen perso neel met de fabrieksleiding duidelijk sprak. LOON OP ZAND. Duivenclub „De Luchtbode". Bovengenoemde vereeniging hield Zaterdag 1.1. haar jaarlijksche statie dag. Omstreeks 5 uur vereenigde zich alle leden in het café van den heer J. Beunis. Verschillende zaken werden bespro ken in verband met de moeilijke om standigheden wat betreft het houden van duiven. Daarna bleven de leden in hun clublokaal gezellig bijeen en kunnen dan ook terugzien op een ge noeglijken avond. Harmonie „Concordia". A.s. Zaterdag viert de Harmonie „Concordia" haar jaarfeest. Des mor gens wordt een H. Mis opgedragen voor de overleden leden der vereeni ging, waarna des namiddags om 4 uur de leden zullen bijeen komen in de zaal van „Concordia", om het jaarfeest op waardige wijze te vieren. In arrest gesteld. Naar het N. v. h. Z. meldt is een ze keren P. V. koopman uit Loonopzand gearresteerd inv erband met het ont vreemden van een 8-tal kippen. Deze kippen had V. verkocht in een café in de Capucijnenstr. te Tilburg voor 11, heeft ze daar weer gestolen, en voor 8,verkocht aan een caféhouder op den Heuvel te Tilburg, toen heeft de politie het zeker welletjes gevonden, en hem gearresteerd. Intusschen is V. weer op vrije voeten gesteld. SPRANG. Predikbeurten Zondag 10 Febru ari 1941: Ned. Herv. Kerk, voorm. 10 uur Ds. A. Sirag: nam. 7 uur Ds. Oostenbrug van Capelle. Geref. Kerk, voorm. 10 uur en nam. 3 uur Ds. B. A. van Lummel. Aan het Hulppostkantoor alhier werd gedurende de maand Januari 1941 voor de Rijkspostspaarbank ingelegd 1413.en teruqbetaald 6439.36. Jaarvergadering der Afdeeling Sprang van het Nederl. Werklieden verbond „Patrimonium" op a.s. Maan dag 10 Februari, des avonds half acht, in de zaal van den Chr. Volksbond. Agenda: 1. Opening: 2. Notulen: 3. Ingekomen stukken; 4. Jaarversla gen secretaris en penningmeester: 5. Bestuursverkiezing: aftredend zijn W. Braspenning, J. W. Genuït en J. Schie- don; 6. Bestuursvoorstel; 7. Onderwerp door Ds. B. A. van Lummel; 8. Rond vraag en Sluiting. De afdeeling Sprang van den Ned. Chr. Bouwarbeidersbond houdt a.s. Dinsdagavond half acht, in de zaal van den Chr. Volksbond haar jaarver gadering. De agenda vermeldt o.a. Jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester en bestuursverkiezing. r J.l. Woensdagavond werd de le den van het Kinderkoor Klein Excel sior alhier, onderafdeeling van de Chr. Gemengde Zangvereeniging Excelsior, het jaarlijksch feestavondje aangebo den, in de Consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk. Deze feestvergadering, die onder leiding stond van den voorzitter der zangvereeniging, had een gezellig verloop en viel bij de talrijke jeugdige zangers en zangeressen bijzonder in den smaak. Verschillende voordrachtjes enz. werden ten beste gegeven. Door de dienende dames werden ruimschoots tractaties rondgedeeld. Te circa half elf keerde men hoogst voldaan huiswaarts. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatee hoopt a.s. Zondag des morgens tien uur en des namiddags half drie op te treden Ds. Oosten brug Bij den gemeenteve dwachter Keijneman alhier is als gevonden gedeponeerd een huissletel en een blauwe wollen muts. De afd. Sprang-Capelle van den Ned. Bond van Boerinnen e.a. Platselandsvrouwen houdt Woens dag 12 dezer des avonds hall' achl n ledenvergadering, waarop de heer W de Zwart een lezing met licht beelden zal houden over «Calvijn». As Zondag des morgens tien uur en des namiddags half drie hoopt voor de Ned. Herv. gemeente aan de Loonschendijk op te treden Ds. Vroegindeweij. In de Woenslag gehouden spoed- eischende vergadering van den raad «Ier gemeente Heusden. deelde de voorzitter mede dat de concessie der gasfabriek in Mei a.s. afloopt en B. en W. stellen voor deze concessie wederom met 10.jaar te verlengen. De bijdrage der gemeente bedraagt gedurende vijl Jaren aan de N.V. Gasiabriek te Hellevoelsluis 1 500 per jaar. Door de gasiabriek is een nieuwe gaskelel aangeschalt. De voorzitter zegt, dat hel een groot belang voor de gemeente is, dat de gasfabriek behouden blijft. De heer Hub. Verhoeven kan zich met hel voorstel van B en W. ten zeerste vereenigen. het voorstel van B. en W. wordt met alg. stemmen aangenomen. Predikbeurten Zondag 9 Febr. 1941: Ned. Herv. Kerk v.m. tien uur en n.m. halt drie Ds. R. de Bruin. DOET VERKOOPEN Ontploffing te Oud-Beijerland. In het pakhuis van den heer J. Baays aan de Koninginneweg te Beijerland heeft een hevige ontplof ting plaats gehad, In dit perceel is gevestigd een kaashandel en vet- smelterij. In minder dan geen tijd sloegen de vlammen uit bet gebouw. De explosie was zoo hevig, dal de deuren en ramen meiers ver werden weggeslingerd. Alle gezinsleden en vijf werklieden liepen min of meer ernstige brand wonden op, Drie van hen moesten naar het ziekenhuis worden gebracht. De plaatselijke autospuit en de baby- spuit waren den brand spoedig meester. Het pakhuis geheel afge brand en de woning is gfbeel ontzet. Voorts zijn verscheidene ramen van belendende perceelen gesprongen. Ambtenaar dreef handel in broodbonnen. Te Ohé en Laak is proces-verbaal opgemaakt tegen den ambtenaar O., die belast was met het vernietigen van opplakvellen met broodbonnen, door bakkers ingeleverd, doch een aantal van deze vellen achter hield en er op aansporing van zekeren S. uit Susteren een handeltje in dreef, Het aantal verduisterde bonnen be draagt ongeveer 30 000. De kantonrechter te 's-Hertogen- bosch wees o in. de navolgende vonnissen C. K., Waalwijk, inventarisatie- besluit, f 20,— boete. Ch. M. v. d. B., Waalwijk, inven- tarisatiebesluit, f21,— boete. J. W. R., Sprang-Capelle, loopen over verboden grond, f3.— boete J. A. R., Sprang-Capelle, loopen over verboden g'ond, f3,— boete G. K., Waspik, doorgang niet vrij gelaten, f 15 boete. A. G. van G, Waspik, ondeugde lijk stuur en ondeugdelijke remmen, f 15 en f 0 boete H H. va i D., Waalwijk, twee personen op rijwiel vervoeren, f2 boete. Th. A. de B Waspik, niet ver- dui teren, f 15 - boete A. de W„ Waspik, niet verduis'eren f 15-— boete

Echo van het Zuiden | 1941 | | pagina 3