pküvünciaal nieuws* UIT DE LANGSTRAAT Couranten-reclame NIET TE VERVANGEN. N OMGEVING H. DE BONT-van HULÏEN HEERENKLEEDING NAAR MAAT Zaterdag 8 Maart 1941 No. 20 De Echo van het Zuiden. Tweede Blad vooral in een veel gelezen plaatselijk- en streekblad is DRUNEN. SPRANG—CAPELLE. GEERTRUIDENBERG HEUSDEN. EETHEN. NIEUWKUIJK. ZILVEREN JUBILEUM Dr. H. G. LANGEMEIJER. Naar aanleiding van hel bericht in ons vori^ nummer, betreffende het zilveren ambtsjubileum van Dr. H. G. Langemeijer op 18 April a.s., ont vingen wij van Dr. Langemeijer het dringende verzoek om aan onze lezers mede te deelen, dat hij dit feit geheel onopgemerkt dus zonder eenig blijk van belangstelling wenscht te zien voorbijgaan, speciaal met het oog op de huidige omstandigheden. Kennende en waardcerende de goe de bedoelingen van zijn patiënten en ingezetenen dezer gemeente ten zijnen opzichte, meent hij ook te mogen ver wachten dat men aan zijn uitdrukke- 1 ij ken wensch zal willen voldoen, te meer, waar hij op en om den feestdag met zijn familie niet in onze gemeente zal verblijven. NED. HERV. KERK BAARDWIJK. A.s. Zondagmiddag te half 3 hoopt D.V. in den dienst des Woords voor te gaan den WelEerw. heer Ds. Holt- man van Besoijen. Des voormiddags zal er geen dienst zijn. AANBESTEDING. Uitslag van de in Hotel Verwiel ge houden aanbesteding tot het bouwen van een magazijn met bovenwoning voor rekening van de Chroomlederfa-^ briek v.h. van Dooren-de Greeff, onder architectuur van den heer A. van Hui ten Jr. Er werd ingeschreven als volgt: W. Vos. Hellow (Gld.) 22.800 A. v. Reeken, Haaften 22.700 J. v. d. Broek, Waspik 21.769 A. v. d. Broek, Dussen 21.669 A. v. Huiten, Waalwijk 21.447 H. Maas, Waalwijk 21.148 C. Vos; Meeuwen 21.050 Gebrs. Eijmberts, Schijndel 20.934 C. Timmermans, Sprang 20.783 J. Molegra'af, Capelle 20.760 H. Wagemakers, Capelle 20.550 J. Bax, Raamsdonksveer 20.420 C. J. Kersten, Raamsdonksv. 20.400 M. A. Kramer, Genderen 20.350 P. Kramer, Genderen 20.300 H. Brok, Oud-Heusden 20.300 H. Kramer, Waalwijk 20.300 A. Smits, Heusden 20.225 J. Hoogendoorn, Waalwijk 20.000 J. W. Nieuwenhuizen, Sprang 20.000 G. v. Heesch, Waalwijk 19.995 Th. de Graauw, Waspik 19.993 L. Fitters, Waspik 19.891 J. Mahieu, Waalwijk 19.800 H. Boot Zn., Waalwijk 19.500 Wed. H. Aarts Zn., Waalwijk 19.185 L. Kooien, Waalwijk 18.700 A. Vermeer, Waalwijk 18.249 Gebrs. Blom, Raamsdonksv. 17.995 M. Kleingeld, Waalwijk 17.916 Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver, M. Kleijngeld te Waalwijk. Naar men ons nader meedeelt zullen de firma's M. Klijngeld en L. Kooien het werk tesamen uitvoeren. UITBREIDING MODE-MAGAZIJN. Het bekende mode- en sportmaga- zijn van den heer L. v. Adelberg op de Markt alhier, heeft enkele practische wijzigingen ondergaan. Zoo is op de eerste plaats de entree belangrijk ver fraaid, doordat thans een diep portiek is gevormd, met aan beide zijden een doelmatige etalage-ruimte. Verder zijn in den winkel enkele nieuwe rekken bijgebouwd, die een goede plaats voor de talrijke en uitgebreide collectie mode- en sportartikelen inruimen. Op de eerste etage is bovendien nog een moderne toonzaal ingericht voor de afdeeling dameshoeden, die een zeer groote keuze in alle mogelijke modellen biedt. Ongetwijfeld zullen deze verande ringen tot een vergrooting van het de biet van den heer v. Adelberg aanlei ding geven. STIERENKEURINGEN. De voorjaarskeuring van springstie- ren zal plaats hebben als volgt: Te Waalwijk op 17 Maart a.s., des voorin. 10 uur, voor de gemeenten Dru- nen (zonder Elshout), Dussen, Sprang- Capelle, Waalwijk en Waspik. Te Heusden op 17 Maart a.s. des voorm. 11.30 uur voor de gemeenten Elshout, Heusden, Veen en Wijk en Aalburg. Te Genderen op 17 Maart a.s. des namiddags 1.30 uur voor de gemeenten Andel en Eethen. Te Almkerk op 17 Maart a.s. des na middags 3 uur voor de gemeenten Alm kerk, Giessen, Rijswijk, De Werken en Sleeuwijk, Werkendam en Woudri- chem. OH, DIE KOLENNOOD! Begunstigd door het nachtelijk duis ter, wilden onbekende gasten een aan val doen op de kolenvoorraden van de la. C. Zij schijnen daarbij onraad be merkt te hebben, want een volle zak werd onbeheerd op den dijk achter gelaten. De daders zijn natuurlijk verdwe nen; mogelijk zijn ze te vinden op een plaats waar de schoorsteen niet rookt. HET OUDE LIEDJE! Weer verwisselden deze week enkele rijwielen op ongewenschte wijze van eigenaar. Wanneer zullen onze wiel rijders eindelijk eens verstandig wor den door hun rijwiel behoorlijk op slot te doen? Tevens vestigen wij er nogmaals de aandacht op, dat op het politie-bureau reeds eenigen tijd een heerenrijwiel berust, waarvan de eigenaar onbekend is. HANDELSREGISTER. Tilburg en Omstreken. Firma C. Mallens, Hilvarenbeek, Koestraat 149, lederfabriek. Uittreding venn.: P. F. Mallens en E. C. Wille- kens, Wed. van C. Mallens, beiden te Milvarenbeek. Zaak wordt als eige naarszaak onder denzelfden handels naam voortgezet door de Comm. Venn. Verwiel van Loon, Waalwijk. J. Metsaars, Rijen, Kerkstraat B 176, fabricatie van leder en aanverwante ar tikelen. Zaak omgezet in vennootschap onder firma onder den naam firma J. Metsaars Zonen. Venn.: C. E. Met saars; A. M. Metsaars en C. F. Met saars allen te Rijen, allen B.P. PUBLICATIE VAN HET RIJKS BUREAU VOOR HUIDEN EN LEDER. Aan de ingeschreven Lederfabrikanten, Importeurs van leder, Lederhandelaren. Mij is gebleken, dat sommige leder fabrikanten, lederimporteurs en leder handelaren op langeren termijn leder verkoopen, waardoor de leveringen zich in sommige gevallen zelfs over verschillende maanden uitstrekken. Voor een goede distributie der grondstoffen is dit zeer ongewenscht en ik zie mij daarom genoodzaakt er U uitdrukkelijk op te wijzen, dat oude or ders en termijnafsluitingen door mij niet zullen worden erkend, tenzij het betreft orders van bijzonderen aard, zooals b.v. overheidsorders. Een en ander te mij ner beoordeeling. RECTIFICATIE. Boven de adveiTeiitio van den leider van liet distrinuiie-nureau aimer Uie ons nummer van o Maart) staat „LUsinoutie van Toer-rijwiel", dit móet zijn „Distnóutie van i oemjwiel- banden". GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Op het politie-bureau alhier zijn in lichtingen te bekomen omtrent de na volgende gevonden en verloren voor werpen Gevonden: Een zwarte dames handschoen een parapluie, een pet, een auto-bord, een bril, een belasting- merk in porlemonnaie. Verloren: Een blauwe vulpen houder, een rijwielbelastingmerk, een algemeen distributieboekje, een etui inhoudende kolenbon en twee bank biljetten van 10. LUXOR BIOSCOOP. „Trenk de Pandoer". De Hans Albers' films vormen steeds een attractie en in deze rolprent zal men hem weer kunnen bewonderen in duizend avonturen. Hierin neemt hij n.l. de leiding op zich van een pan- doeren-regiinenl, een uitgelezen scha re vrijbuiters, die wonderen van dap perheid verricht. Aan het hoofd van deze troep gaat Trenk, vechtend en overwinnend voor de keizerin. Ieder een spreekt van hem. Als hij zegevie rend aan 't hoofd van zijn gedccimi- eerde schare terugkeert, komen zijn ruwe mannen in conflict met de op gepoetste dragonders uit de stad en Trenk vecht het in een duel met hun ne officieren uit. Daarbij komt hij in contact met de mysterieuze gravin St4 Croix. Hij vertrouwt dit persoontje niet erg en na allerlei spannende en sensationecle avonturen weet hij haar als een spionne te ontmaskeren, waar voor hem de hoogste onderscheiding en een lieve vrouw wacht. Een Hans Albers' film van de beste soort. ADVERTEERT IN DIT BLAD GROOTESTR. 231, WAALWIJK TELEF. 109 Voorts deel ik U mede, dat vergun ningen, .welke vóór 1 Maart door mij zijn toegestaan, doch per 15 Maart nog niet zijn uitgeleverd, voor het eventu eel nog niet uitgeleverde gedeelte per 15 Maart vervallen worden verklaard. De maatregel bij circulaire no. 300 te Uwer kennis gebracht, wordt hierbij opgeheven. Thans kunnen weder aan vragen tot verkoop en aflevering wor den ingediend, echter alleen op het nieuwe formulier no. 121. Ik wijs er U op, dat in den vervolge slechts die goederen aangevraagd mo gen worden, welke binnen 14 dagen na goedkeuring van mijn Bureau in één zending worden afgeleverd, d.w.z.'dat voor elke aflevering als zoodanig een vergunning dient te worden aange vraagd. Het nieuwe stel formulieren 121 moet geheel volledig en in duidelijk schrift, zoo mogelijk machineschrift, worden in gevuld. De drie verschillende formulie ren moeten aan elkaar gehecht blijven en ons aldus worden toegezonden. Het op de aanvrage vermelde aantal vellen, vierkante voet of kilo's, prijs en factuurwaarde moet overeenkomen met de door U aan Uw afnemer te zenden factuur. Onvolledig of onduidelijk ingevulde aanvragen zullen niet in behandeling worden genomen. Ik vestig er hierbij nadrukkelijk de aandacht op, dat het dringend noodza kelijk is zich stipt aan de reeds geno men en nog te nemen voorschriften te houden, daar ik anders tot strengere maatregelen zal moeten overgaan. Rijksbuerau voor Huiden en Leder, De Directeur: L. F. VERWOERD. IN NOORD-BRABANT. KAMPEEREN De burgemeesters gaan het begunstigen Onder presidium van mr. F. J. van Lanschot, burgemeester van 's-Herto- genbosch en voorzitter van de afdeeling Noord-Brabant van de vereeniging van Nederlandsche gemeenten, hebben op 3 en 4 Maart te 's-Hertogenbosch en te Breda vergaderingen plaats gehad van de burgemeesters lut die provincie. Op de goed bezóchte bijeenkomsten werden door de heeren W. A. M. Westerouen van Meeteren, directeur van den A. N. W. B., H. de Bordes, lid van het dage- lijksch bestuur van den A.N.W.B. en oud-burgemeester van Bussum en W. van der Weyde, kampeer-deskundige van den A.N.W.B. onderwerpen be handeld, die nauw met het kampeeren van thans samenhangen. Uit hetgeen hierna jhr. mr. dr. A. B. G. M. van Rijckevorsel, commissaris der provincie Noord-Brabant sprak, bleek dat voor den kampeerder, die zijn tent in het Zuiden van ons land, dat zoo rijk is aan natuurschoon, wil plaat sen, een nieuwe tijd gaat aanbreken, waarin vele moeilijkheden voor hem uit den weg zullen worden geruimd. Spr. heeft geconstateerd, hoe het kampeeren zich de laatste jaren heeft ontwikkeld en hoe het thans door den A.N.W.B. in andere banen wordt geleid. Het is te voorzien, dat het zich, ook al om finan- cieele redenen, nog veel sterker zal uit breiden. Hoog tijd is h^t dan ook, dat de gemeentebesturen hun houding tot de kampeerders wijzigen en tot een mo derner regeling komen. De oude voor schriften, waarin nog voorkomt, dat 't kampeeren zonder meer verboden is, zijn uit den tijd en zij moeten verdwij nen. Spr. acht het wenschelijk, dat iede re gemeente zich aansluit bij den eisch, dat de kampeerder een kampeerkaart noodig heeft, waardoor de minder goe de elementen worden geweerd. De commissaris besloot met de woorden: van dit persoonlijk contact tusschen de burgemeesters en de heeren van den A. N. W. B. verwacht ik veel nut. Ik hoop, dat u allen zult willen meewer ken om naar een goede oplossing van de kampeerproblemen te streven en dat u daarin zelf satisfactie zult vinden. De redevoeringen werden door een levendige discussie gevolgd. ABONNEERT U OP DIT BLAD Gepakt. In den loop van deze week werd al hier een persoon gepakt, die frauduleus geslacht spek vervoerde. Door de amb tenaren van den crisis-controle-dienst werd de waar in beslag genomen en te gen den vervoerder proces verbaal op gemaakt. Fietsbanden. De aanvragen voor fietsbanden loo- pen in Drunen zeer vlot van stapel. De vraag is echter of aan al deze aanvra gen kan worden voldaan, want thans zijn de zaken zoo, dat slechts een vier de deel van het aantal aanvragen kan worden toegewezen. Dat is een goed werk. Enkele jaren hebben wij met leedwe zen de boomen langs onze gemeente aangekeken. Wij dachten steeds: zou den ze nu nooit gesnoeid worden? Nu behoeven we dit niet meer te denken, want onder leiding van den gemeente opzichter worden de boomen van het overtollige hout ontdaan, zoodat we dezen zomer fraai gevormde boomen langs onze grootendeels prachtige we gen zullen kunnen bewonderen. Burgerlijke Sstand. Overleden: Cornelis Klerks 93 jaar Joannes van Groenendaal 79 jaar. ELSHOUT. Derde Orde. De vergadering van de Derde Orde voor mannen en jongens wordt gehou den Zaterdagavond na het Lof. Voor de meisjes is de vergadering voor het Lof van Zondag en voor de vrouwen na dit Lof. Collecte. Zondag gaat in alle H. Missen de tweede schaal voor het seminarie. Van Engelenkrans. De naaiavond van den v. Engelen- krans wordt gehouden Woensdag avond na het Lof. VRIJHOEVE-CAPELLE. „Vooruitgang zij ons Doel". Dinsdagavond 4 Maart hield de ver eeniging van Jonge Landbouwers „Vooruitgang zij ons doel' hare 3de jaarvergadering in het café van A. v. Dijk te Vrijhoeve-Capelle. De voorzit ter, dhr. Leo Stein, opende deze verga dering te ruim 7 uur en heette alle le den en donateurs hartelijk welkom. De voorz. stond in den breede stil bij de werkwijze van de vereeniging en het organisatieleven: vervolgens gaf hij 't woord aan den secretaris tot het lezen van de notulen van de vorige vergade ring, welke goedgekeurd en ondertee kend werden. Hierna volgden eenige ingekomen stukken, n.l. van den Rijks- landbouwconsulent Steenbergen over een op een eventueele volgende verga dering te houden spreekbeurt. Hierna werd door den penningmeester M. v. Campen Wz., verslag uitgebracht van den finantieelen toestand der vereeni ging, waaruit bleek dat de vereeniging er finantieel goed voorstaat en dit boekjaar kon sluiten met een batig sal do van ruim 90. Namens de finan- cieele commissie werd bij monde van het lid A. v. Pas verslag uitgebracht over het nazien van de rekening en werd deze in goede orde bevonden. Daarna was het woord aan den secre taris H. Maijers Azn., tot het geven van zijn verslag, waaruit bleek dat dit jaar de vereeniging niet veel heeft kun nen vergaderen, dat 2 proefvelden zijn aangelegd, een op den kleigrond waar tarwe werd verbouwd, een fosforzuur- proefveld en een op den zandgrond waar 3 verschillende soorten aardap pelen werden verbouwd. Na nog eenige zaken de revue te heb ben laten passeeren moedigde de secr. de leden aan eensgezind te blijven wer ken aan de vereeniging van jonge landbouwers en sprak de hoop uit dat deze mag uitgroeien tot een sterke or ganisatie. Na dit verslag werd de contributie door den penningmeester geind en ver volgens was er stemming voor de af tredende bestuursleden. Hierbij wer den de aftredenden L. Stein, voorz., M. v. Campen Wz., penn., A. Zwart, com missaris, weder met meerderheid van stemmen gekozen, die dan ook hunne herbenoeming onder dankzegging we der aannamen. Hierna werden de statuten weder bij stemming in derzelfder voege gehand haafd en was men gekomen aan het einde van de zakelijke vergadering, waarna werd overgegaan tot het gezel lig samenzijn, waarop de inwendige mensch werd goed gedaan, een heerlijk glaasje gedronken, een sigaartje ge rookt en heel gezellig onder elkander gedebateerd. Nu en dan liet een muzi kant zich hooren, wat de stemming er danig inbracht. Dan kwam weer het einde en de voorzitter dankte allen voor het welslagen van deze vergade ring. De Jonge Boerenstand „Vooruitgang zij ons doel" mag met dankbaarheid nog terugzien op deze geslaagde vergade ring. Openbare vergadering van den raad der gemeente Geertruidenberg op Maandag 10 Maart 1941, des namid dags 2 uur in het gemeentehuis aldaar. Te behandelen zaken: 1Onderzoek geloofsbrieven en instal latie van het op 31 December 1940 benoemde lid van den raad de heer Th. de Boer. 2. Benoeming van een wethouder we gens ontslagname van den heer J. C. H. M. W. Sassen. 3. Mededeeling proces-verbaal van kasopname over het eerste kwartaal 1941. 4. Voorstel van B. en W. tot het toe kennen van een tijdelijke toelage aan gehuwde ambtenaren met een salaris van minder dan 1900. 5. Alsvoor tot het invoeren van een kindertoeslagregeling. 6. Alsvoor tot het houden van de ge bruikelijke verpachtingen en aanbe stedingen in 1941 7. Wijziging gemeentebegrooting dienst 1941. 8 Ingekomen stukken. 9. Reclames. De uitslag van de aanbesteding van een verbouwing voor rekening van den heer W. van Kasteren, onder ar chitect LI. Baaijens, alhier, is als volgt: H. Brok, Oudheusden a 1185 b 1140 A. Smits, Heusden a 1175 b 1160 Th. v. Horen, Herpt a 1150 b 1100 A. v. Bergeijk, Aalburg a 1069 b 1044 J. v. Wijk, Heusden a 1059 b 1034 G. Nieuwkoop, Heesbeen a 1052 b 1027 Het werk is gegund aan den laag sten inschrijver. Door het overlijden van den heer A. Verschuur—Baert, Regent der Godshuizen, is in dat college een vacature ontstaan. Ter voorziening daarin werd door het College van Regenten der Godshuizen in zijn iaalst gehouden vergadering de vol gende voordacht gemaakt lslecan- didaat C. J. M Merkx, 2decandidaat .1. v. d. Broek. In de eeislvolgende gemeenteraadsvergaderirg zal in deze vacature worden voorzien. GENDEREN. Naar wij uit goede bron vernemen is alhier opgericht een Coöp. vereen. „De nieuwe Hoop", die zich ten doel stelt, gras te drogen, met aan vankelijk 30 leden. Het bestuur werd samengesleld uit de heeren: E. d, Beek, le voorz.,; H. v. d. Heuvel Jzn., 2e voorz M. v. Wijk, Azn., secretaris; H. Vos en D. van Buuren, leden Het ligt in de be doeling, om zoodoende voor den volgenden winter krachtvoer uit eigen bedrijf te hebben gewonnen. N. v. H. Tot dusverre hebben de collectes en de verkoop van speldjes enz in groot Vlijmen f 1624.99 opgebracht, terwijl voor uitkeering werd ont- Waarom zoudtGenog hoofd pijn hebben, als Ge in een kwartier er van af kunt zijn! Neem'n AKKERTJE het nieu we merkwaardige middel, dat alle pijnen vlug verdrijft en Uw lichaam niet schaadt. "AKKERTJES" zijn de geluk kige vinding van Apolheker Du mout in den gemakkelijk in te nemen ronden cac'net- vorm, veel nagemaakt en toch nog nooit geëvenaard 1 Laar U niets anders aanpra ten en let op 't AKKER-merk. tegen pijnen, nare dagen, koorts, kou.

Echo van het Zuiden | 1941 | | pagina 5