LAATSTE BERICHTEN VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS KANTONGERECHT R-Verrichtingen. MUSIS SACRUM Van je familie moet je 't maar hebben In- en verkoop van Tweedehands goederen. KAATSHEUVEL. RAAMSDONK. NIEUWE BONNEN G. v. d. Sluijs Trity Odemar, Else von Möllendorf Prima voorprogramma. PAASCHWANDELTOCHTEN onder auspiciën van de N. W. B. Wij ontvingenvan 'n niet-wandelaar, een woord tot niet-wandelaars. Ik behoor lol diegenen, die, als zij om den hoek een boodschap moeten doen, hun fiets nemen, en van wandelen de Griezeligste waanvoorstellingen hebben als steentjes in je schoenen, blaren op je hielen en meer dergelijke voet-ongemak ken. Bovendien spreekt een zekere ge makzucht hier ook een woordje mee. Velen Uwer zullen er waarschijnlijk net zoo over denken als ik, maar toch... toch heb ik vaak, met een heimelijke al- gunst in mijn binnenste, omgekeken, ais zoo'n frissche, pittige groep wandelaars voorbijging, en bekroop mij den wensen ook eens aan een echte wandeltocht mee te doen.u Goed beschouwd zou ik toch ook best 30 km kunnen loopen, wanneer ik een paar ruime, gemakkelijke schoenen aan trek, en dikke sokken zonder stoppen, die mij blaren zouden kunnen bezorgen. Van nu af aan ga ik mijn fiets zoo af en toe eens „vergeten". In mijn hart vind ik zoo'n sportevene ment, waarbij honderden sportieve men- schen elkaar ontmoeten, allen met het zelfde doel, wel buitengewoon leuk, en daarom heb ik mij voorgenomen, met Pa sehen wil ik er ook bij zijn. Ik schrijf in voor de Victoria Paasch- wandeltochten, en met een onverschillig gezicht maar inwendig blakend van trots!) zal ik mijn huisgenooten, bij wie ik bekend sta als niet sportief, en liever lui dan moe, mijn medaille toonen! U, niet-wandelaars, wek ik op hetzelf de besluit te nemen, en hetzij met l w „nichtje", hetzij met Uw kinderen, hetzij .met Uw ouders, kortom met Uw heele familie, met mij èn met Victoria mee te wandelen, en ook in te schrijven voor deze wandeltochten- Iemand, die in hel gewone leven niet van wandelen houdt. EEN WAARSCHUWING VAN DEN WEERMACHTSBEVELHEBBER. Gisteren zijn aanplakbiljetten opge hangen, die, zoowel in de. Nederland- sche taal als in de Duitsche, de vol gende waarschuwing van den Weer- machtsbevelhebber in Nederland be vatten „Er bestaat aanleiding nog eens na drukkelijk er op attent te maken, dat alle vuurwapenen, munitie, handgra naten, ontploffingsmiddelen en ander oorlogsmateriaal moeten worden in geleverd. Duitsche krijgsgerechten moésten in den laatsten tijd herhaal delijk veroordeelingen wegens onge oorloofd bezit van soortgelijke voor werpen uitspreken. Ik maak er op at tent, dat voor dergelijke overtredingen de zwaarste straffen en zelfs de dood straf zullen worden toegepast en dat in de toekomst geen clementie te ver wachten is. (w.g.) CHRISTIANSEN. TOEWIJZING VAN THEE. Aan den groothandel. Naar hef A.N.P. van het secretariaat der Vereeniging van Thee-importeurs te Amsterdam verneemt, wordt thans van regeeringswege met het spoedig houden van een toewijzing van thee ingestemd. Er wordt naar gestreefd om deze toewijzing te doen plaats hebben cp Donderdag 20 Maart a.s,. Aan belanghebbenden zullen binnen kort nadere mededeetingen omtrent de voorwaarden worden gedaan. VONNIS VOLTROKKEN. VGRAVENHAGE, 6 Maart. - Het A.N.P. meldt: Een Jood, die te Amster dam biljetten, waarin tot staking werd opgewekt, aanplakte, werd op heeter- claad betrapt en gevangengenomen. Door het krijgsgerecht te Amsterdam werd hij ter dood veroordeeld. Hei vonnis is hedennamiddag met den kogel voltrokken. HOOG WATER OM BREDA. Nadat in de afgeloopen dagen de waterstand reeds onrustbarend was ge stegen, is het thans opnieuw tot over- stroommgen in de omgeving van Breda gekomen. Vroeg in den morgen van Donderdag is de dijk van de Aa bij de Batenburglaan te Princenhage doorge broken. Men heeft getracht het gat te stoppen met betonringen, hetgeen ech ter niet is gelukt, met het gevolg, dat groot? oppervlakten weilanden en tal van boerderijen zijn overstroomd. OVEREENSTEMMING TE TOKIO Nog slechts enkele details te regelen. Het D.N.B. meldt uit Tokio: Een overeenkomst tusschen Thailand en Fransch Indo-China, welke tot stand gekomen is door Japansche bemidde ling, is in een gemeenschappelijke me- dedeeling van de vertegenwoordigers van Japan, Frankrijk en Thailand be kend gemaakt. Verscheidene details, welke nog niet zijn opgehelderd, zullen binnen enkele dagen geregeld worden. In die omstandigheden gelooft men, dat de wapenstilstand tusschen Frank rijk en Indo-Chinaz welke Vrijdagmid dag afloopt, niet meer verlengd behoeft te worden. NAUWER SAMENWERKING BELGRADO—BERLIJN? (Un. Press). Men verwacht hier, dat Joegoslavië binnen 24 uur een ver klaring zal afleggen, waarin wordt medegedeeld, dat de regecring van 'tit land overgaat tot een nauwere samen werking met Duitschland. R.-VERRICHTINGEN. Wij vestigen uitdrukkelijk de aan dacht op achterstaande publicatie van den Burgemeester over „R.-Verrich- tingen" voor de Duitsche Weermacht. Het is voor velen van 't grootste belang deze nauwkeurig te lezen en dien overeenkomstig te handelen. WINTERHULP NEDERLAND. In de Vrijdagmiddag ten raadhuize, zaal no. 20, gehouden vergadering van de plaat'selijke werk-gmeeenschap Winterhulp Nederland afd. Waalwijk, werd op verzoek van den Provincialen Directeur overgegaan tot een regionale indeeling onzer gemeente, waardoor een aantal vaste medewerkers een vast terrein voor hun werkzaamheden toegewezen krijgen. De gemeente werd daartoe ingedeeld in blokken; voor 10 dezer wordt we derom een z.g. wijk ingesteld en aan de leiding hiervan komen blok- en wijkhoofden. De blokhoofden trachten zich een aantal medewerkers (sters) te assu- mccren bij het houden van collecten en voor andere werkzaamheden. Het wijkhoofd zorgt eveneens voor de noodige medewerking, speciaal voor administratief werk. De taak der wijk- en blokhoofden en der medewerkers is tweeledig, n.l. het vormen van organisaties voor de collecten en 't inzamelen van. goederen en anderzijds den plaatselijken direc teur behulpzaam zijn bij het verzame len van gegevens, inwinnen van in formaties, bezorgen van hulp enz. „DRIKSKE" 40 JAAR IN HET OUD-MANNENHUIS". Zooals wij eenigen tijd geleden reeds gemeld hebben is het heden, 7 Maart, 40 jaar geleden, dat Drikske Dielissen in het Oud-Mannenhuis te Baardwijk werd opgenomen. Zulk een jubileum behoort zeker tot de groote zeldzaamheden en het ligt voor de hand, dat iemand die 40 jaar in een tehuis voor ouden van dagen heeft doorgebracht een respectabelen leeftijd moet bereikt hebben. Men zou het Drikske echter niet aan zien dat hij reeds 86 lentes telt. Hij is een van die oudjes waarop de jaren haast geen vat schijnen te hebben, die men eigenlijk nooit anders gekend heeft. Hij is steeds een populair figuurtje geweest in de Baardwijksche gemeen schap, waar men hem om zijn groote dienstvaardigheid en nauwgezetheid algemeen graag mocht lijden. Iedereen kent altijd bedrijvige „Drikske van de Zusters", dat altijd haast scheen te hebben, dat zich mef het doen van boodschappen en andere karweitjes voor klooster, kerk, pastorie en vele ingezetenen steeds verdienstelijk maak te. Het ligt in de bedoeling den sympa thieken jubilaris morgen, Zondag, een heugelijken dag te bereiden en ook de overige verpleegden van het oud-man nenhuis daarin te doen deelen. Verschillende ingezetenen hebben daartoe spontaan een bijdrage beschik baar gesteld. Na het Lof zal er in het Liefdege sticht gelegenheid zijn den jubilaris te feliciteeren en we verwachten dat ve len dan van hun sympathie en mede leven zullen doen blijken. R. W. B. Voor het eerste elftal is er voor Zon dag geen wedstrijd vastgesteld. Het tweede gaat bij Sporters in Drunen op bezoek. Indien allen ten volle bewust zijn van de nare positie op de ranglijst, en zich dan ten volle in den strijd wer pen is er kans op eenig succes. Ten slotte speelt RWB 3 thuis tegen Tulp 2. Gezien het goede resultaat van j.l. Zondag achten wij hen voor een klei ne overwinning wel in staat. THEATER „MUSIS SACRUM". „Van je familie moet je 't maar hebben!" Een film van het lichte genre, bij uitstek geschikt om de bezoekers te vermaken, wordt deze. week in Musis vertoond. „Van je familie moet je 't maar hebben" is een kostelijke filmcomedie, die handelt om de erfenis van een rijken oom die in werkelijkheid niet overleden, maar door omstandigheden gedwongen tijdelijk met zijn dienaar van persoon verwisseld is. De malste situaties doen zich voor, als een heele familie dan op de erfe nis-jacht gaat, aangevoerd door een privé-fainilie-detectieve. Hoe een en ander zich ten slotte tot een goed einde ontwikkelt, is waard door U zelf gezien te worden. JAARBEURS TE UTRECHT. Aan de a.s. Jaarbeurs te Utrecht, van 11 20 Maart a.s., zullen de na volgende schoenfabrikanten deelne-, men (4e verdieping): N.V. Archshoe Company, Amsterdam. Arch- en Welf-schoenen. Standno. 4093. H. J. v. Bladel, Waalwijk. „Princess"-Schoenen. Standno. 4083. J. Blok-van Heijst, Waalwijk. Luxe- en Blok's Ideaal Steunschoenen. Standno. 4009. Louis van Drunen, Drunen. „Fedra" Steunschoenen. Standno. 4087. Gebr. Elshout, Drunen. „Rex" Kinder- en Baby-schoenen. Standno. 4067. N.V. Ant. van Gils, Moergestel. „Avang"-schoenen. Standno. 4093. Knock Ros, Bunschoten. Schoenen en pantoffels. Standno. 4075 A. J. de Kort, Waalwijk. „Troked" damesschoenwerk. Standno. 4091. N.V. Gebrs. A. M. Ligtenberg, Dongen. „Ameldo" Schoenwerk. Standno. 4073. N.V. J. A. Ligtenberg, Dongen. J.A.L. Cowboy-schoenen. Standno 4065. W. Lourijsen Zn. N.V., Dongen. W.L.D.-Heerenschoenen. Standno. 4095. J. Mannaerts, Tilburg. „Manna"-schoenen. Standno. 4079. Nimco Schoenfabrieken N.V., Nijmegen. „Nimco"-schoenen. Standno. 4085 Robinson Schoenfabriek N.V., Nijmegen. Robinson Hceren- en Jongensschoenen Standno. 4081. N.V. A. H. van Schijndel, Waalwijk. „Van Schijndel" Schoenen. Standno. 4089. H. B. Sterenborg, Lichtenvoorde. H.B.S. Schoenen. Standno. 4071. Timmermans v. Turenhout, Waalwijk. „Timtur"-Schoenen. Standno. 4077. Wellen Co., N.V., Nijmegen. „Nyma"-Schoenen in trotteurs. Standno. 4097. Alh. Joh. Wennekes, Kaatsheuvel. „Sonora"-damesschoenen. Standno. 4101 UITSLAGEN VAN SLAATS EN VAN DEN BROEK IN ARGENTINIë. De in Argentinië verblijvende Euro- peesche renners namen weer aan en kele wedstrijden deel, waarvan thans in België de uitslagen werden ontvan gen. Een wegwedstrijd over 148 K.M. werd gewonnen door den Italiaan Di Paco in 4 uur, 32 minuten, 10 secon den. Op de vijfde plaats werd de Belg Deneef en op de zesde plaats Slaats geklasseerd. Voorts werden een tweetal koppel- wedstrijden gehouden, waarvan de eene, over 145 minuten, gewonnen werd door Deneef en den Italiaan Lo- atti. Slaats bezette hierin met Mathicu de tweede en van den, Broek met Sua- rez, de derde plaats. De tweede kop pelwedstrijd, van 2 uren ditmaal, werd gewonnen door Di PacoGarcia en hierin werd het Nederlandsche koppel Slaatsvan den Broek vierde. Neemt men nu in aanmerking, dat hij den allereerst genoemden wegwedstrijd 43 deelnemers waren, dan zijn de resul taten onzer landgenooten werkelijk goed te noemen. O. L. School De Moer. Bij besluit van 19 Febr. j.l. is door Ged. Staten van Noord-Brabant goed keuring verleend aan het besluit van den raad der gemeente Loon-op-Zand tot instandhouding van de O. L. school te De Moer gedurende het jaar 1941. RAAMSDONKSVEER. De straat en huiscollecte voor Win terhulp, die op 28 Februari en 1 Maart j.l. gehouden is, heeft opgebracht in Raamsdonksveer en Raamsdonk(dorp) 102.73. Aan het Postkantoor te Raams donksveer en het daaronder behooren- de ambtsgebied, is in de maand Febr. j.l, oj) de Rijkspostspaarbank ingelegd 32394.50 en terugbetaald 43947:16. Zondag 9 Maart a.s. speelt Veer- sche Boys 1 een thuiswedstrijd tegen Uno-Animo. Slagen de Boys er in de club uit Loon op Zand te overwinnen, dan Worden niet meer Vrydags, doch Zaterdags bekend gemaakt. De secretaris-generaal van het de partement van landbouw en visscherij maakt bekend, dat in den vervolge de aanwijzing der nieuwe distributie bonnen niet meer in de avondbladen van Vrijdag, maar in die van Zater dag gepubliceerd zullen worden. Het is gebleken, dat een belangrijk gedeelte van het publiek reeds op Za terdag den winkelier tracht te be wegen distributiegoederen te leveren tegen afgifte van de eerst op Maan dag ingaande bonnen. Teneinde dit euvel tegen te gaan is de bovenge noemde regeling getroffen. De nadeelen, welke hieruit voort vloeien voor personen, die aangewezen zijn op plaatselijke bladen, welke niet dagelijks verschijnen, wegen niet op tegen de voordeelen, welke de nieuwe regeling medebrengt. De plaatselijke distributiediensten zullen zich evenwel in het algemeen tijdig in kennis kunnen stellen van de onderscheiden bonnummers, zoodat do gegevens voor de bedoelde categorie van personen aldaar te verkrijgen zijn. Wij hopen maatregelen te kunnen nemen, om ook Zaterdags de nieuwe bonnen te kunnen publiceeren,. zoo niet, dan zullen wy ze aan ons bureau publiceeren. hebben ze de leiding in de afdeeling. Deze eerste thuiswedstrijd in 1941 kan dus spannend worden. DEN BOSCH. Uitspraken. De kantonrechter te 's-Hertogenbosch wees o.m. de navolgende vonnissen: A. de G. Eethen, vestigingswet, vrijspraak. P. W.Sp., Meeuwen, vestigingswet, vrijspraak. A. de Gr., Eethen, vestigingswet, vrijspraak. H. L. v. B., Vlijmen, wet vervoermiddelen, veiligheid verkeer, 2 x 5 boete. H. S., Waalwijk, geen achterlicht, 3 boete. Ca. v. G., Wlialwijk, geen achterlicht, 3 boete. v. K., Waspik, driewieler zonder licht laten staan, 2 x 4 boete. G. C. de B., Raamsdonk, rooken in trein, 5 boete. C. J. P., Waspik, over weiland loopen, 10 boete. A. v. G., Waalwijk, openbare dronkenschap 15 boete. Dievencomplot Ie Tilburg ontdekt. De Tilburgsche politie is een dievencomplot op het spoor geko men. Door den landbouwer en ex pediteur A. G. in de Elzenstraat te Tilburg werd aangifte gedaan, dat uit een ongesloten loods op de achterplaats zijner woning tien ba len bloem, ter waarde van f 120, waren ontvreemd Bij het onder zoek der politie leidde een spoor naar de woning van zekeren A. de B. in de Boonstraat. Een huiszoe king leverde zelfs meer op, dan men gedacht had. Men vond nl. in de woning niet alleen de vermiste balen bloem, maar ook elf nieuwe wekkers die uit een spoorwegwagon bleken ontvreemd. Ook kwam uit een diefstal van 6 balen rijst uit een spoorwegwagon. De gestolen rijst was aan een bakker verkocht en onderzocht wordt nog in hoe verre deze schuldig is. Behalve A. de B. zijn als zijn medeplichtigen nog in arrest gesteld G. van der Z. en G. B. Voor de vele blijken van belangstelling bij ons Zilveren Huwelijksfeest ondervonden, betuigen wij hiermede onzen oprechten dank. H. DE KORT H. DE KORT-Wingf.ls. Waalwijk, Maart 1941. 6 open- en gesloten bak fietsen, wielen 26 x 2, 1 nieuwe mangel, alle soorten van ameu blementen, keukenstoelen en buffetkasten, spiegels, ledikan ten en schilderijen, Kamer kachels en haarden. 15 emaille keukenfornuizen, dames- en heerenrijwielen, keukentafels. Laageinde 92 WAALWIJK(vm Baardwijk) Blijkens een circulaire van den secretaris-generaal van het depar tement van binnenlandsche zaken d.d. 1 Maart 1941, no. 8949, afd. B.B., Bur. O.O. en V., moeten voortaan alle door de Duitsche troe- penonderdeelen en militaire instanties gedane aankoopen en gevor derde leveringen en verrichtingen contant worden betaald. Het door de gemeenten in behandeling doen nemen van deze vor deringen als R-verrichtingen is aan weermachtsondcrdcelen verboden. Hieruit volgt, dat de gemeenten derhalve daarop betrekking hebbende rekepingen niet meer mogen aannemen of als verzoek om vergoeding wegens R-verrichtingen mogen behandelen, aangezien betaling daar van vanwege den Hoofdintendant toegevoegd aan den weermachts bevelhebber in Nederland niet meer zal plaats vinden. Het als R-verrichting in behandeling nemen van gevorderde praes- taties is nog slechts in bijzondere gevallen, bij wijze van uitzondering, toegestaan, bijvoorbeeld, wanneer een troepenonderdeel uit militaire overwegingen toch nog een vordering heeft gelast en wegens den ge boden spoed met den belanghebbende niet over de vergoeding tot overeenstemming kon geraken. Alleen in dringende uitzonderingsge vallen kan dus thans nog van een R-verrichting sprake zijn. In verband hiermede kunnen met ingang van 1 Maart 1941 ver zoeken om vergoeding in het algemeen niet meer door de gemeenten in behandeling worden genomen. Voor de verkrijging van betaling van nog openstaande vorderingen dienen belanghebbenden zich recht streeks te wenden tot het troepenonderdeel, hetwelk de praestatie heeft gevorderd. Indien om practische redenen in verband met den aard cïer verrichting in de toekomst contante betaling niet direct mo gelijk is, dienen belanghebbenden voor iedere verlangde praestatie vooraf van dengene door wien de praestatie gevorderd wordt, een schriftelijke opdracht te verzoeken. Dit kan dan als bewijsstuk bij de in te dienen rekeningen worden overgelegd. Met nadruk wordt het vorenstaande onder de aandacht van belang hebbenden gebracht. Beroepen op onwetendheid kunnen in de toe komst niet worden aanvaard. WAALWIJK, 7 Maart 1941. De burgemeester der gemeente Waalwijk, E. MOONEN. VRIJDAG - ZATERDAG - ZONDAG in Een spannende detectivefilm de wed loop van een millioeneDerfenis, waar- Vnfifr aan ook de humor niet ontbreekt 1 vrj Bespreekt Uw plaatsen. Toegang alle leeftijden.

Echo van het Zuiden | 1941 | | pagina 7