SPORT TOESPRAAK Schyndel 14 15 12 15 13 13 11 15 13 14 13 2 3 1 4 3 3 5 9 8 10 12 23 21 19 19 16 14 11 10 6 6 1 R.W.B. VERSPEELT TWEE KOSTBARE PUNTJES. gehouden door Piet van Loon. Leider uer Propaganda-Commissie van de Yvinternuip iNeüeriand, aideiing Waal wijk, in een vergadering op Vrydag 14 Maart 1941 van collectanten en coilectrices van de Winterhulp Nederland. Waarde medewerksters en medewerkers, Het is ons een waar genoegen t hedenavond in zo grote getale aanwe zig te zien. Wij heten U van harte welkom en spreken het vertrouwen uit, dat deze avond ertoe mag leiden, dat de band tussen ons en U allen on derling versterkt worde en dat wij allen in krachtige en gezamenlijke ar beid, er in slagen mogen de grootst mogelijke hulp te verlenen aan nood- en gcbreklijdende landgenoten. De Winterhulp Nederland - is een organisatie, die aanvankelijk veel ach terdocht en wantrouwen heelt opge wekt, maar ten onrechte. l)e Propaganda- en Organisatie commissie van de afdeling Waalwijk van Winterhulp Nederland heeft zich volledig ingezet om dit werk van naastenliefde te doen slagen. Wij zui len onze volledige persoonlijkheid blijven inzetten, zolang wij dit kun nen doen naar eer en geweten. Wij hebben ons achter de Winter hulp geschaard, omdat dit een speci fiek nationale en Nederlandse orga nisatie is. Er zijn mensen die zeggen de Winterhulp Nederland strijdt met de Nederlandse eigenaard en het Ne derlandse volkskarakter. Dit nu is ten enenmale onwaar en ik wil dit hier even uitdrukkelijk tegenspreken, om dat er ook in Waalwijk mensen zijn. die zich achter deze woorden verschui len In alle opzichten kan ik U ver zekeren, dat de Winterhulp Nederland een organisatie is, vóór het volk en dóór het volk.' Wij leven in een revolutionnair tijd perk, maar wij leven evengoed in een tijd van bezinning. Bezinning, de mens moet zich inkeren tot zichzelf en dan zal hij bemerken dat hij alleen le\en kan in en vanuit de gemeenschap. Van nature is de inend gemeen schapsmens, omdat de mens niet lc\ en kan zonder hulp van anderen. De Franse revolutie predikte de on beperkte vrijheid; een stelling die leerde dat de mens zoveel mogelijk zijn eigen belang moest nastreven en dan zou daar vanzelf wel de hoogst moge lijke welvaart uit voortvloeien. Vanaf het jaar 1913 zien wij in Nederland een omwenteling voltrekken. Sociaal faalde het individualistische stelsel volkomen, terwijl het ook economisch vrijwel aan de groud zat. In deze dagen nü zien wij, dat een deel van het volk xiog leeft in de oude individualistische geest en sfeer. Maai de vooruitstrevende Nederlander weet, dat wij alleen een nieuw en glorieus Nederland kunnen -opbouwen op basis van een geordende en hechte volksge meenschap. Een genieenschap, niet be staande uit leuzen, uit holle phrasen en mooi klinkende woorden, maar een daadwerkelijke vo lks-levensgemeen- schap. Ieder zal moeten beseffen dat het belang van de gemeenschap gaat bóven het belang van den enkeling. Wij moeten er ons terdege van bewust zijn, dat het in het maatschappelijk leven niet allereerst mag gaan om de verdediging van een aantal rechten, maar om de vervulling van de plich ten tegenover de gemee.nschap. Het besef van dienstbaarheid zal het leven weer groot moeten maken en le venswaard. In de vervul)'ing van de ze plichten, ieder naar eigen aanleg en vermogen, ligt onze hoogste taak. Als lid van de Nederlandse Volksge meenschap moet men zich deelgenoot voelen met de andere gemeenschaps leden. Iedere Nederlander moet het dienen leren, dienen van de gemeen schap. Dienen eist oprechtheid en een eerlijke overtuiging. Dienen eist ook samenwerking, maar als allen goede gemeenschapsleden zijn, is de gelijk- gerichtigdheid vanzelf gekomen, on danks de persoonlijke verschillen in geaardheid, aanleg en kunde. Voor o'nze arbeid in de Winterhulp Nederland is naar onze mening de al- lesbeslissende factor: de waarachtige gemeenschapsgezindheid, waarin wij onze taak moeten vervullen. In deze kommervolle tijd, nu vele landgeno ten leven in een ongekende nood, moe ten de gevoelens van lotsverbonden heid worden versterkt en opgevoerd tot een oprechte en ware gemeen schapsgeest. De arbeid van de medewerkers aan de Winterhulp Nederland te Waalwijk zal van deze geest doortrokken moe ten zijn. De Winterhulp Nederland kan als nationale organisatie een oefenterrein zijn voor waarlijk natio nale samenwerking tussen alle groe pen van de Nederlandse Bevolking. De gemeenschap van de stad of van het dorp is ingedeeld in wijken en blokken. De blokhoofden staan temid den van het Volk en zijn gekozen uit alle lagen der bevolking. Het blok hoofd moet de vertrouwenspersoon worden van de hulpbehoevenden. Het blokhoofd kiest zelf zijn medewerkers en regelt de inzamelingen en uitdelin gen. Daardoor is de Winterhulporga- satie komen te staan temidden van het Volk. Wij spraken U van gemeenschap en individu, van nationale samenwer king e.a. Het was niet onze bedoeling U lege volzinnen en holle phrasen te laten horen. Neen, wij spraken tot U als Nederlander tot Nederlander, in alle oprechtheid en eerlijkheid. De ge meenschapsgeest moet U allen, moet ons bezielen, zij moet leven en moet zijn een onblusbaar idealisme, een vu rige ijver van dienstbaarheid aan de gemeenschap, dienstbaarheid aan ons dierbare Nederlandse Volk. U hebt als collectrice en collectant getoond, dat dit idealisme in U leeft. Uw arbeid was zwaar en moeilijk en dikwijls ondankbaar. Door Uw ijver en offerbereidheid hebt ge geluk en vreugde, hebt ge zonneschijn gebracht in tal van gezinnen van landgenoten. De dienstbaarheid aan de gemeen schap uit zich het schoonst in de lief de tot den naaste, in het lenigen van de nood van den evenmens. „Die twee rokken heeft dele hem mede aan die géén heeft" lezen we in Lucas III, vers II. Zeer vele Nederlanders en ook zeer vele plaatsgenoten zijn door Uw ar beid en de offers van de ingezetenen van Waalwijk rechtstreeks bijgestaan in hun grote sociale nood. Moge dit U en alle gevers voldoe ning schenken! En wij hopen van harte dat U en alle gevers hierin een aansporing zul len vinden om met nog groter idealis me en enthousiasme voort te gaan op deze weg. Coilectrices en collectanten wij dan ken U, wij danken U voor de arbeid die ge verricht hebt. Wij danken U niet alleen namens onszelve, maar ook namens hen, die door Uw arheid ge holpen zijn. Reeds veel is er bereikt, maar onze gemeenschappelijke arbeid is nog niet geëindigd. Op 17 Maart vangt de 2e huis-lijsten-collecte aan. Wederom doen wij een beroep op Uw medewer king. Wij hebben echter gemeend een aantal van U te moeten vragen voor de huis-lij sten-collectes en een ander aantal voor de buscollectes. Daardoor wordt het werk van ieder afzonderlijk verminderd en krijgen we 2 groepen welke om de beurt de verzorging der collecte op zich nemen. Tot slot willen we nog enkele tegen, werpingen behandelen. ooraf echter willen we nadrukkelijk opmerken, dat in het belang van ons Nederlandse Volk vooroordeclen. wantrouwen enz. terzijde moeten worden geschoven. Weest er U allen terdege van bewust dat voor de dienst ten behoeve van het Nederlandse Volk thans alle beschik bare krachten nodig zijn. Degene die zich afzijdig houdt, omdat niet alles precies met zijn individuele inzichten overeenstemt, schaadt de belangen van onze Nederlandse Volksgemeen schap. Allen moeten aanpakken als goede Vaderlanders en goede gemeen schapsleden. Dit nu geldt niet alleen voor onze arbeid in de Winterhulp Nederland, maar dit geldt op alle gebieden van het maatschappelijk leven. Wij moeten bereid zijn onze arbeid te verrichten in de gfcest van dienst baarheid aan ons Volk. Van ons allen wordt gevraagd moed en vastberaden heid en de wil tot zelfverloochening. Dienstbaarheid aan de gemeenschap van het Volk! Werkzaam zijnde in de ze geest en in hardnekkige vasthou dendheid, kan en moet onze gemeen schappelijke arbeid slagen. De tegenwerpingen: Men heeft ons gezegd, de propagan da voor de Winterhulp Nederland doet het voorkomen alsof Nederland nooit voldoende geofferd heeft voor z'n evenmens. Uitdrukkelijk moet hier worden vastgesteld, dal de uitgespro ken zin van den Nederlander voor lief dadigheid een der mooiste karakter trekken is van ons Volk. Nederland heeft veel, zéér veel geofferd voor zijn landgenoten. Het zou dwaas zijn dit te willen ontkennen. Verder zegt men ons: „Waarom al die propaganda met het woord ere- plicht?". Dit omdat het lot van de be hoeftige landgenoten niet mag afhan gen van liefdadigheid, maar omdat we het als een gemeenschapsplicht moe ten beschouwen, als goed gemeen schapslid de nood van den evenmens te lenigen. Bij onze arbeid hebben we zoveel mogelijk getracht ook de bestaande liefdadigheidsinstellingen in te scha kelen. Door inschakeling dezer insti tuten is voor deze instellingen de mo gelijkheid geschapen doeltreffender arbeid te verrichten dan voorheen. Bij de laatste uitkeering van 2820,- is aan de volksgaarkeuken aan de spijskokerij van de St. Vincentiusver- eniging een bedrag van 190.ter beschikking gesteld voor de voeding van de meest behoeftige gezinnen. Omdat dit volksbelang is, is deze uit kering aan de gaarkeuken ten volle verantwoord. Waarde medewerkers, wij hopen en vertrouwen, dat U meer dan ooit zult ijveren voor het slagen van de collec tes van Winterhulp Nederland. Zij die zich laten leiden door sub jectieve gevoelens, schaden het belang van het volk, van de gemeenschap, want zij ontzeggen hun steun aan een zaak, die uitsluitend den Nederland sen Landgenoot ten goede komt. Laat ons in eendrachtige gemeen schappelijke arbeid in de WINTER HULP NEDERLAND dienstbaar zijn aan ons Volk in daadwerkelijke bele ving van de nationale saamhorigheid. I)e Valk op ESV lag geheel in de lijn der verwachtingen. De stand is hier 69—19 Picus 18 13 4 1 30 Wilhlmina 20 12 2 6 26 55—39 Kolping 17 11 3 3 25 56—33 De Valk 18 8 5 5 21 4425 Helmondia 18 8 4 6 20 53—36 Nevelo 20 8 2 10 18 37—49 SVD 17 6 4 7 16 3535 Zwaluw 17 7 2 8 16 33—44 Brabantia 16 5 5 6 15 27—28 18 5 5 8 15 34—41 WSC 17 6 2 9 14 36—45 TOP 17 6 2 9 14 26—54 RKTVV 18 4 5 9 13 32—50 ESV 19 3 1 15 7 22—61 Derde klasse I. Ondanks het feit dat RKG Zondag werkloos moest toezien, is het voor haar toch een dag geworden, die tot jui chen aanleiding gaf. Immers de ernstig ste concurrent RWB verloor op eigen terrein van Baardwijk, dat daarmee be wees, steeds weer een ploeg te zijn, waar iedere club terdege rekening moet hou den. SET maakte geen fout en won zoo doende regelmatig met 31 van Pazo. Zalthommel behaalde ten koste van Ois terwijk een groote 61 overwinning. De stand is: SET 14 9 2 3 20 57—23 RKC 12 7 2 3 16 34—20 RWB 11 7 1 3 15 43—27 Baardwijk 13 7 0 6 14 36—33 Sarto 12 5 2 5 12 26—31 PAZO 13 5 1 7 11 30—36 Zaltbommel 10 4 0 6 8 17—27 Gudok 12 3 1 8 7 22—28 Oisterwijk 12 3 1 8 7 24—41 Derde klasse K. Niet alleen door de 11 overwinning op Dongen maar mede door het gelijke spel in den wedstrijd SCODNL was het voor DESK een vreugdevolle dag. RAC en WVO deelden de puntjes samen. Ver rassend is de 62 nederlaag van EKC op Roode Ster niet te noemen. De stand is nu: 11 9 DNL WVO' DESK Groen Wit SCO RAC Boeimeer Dongen Roode Ster Breda EKC 50-16 42—27 53—14 60—15 40—18 39—14 35—31 29—35 27—55 23—41 13—76 10 7 1 2 15 25—14 10 5 2 3 12 22—19 8 4 2 2 10 20—19 7 3 2 2 8 23—15 7 2 2 3 6 15—18 10 2 1 7 5 20—30 8 2 0 6 4 15—25 Ik heb gezegd. N. V. B. Uitslagen van Zondag Afdeeling IV. Eerste klasse. LongaEindhoven RoermondWillem II PSVMVV NAC—BVV HelmondJuliana Tweede klasse C. NeveloBrabantia WilhelminaPicus ZwaluwWSC SVD—Kolping TOPHelmondia Schijn delRKTVV De Valk—ESV Derde klasse L' SETPazo RWBBaardwijk Zalt-BommelOisterwijk V. S. V. KAMPIOEN. Derde klasse K. DongenDESK RAC—WVO Roode SterEKC SCO—DNL Vierde klasse I- WSC 2—RKC 2 Uno AnimoRWB 2 1—0 1—5 4—1 1—1 2—4 0—2 0—0 1—4 4—7 1—2 1—1 3—1 3—1 2—4 6—1 1—4 2—2 6—2 1—1 0—1 4—0 Het eerste afdeelingskampioenschap in de hoogste klasse is Zondag een feit ge worden. Door een 17 overwinning op Xerxes heeft de Velser-club V.S.V. ver diend het kampioenschap van afdeeling II behaald. Eerste klas. Het was Zondag voor NAC geen goede dag, want zij trof BVV in een zoodanigen vorm aan, dat de Bredanaars het niet ver der konden brengen, dan een 11 gelijk spel. Overigens zal PSV met dezen uit slag wel zeer tevreden zijn, temeer daar de rood-witten zelf geen moeite hadden met het bezoekende MVV, dat een 41 nederlaag te slikken kreeg. De Eindho- vensche kansen worden met dat al stuk ken beter. Het kleine kansje, dat zij nog heeft, wist Longa ook Zondag te handha ven, zij het dan met de uiterste moeite, want Eindhoven gaf dusdanig partij, dat de Longa-menschen met een schrale 10 genoegen moesten nemen. Ook Juliana hield de koploopcrs bij. Dit moest gaan ten koste van Helmond, dat nu een posi tie inneemt, die verre van fraai en veilig is te noemen. Zoo is het trouwens ook met Roermond, dat op eigen terrein te gen Willem II een groote 1—5 nederlaag leed en daarmee haar positie nóg meer in gevaar bracht. De stand is: r„ PSV 18 13 2 3 28 56—21 Juliana 18 10 4 4 24 55-33 NAC 16 8 5 3 21 3321 LONGA 18 9 4 5 22 38—27 Eindhoven 17 7 4 6 18 36- -33 BW 17 7 3 7 17 28- -29 NOAD 17 8 1 8 17 29- -37 MVV 17 6 4 7 16 28- -29 Willem II 17 6 3 8 15 31- -29 Helmond 17 3 4 10 10 19- -43 Roermond 17 2 5 10 9 24- -62 Limburgia 17 3 3 11 9 23- —35 Tweede klasse C. De twee serieuze kampioenscandida- ten Picus en Kolping moesten beide naar Den Bosch, waar Wilhelmina en SVD hun bezoek wachtten. Van deze twee bracht Kolping er het beste af, door met de eigenaardige cijfers 47 de overwinning in de wacht te sleepen. Met Picus ging het niet zoo voor den wind, want W ilhd- mina, zelf meenende nog een kansje op den titel te hebben, verdedigde zich zoo danig dat Picus niet vermocht te scoren, iets waartoe de kanaries evenmin in staat waren, zoodat het 0—0 werd. WSC kwam weer op uitstekende wijze voor den dag, hetgeen beloond werd met een hoogere plaats op de ranglijst. Het was thans Zwa luw, dat het spel der Zwarten niet volgen kon en daardoor een 14 nederlaag moest incasseeren. Het valt ons van Ne velo tegen, dat zij Brabantia de kans gat de puntjes uit Oisterwijk weg te halen. Maar ja, van Nevelo kan men steeds rare dingen verwachten. Tegen de verwach ting in, verloor TOP op eigen terrein van Helmondia. De cijfers 1—2 bewijzen ech ter dat het op het kantje af is geweest. Schijn del en RKTVV deelden den buit, hetgeen vooral van de Tilburgers een uitstekende prestatie is. De 3 1 zege van Twee winstpunten in mindering Vierde klasse I. Wij wisten wel dat 't zou spannen cn de cijfers hebben dat voldoende uitgewezen. Met 0—1 wist RKC 2 haar vroeger gele den nederlaag tegen WSC 2 te revanehec- ren. Uno Animo behield haar kampioens kansen door een 40 zege op RW B 2. De stand is: Uno Animo RKC 2 Veersche Bovs DESK 2 Sporters RWB. 2 WSC 2 W. S. C. W.S.C. verbetert haar positie. In een spannende en snelle wedstrijd, is het WSC mogen gelukken, Zwaluw in eigen huis een flinke en verdiende 14 nederlaag toe te brengen. In dezen wedstrijd heeft WSC weer be wezen, dat zij werkelijk wat in haar mars heeft en een enthousiast cn vlot partijtje voetbal ten beste gegeven, waar tegen de Vughtenarcn op den duur niet waren opgewassen. Even na de rust zag het er naar uit, dat de Zwaluw de over hand zou krijgen. WSC had toen een klei ne inzinking, maar manmoedig doorzet ten deed weldra de kansen keeren ten gunste der Waalwijkers, die toen verder het spel in handen hielden en de gast- heeren geen kans meer gaven. W.S.C.—Nevelo. Het is een opvallend verschijnsel, dat er verschillende ploegen zijn, die op vreemde terreinen betere wedstrijden spelen, dan in eigen omgeving. Deze eigenaardigheid is Nevelo in hoogste ma te eigen. Oordeel slechts de 15 over winning bij Helmondia behaald en de ne derlaag op eigen terrein tegen Brabantia. Het wordt daarom voor WSC a.s. Zon dag oppassen. Een verdiende Baardwijk-zege. De met zooveel belangstelling tegemoet geziene derby RWBBaardwijk, waar- van vooral voor eerstgenoemde zooveel afhing, is geëindigd in een volkomen ver diende overwinning voor Baardwijk. liet spel dat de gasten dezen middag demon streerden, stak gunstig bij dat der RW ti ers af welke laatsten dezen middag een slechten wedstrijd speelden. Vrijwel alle spelers waren behept met de fout, den bal te lang bij zich te houden, waardoor Baardwijk steeds gelegenheid kreeg tij dig in te grijpen. Vooral de backs der tri colores waren er hopeloos uit, waai door de bezoekers talrijke kansen kregen, die zij echter slechts ten deele wisten te be nutten. RWB speelde dezen middag ietwat on zeker. Er stond voor haar ook zooveel op het spel, terwijl Baardwijk daartegen over een kalm weldoordacht spel stelde. De zenuwen hebben ten nadeele van RWB zoodoende een ongunstigen rol ge speeld, maar dat dit vrijwel den geheelen wedstrijd moest voortduren, kunnen wij moeilijk aannemen, zoodat deze veront schuldiging slechts gedeeltelijk op gaat. Met dat al is de RWB-voorsprong, van drie punten verminderd tot één punt en de tricolores zullen de nog komende wedstrijden met meer overtuiging moe ten spelen, willen zij dien voorsprong behouden zien. Het verloop. Baardwykers aanvallend en moet de RWB-verdediging handelend optreden, hetgeen haar goed afgaat. De Overlaters zijn een weinig in de meerderheid en ondernemen menige goede aanval. Bij een hiervan maakt een der RWB-backs hands in het strafschop-gebied met als gevolg een penalty. Deze levert echter niets op, doch vlak daarop moet weer de paal redding voor de gastheeren bren gen. Langzamerhand raakt thans het spel meer verdeeld en de bezoekers krijgen een uiterst spannenden match te zien me vlugge aanvallen aan beide kanten. Na ongeveer 35 minuten spelen komt bij een RWB-aanval de bal in het bezit van haar centervoor, die zich vrijspeelt en on houdbaar inkogelt 10. Het spelbeeld wijzigt zich niet en zonder dat er nog verder gescoord wordt breekt de rust aan. In de tweede helft loopen beide elf tallen weer hard van stapel en zijn de attaques der gasten gevaarlijker en beter van opzet dan van de tegenpartij. Toch duurt het nog vrij lang voor de lang ver wachte gelijkmaker komt. Een wegens hands toegewezen penalty wordt door v. Tuijl goed benut, 11. Nadat eenige R.W.B.-aanvallen zijn afgeslagen door dat zy het spel te kort hield en er te veel gepingeld werd, wordt een vrije trap aan Baardwijk toegekend even bui ten het srafschopgebied. Rechtsbuiten Lombarts belast zich hiermee en fraai weet hij op 't doel te kogelen. Van het lichaam van den keeper springt de bal het veld weer in waar nu de vlugge rechtsbinnen er bij is cn onhoudbaar weet te doelpunten, 12. De thuisclub, door dezen achterstand niet ontmoedigd, onderneemt nu goede aanvallen op het doel der bezoekers. Thans toont de verdediging zich op zijn best en weet niet alleen het bezwaar te keeren, maar ziet tevens nog kans de ei gen voorhoede aan het werk te zetten. De strijd blijft spannend en wanneer de rechtsbuiten van R.W.B. spoedig daarna kans ziet om den gelijkmaker te scoren, uit een snelle doorbraak, is alles nog mogelijk; 22. Om beurten gaan de voorhoeden hun geluk beproeven, totdat de geel-zwarten op het middenveld een vrije trap te ne men krijgen. De rechtshalf zal dit von nis voltrekken cn schitterend plaatst hij meteen den bal in de uiterste boven hoek, 23. Kort daarop ontkomt nu het Baardwijk-doel aan een doorboring, wanneer de thuisclub een penalty krijgt toegewezen. Deze wordt goed genomen, doch even fraai door Pullens ge stopt. Nauwelijks is de bal weer in het veld, of Eekels moet aan den anderen kant handelend optreden ten koste van een corner. Goed wordt deze genomen; een doelworsteling is het gevolg en of schoon diverse spelers voor doel op den grond liggen, weet toch centervoor Yer- heijden het net te vinden, 24. In de nog weinig resteerende minuten blijven de Overlaters iets in de meer derheid, doch tot doelpunten komt het niet meer. R. K. C. Ofschoon ons eerste elftal vrijaf had. was. het toch een goede dag voor haar. daar R W. B. zoo vriendelijk .was de eer aan Baardwijk te laten. Zoodoende heeft de Combinatie de kan sen weer geheel in eigen handen. Het 2e elftal maakte een goede beurt door de reserves van W.S.C. in eigen huis met een 1—0 overwinning te kloppen. De overige uitslagen luidden als volgt: RKC III—RKTVV III RKC IV-RKTVV IV RKC V—RKTVV VII Junioren: RKC C-DESK B DESK A—RKC A 4—6 2-5 2-3 0-1 1-1 MINSTENS 30 DOODEN DOOR ORKAAN EN KOUDE IN DE V. S. Minnesota en de aangrenzende Wanneer om even over twee beginnen geblazen wordt, zijn beide ploegen volle dig en heeft de thuisclub de zon in het gexicht. Direct vanaf den aftrap zijn de In Noordelijke Staten der V. S. woedt een orkaan, welke gepaard gaat met hevige koude, welke reeds aan min stens dertig menschen het leven gekost heeft. Het noodweer heeft groote scha de toegebracht aan particulier bezit, het telefoonverkeer verbroken en elk rij- verkeer over uitgestrekte gebieden on mogelijk gemaakt. De meeste sterfge vallen zijn ontstaan, doordat automobi listen, die door den storm werden over vallen, uit hun wagen stapten om er gens tegen den orkaan en de koude te schuilen. Daarbij zijn verscheidene men schen doodgevroren. De storm bereikte een snelheid van 85 mijl per uur. Té Morrhead in Minnesota moesten 2000 menschen den nacht doorbrengen in een school, daar zij hun woningen niet meer konden bereiken. MIJNWERKER GEDOOD. Bij zijn arbeid in de ondergrondsche werken van staatsmijn Hendrik is de 28-jarige mijnwerker T., gewoond heb bende Langenberg te Brunssum, onder vallend gesteente geraakt. Het slacht offer werd met zware inwendige kneu zingen onder den zwaren last vandaan gehaald, waarna de dood spoedig in trad. T. was gehuwd en vader van een kind. AANSLAG OP ZIJN HOSPITA. De politie is Zondag ter assistentie geroepen in een woning aan de Wal decklaan te Hilversum, waar een vrouw met een mes was gestoken. De recher che trof er een 62-jarigen oud-musicus, V., die in een vlaag van drift zijn hos pita met een aardappelmesje verschil lende malen had gestoken, waardoor zij bloedende wonden aan hoofd en ar men had opgeloopen. Een in de buurt wonende arts verleende de eerste hulp.. V. is opgesloten.

Echo van het Zuiden | 1941 | | pagina 3