Gemeenteraad Eethen. SPORT UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING £ea Öppd&ic&zKtjQ, PIET ELSHOUT 60 JAAR. Uw Zenuwen SPRANG-CAPELLE. PETROLEUH_DISTRIBUTIE. «5» Mijnhardt's Zenuwtabletten W. Mandemakers 69 W. Mandemakers Czn. 75 J. Haverhals 47 D. Verhagen 75 W. Sulstcrs 64 M. de Jong 75 405 „T. O. P." A. Timmermans 75 v. Amersdorfer 44 G. Kipping 75 J. Vrijhoeven 69 J. Slaats 75 Dieleman 32 370 De motorbrandspuit op de kraaiennesten. Goedkeuring contract met de Waterleiding-Mij. De raad dezer gemeente kwam j.l. Woensdagmiddag in voltallige verga dering bijeen onder leiding van burge meester v. d. Schans. Besloten werd de veldwachters voort aan vrije kleeding te geven en geen kleedingtoeslag meer, daar deze werd afgetrokken van den pensioengrond slag en de vrije kleeding niet. Voor het jaar 1941 zal aan B-steun weer een bedrag worden beschikbaar gesteld, voor 24 wërkloozen en 17 klei ne boeren en tuinders. De gemeente zal daarin 65.moeten bijdragen. Op een desbetreffend verzoek werd aan Mej. Goudriaan eervol ontslag verleend als onderwijzeres met ingang van 1 April. Daar de stukken van den inspecteur nog niet zijn teruggekomen, werd de benoeming van een nieuwe onderwijzeres aangehouden tot de vol gende vergadering. De rekeningen en begrootingen van de Burg. Armbesturen werden vervol gens aangeboden en voor onderzoek in handen gesteld van een commissie be staande uit de vijf raadsleden. De be noeming van leden van de B. Armbe sturen werd aangehouden, tot de reke ningen en begrootingen zijn nagezien. De begrooting 1941 moet enkele in grijpende wijzigingen ondergaan, ver band houdende met de nieuwefinan- cieele regelingen tusschen Rijk en Ge meente. De voorzitter zegt dgt van de ze regelingen de gemeente niet slechter wordt. De inkomsten en uitgaven wor den met een bedrag van 9496,14 ver hoogd en de post onvoorziene uitgaven wordt daardoor gebracht op 2506.14. Vervolgens stelt de voorzitter aan de orde: goedkeuring van het contract be treffende de aan te leggen waterleiding. Spr. deelt mede dat er 458 huizen aan- sluitbaar zijn, waarvan de gemeente voor 1941 niets garandeert, voor 1942 45 voor 1943 85 en voor 1944 en verder 95 De kosten van de ga rantie bedragen het aantal woningen dat minder wordt aangesloten dan we garandeeren, maal 12. Deze rege ling is niet onvoordeeliger dan die van andere gemeenten, terwijl wij ons vóór 1944 over de garantie zeker nog niet ongerust behoeven te maken. Het zou een groote uitzondering zijn als Eethen die 85 in 43 niet haalde. De moei lijkheid is dat de heele gemeente niet ineens kan worden aangesloten, daar Heesbe«n ~en-Doeveren zullen moeten wachten tot de materialen goedkooper zijn geworden. Weth. E. v. d. Beek is van meening dat het dan weer een lapmiddel wordt. Spr. zou liever gezien hebben, dat als er waterleiding komt, de heele gemeen te daarvan profiteert. Samen uit. samen thuis, zegt spr. De voorzitter is het geheel met den vorigen spr. eens. Het is een strop in deze omstandigheden. Ook de Tol, de Biesheuvel en een deel van de Hil kun nen om technische redenen thans niet aangesloten worden. Spr. meent dat dit evenwel geen bezwaar mag zijn om ook de andere deelen van de gemeente te laten wachten. De heer van Andel zegt dat de beste afnemers in Babiloniënbroek er ook al buiten vallen. Een inspecteur van de Waterleiding, de heer Meijer, wordt dan ter verga dering geroepen, om enkele toelichtin gen te geven. Deze zegt, dat men niet verder gaan kon, dan tot op een af stand van 40 M. van den weg. Oor spronkelijk was het plan, maar tot 25 M. te gaan, maar dan waren er meer dan 100 afgevallen en was de aanslui ting niet meer rendabel te maken. Voor degenen die verder dan 40 M. van den weg liggen, zou aansluiting mogelijk zijn, als zij de afname 10 jaar garan deeren. De maatschappij zou deze per sonen dan ook voor een gedeelte in de aansluitkosten tegemoet komen. Den heer van Everdingen spijt het dat hij geen afschrift van het contract heeft thuis gehad. Het is nu zoo moei lijk over de zaak een oordeel te vellen. De heer G. v. d. Beek sluit zich daar bij aan. De voorzitter heeft het contract na gezien, en heeft de vaste overtuiging dat de voetangels en klemmen zeer weinige zijn. Het bevat de gewone be palingen. waarbij de gemeente zich voor 40 jaar verbindt en geen andere menschen de concessie mag geven. Weth. Donken zegt, dat Doeveren en Heesbeen altijd zijn achtergesteld. De heer Meijer (Wlmij.) zegt dat aansluiting van Doeveren en Heesbeen niet mogelijk is. De kosten zouden meer dan 20.000.bedragen en het ren dement zou slechts ongeveer 950. zijn. De heer G. v. d. Beek is het niet eens met de garantie van de gemeente. Spr. is van mecning dat in de vorige verga deringen besloten was, dat de gemeen te geheel vrij zou blijven van eenige verplichting. Hij is niet tegen waterlei ding, maar meent toch, dat men in de ze moeilijke tijden de menschen niet voor nieuwe lasten moet zetten, terwijl ook de gemeente geen nieuwe ver plichtingen moet aanvaarden. De heer van Everdingen meende ook dat de gemeente zich tot niets verplicht had. De voorzitter wijst dan breedvoerig op het groote belang van goed water voor de volksgezondheid. Wat de ga rantie betreft, zegt spr., dat de heeren van der Beek en van Everdingen niet juist zijn. De raad heeft wel degelijk besloten om een garantie te geven. Er zou trouwens geen enkele maatschappij zijn, die zonder garantie het risico van vele niet-aansluitingen zou nemen. Het contract werd vervolgens met 5 tegen 2 stemmen goedgekeurd. Tegen stemden de heeren G. v. d. Beek en E. v. d. Beek (weth.). De regeling bezoldiging gemeente ambtenaren werd in dier voege gewij zigd, dat voor gehuwde personen in ge meentedienst een duurtetoeslag zal worden toegekend van 6 mits zij een salaris genieten van minder dan 1900.-. Eveneens werd een kinder toeslag ingevoerd. Van Jac.'Verdonk te Heesbeen en de Waal uit Andel waren verzoeken binnengekomen, om een voorschot voor de verbouwing van twee arbeiderswo ningen. Goedgekeurd werd een voor schot beschikbaar te stellen, mits over eenkomstig de? regeling, het Rijk daarin 2/3 bijdraagt. Tot slot werden een drietal perceel tjes grond onder ^Drongelen, waarvan de pacht was afgeloopen, onderhands weer aan dezelfde personen verhuurd. De voorzitter deelde nog mede, dat er hier een post zou komen van de Maréchaussé ressorteerende onder Wijk. De post zal drie a vier man groot zijn. Voorloopig zal er echter maar een onderofficier komen. Daarvoor werd een woning gehuurd van de gemeente voor 156.per jaar. De kosten van behangen en witten komen voor reke ning van den huurder. Eventueele her stellingskosten voor rekening der ge meente. Op Donderdag 3 April a.s. hoopt de heer Piet Elshout te Drunen zijn 60sten verjaardig te vieren. De heer Elshout, of beter gezegd Oome Piet, heeft in de Nederlandsche schoenenwereld een uitstekende naam en het product der Rex-schoenfabriek is alom bekend en geniet groote waar deering, wat genoegzaam blijkt uit 't feit dat de fabriek van Gebr. Elshout telkens en telkens nroet worden uitqe- breid. Het zal Oome Piet dien dag dan ook niet aan belangstelling ontbreken. De jarige zal vele gelukwenschen in. ont- (Foto „De Schoen vangst hebben te nemen, niet in het minst uit de eigen omgeving, welks be langen hij tevens zoovele jaren als raadslid heeft behartigd. De heer Elshout is een self-made man, die vanaf zijn 15 jaar alle fazen heeft doorloopen, up en downs heeft gekend. Vakkennis, levensmoed en arbeidszaamheid hebben hem de over winning doen behalen en zijn de oor zaken dat hij dezen dag met groote vreugde en voldoening mag vieren. Den jarige, zijn zoons en verdere familie onze gelukwenschen. Hierboven geven wij de foto van den jubilaris (middenin), omgeven door zijne vijf zoons, die in t Rex-bedrijf werkzaam zijn (fa. Gebrs. Elshout). slaap wordt weer rustig door het gebruik van Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten, N. V. B. Programma voor mórgen Afdeeling IV. Eerste klasse. BVV—PSV. Roermond—Eindhoven'. LongaNAG. - JulianaWillem II. MVV I.iniburgia. Helmond- XOAI). Tweede klasse C. R KTVVKolping. Nevelo—SVD. SchijndelWSC. Brabant iaHelmond ia. PieusZwaluw. ESV—TOP. Derde klasse I. BaardwijkBKC. RWB-Gudok. ZaltbommelPazo. Derde klasse K. RAG—DNL. Groen WitDESK. Roode SterBocimeer. Dongen—EKC. Vierde klasse I. WSC 2 Sporters. DESK 2Veersebe Bovs. Eerste klasse. De achterstand van drie punten op hel leidende PSV, geeft NAC nog steeds een redelijke kans op den titel. De Eindbo- venaren hebben immers nog vier wed strijden in het vooruitzicht en daarin kan nog veel gebeuren. Zoo wacht hen mor gen de lang niet makkelijke taak, van een uitwedstrijd tegen BVV. Het zou de eer ste maal niet zijn als de rood-witten hier struikelden en de gastheeren zullen mor gen ongetwijfeld alles in het werk stel len om de PSV kansen te nivelleeren. Met het oog daarop, zal NAC bij Longa haar beste beentje voor zetten en mocht PSV inderdaad verliezen en NAC win nen. dan kan hier nog veel gebeuren. De ontvangst van Eindhoven stelt Roer mond morgen in staat een voorsprong te behalen op Limburgia, want deze laat ste club, gaat bij MVV een nederlaag tege moet. De Limburgsche reis naar Juliana kan Willem II niet veel profijten brengen, al zullen de tricolores zich geducht in- j spannen, om toch nog een gelijk spel uit het vuur te sleepen. De precaire posit ie van Helmond zal er morgen niet beter j op worden, want NO AD wil natuurlijk den vollen buit en dat zal haar wel luk ken dok. Tweede klasse C. De bezetting van de bovenste plaats is hier al zoo goed als zeker weggelegd voor Picus, dat morgen tegen Zwaluw weer twee punten rijker wordt. Kolping zal den Eindhovenaren echter zoo lang mo gelijk blijven belagen en daardoor kan RKTVV wel van een gunstig resultaat te gen de Helmondenaren afzien. De strijd om de laatste plaats, als is dit een zeer negatieve, biedt echter nog vele perspec tieven. Behoudens ESV, dat trouwens morgen haar positie tegen TÓP wel wat kan verbeteren, maar onvermijdelijk de gradatiewedstrijden zal moeten spelen, zijn er hier nog verschillende clubs die naar de tweede plaats van onderen sol- liciteeren, waaraan al evenzeer bel de gradatiegevaar verbonden is. De strijd hierom wordt nog met. alle heftigheid ge streden. Zoo zal WSC morgen tegen Schijndel haar beste stukken in het veld moeten brengen om de veste der gasthee ren te kunnen belegeren met afdoende succes. Wordt daarbij ook maar een on derdeel der voetbalkunst over het hoofd gezien, dan is de zaak al verloren. Bra- bantia vaart ook nog steeds in een zeer onveilig schuitje, dat bij de minste storm lek slaat. Vermoedelijk zal met veel zee manskunst de Helmondia-aanval kunnen worden afgeslagen, temeer daar de Bra- bantia-boot in eigen wateren opereert. Tenslotte is daar Nevelo, dat met de meest verloren wedstrijden op één na brutaal in de bovenste helft van de ranglijst rondhangt, maar lang niet zeker van zich zelf is. Misschien wordt dit na morgen beter, als zij zich SVD tenminste van het lijf heeft kunnen houden, iets wat wij nog betwijfelen. Derde klasse I. Deze klas is zeker een der meest attrac tieve uit de geheele omgving, want hier beconcurreeren drie clubs elkaar op een dergelijke wijze, dat, nu het einde der competitie hier in zicht is, nog op geen stukken na uit te maken is, wie met de hoogste eer zal gaan loopen. Het eigen aardige geval doet zich daarbij voor, dat allen hun kansen nog in eigen handen hebben, maar de een de ander zal uit schakelen, omdat RKC nog tegen RWB moet en SET tevens nog een wedstrijd tegen de combinantie moet spelen. Het kan nog mooi worden! Daarvoor is het echter noodig dat RKC morgen van Baardwijk wint. Maar zij die de geel-zwarten den laatsten tijd aan het werk zagen weten wel dat dit lang niet mee zal vallen. Ook wij kunnen ons zoo maar niet of voor de een óf voor de an der uitspreken. Daarvoor zijn de kansen te veel verdeeld. Van spanning kan men echter in meer dan voldoende mate ver zekerd zijn. RWB heeft hel heel wat ge makkelijker, daar Gudok op bezoek komt. Een club weliswaar, die men niet moet onderschatten, maar waarvan RWB toch dient Ie winnen en zeker nu er zooveel op het spel staat. De ontmoeting Zaltbom mel—Pazo is van minder belang. De thuisclub zal zich hier wel de meerdere toonen. Derde klasse K. Ook hier is het pleit nog lang niet be slecht. De twee grootste matadoren gaan echter met angst en vreeze den dag van morgen tegemoet, want beiden wacht een uitwedstrijd, die lang niet mis is. Zoo moet DNL naar RAG, dat dergelijke be vliegingen kan krijgen, dat het bij de I. ij en a ren kwaad kersen eten is. Wij zijn daarom benieuwd hoe de kampioenspre- tendenlen zich zullen houden. DESK zit al evenzeer in haar rats, omdat Groen- de club mel het beste doelgemid- delde en nog een kleine kampioenskans de Kaatsheuvelnaren een zóó warme ontvangst bereiden zal, dat wij wel een beetje voor het wel en wee der Sporl- parkers vreezen. Roode Ster kan het drei gend degradatie-spoók ontvluchten als zij zich morgen Boeimeer van het lijf houdt iets waartoe wij de Sterren wel in staat' achten. Dongen heeft aan EKC wel het makkelijkste karweitje van allen Denk echter aan de sprongen van de in nood verkeerende kat, Dongenaren- Vierde klasse I. Den WSG-reserves wordt al spoedig ge legenheid geboden om de gevoelvolle ne derlaag van vorige week tegen Sporters |e wreken. Of dat haar ook lukken zal is een andere kwestie. DESK 2 zal wel zorgen dat Veersche Boys een nederlaag te incasseeren krfjgt. De Burgemeester van Sprang- Capelle geeft aan belanghebben den kennis, dat na 31 Maart a.s. voor verlichting in het huishouden geen petroleum meer zal worden verstrekt. Het is niet waarschijnlijk, dat voor bedrijfsverlichting wel petroleum zal beschikbaar ge steld worden. Aanvragen voor of verzoeken om toewijzing kannen derhalve achterwege blijven. De Burgemeester van Sprang-Capelle, SMIT. SPRANG. Predikbeurten Zondag 30 Maart 1941: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 2.30 uur Ds. A. Sirag. Geref. Kerk, v.m 930 uur leesdienst, nm. 5.30 uur Ds. E. Dijk van Vrijhoe- ve-Capelle. De Sociale Studieclub van den Christel. Besturenbond Sprang-Capelle houdt a.s. Maandagavond half acht, in de zaal van den Chr. Volksbond al hier haar jaarvergadering. Aan de orde: Onderwerp door dhr. E. Braspenning: „Zondagsrust en Zon dagsheiliging". J.l. Donderdagavond kwam de A.R.J.A. „Mr. Th. Heemskerk-' alhier, in de zaal van den Chr. Volksbond in vergadering bijeen, onder leiding van haar voorzitter, Ds. B. A. van Lummel. Na opening, Schriftlezing en gebed, werden de notulen der vorige vergade ring gelezen. De voorzitter behandelde hierna op duidelijke wijze aen onderwerp over De Ned. Unie. Naar aanleiding hiervan ontspon zich een leerzame gedachtenwisseling. Besloten werd de volgende bijeen komst te houden op 24 April. Eén nieuw lid trad tot de vereeniging toe. Na een woord van dank door den voorzitter, ging de heer v. Willigen- burg voor in dankgebed. CAPELLE. De Biljartvereeniging „De Witte Brug", gevestigd in het café van den beer E. Cové aan de Nieuwevaart, speelde haar eersten uitwedstrijd te Waalwijk tegen „T.O.P.", welke wed strijd met 35 caramboles eindigde in het voordeel van „De Witte Brug". Eindstand 405370. De steeds weer terugkeerende jaar getijden geven ons ongevraagde afwis seling. En waaraan hebben wij in de zen tijd meer behoefte? De lange win ter is nu weer geruimen tijd voorbij en vele huismoeders vooral, hebben de narigheden ervan ondervonden. De winter mag dan voor veten een naar seizoen zijn, het prettige is er toch ook aan verbonden al denk ik hier alleen maar aan de wetenschap, die men dan steeds bij zich draagt, dat de lente er onvermijdelijk op volgen moet. Daar behoeft nooit iemand zich druk om te maken. Het gaat van zelf. Het wintert op' tijd en het zomert op tijd. en wij moeten als brave menschen iederen dag nemen, zooals hij ons gegeven wordt. Het is prettig, dat wij ons tenminste daarover geen zorgen behoeven te ma ken. Het weer mag dan de eene dag eens wat minder mooi zijn dan de an dere, wij doen het er mee. Wat U? Pessimisten oordeelen over zulke za ken natuurlijk anders. Bij hen is het nooit goed en zij brommen als het re gent en zij brommen nog harder als de zon twee dagen lang op hun zure ge zichten geschenen heeft. Ik ben blij, dat ik niet bij dit gilde hoor. Een pes simist zegt: „bah wat is het weer slecht, veel slechter nog dan gisteren". Ik doe het in dat geval anders en ver klaar met een lachend gezicht onder een fiksche regenbui: „het weertje is vandaag minder mooi dan gisteren, vindt U niet?" „Minder mooi", dat klinkt toch veel aangenamer dan „slecht Het zijn juist die kleine din gen waar men op letten moet, en die het leven een veel prettiger aanzien geven. Zoek van de minder aangena me dingen steeds de zonzijde en zult er wel bij varen. Het ligt er maar pre cies aan, met wat voor oog men de wereld bekijkt. Het is nu voorjaar en deze tijd brengt nog al eens een regenbuitje mee. Ik voor mij vind zoo'n regentje op tijd wel gezellig. Het zou er raar uit gaan zien, als steeds de zon maar scheen en voor al in dezen tijd kunnen wij een „opfris- schertje" best gebruiken. De uitslag der onderling gespeelde wedstrijden was als volgt: „D.W. B." De hoogste series werden behaald door G. Kipping 20, D. Verhagen 13 en M. de Jong eveneens 13. Bij de dezer dagen gehouden stie- ren keu ring werden uit de gemeente Sprang-Capelle drie stamboekstieren goedgekeurd, en wel van A. A. Mi chael, Wed. Jac. de Bie en A. Snijders. Vanwege het Groene Kruis voor de gemeente Sprang-Capelle zal in 't Bondsgebouw te Sprang door Zuster Brondcrs uit Breda een moedercursus worden gegeven, welke zal aanvangen Dinsdag 20 Mei a.s. des avonds 7 uur. Voor deelname aan dezen cursus be staat gelegenheid tot aanmelding bij één der bestuursleden van de plaat selijke afdeeling van 't Groene Kruis, of bij de wijkverpleegster Zuster van der Velde, voor 1 Mei a.s. A.s. Zondag des morgens half tien en des namiddags half drie hoopt voor de Ned. Herv. gemeente alhier óp te treden Ds. Oostenbrug. Voor de Ned. Herv. gemeente a. d. Loonschendijk hoopt a.s. Zondag des morgens 10 uur en, des namiddags drie uur op te treden Ds. Vroegindeweij. De van 17 tot 22 Maart in deze gemeente gehouden huislijsten-collec- te ten bate van Winterhulp Nederland, heeft opgebracht een bedrag van 156.14. In voorgaande jaren hadden de landbouwers aan den Capelschen Dijk, onder Capelle-Labbegat, veel schade aan hun gewassen onder vonden van de talrijke kraaien, die daar in de boomen langs den weg buizen. Speciaal de gewassen op de pas ontgonnen landerijen der maat schappij Utrecht, hetwelk een ruim complex is hadden veel schade te lijpen aan de tarwe, de erwten en de bieten. Om dit jaar dit euvel te voor komen, mede gedwongen door den eisch om de voedselvoorziening veilig te stellen, werd het krijschend volkje met alle kracht geweerd.

Echo van het Zuiden | 1941 | | pagina 2