KRUSCHE BURGERLIJKE STAND LAATSTE BERICHTEN Nog geen standpunt van Berlijn. Bij de bevoegde instanties der Rijkshoofdstad waren in de middag uren nog geen authentieke inlich tingen ontvangen over de gebeurte nissen te Belgrado. Men onthield zich daarom hier in officieele en in officieuze kringen van het be palen van eenig standpunt. De Führer onvangt Matsoeoka Besprekingen in den geest van hartelijke vriendschap De Führer heeft gistermiddag 4 uurin zijn werkkamer in de nieuwe Rijkskanselarij den Keizerlijk Japan- schen minister van Buitenlandsche Zaken, Matsoeoka, in tegenwoordig heid van den Rijksminister van Buitenlanksche Zaken, von Ribben- trop, voor een bespreking ontvangen. Bij het onderhoud waren verder aanwezig de Japansche ambassadeur te Berlijn, generaal Osjima, de Duitsche ambassadeur te Tokio, generaal Üit, alsmede de chef van (le Prasidialkanzlei, de minister van Staat; dr. Meissner. Minister Matsoeoka werd door den chef van het protocol, gezant breiherr von Dörnberg, per auto van hotel Bellevue naar de nieuwe Rijkskanselarij vergezeld. De Ber- lijnsche bevolking, die bij duizenden op den YVilhelmplats en in de Wil- helmstrasse bijeen was, bracht den hoogen Japanschen gast, wiens na dering door fanfares van de Hitler- jeugd werd aangekondigd, geestdrif tig huldebetoon. Op het binnenplein van de nieuwe Rijkskanselarij bewees een eerefor matie van de lijfwacht den Japan sche minister het militaire eerbetoon Aan htt portaal van de Rijkskanse larij wachtte de minister van Staat dr. Meissner, den Japansche minis ter op. Zooals van welingelichte zijde wordt gemeld, duurde de bespreking tusschen den Führer en den Japan- sche minister 2'/a uur. Naar men verder verneemt, is de bespreking gevoerd in den geest der hartelijke vriendschap, welke de beide landen vereenigt. Daarbij zouden alle actu- eele politieke vraagstukken ter spra ke gekomen zijn. HALIFAX OVER DUUR VAN DEN OORLOG. De Britsche ambassadeur te Was hington, Lord Halifax, heeft tijdens zijn verblijf te New York aan de pers een intervieuw toegestaan. Hij gaf als zijn oordeel te kennen, dat een over winning van de democratiën met ze kerheid te verwachten is, zelfs wan neer dit nog 20 jaar zou duren. De duur van den oorlog, aldus meende Halilax, zal. van de snelheid afhangen, waarmee Engeland van de zijde der V. S. hulp krijgt. Engeland verlaat zich op de ontwikkeling van de industrieele en economische kracht der Ver. Sta len, waarvan het de noodzakelijke werktuigen en speciaal schepen en an der materiaal hoopt te krijgen. Naar aanleiding van de tegenwoordige sta kingen in de Amerikaansche bewape- nings-industrie, merkte lord Halifax op, dat hij alles betreurt wat het tem po der Amerikaansche hulp voor En geland schade doet. Balastingamnestie. Het is gebleken, dat bij velen een misverstand bestaat wat betreft de afkondiging der belastingamnestie. De verordening, welke op 13 Maart verscheen, trad in werking o/ den dag harer afkondiging en verleent amnestie voor belastingverzwijgers, mds zij al het verzwegene, wat vermogens en inkomens betreft opgeven aan de belastingautori teiten voor 15 April a.s. Ten onrechte werd gemeend, dat men zich nog niet hiervoor be- IK ZAL JULLIE WEL KRIJGEN ".!k.zal Ju,lie vvcl krijgen", siste het strijkijzer en het werd gloeiend van ergernis. Wat hadden die waterdrup pels daar tusschen het strijkgoed toch voor een drukte op hun bolle-lijfjes! Dat rolde en tolde maar door elkaar, alsof er geen strijkijzer bestond! „\Y acht maar", pufte het ijzer: „Straks krijg ik je wel! Als ik jullie maar eerst onder m'n bereik heb!" „Hi-hi-hi" gichelden de waterdrup pels. „We zijn al lang in de lucht ver dwenen voor jij de kans krijgt ons helemaal op te drogen! Hi-hi-hi!" „Eva! Eva! Eefje, waar zit je dan toch? Open en dicht klapten alle ka merdeuren, maar Eva bleek nergens te zijn! Nu, besloot haar moeder, dan zit ze zeker hoog en droog op haar ei gen kamertje, want haar fiets staat in de gang en een Eva die op een vrije middag weg gaat zonder fiets, als het zulk mooi weer is, dat bestaat niet. Bovendien was het nu bijna drie uur en Eva had beloofd om drie uur te komen strijken. Dus klom moeder de drie trappen maar op naar Eva's kamertje. Dat enig-leuke kamertje, dat Eva's heilig dom was. En jawel, daar zat de jonge dame. Met vuurroode wangen en zo verdiept in een boek dat ze niet eens hoorde dat de kamerdeur werd ge opend. „Evatje, wat heb je beloofd?" vroeg moeder een beetje verwijtend. „O, mains, dat boek, U weet wel, dat van m'n verjaardag, is zoooo spannend..." „Dat je er mij helemaal door ver geet!" Eva haastte zich naar beneden. Het was waar, ze had afgesproken: „om drie uur kom ik U helpen" en moeder had er haar niet eens om gevraagd. Ze had 't uit zichzelf gezegd en nu zat ze tien minuten over drie nog met haar boek! Wat je beloofd had, moest je doen, vond Eva en ze gaf zichzelf een standje. „Gelukkig", blies het strijkijzer. „Nu zullen die natte druktemakers daar in de strijkmand wel gauw bedaren" en het schoof zich een beetje dichter naar Eva toe. Hoe eerder die begon te strij ken, hoe vlugger het die huppel-drup pels kon laten verdampen. Het ijzer schoof zich nog wat dichter naar Eva's handen toe, maar die begreep niets van de haast van 't ijzer en dacht, dat 't vallen zóu. Ze begreep het nog niet toen 't al voor de helft buiten de strijk- jdank stond, maar 't ijzer dacht niet aan vallen: 't ijzer wilde alleen maar zo gauw mogelijk de druppels te lijf. Maar het moest nog even geduld heb ben. Eva ging eerst eens uitzoeken wat ze wel zou gaan stryken. De zak doeken kwamen 't eerst aan de beurt. En nu kreeg het ijzer z'n kans! „Pss! pss! pss!" siste het. De drup pels vlogen de zakdoeken uit als klei ne wolkjes stoom. Het ijzer genoot. Maar tevreden was het nog niet. Want de waterdruppels gingen wel op de vlucht, maar dat gebeurde altijd als het ijzer in aantocht was, maar van daag moesten de druppels eens echt worden gestraft. Dan zouden ze het voortaan wel laten zo in de strijkmand te rumoeren en 't deftige ijzer in zijn rust le storen. Het ijzer moest en zou een paar waterdruppels vernietigen en ze geen kans geven als damp in de lucht te komen. „Zou de prins dat arme kind her derinnetje nog terugvinden? Die prins op dat prachtige paard? En hoe zou het verhaal verder aflopen? Vanavond ging ze vast weer verder lezen!" Dat waren Eva's gedachten en ze dacht helemaal niet aan het strijkijzer en ook niet aan de zakdoeken. „Psss- pss-pss!" „Hi-hi-hi!" „Wat was dat nou?" dacht Eva, maar, maar't was al te laat. In 't fijne kanten zakdoekje was al een gat gebrand. Verschrikt trok Eva 't snoer van het ijzer uit 't stopcon tact. Dat ijzer was veel te heet gewor den en dat alles kwam door dat boek. Opeens was het boek vergeten en een uur later lag al 't strijkgoed keu rig, netjes in de mand. Maar toen moe der Eva een pluimpje gaf, vertelde Eva haar van de verbrande zakdoek en ze vertelde ook hoe dat gekomen was. „Ik dacht nog steeds aan dien prins en dat herderinnetje. Mams, bent U heel erg boos?" „Neen", zei moeder, „want ik weet zeker, dat gebeurt immers geen twee de keer meer?" „Neen, mams, dat vast niet!" De strijkmand stond in een hoekje. Daarbinnen was 't muisstil. In de kast stond het ijzer en... glom van genoe gen? Dat zou je zo denken, maar dat is helemaal niet waar. Zeker, het ijzer had de waterdruppels „gekregen"! Een paar had het helemaal verdampt on der z'n gewicht. En de zakdoek had daardoor een gat gekregen. Maar het had geluisterd naar de stem van de Haat en daarnaar gehandeld. En een overwinning, die je behaalt door een haat-daad, daar is nu alle aardigheid af. En als een strijkijzer dat nu al on dervindt, dan hoeven wij aan zoiets helemaal niet te beginnen, want dan zouden we ons later geen raad weten van spijt. „GRAPJAS 9". Je hebt van die cijfers, die er o zo onschuldig uitzien, maar die van die streekjes hebben, die je nu helemaal niet achter hen zou zoeken. Daar heb je nu de „9Op 't oog, een gemoede lijk nulletje met een krulstaart. Maar pas op! Hij heeft meer in z'n mars! Hij is een grapjas en dat niet alleen. Hij weet je bovendien aan het rekenen te krijgen. Dat zal ik je laten zien. Neen, ik laat 't niet zien, je moet 't zelf uitrekenen. Vooruit! Een vel pa pier en een potlood en dan kunnen we beginnen, 't Volgende getal: 12345679 moet je vermenigvuldigen met 9. Daar na 't zelfde getal met 2 x 9 is 18. Dan met 3 x 9 of 27. Vervolgens met 36, 45, 54, 63, 72 en 81. Wat er als uit komst te zien komt, zal zeker op je lachspieren werken. Want als je ver menigvuldigingen kloppen, dan moe ten déze uitkomsten op je papier staan: 111111111 222222222 333333333 444444444 555555555 666666666 777777777 999999999 Nou? is de 9 een grapjas of niet? En krijgt hij je niet aan 't rekenen? met vol elan in den stryd Ie werpen. Te gen Zwaluw en Nevelo bewezen de Zwar ten nog, werkelijk tot goede prestaties in staatj te zijn. Wij vertrouwen daarom, dal dit ook morgen zoo is en wenschen hen voor morgen veel succes. De reis naar Schyndel wordt per bus gemaakt, eenige plaatsen worden voor supporters gereserveerd. Vertrek 12 uur. W.S.C. 2Sporters. Voor de thuisblijvers valt er ook nog wel wat te genieten, in den vorm van bo- vengenoeniüen wedstrijd. De reserves hebben nog een zware Drunensche ne derlaag goed te maken, terwijl haar pun- tenbezit beslist wel wat aanvulling be hoeft. Daarom morgen je beste beentje voor WSG'ers. R. W. B. W.B.Gudok7 «S Voor RWB slaat er Zondag een thuis wedstrijd .op 't program. Het hier lang niet onbekende Gutlok komt den stryd te gen de RWB'ers aanbinden. Is iedere nog te spelen wedstrijd voor RWB van het grootste belang, daar er geen enkele punt meer verspeeld mag worden wil men aan den wedloop voor de bovenste plaats blijven meedoen, voor Gudok is dit zeker niet minder, al is het hier juist anders om, zij verkeert nu nog in degradatie, gevaar. Toch heeft Gudok geen zwakke ploeg, integendeel haar benarde positie is niet in overeenstemming met het spel dat zij demonstreert, kortom zij heeft een elftal dat hel iedere tegenstander danig lastig kan maken. Haar overwinning op SE1 is hiervan het beste' bewijs. Wij zijn er dan ook van overtuigd, dat RWB het lang niet gemakkelijk zal hebben en zich zeker niet in de waan moet laten bren gen haar tegenstander te onderschatten of het wat nonchalant op te nemen. Wil len de RWB'ers dezen wedstrijd tot een goed einde brengen, hun stand op de ranglijst eischt dit, dan zullen 'zij er re kening mee moeten houden dat een kat in 't nauw rare sprongen kan maken. Laten wij hopen dat zij hier allen ten volle van overtuigd zijn, eerst dan zien wij dezen wedstrijd met vertrouwen te gemoet. Aanvang om 2 uur. Zoowel hel tweede als het derde elf tal zijn vrij. BAARDWIJK. BaardwijkB.K.C. De wedstrijd van den day. op dat zij al op den goeden weg is. Zullen zich nu de ouderen zoo maar door de jongeren laten verslaan? Ten tweede de eer van een kampioen schap staat hier op het spel. Door de uislagen van de laatste weken in deze afdeeling zijn de diverse elftallen zóó dicht elkaar genaderd dat er nog van alles mogelijk is en er nog moeilijk te zeggen valt wie met de eerste plaats zal gaan strijken. Ongetwijfeld heeft de combinatie betere kansen dan de Overla- ters. Deze Jaatsicn kunnen echter nog een hartelijk woordje meespreken. Bij een eventueele overwinning op de Waalwij- kers komen zij er zelfs goed voor te staan. Ten derde, de nederlaag die de Geel zwarten leden bij het eerste treffen tus- schen deze twee tegenstanders, ligt hun nog versch in het geheugen. Het spreekt vanzelf dat zij hiervoor revanche willen nemen en op overtuigende wijze willen aantoonen dat zij absoluut niet de min dere zijn van de RKC. Ten vierde na de vorstperiode zijn de Baardwijkenaren zwak begonnen. De laatste drie matches werden echter door hen telkens op een dusdanige manier ge wonnen dat hier verder commentaar overbodig is. Na een fraaie zege op Gu dok met 2 gaven zij Pazo voor de eer ste maal dit jaar in Oisterwijk in deze competitie een nederlaag te slikken het geen nog geen enkele ploeg heeft kunnen verbeteren. De daarop volgende Zondag konden ook de leiders RWB den op- marsch der Juliana-menschen niet stuiten en moesten de overwinning met 42 aan haar laten. Zegt dit dus niet voldoende. Len elftal in dezen vorm blijft voor el- ken tegenstander een bijna onoverkome lijke hinderpaal. Lit bovenstaande blijkt dat wij ons aan een voorspelling niet kunnen wagen. Ze ker is het niettemin dat de bezoekers waar voor hun geld zullen krijgen en voor deze ontmoeting een buitengewoon ^roote belangstelling bestaat. Op de eerste plaats natuurlijk van hen die er het naaste by betrokken zijn. Doch ook de andere belanghebbenden en dit zijn vooral RWB en SET zullen ongetwij feld naar den Overlaat komen om hun kansen al dan niet verbeterd te zien. Het Bestuur van Baardwijk heeft alle mogelijke maatregelen genomen om een en ander een ordelijk verloop te doen hebben. De loketten gaan reeds om twee uur open, zoodat bij een beetje medewer king van den kant van het publiek alles van een leien dakje kan gaan. 'Alle Lijders aan Rheumatsek moesten de eenvoudige Kruschen-kuur volgen, zooals miljoenen menschen over de heele wereld dat dagelijks doen. Kruschen zal ook U uitkomst brengen I ^Daarom, neem óók onder voortdu rende controle van scheikun dige-apotheker G. J. Logger Bij apoth. en drog. 1.47, 0.76, 0.41. Bardwijk 2Willem III. Zelden zijn hierbij zoovelen geïn teresseerd geweest als nu. Is hel nog wel noodig iets over deze ontmoeting te zeggen? Rechtuit gespro ken neen, want wie heeft hierover de laatste dagen niet gehoord? Reeds meer dan een week eischt dit treffen de aan dacht van allen op, en vormt zij hel ge sprek van den dag. En terecht, want in derdaad wordt morgen in den Overlaat om half drie iets bijzonders op voetbal- gebied gepresenteerd. Laat ons slechts enkele feiten noem'en. Op de eerste plaats het plaatselijke ka rakter. Steeds oefent dit op het publiek een grooie aantrekkingskracht uit. Altijd zyn bij een derby factoren aanwezig die men anders niet of in veel mindere ma le aantreft. De rivaliteit is aanmerkelijk grooter, de plaatselijke eer speelt een rol, enz. Dit alles wordt nog vergroot doordat beide tegenstanders van geheel verschil lend karakter zijn. Aan de eene kant een oude vcreeniging met beproefde krach ten die reeds vaak bewezen heeft terde ge mee te tellen in de voetbalgemeen schap. Aan den anderen kant een pas onge richte club wier naam nog gevestigd moe worden en die zich pok zoodra mo gelijk, wil maken tot een gevreesde te- gensander voor iedereen. De reeds be haalde resultaten wijzen er trouwens wel hun kant, vooral nu Baardwijk de laatste wedstrijden in topvorm is gekomen, en vanzelfsprekend op revanche belust is. Over wajt er op het spel staat behoe ven wij verder niet meer uit te weiden, daarvan zullen de RKC'ers zelf voldoen de van doordrongen zijn. Ook niet te vlug den moed opgeven, bij een eventueelen achterstand, want vooral bij het voetbal spel zijn de kansen vlug gekeerd. Dus al len je uiterste best gedaan, en volhouden tot het laatste oogenblik van den match. De reserves hebben een Zondag vrij, wat zij na he,t mooie succes van vorige week wel hebben verdiend. De 3 andere elftallen gaan wederom als vorige week naar Tilburg, waarbij Plu- vius hopenlijk zijn gaven niet zoo ryk zal neerstorten als vorige keer. DAMMEN. W.n.V.-clubcompetitie. De 1.1. Dinsdag gespeelde partijen der onedrlinge clubcompetitie in haar speel zaal „De Molenvliet" alhier, brachten de navolgende uitslagen: A. PijnenburgFr. v. d. Gouw II 20 H. v. d. HammenA. Damen 20 Fr. v. MiinsterG de Werd 20 A. v. EngelenJ. v. d. Gouw 20 M. KoningsA. v. d. Gouw 02 J. HollemansK. v. Gelder 11 C. BiekensH. v. Gelder 20 A. v. d. GouwA. Damen 20 H. BrouwersH. v. Gelder 20 M KoningsFr v. Miinster 02 H. BrouwersFr. v. d. Gouw II 20 De stand der bovenstaande clubcom- als volgt Als voorwedstrijd wordt om twaalf uur bovenvermelde ontmoeting gespeeld. Geel-Zwarten pak de zaken van begin af aan goed aan want Uw tegenstander is van niet te onderschatten kracht. Sus- ces. R. K. C. Programma voor Zondag a.s.: BaardwijkRKC. RKTVV 3—RKC 3. RKTVV 4—RKC 4. Rood-Blauw 3—RKC 5. Junioren: Desk B—RKC A. RKC B—RKC C. De clou van het programma vormt na tuurlijk de derby, welke in de Overlaat afgewerkt zal worden. Het spreekwoord: „De laatste loodjes wegen het zwaarst" kan hier gerust ten berde gebracht worden, want dit is op de 3 laatste wedstrijden van RKC, al bijzon der toepasselijk. Van de 3 gegadigden heeft ongetwijfeld SET de beste kansen, temeer daar RKC en RWB nog tegen el kaar spelen, wat dus tot puntenverlies van een van beiden de onvermijdelijke oorzaak zal vormen. Wil RKC haar kans blijven behouden, dan moet Zondag a.s. de volle buit in dé wacht gesleept worden. Of dit lukken zal is een vraag, waarop wij liever het ant woord schuldig blijven want plaatselijke A. v. d. Gouw Fr. v. Munster H. v. d. Hammen A. v. Engelen H. Brouwers Fr. v. d. Gouw I Fr. v. d. Gouw II G. de Werd A. Pijnenburg J. Hollemans J. v. d. Gouw K. v. Gelder C. Biekens A. Damen M. Konings H. v. Gelder C. Sastra kt tot 25 Maart is gesp. gw gel vrl. pt. 11 11 0 0 22 11 9 1 1 19 11 9 0 2 18 11 8 2 1 18 12 7 1 4 15 10 7 0 3 14 9 4 0 5 8 9 4 0 5 8 9 4 0 5 8 9 3 1 5 7 8 3 0 5 7 10 2 2 6 6 6 2 0 4 4 9 2 0 7 4 11 2 0 9 4 10 1 1 8 3 9 1 0 8 2 WAALWIJK. Opgave over 't tijdvak van 21 tot 28 Maart '41. Geboren: Wilhelmus z.v. J. Klijn-Beerens, wonende te Loonopzand. Cornelis Johan Jozef Maria z.v. H. J. M. van Berkel-Verhoe ven. Adria- nus Wilhelmus Maria z.v. J. Chr. Schellekens- van der Avoird. Overleden: Adr. van Herwijnen, echtg. van G. A. van Meuijen oud 61 jaren. Huw.-aangiften: A. A. Schilders 27 jaren alhier en G. M. van Engelen 28 jaren, te Tilburg. Ingekomen: A. J. de Vaan van Rheden; Aa. G. Peterse van Dussen; Aa. H. Geraerts van Venlo; Ca. Schouten van 's-Gravenhage; Ca. P. Dekkers van Eindhoven: J. J. A. Moll van Arcen ca.; Th. A. A. van Slobbe van Breda: Ma. C. Kwetters van Heusden Vertrokken: J. van Gammeren naar Eethen; Ja. de Jong naar Oss; Aa. Bouman naar Eethen; J. van der Hennen naar Drunen; Ma. H. E. Roelink naar Zuilen; M. Oerlemans naar Eindhoven; J. Rom- bouts naar Eindhoven; J. H. Ruiten naar Leiden. LOONOPZAND. Vanaf 20 t/m. 26 Maart 1941. Geboren Hendrika Gerarda, dv. J. A. v. d. ïel-Vugts. Dirk, zv. G. v. Beek-v. Nuuren. Jacobus Nicolaas Maria, zv. VS. v. d. Velden-Ligtvoeit. Cornelis Adrianus zv. P. C. v. Dongen-Kroot. Jacobus Johannes Jozef zv. G. P Groot- swagers-v. Boxtel. Adriana Cornelia Maria dv. G. P. Grootswagers-v. Boxtel. Marinus Henricus Cornelis zv. P. c! Suoss-Wellerd. -• Josephus Cornelis Ma- na zv P. J. Dingemans-Emmen. Hen- drikus Lambertus Cornelis zv. C. M. Valk- de Peffer. Overleden: Th. den Ouden, 88 jaren. G. C. A. M. v. Gorkom, zestien maanden, zv. C J v Gorkom-Kroot. Aa. Ha. Kleyngeld, dv. A. Kleyngeld-Geijbels. W. Kuypers, wed. van Aa. Deltour, 83 jaren. Aa. a. v. d. Wee, 75 jaren. Huwelijksaangiften N. J. v. Hoof, 26 jaren, wonende te Waalwijk en Ca. Beerens, 28 jaren, wo nende alhier. L. v. Dyk, 25 jaren, en Iha. Hoevenaar, 24 jaren, beiden alhier. UNIFORME SLUITING KRUIDENIERSZAKEN. Na 1 April 7 uur 's avonds en Zaterdags om 8 uur. Alle kruideniersbedrijven zullen van 1 April af des avonds om zeven uur gesloten zijn en des Zaterdags om acht uur. Deze regeling, door onderling overleg tusschen de belanghebbenden tot stand gekomen, geldt voorloopig voor de zomermaanden. Men moet er rekening mee houden, dat de verduis teringsmaatregelen in den komenden winter een vervroeging van het slui tingsuur noodzakelijk kunnen maken. OORLOGSNIEUWS. De vesting Keren en de stad Harrar zijn door de Britten, El Agheila (in Syrië) is door Italiaansche en Duitsche eenheden bezet. De actie tegen de koopvaardijvloot duurt onverminderd voort; er is weer 38.500 ton vernietigd en 44.000 ton be schadigd. door HANNIE FRANKEN.

Echo van het Zuiden | 1941 | | pagina 6