G emeenteraad verslagen* voeringsbesluit ingevolge de verorde ning betreffende het beperken van werk. Artikel 1 van laatstgenoemd besluit komt nu te luiden als volgt: Het is den leiders van landbouw-, industrie- en handelsbedrijven, als mede dengenen, die een vrij beroep uit oefenen, verboden: 1. Het werk in het bedrijf of in hel vrije beroep tijdelijk of voorgoed stop te zetten. 2. Den werktijd van werknemers tot minder dan 36 uren in de week in te korten. 3. werknemers te ontslaan, tenzij artikel 1639p van het Burgerlijk Wet boek toepasselijk is. NIEUWE BURGEMEESTER VAN LEIDEN. Mr. De Ruyter van Steveninck. De Rijkscommissaris heeft met'in- gang van 31 Maart 1941 den burge meester van de stad Leiden, mr. A. van de Sande Bakhuyzen, eervol ont slag verleend met toekenning van pen sioen. Tot zijn opvolger heeft de Rijks commissaris met ingang van 14 April 1941 majoor mr. R. N. de Ruyter van Steveninck, thans leider van de juri dische afdeeling in het afwikkelings bureau van het departement van De fensie benoemd. In den tijd tot 15 April neemt de be voegde wethouder de functie waar. Om deze geainputeerden hun ver lies zooveel mogelijk te vergoeden, werden en worden nog steeds kunst ledematen voor hen vervaardigd, het geen in de orthopacdische werkplaats van het Militaire Hospitaal geschiedt. Dit werk vereischt een geroutineerd vakmanschap en een uitermate groot geduld. Steeds weer moeten kleine verande ringen worden aangebracht, totdat de prothese eindelijk zonder pijn te ver oorzaken gebruikt kan worden. Behalve het lichte aluminium, wor den leer en speciaal lindenhout, als materiaal gebruikt, waarbij met 't leer tot nu toe de beste resultaten zijn be reikt. Natuurlijk kunnen de kunstledema ten die van de natuur niet vervangen, maar in vele gevallen vooral wan neer het een been of voet betreft kan na eenige oetening de drager zich er zoo van bedienen, dat hij afge zien van zware werkzaamheden een normale plaats in de maatschappij kan innemen. DE NEDERLANDSCHE BANK. Officieel wordt medegedeeld: De commissaris bij de Nederland- sche Bank, Ministerialdirektor Z.B.V. staatsraad ohltat is door de hoog ste rijksautoriteiten voor een gewich tige functie elders in het buitenland bestemd. Dientengevolge heeft de Rijksc om- missaris voor het bezette Nederland- sche gebied, Rijksminister Seyss In- quart, staatsraad Wohltat van zijn functie als commissaris bij de Neder- landsche Bank ontheven, terwijl hij hem voor de in deze functie bewezen diensten zijn dank betuigde. 1 cgelijkertijd heeft de Rijkscommis saris den rijksbankdirecteur dr. AI- bert-Bühler tot commissaris bij de Ne derlandsche Bank benoemd. De com missaris bij de Nederlandsche Bank staat bij de uitoefening van zijn func tie onmiddellijk onder den commis saris-generaal voor financiën en eco nomie, minister dr. H. Fischböck. Aan dit bericht kan worden toege voegd, dat het de bedoeling is, dat dr. Wohltat zich naar het Verre Oosten zal begeven om speciaal met Japan oeconomische onderhandelingen te voeren. De heer Wohltat is met Japan zeer goed bekend. Zijn vader was er een uiterst geziene persoonlijkheid en de persoonlijke vriend van vele voor aanstaande persoonlijkheden. De overige verwondingen. ier en veertig gewonden moesten naar het oogleidersziekenhuis, waar voor vijf patiënten de medische hulp niet meer mocht baten, zoodat zij blind bleven. Dank zij het werk van de A.V.O. zijn drie van hen thans bezig met te leeren „typen terwijl de twee anderen nog niet zoover hersteld zijn, dat zij met het aanleeren van een of ander kun nen beginnen. Naast de afdeeling van de kaak- chirurgie, waarvan de meeste patiën ten ontslagen zijn, heeft men nog de neurologische afdeeling. De ernstige gevallen van verlammingen, tengevol ge van het leit dat het zenuwstelsel is geraakt, vereischen een zeer lange be handeling, waarbij electriseering en massage de voornaamste methoden van genezing vormen. departement van justitie hieromtrent een duidelijke instructie heeft gegeven volgens welke de bepalingen van het motor- en rijwielreglement nog onver minderd van kracht zijn. Zoo kan b.v. aldus de instructie een wielrijder nog een half uur na zonsondergang zonder licht rijden; wenscht hij ech ter in dien tijd toch zijn lichten te ont steken, dan zullen deze op de voorge schreven wijze afgeschermd moeten zijn. PARTICULIEREN, DIE ZELF TELEN Binnenkort zal een Akkerbouw-be- schikking verschijnen, waarin onder andere wordt vastgesteld, dat telers van akkerbouw-producten hun oogst ted beschikking zullen moeten stellen van de overheid of van daartoe dooi de overheid aangewezen lichamen. In het algemeen zal van deze ver plichting ontheffing worden verleend voor door particulieren op erfperceel- tjes en in volkstuintjes geteelde pro ducten, voor zoover de opbrengst niet meer bedraagt dan voor eigen gezin noodig is. De beoordeeling van de vraag, of er in de zich voordoende ge vallen inderdaad sprake is van volks tuintjes, zal door of vanwege de Pro vinciale Voedselcommissarissen ge schieden. HOOGER TABAKSHEFFING PAS 1 MEI. In verband met de verhooging van den tabaksaccijns, welke op 1 April in werking treedt, en de onzekerheid, welke tijdens de voorbereiding daar van bij de industrie en den handel be stond ten aanzien van den invloed van die verhooging op de detailprijzen van tabaksfabrikaten, is het wenschelijk voorgekomen de verhoogde heffing van omzetbelasting en invoerbelasting, welke voor deze artikelen op 1 April a.s. in werking zou treden, uit te stel len tot 1 Mei a.s. DE NEDERLANDSCHE UNIE. Een kadercentrum te Vught. Zaterdag j.l. heeft De Nederlandsche Unie te Vught een kadercentrum ge opend. Een groot buiten Wargasuyse is daartoe welwillend ter beschikking gesteld en in korten tijd in gereed heid gebracht. De opening geschiedde in intiemen kring. Van het Driemanschap waren aanwezig mr. J. Linthorst Homan en prof. dr. J. E. de Quay en verder vele functionarissen van de Unie. Mr. J. Linthorst Homan sprak een kort ope ningswoord, waarop dr. H. W. W. van der Wielen, één der leiders van het Centrum, geantwoord heeft. Dienzelf den middag nog werd met de kader werkzaamheden reeds een begin ge maakt. Reeds maanden geleden was de lei ding van De Unie begonnen met het organiseeren van kadercursussen- over het heele land. Deze werkzaamheden hebben thans hun centrum gevonden. Er zullen regelmatig cursussen wor den gegeven en de vorming van de Unie-kringen zal ook van dit centrum uit geschieden. GEMEENTERAAD HEUSDEN. Onder leiding van burgemeester Steemers kwam de raad dezer gemeen te Donderdagavond in openbare ver gadering bijeen. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van Ged. Staten, waarbij te Tot op heden is er al geweldig veel I kennen werd gegeven, dat de wijziging Er is veel gedaan. gedaan door het publiek voor „onze jongens". Het aantal cadeaux is phenomenaal. Het heeft letterlijk bloemen, sigaren, sigaretten enz. geregend. En toch blij ven er nog zoovele particuliere nooden die ook dringend om verlichting vra gen. De officieele instanties zorgen wel voor vele dingen, maar daarnaast moet er nog» heel wat komen van de parti culieren. Gironummer 37513. Zij, die het prachtige werk voor de oorlogsgewonden willen steunen een steun, die plicht is voor ieder goed Nederlander moeten hun bij dragen storten op het gironummer 37513. de en 20 LEIDING RADIO EN FILM. J. de Kloet benoemd. De secretaris-generaal van het parlement van Volksvoorlichting Kunsten heeft met ingang van Maart j.l. tot administrateur benoemd bij dit departement den heer J. de Kloet, die de afdeelingen radio en film onder zijn beheer heeft genomen. HOE GAAT HET MET DE OORLOGSGEWONDEN? Het werk voor de oorlogsgewonden omvat op de eerste plaats de medische hulp. Hiertoe zijn twintig artsen, één apo theker en één tandarts regelmatig in de weer, bijgestaan door 51 verpleeg sters en verplegers, die op hun beurt weer assistentie ontvangen van 29 leerling-verplegers. Zij allen stellen al les in het werk om de oorlogsgewon den zoo goed mogelijk weer op de been te helpen en zij mochten het genoegen smaken sinds Mei 1940 ongeveer 475 genezen patiënten naar huis te kun nen sturen. In het Militaire Hospitaal vertoeven thans nog 285 patiënten, terwijl dertig anderen in andere ziekenhuizen van de stad zijn ondergebracht. Negen bijna genezen gewonden ver toeven tot herstel nog op het land goed „Zuyleveld" te Zuilen. Door de administratie in het Mil. Hospitaal is een kaartsysteem aange legd van alle oorlogsgewonden, die er in behandeling zijn en waren. Hierin staat alles aangeteekend om trent het ziekteverloop en den aard der verwondingen. De A.V.O. (Arbeid voor Onvohvaar- digen) werd in den arm genomen om de genezen patiënten weer zoo goed mogelijk in de burgermaatschappij terug te brengen. Negentig geamputeerden. Over den aard der verwondingen deelde kolonel Broeders mede, dat de gevallen van ledematen-verwonding 't grootst in aantal waren, waaronder helaas negentig zoo ernstig gewonden waren, dat amputatie noodzakelijk bleek. Het geld wordt besteed om hen, die voor het vaderland gewond zijn, zoo veel mogelijk hun oude plaats in de burgermaatschappij terug te bezorgen en om hun, die dikwijls alles verloren, weer een kans in het leven te geven. HET BETALINGSVERKEER MET DUITSCHLAND. Deviezengrens opgeheven. 100 RM. 75.36. De Nederlandsche Bank te Amster dam deelt het volgende mede: Op 1 April 1941 houdt de deviezen- grens tusschen het bezette Nederland sche gebied en Duitschland op te be staan. Dientengevolge kan het weder- zijdsche betalingsverkeer zich in het algemeen wederom onmiddellijk over particuliere credietinstellingen, over de post enz. afwikkelen. Tusschen de beide circulatiebanken, De Nederlandsche Bank en de Deut sche Reichsbank, is sedert langen tijd overeengekomen, dat aan alle trans acties de waardeverhouding 100 RM. 75.36 wordt ten grondslag gelegd. Deze koersverhouding geldt voor de toekomst ook bij de wisseling van bankbiljetten en munten. RIJDEN MET LICHT OP. Van een half uur na zonsondergang tot een half uur vóór zonsopkomst. Het is bekend, dat ingevolge het motor- en rijwielreglement alle rij- en voertuigen de voorgeschreven ver lichting moeten voeren van een half uur na zonsondergang tot een half uur vóór zonsopkomst. De verduisterings voorschriften bepalen, dat verduisterd moet worden van zonsondergang tot zonsopkomst; dit voorschrift werd door sommige politic-autoriteiten al dus opgevat dat in afwijking van het motor- en rijwielreglement de ver lichting van rij- en voertuigen thans ontstoken zou moeten zijn van zons ondergang tot zonsopkomst. Reeds ge- ruimen tijd geleden vestigde de A.N.- W.B., die zich met deze opvatting niet kon vereenigen, de aandacht der be trokken autoriteiten op deze kwestie. Thans kan worden medegedeeld, dat de wnd. secretaris-generaal van het der bouwverordening niet kon worden goedgekeurd daar er niet uit blijkt, dat bij het bouwen voldoende toezicht zal worden uitgeoefend. Tengevolge daarvan stellen B. en W. voor, het raadsbesluit .tot wijziging der bouw verordening in te trekken en Ged. Sta ten te berichten, dat de gemeente on der voldoende bouwtoezicht beschikt, daar dit wordt uitgeoefend door den gemeente-architect. De raad gaat daarmee accoord. Besloten werd op het verzoek van de Slagersvereeniging om den Dins dagmiddag als verplichte sluitings middag voor alle slagerswinkels vast te stellen, werd goedgunstig beschikt. Van den heer L. Wassen was een verzoek binnengekomen om zijn sala ris met 25.te verhoogen en dit te brengen op 200.—. Wordt goedgekeurd. Eveneens werd goedgekeurd het la ger bezoldigd gehuwd gemeente-per soneel een tijdelijke toelage te verlee- nen van 6% op de bruto wedde, zoo deze niet meer bedraagt dan 1900. Aan de gemeente-veldwachter zal een kindertoelage van 75.— worden toe gekend. Voor B-steun werd een be drag beschikbaar gesteld van ƒ343.50. Wegens overlijden van den heer C. Verschuur werd de heer C. Merkx be noemd tot lid van het College Regen ten Godshuizen. De voorzitter stelt aan de orde in principe te besluiten tot verbouwing van de v.m. ULO-school, voor 't geven van gyinnastiek-onderwijs. De heer Vos merkt op dat er plan nen bestaan om hier weer een ULO- school gevestigd te krijgen. Spreker zou het jammer vinden als de v.m. school dan door deze verbouwing voor genoemd onderwijs verloren ging. Den voorzitter is zulks bekend en hij zegt toe dat de oprichting van deze school alle medewerking van het ge meentebestuur heeft. In verband daar mee wordt voorgesteld slechts in prin cipe te besluiten tot verbouwing, daar geen andere gelegenheid beschikbaar is. Mocht de stichting van de ULO- school doorgang vinden, dan zullen B. en W. natuurlijk naar een andere gelegenheid omzien. Wordt goedgekeurd. Aan het hoofd van den Luchtbe schermingsdienst wordt* een gratifi catie toegekend van 100. De heer Schmiehusen vraagt ten be hoeven van de paardenhouders het voetbalterrein niet in één, maar in meer perceelen te verhuren. Verder vraagt hij of de kooper van de boomen aan den Demert, de aldaar aan de be schoeiing geleden schade door het rooien der boomen zal vergoeden. De voorzitter zegt dat dit inderdaad het geval is. Van de opmerking be treffende het voetbalterrein zal spr. nota nemen. Sluiting. Cj170 /Vo45 1662'" Wijk C 100 f U57-75: Wijk Goedgekeurd. GEMEENTERAAD DUSSEN. De raad dezer gemeente kwam Vrijdagavond in openbare vergadering bijeen. Na de gebrui- klijke opening werden de notulen der vorige vergadering goedgekeurd. 1Ingekomen stukken. Ingekomea stukken, meest betrekking hebben de op goedgekeurde raadsbesluiten werden voor kennisgeving aangenomen* 2. Inrichting gymnastieklokaal openbare la gere school, wijk C 291a. Krachtens artikel 195 der lager onderwijswet 1920 is, met ingang van 1 Januari 1941, het on derwijs in lichamelijke oefening verplicht voor alle openbare scholen. In verband hiermede moet het gymnastieklokaal van de openbare la gere school in deze gemeente ten behoeve van dit onderwijs in orde worden gebracht. In over leg met den Inspecteur van het lager onderwijs en den gemeente-opzichter zal met de inrichting een bedrag van ongeveer 1700 gemoeid zijn, n.l. 400 voor het in orde brengen van het lokaal en 1300 voor aanschaffing der leer middelen. Voor de levering dezer leermiddelen kwam in aanmerking de N.V. „De Schelde" te Goes. Daar de materialen zeer schaarsch waren en in prijs stegen, hebben B. en W. inmiddels met genoemde vennootschap een afspraak betref fende de leermiddelen gemaakt. B. en W. heb ben zich de goedkeuring van den Raad, den Inspecteur voor het L.O. en van Gedeputeerde Staten voorbehouden en stellen voor overeen komstig het bovenstaande te besluiten. De heer van Rijswijk is het niet geheel en al met B. en W. eens. Spr. meent dat B. en W. ook bij andere firma's wel eens prijs hadden kunnen aanvragen. Hij stelt daarom voor, dat B. en W. den koop met „De Schelde" ongedaan maken en eerst nadere inlichtingen zullen in winnen. Dit voorstel van den heer van Rijswijk wordt door den raad goedgekeurd. 3. Aanvragen ingevolge artikel 72 l.o. wet 1920. Daar ook voor de bijzondere scholen met in gang van 1 Januari 1941 het onderwijs in licha melijke oefening verplicht is, hebben de vijf schoolbesturen in de gemeente aanvragen inge diend, om ten behoeve van hun scholen de voor stichting van lokaal en inrichting van terrein voor het onderwijs in lichamelijke oefe ning benoodigde gelden te mogen ontvangen. De R.K. Jongensschool, B 81 en de R.K. Jongensschool C 170, hebben elk een gymnas tieklokaal. Het in orde brengen dezer lokalen zal ongeveer een uitgave van ƒ1700 per lokaal vergen. Voor het dorp Dussen kunnen de leer lingen der R.K. Meisjesschool B 29 en de Chris telijke school A 93, zonder bezwaar gebruik maken van het gymnastieklokaal der R.K. Jon gensschool B 81. Hoewel voor het dorp Hank een gymnastieklokaal in orde zal worden ge bracht, n.l. dat van de openbare lagere school, zal, in verband met den afstand van deze school tot de twee bijzondere scholen, ook het gymnstieklokaal van de R.K. Jongensschool C 170, ingericht moeten worden. De leerlingen van de Meisjesschool welke in de onmiddellijke nabijheid van de Jongensschool is gelegen, kun nen van het lokaal dier school mede gebruik maken. Goedgekeurd. 4. Vaststelling verordening gemeenteveld wachter. De vaststelling eener geheel nieuwe verorde ning, regelende de eischen van benoembaarheid en bezoldiging van de veldwachters der ge meente Dussen is noodig, omdat de tegenwoor dige verordening is goedgekeurd tot 1 October 1940. In de ontwerp-verordening, welke in hoofdzaken gelijk is aan de vervallen verorde ning, is een artikel opgenomen, waarbij met in gang van 1 December 1940, aan een gehuwden veldwachter in vasten en tijdelijken dienst een tijdelijke toelage wordt verleend van zes ten honderd van de bruto wedde, voorzoover de bruto-wedde, vermeerderd met deze toelage een berag van 1900 's jaars niet overschrijdt. Het salaris van den tegenwoordigen functionnaris wordt hierdoor 7verhoogd. Omdat de wettelijke bepalingen met betrek king tot het capitulantenstelsel buiten werking zijn gesteld is in artikel 3 geschrapt de bepa ling, dat bij benoeming van een capitulant of een gewezen capitulant voor periodieke ver hoogingen niet worden medegeteld zes van de dienstjaren, doorgebracht bij de Koninklijke Ma- rechaussée of de Politietroepen. Goedgekeurd. 5. Herziening salaris gemeente-ontvanger. Bij schrijven van 19 Februari 1941 hebben Ged. Staten dezer provincie mededeeling ge daan van hun voornemen de salarissen van burgemeesters, secretarissen en ontvangers te herzien. De gemeente-ontvanger is de eenige functionnaris die bij deze wijziging belang heeft. Ter voldoening aan de bepalingen in de ge meentewet stellen B. en W. voor met de ont- werp-regeling, welke ter inzage heeft gelegen, accoord te gaan. Volgens deze regeling zal de gemeente-ontvanger met ingang van 1 Januari 1941 een verhooging van de bruto-wedde ver krijgen van 6%. De heer van Rijswijk zou ook het salaris van den ambtenaar ter secretarie, den heer Maijers, met 6 /o willen verhoogen. De voorzitter zegt, dat B. en W. deze zaak ook bekeken hebben en van meening waren, dat genoemde ambtenaar niet voor verhooging in aanmerking kwam. Spr. wil deze zaak echter nog wel nader onder het oog zien. 6. Benoeming lid Burgerlijk Armbestuur. Het lid A. A. Snijders, periodiek aftredend, werd herbenoemd. 7. Subsidie B-steun. Voor de ondersteunde en tewerkgestelde ar beiders mag besteed worden 6.50. Van dit bedrag komt 2 ten laste van de gemeente en J 4.bU voor rekening van het departement van sociale zaken. Het gemiddeld aantal arbeiders bedraagt 34. Voor de B-boeren mag ten hoog ste besteed worden een bedrag van 3.25 Van dit bedrag komt 2.25 ten laste van Sociale ^.aken, zoodat vanwege de gemeente 1.— per B-boer moet worden bijgedragen. Het gemiddeld aantal B-boeren bedraagt 2. Ten laste van de gemeente komt derhalve 70.—. Goedgekeurd. 8. Tegemoetkoming ex-artikel 13 l.o. wet. i r IS bir™e"9ekomen een verzoekschrift d.d. U crt van de weduwe P. van Beek, polder Spits en Hennip C 328. Voorgesteld wordt haar de volgende vergoe ding toe te kennen: a. voor onderhoud rijwiel n uCCnt/iri f 16-10: b- 80 der veer gelden 11.04; Totaal 27.14. Accoord. 9. Wijziging gemeentebegrooting 1941. Bij de primitieve begrooting was een tekort opgenomen van 10.023.34 te dekken door een bijzondere bijdrage uit 's Rijks kas. Door de gewijzigde financieele verhouding tusschen Rijk en Gemeente kan dit tekort wor den teruggebracht tot 2558.04. Goedgekeurd. 10. Vaststelling voorschotten art. 103, 6e lid L.O. wet 1920. Besloten wordt voor de diverse scholen een voorschot te verleenen van 9.70 per leerling. 11. Vaststelling onderwijsvergoedingen. De gemeenteraad moet het bedrag vaststellen waarop het schoolbestuur over 1939 aanspraak heelt. Deze vergoedingen werden voor de ver schillende scholen bepaald op 8.— per leer ling. Het totaal over 1939 voor vergoeding in aan merking komende uitgaven bedraagt thans: Wijk A 93 752.15; wijk B 28 665.13; Sluiting. GEMEENTERAAD VLIJMEN. In de Vrijdagavond gehouden gemeenteraads vergadering werden een aantal ingekomen stuk ken voor kennisgeving aangenomen. Een twee tal vroeger genomen raadsbesluiten, betreffende tijdelijke toelage aan het gemeentepersoneel en heffing opcenten op de gemeentefondsbelasting werden ingetrokken op voorstel van B. en W. De voorzitter zegt, dat in verband met het vei trek van kapelaan Bruggemans naar Bok hoven een nieuw lid der Commissie tot Wering van Schoolverzuim gekozen moet worden. B. en W. bevelen aan A. P. Coenraad, kapelaan. De- ze wordt met algemeene stemmen gekozen. Eveneens werd goedgekeurd een voorstel van B. en W. tot het toekennen van een tijdelijke toelage en verhooging van den kindertoeslag vaJJ be' 'a9erbezoldigd gemeentepersoneel. De heer van Sprang vraagt, of de gemeente voorwerker ook niet onder deze regeling kan vallen, daar genoemde persoon veel te weinig verdiend met een loon van 18.— per week. De voorzitter antwoordt, dat de gemeente met dergelijke dingen voorzichtig moet zijn. Spr. wil deze aangelegenheid echter wel eens in de ver gadering van B. en W. bekijken. Met het voorstel van B. en W. tot toeken ning van een tijdelijke toelage en verhooging van den kindertoeslag van het personeel der gemeente-politie, ging de raad accoord. B. en W. stellen den raad voor over te gaan tot onbewoonbaar-verklaring van de woningen plaatselijk gemerkt wijk Vlijmen C no. 60, be woond door en eigendom van L. Heesbeen en wijk Haarsteeg A no. 25, bewoond door en eigendom van Maria Treuren, met een ontrui mingstermijn van één dag. De heer van Engelen vermoedt, dat de Wed. Treuren armlastig is. Spr. vraagt wat er nu met die vrouw moet gebeuren en of de gemeen te daar al maatregelen voor genomen heeft. De voorzitter heeft vernomen, dat de Wed. Treuren waarschijnlijk de gemeente zal verla ten. Accoord. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de begrooting der gemeente en die van het Burger lijk Armbestuur over 1941. De voorzitter zegt, dat de wijziging van de gemeente-begrooting vooral verband houdt, met de nieuwe financieele verhouding tusschen R:jk en Gemeente. De heer v. d. Meerendonk heeft gezien, dat er 1100.— is uitgetrokken voor het gymnas tiekonderwijs. Spr. zag dit gaarne verhoogd met een zeker bedrag om gymnastiekschoentjes aan te koopen voor de armlastige kinderen. De voorzitter meent, dat er moeilijk een grens te trekken is, waar die armlastigheid begint. Die schoentjes zijn bovendien zeer duur en zouden het gemeentebudget met zeker een bedrag van 3 a 4000 gulden belasten. Bovendien zou men om consequent te blijven, telkens nieuwe moeten verstrekken, als de oude versleten zijn. Dat zcu nog al wat gaan kosten. De heer van Buul staat sympathiek tegenover het voorstel van den heer v. d. Meerendonk en meent, dat er toch wel eens grens te trekken moet zijn, door bijv. alleen die personen te ne men die regelmatig door het Armbestuur ge steund ^worden. De heer v. d. Meerendonk zou nog iets ver der willen gaan, door aan de beoordeeling van het Armbestuur over te laten, wie er voor in aanmerking komen en wie niet, terwijl de uit eindelijke beslissing toch bij B. en W. zou blij ven. De voorzitter heeft er geen bezwaar tegen. De kosten zouden in dit geval nogal meevallen. Ook de raad gaat er z.h.st. mee accoord. De heer van Buul vraagt een verklaring voor de hoogc ziekenhuiskosten op de begrooting van A., die daarvoor een bedrag van bijna 5000 aanwijst. Spr. meent dat er vroeger eens een commissie uit den raad is benoemd, die deze aangelegenheid zou onderzoeken. Spr. heeft daarvan echter nooit meer iets gehoord. Zooals het nu is lijkt het wel, of heel Vlijmen bij het B. A. aanklopt, als ziekenhuisverpleginq nood zakelijk is. De voorzitter wijst er op, dat de heer van Buul met moet vergeten, dat er gevallen zijn, die honderden guldens aan verplegingskosten eischen. De heer v. d. Meerendonk merkt als lid van

Echo van het Zuiden | 1941 | | pagina 2