KANTONGERECHT GEMENGD NIEUWS SPORT. INGEZONDEN STUKKEN ADVERTEERT Onwetendheid bij velen onzer wielrijders. POLITIERECHTER 's-HERTOGENBOSCH. IN DIT BLAD genoemde commissie op, dat de oorlog feitelijk roet in het eten gegooid heeft. De plannen la gen klaar om in den raad te brengen. Spr. wijst er in dit verband op, dat er zeer waarschijnlijk nieuwe sociale maatregelen op komst zijn, die zich niet alleen beperken, tot het geven van een uitkeering bij ziekte, maar ook voorzien in verpleging in Ziekenhuizen e.d. Spr. oordeelt het daarom het beste deze maatregelen maar af te wachten. Over de nieuwe financieele verhouding zegt de voorzitter nog, dat deze de gemeente een voordeeltje oplevert. De uitkeering uit het ge meentefonds wordt bijna 5000 hooger, terwijl ook de opbrengst van de winstbelasting zich in gunstigen zin ontwikkelt en meer opbrengt dan de vroegere dividend- en tantièmebelasting. Spr. stelt vervolgens aan de orde een voor stel van B. en W., om den weg genaamd ,,'t Hoog" in beheer en onderhoud over te ne men van het waterschap ,,De Binnenpolder van Nieuwkuijk". Spr. voegt daaraan toe, dat het in de bedoeling ligt van B. en W. om geleide lijk alle openbare wegen en voetpaden over te brengen in het beheer van de gemeente, al zul len die wegen niet direct allen kunnen worden verbeterd. Spr. wijst er op dat aan voornoem den weg veel gebouwd wordt, daar dit feitelijk de eenige gelegenheid in Nieuwkuijk is waar nog gebouwd kan worden. De heer van Sprang vindt het ook voor den polder van veel belang dat deze weg wordt overgenomen. Daardoor wordt hij goed verbe terd, waardoor ook de polder er de profijten van ondervindt. Spr. zou het daarom billijk vinden als de polder aan de gemeente voor die overdracht een vergoeding betaalde, temeer daar de onderhoudskosten aan bedoelden weg, thans niet meer ten laste van den polder zullen komen. Weth. Wilgers merkt op dat deze weg altijd in beheer en onderhoud is geweest bij den pol der, maar uiteindelijk steeds eigendom van de gemeente is geweest. Vroeger zijn ook de pol derwegen van het Waterschap van Vlijmen door de gemeente overgenomen om niet. Spr. meent: gelijke monniken, gelijke kappen. De voorzitter wil dit punt nog wel eens na der bekijken en stelt voor het aan te houden tot de volgende vergadering. Spr. zal dan een rekening voorleggen van de kosten die de pol der de laatste tientallen jaren aan verbetering en onderhoud van den weg heeft besteed. De heer van Engelen bepleit ook nog over name van verschillende andere wegen, o.m. de Schapensteeg en de laan van Onsenoort. De voorzitter zegt dat men niet te hard van stapel moet loopen. Wat de laan van On senoort betreft zegt spr., dat deze eigendom is van de Fa. Timmermans uit Waalwijk. Vroe ger is met deze firma al onderhandelt over overname door de gemeente, maar toen is daar niets van terecht gekomen. In dat geval kan ook de gemeente niets meer doen. Besloten wordt voor B-steun aan werkloozen en kleine boeren en tuinders een bedrag beschik baar te stellen van 833.—: 257.— komen daarvan ten laste van de gemeente en de rest ten laste van het Rijk. De voorzitter zegt dat deze gemeente 147 kleine boeren en tuinders telt. De heer van Buul is het met deze B-steun niet eens. Spr. meent dat de boeren en tuinders een tijd van hoog-conjunctuur beleven en ge noeg verdienen. Spr. verlangt aanteekening dat hij tegen is. Een perceel bandhout in de Bernsche Hoeve, groot 24 are, werd voor onbepaalden tijd ver pacht, voor een som van 18.per jaar. Voorts waren er een viertal gegadigden voor de perceelen 8 en 8a op den Meerheuvel, m.n. M. van Heivoort, J. v. d. Graaf, H. Prinsen en M. de Vaan. Deze perceelen zijn groot 46 are. De heer v. d. Meerendonk wijst op de moei lijkheid waarvoor de raad zich nu geplaatst ziet, om deze perceelen toe te wijzen. Spr. stelt voor te loten, waarmee de raad accoord ging. De loting had tot gevolg dat perceel 8 werd toe gewezen aan H. Prinsen en perceel 8a aan M. van Heivoort. Besloten werd toestemming te geven het land in de Zooislagen te scheuren. De Kappers en Slagers hadden een vrijen middag verzocht. Besloten werd op hun ver zoek de Kappers op Maandagmiddag en de Slagers op Dinsdagmiddag, vrijaf te geven. Hierna sluiting. verliezen. Dit vlotte samenspelletje ver- rastte de combinatie n.l. zoozeer, dat zij aanvankelijk met zich zelf geen raad wist. Men kon zien, daf zij dergelijken tegenstand niet meer verwacht had en de tweede helft met een zeker superiori teitsgevoel was ingegaan. In deze ver wachtingen kwam zy bedrogen uit. Met alle macht werd wel geprobeerd de ba kens te verzetten en gevaarlijke aanval len waren dan het gevolg, maar dan was er toch telkens weer een Baardwijkbeen of -hoofd dat het gevaar wist te bezwe ren. Toen de gastheeren er zelfs in moch ten slagen gelijk te maken en daarna een voorsprong te nemen, was het voor ieder te zien, dat RKC een verloren wedstrijd speelde. Niemand zal willen beweren, dat Baardwijk deze overwinning niet ver- N. V. B. Uitslagen van Zondag: Afdeeling IV. Eerste klasse. BW—PSV RoermondEindhoven LongaNAC JulianaWillem II MVVLimburgia HelmondNOAI) Tweede klasse C. NeveloSVD Schijn delWSC PicusZwalu.w Derde klasse I. BaardwijkRKC Derde klasse K. RAC—DNL Groen WitDESK DongenEKC Eerste klasse. 0—3 3—2 4—1 6—0 2—2 4—2 0—1 2—2 2—2 4—2 3—4 3—2 7—1 De mogelijke verrassingen zijn ook- Zondag hier niet gekomen. PSV had n.l. in den Bosch met BW niet veel moeite en won royaal met 03. Mede doordat NAC met 41 van Longa verloor kan PSV zich thans zoo goed als zeker kam pioen noemen. Roermond wist de laatste plaats te ontvluchten, door een 32 over winning op Eindhoven. Helmond staat er nu het beroerdste voor, want zij ver loor van NOAD, terwijl de medegegadig de voor de laatste plaats, Limburgia bij MVV een gelijk spel in de wacht sleep te. Juliana won met groote cijfers van Willem II. De stand is: en won, zij het ternauwernood met 34. Dongen had met EKC niet de minste moeite. De stand is hier: DNL 16 13 1 2 27 58- -21 Groen Wit 17 10 3 4 23 66- -17 DESK 14 9 3 2 21 62- -18 WVO 15 9 3 2 21 42- -27 SCO 14 6 4 4 16 42- -22 RAC 15 6 4 5 14 42- -21 Dongen 17 5 2 10 12 38- -40 Boeimeer 12 5 1 6 11 36- -38 Roode Ster 14 4 2 8 8 31- -57 Breda 15 2 2 11 6 25—45 EKC 15 1 1 13 3 18- -85 betrokken zijn, is een ernstige waar schuwing behalve het verkeer, ook de voorzichtigheid niet uit het oog te ver liezen. Hieraan toch zijn grootendeels de ongelukken toe te schrijven. Een wielrijder, die een verkeersweg wil oversteken, dient niet alleen zijn hand uit te steken ten teeken dat hij van richting wil veranderen, maar van evenveel of zelfs meer belang is het nog even om te kijken of de weg wel vrij is. Bovendien wordt in vele ge vallen het richting aangeven uitge steld tot het moment waarop men die richting reeds gekozen heeft of wel men slaat tegelijkertijd de aangegeven richting in. Talrijk zijn de wielrijders diende. Haar spel mag dan technisch minder »«n, veel werd er ver-oed door d.e zich schuldig maken aan overtre- het enthousiasme waarmee zij zich in dingen tegen de juiste manier van den strijd wierp. Het groot aantal be- richting aangeven. Vanzelfsprekend langstellenden, heeft daarom van een eischt dit euvel vele slachtoffers, vlotten en fairen wedstrijd kunnen ge- E(?n eveneens niet gering aantal on_ nieten en zal naar huis gegaan zijn met b de overtuiging dat. al gaat het kampioen- gelukken wordt veroorzaakt door het schap nu aan RKC's neus voorbij, de rijden uit dammen en opritten, dat, PSV 19 14 2 3 30 59- -21 Juliana 20 11 4 5 26 63- -36 NAC 18 9 5 4 23 37- -27 Longa 19 10 4 5 24 42- -28 Eindhoven 18 7 4 7 18 38- -36 MW 18 6 5 7 17 30- -31 BW 18 7 3 8 17 28- -32 NOAD 18 8 1 9 17 31- -41 Willem II 18 6 3 9 15 31- -35 Roermond 18 3 5 10 11 27- -65 Limburgia 18 3 4 11 10 25- -37 Helmond 18 3 4 11 10 23- -45 Tweede klasse C. De oogst was hier niet groot. Slechts drie wedstrijden gingen door. WSC be haalde by Schijndel een zeer verdienste lijk 22 gelijk spel. Eenzelfde resultaat wist Zwaluw bij Picus te bereiken. SVI) won in Oisterwijk met 01 van Nevelo. De stand is: Picus 20 14 5 1 33 77- -23 Kolping 18 11 4 3 26 58- -35 Wilhelmina 21 12 2 7 26 57- -44 De Valk 19 8 6 5 22 47- -28 Ilelmondia 19 8 5 6 21 55- -38 SVD 19 8 4 7 20 39- -36 Zwaluw 19 7 4 8 18 38- -49 Schijndel 20 6 6 8 18 41- -45 Nevelo 22 8 2 12 18 38- -53 WSC 1!) 7 3 9 17 41- -48 Brabant ia 17 5 5 7 15 29- -32 TOP 18 7 2 9 16 30- —50 RKTW 19 4 5 10 13 34- -56 ESV 20 3 1 16 7 23- -64 Derde klasse I. Wij spraken al de meening uit dat RKC het bij Baardwijk lang niet makkelijk zou hebben en het resultaat heeft uitge wezen, dat wij gelijk hadden. Met 42 werd door de combinatie verloren. Baardwijk is de laatste weken wel pro ductief. De stand is: SET 14 9 2 3 20 57—23 RKC 14 7 3 4 17 39—27 RWB 12 7 2 3 16 46—30 Baardwijk 14 8 0 6 16 40—35 Sarto 13 6 2 5 14 27—31 Pazo 14 5 2 7 12 33—39 Zaltbommel 11 4 1 6 9 20—30 Gudok 12 3 1 8 7 22—28 Oisterwijk 13 3 1 9 7 24—42 Derde klasse K. Twee belangrijke ontmoetingen lever de gepasseerde Zondag op. Zoo was daal de reis van DESK naar Groen Wit, waar door de sportparkers met 32 werd ver loren. Haar naaste concurrente omzeil de de moeilijke RAC-klip op betere wijze, Twee winstpunten in mindering. W. S. c. Schijndel—W.S.C. 2—2. Het is WSC in Schijndel mogen geluk ken, bij de club van dien naam een ge lijk spel in de wacht te sleepen. Dit mag van de Waalwijkers zeer zeker een ver dienstelijke prestatie genoemd worden, want Schijndel is in ieder geval een te genstander, waar ieder terdege rekening mee moet houden en die een week te vo ren toch Wilhelmina in eigen huis met royale cyfers sloeg. Toch kan dit gelijke spel niet geheel en al bevrediging schenken. De WSC'ers waren niet zoo goed op dreef als wij dat van hen gewend zijn en toen de stand al spoedig 20 in hei voordeel van de gast heeren was. zag het er voor de gasten niet al te best uit. Toch wist WSC voor de rust nog een gedeelte van haar achter stand in ie loopen. De linksbuiten van Loon was n.l. doorgebroken, maar zijn fraaie scoringskans ging teloor, doordal men hem in het beruchte haakte. De scheidsrechter wees een penalty toe, die A. de Jongh keurig in een doelpunt om zette. De tweede helft bood niet veel aantrek kelijks meer. De WSC'ers hielden echt,er stevig vol en Muskens mocht het met een ver schot, gelukken, den bal in het uiter ste hoekje te plaatsen. W.S.C.R.K.T.V.V. Deze wedstrijd staat voor a.s. Zondag op het programma. Dit is de eerste maal dat beide ploegen elkaar hier ontmoeten. RKTVV's positie is nu niet direct roos kleurig maar zij heeft nog steeds de kafts van de voorlaatste plaats weg te komen. Stellig zal zij trachten van WSC te win nen, of de WSC'ers dit zullen toestaan, zullen wij a.s. Zaterdag nog even bekij ken. BAARDWIJK WINT DE DERBY. R.K.C. verloor verdiend en verspeelde daarmee practisch haar laatste kans. (Van onzen verslaggever) Het actieve pogen van het bestuur van Baardwijk, om ondanks de vele regens der laatste dagen het terrein bespeelbaar te maken, heeft wel zijn vruchten afge worpen. Immers een ongekend groote menigte, is er getuige van geweest, hoe Baardwijk RKC uitschakelde voor den titel. Toch zal niemand van die groote schare (toeschouwers, bij de rust, toen de stand 21 in het voordeel van RKC was, ook maar even gedacht hebben, dat de zege van Baardwijk mogelijk was. De gasten speelden n.l. in de eerste helft ze ker een klasse sterker dan de gastheeren en de wijze waarop bijv. de eerste twee goals gescoord werden, was bewonde renswaardig en deed voor de rest van den wedstrijd, voor de combinatie, de beste perspectieven openen. Tegen het vlotte open aanvalsspel van RKC was Baardwijk toen in geenen deele opgewas sen en was de rust ingegaan met vier doelpuntenverschil in het voordeel van RKC, dan zou dit niemand verbaasd heb ben. Dat dit niet het geval was. was voor RKC toen echter nog in het geheel geen reden om te wanhopen, want haar pa pieren stonden ontegenzeggelijk stukken beter, dan die van haar tegenstander. In de tweede helft was er evenwel een nieuwe geest over de Baardwijk-ploeg vaardig geworden. Het samenspel werd beter verzorgd, de bal werd sneller en vlugger en wat meer zegt ook zuiverder aangegeven en neem daar nog een groote dosis enthousiasme by, dan heeft men alle oorzaken bij elkaar, die RKC deden prestaties der gasten er mochten -\jn en het beste voor de toekomst doen ver wachten. Dat daarbij echter ook Baard wijk in de gaten moet worden gehouden, is een ding dat zeker is! Hoe het gebeurde. Om even half drie, stellen de volgende elftallen zich op: Baardwijk. Doel: H. Pulles. Achter: M. Maas, II. Ley tens. Midden: G. Wilhelm, W. v. d. Steen, M. Leytens. Voor: H. Lombarts, T. de Ronde, J. Verheyden, Fr. v. Tuyl en J. Wilhelm. R. K. C. Doel: C. Leyten. Achter: C. Lammers, M. v. Bokhoven. Midden: N. Leyten, P. Duqucsnoy, N. v. d. Geld. Voor: M. Dollekens, J. de Bruijn, J. Duquesnoy, T. de Bruijn en Jan Duque- snoy. De eerste aanval is voor RKC dat tegen den wind in speelt. T. de Bruijn probeert het met een ver schot, dat echter te tam is en naast rolt. Een aanval aan de over zijde strandt op buitenspel. De gasthee ren blijven eenigen tijd een overwicht houden, maar hun spel is te weinig ver zorgd om succes te hebben. Lang duurt deze meerderheid dan ook niet en als RKC over haar eerste zenuwen heen is, heeft Baardwijk niet veel meer in te brengen. Zoo noteeren wij kort achter elkaar een goed schot van J. de Bruijn, dat Pullens schitterend stopt, alhoewel hij even later bepaald van geluk mocht spreken, toen de paal een gloeiende kan jer van den linksbuiten van richting deed veranderen. Het RKC-spel is een lust voor het oog en de achterhoede weet zich geen raad om zich de verrassende aan vallen van hel lijf te houden. Het is daar om een raar geschutter, waarbij de bal meestal bij een RKC-speler belandt en als Jan Duquesnoy, zich daarbij een fraaie kans ziet opgelegd, bedenkt hij zich geen oogenblik, om met een schit terenden schuiver zijn club de leiding te geven. 01. Daarmee is het nog geens zins met hel RKC overwicht gedaan en als even later Jos Duquesnoy, zeer tac tisch over een voorzet van den linksbui ten heenstapt, heeft J. de Bruijn den bal al in het net gedeponeerd voor iemand er erg in heeft. Zoo had RKC na een half uur spelen reeds met 02 de leiding en ieder was van meening dat er nog wel meer doelpunten in haar voordeel zou den bijkomen. Met veel geschutter wist de Baardwijk achterhoede het gevaar echter telkens te bezweren, terwijl zij in laatste instantie nog op haar doelman „Heintje" vertrouwen kon, die het nog lang niet verleerd bleek te hebben. Het onverwachte gebeurde dan. Bij een der sporadische Baardwijk-aanvallen komt enkele minuten voor rust de bal bij den veteraan, maar lang niet de minste, J. Wilhelm. Hij geeft een harden voorzet, vlak langs den paal en keeper Leyten weet niet beter, dan het exemplaar in eigen doel Ie stompen. 12. Zooals gezegd werden in de tweede helft de bordjes verhangen. Het is nu voornamelijk Baardwijk, dat van zich doet spreken en als de Ronde er 22 van maakte op een wijze die wij niet konden beoordeelen zag hel er vooi de combinatie al niet zoo mooi meer uit. Inderdaad wist zij zich ook moeilijk uit een soort beklemming los te maken. Er lag een matheid over het spel een zeker noodlots gevoelen, dat den indruk gat van: vechten tegen de bierkaai. Baard wijk wist daarvan op handige wijze te profiteeren. Zij speelde niet beter dan haar tegenstander, maar het lukte bij haar nu eenmaal en toen de linksbuiten er 32 van maakte, was hel voor ons al duidelyk, dat het met RKC gedaan was. Het mooie was toen ook van het spel af en nadat Lombarts den voorsprong met een goed doelpunt vergroot had tot 42, was de aardigheid geheel verdwenen, hetgeen zich ten duidelijkste illustreerde in het feit, dat de toeschouwers toen reeds met drommen het terrein verlieten. Zoo ging deze wedstrijd, die het uiterste van de spelers gevergd had, uit als een nachtkaars, maar zal nog lang het onder werp van veler gesprekken vormen. ondanks het optreden der politie, op vele plaatsen nog welig tiert. Te ge vaarlijker is dit, daar op drukke uren, n.l. bij het uitgaan van fabrieken en kantoren, het ergst tegen deze regel gezondigd wordt. De haast is blijkbaar zoo groot, dat men niet eens even tijd heeft van zijn fiets te stappen om daardoor de kans op ongelukken te beperken of een proces-verbaal mis te loopen. Dit nu zijn twee heel bekende voor schriften en desondanks gebeurt, door het in gebreke blijven van de fietsers, nog zoo menig ongeval. Hoeveel te grooter is het risico voor de weggebruikers indien een groot ge deelte van hen onbekend is met een bepaalde regel. Dit nu is inderdaad 't geval met het inhalen van andere wielrijders op een weg, waarnaast slechlsx één fietspad ligt en wel aan den linkerkant van den weg in de fietsrichting die men heeft. In zoo'n situatie blijft het: „Links inhalen en voorbijrijden" niet van kracht. Als uitzondering op deze regel moeten wij thans onzen voorganger rechts pas- sceren. Het is ontstellend te consta- teeren, hoe weinigen daarvan op de hoogte zijn. Het eigenaardige feit doet zich hier overigens nog voor, dat de enkelingen, die de juiste manier van doen lanceeren, zwart worden aange keken en beschouwd als de gevaren van den weg. Intusschen wordt het gevaar nog grooter en nu voor hem die de wet naleeft. Want, indien de onwetende voorop rijdt, zal een „normaal geval zich als volgt afspelen: Er wordt ge beld. Gewoonte getrouw wijkt de voor ganger uit naar rechts: men moet hem immers links voorbij rijden. De achteropkomende is nu, wil hij al thans consequent blijven, geheel ot gedeeltelijk op den verkeersweg. Het gevaar dat er nu ontstaat is heusch niet denkbeeldig; de ongelukken die zich aldus voltrekken, getuigen daar van. Bijgevolg komt de niet-beginsel- vaste in de verleiding om ook over treder te worden, zij het dan uit lijls- behoud. Echter is ook hier geboden de overtreders, subsidiair de onwetenden, op het hiaat in hun verkeersleer at tent te maken. Het spreekwoord: „Wie niet hooren wil, moet voelen is zoo wel letterlijk als figuurlijk van toe passing op een ieder, die gebruik wenscht te maken van de wegen. Al gezien van de kosten en narigheid, soms zelfs invaliditeit als gevolg van verkeersongevallen, zal wel niemand lust gevoelen een onvrijwillige bij drage, in den vorm van van een pro- ces-verbaal, te storten, al is het dan ook om 's Rijks Schatkist te verster ken. Hoogachtend, Uw abonné X. X. 11 R.I. Oproep aan alle H.H. Officieren, Onder-Officieren en Manschappen van het Elfde Regiment Infanterie. Gevolg gevend aan de algemeen be slaande en vaak uitgesproken wensch, heeft onderstaande commissie het initia tief genomen tot het organiseeren van een „Bond van oud-stryders van 11 R. I.", welke bond bedoelt te omvatten alle H.H. Officieren, Onder-Officieren en man schappen van het voormalige 11 R. I. De benoodigde toestemming, ingevolge verordening No. 24/1940 1 is voor de ze organisatie bereids verleend. Na een desbetreffende enquête onder de H.H. Officieren is als doel van de zen bond gesteld: Doel: a. Bestendigen van de vriend schapsbanden, gelegd in de dagen van mobilisatie en oorlog. b. De nagedachtenis eeren van de ge sneuvelde kameraden van 11 R. I. c. Het lol van de oorlogs-invaliden van ons regiment en van de nabestaan den van gesneuvelden helpen dragen. Middelen tot genoemde doelstelling zullen zijn: a. Jaarlijks een samenkomst van alle leden op het Grebbe-kerkhof of in de om geving daarvan. N. B. In verband met de plannen van andere regimenten, wordt voor 11 R. 1. de samenkomst voor dit jaar vastgesteld op Hemelvaartsdag 22 Mei. b. Een monument oprichten op het Grebbe-kerkhof, of in de omgeving daar van, als een blijvend eerbewijs aan de ge sneuvelden van 11 R. I. c. Een herinnerings-insigne verstrek ken aan de leden. N. B. De kosten van dit insigne zijn: verzilverd 60 ct., in zilver 1,25, in goud 19 gulden. d. Contact zoeken en onderhouden met onze oorlogs-invaliden en met de na bestaanden van gesneuvelden, om door vriendschap en voorzoover mogelijk en noodig, ook op andere wijzen, hun lot helpen dragen. Doel van deze oproep is, om alle be langstellenden met onze plannen op de hoogte Ie brengen. Het is niet wel doen lijk, om alle pariculiere adressen van de H.H. Onder-officieren en manschappen te achterhalen. Wal wordt nu van de belanghebbenden ver wacht 2 1. Zij, die lid van den bond willen worden geven zich op, liefst direct aan het secretariaat van den bond, voorzoover men zich niet reeds opgegeven heeft 2. Zy, die het insigne wenschen, vra gen dit ook aan, liefst direct aan het se cretariaat, onder toezending van de kos ten. Verdere gegevens omtrent de samen komst op de Grebbe,* omtrent de plannen en bijdragen voor monument etc. worden spoedig hierna persoonlijk toegezonden. Daar wellicht vele kameraden deze oproep ontgaat, zoudt U een zeer goede dienst bewijzen, door alle belanghebben den in Uw omgeving attent Ie maken op deze oproep. Deze boodschap moei al onze mannen bereiken! Zend terstond Uw opgave in schrijf duidelyk naam en adres. (Buiten verantwoordelijkheid der lied.) In een land als Nederland, dat onder de wiel rijdende volken wel één der eerste plaatsen inneemt, is het van 't grootste belang dat de weggebruikers goed op de hoogte zijn met de ver keersregels. Door stipte naleving bier van zou in de toekomst het aantal on gevallen nog zeer aanzienlijk vermin derd kunnen worden. Het vrij groote aantal aanrijdingen, waarbij fietsers 's-HERTOGENBOSCH. Uitspraken. De kantonrechter te 's-Hertogenbosch wees o.m. de navolgende vonnissen J. B., Eethen, jachtwet, vrijspraak. Ga. Ma. v. B., Vlijmen, linkshouden, 4 boete. Ha. Ma. B., Vlijmen, rijwiel on beheerd, 4 boete. F. Th. W., Drunen, niet behoorlijk uitwijken, vrijspraak, F. J. de G., Sprang-Capelle, dronken rij wiel besturen, 15 boete. W. M. v. I)., Waalwijk, veiligheid verkeer, 5 boete. J. M. G., Waalwyk, niet rechts houden, 1 boete. M. W., Sprang-Capelle. geen achterlicht, 2 boete. A. A. v. B., Waal wijk. geen achterlicht, 3 boete. 7 J- V., Eethen geen richting aangeven, 3 boete. Uitspraken. De politierechter te 's-Hertogenbosch wees o.m. de navolgende vonnissen - A. V., Waalwijk, art. 417 bis, gescliorsl voor onbepaalden lijd. A. v. L., Meeuwen, distributiewet, f 10 boete of 10 dagen hechtenis. M. R., Meeuwen, distributiewei, 10 boete of 10 dagen hechtenis. De initiatief-commissie: W. v. Stein Callenfels kapt. b. d. Proostdijweg 3, Nijmegen. Veldpr. b. d. Ds. D. Henstra, Pijnboomstr. 45, Haarlem N. Secretariat Aalm. b. d. R. H. M. Verhoeven, Coehoornstraat 9, Arnhem, Giro 178120. J. J. M. de Bruijn, Maj. b. d. Groenewoudscheweg 201, Nijme gen. S. W. A. M. de Groot, Kapt. b. d. Julianalaan 54, ,Helmond. S. de Jong, Kapt. b.d. Balk, Fr. A. v. d. Venne, Kapt. b. d. Sta tionstraat 62, Heerlen. Ir. Steenbergen, Kapt. b. d., Ko ninginnestraat 35, Breda. Ir. F. v. <1. Spek, Valeriussr. 95 boven Amsterdam Z. Kapt. b. d. H. H. Klaassen, le Luit. b. d. Broekheurnerweg 84 Enschedé. SMOKKELAAR DOODGESCHOTEN TE OSSENDRECHT. In den nacht van Donderdag op Vrijdag trachtte een hende Belgische smokkelaars te Ossendrecht een la ding goederen over de grens le voeren. Nederlandsche douanebeambten, wel ke de groep ontdekten, sommeerden de Belgen te stoppen, waarop dezen echter vluchten. De kommiezen los ten vervolgens eenige schoten in de lucht, maar nadat de smokkelaars nog niet aan het bevel voldeden, wer den eenige schoten in hun richting gelost. Hierbij werd een inwoner der Belgische grensgemeente Zandvliet doodelijk getroffen. Het lijk van het slachtoffer werd naar België overge bracht. DRAMA VAN DEN WAANZIN IN BELGIë. Te Mol, nabij Turnhout, greep Za terdagvoormiddag een drama plaats. Een 42-jarige ingenieur, die sinds de vlucht naar Frankrijk in Mei van het vorige jaar, teekenen van zinsverbijs tering gaf, heeft zijn 39-jarige echt- genoote en zijn beide kinderen met een revolver doodgeschoten. Na deze vreeselijke daad pleegde de man zelf moord. De reden van het drama is nog on bekend. De droevige gebeurtenis ver wekte in het rustige plaatsje veel op schudding.

Echo van het Zuiden | 1941 | | pagina 3