Ede BONT-van hulten UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING RECHTZAKEN BURGERLIJKE STAND LAND- EN TUINBOUW LAATSTE BERICHTEN HEERENKLEEDING NAAR MAAT DRUNEN SPRANG—GAPELLE. Last van Uw zenuwen? WASPIK. SIGARETTEN TE DUUR VERKOCHT. GRAAF PAUL TELEKI PLOTSELING OVERLEDEN. GROOTESTK. 231, WAALWIJK TELEF. 109 AANBESTEDING TELEFOON GEBOUW. Onder groote belangstelling heelt dezer dagen de aanbesteding plaats gehad van een nieuw telefoongebouw. Er waren 43 inschrijvers met de vol gende resultaten: Gebrs. Eymberts, Schijndel 61992 L. Kooien en Ivleijngeld, Waalwijk 6020U A. v. Huiten-Krol, Waalwijk 60000 A. Aarts en Zn., Waalwijk 59850 B. de Groot f 56400 C. Timmermans, Sprang 56283 ,J. de Bont, Nicuwkuijk 54100 Jos Leyten 52940 J. Perselle 52870 H. Bellink f 52680 Van Leeuwen f 52420 Roelofs f 52240 Gebrs. v. d. Aa 52086 H. van Eek f 52000 C. B. Lantink f 51850 W. Vos, Heilo 51800 A. Voossen 3 51498 J. Bontebal 51404 G. Onder de Linden f 51450 J. van Koothoven 3 5120 Bronsen 3 51000 L. Groen 3 50900 Van Reuten 3 50600 Gebrs. Dikkers 5044/ De Lange, Leiden 50442 C. Wijnands 3 50000 H. v. d. Schans 3 49972 P. Brever 3 49900 J. C. Polder voort 3 49900 C. van Weert 3 4978.) H. Moerenburg 3 49800 W. de Leeuw 3 49550 C. v. d. Wiel 49500 P. v. d. Meerendonk 49380 A. Simons, Breda 3 49343. de Vries 49160 Baaten, Waspik 3 4896;» A. van Kleef 3 48850 H. de Vries, Haarlem 48740 A. Naber 3 48475 A. v. Druilen 48100 H. Bakker f 47950 L. Buter, Andijk 47880 Het werk is gegund aan den laag- sten inschrijver, L. Buter uit Andijk. VERLOREN EN GEVONDEN VOORWERPEN. Op het politiebureau alhier zijn in lichtingen te bekomen omtrent onder staande verloren en gevonden voor werpen. Verloren: Een vulpenhouder in etui (Osmia), een uithakmes, enveloppe met toewij zingen brood- en bloembonnen, een paar glacé heerenhandschoenen onge voerd, rijw.belastingmerk in etui, idem met knijper, een heerenschoen, wollen das. Gevonden: Rijw. bel. merk, bos veters, kinder- port., sleutel, kostel. rijw.bel.merk, das, toewijzing vleeschwaren, bankbiljet van 10. Lipssleutel, handschoen, port. m.i., nikkelen dop van auto. „MUSIS SACRUM". „De Mannen de Baas". „Dc Mannen de Baas" is een vlot gespeelde comedie, waarbij de strijd gaat tusschen een oude tante van een vroolijk meisje en een serie mannen, personeel van een boerderij - annex bierbrouwerij. De tante wil, na den dood van haar broer, de zaak gaan re- geeren en ontslaat alle mannen,, om daar meisjes voor in de plaats te ne men. De mannen laten dit echter niet op zich zitten en voeren een hardnek- kigen, verbeten weerstand tegenover de listen en sluwheden der tante. De mannen organiseeren dan een bal in „De Os", om de meisjes dan tot an dere gedachten te kunnen brengen, maar de tante verbiedt de laatsten daarheen te gaan. De mannen schijnen te moeten verliezen en probeeren een laatste kans. Een van hen Alois, waar op het meisje Rosl heimelijk verliefd is, moet de tante het hof maken. Deze laat zich dat zeer welgevallen, maar dan is ook het hek van den dam. Tan te kan den strijd nu niet meer volhou den en moet capituleercn., In de plaats daarvan worden Alois en Rosl een paar. Een film die het wel doen zal LUXOR BIOSCOOP. Een kostelijke Lingen-film. In een tooneelstuk van Pirandello zochten 6 personen een acteur; hier zoekt een heel theater inclusief een Commissaris van Politie een mid den in de eerste acte plotseling van het tooneel verdwenen acteur. De ko mische verwikkelingen, verrassingen en zeldzame onthullingen, die daarbij aan het licht komen, worden in deze film, door Theo Lingen vervaardigd, naar het eveneens door hem geschre ven tooneelstuk vol humor en vroo- lijkheid weergegeven. Het „Rotterd. Nbl." schreef over de verdwenen minnaar: Een film, die heelemaal draait om Theo Lingen. Dc opzet is vernuftig, de uitwerking geestig. Zoo verrassend is het slot, dat het indiscreet zou zijn, er iets van te onthullendat men zich bij deze spannende filmuit stekend kan ainuseeren. Wij kunnen niet anders, dan ons volkomen daarbij aansluiten! Geslaagd. Onze dorpsgenoote mej. Jo van Son slaagde dezer dagen te Breda voor het diploma van Coupeuse. Vijf en twintig jaar R.K.W.V. Donderdag 27 Maart j.l. was het vijf en twintig jaar geleden, dat in Drunen een afdeeling van de R. K. Werkliedenvereeniging werd opge richt. Geen Varkensvleesch. Deze week is het de tweede maal sinds den oorlog, dat in onze gemeente geen varkensvleesch verkrijgbaar is. Plechtige eindcommunie. Zondag 6 April a.s. doen de kinde ren van de beide scholen hun plechtige eindcommunie. Onder het H. Lof zonder processie zal de hernieuwing der doopbeloften plaats hebben en zullen de prijzen wor den uitgereikt. Collecte. Zondag 8 April a.s. wordt in alle H. Missen een openschaalcollecte gehou den voor de noodlijdenden onzer pa rochie. OOME PIET IN DE BLOEMETJES. De heer Piet Elshout, in vakkringen en onder zijn vele vrienden beter be kend als Oome Piet, is j.l. Donderdag het middelpunt geweest van een groot- sche, spontane huldiging. De viering van zijn 60sten verjaar dag was voor tal van zakenrelaties, collega's en vrienden en niet het minst voor het personeel der Rex-Schoenfa- brieken, een welkome aanleiding om den jovialen, arbeidzamen Oome Piet eens te doen blijken, hoeveel waardee ring en populariteit hij in deze kringen geniet. Het is voor den jarige en zijn familie een onvergetelijke dag geworden. Zulk een overweldigende belangstelling, zoo veel prachtige bloemstukken, zoo n re gen van brieven, telegrammen en kaartjes, zagen we maar zelden en het moet den heer Elshout wel buitenge woon aangenaam getroffen en verrast hebben op dezen dag zooveel hartelijke blijken van vriendschap en waardee ring te mogen ontvangen. Woning, kantoor en fabriek waren in een lusthof herschapen door de ruim 60 bloemstukken die er werden aange boden. Honderden telegrammen, brieven en andere schriftelijke gelukwenschen werden ontvangen, terwijl het den ge- heelen dag een drukte van belang was, doordat velen persoonlijk hunne geluk wenschen kwamen aanbieden. Het personeel der Rex-Schoenfabrie- ken kreeg vrijaf en had door een bui tengewoon sympathieke geste der fir manten ook zijn aandeel in deze feest vreugde. Het zal den sympathieken 60-jarige ongetwijfeld veel voldoening hebben geschonken te zien hoe hij, vooral in de kringen der schoenwinkeliers, fabri kanten en -reizigers uit het geheele land, zulk een-groote populariteit en waardeering geniet en zich zoovele vrienden heeft weten te verwerven. VEILING DRUNEN. Brederode 1625; witlof 10 19; spruitjes 1442; spinazie 14—27; sja- lotte 16—33; juin 3—6; kroten 3—34; knolraap 1—2; preij8—84; roode kool 6—10; gele kool 7—8*; witte kool o4—7; savoie kool 34; hoeren kool 313; ne ro 10—17; wortelen 2—4; knolselderij 8—13. Alles per K.G. Knolselderij 147 per stuk. Iveelen 234; peterselie 24. Alles per bos. Kervel 4042 per bundel. Bloemen 2025 per potje. 's-HERTOGENBOSCH. Uitspraken. I)e Kantonrechter te 's-Hertogenbosch wees o.m. de navolgende vonnissen, alle inzake inventarisatiebesluit Tb. A. de W., Heusden, 30 boete. J. A. V., Hepsden, 30 boete. Th. v. d. W., Sprang-Capelle, 10 boete. .T. P. K, Sprang-Capelle, 5 boete. H. IJ., Waspik, 30 boete. A. H. S., Waspik, 30 boete. J. H. V., Vlijmen, 25 boe te. W. de H., Eethcn, 30 boete. P. E. de H., Waalwijk, 2,50 boete. J. B., Waalwijk, 30 boete. J. C. M., Waspik, 35 boete. Ma. Pa. de J., Waspik, 35 boete. F. H. J. de B., Waspik, 35 boete. Th. J. Z., Waspik, 35 boete. W. B., Waspik, f 35 boete. P. H., Waspik, 60 boete. G. J., Heusden, mengvoederbesluit, 30 boete. A. G. v. G., Waspik, inventari satiebesluit en mengvoederbesluit, 2 x 15 boete. E. de R., Waspik, inventa risatiebesluit, 20 boete. L. K., Sprang- Capelle, mengvoederbesluit, 20 boete. G. R., Sprang-Capelle, menvoederbe- sluit, 10 boete. Een jaar gevangenisstraf en een geldboete. De Rotterdamsche rechtbank heeft den 20-jarigen handelsreiziger P. E. te Rotter dam wegens overtreding van de Tabaks wet veroordeeld tot een gevangenisstraf van twaalf maanden en een geldboete van 150 subs. 30 dagen. De man had honderden pakjes sigaret ten, merk „Murko" tegen een te hoogen prfjs verkocht, door het bedrag van 74 cent op de bandcrolle te veranderen in 174 cent. Er was wegens de strafrechte lijke overtreding een jaar en zes maan den, wegens de fiscale overtreding 200 boete subs. 40 dagen hechtenis tegen hem geëischt. De 36-jarige koopman A. J. van K. te Rotterdam, die, wetende dat de banderol- leprfjs was vervalscht, 1000 pakjes siga retten van E. had gekocht en ten deele weer verkocht, werd veroordeeld tot een geldboete van 100 gulden subs. 20 dagen en voor het tweede feit tot een geldboete van 60. Tegen hem had het O. M. drie maanden plus 100 subs. 20 dagen ge- eischt. WAALWIJK. Van 28 Maart tot 4 April 1941. Geboren Johannes Bernardus Joseph, zv. L. F. van Helvoirt-Krol. Dirkje Johanna Adriana, dv. J. Kuijsten-van Campen. Aegidius Josephus, zv. P. de Haan-Ab- stiens. Lucia Gerardina Johanna Jo- sephina, dv. G. M. de Graaff-Verhulst. Wilhelmina Maria Martina, dv. P. C. van Esch-van den Hoek. Laurentia Maria, dv. H. van Boxtel-Verboofstad. Rina, dv. M. Gouda-Schaber. Johannes Pe trus Hendrikus, zv. P. Colijn-Brokken. Johannes Leonardus Adrianus, zv. J. J. Pullens-van Wezenbeek. Petrus Ma ria, zv. J. H. Couwenbergh-Jong. An- tonius Franciscus, zv. C. A. Chr. van Bcr- kel-Hoffman. Overleden Ma. Tb. Vissers, oud 73 jaren, weduwe van M. van Rijswijk. J. H. St. van Hoorn, oud 73 jaren, echtgenoot van J. M. van den Heuvel. J. J. J. Grootswa- gers, oud 6 dagen, wonende te Loonop- zand. Jan Wolvers, oud 81 jaren. Maria van Leemt, oud 80 jaren, weduwe van L. Burmanje. Huwelijksaangiften A. J. Timmermans, oud 22 jaren, wo nende te Waalwijk en A. M. J. La Grand, oud 2.0 jaren, wonende te Rotterdam. M. J. Vrijhoeven, oud 41 jaren, wonende te Waalwijk en Ja. C. Schilders, oud 32 jaren te 's-Gravenhage. Adr. van As sen, oud 23 jaren en Ma. J. van der Zan den, oud 19 jaren. Ingekomen II. H. J. M. Buenen van 's-Bosch. Ma. A. van den Brock van Dussen. J. G. de Rouw van Erp. Ma. Klopper van 's-Bosch. S. Bremer van Amsterdam. A. Bremer van Amsterdam. Vertrokken A. J. Kuijpcrs naar Heusden. Wa. Kools naar Maartensdijk. E. P. van den Broek naar Dussen. D. Verduin naar Sprang-Capelle. E. M. Verboeven naar Helvoirt. A. J. Trommelen naar Tilburg. SPRANG-CAPELLE. Over de maand Maart 1941. Geboren Alberdina Jenneka, dv. A. C. Metzke en H. C. van Peer. Cornelia Adriana, dv. H. A. Schelle en A. M. Verboven. Gijsbert, zv. P. Wagemakers en J. voor de Poorte. Petrus Adrianus, zv. C. Blom en G. II. van Oversteeg. Huwelijken: R. A. van Oosterhout, oud 25 j. en M. C. L. de Visser, oud 32 j. T. van Cam pen, oud 24 j. en C. van de Laar, oud 24 j. Overleden A. Rijken, oud 73 j. echtgenoot van G. v. Beek. A. Konings, oud 77 j. echtge noot van C. Bogers. S. Verhagen, oud 85 j. weduwe van H. de Brujjn. J. Mo- lcgraaf, oud 5 weken, zv. J. Molegraaf en M. A. Smits. M. de Haan, oud 68 j. echtgenoote van W. Braspenning. RAAMSDONK. Van 22 tot en met 28 Maart 1941. Geboren: Antonie A. zv. Dingeman A. Kieboom en Cornelia de Bont. Matheus J. zv. Adriaan M. Bouwens en Geertruida J. W. Fens. Petronella M. dv. Joachim E. Kuijsters en Anton ia P. van Strien. Hendrikus G. L. zv. Gerardus A. van Rooij en Johanna W. van Rossum. Overleden Engelina H. van Zeijl, echtge. van Lee- naarts, Segerius Adrianus, oud 53 jaren. GEERTRUIDENBERG. Geboren: Gornelis van Veldhoven-vanTongeren. Wilhelmus Snijders-Verhagen. Adri anus de Hart-Mook. Overleden Dina Goesten, 71 jaar. DRUNEN. Geboren: Josephus v. d. Putten-Kleijberg. R.K. LANDBOUW-WINTERSCHOOL TE BOXTEL. Bij het op 27 Maart 1.1. gehouden eindexamen werd het diploma toege kend aan de volgende leerlingen dei- tweede klas H. Elemans, Huisseling; J. Jacobs, Gassel; H. Verbugt, Liessel; G. En gels, Liessel; G. Simons, Tilburg; A. Kouwenberg, Meerveldhoven; J. Ge- boers, Liessel; H. den Biggelaar, Deurne; J. Stevens, Ncderasselt; J. Wieggers, Tilburg; J. Blum, Nijme gen; J. van Nostrum, Son; F. van de Pasch, Boxtel; H. Volkeri, Zierikzee; J. Peters, Sambeek; A. Verdijk, Beu gen; H. Donkers, Heeswijk; F. Mar tens, Vortum-Mullem; A. Christ, Waalwijk; W. van Dongen, Zeeland; A. Bos, Twist; A. van Dijk, Zeeland; A. Elemans, Huisseling; R. Klaasse, 's Bosch; A. Pouwels, Wychen; W. van Sambeek, St: Anthonis; W. Mar tens, Beers; J. Ras, Valkenswaard; H. van Dongen, Zeeland; Th. v. d. Meulegraaf, Lieshout; J. Feddema, Kloosterburen (Gr.); W. Toenders, Son; W. Poos, Gassel. Een leerling was wegens ziekte ver hinderd aan het examen deel te ne men. Van de eerste naar de tweede klas werden bevorderd: B. van Amstel, Lith; E. van Asma, Heeg (Fr.); J. Bekkers, Deurne; Th. van den Berg, Son; H. Bernts, Horssen; J. Bongers, Zeeland; J. van den Boom, Lieshout; A. van den Broek, Boekei; J. van den Broek, St. Agatha; H. Coppens, Ros malen; J. van Dijk, Amsterdams G. Dijkstra, St. Michiels-Gestel; W. van Dooren, Veghel; T. Faber, Vught; J. Geerts, Gemert; A. Graste, Boxtel; J. van Gorcum, Olland; H. van Helvoirt, Rosmalen; W. van Hoof, Gemert; W.' Jegcrings, Deurne; W. van de Kerk hof, Valkenswaard; H. van Lieshout, Eerde; W. van Lieshout, Uden; A. Litjens, Deest; M. Linders, Eindho ven; J. Marsé, Tilburg; J. Klein Gun- newiek, Diessen; A. Meulemeesters, Boekei; M. Michielsen, Boxtel; Th. Peynenburg, Boxtel; W. van Pinkste ren, Boxtel; J. van den Oever, Breu- gel; J. van Riel, Boxtel; A. Schelle- kens, Goirle; Th. van Schijndel, St. Oedenrode; C. van der Schoot, Gemon de; H. Smelt, Vught; F. Smolders, Westerhoven; J. Somers, Ammerzo- den; L. Swinkels, Son; H. Timmer mans, Helvoirt; J. Uyen, Niftrik; Th. Verhoeven, Boxtel; G. Vermeer, Goir le; P. Vermeer, Moergestel; P. Ver- meltfoort, Oland; F. van Wichen, Al phen (G.); P. JVeerepas, Oeffelt. 3 leerlingen werden voorwaardelijk bevorderd; 1 afgewezen. DR. MATSJEK NEEMT ZITTING' IN HET KABINET-SIMOWITSJ. Dc bespreking, welke dr. Matsjek Donderdagochtend in het paleis van den banus heeft gevoerd met den ba- nus dr. Sjoebatitsj, den vice-voorziltcr der Kroatische Boerenpartij Kosjoe- titsj en den algemeen-secretaris dei- partij, dr. Krnjevitsj, duurde tot hall' twee in den middag. Naar verluidt, heeft dr. Matsjek be sloten, de hem aangeboden functie van vice-president in de regeering van generaal Simowitsj te aanvaarden. Dr. Matsjek zou Donderdagavond naar Belgrado vertrekken. Met hem reizen de banus en de partij-secretaris. Het D.N.B. meldt uit Belgrado, dal Wojvoda Bojowitsj in plaats' van Prins Paul tot hoofd-inspecteur van het geheele Joego-Slavische leger is benoemd. Teleki, de minister-president,, ,yan Hongarije, is volgens een D.N.B.-be- richt, in den nacht van Woensdag op Donderdag plotseling overleden Over den tragischen dood van mi nister-president graal' Paul Teleki wordt door de Hongaarsche regeering het volgende communiqué gepubli ceerd De geheele Hongaarsche natie en alle buitenlandsche vrienden van Hon garije hebben met ontsteltenis kennis genomen van het tragische overlijden van minister-president Paul Teleki. De dood is des nachts ingetreden, maar werd eerst des ochtends ont dekt. In de eerste morgenuren ver spreidde zich het bericht, dat de mi nister-president door een beroerteAyas overleden. Later werd echter alge meen bekend, dat zelfmoord de doods oorzaak was. DE DUITSCHERS EN ITALIANEN BEZETTEN AGEDABIA IN NOORD-AFRIKA. Aan het Grieksche front activiteit der wederzijdsche artillerie. Onze for maties luchtstrijdkrachten hebben de vlootbasis Volos en het belangrijke troepencentrum Fiorina gebombar deerd. Tijdens luchtgevechten werden twee vijandelijke vliegtuigen neerge schoten. Drie onzer vliegtuigen zijn niet teruggekeerd. In het Oosten der Middellandsche Zee hebben onze bomm^r wei pers en torpedo-vliegtuigen een krachtig ge ëscorteerd vijandelijk ccnvooi aange vallen. Ondanks het felle vuren van het luchtafweergeschut werden vijf groote schepen getroffen en tot zin ken gebracht. Al onze vliegtuigen keerden terug naar hun basis. Vliegtuigen van het Duitsche vlie gercorps vielen een tweede convooi van den vijand aan ten Westen van Kreta: een schip van 8000 br.r.t. werd in brand geworpen en zonk; een twee de schip van 8000 ton werd ook ge troffen door twee bommen van zwaar kaliber en is waarschijnlijk eveneens gezonken. Oost-Afrika: Met 't doel nog meer vijandelijke bombardementen op As mara, waardoor reeds honderden slachtoffers waren gevallen onder de inlandsche en Erythreesche bevolking, te vermijden, is de stad Asmara door onze troepen ontruimd. De slag is be zig opnieuw te ontbranden bij een nieuwe stelling. Spoedig weer opgewekt en gekalmeerd met Mijnhardt's Zenuwtabletien Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. BRABANT ALS KUNSTZINNIGE GEMEENSCHAP. Dinsdag 8 April zal de secretaris generaal, waarnemend hoofd van het departement van Volksvoorlichting en Kunsten, 's-Hertogenbosch bezoeken, teneinde nader kennis te maken met het leven en streven van Brabant als kunst zinnige gemeenschap. In Brabant stond en staat de am bachtskunst nog steeds in nauw ver band met de vrije kunsten. De middel- eeuwsche kathedraal van St. Jan ge tuigt daarvan op de allerschoonste wij ze. Ook de schoone wandschilderingen van Derkinderen in het Bossche'raad huis getuigen van dezen ouden gemeen schapsgeest, terwijl het moderne raad huis van Vught blijk geeft van een po ging, om deze traditie in den huidigen tijd voort te zetten. Dr. Goedewaagen zal deze gebou wen bezoeken. In den raadskelder te 's-Hertogen bosch zal een noenmaal worden ge bruikt, waar architecten, beeldende kunstenaars, litteratoren, misici en kunstnijveren zullen aanzitten. Dr. Goe dewaagen zal daar een rede houden over kunstenaarsgilden, waarna de heer Van Anroo de organisatie der gilden zal uiteenzetten. CAPELLE Voor de Ned. Herv. Gemeente alhier hoopt a.s. Zondag des morgens hall tien en des middags half drie op te treden Ds. Oostenbrug. In den morgendienst zullen de nieuwe lidmaten bevestigd worden. Naar we vernemen zal op de eerstdaags te houden Ouderavond van de Bizondere school in de Nieuwstraat als spreker optreden Prol. K. Dijk uit Kampen. De rekening en balans over het afgeloopen boekjaar van de plaatselijke Boerenleenbank zullen op Woensdagen 16 en 23 April des avonds van 7 tot 8 uur ten kantore der Bank ter inzage liggen. A.s Zondag des morgens tien uur en des namiddags half drie hoopt voor de Ned. Herv. gemeente a. d Loonschendijk op te treden Ds. Vroeg in de Weij. Des morgens zullén de nieuwe lidmaten, die deze week hun belijdenis hebben gedaan, worden bevestigd. Predikbeurten Zondag 6 April 1941: Ned. Herv. Kerk v.m. tien uur en n.m. half drie Ds R de Bruin, 's Morgens bevestiging van lidmaten. De 13-jarige P. v. V. alhier wierp een brandende luciler in een carbidbus. Een groote vlam sloeg er uit, waardoor de jongen ernstige brand wonden opliep. Dr. Wijtfels verleende geneeskun dige bulp,

Echo van het Zuiden | 1941 | | pagina 6