DIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING KRUSCHE GEMENGD NIEUWS BURGERLIJKE STAND SPORT LAATSTE BERICHTEN WASPIK. Gemeenteraad Oussen. DRUNEN. VLIJMEN GEERTRUIDENBERG MOERGESTEL. Z) Z) 6 lijiiliaïdtjzs NIEjJWÉ BONNEN Tiel-Drumpt-dorp door linksaf langs Lingedijk tot Beuningen bouwing uoor rechtsaf Hamsche- brug-Zoelensche Brug Zoelen- sclie bosch en kasteel langs de nieuwe begraafplaats naar Kerk Avezaath bij de kerk af door Lutterveld naar Eichem en Buren weeshuis langs de Korner naar Buurmalsen-Geldermalsen straatweg naar Zaltbommel-Waar- denburg vervolgens tot de ver- keersbrug naar Zaltbommel linksaf dijk volgen tot handwij zer Opijnen en Hervelt dijk af binnendoor naar Varik dijk op tot Ophemertsche dijk af dorp door langs kasteel einde laan rechts naar Wadenoyen spoor lijn over tot viersprong bij de Wa- denoyensche brug rechtsaf langs een der oudste kerkjes ka- naalbrug over rechtsaf overweg spoor langs kanaal tot brug links langs nieuwe H.B.S. rechts naar Veemarkt Tiel. Totaal 55 a 60 Km. Van hieruit bereikt men deze streek door 't Land van Heusden en Altena Zaltbommel, Gcldermalsen, of over den Bosch Zaltbommel. Men keert dan natuurlijk wel naar Tiel .terug, maar breekt de route op 'n bepaald punt, 't meest geschikt voor de thuistocht, af. Ook in 't Land van Altena, b.v. langs den Maasdijk bij Andel enz. is al heel wat moois te zien. JUBILEUM H. FAMILIE. Heden, Vrijdagavond, was het de laatste dag van het triduum, gehouden ter gelegenheid van het 75-jarig jubi leum van de H. Familie, en dat geleid werd door den Weleerw. heer W. van Haaren uit 's-Bosch. Dit triduum is zeer goed bezocht geweest en de groote belangstelling bewees, dat alle leden met dit jubileum meeleven. Donderdagavond heeft de Directeur de Weleerw. heer Kap. Völker, de na men voorgelezen van de jubilarissen. Deze zijn: Zilveren: M. Kleijngeld, A. van Oudheusden en H. v. d. Griendt. Gouden: A. de Graaff, W. van Hooff, J. Schoemans, J. Maaijwee, H. de Pef- fer en J. Trimbach. Diamanten: H. Maas, J. A. Leijtens en Chr. Leijtens. Voorts zijn meer dan 65 jaar lid de heeren Adr. de Bont, Adr. van Well en Adr. v. d. Broek. Zooals bekend zal er Zondag een algemeene H. Communie van de leden zijn en om tien uur een Plechtige Hoog mis met predicatie door den Zeereerw. heer Pastoor H. Heezemans. Voorts vestigen wij tot slot nog even de aandacht op den feestavond Maan dag te houden in de zaal van de R. K. Werkliedenvereeniging, die een waar dig slot zal vormen, van deze jubileum viering. WAARSCHUWING. De Burgemeester van Rijswijk (Z.H.) geeft eenieder in overweging om al vorens in relatie te treden met de was- scherij Flora, gevestigd Kerklaan 65 67 te Rijswijk (Z.H.), directeur J. C. Looman, aan het bureau van politie al daar, Heerenstraat 77, telefoon 118566 inlichtingen in te winnen. In Memoriam In de parochiekerk van den H. Lnmbertus had de plechtige ui'vaart plaats van den heer L Klerks, die ruim 54 jaar lid was van 't parochi aal zangkoor en vele verdiensten heeft voor de jongens-congregatie. De belangstelling in de kerk was zeer groot en de plechtige H. Mis van Requiem werd opgedragen door deken G >ossens, terwijl door het zangkoor de requiemmis van Perosi werd uitgevoerd. Op het kerkhof werd door het Zangkoor gezongen »Op het kerk hof». Fiets gestolen. Terwijl F. v. D. enkele minuten in een café vertoefde werd zijn rijwiel, dat hij buiten had laten staan, ontvreemd. Van dit geval is geen aangifte gedaan bij de ge- meente-politie. Onze klok werkt weer goed. Met de klok van den toren der St.Lamhertuskerk is 't vele maanden mis geweest. De stand der wijzers was meestal aan de zijden ver schillend. Reeds meermalen heeft men getracht dit onmisbare uur werk goed te doen functionneeren, doch telkens was het maar voor even. Thans is men radicaal te werk gegaan en heeft men alle wijzers er afgenomen en het geheel aan een grondige reparatie onderworpen. JAlle Lijders aan Rheumaliek Ac 0 «s\e\W s'vtv óe Alles is weer opnieuw gemonteerd en nu werkt de klok aan alle kanten als een «fluitje». Ongelukkige val Landbouwer P. v. D. kwam in zijn woning zoodanig te vallen, dat hij een heupfractuur opliep en in het Groot Zieken-Gastbuis in Den Bosch moest werden opgenomen. Ongestempeld spek in huis Alhier werd door ambtenaren van den Crisis Opsporingsdienst bij een inwoner een partijtje onge stempeld spek in beslag genomen. Het spek werd meegenomen, terwijl tegen den inwoner proces-verbaal is opgemaakt. ELSHOUT De mazelen. Wegens het streng heerschen van de kinderziekte de mazelen is de Eerste H. Communie tot nader datum uitgesteld. Door den Burgemeester van Vlijmen werd in de raadzaal een spaarbankboekje uitgereikt aan An- tonius van Son, oud zes jaren, die met levensgevaar een vriendje van vier jaren uit een diepen spoorsloot redde. De heer C G. H. Boon, lid van len gemeenteraad, heeftals zoodanig ontslag ingediend. Zijn opvolger is de heer Zeijlmans van Emmichoven. De heer R. H. Suurmeijer, ontvanger der registratie in deze gemeente is benoemd tot ontvanger der directe belastingen en registratie te Culemborg. De heer Suurmeijer was alhier sedert 27 Maart 1937 op het registratiekantoor werkzaam en heeft zich doen kennen als 'n zeer humaan chef. Zijn benoeming te Culemborg is dan ook door zijn personeel alhier met zeer gemengde gevoelens ter kennis gekomen. Dokter J. Menden die dokter Jaspers alhier tijdelijk verving is aangesteld tot gemeentegeneesheer te Bergen op Zoom. Blijde Inkomste dokterspaar. Ter aanvulling van ons artikeltje over de blijde ontvangst van het jonge dokterspaar van Delft Weijers deelt men ons nog mede dat behalve de fanfare «Prinses Juliana» namens welke de heer J. Prinsen zijn geluk- wenschen aanbood, ook de zang- vereeniging «Cresendo» en de Mirletonfanfare «De Klomp» hun opwachting kwamen maken. Namens de eerste sprak de heer J. Habraken en namens de laatste, die in haar folkloristische kleeding verscheen, de heer P. Schilders. Predikbeurten Zondag 27 April 1941 in de Ned. Herv. Kerk. Vm. 10 uur en nm. half drie Ds. R. de Bruin. Stoeipartij in autobus Omstreeks zeven uur is gister avond op de Almelosche straat te Borne, een autobus met vier en ,dertig passagiers in volle vaart tegen een boom gereden. Het ongeval was het gevolg vau een stoeipartij lus scbeu eeuige inzit enden vlak achter den rug van den chauffeur. Deze kreeg een duw legen zijn elleboog, waardoor bij de uiacUt over het stuur verloor en de bus egen een aan den linkerkant van den weg staanden boom vloog. De een meter dikke boomstam werd gebed doormidden gespleten. Van de inzittenden, afkomstig uil Almelo, die werkzaam waren op een fabriek in Duitschland, werden vijf personen gewond en moesten, nadat dr. Stomps de eerste hulp had verleend per auto naar Almelo woreen vervoerd. De linkerkant van den auto werd geheel verbrijzeld, terwijl de weg over 'n afstand van enkele honderden meters bezaaid lag met glasscherven. Marechaussee heeft een onderzoek ingesteld en het verkeer ter plaatse geregeld. Juweelen en f5000 gestolen. Een zonderlinge diefstal isgepleegd in een woning in de Oude Horze- straat. Het betreft hier een etage, woning, waarvan de bewoner Woensdagavond even op bezoek was gegaan bij zijn buurman. Van zijn korte afwezigheid is gebruik gemaakt om de woning overhoop te halen Iemand, die goed op de hoogte geweest moet zijn, heeft zich met een valschen sleutel toegang verschaft. Kasten en laden werden geopend, zoonoodig opengebroken. Het resultaat loonde zeer wel de moeite want niet minder dan een bedrag van f5d00 alsmede diverse juweelen werden gestolen. De politie van het bureau VVarmoesstraat heefl een onderzsek ingesteld en tracht nu te achterhalen wie op de loer heeft gelegen om in deze woning zijn slag te kannen slaan. Hoofdpijn- Migraine Beschikbaar stellen gelden gymnastiekonderwijs. De raad dezer gemeente kwam Don derdagavond om half acht in open- bate vergadering bijeen. Voorzitter: H. Mol; secretaris: A. Snijders. De heeren v. Biezen en v. Vught waren afwezig. In de vorige, raadsvergadering is aangehouden het in orde brengen van het gymnastieklokaal der O.L. School, wijk C291, voor het geven van licha melijke oefeningen. Ter nadere toe lichting heeft de voorzitter de heer van Loenen, gemeenteopzichter, ter vergadering genoodigd, die een en an der nader zal uiteenzetten. Het betoog van den heer v. Loenen komt hier op neer, dat de materialen wel geleverd zijn voor 't in orde brengen der school, maar dat de firma ze graag weer zal willen terugnemen. Er moeten drie zalen voor het onderricht in lichame lijke oefeningen worden ingericht. De kosten per zaal bedroegen per eerste opgave 1203.68, dus in tot. ƒ3611.04. De raad vond dit bedrag te hoog en meende dat het wel een 1000.min der kon. De heer v. Loenen leest dan een be rekening voor, waarin een hesparing van een goede 1000.tot uiting komt. Daarvoor is het echter noodig dat een mindere kwaliteit springkas- ten gebruikt zal worden en dit wil spreker niet adviseeren. Houdt men echter dezelfde springkasten, maar zorgt men zelf voor de installatie, en dit is z.i. heel goed mogelijk, dan kan men 785.76 besparen. De totale kos ten komen dan te heloopen op 2825.28 De heer v. Rijswijk zegt den heer Loenen dank voor hetgeen deze heeft weten te presteeren. Spreker legt zich thans gaarne bij het verkregen bedrag neer, omdat het thans gekomen is op het niveau dat hij oorspronkelijk ge dacht had. Ook de andere raadsleden kunnen zich daarmee z.h.st. vereenigen. Voorts werd besloten bij de hijz. school in Dussen (jongensschool) een gymnastieklokaal in te richten. De hijz. meisjesschool zal daarvan dan ook gebruik kunn enmaken. Voor Hank wordt een zelfde regeling ge troffen. Voor de Christelijke school in Dussen wordt een bedrag van 1510.beschikbaar gesteld, voor 't in orde brengen van de speelplaats, voor het geven van lichamelijk onder richt. De algemeene- politie-verordening werd aangevuld met enkele bepalin gen, die het sneeuwruimen met zout en andere bijtende stoffen verbiedt. Voorts is ieder verplicht voor zijn huis den openbaren weg vrij van sneeuw en ijs te houden. BROOD: Bon 14 geldig t./m. 4 Mé Niet gebruikte bonnen nog geldig Vm 11 Mei MELK: Bon 14 geldig t./m. 4 Me. EIERENBon 85 geldig t./m. 4 Mei Niet gebruikte bonnen nog geldig tm 11 Mei ZEEF: Bon 29 geldig t./m. 31 Mei De instructies voor den gemeente arts dienen te worden gewijzigd. Er werd een nieuwe regeling getroffen omtrent de kostelooze verstrekking van genees- en verbandmiddelen aan armlastige patiënten, door den ge meente-geneesheer. Alleen in dure ge vallen vergoedt de gemeente. Teneinde te voorkomen dat de gemeente-genees heer door de voorgestelde regeling schade lijdt, wordt diens bezoldiging verhoogd van 667.lot 890. Den heer A. W. M. van Gent werd eervol ontslag verleend als agent van de Arbeidsbemiddeling. Enkele begrootingswijzigingen van administratieven aard, werden goed gekeurd. De voorzitter deelt dan nog mede, dat hij op het gedane verzoek een be cijfering heeft gemaakt voor de kos ten van verbetering van den Nieuwen- dijk. Deze zullen 28000.tol 30000.beloopen. Voorloopig zal van een en ander dus wel moeten wor den afgezien. Een stukje grond aan de Kerkstraat werd aan J. Akkerman in gebruik ge geven voor den tijd van drie jaar, voor een bedrag van 5.per jaar. Voorts deelt de voorzitter tot slot nog mede, dat het wel noodig zal zijn een extra kracht aan te stellen voor het uitreiken der persoonsbewijzen. De tijd hiervoor benoodigd bedraagt een kwartier per persoon, zoodat voor 2500 inwoners ruim 600 uren of vijf maanden noodig zouden zijn. De kos ten voor die extra kracht, begroot op 80 per maand, kunnen verhaald wor den uit de opbrengst der legesgelden, die geraamd kunnen worden op 450. Van de rondvraag werd geen ge bruik gemaakt. WAALWIJK. Van 18 tof 25 April 194«1 Geboren Marius, zv. J. Groeneveld-Storcliarl, wonende te Sprang-Capelle. Gerardus Hendrikus Lambertus, zv. G. A. van der Laan-Kampen. Antonius Cornelius, zv. A. C. Veraa-de Vries. Antonia Hcndri- ka Kundra Martha, dv. J. Ph. Schoonder- mark-van Houwelingen. Franciscus Adrianus Christianus, zv. F. J. Klerkx- van Hooydonk. Antonetla Wilhelinina Maria, dv. C. J. Pennings-Timinermans. Johanna Petronella, dv. J. Dollekens- van Gooi. Pel rus Wilfridus,,zv. J. G. de Louw-Maas. Adrianus Antonius Ma ria, zv. M. W. Verdonk-Lambrechis. Overleden H. W. A. Damen, oud vier maanden, wonende te Loonopzand. Huwelijksaangiften Chr. J. M. van Wanrooy, oud 28 jaren, wonende te Loonopzand en Wa. A. Mus- kens, oud 26 jaren, te WaahvijJk. J. N. van Hoof, oud 28 jaren en K. Koeken, oud 25 Jaren. Huwelijken O. yan Dongen, oud 28 jaren, wonende te Sprang-Capelle en Ja. Treffers, oud 27 jaren te Waalwijk. A. J. Timmermans, oud 22 jaren, wonende te Waalwijk en Aa. M. J. La Grand, oud 20 jaren, wonen de te Rotterdam. A. A. Schilders, oud 27 jaren, wonende te Waalwijk en G. M. van Engelen, oud 28 jaren, wonende te Tilburg. H. A. Trommelen, oud 30 ja ren en Ga. J. M. de Ley er, oud 31 jaren. Ingekomen Fr. J. ten Thy van Middelburg. Ha. van Vlijmen van Vlijmen. Ja. A. M. van Tilburg van Tilburg. Ja. J. van Hoornen van 's-Hertogenbosch. Tha. J. Pulles van Best. P. J. M. van Nieuw- stad en gezin van Loonopzand. Vertrokken A. A. Schilders naar Tilburg. Ja. Treffers naar Sprang-Capelle. Ja. C. van den Broek naar Dussen. J. van Sou naar Drunen. Ma. J. van Roon naar Rotterdam. T. J. van Roon naar Rotterdam. W. C. Baaijens naar Wijk en Aalburg. A. A. Duquesnoy naar Nij megen. GEERTRUIDENBERG. Geboren: Johanna Maria dv. A. A. Joore-Schee- pens. Sebastiana Elisabeth Maria Ger- truda dv. Th. W. Zijlmans-van Dongen. Adr. M. zv. C. v. Vessem-de Ruijter. Jacoba Petronella dv. W. de Wijs- Broeken. Cornelia Adriana dv. Th. C. Ivrooswijk-Goossens. Gehuwd: Emile A. Magnée, 35 jaar en Maria J. de Wit, 43 jaar. Overleden: Rochus Stoop echtgen. van Hendrika Leemans, 80 jaar. Maria Johanna Ha- vermans echtgen. van J. Flipsen, 32 jaar. Antonia Segeren wed. van M. Sandber- gen, 78 jaar. Johannes Schalken echt gen. van M. v. Oorschot, 65 jaar. R. K. C. Programma voor Zondag a.s. RKC 2Sporters 2.30 uur (terrein 2de Zeine). RKTVV 3RKC 3. Vertrek per fiets om half elf. RKTVV 4RKC 4. Vcrtek per fiets om half elf. Nu ons eerste elftal mag toekijken, wie er met de eer zal gaan strijken, komen de verrrichlingen van de andere elftallen vanzelf meer in het licht der belangstel ling. Voor onze reserves is het ling geleden dat zij in het strijdperk zijn geweest, zoodat liet hen niet mee zal vallen, vooral bij een tegenstander als de „Sporters". De prestaties van laatstgenoemden zijn dit seizoen wel niet zoo denderend ge weest, maar toch is het een ploeg die zeer lastig te kloppen is. Daar de krachten zeer weinig uiteen zullen loopen verwachten wij dus een interessante ontmoeting, waarbij voor ons tweede elftal nog de tweede plaats op het spel staat. Dat is de moeite wel waard, om nog eens flink je best te doen. Het voormalige HEC-terrein is voor loopig niet meer beschikbaar, om welke reden de resteerende competitiewedstrij den op het terrein in de 2e Zeine afge werkt zullen worden. Het derde en vierde elftal gaan hel nog eens in Tilburg probeeren, bij tegenstan ders die wel Ie sterk zullen blijken te zijn. üf denken jullie er anders over? BOEKENTENTOONSTELLING. Naar wij vernemen heeft de Katho lieke Jonge Middenstands Vercenig'ing plannen tot het organiseeren van een Boekententoonstelling in de volgende maand, met medewerking van de uit geverij Het Spectrum. Deze tentoonstelling zou gehouden worden in de zaal Musis Sacrum. ONTSPANNINGSVER. O. V. Hedenavond geeft de Ontspannings vereniging O. V. een tooneelavond in „De Lindeboom". Aanvang 6.30 uur. GOED AFGELOOPEN. Bij de uitbreidingswerkzaamheden aan de schoenfabriek fa. de Kort-Win- gels in de St. Antoniusstraat, stortte tengevolge van den hevigen wind een muur in, die op een stelling terecht kwam, waarop zich een tweetal jon gens van M. alhier bevonden. De stel ling begaf zich onder het groote ge wicht, met het gevolg dat de twee jeugdige arbeiders naar beneden vie len, daar in een sloot terecht kwamen en bovendien nog bedolven werden onder een hoeveelheid steenen. Alhoewel men direct 't ergste vrees de, kon Dr. Langemeijer constateeren, dat geen edele deelen geraakt waren. Met tal van bloedende wonden aan hoofd en lichaam, die voorloopig ter plaatse werden verbonden, werden de slachtoffers jber auto huiswaarts ver voerd. WINTERHULP NEDERLAND. Overzicht van de opbrengsten dei- tot heden toe gehouden collecten in de Provincie Noord-Brabant (inclusief de door de Plaatselijke Directeuren ont vangen giften) Huis- en Straat-collecten (met ver koop van speldjes) 29 en 30 November 1940 125.675.02 27 en 28 December 1940 59.588.90 14 en 15 Februari 1941 37.429.20 28 Febr. en 1 Maart 32.049.15 Huis-lysten-collecte: 31 Jan. en 1 Febr. 1941 72.097.68 17 tot 22 Maart 1941 67.741.71 15 tot 19 April 1941 50.600.45 Voorloopig cijfer. 445.182.11 KOFFIE- EN THEEBON VER LENGD MET TWEE WEKEN. De koffie- en theebon is met twee weken verlengd, tot 11 Mei. De nieuwe bon is drie weken geldig, GEVECHTEN MET DE WIJKEN DE ENGELSCHEN. In het kader van de aanvallen van Duitsche eenheden op de diepe flank van het Noordelijke Grieksche leger kwam het sinds den 20en April tot plaatsefijke capitulaties en tot verzoe ken om een wapenstilstand aan het twaalfde Duitsche leger. Nadat den 22en April een Grieksche missie ook den bevelhebber van het 11e Italiaansche leger aan het front van Epirus de capitulatie aanbood, heeft thans het geheele Grieksche le ger in Epirus en Macedonië, dat in hei Noorden door de Italiaansche weer macht en in het Oosten door Duitsche troepen omsingeld en van zijn achter- waartsche verbindingen was afgesne den, de wapens neergelegd. In den strijd met de Britsche ach terhoeden slaagden wij er in door te dringen in de stelling van Thermopy lae, die door het terrein bijzonder is begunstigd. moesten de eenvoudige Kruschen-kuur volgen, zooals miljoenen menschen over de heele wereld dat dagelijks doen. Kruschen zal ook U uitkomst brengen! jDaérom, neem óók onder voortdu rende controle van scheikun- dige-epothekér G. J. L,o g g e Bij apoth. en drog. 1.47, 0.76, 0.41. helpen veilig en vlug. Doos 10 en 50ct. .i .H

Echo van het Zuiden | 1941 | | pagina 6