SP0RT Waarschuwing. DE BLINDE PASSAGIER LAATSTE BERICHTEN Brandstollen OisiriDulie. INGEZONDEN STUKKEN KAATSHEUVEL. RAAMSDONK. WASPIK. NIEUWKUIJK. DRUNEN Advertentiën Luxor-Bioscoop Donderdag 1 Mei 8.15 uur Uitreiking Aardappelkaarten. nigingsjaar, werden, na voorlezing door den secretaris, den heer W. clc Zwart, onder dankzegging aan den samensteller goedgekeurd. De penningmeester, de heer H. J. Spierings, bracht het financieel ver slag uit, waaruit bleek, dat de kas sloot met een batig saldo. De rekening en verantwoording werden door de heeren W. A. M. Heijmans en Ha ver hals nagezien en in orde bevonden, waarna zij op voorstel dezer commis sie onder dankzegging aan den pen ningmeester met algeineene stemmen werden goedgekeurd. Na vaststelling van het Huishoude lijk Reglement der af deeling werd een voorstel van het Bestuur om het af- deelingshestuur met een tweetal leden uit voormalig Sprang uit te breiden aangenomen. Tevens werd besloten de stemming ter verkiezing van deze nieuwe functionarissen in een der eerstvolgende vergaderingen te doen plaats hebben. Mededeeling werd gedaan van het voornemen in den loop van dezen zo mer, waarschijnlijk in de maand Juni, een tentoonstelling op het gebied der Luchtbescherming, en wel speciaal de zelfbescherming, te organiseeren. Hierna was het woord aan Dr. H. Winkelman tot behandeling van zijn onderwerp „Luchtbescherming voor de Burgerlijke bevolking". In zijn interessant beloog, dat door de aanwezigen met stille aandacht werd beluisterd, behandelde spr. ach tereenvolgens de verschillende vormen van luchtgevaar, 0111 tenslotte te wij zen op diverse maatregelen ter be scherming daartegen. De voorzitter bracht spreker dank voor zijn leerzame rede en hij sprak daarbij de hoop uit Dr. Winkelman nog meerdere malen op een vergade ring der afdeeling te mogen beluiste ren, waarna hij de vergadering sloot. De Chr. schoolvereeniging a. d. Loonschendijk houdt a.s. Vrijdag avond in het schoolgebouw haar jaar vergadering. Aan de orde komt: 1. Opening en notulen; 2. Versla gen secretaris en penningmeester; 3. Nazien rekening en verantwoording; 4. Verkiezing bestuursleden; 5. Rond vraag en sluiting. De laalste huizencollecte van dit seizoen ten bate van Winterhulp Nederland zal Vrijdag en Zaterdag a.s. gehouden worden. Wanneer men de uiteenzettingen, welke vanwege de stichting Winter hulp verstrekt zijn, gelezen heeft, zal men weten, dat veel minder kon worden uitgekeerd, dan met het oog op veler behoeften gewenscht was geweest. Een ruime opbrengst der collecten is dus noodzakelijk, wil het doel bereikt worden, dat Winterhulp zich heeft gesteld en dat bestaat in het lenigen van den nood, welke in veler buisgezinnen heerscht. Een ieder werke mede om deze laalste collecte te doen slagen, op dat veler zorgelijk bestaan alsnog verlicht zal kunnen worden. Gouden Bruiloft. Op 12 Mei a.s hoopt het echtpaar Jan Moreval en Cath, Huisveld aan de Sprangsche Vaart alhier zijn gouden bruiloft te vieren. Een buurt- commissie is reeds geruimen tijd bezig dit feest voor te bereiden. Bel Canto. De zangvereeniging „Bel Canto" hield Zaterdag bij den heer Jan van Dun zijn uitgestelde jaarvergadering, die vooral door de heeren-leden goed bezocht was. Na een openingswoord gaf de secretaris, de heer Nic. Meijers een keurig jaarverslag, waaruit bleek, dat ondanks de minder gunstige tijdsomstandigheden het jaar 1940 zich heeft gekenmerkt als een actief jaar der vereeniging. De repetities hebhen slechts korten tijd stilgelegen en waren de reisgelegenheden mo gelijk geweest, dan had het koor ook ongetwijfeld aan het ingeschreven concours te Den Haag deelgenomen. De kas sloot met een klein batig saldo, terwijl het ledental van het dameskoor met enkele terugliep en dat van het mannenkoor met enkele toenam. De aftredende bestuursleden, de heeren C. Wooning, C. Brekelmans en P. Steenbergen werden met na genoeg algemeene stemmen her kozen. RAAMSDONKSVEER. Zilveren Onderwijzersjubileum. Het zal de meeste Verenaren wel bekend zijn, dat het over een paar dagen groot feest is op deSt.Theo- dorusschool, te Raamsdonksveer. Daar zal men den eersten Mei weer eens trachten de blommetjes buiten te zetten. Want twee heeren van het personeel vieren dien dag hun zil veren ambtsjubilé. Het zal dan een kwarteeuw ge leden zijn, dat de onderwijzers P. J. Broeders en Fr. van Gerwen hun schoone taak bij de Veersche jongens begonneu. 01 er op dat terrein een schoone taak was te vervullen, daar van zijn de Veersche huisvaders uie zich de toestanden uit die dagen herinneren, ten volle overtuigd 1 Maar het ligt op het moment niet in onze bedoeling om oude herinne ringen aan te halen. Liever wilden we even de attentie vestigen op de beide feestelingen. Ze kunnen dat best verdragen en zijn het dubbel waard. Hun werk op school al die vijf en twintig jaren is boven allen lof verheven, daarmee vertellen we geen nieuws. Het is dus geen wonder dat de jubilarissen door hun correcte, trouwe plichtsbetrachting, in de waardeering der collega's en de harten der leerlingen een blijvende plaats hebben veroverd. Maar ook buiten de schooluren hebben beiden hun beste krachten aan het Veer gegeven op sociaal en cultureel gebied Menige vereeniging heeft in hen een president, een secre taris, of een werker achter de schermen gevon len, die de rechte man op de rechte plaats bleek te zijn. Wat b.v. de heer Broeders de laatste jaren voor de Veersche Boys is geweest en wat hij op dat gebied heeft gepresteerd, is zelfs door goed ingewijden slechts bij benadering te schatten. Wat de heer van Gerwen deed voor de St Vincentiusvereeni- ging, Wit-Gele Kruis, gaarkeuken, speeltuin, Middenstandsvereeniging, Jonge Werkman,enz. heeft hem den biijvenden dank van alle weldenken- den verzekerd. 1 Mei dus, zal de St. Theodorus- school trachten, ondanks gebrek aan een zaal, ondanks gebrek aan mid delen, de twee jubilarissen enkele onvergetelijke oogenblikken te be zorgen. Na een H. Mis, opgedragen tot intentie van de beide feestelingen gaat de schooljeugd ter receptie, waar in declamatieen zang uiting zal worden gegeven aan de gevoelens van vereering en waardeering, die leven bij de collega's en leerlingen der St. Theodorusschool. Tot tijielijk onderwijzer aan de R.K. Jongensschool op het Dorp, is met ingang van 28 April benoemd ne heer P. M. J. Korst, uit Steen bergen. De lijstencollecte voor Winter hulp heeftin deze gemeente, Raams-* donksveer en Raamsdonk(dorp), op gebracht f229.19. Op Woensdag 30 April a. s. vierende echtelieden C. D.A. Arendse en Ha. van Suülekom, wonende in den Boterdijk, op het Veer, hun gouden huwelijksfeest. Op de algemeene ledenvergade ring der Chr. Schoolver. alhier, die gehouden werd op Donderdag 24 April j.l onder voorzitterschap van Ds. R. de Bruin, werd het aftreden de bestuurslid, de heer A. v. d. Broek, met algemeene stemmen herkozen. Maandagavond hield in café Siegers de Varkens- en Slachtveeverzekering haar algemeene jaarvergadering. De totale inkomsten der Varkens- verzekering bedroegen 1795.80. De uitgaven f590 63 Totale bezit op 1 April 1941 f359.66. Totale inkomsten Slachtveever zekering f47,66. Uitgaven f30.14 Bezit 1 April 1941 f391.39. De altr. bestuursleden H. van Drunen en A. Loeff werden her kozen. In de Controle-Commissie werden benoemd A. van Oijen en L. van Buul. Men besloot de pre mie gelden te doen vaststellen op 25 cent per maand voor gewone en 35 cent voor zeugvarker.s. De uitkeeringsgelden werden vas - gesteld op 35 cent per pond tot een gewicht van 60 pond en 30 cent boven het gewicht van 60 pond. t Jan Vissers. Alhier overleed in den ouderdom van 49 jaren de heer Jan Vissers. De heer Vissers was een zeer be kende figuur in de aannemerswe reld. Collecte. Zondag a.s, wordt in de parochie kerk van St. Lambertus de maande- lijksche collecte gehouden voor de noodlijdenden der parochie. Geslaagd. Onze dorpsgenoot, de heer Bart. van Leent slaagde te Tilburg voor het Rijksdiploma schoenhersteller „A". Hij genoot zijn opleiding bij den heer Jan Boom in Den Bosch, Burgerlijke Stand. GeborenGodefridus Klerks Pullens. Huberdina de Gouw v. d. Hoven. Overleden: Wilhelmus Smits53j-. Petrus de Hart 72 j. Loduvi- kus Klerks, 78 j. Laurentius de Krieger, 84 j. (Overzicht veiling in het volgend nummer.) 25 Jaar R.K. Werkliedenvereeniying. De afdeeling Drunen van de R.K.W.V. herdacht op feestelijke wijze haar zilve ren bestaansjubileum. De dag werd begonnen met een alge meene H. Communie van de leden onder de H. Mis, die door den geestelijken ad viseur tot intentie van de leden in de parochiekerk van den H. Lambertus werd opgedragen. I11 de middaguren werd in de zaal der meisjes congregatie een druk bezochte receplie gehouden, waar de wereldlijke en geestelijke autoriteiten het bestuur der afdeeling kwamen feliciteeren met het zilveren bestaansjubileum van hare afdee ling. 's Avonds werd de leden en hunne vrouwen in de congregatiezaal een pret tige avond aangeboden. Bij dit jubileum mogen wij even een terugblik werpen op hetgeen door de af deeling Drunen in haar 25-jarig bestaan tot stand is gebracht. De afdeeling Drunen werd in den vo- rigen oorlog als het ware opgericht. Dru nen kende reeds lang een vakorganisatie en zoo kwamen in April 1916 enkele pio niers onder leiding van den kapelaan in vergadering bijeen en werd in principe besloten om te komen tot oprichting van een afdeeling van den R.K.W.V. Het ging vlot van de hand en reeds onmiddellijk werden pogingen in het werk gesteld om te komen tot oprichting van een coöpe ratie. Een kolen-coöperatie bestond toen reeds en de gevraagde levensmiddelen en andere coöperatie kwam uiteindelijk tot stand. Na een fleurig beslaan, kwijn de deze en werd tenslotte opgeheven. Voor de afdeeling van de R.K.W.V. werd een stevige propaganda gemaakt en zoodoende werd deze vereeniging een succes. Dank zij het werk van de R.K. W.V. werd tijdens de vorige distributie periode een levensmiddelencommissie "ingesteld, waarin de voorzitter van de R. IC W.V. zitting nam. Op 1 November 1917 werd een vergadering gehouden, waarop het voltallige bestuur gekozen werd met als voorzitter den heer H. Brok; secretaris den heer L. Kogels; pen- ningmeeser den heer W. Kogels en leden de heeren H. Mimpen en W. v. d. Sanden. Het ledental bleef gestadig groeien en aan de ontwikkeling van de leden werd door hel geven van ontwikkelingsavon- den e.a., de noodige aandacht besteed. Langzamerhand werd aangesloten bij de diverse bondsorgahisaïTes, doch de aan sluiting van het doktersfonds bij hel Cen traal ziekenfonds van den Bosschen dio- cesanen Bond mislukte. De boorti, die in 1916 tenger was is in deze kwarteeuw gegroeid lot een zwaren mast, waarbij vele belangwekkende af- deelingen zijn ondergebracht, en die een rijke wasdom bezit. De afdeeling Drunen is een gezond on derdeel van het groote Werkliedenver bond en onder leiding van het huidige voortvarende bestuur zal ze steeds en on getwijfeld met succes de belangen van de vele leden blijven behartigen. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Mijnheer de Redacteur! Alles heeft zijn bestemden tijd.- Het tietsplaatje heeft de kookproef van dezen tijd niet kunnen doorstaan. I11 dit plaatje, zonder eenige progressie, zat iets onbevredigends. Dit geldt ook voor het aan te schaffen persoonsbe wijs. De kans dat het plaatje in de toekomst in zijn oude gestalte nog weer zal terugkeeren, is vermoedelijk zeer gering. De verdwijning van de pasmunt zet meer inenschen voor moeilijkheden. Het is te hopen dat dit euvel spoedig wordt verholpen en terugkeer er van bevorderd. Door de krakingen van dezen tijd heen staat op velerlei gebied de door braak van een nieuwen tijd. Mogelijk een tijd niet 0111 te scheuren, maar 0111 toe te maaien. Veel voor koren op de publieke markt van het leven aange boden zal in de vuurproef van den tijd verdwijnen als kaf van den dorsch- vloer. Daarover behoeft niet te wor den getreurd, want wat heeft Tenslotte het kaf met het koren van doen. Deze zon-zijde zit er nog aan, dat door de worsteling der eeuwen uiteindelijk de waarheid en gerechtigheid als goud zullen uitkomen. Moge de hoop niet verflauwen dat aan het bloedvergieten der volkeren spoedig een einde komt. U Mijnheer de Redacteur vriendelijk dank voor de opname, Hoogachtend, Een lezer van Uw blad. „W. S. C." BREDA—DESK 1 1—6. BILJARTEN. Gisteravond werd de return wedstrijd gespeeld tusschèn de biljartvereeniging T.A.V. gevestigd in 't café van den heer Sjef Moonen (Stationskoffiehuis) en een zestal uit café Centraal van den heer D. v. d. Boomgaard met den volgenden uil slag: Jac. PullensM. Heesbeen 4050 Mar. PullensS. Moonen 5475 Frans de Peffer.1. v. d. Pennen 2775 Fr. SchoemansA. de Brouwer 5048 Th. de RondeJ. v. d. Velden 5975 Jan v. SchaikJos v. d. Pennen 7550 305—373 Hoogste serie T.A.V. Sjef Moonen 12 en J. v. d. Pennen 12. Hoogste serie Centraal Jan v. Schaik 10. Ingevolge art. 8 van de Prijs- opdrijvings- en Hamsterwet, is hij. die goederen in het klein te koop aanbiedt of verkoopt, dan wel goederen te huur aanbiedt of verhuurt, verplicht, bij die goe deren op een voor het publiek duidelijk zichtbare wijze den prijs te vermelden. Alle goederen, die in etalages' van winkelbedrijven zijn uitge stald, alsmede al de goederen welke in den winkel onder het oog van het publiek voor recht- streekschen verkoop zijn gereed- gelegd en aldus aan het publiek te koop worden aangeboden, moe ten dus geprijsd zijn. Op de naleving van dit voor schrift zal Streng worden gelet en zal, indien na 15 Mei wordt vastgesteld dat nog ongeprijsde goederen zijn uitgestald, onver biddelijk door de politie worden opgetreden en tegen den over treder proces-verbaal worden op gemaakt en tot inbeslagname der ongeprijsde goederen worden overgegaan. DE BURGEMEESTER van Waalwijk. Brengt steeds de beste programma's. presenteeren. wij U de schitterende speelsensa tie- film der Tobis met Hilda Krahl, Attila Hörbiger, Paul Jacor e.a. Prima verzorgd voorpro gramma gaat vooraf. ACADEMISCHE OPLEIDING. Nijmegen, 29 April. Gepromoveerd tot doctor in de let teren en wijsbegeerte op proefschrift, getiteld: „Bijdrage tot liet onderzoek van Vondels werken" en veertien stel lingen: de heer L. C. Michels, geb. te Schijndel en docent te Tilburg. Vanaf Donderdag a.s. zullen de aardappelkaarten uitgereikt worden en wel als volgt: Te v.m. Baardwijk in café W. v. Helvoirt: op Donderdag 1 Mei voor de letters A t./m. J; op Vrijdag 2 Mei voor de let ters K t./m. T; op Zaterdag 3 Mei voor de letters U t./m. Z. Te v.m. Besoijen in café J. v. d. Meys: op Donderdag 1 Mei voor de letters A t./m. J; op Vrijdag 2 Mei voor de let ters K t./m. T; o]) Zaterdag 3 Mei voor de letters U t./m. Z. In de St. Antoniusparochie in café M. Klijn: op Maandag 5 Mei voor de letters A t./m. J; o]) Dinsdag 6 Mei voor de letters K t./m. T; op Woensdag 7 Mei voor de letters U t./m. Z. Voor het Centrum op het Distributiekantoor: oj) Maandag 5 Mei voor de letters A t./m. E; op Dinsdag 6 Mei voor de letters F t./m. J; op Woensdag 7 Mei voor de letters K t./m. O; op Donderdag 8 Mei voor de letters P t./m. U op .Vrijdag 9 Mei voor de let ters V t./m. Z. Telkens van 912.30 en van 25 met uitzondering van Za terdag, waarop alléén vóórmid dags zitting wordt gehouden. Bij de uitreiking moet de aan wezige voorraad worden opge geven. Het is du4 noodzakelijk, dat zij, die de kaarten afhalen, hiermede volledig op de hoogte zijn, zodat zij alle gewenste in lichtingen kunnen verstrekken. Tevens dienen de stamkaarten van alle gezinsleden te worden meegebracht. Ter bevordering van een vlot te uitreiking wordt het publiek beleefd verzocht, zich stipt aan de vastgestelde uren te houden. Kring Distributiekantoor Waalwyk. ARN. VERWIEL, de Leider. Het Distributiekantoor van van Waalwijk maakt bekend: Zij, die een zelfstandige huis houding voeren en momentcel niet in het bezit zijn van een gas meter en nog geen aanvraagfor mulier hebben ingediend, kunnen alsnog op het Distributiekantoor een formulier invullen ter ver krijging van vaste brandstoffen voor kookdoeleinden. Degenen, welke een gasleiding hebben, doch geen gasmeter, ko men dus eveneens in aanmerking voor bovengenoemde kaarten. Zij, die reeds een oproepings- kaart ontvingen, worden ver zocht, de kolen- en/of petroleuin- bonnen nog deze week aan het Distributiekantoor af te halen met medebrenging van genoemde kaart en de met „Hoofd" ge waarmerkte stamkaart. BEKENDMAKING. Onze Bibliotheek is met een groot aantal NIEUWE BOEKEN waaronder bekende werken uitgebreid. Met ingang van ZONDAG 4 MEI a.s. zal onze zaak DES ZONDAGS gedurende het Zomerseizoen DEN GEHEELEN DAG GESLOTEN ZIJN, Des Zaterdags zal daarom de zaak tot 10 uur open blijven. LEESBIBLIOTHEEK „DE BIEB" Markt 22 Waalwijk. Voor a.s. Zondag staat wederom een zeer be langrijke thuiswedstrijd vastgesteld, n.l. W.S.C.— Helmondia. DESK verschijnt zonder A. v. d. Ven, die door J. Musters ruim voldoende was vervangen. Reeds binnen de vijf minuten maakt de DESK-invaller- links-binnen liet eerste doelpunt uit een voorzet van v. Boxtel. Even later, is het v. Boxtel zelf die den stand op 02 brengt. De Bredanaars pakken dan ook wat steviger aan en Vloemans krijgt enkele gevaarlijke schoten te verwerken, wat hij naar behooren doet. Wanneer hij echter een lioogc bal van de Breda-midhalf niet klem- vast houdt, doelpunt de midvoor onhoudbaar. Even denken wc dat het voor de Kaatsheuvelsclie jongens oppassen wordt, maar v. Boxtel brengt spoedig den stuud op 1—3 uit een doelworsteling. Wanneer DESK dan eeu corner te nemen krijgt die door v. Boxtel goed voor doel wordt ge bracht, kopt v. Laarhoven magnifiek in. Met DESK in den aanval komt de rust. Na de hervatting zijn het weer de Sportpark- bewoners die den toon aangeven. Na een pass van J. v. d. Ven krijgt v. Boxtel een kans en maakt keihard de vijfde goal. Wanneer dan even later v. Escli hands maakt binnen het straf schop-gebied, denken we Breda den achterstand te zin verkleinen, maar de penalty wordt via den paal achter geschoten. DESK probeert het dan nog eens met enkele snelle, open aanvallen. Van der Ven breekt door en schiet langs den uitloopenden keeper tegen den paal; de terug- sprlngendcn bal wordt door v. Nieuwstadt on houdbaar ingezet. DESK neemt dan de zaken wat kalmer op en in den resteerenden tijd wordt er voornamelijk op het middenveld gespeeld. In den stand komt geen verandering meer. De biljartvereeniging K.O.T. uit Kaatsheuvel speelde een wedstrijd tegen de in café I'assier gevestigde biljartvereeniging „Ons Genoegen". De uitslag was: „Ons Genoegen" Jan de Graaff 100 Jac. Fassier 100 Jos. Klerkx 100 Frans Slaats 100 Th. Zwaans 100 500 K.O.T. Jan v. d. Kaa 80 H. Snoeren 58 H. van Dun 40 Jan de Bont 34 Fr. Teurlings 51 275 Hoogste serie Frans Slaats.

Echo van het Zuiden | 1941 | | pagina 6