SPORT BURGERLIJKE STAND nnmrnTggpgn Hiiutn iccncii RAAMSDONK. O 'V. O II lijii/iazdfje» Wethouder Middelkoop acht dit te veel. De raad wordt het dan eens over een prjjs van 130— en besluit het land daarvoor te verhuren. Een aanvulling van de algemeene politie-verordening wordt aangehou den tot de volgende vergadering. Een wijziging van de gemeen lebc- grooting 1941, voornamelijk van ad ministratief belang, wordt goedge keurde Mededeelingen. De voorzitter wil voldoen aan een in de vorige vergadering gestelde vraag van den heer de Bas en leest een rap port voor van den gemeente-opzich ter, hoe de berekening was van de hoe veelheid modder die uit de havens van Capelle en Labbegat gebaggerd is. De heer de Bas zegt daarop dat bij de inzage der stukken de opzichter zelf al een toelichting op deze berekening gegeven heeft. Spreker vond vooral echter de berekening van het Zwaai- gat zeer moeilijk. In Labbegat is er zeer veel uitgehaald, maar het zwaai- gal en de haven in Capelle zijn onvol doende gebaggerd. Spreker hoopt, dat in het vervolg een andere wijze van meten zal worden toegepast. Hier kan spreker, afgezien van de goede kwali teiten van den gemeente-opzichter, niet mee aecoord gaan. De voorzitter zegt dat de opzichter dezelfde berekening heeft toegepast als gebruikelijk is bij Rijk en Provin cie. Op een vraag van den heer Ver- heijden zegt spreker, dat het hem niet bekend is hoe de berekening in Waal wijk geschiedt. De heer Verheijden vindt de hier toegepaste wijze van meten niet den aangewezen weg. Wethouder van Willigenburg vindt het eenigszins pijnlijk hier nog over deze aangelegenheid te moeten spre ken. Spreker zegt dat de hier toege paste wijze van meten toch ook bij Rijk en Provincie gebruikt wordt, zoo dat dit wel de eenig juiste weg zal' zijn. Daarom blijft alleen de vraag over of de opzichter wel de man was 0111 deze berekening uit te voeren. Niemand heeft er een bewijs voor dat dit niet zoo is. De heer Verheijden merkt op dal het bij Rijk en Provincie gewoonlijk om groolere objecten gaat, terwijl hunne opzichters beter ter zake kun dig zijn. Wethouder van Willigenburg zegt, dat het pijnlijk is dat alleen hij den opzichter moet verdedigen. De heer Verheijden gaat de gevallen na waarbij hier met aken gebaggerd is en niet met een baggermolen, zooals thans. Ook toen waren er groote knoeierijen. Spr. blijft bij zijn stand punt dat er nergens meer geld te ver dienen is dan onder water. De voorzitter deelt vervolgens mede dat de zwakzinnige kinderen oorspron kelijk per auto naar de Don Bosco- school te Waalwijk vervoerd werden. Dit was eerst een kwestie van 7. jppij week; later, toen de benzine duur der werd, werd dit 11.en thans gaat het geheel niet meer per auto. B. en W. hebben toen iemand gehuurd die de kinderen per paard en wagen vervoerde, tot op heden voor een be drag van 12.maar die man zegt het daarvoor niet meer te kunnen doen en vraagt 24.per week. B. en W. betreuren het zeer, maar vinden het niet verantwoord dit groote bedrag toe te staan. De heeren Verheijden en de Bas vin den het evenzeer jammer dat daardoor deze kinderen van onderwijs verstoken blijven, waafbij de Bas in overweging geeft het nog ergens anders te pro- beeren. De heer Verheijden merkt op, dat, wie het onderste uit de kan wil heb ben wel eens het deksel op de neus zou kunnen krijgen. Spreker zou maar eens afwachten of de man niet terug- krabbelt. De heer Versteeg zegt dat de man er den geheelen dag mee kwijt is. Hij kan verder geen vrachtje meer waar nemen. De voorzitter is van meening dat er nu door force majeure zooveel dingen achterwege moeten blijven. Ook voor dit geval is daaraan niets te doen. Bij de rondvraag zegt de heer Ver steeg dat het al een paar maal is voor gekomen dat de menschen voor niets naar het distributiekantoor zijn ge weest. Spreker vraagt of dit niet an ders geregeld kan worden. De voorzitter antwoordt dat de schuld daarvan geheel in Den Haag ligt, waar men de bescheiden steeds te laat wegstuurt. Zoo is het b.v. ook ge gaan met de brandstoffenkaarten waar spreker vier dagen lang iederen dag over heeft opgebeld, omdat ze Donderdags moesten worden uitge reikt. Iederen keer was het antwoord echter dat ze al waren afgestuurd en dat ze er Donderdags zeker zouden zijn. Toen er echter Donderdags een f roote menigte op het vastgestelde uur lónd te wachten, waren de kaarten er nog niet. Spreker heeft toen nog maals opgebeld en men antwoordde toen dat ze direct per expresse zouden worden verstuurd. Zoo was de gang van zaken. De gemeente treft in deze geen schuld. De raad ging hierna over in gehei me vergadering. Moe-Loom-Lusteloos DOET VERKOOPEN De Raad dezer gemeente hield op Zaterdag 3 Mei j.l. een openbare vergadering. Voorzitter Mr. Th. Heere, burgemeester. Secretaris W. Willems. Aanwezig waren alle leden. Na opening der vergadering werden door den voorzitter eenige woorden gewijd aan het over leden raadslid de heer H. L. Boelaars, welke woorden door de leden staande werden aange hoord. Sinds we de laatste vergadering hebben gehouden, zoo zegt de voorzitter, is de heer Boelaars van ons heengegaan. Al is hij maar een paar jaar in ons midden geweest, heeft hij steeds getoond veel belangstelling te hebben voor de gemeentelijke aangelegenheden en heeft er zijn beste krachten voor gegeven. Onze ge meente verliest in hem een goed mensch en een goed vaderlander. De heer Boelaars ruste in vrede. Hierna komt punt 1 van de agenda aan de orde: Onderzoek geloofsbrief van het nieuw benoemde raadslid den heer J. J. Simonis. Tot leden van de Commissie tot onderzoek van den geloofsbrief worden door den voorzit ter aangewezen de heeren van Woerden, Nol len en van Seters, waarna de vergadering door den voorzitter wordt geschorst. Na heropening der vergadering, wordt door de Commissie, bij monde van den heer van Se ters, medegedeeld, dat de geloofsbrief is onder zocht en in orde is bevonden. De voorzitter stelt voor de heer J. J. Simonis toe te laten tot lid van den raad dezer gemeen te, waartoe besloten wordt. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. Geen der leden hebben aanmerkingen op de notulen van de vorige vergadering, zoodat deze ongewijzigd worden vastgesteld. Een paar goedgekeurde raadsbesluiten door Gedeputeerde Staten, o.a. tot toekenning van een tijdelijke toelage aan het lager bezoldigde gehuwde personeel en tot wijziging van de be palingen betreffende toekenning van kindertoe lagen aan ambtenaren, beambten en werklieden, worden voor kennisgeving aangenomen. Verder deelt de voorzitter mede dat de ge meente-rekening over het dienstjaar 1939 door Gedeputeerde Staten is vastgesteld. De voorzitter deelt daarna den Raad nog me de, dat van Gedep. Staten machtiging is ont vangen gelden beschikbaar te stellen voor het aanbrengen van een nieuw behang op de Raad zaal en in de Trouwkamer, waarmee de raad zich kan vereenigen. Dat dit geen overdreven luxe is. behoeft niet gezegd te worden, want het behang verkeerde reeds geruimen tijd in slechten toestand. We ho pen, zoo zegt de voorzitter, dat het nieuwe be hang langer mee zal gaan als het bestaande. Op een vraag van den heer van Woerden of het behang van de perstribune daaronder ook begrepen is, antwoordt ^le voorz. bevestigend. 3. Adres d.d. 21 Maart j.l. van het bestuur der R.K. Jongensschool te Raamsdonk(dorp) houdende verzoek om beschikbaarstelling van de noodige. gelden voor de aanschaffing van vijf schoolbanken, met ontwerp-besluit, strekkende om die medewerking te verleenen. Het gaat hier over vijf tusschenbanken, zoo zegt de voorzitter, die noodig zijn wegens toe name van het getal leerlingen; de kosten hiervan bedragen 91.05. Besloten wordt de gevraagde medewerking te verleenen. 4. Voorstel met ontwerp-besluit tot toetre ding tot de gemeenschappelijke regeling ter be hartiging van de gemeentelijke personeelsaan gelegenheden. De Voorzitter zegt dat dit de volgende doel stellingen heeft: a. het doen verzamelen en bewerken van gegevens betreffende de arbeids- en dienstvoor- waarden van gemeente-personeel en het be schikbaar stellen van deze gegevens; b. het doen geven van adviezen op het ge bied,. van arbeids- en dienstvoorwaardfen van geméèntepersoneel; c. het centraal doen voeren van georgani seerd overleg met Centrales van algemeene lan delijke organisaties, die uitsluitend of o.m. ten doel hebben personeel in dienst der gemeente te organiseeren ter behartiging zijner belangen, in het bijzonder wat zijn arbeids- en dienstvoor- waarden betreft, alsmede het doen hooren in bijzondere gevallen van daarvoor in aan merking komende instanties van personeelorga- nisaties. Deze gemeenschappelijke regeling was aan vankelijk beperkt tot gemeenten van 40.000 of meer inwoners. De mogelijkheid van tpetreding is nu tot alle gemeenten verruimd. De kosten van toetreding bedragen slechts 12 per jaar. Besloten wordt tot toetreding tot de gemeen schappelijke regeling. 5. Voorstel met ontwerp-besluit tot toetre ding tot de gemeenschappelijke regeling voor de verpleging enz. van lijders aan besmettelijke ziekten in de barakken van het St. Ignatius- ziekenhuis te Breda. In 1928, zegt de voorzitter, is aan de ge meenten reeds de verplichting opgelegd de be schikking te hebben over een gelegenheid voor de verpleging enz. van lijders aan besmettelijke ziekten. Daar bestond reeds een regeling met 't bestuur der Godshuizen te 's-Hertogenbosch welke regeling in de practijk bewezen heeft niet aan haar doel te beantwoorden. Het voorstel is nu om toe te treden tot de gemeenschappelijke regeling voor de verpleging enz. van lijders aan besmettelijke ziekten in de barakken van het St Ignatiusziekenhuis te Breda, waar reeds ver schillende andere gemeenten bij aangesloten zijn De jaarlijksche kosten voor de gemeente, zullen bedragen voor het bestaande paviljoen 330.73 en voor de uitbreiding in 1941 140.15, is to taal 470.89. Voor het loopende jaar 1941 zul len de kosten bedragen 298.12. De toetreding geschiedt voor een termijn van 10 jaren. Indien de gemeente niet tot de regeling zou toetreden en toch patiënten uit deze gemeente in de ba rakken te Breda zouden moeten worden opge nomen, zou de gemeente 5.— per dag en per persoon moeten betalen, dit zou dan de ge meente aanmerkelijk veel hooger komen te staan als bij toetreding, als er tenminste veel patiënten zouden zijn. Daar is nu wel kans voor dat infectieziekten optreden. Dit jaar, nu een paar patiënten te Breda zijn opgenomen, heeft het de gemeente reeds meer dan 1000.— ge kost. De Raad besluit daarna tot toetreding tot de gemeenschappelijke regeling. 6. Voorstel met ontwerp-besluit tot vaststel ling eener verordening op de heffing en invor dering van rechten voor inenting tegen typhus en paratyphus. Van hoogerhand zijn bepalingen vastgesteld betreffende de inenting tegen typhus en para typhus. Zoo kan o.a. de geneeskundig Inspec teur van de Volksgezondheid bepalen, dat de bevolking van een door hem aan te wijzen ge meente verplicht is zich binnen een door hem te bepalen termijn te doen inenten tegen typhus of paratyphus. Van de ingeënte personen kan met uitzondering van de on- en minvermogen den, die niets behoeven te betalen, een bijdrage in of vergoeding van de kosten van inenting worden gevorderd. De gemeenten zijn echtèr niet verplicht de kosten op de ingeënte perso nen te verhalen. Die gemeenten, die een Rijks bijdragen ontvangen, waaronder deze gemeente ook behoort, is die verplichting echter wel op gelegd. Besloten wordt tot vaststelling van bovenge noemde verordening. 7. Voorstel met ontwerp-besluit tot vaststel ling van een parkeerverbod voor een gedeelte van de Prins Hendrikstraat. Dit betreft een verbod dat uitgevaardigd is door de Duitsche Weermacht. Wordt vastgesteld. 8. Voorstel met ontwerp-besluit tot wijzi ging en aanvulling van de verordening tot re geling van de in-dienst-nemig van personen op arbeidscontract naar burgerlijk recht in de ge meente Raamsdonk (arbeidsovereenkomstenver ordening). De wijziging bevat o.a. dat de bepalingen van deze verordening geen toepassing vinden ten aanzien van het personeel van den Luchtbe schermingsdienst. Het voorstel wordt door den raad vastge steld. 9. Voorstel met ontwerp-besluit tot aanwij zing van vertegenwoordigers voor de Gemeen te op de vergaderingen van stemgerechtigde in gelanden van waterschappen. In 1940, zoo zegt de voorzitter, hebben Gede puteerde Staten verschillende waterschappen uitgebreid en opgeheven, om die reden moet de bestaande aanwijzing herzien worden. Aange wezen worden als vertegenwoordigers voor de gemeente om voor haar het stemrecht uit te oefenen op de vergaderingen van stemgerech tigde ingelanden voor de waterschappen ,,de Ge combineerde Aanwassen"; ,,de Nieuwe Hooi- polder" en „de Beneden Donge": 1 de heer G. C. de Bont, bij diens ongesteldheid, afwezigheid of ontstentenis 2 de heer D. Lankhuijzen en bij ongesteldheid, enz. van dezen de heer H. J. de Bruijn. 10. Voorstel met ontwerp-besluit tot het bouwen van een lagere landbouwschool met onderwijzerswoning. Dit is dan, naar we hopen de slotscène van de geschiedenis van de lagere landbouwschool met onderwijzerswoning, die Burgemeester en Wethouders veel zorg en narigheid heeft be zorgd. Ruim twee jaren geleden, zoo zegt de voorzitter, heeft de raad besloten het terrein aan de Julianalaan, te bestemmen voor de stich ting van de nieuwe lagere landbouwschool, ge tracht zou worden dit werk met behulp van het werkfonds uit te voeren. Tijdelijk zou dan de school gehuisvest worden in het voormalige raadhuis te Raamsdonk (dorp)totdat met het bouwen van de lagere landbouwschool met on derwijzerswoning zou worden overgegaan. Kort nadat het besluit door den raad is genomen heeft de gemeente zich gewend tot het Werk fonds om financieelen steun om het werk uit te voeren. Het vlotte echter niet met het Werk fonds. De oorzaak dat de beslissing zoo lang op zich liet wachten, was niet gelegen bij de gemeente, reorganisatie van het Werkfonds en het uitbreken van den oorlog had er ook a schuld aan. Einde van het vorige jaar kwam de beslissing dat door het Werkfonds geen finan- cieele medewerking kon worden verleend. Toen is direct daarop geschreven naar Den Haag, of met den bouw van de school met woning niet gewacht kon worden totdat een meer normalen toestand zou zijn ingetreden. In het begin van dit jaar kwam bericht hierop van het Departe ment dat zij daar niet mee accoord gingen en dat spoedig tot den bouw van de nieuwe school moest worden overgegaan. Nu zal dus onder de meest ongunstige omstandigheden toch tot den bouw van de school moeten worden overgegaan. Burgemeester en Wethouders zijn steeds diligent geweest, bij hen berust geen verantwoordelijk heid, kwam er vandaag een brief, dan ging mor gen het antwoord weg. Al het mogelijke is door Burgemeester en Wethouders gedaan. De voorzitter verzoekt daarna de Raad een crediet toe te staan van 50.000.— voor den bouw van de lagere landbouwschool met on derwijzerswoning. De begrooting is momenteel 42.000, zoo zegt de voorzitter, maar gezien de buitengewoon ongunstige tijdsomstandigheden wordt een crediet gevraagd van 50.000. De school zal gesticht worden aan de Juliana laan, naast de Middenstandswoningen te Raams- donksveer. De N.C.B. te Tilburg zal de be schikking krijgen over de school met onderwij zerswoning, bestemd voor het hoofd der school, voor een termijn van 10 achtereenvolgende ja ren, welke termijn stilzwijgend telkens met een gelijk tijdvak doorloopt. Door de N.C.B. zal aan de gemeente een jaarlijksche vergoeding van twee ten honderd van de stichtingskosten van het schoolgebouw met woning, benevens twee ten honderd van de verkoopwaarde van het terrein, waarop de gebouwen'zullen worden gesticht, welke verkoopwaarde is te stellen op 7.840.—, betaald moeten orden. Het ontwerp besluit wordt vastgesteld. Het lid van Woerden vraagt of dit hetzelfde plan is dat vroeger gecirculeerd heeft. De voorzitter zegt dat het eenigszins gewij zigd is, maar toch in hoofdzaak op hetzelfde neerkomt. Het lid Lankhuijzen vraagt of er reeds proef boringen zijn verricht, dat de school niet zal gaan verzakken, zooals het geval is geweest met de middenstandswoningen. De voorzitter antwoordt dat er al proefbo ringen zijn verricht en dat die nog zullen plaats hebben voordat met den bouw zal worden be gonnen, zoodat verzakking zooals bij de Mid denstandswoningen zal worden voorkomen. 11. Voorstel met ontwerp-besluit tot het vernieuwen van den Nieuwen weg. De voorzitter zegt dat het de bedoeling is, niet den geheelen Nieuwe weg, vangaf de Ber- genstraat tot aan de Julianalaan, te vernieuwen, maar alleen het stuk vanaf de Bergenstraat tot an den Spoorweg. De financiën van de gemeente laten niet toe, om den geheelen Nieuwen weg ineens te ver nieuwen. Bestrating met klinkers van dit ge deelte komt te staan op 11.500.—'waaronder een nieuwen duiker van 500.— is inbegrepen, dit is de begrooting. Een keienbestrating, wat meer afdoende zou zijn, komt op 31.000.—, daar is momenteel niet aan te denken. De kei bestrating die er nu ligt, zou dan onder de nieuwe klinkerbestrating komen te liggen, de keien met-de koppen naar beneden. De Commissie van openbare werken die over een en ander gehoord is, kan zich hiermee ge heel vereenigen. Daarna wordt door den voor zitter nog het rapport dat hierover is binnen gekomen voorgelezen. Het lid Lankhuijzen vraagt om bij het begin van den Nieuwen weg aan de Bergenstraat de weg aldaar te verbreeden, daar hij op dit punt te smal is bij het wisselen van voertuigen, ver der verzoekt hij nog om in* den Nieuwen weg een kabeltje van het electrische net aan te bren gen, dan is het pas ,,de Nieuwe weg", zoo zegt het genoemd lid. De voorzitter zegt dat met den wensch van het lid Lankhuijzen rekening zal worden gehou den. wat mogelijk is zal gebeuren. Het lid Schoenmakers zegt, dat de wijdte van den nieuwen duiker minstens 50 cm. zal moe ten bedragen, de bestaande duiker is slechts 30 cm. De voorzitter zegt dat er rekening mee zal worden gehouden. Wordt vastgesteld. 12. Ontwerp-besluiten tot wijziging der ge meente-begrootingen, dienst 1940 en 1941. Deze ontwerp-besluiten, die slechts admi nistratieve wijzigingen betreffen, worden vast gesteld. Bij de rondvraag stelt het lid Nollen de vraag of niet de mogelijkheid bestaat tot het aanbren gen van een zitbank op het Heereplein of op een andere geschikte plaats, voor de ouden van dagen. De kosten hieraan verbonden zullen toch niet zoo hoog zijn. Thans zitten de ouden van dagen op de trappen van het Gemeentehuis. De voorzitter zegt het in overweging te zul len nemen. Hierna wordt de vergadering gesloten. werken stimuleerend en opwekkend. N. V. B. Uitslagen van Zondag: Om het kampioenschap van Nederland. 19 14 3 2 31 82— 20 19 14 1 4 29 64— 28 18 12 3 3 27 77— 32 19 11 3 5 25 61 42 17 10 3 4 23 60— 25 15 8 1 6 17 59— 38 16 6 2 8 14 46— 52 18 5 2 11 12 37— 49 19 5 1 13 11 39— 80 19 2 2 15 6 27— 90 19 1 1 17 3 21— 103 HeraclesADO VSV—PSV Afdeeling IV. Eerste klasse. MVV—BW Tweede klasse C. ZwaluwSVD TOP—Wilhelmina ESVSchijndel PicusKolping WSGHelmondia RKTWBrabantia Derde klasse I. RWBGudok Zalt bommelPazo Derde klasse K. DESK—SCO Roode SterBoeimeer BredaGroen Wit WVO—RAC 3—1 1—1 4—0 1—4 5—0 2—2 3—0 3—0 2—1 2—2 1—2 2—1 2—3 0—11 3—5 1 1 0 0 2 3—1 1 0 1 0 1 1—1 1 0 1 0 1 1—1 1 0 0 1 0 1—3 0 0 0 0 0 0—0 Kampioenschap van Nederland. De inzet van onze Zuidelijke kampioe nen is alleszins bevredigend geweest. VSV dat nota bene met vlag en wimpel (ten kampioenstitel behaalde, moest te gen PSV met een gelijk spel genoegen ne men en dat nog wel in eigen omgeving. Men kan daarom uit dezen inzet al vast wel de conclusie trekken, dat de Eind- hovenaren in den grooten strijd een har tig woordje zullen meespreken. Heracles deed evenzoo haar best, door met 31 van ADO te winnen. Na deze Zondag kan men van een Westelijke suprematie dus nog maar kwalijk spreken. De stand: Heracles PSV VSV ADO Be Quick Eerste klas. MVV behaalde hier een overwinning op BW. Iets wat wij volkomen verwacht hadden en dat een goed competitie-slot .voor de Maastrichtenaren beteekent. De stand is: PSV LONGA Juliana NAC MVV NOAD Eindhoven BW Willem II Helmond Roermond LUiinburgia Tweede klasse C. Picus kampioen. 22 15 3 4 33 63- —27 22 13 4 5 30 52- -31 22 12 5 5 29 67- -37 22 10 6 6 26 45- -37 22 8 6 8 22 37- -39 22 9 3 10 21 42- -51 22 8 4 10 20 47- -45 20 7 4 9 18 30- -38 20 7 3 10 17 34- -38 22 5 5 12 15 28- -55 22 4 7 11 15 33- -71 22 5 4 13 14 33- -42 Picus heef hier door een ruime en verdiende 30 zege op Kolping het kam pioenschap in de wacht gesleept. De wij ze waarop de Eindhovenaren dit kampi oenschap behaalden is overtuigend ge noeg. Slechts een wedstrijd werd verlo ren en w(j zijn er van overtuigd dat de geelbaadjes een goeden gooi naar het eer- ste-klasserschap zullen doen. De onder ste moot heeft zich Zondag kranig ge weerd en is daarom over het geheel ge nomen zegevierend uit den strijd geko men. Zoo wist WSC een royale overwin ning te behalen op Helmondia en kan zich thans practisch veilig wanen, want uit de twee nog resteerende wedstrijden, is één puntje voldoende om boven Neve- lo te komen. Zwaluw verloor op eigen terrein van SVI) met 14 en bezit thans eveneens nog 21 punten. RKTW werkte zich ook wat uit de bedreigende zóne door van Brabantia te winnen, terwijl ESV en Schyndel den buit deelden. De stand is thans: Derde klasse K. DESK heeft de lastige SCO-klip maar op het nippertje weten te omzeilen, door met 21 te winnen. Overigens is deze overwinning voor de Sportparkers zeer waardevol, want zij opent reeds de kam pioensdeuren, die bij een puntje meer winst geheel zullen opengaan. Boeimeer toonde zich, zooals verwacht met 23 de meerdere van Roode Ster, terwijl Groen Wit niet van halve maatregelen hield en Breda maar liefst een 110 ne derlaag toebracht. RAC behaalde een ver dienstelijke 35 overwinning op WVO. De stand is: DESK DNL Groen Wit WVO SCO Boeimeer RAC Dongen Roode Ster Breda EKC KAMPIOENSVOETBAL. Het programma. Het bestuur van den Nederlandschen Voetbalbond heeft het programma van de kampioens-competitie zoodanig vast gesteld, dat er ook op Hemelvaartsdag en de beide Pinksterdagen zal worden ge speeld. Het programma luidt als volgt 11 Mei: Eindhoven: PSVHeracles. 's-Gravenhage: ADOVSV. 18 Mei: Groningen: Bp QuickPSV. Almelo: HeraclesVSV. 22 Mei (Hemelvaartsdag): Velsen VSVADO. Eindhoven: PSVBe Quick. 25 Mei: 's-Gravenhage: ADOHeracles. Groningen: Be Quick—VSV. 1 Juni: 's-Gravenhage: ADOPSV. Groningen: Be QuickHeracles. 2 Juni (2en Pinksterdag) Eindhoven PSVADO. Almelo: HeraclesBe Quick. 8 Juni: Velsen: VSVHeracles. 's-Gravenhage: ADOBe Quick. 15 Juni: Groningen: Be QuickADO. Eindhoven PSVVSV. 22 Juni Almelo: HeraclesPSV. Velsen: VSVBe Quick. WIELERSPORT. Frans Slants nog steeds in Argentinië. Het is al weer ruim een jaar geleden, dat wij ter gelegenheid van zijn vertrek naar Zuid-Amerika een onderhoud had den met den Waalwfjkschen renner Frans Slaats en hel resultaat daarvan in deze kolommen publiceerden. Samen met den Eindhovenaar Van den Broek en de Bel gen Deneef en Sluys is hfj toen naar Ar gentinië vertrokken, waar hun wielercon - tracten voor den duur van ongeveer een halfjaar in het vooruitzicht waren ge steld. Dat halfjaar is reeds meer dan ver dubbeld (zij vertrokken 10 Maart 1940), maar door de oorlogsomstandigheden is het hun onmogelijk naar huis terug le keeren. Het nieuws, dat betreffende deze renners in het afgeloopen jaar tot de Ne- derlandsche wielerwereld is doorgedron gen, is wel zeer schaarsch en menigeen zal zich hebben afgevraagd, hoe het hun toch wel vergaan zal zijn. Ten einde deze begrijpelijke nieuwsgie righeid van de wielersupporlers eenigs zins te kunnen bevredigen, hebben we nog eens een bezoek gebracht aan den huize Slaats in Waalwijk. Van de ouders van den renner verna men wij, dat zij reeds sedert geruimen tijd vrij regelmatig brieven van hun zoon ontvangen, waaruit blijkt, dat Frans en de zijnen het goed maken en in Argenti nië nog geregeld aan wielerwedstrijden deelnemen. Overmatig druk schijnen zij hel niet te hebben, maar zij rijden- Nadat Nederland in Mei van het vorige jaar in den oorlog betrokken werd, heeft het tot September geduurd, eer de fami lie Slaats bericht van Frans ontving. Na dien heeft men echter, zooals gezegd, vrij regelmatig kunnen correspondeeren. De brieven van Slaats, die de luchtpost met kortere of langere tusschenpoozen naar Europa brengt, zijn opgewekl van toon, geven telkens weer de verzekering, dat alle vier renners het goed stellen en ge wagen vaak van overwinningen en suc cessen. Het contract voor Chili, waarvan oorspronkelijk sprake was. blijkt niet te zijn doorgegaan. De renners wonen nog steeds in Buenos Aires, waar zij in deze maand zooals een der laatste brieven meldde waarschijnlijk weer een Zes- daagsche zullen rijden. Natuurlijk gewa gen de brieven ook van verlangen naar Nederland en naar huis, maar het blijkt toch wel, dat de renners zich moedig door de omstandigheden heen slaan. „Tel." Picus 25 18 6 1 42 95- -28 Kolping 23 14 4 5 32 70- -46 Wilhelmina 26 13 2 11 28 61- -55 De Valk 23 10 7 6 27 55— -38 Helmondia 24 9 6 9 24 61- -49 Schyndel 23 8 7 8 23 52- -48 SVD 23 9 5 9 23 46- -45 Zwaluw 23 8 5 10 21 42- -61 WSC 24 9 3 12 21 52- -58 RKTW 24 8 5 11 21 46— -62 Nevelo 26 9 3 14 21 49—62 Brabantia 22 7 5 10 19 35- -38 TOP 23 8 3 12 19 42- -74 ESV 25 4 3 18 13 35- -77 Derde klasse I. RWB besloot de competitie, met een ge lijk spel tegen Gudok, welk puntje de Tilburgers wel te pas zal komen. PAZO haalde het sterke stukje uit, met 21 in Zaltbommel van de club van dien naam te winnen. De stand: SET 16 9 3 4 21 59- -29 RKC 16 9 3 4 21 46- -28 RWB 16 8 3 5 19 54- -39 Baardwijk 16 9 0 7 18 43- -39 Sarto 15 7 2 6 16 32- -36 PAZO 16 6 2 8 14 37- -43 Zaltbommel 15 5 1 9 11 24- -37 Oisterwijk 15 4 2 9 10 30- -42 Gudok 15 3 3 9 9 30- -48 RAAMSDONK. Van 26 April tot en met 2 Mei 1941. Geboren Godefridus C. M. zv. Adam M. M. Bou- wens en Anna C. Niessen. Adriana F. dv. Marinus 1). Barel en Bastiana A. Ockers. Huwelyken: t Adrianus J. Stoop, jm. oud 30 j. en Anna M. Broeders, jd. oud 32 j. Overleden Gerardus Adr. Leeggangers, oud 10 maanden. Johannes Heurter. echtgt. van Wilhelmina van der Wiel, oud 78 jaren. Geertruida van den Elshout, wede. van Franciscus C. Knaapen, oud 71 jaren. Johanna M. Th. Verschuren, oud 4 maanden.

Echo van het Zuiden | 1941 | | pagina 3