PROVINCIAAL NIEUWS. ATTENTIE. Correspondentie JAARVERGADERING R. K. WERKLIEDENVEREENIGING. De R- K. Werkliedenvereeniging hield Maandagavond in de zaal van den Gildenbond een goed bezochte al- gemeene jaarvergadering, die o.m. door den geestelijken adviseur kapelaan Völker werd bijgewoond. De voorzitter, de heer Fr. Smolders, opende de vergadering met gebed, waarna hij allen welkom heette op deze 40ste algemeene jaarvergadering. Het is jammer, dat dit feit moet samen val len, met deze droeve tijdsomstandighe den, waarin de wereld zwaar gedrukt wordt door den geesel van den ooi log. Een 40-jarig jubileum mag immers een reden zijn om een grootsch feest te vie ren, temeer nu dit samenvalt met de herdenking van het gouden jubileum van Rerum Novarum en het tweede lustrum van Quadragesimo Anno; twee encyclieken van groote en veelomvat tende beteekenis. De vreugde wordt nu echter te zeer getemperd door het we reldgebeuren, waardoor het bestuur besloten heeft, de viering van het jubi leum van de R.K.W.V. voorloopig uit te stellen, tot de omstandigheden er naar zijn, dit feest op waardige wijze te herdenken. Spr. neemt verder de gelegenheid te baat, allen hartelijk dank te zeggen voor de grootsche deelname aan de bede vaart naar Elshout. Een minder mooie klank moet hij laten hooren over het verloop van het ledental, dat sinds 1933 met rond 200 personen is teruggeloo- pen. Spr. vindt dit jammer, want voor al in dezen tijd moet de R.K.W.V. op de bres staan, voor de belangen van alle R.K. arbeiders. "Hij wekt daarom allen op, in eigen kring zooveel moge lijk propaganda te voeren. Meer dan ooit moet thans op Uw trouw en aan hankelijkheid gerekend worden, om straks gelouterd uit den brand te voor schijn te kunnen treden en met nieuwe hoop de toekomst tegemoet te kunnen gaan. Spr. deelt dan nog mede, dat de pen ningmeester door ziekte verhinderd is deze vergadering bij te wonen, zoodat hij zelf de finantieele verslagen over het afgeloopen jaar zal uitbrengen. De notulen der vorige vergadering werden vervolgens goedgekeurd, waar na de secretaris, de heer J. M. Didden, een uitvoerig en keurig verzorgd jaar verslag uitbracht, waaraan wij het vol gende ontleenen. Jaarverslag secretaris. Dit jaarverslag werd onder dankzeg ging aan den secretaris goedgekeurd. De concept-begrooting van de bonds- kas werd in inkomsten en uitgaven vastgesteld op 4200. De begroo ting van de exploitatie van het gebouw en café werd vastgestéld op e.en bedrag van 6700. Het financieel verslag over 1940 geeft voor de bondskas een totaal aan inkomsten en uitgaven van 4603.61 voor de exploitatie van het gebouw en café een totaal van 5440.09, met een nadeelig saldo van 827. De voorzitter licht nader toe, dat het nadeelig saldo gunstig beinvloed wordt door een vorig nadeelig saldo van 270.39 en een voorschot aan kas middelen voor den concierge van 125; in werkelijkheid bedraagt het nadeelig saldo dus 431.61. Het totaal aan be zittingen bedraagt 2718.89. Ook dit jaarverslag werd goedge keurd. Het schriftelijk rapport van de con trole-commissie, bestaande uit de hee- ren A. Kooien en G. de Jong, bevatte geenerlei bemerkingen. In plaats van het periodiek aftredend lid van de controle-commissie, den heer G. de Jong, werd gekozen, de heer M„ van Loon. De periodiek aftredende bestuursle den, de heeren F. Smolders, N. van Gorcum en J. M. Didden, werden her kozen, daar door de leden geen tegen- candidaten waren gesteld. Herdenking Encyclieken. Een gesloten retraite? De adviseur sprak vervolgens over de plaatselijke herdenking van de en cyclieken R.N. en Q. A., waartoe alle leden van de R.K. Stands- en Vakorga nisaties geroepen zullen worden op Zondag 25 Mei, in de Parochiekerk van St. Jan. Uitnoodigingen daarvoor zullen worden uitgereikt. Om 7 uur zal een Plechtig Lof worden gecelebreerd, waarbij een feestrede zal worden uit gesproken door Pastoor Heezemans. Wij hebben hier een plicht van dankbaarheid te vervullen. Spr. wil niet uitweiden over de zegen van R.N. en Q.A. voor het Katholieke volk. Daar over heeft men de laatste dagen genoeg kunnen lezen in bijna alle bladen en in de feestuitgave van Herstel. Hij hoopt evenwel, dat de bijeenkomst massaal zal zijn, doordat alle georganiseerden er aan deelnemen. Wij moeten juist in dezen tijd als Katholieken toonen, dat wij vast hechten aan de Katholieke be ginselen, die nog steeds actueel zijn en vóór 50 jaren nog eens duidelijk wer den uitgestippeld in R.N. Deze begin selen zijn nu nog vooruitstrevend ge noeg om voor ons een weg te kunnen banen, door de geestelijke prikkel draadversperring van dezen tijd. Er was heden ten dage geen sociale rechtvaardigheid meer, omdat de we reld blind was voor de beginselen van R.N. en Q.A. en de gevolgen van deze blindheid heeft zij aan den lijve moeten ondervinden. t Ook ons land is daarbij niet gespaard gebleven en wij herdenken de helden daden van diegenen die voor ons volk gevallen zijn. De strijd iS'thans evenwel nog niet geëindigd, ook al zijn de wa pens neergelegd. De strijd gaat op gees telijk. zedelijk en stoffelijk gebied nog steeds voort en hierbij zullen de Katho lieke beginselen omschreven in de Pau selijke encyclieken nóóit capituleeren. Velen die vroeger overal afzijdig van bleven, spreken nu over nieuwe begin selen, die zij echter hebben ontleend aan R.N. en Q.A. Wij moeten daar zelf bij zijn. Wij zelf hebben daarbij een taak te vervullen, om het eigen werk niet te zien vergroeien, maar om het zelf voort te zetten en te voltooien. In groote eensgezindheid en taaie vasthoudendheid, moeten wij ons scha ren achter het vaandel van onze orga nisatie. Reeds eenmaal heeft de Katho lieke arbeidersbeweging .het vaderland gered, en wel bij de gjjoote revolutie- poging in 1918 en het zou niet te ver wonderen zijn, als wij daartoe nog- maals geroepen werden. Er is evenwel geen aanleiding tot pessimisme, als wij maar begrijpen, dat eenheid en saam- hoorigheid thans noodig zijn. Wij moe ten schouder aan schouder staan voor onze beginselen. Wij vragen vertrou wen in de arbeidersbeweging. Wij moe ten actief zijn in de beleving van onze beginselen. Draag ze daarom uit in het maatschappelijke leven en verkondig ze tegenover Uwe medearbeiders. Wij moeten gezamenlijk trachten deze moei lijke tijden te doorworstelen en zullen daardoor groote rampen over ons volk kunnen afweren. Eendracht maakt macht. Wij zullen ons daarom solidair toonen en ons in een massale bijeenkomst vereenigen in de Parochiekerk van St. Jan om daar het gouden jubileum te herdenken van R.N. en God gezamenlijk bidden, dat Hij de Katholieke Arbeidersbeweging zal zegenen voor de toèkomst, zoodat uit dezen somberen tijd geboren zal worden een betere wereld en een Chris telijker maatschappij. Spr. deelt vervolgens mede, dat het bestuur zal trachten een gesloten retrai te te organiseeren, voor de leden, van 15 18 Juli in Loyola te Vught. Hij spoort allen aan, zooveel mogelijk daar aan deel te nemen. De kosten behoeven geen beletsel te vormen, want daarin zal zooveel mogelijk worden tegemoet gekomen. Alle leden zullen daartoe nog een circulaire ontvangen, waarop zij hun naam kunnen invullën, waarna het bestuur de zaak persoonlijk zal komen bespreken. De heer van Seters, vraagt of men zich niet in verbinding kan stellen met de werkgevers, om zeker te zijn, dat men die dagen vrij kan hebben. Liet is n.l. heel goed mogelijk, dat de z.g. va- cantieweek in een andere periode zal vallen, zooals ook vorig jaar het geval was. Het bestuur zegt toe, 'dat het in deze alle pogingen daartoe zal aanwenden. De heer G. de Jong vraagt nog een onderzoek der boeken, inplaats van eenmaal tweemaal per jaar. Dit zou veel gemakkelijker zijn. De voorzitter zegt toe, dit met het bestuur te zullen bespreken, waarna hij de vergadering, na nog een opwekkend woord gesproken te hebben, met den Christelijken groet sloot. kennen. Allen waren er dan ook door geroerd. Tot slot hoopte spreekster dezen dag nog dikwijls in Waalwijk te kunnen vieren, niet alleen in dezen kleinen ledenkring, maar met een veel grooter aantal. Mej. Thomas dankte spreekster voor haar diepvoelende woorden, die de leden zoo graag van haar hooren. Hierna werd nog een korte, treffen-' de hulde gebracht door de voorzitster aan die Moeders, die in het afgeloopen oorlogsjaar een kindje ontvangen heb ben, waarna zij hen een passend ca deautje aanbood. Zeven Moeders kwa men hiervoor in aanmerking. Hierna volgde een tractatie, echter niet zoo gul als andere jaren, maar dat toch ook nu in dezen tijd gewaardeerd- werd. Vervolgens volgde de lezing van Mevr. Bijvoet-van Haaren. Spreekster richtte gaarne het woord tot de Moe ders, daar zij de opvoedsters der jeugd zijn, dus ook van het jonge meisje. Eerst legde zij uit het ontstaan van de R.K. Vereeniging ter Bescherming van Meisjes. Deze vereeniging is ontslaan in Freiburg in 1897 en werd gesteld onder de bescherming van O.L. Vrouw van goeden Raad. In 1902 trad ook 'Nederland toe in het internationaal verbond. Spreekster is reeds dertig jaar werkzaam aan deze nuttige in stelling. Zij schetste de gevaren van de jonge meisjes die ver van huis in de groote steden in betrekking gaan. Hel doel dezer vereeniging is de meis jes te beschermen tegen de gevaren der slechte wereld, maar ook de meis jes die gevallen zijn weer op te heften uil hun minderwaardig bestaan. Door talrijke voorbeelden maakte zij deze lezing aantrekkelijk en had dan ook aller aandachtig gehoor, dat door een hartelijk applaus gevolgd werd. Er werd ook nog, ter verduidelijking, een film hierover vertoond. Alles bij elkaar was hel een nuttig en trcffgend geheel. De voorzitster sprak nog een dank woord aan Mevr. Bijvoet-v. Haaren, waarna de Eerw. Adviseur de leden aanspoorde allen deel te nemen aan de Rerum Novarum herdenking op Zondag 25 Mei. De voorzitster deelde nog mede dat hel voornemen bestond om met de leden en hun kinderen een bedevaart te houden naar de Wonderbare Moeder van Elshout, op Woensdag 28 Mei. Het vertrek zou geschieden vanaf de Markt om twee uur. De Eerw. Adviseur in Elshout het Lof voor de K.A.V. celebreereri. Om den dag te besluiten werd geza menlijk in de kapel 't Lof bijgewoond, waaronder de Eerw. Adviseur nog een toespraak tot de Moeders hield. Het was wederom een fijne Moeder-1 dag geweest. K.A.V. AFDEELING WAALWIJK. De Afdeeling Waalwijk van de Ka tholieke Arbeiders Vrouwenorganisa tie hield Zondag 18 Mei haar jaarlijk- schen Moederdag. Deze dag werd ingezet met een H. Mis voor de levende en overleden leden der K. A. V., in de parochiekerk van den H. Antonius. Vóór dp H. Mis na derden allen ter H. Tafel. 's Namiddags om half drie begon de feestvergadering in de speelzaal der Eerw. Zusters van het St. Theresia- gesticht, die door de voorzitster Mej. Thomas-Toonen met gebed werd ge opend. Op deze vergadering was mede aanwezig Mej. Reijntjes, hoofdbestuur- ster der K. A. V., en $I,evr. Bijvoet-v. Haaren, die een lezing zou houden over de R.K. Vereeniging ter Bescher ming van Meisjes. De Eerw. Adviseur was verhinderd tijdig aanwezig te zijn en kwam later ter vergadering. De voorzitster heette allen welkom en sprak er haar voldoening over uit dat de leden zoo goed waren opgeko men. Wel kon niet beschikt worden over het gezelige zaaltje in den Gilden, bond, maar het moet tot vreugde stemmen dat deze voor allen zoo bij zonderen dag, toch nog gevierd kan worden. Hierna werd door Mej. Reijntjes de opdracht aan Maria gedaan, die door de leden staande werd meegebeden, waarna ook nog een Maria-liedje uit Ons Kerkboek werd gezongen. Hierna hield Mej. Reijntjes een kor te toespraak tot de leden. Zij schetste de heilige en beteekenjsvolle taak der moeder hier op aarde. Zij bracht de Moeders hulde in eenvoudige, harte lijke woordén, recht uit haar hart ge grepen zooals de leden dat van haar BOERENLEENBANK. Dinsdagmorgen vergaderde de Boe renleenbank in café 't Vosje te voorm. Baardwijk. De voorzitter de heer Adr. v. d. Broek, opende de vergadering met den Chr. groet, waarna tot secretaris werd aangewezen de heer W. v. d. Mee, die de notulen der vorige verga dering voorlas, welke werden goedge keurd. Aan het verslag uitgebracht door den kassier, over het boekjaar 1940, ont leenen wij de volgende cijfers: Spaargelden: Ingelegd in 1939 16431.13, terugbetaald 19640.73; bijgeschreven rente 1394.41; betaalde rente 42.61; saldo per 1 Jan. 1941 55098.85. Voorschotten. Nieuwe voorschotten 1939 1530.—; afgelost 5422.18; ontvangen rente 1381.30; nog te ont vangen rente 545.43; ontvangen pro visie en kosten 4.06; uitstaande voor schotten per 1 Jan. 1941 34235.82. Loopende rekening. Ontvangen van leden in 1940 6163.65, ontvangen van de Centrale 46297.67, uitgegeven aan de leden 1609.52, uitgegeven aan de Centrale 52470.57; aan rente ontvan gen 829.61; aan rente uitgegeven 20.27; tegoed van leden 1 Jan. 1941 16461.65; tegoed van Centrale per i Jan. 1941 9129.25; schuld aan leden 981.01; uitbetaald aan steun kleine boeren 422.33; uitbetaald aan graan- leveranciers 37250.18; uitbetaald aan varkensleveranciers 10819.14; winst over 1940 190.39; reservefonds per 1 Jan. 1940 7210.67; de rekening sluit in ontvangsten en uitgaven op 79168.64. Dit jaarverslag werd onder dank zegging aan den kassier goedgekeurd. De periodiek aftredende bestuursle den, de heeren J. v. Loon, Nic. -Klerx en Arn. Pullens werden herkozen, even als het periodiek aftredend lid van den Raad van Toezicht de heer W. Pullens. Bij de rondvraag zegt de secretaris, dat in het afgeloopen jaar de spaargel den iets zijn teruggeloopen, maar dat dit in dit jaar weer beter wordt. Zoo is er tot heden reeds een spaarover schot van 4746.56. Wij kunnen allen nog voldoende vertrouwen in de bank stellen. Verder verzoekt hij de leden die hun boekjes nog niet hebben afgehaald, dit Wij moettn er met klem op aandringen d*t berichten onver slagen zoo beknopt mogelijk worden gehouden, zulke met het oog op de steeds minder wor dende plaatsruimte door de voort durende beperking van papier voor nieuwsbladen REDACTIE, zoo spoedig mogelijk alsnog te doen. Der traditie getrouw sprak de Zeer- eerw. heer Pastoor van Erp, hierna het slotwoord. Hij schetste het zakelijk ver- loop van de vergadering, waaruit allen gehoord hebben, dat het met deze af deeling nog voorspoedig gesteld is, zoo dat wij daarover tevreden kunnen zijn. Hij dankt daarvoor den voorzitter en de overige bestuursleden en de leden van den Raad van Toezicht, die de be langen van de Boerenleenbank zoo goed behartigd hebben. Zij hebben het vertrouwen van de leden, hetgeen bleek uit het drietal dat zoo juist weer herkozen is. Spreker brengt verder uit naam van allen nog dank aan den kas sier, die weer met zoo n keurig ver zorgd overzicht voor den dag kwam en spreekt de hoop uit, dat in de toe komst de bank onder God's onmisbaren zegen even goed zal blijven vooruitgaan als in het vlieden. Na afloop der vergadering, deed de heer van Spaandonk nog enkele mede- deelingen over den silobouw, die tegen woordig zeer nuttig is om verlies aan voedingsstoffen zooveel mogelijk te voorkomen. Het Rijk draagt een be langrijk deel in de aanlegkosten bij. Spr. is gaarne bereid daarover aan belangstellenden nadere inlichtingen te geven, terwijl men zich daartoe ook in verbinding kan stellen met den Rijks- landbouwconsulent, Dr. Ir. J. H. F. Dekkers te St. Oedenrode. INTREKKING BEWERKINGS VERGUNNING. Op grond van de bevoegdheden, mij toegekend in art. 6 (2) der Huidenbe schikking 1939 No. 1 en art. 6 (2) der Looistoffenbeschikking 1939 No. 1, be paal ik, in verband met nieuwe richt lijnen, welke bij de bereiding van leder moeten worden gevolgd, dat het met in gang van 15 Mei 1941 verboden is. huiden of vellen in te werken tot leder, dat kennelijk voor de lederwarenindus- trie bestemd is. Alle loopende inwerkingsvergunnin- zal gen, welke voor dit doel werden ver leend. worden mitsdien met ingang van 15 Mei 1941 ingetrokken. In bijzondere gevallen kan door mij dispensatie van dit verbod worden ver leend, waartoe een verzoek tot mij dient te worden gericht. Rijksbureau voor Huiden en Leder. HONDENSPORT. Op de Internationale Kampioen schapstentoonstelling 1.1. Zondag in Delft gehouden, won „Beauty of Wel kins Home" eigen fokproduct van me vrouw C. van Schijndel-van Wely te Waalwijk, het kampioenschap van de belangrijke groep Bedlingtons. NOORD BRAB. CHRIST. BOERENBOND. Onderlinge verzekeringen. Dezer dagen hebben de Onderlinge Verzekeringen van den Noord-Brab. Christelijken Boerenbond, haar gewone jaarvergaderingen gehouden in de zaal van de Liedertafel te Tilburg. De bijeenkomst van de Brandassu- rantie stond onder leiding van den heer J. Gielen, Oudenbosch. Aan het finantieele verslag van den directeur M. J. Bonants, is het volgende ontleend: Het verzekerde kapitaal steeg van 209.746.421 tot 215.998.908. Het bedrag aan premiën ontvangen bedroeg 544.816.43 (v.j. 532.335.99). De totale schade, welke aan de ver zekerden moest worden uitbetaald, be liep 214.641, tegenover 272.013 in het vorige jaar. Na een afschrijving van 1*4.329. —sluit de rekening met een batig saldo van 138.600.De reserve bedraagt thans 779.704. De vergadering van de Hagelverze- kering werd voorgezeten door den heer J. Fransen uit Vlierden. De verzekerde waarde is blijkens het overzicht van den directeur gestegen van 11.456.549 tot 12.860.581Aan premiën werd ontvangen 87.953, te gen vorig jaar 79.973. Maar daarte genover steeg ook de uit te betalen schade-vergoedingen en wel van 18.090 tot 28.548. De kapitaalreke ning is thans groot 130.827; de reser ve 229.359.' (Zie „Vervolg Provinciaal Nieuws' Tweede Blad)-. Een neutraal toeschouwer. Uw in gezonden stuk over den wedstrijd R K.C.— SET kunnen wij niet plaat sen, daar hiermede persoonlijke kwesties worden aangeroerd, waar voor wij onze kolommen nooit beschikbaar stellen. RED. Het ledental bedroeg op 31 December 1939 632 en op 31 December 1940 590 leden, dus een vermindering van 42 leden. Het aantal donateurs onderging eenige wij ziging en bedraagt momenteel pl.m. 110. In den loop van het jaar verloren wij 6 leden door den dood, n.l. W. Alewijn, A. v. d. Wiel, W. Rombouts, A. v. d. Wensch, W. Trimbach en H. v. d. Pas. Voor hun zielerust werd na mens onze vereeniging in hunne parochiekerk een H. Mis opgedragen. Het bestuur onderging in den loop van 1940 een belangrijke wijziging door het bedanken van Jac. Franssen, P. Buyckx en C. v. Hooft. In deze vacatures werden tot bestuursleden geko zen: L. Kroot, A. Duquesnoy en L. Berkelmans. In den Bestuursraad hadden zitting de bestu ren der vakafdeelingen van Leerbewerkers, Bouwvakarbeiders, Kleermakers, T ypografen, Metaalbewerkers en Overheidspersoneel, bene vens A. van Oudheusden, A. Klerks en H. v. d. Griendt als bestuursleden der afdeeling Werkmeesters, alsmede een deputatie van het bestuur van de K.A.V. In het afgeloopen jaar werden gehouden: 38 bestuursvergaderingen, 5 vergaderingen van den Bestuursraad, een 2-tal gecombineerde verga deringen, 3 algemeene vergaderingen en onze jaarlijksche feestdag op 10 November. Ontwik kelingsavonden hadden plaats op 22 Januari, 19 Februari en 18 Maart. Door den ongunst der tijden en door de ver duisteringsmaatregelen, die overal moesten wor den getroffen, kon van een winterprogramma voor den winter 1940 niet gesproken worden. De bestuurs-recollecties werden regelmatig ge- houden voor de bestuurders van de vakafdee lingen en instellingen en voor de Jonge Werk man. De Goede Vrijdag-actie is weer uitstekend geslaagd. Algemeene H. Communiën werden gehouden bij gelegenheid van het St. Jozeffeest, de bede vaart naar Elshout op 15 Augustus en bij ge legenheid van ons Jaarfeest op Zondag 10 No vember. Op het gebied van ontspanning valt over het afgeloopen jaar weinig te vermelden. Onze propaganda-club „Credo Pugno' kon, ook alweer tengevolge van de tijdsomstandig heden, in het afgeloopen jaar weinig actief wer ken aan de propaganda voor onze beweging. Den laatsten tijd hebben zij zich echter weder om zooveel mogelijk verdienstelijk gemaakt. Door de Commissie van liefdewerken had om streeks Kerstmis een uitkeering in waardebon nen plaats, daar door de groote moeilijkheden aan verstrekking van goederen in natura niet kon worden gedacht. Een 100-tal gezinnen kon hiervan profiteeren. Voor Herwonnen Levenskracht kon een to taal bedrag worden beschikbaar gesteld van 690.45. De vrijwillige stuiversactie telde op 31 De cember 1939: 183 leden en op 31 December 1940 205, een vermeerdering van 22 stuiversvrij- willigers. Onze Jeugd-standsorganisatie „De Jonge Werkman" deed ook in het afgeloopen jaar zooveel mogelijk voor haar leden, terwijl ver schillende acties werden gevoerd. Het ledental bedroeg 24 B-leden en 25 A-leden, totaal dus 49 leden. Een achteruitgang van 12 leden, waarvan er 3 werden overgeschreven naar de Werkliedenvereeniging, terwijl 9 leden bedank ten. Een flinke propaganda is thans gevoerd met het gevolg, dat het ledental momenteel be draagt 24 B-leden en 35 A-leden, een totaal dus van 59 leden. Onze arbeiders-vrouwen-organisatie, de K. A. V., heeft in den loop van het jaar weer goed werk verricht, in den vorm van het houden van een kindermiddag voor de kinderen der leden, het houden van een triduum, gevolgd door een Moederdag met een feestvergadering, het hou den van bestuurs- en algemeene vergaderingen, het houden van een Kerstavond, het bijwonen van een 1-daagsche retraite, enz. enz. Door het geringe aantal deelnemers, waar door het niet meer verantwoord was, het Sego- ba-werk voort te zetten, werd dit in September mede op advies van he bestuur van den Bos- schen Bond, stopgezet. Het ledental van het doktersfonds bedroeg op 31 December 1939 2499 en op 31 December 1940 2638, dus een stijging van 139 leden. Het fonds voor ziekenhuisverpleging neemt geleidelijk in ledental toe. Op 31 December 1939 bedroeg dit 2464 en op 31 December 1940 2604 een vermeerdering dus van 140 leden. Het ledental van de Ziekenkas bedroeg op 31 December 209 en daalde dus met 13. Het totaal bezit is 7357.28. De Steenkolen-Inkoopvereeniging telde op 31 December 385 leden tegen 405 op 31 JDecem- ber 1939. De omzet bedrog in totaal 5631 hl. steenkolen. Centrale Volksbank. Het bedrag aan inlagen was 7111.09; terugbetaald uit de spaarkas 15260.90; terugbetaald uit de beleggingskas 3124.83; totaal terugbetaald 18385.73, meer terugbetaald dan ingelegd 11274.64. De Harmonie luisterde als gewoonlijk onze feestdagen en vergaderingen op, bracht de ge wone serer\ades bij gouden bruiloften en luister de de processie naar Elshout op. Op 16 Januari werd medewerking verleend aan een uitvoering voor O. en O. ten behoeve van de gemobili seerde militairen. Op 14 Juli werd in samen werking met de liedertafel ter gelegenheid van kermis een matinee gegeven. Bij gelegenheid van den optocht met de groote propaganda-actie voor het R.K. Werkliedenver bond werd door haar medewerking verleend. De tooneelvereeniging bleef haar gewoonte getrouw en vergastte ons meermalen op prach tige tooneelavonden. Met een aantal van 9 uit voeringen. gegeven in een jaar als 1940 met al zijn moeilijkheden op verschillend terrein, blijkt deze vereeniging tot groote verrichtingen in staat te zijn. De liedertafel heeft ons ook enkele malen la ten zien, tot welke prestaties zij op het gebied van vocale kunst in staat is. We mogen dit verslag niet besluiten zonder een dankwoord op de eerste plaats aan God, die onze vereeniging ondanks de kommervolle tijden staande hield. Verder aan onzen Eerw. Adviseur, den Weleerw. heer Kapelaan Völker, voor de van goed inzicht getuigende raadgevin gen en adviezen, waarmede hij ons bestuur steeds terzijde stond; aan onze bestuursleden, die trouw de vastgestelde vergaderingen bijwoon den en aan allen die op eenigerlei wijze hebben bijgedragen aan de belangen van onze vereeni ging. Een bijzonder woord van dank mogen wij evenmin onthouden aan de Eerw. Overste en de Broeders der St. Petrusschool, die ons steeds bereidwillig alle mogelijke medewerking ver leenden.

Echo van het Zuiden | 1941 | | pagina 3