Fa. F W van LI vom LWiJK UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING RECHTZAKEN SPORT H. DE BONT-vanHULTEN HEERENKLEEDING NAAR MAAT HANDEL IN U7UNEN LIKEUREN^ GEDISTILLEERD SPRANGGAPELLE. DRUNEN KAATSHEUVEL. WASPIK. GROOTE8TR. 231, WAALWIJK TELBF. 109 Met één handbeweging zijn ze achter de velo te bevestigen en dan kan men lustig fietsend allerlei vrachtjes er mee vervoeren. Het gemak dient immers den mensch. Onverschillig wat hij is of wat hij doet. In dit geval was het een melkboertje, die zich door het gemak i.e. het aan- hangwagentje dienen liet. Lustig fluitend en zonder zorgen, zich schijnbaar nergens om bekomme rend, reed hij over de keien van de Grootestraat en op het wagentje hob belde een melkbus vroolijk mee, als een welgemoed passagier, die zich nergens druk om behoeft te maken, daar de be stuurder wel zorgen zalt dat hij op de plaats van bestemming zal aanlanden. Des bestuurders zorgen, waren even wel niet bij machte het noodlot af te wenden, dat zich rond de vroolijk dan sende melkbus zou gaan voltrekken. Gestadig maalden de beenen van den boer rond, tengevolge waarvan de pe dalen draaiden, die inmiddels weer, via een kamwiel en een ketting de wielen in beweging brachten, van het rijwiel, waarachter oh noodlot het aan- hangwagentje hing. Steeds verder reed de man met zijn melklast en steeds ver der danste dezelfde melklast zijn on dergang tegemoet. Op de toonen van het fluitdeuntje van den boerx danste de bus naar den rand van het karretje en juist toen het liedje eindigde in een schreeuwende en snerpend valsche uithaal, was de uiter ste grens van het evenwicht bereikt. Met luid gerinkel viel de bus ter aar de Het deksel vergat zijn functie Het boertje ketterde De melk vloeide en spreidde op de prozaïsche keien een poëtisch wit kleed! Het gemak dient immers den mensch! K. v. K. EN FABRIEKEN VOOR DE LANGSTRAAT. Nieuwe inschrijvingen: Drukkerij van Heemskerk, Wijk en Aalburg, Aalburg C 37. Beh. Venn. J. G. van Heemskerk. Een Venn, bij wij ze van geldschieting. Bedrag der in gebrachte gelden 4000. J. C. Roubos, Sprang-Capelle, Hei straat D 129. Klompen- en houten schoenzolenfabriek, klompen-groot handel. Wijzigingen: C. Roubos, klompenmakerij, Sprang- Capelle, Heistraat D 129. Uitgetr. E. C. Roubos. Ivo van Haren's Schoenfabrieken N.V., Waalwijk. Fil. Amsterdam, Ferd. Bolstraat, hoek Jan Steenstraat, op geheven. J. Klerks, Elshout B 33, Café. Overl. E.J. Klerks. Zaak voortgezet o.d.n. Kinderen J. Klerks. Venn.: A. M., C. J. en H. A. Klerks. „Mr. Th. Heemskerk" alhier, op a.s. Woensdag 4 Juni, des avonds 8 uur, in de zaal van den Chr. Volksbond. Aan de orde: Onderwerp, in te lei den door den heer M. van Beek, over: ,,Wat dunkt u van ons Parlement?" De Chr. Besturenbond Sprang- Capelle kwam j.l. Donderdagavond in de zaal van den Chr. Volksbond alhier in algemeene jaarvergadering bijeen, onder leiding van haar voorzitter, den heer C. Braspenning. De voorzitter opende de bijeenkomst, verzocht te zingen Ps. 68 10, las ver volgens 2 Timotheus 2:1 13 en ging voor in gebed. In zijn openingswoord heette de voorzitter de aanwezigen namens het bestuur hartelijk welkom, in 't bijzonder Ds. A. Sirag, die bereid gevonden werd dezen avond een opwekkend woord te spreken. Spr. wijst er verder op dat we staan voor totaal veranderde omstandighe den, maar dat wij steeds moeten voort bouwen op Gods Woord en leven uit dezelfde beginselen. De voorzitter herinnert aan het 20- jarig bestaan en zegt dat wij bijeen zijn om te gedenken de zegeningen Gods, welke zegeningen wij dikwijls verge ten, maar die wij dankbaar moeten ge denken. Wij moeten werken voor de komst van Gods Koninkrijk op het so ciale terrein en uitbouwen op het eenige fundament Jezus Christus. Na het lezen der notulen, werden kennen den Getrouwe, Die ons heeft liefgehad en die Zijn Zoon in de we reld gezonden heeft. De voorzitter dankt Ds. Sirag har telijk voor het gesprokene, waarna de goedgeslaagde vergadering met het zin gen van het tweede vers van het Lu- therlied en dankgebed door Ds. Sirag wordt beëindigd. CAPELLE. Heden, Vrijdagmorgen, verspreid de zich door de gemeente de droevige tijding, dat onze algemeen geachte ge neesheer Dr. A. Roos, plotseling over leden was. Wilde men aanvankelijk aan het gerucht geen geloof hechten, alras bleek het droeve werkelijkheid te zijn. De verslagenheid met dit zoo on verwachte verscheiden is algemeen, want Dr. Roos had zich in den tijd, dat hij hier in de gemeente werkzaam is geweest, zeer vele vrienden gemaakt en eenieder voelt innig medelijden met zijn zwaar beproefde weduwe en zijn drie jeugdige kinderen. Dr. Roos, die zich na het neerleggen van de praktijk door Dr. Ph. J. Kohier ongeveer 10 jaar geleden te dezer plaatse vestigde, heeft zich in dien tijd doen kennen als een kundig dokter, die in lief en leed met zijn patiënten mee leefde. Zoodoende had hij een drukke praktijk en niet alleen voor de zieken te dezer plaatse werd zijn hulp inge roepen, doch ook in omliggende plaat sen had hij vele patiënten, zoodat het verscheiden van zulk een verdienstelijk dokter in wijden kring gevoeld zal wor den. Dr. Roos was bestuurslid van de af- deeling Sprang-Capelle van het Groene Kruis. Voor de Ned. Herv. gemeente al hier hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en 's namiddags half drie op te treden Ds. Oostenbrug. NIEUWE BONNEN. Bfj alle bonnen is het „eventueel geldig tot vallen, behalve bfj de Kaasbonnen. en met" ver- VLEESCH: Bon 17 geldig t. m. 7 Juni. VLEESCHWAREN Bon 17 geldig t. m. 7 Juni. MELK: Bon 19 geldig t. m. 8 Juni. KAAS: Bon 67 en 77 geldig t. m. 15 Juni. (eventueel t./m. 29 Juni). EIEREN: Bon 97 geldig t. Tn. 8 Juni. AARDAPPELEN: Bon 4 geldig t., m. 8 Juni. PEULVRUCHTEN Bon 52 geldig t. m. 22 Juni. ZEEP: Bon 35 geldig t. m. 9 Juni. HONDEN- en KATTENBROOD: Bon 14 geldig tv m. 30 Juni. ANNO1682 TEL-173 GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Op het politiebureau alhier zijn in lichtingen te bekomen omtrent de na volgende gevonden en verloren voor werpen: Gevonden: Gouden dainesring met steentje, paar handschoenen, een al pino mutsje, een roode step, huissleu tel, een zwarte portemonnaie met in houd, parapluie (café v. Cromvoirt v.m. Baardwijk). Verloren: Een zelfbinder, 40 rant soenen slaolie, een portefeuille met stamkaart (v. d. Meijden alhier), een zilveren schakelarmband, een gouden ring met blauw en wit steentje, een zwarte parapluie, een donkerbruine parapluie. SPRANG. Predikbeurten Zondag 1 Juni (le Pinksterdag) Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 2.30 uur Ds. A. Sirag. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur Ds. B. A. van Lummel, n.m. 5.30 uur Ds. E. Dijk van Vrijhoeve-Capelle. Maandag (2e Pinksterdag): Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur Ds. A. Sirag. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur Ds. B. A. van Lummel. Naar wij vernemen heeft de ver pachting van zitplaatsen in de Ned. Herv. Kerk alhier, welke j.l. Woensdag heeft plaats gehad, circa-500.— meer opgebracht als vorig jaar. Vergadering van de A. R. J. A. enkele ingekomen stukken behandeld, waarna door den secretaris verslag werd uitgebracht over 1939 en 1940. De penningmeester de heer J. Rosen- brand bracht verslag uit omtrent den finantieelen toestand van den bestu renbond, waarna de voorzitter beide functionarissen dankte voor hun werk. Nadat enkele oogenblikken was ge- pauseerd, waarin een verfrissching was rondgediend, verkreeg Ds. Sirag het woord, die naar aanleiding van het Schriftgedeelte uit Daniël 1, een opwek kend woord tot de vergadering richtte en waarin Z.E. opwekte tot trouw, welke de basis is voor het natuurlijke leven, ook op het terrein van den ar beid. Zonder trouw is er geen gemeen schapsleven mogelijk. Voor ons als christenarbeiders culmineert de trouw in de trouw aan de beginselen, aan het Woord Gods en Zijne getuigenis. Maar wanneer Z.E. opwekt tot trouw aan onze beginselen, moet hij ook ter- zelfdertijd opwekken tot ontrouw, en Z.E. doet dit naar aanleiding van het gelezene uit Daniël 1, wanneer van ons geëischt zou worden de beginselen uit Gods Woord los te laten. Dan is voor ons het woord uit Ps. 70 waar, dat zegt: „Uw gunst sterkt meer dan de uitgezochtste spijze", en het woord van onzen Heiland: ,,de mensch zal bij brood alleen niet leven, maar bij alle woord dat uit den mond Gods uitgaat Dan moeten wij het wagen met onzen God en zullen wij niet beschaamd uit komen. Het verhaal uit Daniël 1 is in onzen tijd meer dan acuut geworden. Weer waart de geest van Nebukadne- zar rond. Op alle levensterrein moeten wij de eere Gods voorop zetten en daarvoor strijden. In dit licht wil Z.E. opwekken tot trouw, maar dan ook, wanneer de greep zich zou laten gel den op onze Chr. vakbeweging en ons beginsel zou worden aangetast, dan geweigerd en de proef uit Daniël 1 ge nomen. De toekomst is donker, maar wij A.s. Zondag des morgens half tien en des middags 2 uur hoopt voor de Ned. Herv. gemeente a.d. Loonschen- dijk op te treden Ds. Vroegindewey. Door het schrikken van 't paard, gespannen voor een kar, raakte j.l. Donderdagavond de kolenhandelaar C. uit Waalwijk aan het Kerkeind be kneld tusschen zijn kar en een muurtje, met het noodlottig gevolg, dat de man een been brak. Door Dr. R. werd ge neeskundige hulp verleend. CAPELLE. Donderdag 5 Juni des avonds 7 uur hoopt voor de Geref. Gem. aan de Hoogevaart op te treden Ds. van de Woestijne van Ridderkerk. V eiling vergadering. De veilingvereeniging „De Lang straat" te Drunen houdt Woensdag 18 Juni a.s. een algemeene ledenvergade ring, om drie uur in het veilinggebouw. De agenda vermeldt de statutenwijzi ging, die op de vorige vergadering werd aangehouden, omdat er te wei nig leden aanwezig waren. Diefstallen opgehelderd. Dank zij het ijverig naspeuren van onze gemeente-politie is het gelukt de dieven te vinden, die in een der zalen van de meisjes-congregatie waren bin nengedrongen en daar geld uit de zak ken van daar hangende kledingstuk ken hebben ontvreemd. Het zijn een 2- tal knapen uit onze gemeente. Een deel van het gestolen geld hadden zij inmid dels reeds op een veilige plaats ver stopt. Collecte. Zondag wordt in alle H. Missen een collecte gehouden voor de noodlijden den in onze parochie. Aanbidding. Zondag is het voor de parochie Dru nen de jaarlijksche aanbiddingsdag, waarop het Allerheiligste den geheelen dag zal zijn uitgesteld. De opening is des morgens om 6 uur en de sluiting met een plechtig H. Lof 's avonds om half zeven. ELSHOUT. Orde van onze dag en plechtige om gang te Elshout op Zaterdag 31 Mei. le. Algem. H. Communie van heel de parochie: 2e. om 6 uur plechtig Lof en Ommegang: 3e in de stoet het vrouw volk voorop, het manvolk achteraan, vier aan vier; 4e. in de kerk Te Deum en Zegen met het Allerheiligste; 5e. or de en gebed teekenen deze plechtig heid. Orde van de stoet: 1 Ktuis met lantaarns en wimpels; 2 Vaandel „Ave"; 3 Bogen met W. M.; 4 Meisjes der Bijz. school, Rozenkrans groep, vaantje H. Kindsheid, Pelikaan; 5 Leden der Meisjes-Congregatie, waartusschen groote vaan en kleinere vaantjes; 6 Mystieke Roos; 7 Bloem stuk; 8 Engelengroep; 9 Wonderbeeld, omgeven door bruidjes; 10 Geloof, Hoop en Liefde; 11 Bloemstuk; 12 W. Moeder; 13 Eerw. Zusters; 14 Harmo nie; 15 Zangkoor; 16 Eerw. H. Geeste lijken; 17 Kerkmeesters, Eerw. Broe ders; 18 Lam Gods; 19 Heeren Onder wijzers met jongens der Bijz. school en processiekaars; 20 Gouden Huis; 21 O. L. Vr. Schutse; 22 Relikwie der H. Martelaren met vaantje; 23 Exvoto's van Eerherstel; 24. Congregatie der jongens met vanen en wimpels. De H. H. Missen zijn om 6, 7, 8 uur en om 10 uur Solemneele H. Mis; om half 3 Rozenkrans. Eerste H. Communie. Op Maandag, tweeden Pinksterdag zullen de kinderen hun eerste H. Com munie doen, die destijds moest worden uitgesteld in verband met het heer- schen der mazelen in ons dorp. Priesterwijding. Op Zaterdag 7 Juni zal onze dorps genoot, de Eerwaarde heer Theo Klijn uit de handen v^n Mgr. Diepen de hei lige priesterwijding ontvangen. Gunning woonhuizen. De bouw der woonhuizen der firma Steenbergen, (zie uitslag aanbesteding le blad) is gegund aan A. B. Timmer mans, Sprang. Door burgers gearresteerd. Donderdag kwamen twee knechts van den heer KI. uit Tilburg aan den Klokkenberg alhier, om een vracht hout te laden, gekapt uit de bosschen, gelegen rond 't aldaar staande zomer- verblijfje. Toen zij op een afstand het Week-end-huisje genaderd waren, za gen zij dat een der ruiten verbrijzeld was. Naderbij gekomen hoorden ze on- genoode gasten in het gebouwtje doen de. Een der twee spoedde zich terug naar de vrachtwagen en haalde een gaffel, om alzoo gewapend tegen de vermoedelijke indringers te kunnen optreden. De inbrekers hoorden on raad en brutaal kwam er één naar buiten om te vragen wat de heeren hier kwamen doen. De Tilburgers lie ten zich niet uit het veld slaan door deze vraag, doch stelden de weder vraag wat zfj hier deden. Het positieve optreden van de gewapende macht deed één der twee direct op de vlucht slaan. De ander werd gedwongen voor waarts te marcheeren, in de vracht wagen plaats te nemen en werd afgeleverd bij de gemeente-politie in Loonopzand. Het bleek, dat het edel tweetal in een paar zakken reeds zoo goed als de geheele inboedel geladen had. De vluchteling was spoedig in Tilburg achterhaald. Het bleken een paar Tilburgers te zijn van 20 en 24 jaar, doch van minder gehalte dan de twee knechts van KL, die een woord van dank voor hun kranig optreden wel verdiend hebben. Predikbeurten in de Herv. Kerk van Waspik Zondag l Juni (le Pinksterdag) v.m. half tien en n.m. twee uur Ds. R. de Bruin. Maandag 2 Juni (2en Pinksterdag) v.m. half tien Ds. Oostenburg van Capelle. Door de Rijvereeniging ,.Rijd met Beleid" zullen op Maandag 2en Pinksterdag ruiterwedstrijden met spring—concours worden gegeven welke aanvangen om 2 uur. Naar wij vernemen zal aan staande week een aanvang worden gemaakt met de uitreiking van de Persoonsbewijzen in deze gemeente. De Economische rechter te 's-Hertogen- bosch vangt zijn werkzaamheden aan. Door de Centrale Crisis-Controledienst District III en de Marechaussee le 's-Her- togenbosch werden aan den Officier van Justitie te 's-Hertogenbo/sch voorgeleid J. H. J. M. van V., 29 jaar, vertegenwoor diger te Heusden, verdacht van overtre ding van bet Voedselvoorzieningsbesluit. Na door den Economischen rechter te zijn geboord, werd hij in het Huis van Bewaring te 's-Hertogenbosch opgeslo ten. Ergerlijke mishandeling van een kind le Vlijmen. I m De rechtbank te 's-Hertogenbosch be handelde de strafzaak tegen J. Sch., 45 jaar, huisvrouw M. P. te Vlijmen, aan wie was ten laste gelegd, dat zij tusschen December en Maart j.l. te Vlijmen op ver schillende tijdstippen haar stiefdochter J. Pulles gewelddadig met een waschhout had geslagen, waardoor zij telkens bloe dend werd verwond. Verdachte scheen het niet zoo erg te vinden wat zij gedaan had, hetgeen den president de vraag ontlokte, of zij het soms eerst dan erg gevonden zou heb ben, als zij het kind doodgeslagen had. Op het kind waren vele blauwe plek ken aangetroffen en de sporen van ver wonding. Het had zoowat iederen dag slaag gekregen en met het eten werd het ook al schandelijk behandeld. In het dos sier waren de verklaringen opgenomen van buren, die verschrikkelijke verhalen hadden gedaan aan de politie betreffen de de voortdurende mishandelingen waaraan het kind blootstond. De eenige klacht die verdachte over het kind naar voren scheen te kunnen brengen was, dat het last had van bed- wateren. Na getuigenverhoor wees de Officier van Justitie erop dat het weliswaar in verdachte's voordeel pleit, dat zij nog nooit eerder veroordeeld is en dat zij ronduit bekend heeft, maar dat haar ge drag onmenschelijk en beestachtig is ge weest en een zeer strenge straf verdient. Spr. wilde niet in alle bijzonderheden treden van de voortdurende mishande lingen, welke hem bekend waren, doch merkte slechts op, dat het erbarmelijk en walgelijk was, wat er allemaal met het kind was gebeurd. Hij eischte een jaar gevangenisstraf tegen verdachte. Verdachte zeide, spijt te hebben van het gebeurde en beloofde, dat het nooit meer zou voorkomen, wanneer het kind weer hij haar terugkwam. U zult het niet meer terugkrijgen, zeide de president. Vonnis over veertien dagen. ABONNEERT U OP DIT BLAD DAMMEN. Ctub-comp. W.D.V. De j.l. Woensdag in het clublokaal bij den heer v. Bracht alhier voortgezette club-comp. onzer plaatselijke damver. WI)V brachten de navolgende resultaten: W. KraalA. Witteveen 11 H. BrouwersFr. v. Miinster 11 J. HamersA.Dainen 11 C. de JongA. v. d. Gouw 11 J. HollemansC. Biekens 02 H. v. d. HammenA. v. Engelen 20 J. HollemansFr. v. d. Gouw II 20 C. BiekensG. de Werd 02 J. v. d. GouwA. Pijnenburg 02 Voor a.s. Woensdag is het volgende programma vastgesteld: A. v. d. GouwG. de Werd. H. v. d. HammenJ. Hollemans. J. v. d. GouwFr. v. Münster. Fr. v. d. Gouw IIA. v. Engelen. H. BrouwersA. Pijnenburg. Fr. v. d. Gou,w IC. Biekens. A. WitteveenM. Konings. A. DamenW. Kraal. H. DekkersJ. Hamers. A. PfjnenburgC. de, Jong.

Echo van het Zuiden | 1941 | | pagina 6