H00IGRAS. 5 JAN VERAA JUMBO FEUILLETON DE DUBSELBAIiGSTER Gemeenteraad Geertruidenberg Advertentiën HUWELIJK. BONNEN. Thans zijn geldig: BROOI) EN GEBAK: De met 23 genummerde bonnen (broodkaart) geven elk recht op het koopen van pl.m. 200 gram brood of twee rantsoenen gebak. Geldig t.e.m. Zondag 0 Juli. BLOEM: Bon 9 (bloemkaart) geeft recht op 50 gram brood of V2 rantsoen ge bak of 35 grain tarwemeel, tarwe bloem, roggemeel, roggebloem, zelf rijzend bakmeel of boekweitmeel. Geldig t.e.m. Zondag 13 Juli. AARDAPPELEN. Bon 07 (aardappelkaart) geeft recht op het koopen van 2 K.G. aard appelen. Geldig t.e.m. Zondag 29 Juni. MELK: Bon 22 (melkkaart) geeft recht op het koopen van 1% liter melk. Geldig t.e.m. Zondag 29 Juni. BOTER OF MARGARINE: Bon 19 en 20 van de boterka&rt geeft recht op het koopen van 250 gram boter per bon. Bon 19 en 20 van de vetkaart geeft recht op het koopen van 250 gram boter per bon met 15 cent reductie per 250 gram. Geldig t.e.m. Zondag 29 Juni. KAAS: Bonnen 68 en 78 (bonkaart alge meen) geven elk recht op het koo pen van 100 gram kaas. Geldig t.e.m. Zondag 29 Juni 5even- lueel t.e.m. Zondag 13 Juli. Bon 67 en 77 nog geldig t.e.m. Zon dag 29 Juni. EIEREN: Bon 37 en 99 (bonkaart algemeen) elk rechtgevende op één ei. Geldig t.e.m. Zondag 29 Juni. KOFFIE-SURROGAAT OF THEE: Bon 46 (bonkaart algemeen) geeft recht op het koopen van 40 gram thee of 250 gram koffie-surrogaat. Geldig t.e.m. Zondag 20 Juli. SUIKER: Bon 56 bonkaart algemeen) geeft recht op het koopen van 1 K.G. suiker. Geldig t.e.m. Zondag 6 Juli. VLEESCH EN VLEESCHWAREN: Bon 20 (vleeschkaart) geeft recht op bet koopen van 50 gr. vleesch, been inbegrepen, of een half rant soen vleeschwaren. Op bon „20 worst, vleeschwaren", uitsluitend 'n half rantsoen vleesch waren. Geldig t.e.m. Dinsdag 1 Juli. HAVERMOUT: Bon 44 (bonkaart algemeen) geeft recht op 250 gram havermout, ha vervlokken, haverbloem ol aard- appelmeel-vlokken. Geldig t.e.m. Zondag 10 Augustus. GORT: Bon 45 (bonkaart algemeen) recht gevende op 250 gram gort, gort- mout of grutten. Geldig t.e.m. Zondag 10 Augustus. VERMICELLI: Bon 54 (bonkaart algemeen) geeft recht op 100 gram vermicelli, ma caroni of spaghetti. Geldig t.e.m. Zondag 10 Augustus. MAÏZENA: Bon 55 (bonkaart algemeen) geeft recht op 100 gram maizena, gries- meel sago, aardappelmeel, rijststijf- sel, kookstijfsel of gebruiksstijfsel. Geldig t.e.m. Zondag 10 Augustus. RIJST: Bon 43 (bonkaart algemeen) geeft recht op 250 gram rijst, rijstemeel, rijstgrics, rijstebloem of gruttcn- mcel (gemengd meel). Geldig t.e.m. Zondag 13 Juli. PEULVRUCHTEN: Bon 57 (bonkaart algemeen) recht gevende op 500 gram peulvruchten. Geldig t.e.m. Zondag 22 Juni. Geldig t.e.m. Zondag 6 Juli. ZEEP: Bon 35 (bonkaart algemeen) recht gevende op 150 grain toiletzeep (nieuwe samenstelling), 120 gram huishoudzeep, 150 gr. zachte zeep, 300 gram zachte zeeppasta, 250 gr. zeeppoeder, of 600 gr. waschpoeder (uitsluitend ten behoeve van was- schcrijen of uit oude voorraden: 125 gr. zeepvlokken, 250 gram zelf werkende waschmiddelen of 200 gr. vloeibare zeep. Geldig t.e.m. Zondag 29 Juni. 'SCHEERZEEP: Bon „K" van de textiel kaart (paarse kleur), uitgereikt aan mannen en jongens van 15 jaar en ouder, geeft recht op het koopen van 50 gram scheerzeep of een tube ol een pot scheercrême. Geldig t.e.m. Zondag 31 Augustus. PETROLEUM: De met „11" genummerde bonnen van de nieuw uitgereikte bonkaart „M" en de nieuw uitgereikte bon kaart „O" geeft recht op 't koopen van twee liter petroleum. Geldig t.e.m. Zondag 10 Augustus. HONDEN- EN KATTENBROOD: Bon 14 van de voederkaart voor honden en katten. Geldig t.e.m. Maandag 30 Juni. Voor den aanvang van de Vrijdag middag gehouden gemeenteraadsver gadering, richtte de voorzitter, burge meester Bianchi, zich namens den raad tot den gemeentesecretaris den heer Meijers, die op 5 April het feit herdacht dat hij vóór 40 jaar in ge meentedienst trad. Het oorspronke lijk plan was geweest dezen dag op meer feestelijke wijze te herdenken, maar de tijdsomstandigheden en de sleur van die dagen in oogenschouw genomen, is mede op het verzoek van den jubilaris van alle teestvertoon al gezien. Op bescheiden schaal bent U, zoo wendt spreker zich tot den heer Meijers, wel door de ambtenaren ge huldigd, terwijl de raad door het zen» den van een bloemenhulde, blijk ge geven heeft, dat hij dien dag niet ver geten heeft. Thans, op deze officiëele raadsvergadering wenscht spreker hem echter namens den raad nog maals geluk te wenschen en te dan ken voor alles wat hij in die 40 jaar voor de gemeente gedaan heeft en meer in 't bijzonder de 28-jarige peri ode dat hij het ambt van gemeente secretaris vervuld heeft. Verder dankt spreker hem meer in het bijzonder namens alle gemeente naren voor de hulp die hij hen op zoo verschillend terrein geboden heeft. 18 jaar heb ik als burgemeester met U samen mogen werken en dagelijks met U mogen verkeeren. Ik dank U voor de raadgevingen en adviezen die ik daarbij van U heb mogen ondervin den. De heeren raadsleden hebben ge meend het echter bij woorden niet al leen te mogen laten, maar een stol le lijk blijk van waardeering te moeten aanbieden in den vorm van een gou den horlogeketting en een zilveren cigarettenaansteker. De secretaris dankt den voorzitter voor de goede woorden en den raad voor de mooie cadeaux. Verder dankt hij het secretariepcrsoneel voor de aangename samenwerking, terwijl hij voor de toekomst van de gemeente het beste verhoopt. De notulen der vorige vergadering werden vervolgens goedgekeurd. De geloofsbrieven van het op 30 April 1941 benoemde lid van den raad, den heer Zeijlmans van Emmic- hoven, werden door de heeren Jansen en Heesters onderzocht en in orde be vonden. Diverse begrotingswijzigingen be treffende gemeente, grondbedrijf, G.E.B. en Stedelijke Godshuizen wer den goedgekeurd. De Stedelijke Godshuizen hebben een rekening-courant overeenkomst loopen met de Rotterdamsche Bank- vereeniging van 5000.waarvoor de gemeente garant zal moeten blij ven. De raad gaat daarmee accoord. Aan den heer I. H. Meijers, werd wegens zijne benoeming tot leider van het arbeidsbureau te Gilze, eervol ont slag verleend als 2e ambtenaar van den Burgerlijken stand, hootd van den luchtbeschermingsdienst en agent van het arbeidsbureau, onder dank zegging voor de in die functies aan de gemeente bewezen diensten. In diens plaats werd benoemd tot 2e ambtenaar van den Burgerlijken Stand de heer P. J. Vermeer. Van de R.K. Jongensschool is een verzoek binnengekomen om wegens gebrek aan eigen ruimte een lokaal beschikbaar te stellen van de Open bare School. Dit verzoek wordt door den Inspecteur van L.O. gesteund. De voorzitter ziet persoonlijk dit verzoek zeer ongaarne; hij had liever gehad dat men elders onderdak had kunnen vinden, zoodat niet twee scho len met verschillend onderwijs door elkaar komen. Spreker weet bij on dervinding hoe men een dergelijke handelwijze in Geertruidenberg ver keerd weet uit te leggen en in elk ding een partij kwestie wil zien. Spreker had liever gehad dat men op eigen terrein was gebleven, maar dat was in dit geval onmogelijk daar geen an dere lokaliteiten aanwezig waren. De raad besluit dan met op èèn na algemeene stemmen, die van den heer Jansen, een lokaal aan de R.K. Jon gensschool beschikbaar te stellen tot 31 December 1942, met een opzeg gingstermijn van 1 maand en voor een bedrag van 150,p. j. Van P. van Dongen is een verzoek zinnengekomen om bijdrage in de schoolgeldkosten en reiskosten van zijn twee kinderen, die de school voor buitengewoon lager onderwijs in Waalwijk bezoeken. De voorzitter zegt dat dit een bedrag van 230.— per jaar zou eischen, waarmee de raad zich niet kan vereenigen. Besloten werd 50.per jaar en per kind bij te dragen. Aan P. Stal werd een lokaal van de openbare school beschikbaar ge steld voor het geven van een repeti tie-cursus voor het bakkersbedrijf, die 12 weken zal duren, voor een be drag van ƒ1.per-avond. Een in een vorige vergadering ge nomen raadsbesluit om de vergoeding per leerling voor het l.o. te bepalen op 7,25, is door Ged. Staten niet goedgekeurd, terwijl ook de hoofdin specteur dit bedrag te laag acht en dit wenscht vastgesteld te zien op 11.04. De voorzitter stelt voor op dit be sluit van Ged. Staten in beroep te gaan bij den secretaris-generaal. De gemeente staat er toch al moeilijk ge noeg voor, zegt spr. Spreker heeft er in de 18 jaar dat hij hier burgemees ter is steeds een eer in gesteld om de gemeente uit de noodlijdendheid te houden, terwijl het er naar uit begint te zien, dat andere instellingen er al le mogelij'ke moeite voor doen om de gemeente wel noodlijdend te maken. Een dergelijke verhooging zou 1800.- meer eischen en dan zou het welhaast onmogelijk zijn om een sluitend bud get te kunnen verkrijgen. Bovendien zijn in alleomliggende gemeenten, zooals Waspik, Raamsdonksveer, Ma de, Hooge- en Lage Z wal uwe de kos ten overal nog onder het bedrag van 7,25. De raad gaat er dan mee accoord, dat de gemeente in beroep gaat. De Heer en Mevrouw N. PESSERS- Ruding geven met vreugde kennis van de geboorte hunner dochter ELEONORE. Waalwijk, 23 Juni 1941. Voor de vele blijken van deelneming, ontvangen bij het overlijden van mijn innig geliefden echtgenoot MART1NUS ELSHOUT, betuig ik hiermede mijn op» rechten dank. WED. H. ELSHOUT- van de£ Houdt. Waalwijk, Juni 1941. Voor succesvolle, betrouw bare bemiddeling BUREAU „S U C C E S" Fr. v. Mierisstr. 62, A'dam-Z., Tel. 97253. In lichtingen kosteloos. Uitsteken de relaties in R.K. kringen. TE KOOP AANGEBODEN: Te bevragen: G. LEIJTENS, Groctestraat 58 d - Waalwijk. MARKT - WAALWIJK 'OVERALL 5 „DE ECHO VAN HET ZUIDEN". 60) Zullen we verder gaan? vroeg ze Barwell. Ze schuifelden al dansend naar het andere einde van de zaal en hier bleef ze staan. Weet u, ik geloof dat ik toch een beetje moe wordt, zei ze. Laten we wat in den tuin gaan. Hij haalde haar avondsjaal voor haar, sloeg die vol zorg om haar schouders en ze drentelden' naar bui ten. We moesten rustig wat gaan zitten rooken in één van de prieeltjes, stelde ze voor. Van dat heen en weer wandelen word je ook moe. Ik kan er nog maar niet over uit, dat die Castleford zoo opeens is opgedoken, zie hij, terwijl hij zich in een rieten stoel liet vallen en op zijn gemak een sigaret opstak. Hij werd nog in geen weken verwacht. Ja. U wist waarschijnlijk niet, dat Lord Castleford en ik oude vrienden waren? Ik zou graag willen, dat u me een dienst bewees, mijnheel Barwell; ga hem eens opzoeken en vraag, of hij hier bij me komt. Barwell vertrok op zoek naar Te rence, en Madge bleef rechtop zitten met krampachtig ineengeklemde han den. Ze wist, dat in de volgende paar minuten over haar geluk, haar rijk dom, heel haar toekomst beslist zou worden. Reeds vóór ze Terence's voet stappen op het pad hoorde, had ze een soort krijgsplan gemaakt. Tot el- ken prijs moest ze tijd winnen; ze moest voorkomen, dat hij midden in deze menschenmenigte hun huwelijk bekend maakte; het zou een te groo te sensatie verwekken en misschien aanleiding geven tol allerlei lastige vragen en onvermoede verwikkelin gen. Irene! Eindelijk! Je hebt me niet verwacht neem je 't me kwalijk, dat ik zoo plotseling uit de lucht kom vallen? 't Leek me bet beste, heusch maar nu ik er ben, kom ik regel recht naar je toe, Irene, ben je blij, dat je me weer ziet? Heel blij, murmelde ze, bijna on- hoorbaar. Hij kwam naast haar zit ten en trok haar naar zich toe. Ben je ongerust geweest, liefste het is een ellendige mislukking ge worden; en ik had nog wel zoo graag gewild, dat je trotsch op me kon zijn! Je bent zoo gewond geweest, was al wat ze zei. O, dat heeft ten slotte niets te beteekenen. Ik heb nogal gebolt; t had met me gedaan kunnen zijn, zoo goed als met de twee anderen ar me kerels! Wat ben je mooi, Irene! En wat is er veel gebeurd, sedert we afscheid namenHet speet me zoo ontzettend, te hooren van je vaders overlijden, liefste; ik vond het daar» door nóg ellendiger, dat ik niet bij je kon zijn. Je moet erg veel verdriet ge had hebben. Ja, zei Madge met dezelfde die pe stem, onbewust die van Irene imi teerend. Je bent veel meer een volwassen vrouw geworden, liefste, zei hij, haar met verbazing en bewondering bekij kend, zooals ze zich in zijn armen nes telde. Ik kan nauwelijks gelooven, dat je dezelfde kleine, stille, gereserveer de Irene bent, die ik een maand of wat geleden achterliet. Ben ik zóó veranderd! vroeg ze; en in mijn nadeel? Neen, neenzei hij haastig. Maar veranderd ben je. Dat merkte ik op, zoodra ik je zag. Je lijkt op de een ol andere manier anders; je ziet er uit als een trotsche koningin in die vor stelijke jurk en met die diamanten ik heb ze je nooit eerder zien dra gen. Bij Jupiter! Ik heb de mooiste en koninklijkste vrouw van heel Enge land Ze drukte haar wang tegen zijn schouder. Heb je al iemand anders gezien? de hertogin? vroeg ze. Neen, niemand enkel Barwell. Tante is immers op reis en komt niet thuis vóór de volgende week. Ze slaak te een zucht van verlichting. Maar ik heb er niets geen behoefte aan, ande re menschen te zien; jij bent de eeni- ge, naar wie ik verlangd heb. Hemel, Irene, wat heb ik naar je verlangd! En hoe zullen we nu doen, liefste? vroeg hij plotseling. Wat zou je er van zeggen, als we nu eens arm in arm naar de balzaal teruggingen, en ik je voorstelde niet als mijn ver loofde, maar meteen als mijn vrouw? Het zou gewoon een dramtisch effect zijn denk je ook niet? Nee, nee! O Terence, dat moet je niet doen! zei ze. Het zou kostelijk zijn, natuurlijk; en ik zou zoo trotsch zijn, zoo trotsch! Maar we moeten het niet doen, liefste; het zou te veel sen satie verwekken; de menschen zou den allerlei praatjes vertellen en de hertog en de hertogin zouden erg boos zijn. Dat zie je toch wel in, niet, Te rence? Ze zouden zoo'n huwelijk als het onze nooit vergeven, als het plompweg van de daken werd ge schreeuwd voor al die menschen; en, Terence, we moeten rekening met hen houden, we moeten aan onze toekomst denken. We zullen in de wereld, tus- schen al diezelfde menschen moeten leven en we mogen ons niet belache lijk maken. We moeten ons geheim nog een klein poosje bewaren. Ik zie niet in We zijn man en vrouw. Goeie hemel! Je zult toch zeker niet van me verlangen, dat ik nu weer wegga? Haar arm gleed om zijn hals. Ja, liefste, fluisterde ze, voor vanavond moet je heengaan maar ook slechts voor dien eenen avond morgen zal ik naar je toe komen we zullen samen wegreizen, en het huwelijk aan de hertogin heleend ma ken, die dan rustig kan zorgen, dat het bekend wordt. Tot morgen moet je dus heengaan, heusch, heusch, je moet! O Terence, liefste, liefste, denk je niet, dat liet mij even hard valt als jou? De woorden waren bijna onver staanbaar en ze verborg haar gezicht tegen zijn borst en klampte zich aan hem vast. Terence kuste haar vurig. Ik veronderstel, dat ik moet toe geven, zei hij. Je weet, dat je met me kunt doen, wat je wilt. Maar denk er aan, het is maar voor één dag; mor gen zul je bij me komen en met me op reis gaan? Ik zweer het je! fluisterde zij. De woorden, de toon, waren niet die van Irene; en zelfs in dat oogen- blik van opwinding trof hem dat met een vluchtige bevreemding. Je woord is genoeg, Irene! zei hij, zooals altijd. Als ik gaan moet, in 's hemelsnaam; ik wil je niet verdrie tig maken. Kom dan naar mijn ka mers op St. James Palace. Hoe laat? Om twee uur. Ik zal heel alleen komen, zonder kamenier, en een klein beetje bagae meebrengen, zoodat we meteen kunnen vertrekken. O Teren- ce, wat ben je toch goed voor me! Maar ik zal het je vergelden heel spoedig Hij trok haar naar zich toe en kus te haar de woorden van de lippen. Terence ging naar het hotel en on derweg overtuigde bij zichzelf, dat Irene toch eigenlijk gelijk had. Het zou niet verstandig zijn, den hertog en de hertogin woedend te maken en Irene te laten bebabbelen door hun geheim huwelijk zoo onbekookt be kend te maken midden in het rumoer van een feestavond. Wat een verstan dig, doortastend meisje was ze gewor denEn ze was even mooi als altijd! Toen hij den volgenden morgen wakker werd, was het" al vrij laai. Het kleine buitenhotelletje was vol van Madge's gasten, maar er was niemand in de eetzaal, toen hij beneden kwam. Na zijn ontbijt informeerde hij naar de treinen en was allesbehalve ge sticht, toen hij hoorde, dat bet juist te laat was voor den sneltrein, en dat er pas over twee uur een boemeltrein ging. Als u met een wagen naar het stationnetje van Frimstaone rijdt, <lan kunt u dien van elf uur veertien nog juist halen, my lord, zei de eige naar. Mooi, zei Terence, hebt u iets beschikbaar? Een chauffeur is niet noodig. Ik zal hem in Frimstone stal len, en u de moeite van het ophalen vergoeden. Toen hij op korten afstand van het station Frimstone was gekomen, bleek het hem, dat hij nog tijd in overvloed 'had, en hij vertraagde de vaart van het wagentje en nam de mooie idylli sche omgeving wat aandachtige op. Zijn gedachten waren nog bij Irene en haar beloofde komst dien middag, toen hij een meisjesgedaante lang zaam uit de tegenovergestelde richting zag komen aanwandelen. Verstrooid keek hij een oogenblik naar haar; toen begon zijn hart te bonzen, want het meisje zag op bij het naderen van de auto en één oogenblik dacht hij, dat het Irene was. (Wordt vervolgd) Irtmi u toch niet met een dob» berig werkpak loopen. Draag d« vlotte, keurige Jumbo Overall, de overall met de 10 groote voot- deelen. Stof en uitvoering bere- kend op reer langen leveneduurl Zie de mooie, practische modette»

Echo van het Zuiden | 1941 | | pagina 4