PROVINCIAAL NIEUWS. Rde BONT -VAN HULTEN ooersc> -firede!L SPORT Bruijnzeel Koksmaat DE BICO. UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING BURGERLIJKE STAND BINNENLAND „NOORD BRABAND" HEERENKLEEDING NAAR MAAT ^asran^ PO ROL WASPIK. Zaterdag 5 Juli 1941 No. 54 De Echo van het Zuiden Tweede Blad. DRUNEN. DONGEN. KAATSHEUVEL. LEVENSVERZEKERING 1843 WAALWIJK 1843 Voor#1 pan: Voor 2 pannen Fl. 6.75 Fl. 9.50 !"£.Vr- -• v p ,;r üf EXAMENS. Te Tilburg slaagde voor het docto raal examen economische wetenschap pen, onze ond-stadgenoot de heer P J. C. Vrinte, thans te Arnhem. Mej. Hannie Wildeman alhier, slaagde voor 't gehouden eindexamen R.H.B.S.-A te 's-Bosch. I Gorinchem. Eindexamen Christe lijke Kweekschool. Geslaagd mej. J. J. Mes, Sprang-Capelle. DE R. K. HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL. Zeer groote belangstel ling voor de openbare lessen. Het doel der school. Waalwijk mag met recht trots gaan op haar prachtige Huis houd- en Industrieschool, waarmede zij immers een in stituut bezit, dat van onschat bare beteekenis is voor de huishoudelijke vorming der toekomstige huisvrouwen van Waalwijk en verre omgeving. Toch was aan velen de eigenlijke waarde dezer school onbekend, omdat zij zich geen indruk konden vormen van datgene wat hier gepresteerd werd op het terrein der opvoeding en voor lichting van de vrouwelijke jeugd. Voornamelijk komt dit omdat men te 'veel afging op vergelijkingen met kook- en naailessen en -cursussen, die reeds voor het totstandkomen van de Huis houdschool aan andere inrichtingen ge geven werden. Dit wil niet zeggen dat wij de beteekenis van die lessen en cursussen onderschatten, integendeel. Ook daar kon men veel leeren wat voor een toekomstige huishouding van belang is, maar men dient niet te ver geten dat een speciaal voor dat doel ingerichte school, met vakkundige en alleszins bekwame leerkrachten toch veel meer biedt en een veel alzijdiger ontwikkeling geeft, dan een eenvoudige naailes of kookcursus. Overigens is het niet onverklaarbaar, dat de meeste menschen nog te weinig van onze Huishoudschool af weten. Zij kenden het imposante gebouw, met zijn ruime, lichte en luchtige corridors en lokalen amper van buiten, laat staan van binnen. Voor velen ontbrak im mers tot op heden de gelegenheid om eens wat nader met dit instituut kennis te maken en zich een-indruk te vormen van het veelomvattende gebied waarop de lessen die hier gegeven worden, zich bewegen. Dat desondanks het aan tal leerlingen aan deze school steeds toenam, "is een bewijs voor het feit dat zij in een behoefte voorzag en daardoor zichzelf propageerde, hetgeen het beste geïllustreerd wordt met de omstandig heid dat gemeenten, die voorheen maar - een of twee leerlingen leverden, er thans zes, zeven of meer heen zenden. Toch was het niet verkeerd gezien, om de school op een bepaalden dag 1.1. Woensdag enkele uren open te stellen ter openbare bezichtiging, waar bij de bezoekers in de gelegenheid zou den zijn, de lessen van nabij te volgen en mee te maken. Dit denkbeeld heeft een groot suc ces gehad, want honderden personen, vooral dames, hebben van de gelegen heid gebruik gemaakt om zich een voor stelling te vormen van het vele goede werk, dat hier in het belang der toe komstige gezinnen verricht wordt. Zij konden de leerlingen hier observeeren, terwijl deze laatste de lessen bijwoon- den, en daardoor direct kennis maken met de wijze waarop de lessen gegeven I .worden en de practische resultaten welke zij afwerpen. Immers, naast de openbare les, was er een ruime expo sitie ingericht van tal van werkstukken op verschillend gebied en het critische oog van tal van huismoeders drukte bij de beoordeeling van een en ander uit sluitend bewondering uit, alsof het zeg gen wilde: dat hadden wij niet ver- wacht. Wat er te zien was. Wij zullen trachten in het onder- staande een algemeen overzicht te ge ven, van datgene wat er te zien was en beginnen daarvoor met de opleiding voor naaister, die twee jaar omvat, met een tweejarige vóóropleiding, maar welke opleiding dan ook volledig ge noemd mag worden. Wij zagen hier de vaardigheid der meisjes in het ver stellen van kleedingstukken, het van oud nieuw maken, het bewerken van tricot-goed en het hanteeren van de 2kjrzag machine. Op enkele stands kon ^en bovendien de daadwerkelijke re sultaten en geheel zelf gemaakte klee ding bewonderen. Bijzondere vaardigheid wordt de leerlingen ook meegegeven in het ver sieren van diverse stoffen, zooals vilt- werk, kussens e.d., terwijl daarnaast natuurlijk ook borduren, haken en breien een voorname plaats inneemt. De afdeeling huishoudkunde en was- ichen raakt direct het specifiek huis- ioudelijke terrein, zooals koken, vooral ok met het oog op den huidigen dis- ributietijd, en voorts wasschen, wasch pmaken, strijken enz.; interessant was voorts het gebruik van zeep-vervan- ingsmiddelen; het onderhoud van huis n huisraad vormde eveneens een be- igheid der meisjes. Het koken vooral had hier veler aan- acht. Men denke niet, dat dit uitslui- nd bestaat uit het klaarmaken van fijne hapjes en schoteltjes. Neen, ook een stevige en flinke burgerpot, aange past aan de tijdsomstandigheden leert men hier vervaardigen, waarbij vooral naar voren kwam. dat er met beschei den middelen, dikwijls nog heel wat meer te bereiken is, dan men zoo op pervlakkig zou meenen. In een ander lokaal werd Algemeen Vormend Onderwijs (A.V.O.) gege ven. Hoevele huismoeders zijn er niet, die bijna dagelijksch met de handen in het haar zitten, omdat zij administratief werk moeten doen en niet alles voor man en vader kunnen laten liggen. Om enkele eenvoudige voorbeelden te noe men, invullen van postwissels, aange- teekende verzending, gebruik van spoorboekje, huishoudboekje, kasboek, borderellen, sollicitatiebrieven, polissen en huurcontracten enz. De derde-jaars leeren hier bovendien nog het bijhouden van een eenvoudige boekhouding. Zooals men uit bovenstaande ziet is het onderwijs dus zeer uitgebreid. Zijn de dagcursussen van veel belang, niet minder is dat met de avondcursussen het geval, die bijzonder aan te bevelen zijn voor de meisjes die overdag door fabrieks- of kantoorwerkzaamheden worden beziggehouden. Wij meenen met bovenstaande een algemeenen indruk te hebben gegeven van het voornaamste dat onze Huis houdschool te bieden heeft. Volledig kunnen wij daarmee niet zijn, want dit zou te veel van onze plaatsruimte eischen, terwijl het bovendien voor een leek moeilijk is, al de groote voordee- len van een goede Huishoudschool als vang heeft genomen, er zeer velen zijn, die niet aan de oproeping hebben ge volg gegeven. Een dergelijken toestand kan begrijpelijk niet bestendigd blijven en er zullen zeker maatregelen geno men worden om daaraan een einde te maken. Men leze er ook de desbetref fende advertentie in ons vorig nummer maar eens op na. ZWEMMEN VOOR SCHOOL KINDEREN. Een goed voorbeeld. Naar wij vernemen is gisteren, Vrij dagmorgen, de eerste maal een aanvang gemaakt met classikaal zwemonderwijs voor de schooljeugd. Het betreft hier de Nuts U.L.O.-school uit de Stations straat, welks bestuur met dat der W. Z. V is overeengekomen, dat iederen Vrijdagmorgen, meisjes en jongens op verschillende uien, zwemonderwijs zul len krijgen. Dit is zeker een voorbeeld dat navol ging verdien-:. SCHOOLFILMVOORSTELLING. A.s. Woensdag zal in de zaal van de R.K. Werkliedenvereeniging door den Nederl. Schoolbioscoopbond voor de schooljeugd dezer gemeente een in teressante film vertoond worden over de Staatsmijnen in Z.-Limburg. en deze film laat u nog eens duidelijk den eeuwigen strijd der jeugd zien, te gen vooroordeel en verdorde moraal. In ..Jeugd" wordt het groote en eeuwige conflict geschilderd der tinte lende, vitale en bruisende jongeling schap, die het opneemt tegen vastge roeste conventie en dogma's. Dit conflict brengt door de uitwer king van artisten als Kristina Söder- baum. Herman Bram en Eugen Klöpfer een onbeschrijfelijk bekoorlijk beelden spel op het doek, zooals alleen een meesterlijk regisseur als Veit Harlan te voorschijn weet te tooveren. Kortom: een film die den bezoekers meesleept door zijn onstuimige gepassioneerde felheid en sublieme vertolking. MUSIS. „Het Dolende Hart." Wanneer men weet dat in deze film artisten als Albrecht Schoenhals, Gus- tav Diessl, Anneliese Uhlig, Camilla Horn e.a. de hoofdrollen bezetten, is het verder feitelijk overbodig nog een aanbeve'ing over het filmwerk met bo- ver.staanden titel te schrijven. Men weet immers dat zij de kunst verstaan het publiek door hun spel te boeien en vyanneer daarnaast het gegeven dan nog van dien aard is, dat zij al hun ta lenten daarop kunnen uitvieren, dan is men al bij voorbaat verzekerd van een genotvollen avond. De geschiedenis draagt zich onge veer als volgt toe. De jonge muziek studente Verena Uriland, een meisje met hoogst serieuze levensopvattingen, verliest naar hart aan den al te levens- lustigen Alexander. Natuurlijk loopt deze verhouding spaak en een groote tragiek voltrekt zich dan langzaam m Verena's leven, totdat ook zij den weg naar het ware geluk vindt. GROOTESTR. 231, WAALWIJK TELBF. 109 'beveiligt tegen zonnebrand. Voorkomt rood worden en vervellen. Doos 30-60,Tube «5cé LAAT U HELPEN door een VERKRIJGBAAR BIJ i - i Vj-; de Waalwijksche is, op te sommen. Wij zijn er echter zeker van, dat, wanneer men nog meerdere inlichtin gen wenscht, de directrice U steeds graag te woord zal staan en U met alle gewenschte gegevens van dienst zal zijn. Dit is Woensdag reeds duidelijk ge bleken, want de meer dan 600 bezoe kers en bezoeksters waren over het ge- bodene meer dan tevreden, hetgeen wel het duidelijkste tot uiting kwam in het feit dat niet minder dan 33 dames en meisjes zich voor verschillende oplei dingen en cursussen hebben opgegeven en zoo moet het gaan, wil onze Huis houdschool worden, wat men er van verwacht: een zegen voor Waalwijk en omgeving! ZILVEREN JUBILEUM BIJ „DE VAKSCHOOL". De heer M. v. d. Ven, assistent aan de Rijksvakschool voor de Leder- en Schoenindustrie, hoopt op 1 Augustus a.s. zijn zilveren jubileum als zoodanig te vieren. Het zal den zeer geachten jubilaris, die vanaf zijn 14 jaar aan de school werkzaam was en verschillende ran gen doorliep, dien dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. UITREIKING PERSOONSBEWIJZEN. Het besluit van den secretaris-gene raal van het departement van Binnen- landsche Zaken van 17 October 1940, betreffende maatregelen met betrekking tot de invoering van een als algemeen indentiteitsbewijs, geldend persoonsbe wijs, bepaalt in artikel 6 o.m. dat een ieder op de eerste uitnoodiging in per soon moet verschijnen ter plaatse en op dag en uur zooals op de uitnoodiging is aangegeven. Hij die hieraan geen gevolg geeft, wordt niet in het bezit van een Persoonsbewijs gesteld met alle gevolgen voor hem daaraan ver bonden. Daarenboven kan het recht aan leges van eenieder die deze ver plichting niet, niet behoorlijk of niet op den vastgestelden tijd nakomt, worden verhoogd tot twee gulden. In verband met bovenstaande kun nen wij nog zeggen, dat nu de uitrei king ook in onze gemeente een aan- MUZIEKSTUDIO VAN BOORT. Leerlingen-uitvoeringen. De leerlingen van Muziekstudio Van Boort krijgen morgenavond weer gele genheid om hun kunnen te demonstree- ren. Blijkens achterstaande advertentie wordt ditmaal de uitvoering gegeven in de zaal van den heer P. van Crom- voirt. Het uitgebreide, gevarieerde programma bevat verschillende nieuwe nummers van het Baardwijksche kin derkoortje en voorts tal van solo's, du etten en ensembles van diverse muziek instrumenten. Gezien de groote belangstelling op de vorige leerlingen-uitvoeringen ver wachten wij ook thans weer een druk bezoek van ouders, huisgenooten en kennissen, die zich van de vorderingen der leerlingen op de hoogte willen stel len en die er ongetwijfeld een genoege- lijken avond mee zullen hebben. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Op het politiebureau alhier zijn in lichtingen te bekomen omtrent onder staande gevonden en verloren voor werpen: Gevonden: Een groen etui met foto's, een beige regencape, een zwemgordel, kinder schoentje, wandelstok, baddoek met badpak, kinderkniekous, een portemon- naie m. inh., een double armbandje, een baddoek met badpak, riem voor baga gedrager. Verloren: Een damesportemonnaie m. inh., een identitietsbewijs (H. Timmermans, Sprang), een zwarte boekentasch met inhoud, een portemonnaie met inh., een boekje inh. 16 vacantiebonnen, een oorbel (parel), een benzinetankdop, een blauw manteltje zonder ceintuur. LUXOR BIOSCOOP. „Jeugd". Men kan zich afvragen of de jeugd met haar specifieke vraagstukken en conflicten, door de ouderen altijd wel voldoende begrepen wordt. In vele gevallen zal deze vraag ont kennend beantwoord moeten worden Buurtcommissie. Voor den productieslag 1941 is ook voor on ze gemeente een buurtcommissie ingesteld met als voorzitter den heer C. Brok uit Elshout en leden: F. Ploegmakers en A. Kamp uit Drunen, Mar. Muskens uit Elshout en J. Brink uit Loon- op-Zand. R.K. Fabrieksarbeidstersbond. Alhier is opgericht een R.K. Fabrieksarbeid- sterbond als onderafdeeling van den R.K. Fa- brieksarbeidersbond. Reeds traden 29 leden toe en werd een bestuur gekozen met als voorzit ster bej. M. Merks en leden de dames: D. van Huiten en N. v. Wezel. ELSHOUT. O. L. Vrouwe Schuts. De O. L. Vrouwe Schutse houdt Zondag in de schutskamer van Café Den Hoed een alge- meene vergadering. Wit-Gele Kruis. Bij gehouden verkiezingen op de vergadering van het Wit-Gele Kruis werd de heer P. van Loon benoemd tot secretaris-penningmeester der afdeeling Elshout. Aanbidding. Op Vrijdag 11 Juli is het de feestdag van den H. Norbertus. Tevens is het dan voor Elshout de parochieele aanbiddingsdag, waarop om 9 uur een plechtige Hoogmis zal worden gecele breerd en om 7 uur 's avonds een H. Lof met „Te Deum" tot sluiting. Burgerlijke Stand Drunen. Gehuwd: Leon. Knippels en Petr. Snelders Hub. Kuijs en Joh. Merkx. Overleden: Gerard Voordhuizen 40 jaar. WAALWIJKSCHE JEUGDCOMPETITIE. Door omstandigheden konden deze wedstrijden den laatsten tijd geen door gang vinden. Thans worden deze weer hervat. Donderdagavond werd in het ca fé van den heer M. Klijn een bijeenkomst gehouden waarbij aanwezig waren afge vaardigden van de vereenigingen Baard wijk, HKC, RWB en WSC. Evenals voor gaande jaren stelde zich ook nu weer de heer M. v. Vugt geheel belangeloos als competitieleider beschikbaar. Verder werd met algemecne stemmen de heer P. Klerx tot voorzitter gekozen. Besloten werd de competitie te doen aanvangen op Vrijdagavond a.s. Het pro gram van den eersten wedstrijddag pu- bliceeren wij Woensdag. Baardwijk neemt met 2 elflallen deel, IUVB mét een en WSC met drie. RKC kon hieraan nog niet deelnemen. DAMMEN. W. D. V. Op de j.l. Woensdag gehouden leden vergadering werd besloten om geduren de de zomerperiode de wekelijksche club avond stop te zeiten en lot besluit van het damseizoen speelt WDV a.s. Woens dag een vriendschappelijke wedstrijd te gen hare zustervereeniging De Linde boom, alhier. Persoonlijk kampioenschap dammen Langstraat e. o. Morgen zullen te Dongen in het DAM- clublokaal de volgende partijen voor het bovengenoemd kampioenschap worden gespeeld. J. SchuwerA. v. d. Gouw. Janus SchildersJ. Langerwerf. J. CoesuiansS. Vereggen. J. SiemonsFr. v. Minister. A. ClaasscnA. Dickens. De WDV'ers v. d. Gouw en v. Münster kunnen beide hun party winnen, en hier mede hun positie handhaven. De ontmoe ting Schilders conlra Langerwerf zal wel op een puntenverdeeling uitloopen als ook de partij tusschen de beide Donge- naars Claassen tegen Dickens, terwijl Vereggen tegen Coesmans wel aan het langste eind zal trekken. De stand is momenteel: gsp. gw. gl. vl. p. Het Bolsjewisme, de vriend van de goddeloozen, de vyand van elke beschaving moet vernietigd worden. Europa is tegen hen op gestaan. Nederland mag niet terzyde staan! Meldt U aan by de Centrale van de Waffen S.S.! Bureau Nordweg Den Haag, Stadhouderslaan 132. (WDV Waalwijk) A. Claassen (DAM Dongen) C A. v. d. Gouw (WDV Waalwijk) 6 A. Dickens (1)DV Dongen) (5 J. Langerwerf (DIO Waspik) 6 Fr. v. Münster S. Vereggen (DDV Dongen) 6 J. Coesmans (DIO Waspik) 6 J. Schuwer (Lindeboom Waalwijk) 6 A. Schilders (Lindeboom Waalwijk) 5 J. Siemons (DAM Dongen) 5 SCHAKEN. G 2 2 2 6 6 0 12 4 1 1 9 3 0 3 6 2 2 2 6 3 3 6 1 2 3 4 1 2 3 4 1 1 3 3 0 2 3 2 Schoenfabriek J. en A. Ligtenberg bestaat 60 jaar. Vandaag bestaat de firma J. en A. Ligten berg 60 jaar. In verband met de omstandighe den wordt het zakenjubileum slechts op be scheiden wijze gevierd. Om zeven uur wordt een H. Mis van dankbaarheid opgedragen. Aan het personeel wordt een extra loonbedrag uit betaald, afhankelijk van het aantal dienstjaren. Benoemd. De heer Ferd. v. Helsland is benoemd tot ambtenaar bij den Gewestelijken Arbeidsdienst te Waalwijk. Kermis 1941. 't Is zelden zoo rustig geweest in onze plaats als met deze kermisdagen waarop het geen ker mis is. Nagenoeg alle fabrieken staan stil en het personeel heeft vacantie. En het heeft er alle schijn van, dat de groote massa ook vacan tie genomen heeft en waarlijk op vacantie is. Met groote drommen begon Donderdag reeds op het vroege morgenuur de uittocht met de fiets. Alle deelen van het land worden bezocht en er zijn er verschillende bij, die een driehon derd Km. op hun programma hebben staan. Alleen de bonnengeschiedenis op reis kan som mige van deze Zondagsreizigers wel eens meer moeilijkheden bezorgen dan hun maag graag verdraagt, doch de knapzak is meegenomen en desnoods smaakt ook oud brood in dezen tijd, dat we alles hebben weten te waardeeren. Het café-leven is heel stil, daar geen vergun ning verleend is het geven van amusementsmu ziek. Alleen in het Sportpark heerscht grooter drukte dan in gewone tijden, 't Is dan ook een elderado voor onze jongens en meisjes. De vereenigingen, die andere jaren hun ker- misprogramma's geven kunnen thans ook niet voor den dag komen zooals ze wel gaarne deden. Alleen van de zangvereeniging Bel Canto vernemen we, dat ze op Zondag a.s. haar ge bruikelijk Volksmatinee geeft, waaraan Dames koor, Mannenkoor en Gemengd koor mede werkt, in een programma, dat ten minste eenigs- zins een kermisstemming kan wekken. De kleine Piano-virtuoos Wim Vrinten, zal de begeleiding der nummers verzorgen en te vens entre-acte muziek geven. Predikbeurten Zondag 6 Juli a.s. in de Ned. Herv. Kerk van Waspik voormiddag half tien en namiddag twee uur Ds. R. de Bruin. Aan de leverplaats alhier werden geleverd 3800 eieren voor de CRE te Roermond. De laatst ge noteerde prijs bedroeg f 105 per kg. Om het kampioenschap van Noord- Brabant wist onze plaatsgenoot de heer Goudberg ook zijn derde partij tegen den heer Belterman (Tilburg) in een over winning om te zetten. De partij dr. van KolBelterman werd door den heer Belterman gewonnen. De sland is nu: gesp. gew. verl gel. p. 1 Dhr. Goudberg 3 3 0 0 3 2 Dhr. Belterman 3 12 0 1 3 Drs. Stumpers 2 110 1 4 Dr. van Kol 2 0 2 0 0 Hedenmiddag wordt in Hotel Verwiel een vriendschappelijke wedstrijd tus schen „Waalwijk" en „De Gorinchemsche Schaakvereeniging" gespeeld. Aanvang 3 uur. Belangstellenden zijn als steeds welkom. BILJARTEN. Uitslag van de j.l. Maandagavond ge houden biljartwedstrijd tusschen W.B.C. (café A. v. Berkel) en 't Bandspel (Fr. v. Helvoirt). W.B.C.'t Bandspel. P. DankaertP. v. Hilst 7537 G. HamersJ. v. d. Hoven 5175 J. LamersA. v Oudheusden 81100 Chr. v. BerkelL. Moonen 61100 L. v. BerkelJ. Willemse 94100 J. SlaatsJac. v. Helvoirt 50100 de Voort, oud 24 jaren. A. Kluck, oud 47 jaren en Aa. M. de Leeuw, oud 35 ja ren. Ingekomen: A. Lentink van Sprang-Capelle. G. A. I. Beothy van Amsterdam. Ga. M. Wygerinck van Groenlo. J. H. Vermeer van Loonopzand. Vertrokken Fr. M. van der Gouw naar Tilburg. Tha. J. Pulles naar Best. Tha. M. Stol- ze naar Hilversum. Wa. G. Dijks naar Vierlingsbcek. SPRANG-CAPELLE. Over de maand Juni 1941. Geboren: Maria Wilhelmina, dv. C. de Rooij en W. A. Moulhaan. Johannes Maria Adri- anus Antonius, zv. A. M. Brok en G. A. M. van Biel. Jacoba Alida, dv. L. E. van Pelt en J. van Oosterhout. Gerdi- na, dv. G. C. F. 't Hooft en C. B. Oost- dijek. Adriana Johanna, dv. P. Spie- rings en A. H. van der Schans. Marina, dv. C. G. van Dongen en A. van Beek. Ardiaan Jacobus Gerrit, zv. G. J. van der Schans en J. M. Both. Diewerl Pieter, zv. P. J. Dekkers en T. A. Rijkers. Huwelijken: C. Molegraaf, oud 28 j. en A. van Tig- gelen, oud 23 j. A. S. C. van der Ham men, oud 25 j. en M. Groeneveld, oud 25 j. Overleden: J. Faro, oud 27 j., echt. van 1). van de Werken. J. Zwart, oud 80 j., wed. van A. Quirijns. J. Wagemakers, oud 74 j., echt. van J. M. Driessen. 1 LOON OP ZAND. Van 26 t/m 3 Juli 1941. Geboren: Hcnricus Petrus Maria, zv. J. J. Boclen-Klijn Petrus Henrlcus Maria, zv. J. M. Hamers-van Noijo Wilhelmus, zv. W. N. Klijn-Terbovcii Hcndrlkus Maria Lambcrtus, zv. J. P. Brouwers-van Wanrooij Jozef Victor, zv. M. I). L. Dcwaele-de Haan Petronclla Maria, dv. A. A. van Gorkum-Brabers Fran- ciscüs Mlchlel, zv. Th. van Gool-van Oscli Antonius Adrianus Otto, zv. J. E. in 't Grocn- van Beers. Overleden: Cornelia van Breugel, oud 74 jaren, eclitg. van J. van Noije Ilcndrika de Jong, oud CS jaren, echtgen. van H. C. Dankers Jo- hanncs Groenendaul, oud 83 jaren, cclitg. van A. Dingemans. Gehuwd: A. van Wanrooij, oud 22 jaren, wonende te Oosterbout en J. J. Boutier, oud 21 Jaren, wonende alhier J. B. Rekkers, oud 27 jaren, wonende to Waspik en J. NV. M. van Wezenbeek, oud 30 jaren, wonende alhier A. W. H. van den Nieuwen huizen, oud SI jaren en W. C. M. van Iersel, oud 27 jaren, beiden wo nende alhier P. A. Pijnenburg, oud 3G jaren en M. G. Brands, oud 35 jaren, beiden wonende alhier M. van Dongen, oud 28 Jaren en E. II. Zwaans, oud 21 Jaren, beiden wonende alhier J. A. Brands, oud 20 Jaren en P ,A. Timmer mans, oud 21 jaren, beiden wonende alhier. Huw. aangiften: Geen. Vertrokken: J. II. Vermeer naar Waalwijk J. v. d. Ven en gezin naar Dongen H. van Kempen naar Tilburg. Ingekomen: Ch. A. M. Vinken en gezin, van Tilburg P. A. van Kuijk, van Tilburg J. M. C. v. d. Wegen, echtg. vnn J. B. Mosselveld, van Tilburg J. A. van Doorn, van Oudenbosch p. van Noije, van Schijndcl C. A. van Dongen, van Waalwijk. 412—512 Alg. gem. WBC 3. Hoogste serie WBC J. Slaats 33. Alg. gem. 't Bandspel 3.7G5. Hoogste serie 't Bandspel J. Willemse 2G, Jac. v. Helvoirt 26. WAALWIJK. Van 28 Juni tot 5 Juli 1941. Geboren: Elisabeth Maria Jacoba, dv. J .J. van Bladel-Dielissen. Johannes Francis- cus Maria, zv. L. F. J. van Roosmalen- Bruns. Adriana Henrica Theodora Jo hanna Theresia, dv. P. A. van Wanrooy- Wagemans, wonende te Loonopzand. Henriette Christine Maria, dv. M. H. Pul lens-de Bont. Jacob Jacobus, zv. C. Dane-van Dijlce, wonende te Dordrecht. Antonius Christiaan Johannes, zv. C. J. Dekkers-Jansen. Huwelijksaangiften C. A. Elshout, oud 24 jaren, wonende te Loonopzand en Ha. M. Adriaanse, oud 31 jaren, wonende te Waalwijk. A. van der Hammen, oud 28 jaren, wonende te Waalwijk en Ja. Cl. van Zeist, oud 26 ja ren, wonende te Loonopzand. Huwelijken: P. Coenen, oud 33 jaren en Pa. H. van NIEUWE ROOSTER VOOR H.B.S. EN GYMNASIUM. De secretaris-generaal van het de partement van Opvoeding. Weten schap en Cultuurbescherming heeft nieuwe lessentabellen opgesteld voor de Openbare Hoogere Burgerscholen en Gymnasia alsmede minimumtabellen welke de bijzondere Hoogere Burger scholen in acht hebben te nemen. Voor de klassen I en II der genoem de scholen treden deze tabellen reeds op 1 September a.s. in werking; verder voor klasse III op 1 September 1942, voor klasse IV op 1 September 1943, voor klasse V op 1 September 1944 en voor klasse VI van het gymnasium op 1 September 1945. EEN NEDERLANDSCH LEGIOEN. Zooals men weet heeft Arnold Meij er in het Nederlandsch Dagblad de vraag gesteld, of het oogenblik niet ge komen is, waarop de Nederlandsche Unie, de N.S.B. en Nationaal Front een gezamenlijk Nederlandsch legioen zullen vormen om deel te nemen aan den strijd tegen Sovjet-Rusland. De persdienst van de N.S.B. vestigt er nu de aandacht op, „dat duizenden volksgenooten, grootendeels lid der N. S.B., reeds maandenlang daadwerkelijk hun krachten inzetten voor de bevrij ding van Europa in de Standarte West- land der Waffen S.S. en van het N. S. K. K.". De persdienst noemt het zonder meer duidelijk, dat de toetreding tot de Waf- fen-S.S. en het N.S.K.K. ook voor leden van het Nationaal Front en de Nederlandsche Unie openstaat, uiter aard op voorwaarden, die ook aan de leden van de N.S.B., kortom aan ieder een gesteld worden. Het oprichten van een Nederlandsch legioen behoeft dus niet meer te geschieden, zoo meent de persdienst, aangezien het er in feite reeds geruimen tijd is.

Echo van het Zuiden | 1941 | | pagina 5