SPORT Inlevering m lib. RECHTZAKEN EXTRft BERICHT I Tooneelgroep PIET VINK I OOO Tni/nfiazdüe* DRUNEN. KAATSHEUVEL SPRANG-CAPELLE. vertentiën. RECLAM BILJETTEN AFFICHES VERGEET NIET Vanaf heden speelt IN DEN GILDENBOND. Europa ontwaakt! Burgers van alle landen zyn aan getreden in een front tegen het gevaar, dat uit het Oosten dreigt. Meldt U aan by de Centrale van de Waffen S.S.! Bureau Nordwest Den Haag, Stadhouderslaan 132. HOOGER BOUWKUNST- ONDERWIJS. Aan de Academie voor Beeldende en Bouwende Kunsten der R.K. Leergan gen te Tilburg slaagden onlangs de eerste twee candidaten van den cursus voor Hooger Bouwkunst-Onderwijs, welke opleiding in 1937 in het program ma der R.K. Leergangen is opgenomen. Het zijn de heeren B. Goddijn, uit Nij megen en N. Pontzen uit Tilburg, aan wie in een feestelijke bijeenkomst de diploma's zijn uitgereikt. De Vice- Voorzitter van het Curatorium, de hoogedelgestrenge heer H. M. J. Blom- jous zat de plechtigheid voor. Na een inleidend woord, waarin dank werd ge bracht aan de commissie van advies, voor het vele werk ten dienste van dezen cursus verricht, gaf de Voorzit ter het woord aan professor M. Gran- pré Molière, die een kort verslag gaf van het verloop van den cursus, terwijl de secretaris der Commissie ir. H. Thunnissen daarna een uitvoerig rap port uitbracht over het werk der twee geslaagden. Dit werk, een ontwerp van een gezellenhuis met bijbehoorend zus terklooster, was in de zaal geëxpo seerd. De R.K. Leergangen mogen met groote voldoening terugzien op hun ini tiatief om deze opleiding aan de Aca demie te verbinden; het is de eenige Academie in het land, die deze oplei ding geeft. Provinciale Staten van Noord Brabant. Verslagen der Commissie van Rapporteurs. De Commissie van Rapporteurs over Onderwijs, Landbouw en Vee teelt brengen omtrent de gehouden besprekingen naar aanleiding van de naar de afdeelingen verwezen stuk ken om. het navolgende verslag uit: Subsidie Kath. Ec. Hoogeschool. Het had de opmerkzaamheid ge trokken, dat de subsidiën van de overige gemeenten zoo gering waren, vergeleken met dat van de gemeente Tilburg en met het provinciaal sub sidie. Men achtte het aantal subsi- dieerende vereenigingen onevenredig klein. Verschillende Brabantsche en Limburgscbe gemeenten zenden stu denten naar deze hoogeschool maar dragen niet in hare exploiiatie bij. Genoemd werden b.v. de gemeenten Deurne, Oosterhout, Dongen, Hel mond, Geldrop, Waalwijk, Oirschot, Princenhage, Etten c.a., Schijndel, St. Oedenrode, Boxtel, Veldhoven en Loon-op-Zand en in Limburg Venlo, Brunssum, Swalmen, Sittard, Weert, Heerlen en Tegelen. Zeker het meerendeel der gemeenten aehtte men finantieel wel in staat de HaDdelshoogeschool te steunen. Subsidie voor Handelsdagscholen voor O. M. O. In meer dan een afdeeling werd een woord van eerbiedige hulde gesproken ter nagedachtenis van den in den loop des jaars overleden stichter van O.M.O. en van de Kath. Leergangen te Tilburg, Dr. H. Moller. Men meende dat de Staten van Noord-Brabant uiting behoorden te geven aan hun waardeering voor het werk van dezen niet-Brabander, die zijn hooge geestelijke gaven in dienst gesteld beeft van het middelbaar en voorbereidend hooger onderwijs in dit gewest, als stichter van de katho lieke leergangen en van talrijke middelbare scholen en als leider van O.M O. en die naderhand als lid van de Tweede Kamer gestreden heeft voor het middelbaar onderwijs in deze provincie. Plannen op Waterstaalkundig gebied. Een overzicht in dezen vorm werd algemeen toegejuicht en van vele zijden werd waardeering betuigd voor de vele nuttige en belangrijke projecten, in dit stuk ontvouwd. De hoop werd uitgesproken, dat deze plannen spoedig verwezenlijkt kun nen worden. In verband met het groote waterbezwaar, dat Helmond in den winter lijdt, werd geïnfor meerd, hoe het staat met den aanleg van den spoorwegduiker aldaar. Verscheidene leden verzochten uitvoeriger inlichtingen omtrent de Biesboschplannen. Een lid meende, dat de aangevraagde ruilverkaveling onder Udenhout niet tot haar recht zou kunnen komen zonder oprich ting van een waterschap aldaar. Geslaagd Geslaagd o.m. voor 't R.K. Mulo examen te 's Bosch L. J. A. Sikkers te Drunen. Voor bet examen voor onder wijzer slaagde onze dorpsgenoot de heer A. Boelen. De heer H. Mimpen slaagde voor het eindexamen R.K. H.B.S, »A«. Benoemd Als opvolger ter secretarie van den heer P. Peeters, die benoemd is aan de arbeidersbeurs te Steen- bergen, is door B. en W. benoemd de heer A. Kersten, thans ambte naar ter secretarie te Boxmeer. Schoolzwemmen In verband met de invoering van zwemmen als verplicht leervak op de L. S. is tusschen school en ge meentebestuur een voorloopige rege ling getroffen. De jongens van de zevende klasse hebben 'sZbndags om half zeven zwemles en die van de zesde klasse op Woensdagmiddag. De zwemtijden zullen binnenkort gewijzigd worden. Op de kringwedstrijden van den Diocesanen R K. Gymnastiekbond te Tilburg gehouden, kwam de KGV alhier, na vier jaren van non activiteit weer als actieve vereeni- ging uit. Het herboren KGV toonde zich weer in baar besten vorm. De vereeniging behaalde in den 2den graad met 136 punten den 2den prijs. In den 3den graad met 112 punten den lsten prijs; met aspi ranten boven 14 jaar met 128'/j pnt. den lsten prijs met aspiranten onder 14 jaar den lsten prijs met 171'/j punten; in den marschwed- strijd na loting met KJW den 3den prijs en verder in personeel 3den prijs Fr. Tuerlings 2den graad, lsten prijs W. van Riel 3den graad en in aspiranten onder 14 jaar A. Smit 3den prijs. LOON OP ZAND Zaterdag 1.1. had in de zaal van »Concordia« de opening plaats der tentoonstelling .van luchtbescher ming. Wethouder van den Heuvel opende deze tentoonstelling en sprak de verschillende genoodigden toe, waarna den leider der tentoon stelling, den heer Mencke aan het woord kwam en een duidelijke uit eenzetting gaf over doel en wezen dezer tentoonstelling, waarna de tentoonstelling voor geopend werd verklaard. Deze tentoonstelling werd druk bezocht. Maandagavond omstreeks half elf reed per fiets vanaf Loon-op-Zand naar Kaatsheuvel Mej. Sm., die haar familie had bezocht teLoon op Zand. Toen zij buiten de bebouwde kom der gemeente was gekomen werd zij aangevallen door een troepje personen, die haar op zoodanige wijze mishandelden.datonmiddellijk geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Haar onderlip was op zoodanige wijze opengespleten, dat zij op verschillende plaatsen moest worden aaneengehecht. De zaak is bij de politie aangegeven. ST. JOACHIMSMOER. Kruisboog. Zondag nam het Kruisbooggezel schap „Onderlinge Vriendschap al- voor het eerst deel aan een wedstrijd uitgeschreven door het Zustergezel- schap „Nooit Gedacht" te Goirle onder auspiciën van den Bond van Kruisbooggezelschappen in Neder land Haar debuut was aanmoedi gend. In de afdeeling B behaalde Onderlinge Vriendschap de 4de prijs een zilveren lauwertak met 119 punten. Op de personeele baan wist de heer A. Kouwenberg de eer van het gezelschap hoog te houden door na kampen de 4e prijs te bemach tigen en dat tegen schutters van gezelschappen, die al jaren in de afdeeling A bij vroegere wedstrijden uitkwamen. 24 punten in 5 pijlen geeft wel bewijs van een vaste en geoefende hand. Boete-oefening. Aan de oproep tot deelname aan een boete-oefening naar hel genade-oord van O. L. Vrouw te Tilburg in de Has- seltsche kapel, ter verkrijging van een rechtvaardigen vrede, gericht aan de leden van den Boerinnenbond, namen bijna GO leden alhier deel. In de H. Mis die 's morgens voor de deelneemsters werd opgedragen, naderden allen tot de H. Tafel. Te half twee toog men te voet ter bedevaart onder het zingen van Marialiederen en het hidden van het Rozenkransgebed. In de parochie kerk van de Hasselt werd een Lof mei predicatie gehouden voor de leden van den Kring Tilburg, waarna men pro- cessiesgewijze naar de Hasseltsche ka pel trok. Met dezelfde ingetogenheid keerden allen weer te voet huiswaarts. Tentoonstelling Lucht, bescherming. Wij herinneren er nog aan, dat de Luchtbeschermingstentoonstel ling, welk£ hedenavond om 8 uur door den Edelachtbaren heer Bur gemeester geopend wordt, voor het publiek toegankelijk is op Donder dag 17, Vrijdag 18 en Zaterdag 19 Na de inname van Lemberg werden duizenden Ukrainers, die door de Bols jewisten waren terechtgesteld, in de gevangenissen gevonden. (Polygoon). Juli, 's middags van 2-5 en 's avonds van 7-10 uur. De expositie wordt gehouden in het gebouw van den Chr. Volksbond te Sprang CAPELLE. Tijdens het korte, doch betrekke lijk hevige onweer van j.l. Zaterdag avond werd 'n inwoner uit Tilburg die aan den Nieuwen Maasmond alhier aan het hengelen was door den bliksem getroffen en op slag gedood. Het stoffelijk overschot werd per lijkwagen naar het lijkenhuisje op de algemeene begraafplaats in de Nieuwstraat overgebracht. Naar we vernamen laat hel slachtoffer een vrouw met 9 kinderen achter. Ds. A. Vroeg in de Weij, predikant der Ned. Herv. gemeente a. d. Loonschendijk, ontving een beroep naar de Ned. Herv. gemeente te Aalst (G.) Onze vroegere predikant Ds. J. R. Cuperus, thans te Doornspijk, heeft het beroep naar de Ned. Herv. gemeente te Oldebroek niet aan genomen. De heer H. P. Dekkers Gzn. te Vrijboeve-Capelle is benoemd tot tijdelijk ambtenaar ter gemeente secretarie te Eindhoven. V/arm te-hoofdpijn R. K. C. De Zondag j.l. gespeelde wedstrijd tus^- schen de RKC A junioren en de Haar steeg A junioren is in een overweldigen de 80 zege voor RKC geëindigd. Hier mede kwamen zij in het bezit van het kampioenschap van de R.K.J.C. „DEO" (Drunen en Omstreken), terwijl zij le vens winnaar werden van den mooien kampioensbeker. Toch heeft Haarsteeg A nog goed partij gegeven, doch het is voornamelijk aan het veel grooter van stuk zijn der RKC'ers te danken dat hun nederlaag zoo groot werd. I)e eerste 20 min. wisten zij nog wel stand te houden, doch daarna moesten zij zwichten voor de te groote overmacht. De RKC'ers voerden den stand op lot 40 met wel ken gedraaid werd. Na de rust het zelfde spelbeeld en de. onzen speelden er luslig op los, nog 4 goals werden aan de score toegevoegd, zoodat hel einde kwam met 80. Dat de vreugde groot was in de RKC-geledcren laat zich begrijpen. Bij latere gelegenheid namelijk de hul digingswedstrijd legen de keurploeg van de R.K.J.C. „DEO" zal de kampioensbe ker aan de kampioenen worden uitge reikt, wat dan tevens het einde van de competitie beteekent. Dosko—DESK 3—2. In deze wedstrijd heeft DESK haar laatste kans voorbij laten gaan, ofsch(xm zij niet zwakker was dan haar tegen- stander heeft de gelukkigste gewonnen. Al hoewel DESK het eerste doelpunt maakte door een kalm schol van van Boxtel. Al spoedig daarna weet Dosko op gelijken voet te komen door een hard schot van Verdaasdonk, even later weet deze zelfde speler Dosko de leiding Ie geven. Maar nog voor de rust weet J. v. d. Ven gelijk te maken. Na de hervatting is het tempo iets ge daald. Maar spoedig wist Verdaasdonk uit een moeilijke positie het winnende doelpunt te maken. Hoewel DESK alles op alles zet komt er geen verandering in den stand en heeft DESK haar kans la ten schieten. DE BRABANTSCHE ZEILWEDSTRIJDEN. „Viking" winnaar. Op hetzelfde traject van G Juli hadden 1.1. Zondag de Brabantsche zeilwedstrij den plaats, tusschen de teams van de or- ganiscercnde vereenigingen Trident (WijkWaalwijk) Viking en Neptunus ('s-Bosch). Van laatstgenoemde vereeni ging kon alleen de heer Ritters deelne men, daar de overigen, alhoewel wel vertrokken, niet tijdig aan den start ver schenen. Door omstandigheden was de jury genoodzaakt mee !e zeilen, zoodat deze taak slechts door één persoon, ge assisteerd door 2 jongens, kon worden waargenomen, hetgeen zeker een handi cap was. Er werd gezeild in drie klassen om drie wisselbekers. In team A werd Viking winnaar, waardoor Tfident dat tweemaal in successie gewonnen had, den beker moest afstaan, heigeen een tegenvaller was, daar zij bij een overwinning den be ker definitief in haar bezit zou hebben gekregen. Opmerkelijk is dat de resultaten van de B en C-teams even goed of zelfs beter zijn, dan die van het in wezen snellere A-team. De uitslagen zijn: A-team: Sopers met Ariadne in 1.43,38; niet geklassificeerd wegens een toege kend protest van een der andere deelne mers. 2de werd Lieven van Viking mei Sylla, in 1.48,3e werd A. van Hitst met Dol fijn, van Trident, in 1.50,4e werd v. Aersen, van Viking met Panne in 1.50.50. 5e werd v. d. Eijnden van Viking met Droes in 1.53.28. Ge werd Bouman van Trident met Boomerang in 1.53.50. 7e werd v. Weenen van Viking met Meerkol in 2.3.45. 8e Beerens, van Trident, mei Siegfried in 2.4.15. 9e Theo van Alphen van Trident in 2.6.19. Klerks van Trident was mei zijn Maas haas uitgevallen. Viking behaalde in het A-team in totaal 2G punten, Trident 18 punten. B-team: Isle was Murray van Viking in. 1.48.15, 2de was van Swaay van Vi king, in 1.50.10, 3de Gragtmans van Tri dent in 1.58.15, 4de v. d. Pol van Trident in 2.0.47, 5de J. Appel van Viking in 2.3.13, Gde v. Gerven van Viking in 2.4.7de Witteveen van Viking in 2.5.8sle de Leyer van Trident in 2.5.10, 9de Pessers van Trident in 2.8.15. J. van Alphen was uitgevallen. Viking won met 34 punten den wissel beker, Trident verkreeg 20 punten. De uitslagen van het C-team waren lstc Sars van Trident in 1.27.30, 2e M. Verbuggen van Viking in 1.32.05, 3e Pin- guin van Viking in 1.39.3, 4e v. Poppet van Viking in 1.40.10, 5e Ebben van Vi king in 1.41.10, Ge Sopers van Viking in 1.42.32, 7'e Albatros van Trident in 1.42.52, 8e van Heesbeen van Trident* in 1.44.50, 9e van Gent van Trident in 1.46.10, 10e Wips van Trident in 1.51.48. Viking won met 35 punten den wissel beker, Trident behaalde 20 punten. TENNISSEN. Uitslagen competitie-wedstrijd D.G.S. Lucky Strike: Dames Single: Mej. J. v. BeekMej. L. Vekemans 57, 2G; Mej. L. Huysmans Mevr. Fruithof 46, 16. Heeren Single: R. v. MilG. Lampe 46, 26; B. GompenDr. de Wit 63, 2—6, 6—4. Dames Double: Mej. L. Huysmans en Mej. J. v. BeekMevr. v. d. Brink en Mej. L. Vekemans 108, 57, 36. Heeren Double: J. Gompen en II. v. MilDr. Gerbranda en II. v. «I. Brink 1—6, 2—6. Mixed: Mej. L. Huysmans en II. Sein feldMej. L. Vekemansen II. v. d. Brink 2—6, 1—6. van Justitie te 's-Hertogenboseh voorge leid C. M. K., landbouwer le Sprang-Ca- pelle, verdacht van het koopen en vcr- koopen van varkens en kalfsvleesch zon der de vereischte bonnen. Na door den economischcn rechter te zijn gehoord werd hij ingesloten in het Huis van Be waring te 's-Hertogenbosch. De Burgemeester van Waal wijk maakt bekend, dat, in dien men aanspraak wenscht te maken op een hoogere ver goeding dan de metaalvvaarde, welke in bijzondere gevallen kan worden uitgekeerd, men hiertoe een desbetreffend verzoek moet indienen op tijd en plaats, als op de oproeping is vermeld. Dit verzoek, moet vergezeld gaan van een taxatierapport van den beëedigden deskundige J. VAN MIL, Grootestraat 243, Waalwijk. De kosten van taxatie, die per rapport hoog stens f 5.mogen bedragen komen voor rekening van den belanghebbende. Modellen voor ihet verzoek zijn verkrijgbaar op Afd. Alg. Zaken Gemeentehuis. EN Vleesch clandestien verhandeld. Door den Centralen Crisis Controle dienst District II werd aan den Officier SPREKENDE PAPIERSOORTEN MODERNE LETTERS PAKKENDE RECLAME BILJETTEN tWaal wijk s che Stoomdrukkerij I ANTOON TIELEN. verdrijven die snel. Doos 10 en 50ct. •%9@%£)<9%fi>8%0<>%0<s%0 n worden op de meestsmaakvolle wijze door or.ze drukkerij uitge voerd. Wij hebben voor dit doel en talrijke series nieuwe In verschillende grootten. Wij zorgen voor

Echo van het Zuiden | 1941 | | pagina 3