PROVINCIAAL NIEUWS. KRUSCHEN MIDZOMERDOLHEID RECHTZAKEN HULTEN H.de BONT-van HEERENKLEEDING NAAR MAAT „NOORD BRABAND" Zaterdag 19 Juli 1941 No. 58 De Echo van het Zuiden Tweede Blad WAALWIJK 1843 Speeldagen 20, 27 Juli, 3. 10, 17, 24, 31 Augustus, 7 September. OISTERWIJK DRUNEN WASPIK. GEERTRUIDENBERG HEUSDEN. z> Z> O ItlijtdiazdLjeó Gemengd Nieuws. om GESLAAGD. Tc 's-Bosch slaagden o.m. voor het gehouden eindexamen aan de Rijks- H.B.S. B de heeren Hans van Hees-' been en Drikus van der Waerden te Waalwijk. BENOEMING. Naar wij vernemen is mej. Nelly van Nispen benoemd tot steno-typiste aan het Arbeidsbureau, bijkantoor Waalwijk. WINTERHULP. Bij de Winterhulp Nederland is o.m. binnengekomen een gift van de Ned. Schoenen Unie Bloch Stibbe te Waalwijk, groot 250. TOONEELGEZELSCHAP PIET VINK. De uitvoeringen ter gelegenheid van de kermis, in onze plaats gegeven door het tooneelgezelschap Piet Vink, mogen zich in een zeer groote belang stelling verheugen. De heide eerste dagen, Woensdag en Donderdag, was de groote zaal van den Gildenbond practisch geheel uit verkocht en dat deze talrijke bezoekers het gebodene weten te waardeeren blijkt ten duidelijkste uit het applaus dat telken male, zelfs bij open doek, opklonk. Piet Vink c.s. hebben zich in Waal wijk een uitstekenden naam weten te verwerven en met bovengenoemde voorstellingen deden zij dien goeden naam alle eer aan. Wij zijn er van overtuigd dat ook heden, Vrijdag, en morgen Zaterdag het succes van deze tooneelgrocp groot zal zijn; zoowel de stukken als de wijze waarop ze ten tooneele worden gevoerd, verdienen het dubbel. Piet Vink heeft hier een goede naam, maar terecht. LOUIS NOIRET. Wij vestigen de aandacht op de ad vertentie in dit nummer betreffende het optreden van het bekende gezel schap Louis Noiret met een belangrijk gewijzigd programma. LEVENSVEKZEktLKlNG 1843 EEN WAALWIJKSCHE REVUE. Door de tooneelvereeniging „D.V. S.V." is besloten om ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan in Januari 1942 zoo de tijdsomstandigheden dit toelaten een grootsch opgezette Waalwijksche revue op te voeren. Be reids met het schrijven dezer revue begonnen door iemand, die zijn spo ren op tooneelgebied al verdiend heelt, terwijl zeer binnenkort de repetities daarvoor een aanvang zullen nemen. Wij komen later nog op een en an der terug. OUD „D.V.S.V." OP REIS Zooals wij reeds eerder meldden maakten de oud-leden van „D.V.S.V j.l. Dinsdag hun uitstapje naar Reusel, waar zij op diens verzoek te gast wa ren bij hun oud-adviseur en leider Pas toor Bijnen. Om 7 uur bij elkaar geko men bij den oud-clubmakker, café Koos Passier, vertrok het gezelschap met sombere voorgevoelens het weer be treffende om ruim half acht naar de Belgische grens, waar zij te twaalf uur precies aapkwamen. Dank zij de goede zorgen van den heer Jansen, eigenaar van het café-restaurant ,,'t Centrum was daar reeds alles voor de ontvangst gereed. Het duurde dan ook niet lang of al lengs kwam de gezellige sfeer en toen om half twee allen ter koffietafel wer den geroepen had dank zij de vele lie deren en 't gezellige bitteruur het aan gename zijn hoogtepunt bereikt. Een extra woord van lof mag aan het oud lid Jan van Lier niet onthouden wor den, daar hij 't tenslotte is geweest die deze welvoorziene koffietafel had tot stand gebracht. Intusschen mag een woerd van dank zeker niet ontbreken aan 't adres van den heer Jansen en zijn familie, die met man en macht probeer den het de Waalwijkers zoo goed mo gelijk naar den zin te maken, enfin, t was in één woord ai. Om twee uur trok 't heele gezelschap naar de pastorie, waar pastoor Bijnen zijn* oude spelers met groote hartelijk heid, die we van hem kennen, ontving. Er kwam veel en goed bier, heerlijke sigaren op tafel en werd er volop ge lsproken over vervlogen tijden en de lichoone jaren van D.V.S.V. onder 'astoor Bijnen's leiding. Hierna werd het prachtige kerkhof len de kerk bezichtigd, ook weer onder leiding van pastoor Bijnen, waarna be zichtiging van de geheele pastorie enz., te veel om op te noemen. Al aanstonds bleek dat Pastoor Bijnen van zijn kunst zinnigheid nog niet 't minste heeft ver loren. Schilderstukken van de meest uiteenloopende meesters, sieren de pas torie, terwijl het uiterlijke zoowel als t innerlijke van de prachtige kerk meer en meer getuigenis gaat afleggen van den kunstzin van Reusel s pastoor. Met bewondering werden de nieuwe ge kleurde kerkramen bekeken, die de his torie van vroeger eeuwen en het pas voorbije van dezen oorlog, op waarlijk kunstzinnige wijze, zeer suggestief weergeven en die vervaardigd zijn door den jongen Brabantschen kunstenaar Luc. v. d. Hóek. HeC geheele imposante complex van pastorie en kerk verkon digt luide den uiterst fijn ensmaak van den herder dezer bloeiende parochie. En onder het genot van een heerlijk glaasje en een fijne sigaar vertelt de eenvoudige doch joviale gastheer van zijn werk in de zielzorg van 't kempen- land, van zijn goed volk, dat op zoo ongekunstelde wijze voortleeft in oude tradities van geloof en godsvrucht, van zijn successen in Eindhoven op tooneel gebied in samenwerking met den groo- ten Vlaamschen kunstenaar Anton v. d. Velde, en tenslotte ook over Waal wijk, waar hij zulke schoone daden stel len kon op tooneelgebied, dank zij de talenten van zijn jongens die nu bij hem te gast zijn. Shylock, Saul en David, Jeremias, Hirtacus, alles passeert de revue, om tenslotte neer te komen op de a.s. heropvoering van den Shylock. Het hoogtepunt van dit bezoek wordt dan bereikt als plotseling als bij verras sing regisseur v. Engelen voorstelt om het le bedrijf van den Shylock in de nieuwe bezetting den ouden leider voor te spelen. Stimuleerend schijnt 't oog van den meester te werken op 't geen de spelers nu reeds laten zien en bijna feilloos flit sen de dialoges uit Shakespaere's mees terwerk door de dorpspastorie. Allen kunnen het hem aanzien, pastoor Bij nen is tevreden en spontaan voorspelt hij de Waalwijkers in Januari 'n nieuw grootsch tooneelsucces. Voorzitter Berkelmans dankt in wel gekozen woorden den gastheer voor de gulle ontvangst en dan is 't woord aan dhr. H. van Engelen om met een toe passelijk woord een palm aan te bie den in prachtige pot als souvenir aan dit bezoek. Ten zeerste getroffen dankt pastoor Bijnen en geeft de verzekering bij later tijd de oud-D.V.S.V.'ers nog eens op nieuw uit te noodigen voor een bezoek en tevens de verzekering gevende dat hij tegenwoordig hoopt te zijn als de huldigings-opvoering zal plaats heb ben. En pas als het ten hoogste tijd is, worden de fietsen gehaald voor den te rugtocht, terwijl de pastoor voorop 't gezelschap zelf een heel eind uitgeleide doet. Tegen tien uur is 't gezelschap terug in Waalwijk en na nog een ge zellig uurtje onder elkaar te hebben doorgebracht, komt 't einde van dezen schoonen dag welke de hoogste voldoe ning bracht aan gastheer en gasten. 't Was weer eens een dag zooals deze tooneel „oudjes" die slechts vieren kunnen! KONIJNENSTERFTE. Tal van konijnenhouders uit onze gemeente, maar ook uit andere plaat sen, hebben momenteel te kampen met een ziekte, die zich onder hunne dieren voordoet en meestal den dood tengevolge heeft. Vele exemplaren zijn hieraan reeds ten offer gevallen, zon der dat men de juiste redenen van dit verschijnsel kon achterhalen. Het is daarom zaak, dat men de hokken en kooien zoo goed mogelijk schoon houdt en niet te veel dieren hij elkaar in één ruimte plaatst. Gelukkig kan worden geconstateerd dat de ziekte een minder ernstig ver loop gaat nemen en hier en daar reeds geheel verdwenen is, al heeft intus schen dan ook al menig boutje het moeten ontgelden. DIEFSTAL. Door mej. A. H. werd hij de ge meente-pol itie aangifte gedaan van diefstal van haar portemonnaie op 't kermisterrein, waarvan zij zekere L. v. B. verdacht. Deze werd door de po litie gehoord en heeft den diefstal he kend, waarna proces-verhaal werd opgemaakt. DE RIJWIELDIEFSTAL. Naar wij vernemen is Z., die dooi de marechaussee was gearresteerd, als zijnde medeplichtig aan een rij wieldiefstal, waarvan wij in ons vorig nummer melding maakten, wegens ge brek aan bewijs op vrije voeten ge steld. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Op het politie-bureau alhier zijn in. lichtingen te bekomen omtrent de na volgende gevonden en verloren voor werpen De wereldberoemde dagelyksche dosis Kruschcn Zout, zoo klein als ze is, doet wonderen. Lyders aan de hard nekkigste vormen van Rheumatische Pijnen zullen U dat bevestigen, want die we ten by ondervinding hoe weldadig een bloed-zuiverende Kruschen-kuur werkt op het geheele gestel. Gevonden: Paar regenpijpen, een konijn, een tasch met inhoud, een ket ting met slot. Verloren: Zilvereen armbandje, een zwempak met baddoek, een blouse, een bruin lederen etui met inhoud, een doublé armband, een portemon naie met inhoud, een hoed, een porte monnaie met inhoud, een idem,een idem, een portefeuille met inhoud. SURSéANCE VAN BETALING. Bij beschikking van den Arrondis sementsrechtbank te Breda d.d. 29 Oc tober 1940 is aan Petrus Johannes v. Arendonk, schoenwinkclier, hande lende onder den naam Nes,'wonende te Tilburg, aan de Koningshoeve 285, surséance van betaling verleend voor den tijd van een jaar, ingegaan 2 Juli 1940 alzoo tot 2 Juli 1941; verlenging van deze surséance is thans gevraagd voor den tijd van V/2 jaar; hij beschik king van voornoemde Rechtbank is bepaald, dat 't verhoor van de schuld- eischers en schuldenaar zal plaats hebben* op Vrijdag 26 September 19.41, des v.m. te 11 uur. Een ontwerp-accoord is niet hij t verzoekschrift gevoegd. 14, 's-Herogenboscr, N.V. Looisoffen Mij: „Tanin", Wil- helminastraat 93, te Dongen, A. Verharen, Lage Ham-te Dongen, tegen de navolgende maximum prijzen: 1.per 100 kg. voor het stansafval; 0.10 per 100 kg. voor de lederstof en het lederschaafsel. Bovengenoemde prijzen gelden voor le vering af opslagplaats. Betaling netto contant na vaststelling van het uitgele verde gewicht. In verband met de bestaande vervoer- moeilijklieden verzoek ik U, zoodra een behoorlijke voorraad aanwezig is, één der bovengenoemde gemachtigde handela ren hiervan in kennis le stellen, opdat voor het vervoer de noodige maatrege len kunnen worden getroffen. Deze voorschriften worden gegeven ten einde de looistoffenvoorziening zoo veel mogelijk te bevorderen. Het afleve- ren van alle voor de productie niet meer bruikbnre plantaardig gelooid lederafval is derhalve een direct belang van de ge heele leder- en schoenenindustrie. Iedere aflevering aan één der door mij gemachtigde handelaren in lederafval moet onmiddellijk worden verantwoord door inzending aan mijn Bureau Afd. Looistoffen van een volledig ingevuld en onderteekend formulier Model No. 323, welke formulieren U met mijn circu-^ laiVe No. 322 d.d. 25 Maart 1.1. werden verstrekt. Hiervoor behoeft dus geen vergunning te worden aangevraagd op formulier Mo del No. 121. Overig lederafval. Voor het verkoopen en afleveren van aile overig lederafval aan de daarvoor in aanmerking komende gegadigden, dient steeds een vergunning bij mijn Bureau te worden aangevraagd of formulier Model No. 121 (Indien U niet in hel bezit is van formulieren No. 121, zullen deze I op verzoek worden verstrekt). Dergelijke afleveringen moeien dus niet worden verantwoord op formulier Model No. 323. Niet of niet volledig nakomen van de vorengenoemde verplichtingen zal 011- (DRIEKONINGENAVOND van William Shakespeare) Regie: Carel Briels Aanvang 3 uur Prijzen: fl. O 65, 1.15, 1.75, 2 50, 3 OO (rechten inbegrepen.) Gezelschappen reductie. Inlichtingen en plaatsbesprekenSecr. Kerkstraat 40 Iel. 431 Reisbureaux Lissone Lindeman A'dara, Den Haag, Eindhoven Het blijspel voor jong en oud in het mooiste Natuurtheater van Nederland. UIT 1)E SCHOEN EN LEDERINDUSTRIE. Aan de Schoenfabrikanten. Het is mij gebleken, dat de schoenfa- brikanlen in vele gevallen goedgekeurde bestelformulieren, welke zij van mijn Bu reau voor „bon 1" of voor „bon 2" schoeisel ontvangen, zonder meer accep teeren, ofschoon zij deze orders niet bin nen redelijken tijd kunnen uitvoeren. Dit is vooral het geval bij verschillende fa brieken die thans overheids- en export- orders hebben uit te voeren (welke ten deelc voorrang genieten), waardoor de door binnenlandsche afnemers geplaatste orders vaak eerst na maanden kunnen worden afgeleverd. In verband met het bovenstaande be. paal ik, dat orders, welke in den vorm van goedgekeurde bestelformulieren bij de schoenfabrikanten binnenkomen, slechts dan geaccepteerd mogen worden, indien zij binnen 4 weken geleverd kun nen worden. Is zulks den betreffende» fabrikant niet mogelijk, dan dient deze de order te weigeren en het daarop be trekking hebbende bestelformulier aan mijn Bureau terug te zenden, terwijl hij tevens den besteller hiervan dient te ver wittigen. De besteller is dan in de gelegenheid zijn orders elders onder le brengen en vervolgens een vervangingsorder bij mijn Bureau in te dienen. Het gevolg van dezen maatregel zal uiteraard zijn, dat verschillende fabri kanten hun regelmatige afnemers, althans voorloopig, niet meer zullen kunnen be. dienen en deze laatsten derhalve andere fabrikaten moeten gaan voeren. De om standigheden zijn evenwel van dien aard, dat zulks niet te vermijden is. Aan de ingeschreven Lederfabri- kanten en Schoenfabrikanten. Bij deze deel ik U mede, dat ik de cir culaires betreffende lederafval heb doen vervallen. In de plaats daarvan treedt deze circu laire Model No. 389. Algemeen voorschrift. Het verstoken of op andere' wijze ver nietigen van alle soorten lederafval is en blijft nadrukkelijk verboden. Afval van plaid aardig gelooid leder. 1. afvallen lederstof of lederschaafsel der schoenfabrieken (w.o. de afvallen, die in cyclonen plegen te worden op gevangen); 2. stansafval van zooileder en van ander plantaardig gelooid leder; 3. alle zoolledersnoeisel en andere afval lende plantaardig gelooide ledersnip- pers. Indien bovengenoemde lederafvallen niet meer bruikbaar zijn voor hakken- bouw, achterlapjes e.d., moeten deze af vallen aan mijn Bureau worden afgele verd via één der speciaal daartoe ge machtigde handelaren, t.w.: Fr. van Geenen, Dorpsstraat 40 te Hees-Nymegen, Gebr. de Jong, Bosoyenschestraat 46 te Waalwijk, Firma H. Otte, Achter 't Stadhuis herroepelijk uitsluiting van toewijzingen en vergunningen ten gevolge hebben. Rijksbureau voor Huiden en Leder L. F. VERWOERD. Aloysiusfeesten. Maandag a.s. wordt alhier door de beide congregatieën het Aloysius- feest gevierd. De dag wordt begonnen met een H. Mis, waaronder algemeene H Communie, terwijl in den namiddag in de zalen bijeenkomsten gehouden worden. Geslaagd. Voor het examen boekhouden slaagden onze dorpsgenooten mej. K. Verdiesen en de heer Martin Elshout. Het examen werd afgelegd voor de Ver. van leeraren in de Handelswetenschappen. Mej. Jo Spee slaagde te Tilburg voor 't diploma typen. Wederom bevloeiïng. Nadat de pompinslallatie van den polder van Drunen maandenlang op non-actief heeft gestaan in verband met de werkzaamheden aan de nieuwe bemalingsinstallatie, beeft men thans de oude installatie wederom tijdelijk in gebruik ge nomen. Eindelijk trekken de vele hectaren weide en bouwland wederom profijt van deze voor Drunen zoo nuttige installatie. Predikbeurten op Zondag 20 Juli 20 Juli '41 in de Ned. Herv. Kerk van Waspik, 's Morgens om half tien de Eerw. Heer J. Anker, candidaat tot den H. Dienst te Goudriaan. 's Middags geen dienst. Onze dorpsgenoote, mej.M.A. A. Klazen, is geslaagd voor het ge houden diploma Stenografie. Onze stadgenoot, de heer H. P. Stal slaagde aan de M. T. S. te 's Hertogenbosch met lof voor werk- tuigbouwkunde. Direct daarop kreeg hij een aanstelling aan de Staatsmijn te Heerlen. NEDERLANDERS TE WAPEN 1 Aan het Oostelijk front, daar bulde ren de kanonnen, daar ratelen de machinegeweren, daar gieren de Sluka's door het luchtruim, daar donderen de pantserwagens langs de wegen, daar strijden millioenen dappere kerels Aan het Oostelijk front, daar worden de harbarenhorden van Stalin, daar wordt het bolsjewistische beest teruggeslagen door de leger scharen, die zich inzetten voor de Westersche beschaving. Teruggeslagen wordt het Sowjet- monsler, maai dit is niet voldoende Zoolang de weieldpest, die commu nisme heet, niet totaal is vernietigd, zoolang het is uitgesloten, dat de opbouw van het nieuwe Europa er een zijn zal, die een vrede voor honderden jaren waarborgt. Aan hel Oostelijk front woedt de strijd, die beslissen zal over de toe komst van Europ i. Daar wordt ge streden door Duitsche soldaten, schouder aan schouder met strijders uit alle beschaafde landen van Euro pa. Zij vormen het front der be schaving, zij trekken op en zij zullen ze vernietigen, de duivelsche mach ten, ontketend door de misdadigers- bende in Moskou. In dat front, Nederlanders, is ook uw plaats Het is uw plicht tegenover uw volk en uw vaderland, uw plicht als chrislen bovenal, u in te zetten, opdat de plaats van ons land, straks in het nieuwe Europa, een eervolle plaats zal zijn. Nederlanders, te wapen 1 Op voor christendom, beschaving en cultuur. De tijd van praten is voorbij, er wordt een daad van u verwacht en daarom Meldt u aan bij het Vrijwilligers legioen Nederland 1 Hoofdkwartier Vrijwilligers legioen Nederland, Konnin- ginnegracht 22, Den Haag. Aan de Geertruidenbergsche naaischool slaagde voor het diploma costumière mej. J. v. d. Molen te Raamsdonksveer. Voor diploma Lingerie slaagden Anny v. Dongen, Riet Verbaarschot, Jo van 't Geloof, Anny Broeken en Jo Sperber uit Geertruideuberg en Nelly Kieboom uit Raamsdonksveer. Dinsdagmiddag is het verkeer over de rolbrug over de Donge een drietal uren gestremd geweest door dat de brug uit de rails was geloopen. Het voetgangers en rijwielverkeer vond plaats over de spoorbrug. Het overige verkeer werd omgelegd over Den Hout. GEMEENTERAAD HEUSDEN Bij de rondvraag zegt de heer Buijs dat het plantsoen er tijdens de gehouden zeilwedstrijden niet erg verzorgd uitzag hetgeen op de talrijke vreemdelingen geen erg netten indruk zal hebben gemaakt. Verder bepleit spr. den aanleg van een zwembad. De voorzitter zal zorgen dat het plantsoen een betere verzorging zal genieten. Een zwembad is wel gewenscht maar de plannen stuiten af op de hooge kosten. De heer Buijs meent dat door uitdieping en verbreeding van het Oude Maasje onder Oud-Heusden een geschikte zwemgelegenheid kan worden gemaakt. De voorzitter zegt toe dat R. en W. dit plan nog eens zullen be kijken. De heer Schmiehuzen brengt een woord van hulde aan Heusden's Belang voor de belangstelling en moeite bij de gehouden zeilwedstrij den. Spreker betreurt het echter, dat vanwege het gemeentebestuur niet de minste belangstelling is getoond. De voorzitter onderschrijft vol komen de woorden van hulde van den heer Schmiehuizen gericht aan HeusdeiFs Belang. Deze vereeniging weel zelf het best, dat de gemeente niet is achtergebleven. In de gehouden gemeenteraads vergadering werd besloten de sub sidie aan het Wit-Gele en Groene Kruis van f 150 op f250 te brengen. De gemeenterekening 1940 en die der diverse diensten werden als volgt vastgesteld: gemeenterekening, gew. dienst ontvangsten f 172,928,55, uit gaven f 171.405.19, batig slot f 1524.36 Kapitaaldienstontvangsten f 14258.13 uitgaven f 78.327 27, batig slot f 1930.36. Vleeschkeuringsdienstontvang sten en uitgaven f4142 26 Gods huizen gewone dienst inkomsten en uitgaven f32928 81. Kapitaal- dienst ontvangsten f 11524.69, uit gaven f 11117.51, batig slot f423.14. Burgerlijk Armbestuur Herpt: ontvangsten en uitvangsten f3519.39 Besloten werd een verordening in het leven te roepen lot heffing van inentingsgelden. Van de Vereeniging Heusden's Belang is een schrijven binnenge komen inzake oprichting van een ULO-school. Volgens den inspecteur van het L.O. is de bestaansmoge lijkheid van een dergelijke school voor deze gemeente niet verzekerd, temeer niet, daar ook vroeger de toen bestaande ULO-school wegens gebrek aan belangstelling moest worden opgeheven. B. en W. stellen daarom voor afwijzend op het ver zoek te beschikken en deze om te bouwen tot gymnastieklokaal. Wordt goedgekeurd. Besloten werd een perceel grond aan de N.V. van Wagenberg-Festen te Vlijmen in erfpacht af te staan tegen 4 cent per M2 met ingang van 1 Aug.—31 Dec. 1941 en deze overeenkomstig telkens met 1 jaar te verlengen. De oppervlakte van het stuk grond bedraagt 3100 M2. De vergoeding aan W. Ruijs voor den ophaaldienst van den Vleesch keuringsdienst werd met f200 ver hoogd en gebracht op f1000. Zomer- verkoudheid Economische rechter te 's Bosch. Uitspraken. De economische rechter te's Bosch wees o.m. de navolgende vonnissen J. F., Waalwijk, eierendistributie- bescbikking f 25 boete of een maand tuchtschool. C. van S te Drunen, eierendis tributiebeschikking f 60 boete of 30 dagen hechtenis. Een vechtpartij te Waalwijk Op den avond van 28 April heeft onder de gemeente Waalwijk een vechtpartij plaats gehad, waarbij betrokken waren G. J. H. van A., alsmede J. H. van A. en W. L.met D. J.K. Alle vier zijn woonachtig te Waal wijk Tegen hen werd proces verbaal opgemaakt wegens het vechten op den openbaren weg en Woensdag j.l. waren alle vier de vechtersbazen gedagvaard voor den kantonrechter te 's Bosch, die ieder van hen ver oordeelde tot f 10.boete sub., 10 dagen hechtenis. GROOTESTR. 231, WAALWIJK TELEF. 109 Zuinigheid met GAS EN ELECTRICITEIT is een NATIONALE PLICHT. Meisje aangereden en gedood. Dinsdagmiddag fietste een familie uit Leiden over den weg van Otterloo in de richting Arnhem, Uit de rich ting Arnhem naderde een met hout beladen vrachtauto, die het veertien jarige dochtertje der familie aanreed. Het meisje liep ernstige inwendige kneuzingen op. Dr. Beumer 'uit Otterloo, die de eerste hulp ver leende, liet haar naar het Juliana- ziekenhuis te Ede vervoeren. Daar is het meisje Woensdag overleden. De oorzaak van het ongeval kon nog niet worden vastgesteld. De chauf feur van de auto schijnt van de aan rijding niets te hebben bemerkt. Waaghalzerij met den dood bekocht. De twintigjarige landbouwersknecht J. Nijsink uit Baader is in het Overrijsselsch kanaal in de gemeente Harkenberg verdronken. Hoewel de jongeman de zwem kunst niet machtig was en men hem nog waarschuwde, zich niet in hel diepe water te begeven, sloeg hij alle waarschuwingen in den wind en sprong, alsóf hij een volleerd zwemmer was, met een grooten sprong van den wal in het kanaal. Hij zonk onmiddellijk, en hoewel het eenige zwemmers gelukte, hun vriend spoedig boven te brengen waren zijn levensgeesten reeds ge weken. Door tram gegrepen en gedood. Woensdagavond is aan de Van Zuylen van Nijeveltstraat te Wasse naar, toen een heer de trambaan overstak door een juist passeerende tram gegiepen. Nadat het slachtoffer de eerete hulp was verleend, is hij overgebracht naar het Academisch ziekenhuis le Leiden, waar bij is overleden. ABONNEERT U OP DIT BLAD Bü alle apoth. cn drog. 1.62, 1.47, 0.76, 0.41 p.fl. jagen de kou er uit. Doos 10 en 50ct.

Echo van het Zuiden | 1941 | | pagina 5