SPORT MOSHUIS SE MSUUUia FEUILLETON KAATSHEUVEL. Waar wacht U op? van Sociale Zaken in aansluiting hier op het volgende aan de gemeentebe sturen medegedeeld. Tot dusverre werden aan diegenen, die bij de werkverruimingsobjecten waren geplaatst, boven het loon in geld zgn. emolumenten verstrekt.' Daar bij de samenstelling van het loonbesluit de gedachte voorgezeten heeft, de arbeidsvoorwaarden in de werkverruiming zoo nauw mogelijk aan te passen aan die, geldende in het vrije bedrijf, zal er, wanneer de nieu we regeling in werking is getreden, geen plaats meer zijn voor de bedoel de emolumenten. Voor de personen, die hij de werk verruimingsobjecten geplaatst zijn, zullen met ingang van 28 dezer niet meer gelden: 1. De regeling tot verstrekking van goedkoope levensmiddelen 2. de regeling voor extra-hulp in den vorm' van klceding, dekking en schoeisel (zgn. B-steun); 3. de zgn. spaarregeling; 4. de regeling voor de brandstoffen- bijslag; 5. de regeling voor toekenning van een extra-bijdrage van inwonende kinderen 6. de in enkele Groningsche ge meenten geldende regeling voor den industrie-bijslag. Er zal geen enkel bezwaar legen be staan, dat de gemeentebesturen door gaan met het verstrekken aan bij de werkverruiming geplaatste personen van een tegemoetkoming in de con tributie wegens het lidmaatschap van een ziekenfonds. ENGELSCHE LUCHTAANVAL OP NEDERLANDSCHE VISSCHERS- SCHEPEN. Èen logger gezonken - Een matroos gedood. Het A.N.P. meldt uit IJmuiden: Woensdagmiddag is de Katwijker logger Ivw. 135, welke ten noorden van IJmuiden de kustvisscherij beoe fende, door een hom van een Engelsch vliegtuig midscheeps getroffen en ge zonken. De matroos Jacob van de Wiel, gehuwd en vader van drie kin deren is daarbij om het leven geko men. De overige vijf leden der beman ning klemden zich aan het wrakhout vast, waarna zij gered werden door de Sch.' 332 en de Kw. 22, die in de na- hijheid vischten. Onmiddellijk nadat - de Kw. 135 getroffen was, kapten hei de schepen het vischtuig en snelden naar de plaats des onheils. De Sch. 332 werd, even voordat de Kw. 135 werd gebombardeerd, dooi mitrailleurvuur beschoten, waardoor er aan boord een paniek uitbrak. Nadat beide schepen de vijf overle venden hadden gered, zette men koers naar IJmuiden. De overlevenden ver trokken direct naar Katwijk. Dc Kw. 135 behoorde tot de reederij N. Parle- vliet te Katwijk. OVERPEINZINGEN BIJ EEN VACANTIE-SCHOONMAAK. De vacanties zijn in zicht en dus zeiten we ons aan de traditioneele schoonmaak van de radactioneele schrijftafel. Dat is altijd een vrij interessante geschieden.s, omdat dan als het ware het heele sport jaar met al zijn lief en leed je nog eens door de vingers gaat. Aankondigingen van en uitnoodigingen voor belangrijke Persil voelt, nèt als Uw gezin, De tijds-omstandighcid Natuurlijk boet Persil iets in Aan kracht en kwaliteit Natuurlijk is de voorraad soms Wel eens een beetje klein, Maar toch, niettegenstaande dat, Kunt U verzékerd zijn; Persil staat nog stééds bovenaan En doet, zooals U doet Want vol vertrouwen ziet Pers;! De toekomst tegemoet. Cl. D. gebeurtenissen, opmerkelijke prestalies, die zijn uiigeknipt om ergens in een map te worden opgeborgen en tenslotte de sta pel correspondentie uil alle mogelijke deelen des lands, over alle mogelijke sportieve onderwerpen. Bij deze schoon maak viel ons toevallig ook een siapeltje brieven en krantenknipsels in handen, dat we indertijd met veel zorg en toewij ding hebben aangelegd. Hel betreft hier aigemeene zoowel als persoonlijke op merkingen van autoriteiten, lezers en be langstellenden over de indeeling der vroe gere I.V.C.B.-clubs in de N.V.B.-compe titie. In veruit de meeste van deze geschrif ten vonden we, hetzij vormelijk, hetzij spottend, hetzij zuur-zoet, hetzij ont stemd, hetzij verontwaardigd, velerlei vormen van critiek op de wijze, waarop cite sportleiders indertijd meenden den oud-l.V:C.B.-clubs haar plaats in tie com petitie te moeten geven. Er was ook nog een artikel bij, waarin we indertijd ge tracht hebben al deze opmerkingen te be antwoorden en waarin we den inzenders ook aanrieden, niet al te voorbarig met hun conclusies te zijn. We redeneerden daarbij aldus, dal onze oud-I.V.G.B.-clubs eerder bij een te lage dan bij een te hoo- ge indeeling gebaat waren, omdat bij een te hooge inuceling een fiasco over de ge- heele unie niet kon uitblijven. We voeg den daaraan echter onmiddellijk toe, dat de inuceling o.i. volstrekt niet te laag was. Misschien, zoo schreven we toen, ware het beter geweest, wanneer men de Zuidelijke clubs niet met die uit andere afdeelingen over één kam had geschoren, maar van bewuste, onrechtvaardige ach teruitstelling, waarvan sommigen schre ven, is geen sprake. En dat is wel gebleken. Met vreugde mochten we consia.eeren, dat verschil lende ploegen voor uitstekende resulta ten zorgdenHBC, Santpoort, Kerkradë, Kolping, RKHVV, om er maar enkele te noemen. Maar wanneer we de goede ver richtingen van deze ploegen releveeren, dtan moeten we toch ook een blik slaan op de keerzijde van deze medaille. En daar vinden we een behoorlijk aantal be kende clubs, die het eerste seizoen al met degradatie moesten besluiten. We noe men slechts Spartaan, VVZ, Quick (01- denzaal), Venloschc Boys en Wilskracht, dat er gok vrijwel reddeloos voorslaat, DHL en Onze Gezellen. Wij hebben zooals gezegd, onzen brief schrijvers bij het begin van het seizoen gevraagd, hun vernietigend oordcel over de compelitie-indeeling nog een tijdje op te schorten. Nu de competitie ten einde is, kunnen zij hun uitlatingen en bewe ringen van destijds nog eens rustig over peinzen. Misschien zien ze de situatie aan de hand! van de feiten nu even anders en misschien ook denken zij dan minder on vriendelijk over die „liberale" sportre dactie, die met de reorganisatie van het voetbalwezen als een haas naar het ande re kamp zou zijn overgeloopen. Het bovenstaande artikel lazen wij in „De Tijd" en wij kunnen daarvan met volle instemming melding maken. Voor den aanvang der afgeloopen competitie hebben ook wij een beschouwing gegeven over de indeeling der oude IVCB-clubs, terwijl wij hunne prestaties, speciaal uit die onzer omgeving op den voet gevolgd hebben. Over het geheel kan daarbij van een zeer succesvol verloop gesproken wor den. Wij herinneren slechts aan het be halen van het kampioenschap van DESK. Weliswaar is het deze club niet gegeven geweest naar de tweede klas Ie promo- veereii; maar had men indertijd de Kaats heuvelnaren direct daarin ingedeeld, dan hadden zij misschien met een zeer wis selvallig seizoen te kampen gehad, terwijl nu een reeks opeenvolgende successen haar deel waren. Dat deze behaald wer den in een lagere afdeeling, dan men mis schien aanvankelijk gewenscht had, doet aan het feit niets af. Men is afgegaan op een zeer objectieve beschouwing der krachtsverhoudingen en deze beschou wing is opmerkelijk juist gebleken. Nemen wij bijvoorbeeld ook RKC. Aan vankelijk was deze vereeniging ingedeeld in de vierde klasse. Tengevolge van de combinatie werd echter een verzoek in gediend om in de derde klas te mogen uitkomen en daar men de billijkheid van dit verzoek inzag, werd daaraan terstond gevolg gegeven. Ook RKC mag op een zeer succesvol seizoeji terugzien, waarbij het kampioenschap haar slechts *in een beslissingswedstrijd ontging. IJno Animo te Loonopzand behaalde in de vierde klas eveneens het kampioen schap en promoveerde bij keuze, terwijl Vlijmensche Boys, na een inspannende competitie eveneens het kampioenschap behaalde. Zoo kan dus gezegd worden dat do oud-IVCB'ers op een uitstekend seizoen kunnen terugzien en zich in haar nieuwe omgeving met geheel andere legéiislan ders, prima geweerd hebben. Nog slechts enkele weken en het be kende rad zal weer gaan draaien. Wij zijn er van overtuigd dat ook in dit seizoen, zij zich van haar beste zijde zullen laten zien, waarbij hen menig succes zal zijn weggelegd. Geslaagd. Aan het Groot Ziekenhuis te 's-Her- togenhosch slaagden voor het diplo ma Kraamverpleegster de zusters M. Damen en N. Leenaarts alhier. Te Breda slaagde voor het Mulo examen de jongedame Lina Mateijsen, die haar opleiding ontving bij de Zus ters van Liefde te Made. Bond van Huiseigenaren. De Bond van Huiseigenaren hield Donderdagavond in Euphonia een ai gemeene ledenvergadering, welke niet zoo druk bezocht was als de hond ge- woon is. Na dc afwerking van de gewone huishoudelijke agenda behandelde de voorzitter uitvoerig voor de leden de in den laatsten tijd verschenen regee- ringsbesluitenbetreffende de bepa lingen aangaande de verplichte huis keuringen bij verhuring, ten opzichte van de aanwezigheid van wandgedier te en het z.g. „Huurbeschermingsbe- sluit". Vooral betreffende dit laatste punt werden meerdere vragen gesteld, welke door den voorzitter naar genoe gen konden worden beantwoord. In verband met de reeds heerschen- de woningnood verzocht de voorzitter om mededeeling te doen van eventueel vrijstaande of vrijkomende woningen, waarbij het bestuur gaarne zijn mede werking toezegt voor verhuring. Er werd mededeeling gedaan van de toetreding tot de vereeniging van twee niéuwe leden met verschillende wo ningen, terwijl twee, wegens het vcr- koopen van hun huurpanden, voor de vereeniging bedankten. Piet Vink-avond. Piet Vink komt Zondag in de Gil denbond, wat voor onze tooneelliefheb- bers goed nieuws beteekend. De lange afwezigheid van deze po pulaire Zuider-tooneelgroep, heeft voor velen wei wat lang geduurd, maar a.s. Zondag kunnen zij hun hart ophalen. PietVink komt met het prachtige tooneelspel: „Als het moederhart spreekt", een uit het-Fransch vertaald romantisch tooneelstuk. Een aanbeveling schrijven voor Piet Vink lijkt ens overbodig, want hij is ook hier zoo goed bekend, staat zoo goed aangeschreven, dat eenieder weet een Piet Vink-avond geeft 100 °/o too- neclspelkurist. Tijdens de Waalwijksche kermis was Piet Vink „de" attractie en met het stuk ,,Ais het moederhart spreekt" had hij niet alleen een volle zaal, maar de vele bezoekers vonden- dit stuk wel 't mooi ste dat Piet Vink ooit had gespeeld. Daarom besloot de populaire direc teur met dit stuk naar Kaatsheuvel te komen en wij gelooven dat zijn keus goed is geweest. Wij garandeeren evenals te Waalwijk een overvolle zaal- Haal uw kaarten intijds, want zooals de reclame luidt: Het is een Piet Vink- avond! LOONOPZAND. Van 3 t/m 24 Juli 1941. Geboren Marius Corn. Engelb., zv. G. J. A. v. d. Dries-v. Leeuwen. Lucia Franc. Jac., dv. Th. C. Brekelmans-V. Woensel. Jacobus Jos., zv. J. J. Klijn-Stokkermans. Johanna Mar. Henr., dv. H. J. Wagen- makers-v. Aert.. Henricus Corn. Jos., zv. J. Mutsaers-Paans. Waltherus Joh. Mar., zv. A. v. Mensfoort-Maas. Maria Johanna Jacuelina, dv. J. A. van Riel- van Gorp. Elisabeth Johanna Maria, dv. J. C. Oerlemans-Laros. Hendrikus, zv. A. v. dj. Schans-van Beek. Overleden: Maria v. Ley den 62 jr. Cornelia Laros, oud 19 jr., dv. P. Laros-van Don gen. Adrianus Schoenmakers, oud 72 jr. eehtg. van G. IJpelaar'. Huwelijken L. J. v. Gulik 36 jr. en G. C. Jansen 24 jr. P. W. Dirven 26 jr. en J. v. Riel 24 jr. P. Smulders 25 jr. en A. M. Bie- kens 24 jr. Huwelijksaangiften A. M. Klijn 21 jr. en C. A. Stokkermans 28 jr. J. J. Boons 30 jr. en A. A. Con- wenberg 30 jr. Martinus M. van den Hout, oud 31 jr. en Hendrika van Gooi, oud 29 jr., beiden alhier. Adrianus van Es, oud 23 jr. en Johanna C. Damen, oud 22 jr., beiden alhier. Vertrokken C. J. Th. v. Wezenbeek naar Waspik. Afwachten, de kat uit den boom kijken, dat is een eigen schap die ons en vaak niet ten onrechte in de schoenen geschoven wordt Maar dit geldt toch zeker niet in de uren des gevaars. Door alle eeuwen heen wis ten Nederlanders op het juiste oogenblik te handelen, bliksem snel en afdoende in te grijpen. Zoo'n oogenblik is het nu. Ook nu moet snel en krachtig gehandeld worden. Het bolsje wisme heeft een aanslag ge pleegd op Europa. De horden van Stalin, de barbaren van de Sowjet-Unie, moeten vernietigd worden. De Westerscbe be schaving moet gered worden. Reeds voegden legioenen van andere landen zich bij de Duitsche legers, waarmede zij schouder aan schouder sti ijden tegen de moordbenden van de duivelsche misdadigers uit Moskou. Reeds is de Stalin-linie op alle belangrijke plaatsen door broken, reeds melden de cou ranten nieuwe, schitterende wapenfeiten, reeds.... maar ge noegNederlanders, waar- wacht gij op? De kat uit den boom kijken, terwijl anderen aan dm strijd deelnemen en alle krachten in spannen om Europa, dus ook u, te redden? Dat nooit, dat verdraagt onze eer niet, dat zou een onuitwischbareschande zijn dat zou ons stempelen tot een volk van lafaards, dat zou ons voorgoed onmogelijk maken in het nieuwe Europa. En omdat wij dit niet willen, daarom groeit ons legioen van uur tot uur. Duizenden zijn er die zich scharen om onze va« nen, gereed om zich in te zet ten, ons volk en vaderland te dienen, de gevaren die het be dreigen, te bezweren. Duizenden Nederlandsche strijders haken naar het oogen blik, dat zij zich in den strijd kunnen werpen en gij... waar wacht gij op?.... uw plaats is bij ons, dus Meldt U aan bij het Vrij willigerslegioen Nederland, Koninginnegracht 22, 's-Gravenhage. W. II. v. Wezenbeek naar Waspik. H. M. Tirion naar Haarlem. S. v. (1. Pluijm naar Dongen. II. L. Richelie naar Meervelclhoven. Ma. v. Domme len naar Sprang-Capelle. A. C. Leer- makers naar Gouda. J. v. Riel naar Dongen. A. M. Biekens naar Eindho ven. --- J. J. M. Teunissen naar Veghel. J. J. C. van Zeist naar Waalwijk. F. II. T. Eibers naar Waalwijk. J. H. W. van den Oetelaar naar Nijmegen. 's GREVELDUIN-CAPELLE. Met ingang van 4 Augustus 1941 zal het hulpkantoor te 's Grevelduin- Capelle voor den telefoondienst worden opengesteld van 8 20 uur. Zuinigheid met GAS EN ELECTRICITEIT is een NATIONALE PLICHT. „DE ECHO VAN HET ZUIDEN' 69) Stephanota stak waarschuwend de hand op. Stil toch! zei hij; jullie zult haai wakker maken. Ze slaapt wel erg vast, maar zoo'n lawaai Eén van de rechercheurs greep hem vast en de ander drong met Redmay- ne het slaapkamertje binnen. Red- mayne hoog zich over de beweging- looze gedaante, richtte zich toen met een ruk op en keek den politieman aan, die haar hoofd had opgetild en luisterde naar haar ademhaling. Mijn God! Wij zijn te laat, my lord! zei hij. Ze is dood! HOOFDSTUK XXXIX. Mijn oordeel over de Iersche kwestie zei Terénce. Hoort! Hoort! riep Redinayne, quasi-eerbiedig. :-\Vat ik je bidden mag, beste Terrence, ga vo^jj, zei hij, toen Terrence afbrak en om. zich heen keek. Ik heb nu al jaren naar mee ningen over de Iersche kwestie geluis terd, -maar ik wordt het nooit moe. Ze zaten aan de ontbijttafel op Red inayne: de pas-getrouwde landheer en Irene, dc Ormondes, Terence, de mooie kleine Lady Blanche en Lily. De laat ste zat naast Irene, die voor haar zorg de met een toewijding, die de herto gin de tranen in de oogen deed komen. Het was een verrukkelijke morgen in Juni, de groole ramen stonden wijd open en het kleine gezelschap keek uit over het heerlijke Iersche land schap, over de onafzienbare landerijen die tol het bezit van den gastheer be hoorden. Ja, laat ons nog eens een staaltje van je gezond inzicht hooren, ging Redmayne glimlachend voort. Met wat je daarstraks zei, had je mijns inziens volkomen gelijk. Ik vind dat Lord Castleford ge woonlijk gelijk heeft, zei Lady Blan che, met zóó'n goedgespeelde onpar- tijdigheid, dat Redmayne achter zijn krant moest duiken om een ondeu gend lachje te verbergen. Me dunkt, dat ieder woord dat hij gezegd heeft volkomen juist was. Alle goede dingen komen tot hem die weet te wachten, zei Terence plech tig. Ik voor mij heb nu jaren gewacht op iemand, die zou erkennen, dat ik geknipt was voor staatsman en philo- soof en daar is die iemand nu ein delijk! Ik zou het gezelschap graag de vraag willen voorleggen: wat gaan we vanmorgen doen? zei Redmayne. Ik voor mij ga visschen, zei Te rence. Er zitten hier kanjers van snoeken in de buurt en daar wil ik er eens een van zien te verschalken. Het zou een goede gelegenheid zijn om eens naar dien voor-historischen al taarsteen te gaan kijken, Lady Blan che, als u lust zoudt hebben om mee te gaan, voegde hij er bij met een ach teloosheid, waardoor niemand der aan wezigen zich liet misleiden. O, dank u, ja, misschien wel, antwoordde de jongedame met een poging tot onverschilligheid, die even eens zeer doorzichtig was. Wat mij betreft zei de hertog ge- noegelijk, ik ga in de hangmat liggen en een van die boeken lezen, waar je een heter mensch van wordt met m'n oogen dicht; en ik moet nadruk kelijk verzoeken mij niet in mijn stu die te storen. Redmayne en Irene stonden hen op het terras na te kijken, terwijl ze al len in verschillende richtingen ver dwenen en Lily liep behoedzaam naar het grasveld, waar ze onmiddellijk om ringd was door handen van allerlei ras en afmeting, die als door instinct schenen te weten dat hun speelmak kertje blind was en haar spel deelden met'die bezorgde voorzichtigheid, die alleen paarden en honden aan den dag kunnen leggen. Irene sloeg het kind met een teede- ren glimlach gade en Redmayne keek naar Irene. Tenslotte sloop zijn hand naar de hare en omvatte ze in vasten greep. .Ik wilde je juist vragen of je ge lukkig was, Irene, zei hij. Dat was niet noodig, Mayne, zei ze zacht. Ik ben zóó gelukkig, dat ik me zelfs nu en dan maar alleen als jij niet bij me bent, liefste afvraag of het allemaal niet een droom is. Nog steeds, liefste? vroeg hij met teeder verwijt. Ben je daar nog niet overheen? Ik weet dat je in het begin voortdurend vervolgd werd door de gedachte aan het verleden. Ik begreep het heel goed, lieveling; je geluk werd nog steeds verdonkerd door de scha duw, die over je leven had gehangen. Niet verdonkerd, Mayne, zei ze met heel diepe stem. De zon van je liefde och Mayne, als je eens wist hoe dankbaar ik je ben voor die lief de! Soms word ik 's nachts wakker en ik fluister tegen mezelf: Hij houdt van me; hij is mijn man! Neen, ver donkerd wordt mijn leven niet meer, Mayne; ai het donkere is voorbij, al leen de herinnering doet me soms nog pijn. Zelfs in mijn groot geluk kan ik niet heelemaal vergeten; mijn vader stierf zonder dat ik bij hem was, zon der dat ik liet wist zelfs; en mijn ar me zuster, die zooveel misdeed en moest boeten met haar jonge leven... Maar, dat zijn allemaal dingen waar niets meer aan te veranderen valt; er is echter méér: soms, als ik Terence Je denkt altijd aan anderen, lief ste, zei hij. Maar denk je heusch, dat Terence er nog over piekert, er ver driet van heeft? Iemand met zijn vlindernaluur? Kom! Kijk daarginds maar eens! Juist op dat oogenblik staken Te rence en Lady Blanche in de verte het einde van het grasveld over en dren telden langzaam met hun hengels over den schouder naar het bruggetje. Irene bloosde; haar gezichtje klaar de op. O, denk je heusch, Mayne fluisterde ze levendig. O, ik hoop hel zoo! Ze is zoo'n snoes van een meisje! Kijk nog eens, Irene! Het jonge paar had de rivier be reikt, maar inplaats van hun vischtuig in orde te brengen, waren ze op den bemosten oever gaan zitten en Te rence praatte blijkbaar ernstig en dringend, want Lady Blanche luister de met gebogen hoofd en opeens zagen ze Terence haar hand nemen. Irene slaakte een kreetje van ver rukking en drukte haar handen tegen Redmayne's oogen. O, Mayne, Mayne! dat was nu 't eenige wat me nog ontbrak om vol maakt, volmaakt gelukkig te zijn! Hij nam haar in zijn armen en kuste haar met al het oude vuur; terwijl hij dat deed zag hij, dat er tranen in haar oogen stonden. Maar er zijn tranen van geluk, zoowel als tranen van leed, dat wist hij. En Irene was nog nooit zoo mooi geweest als op dit oogenblik, toen ze door die tranen van geluk op keek naar den man, dien zij liefhad en die haar verafgoodde. De schaduw, die over haar leven had gehangen, was eindelijk geweken. EINDE. Een "AKKERTJE" zal zorgen, dat de pijn direct verdwijnt. Neem er zoo noodig, voor 't naar bed gaan nóg een en Ge kunt er zeker van zijn vannacht rustig te slapen. Maar... laat Uw gebit nazien. Vlugge, zekere werking bij alle pijnen, dat is 't geheim der "AKKERTJES", die door geen enkele imitatie worden geëvenaard, noch in hun bij zondere samenstelling, noen /in hun doeltreffende werking. Op elk "AKKERTJE" staat 't AKKER-merk: Uw garantie! tegen pijnen, hoofdpijn, koorts, kou. zie

Echo van het Zuiden | 1941 | | pagina 2